Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) juliabrilke válasza Tüzi (#2000) üzenetére


juliabrilke
addikt

:R :R :R

Gondolkoztam azon is , hogy ráiratok a csomagra, amiben az alaplap van mondjuk 100-200$-t az 550$ helyett és a kisebb összeg után fizetem ki a vámot. A postás úgy sem fogja tudni, hogy mennyit érhet ez a lap. Működne? Ez eladó egyébként 30napos visszavásárlási garit vállal rá.

(#2002) Victor-y


Victor-y
aktív tag

üdv,

vki nem tudja, h hogyan tudok eladni ebay-en?
mert ha megadom az OTP-s bankszámlaszámom, egyből félbeszakítja az aukció feltételét..:F

Vik

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#2003) Tüzi válasza juliabrilke (#2001) üzenetére

Nem fog menni, mivel a vámos számlát fog kérni. Azon pedig rajta van az összeg. Úgy lehet kicselezni esetleg (ez hatóság félrevezetése, és okirathamisítás, még én sem csináltam, csak gondolkodok rajta), hogy két részletben utalod át paypal-en, és a kisebbikről adod be a számlát... Ebben is van buktató, mert nem tudod, hogy az eladó mennyit írt rá, ha pedig különbözik, akkor cumi van :)

Van pár eladó, aki kihangsúlyozza, hogy kis összeget, és ajándékot ír rá a dobozra, van pár, aki kérésre megteszi, de jópár van, aki nem :S Aztán jön az ajánlott levél, hogy ''SZÁMLÁT KÉRÜNK!!!''... Persze, így csupa nagybetűvel. NETiketről nem hallottak még :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2004) Tüzi válasza Victor-y (#2002) üzenetére

Csinálj paypal acc-ot :) Sokkal jobban fognak szeretni a vevők ;)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2005) juliabrilke válasza Tüzi (#2003) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hát köszi!

Az eladónak próbáltam javasolni, hogy a ''gift''-es megoldást próbáljuk meg, de még csak nem i s hallott róla. (csak az U.S.A. -ba szállított eddig) Mind1! Akkor kifizetem a vámot. Legalább ha sérült lesz a cucc, akkor jogosan rinyálhatok és nem bukhatok rajta. :D

[Szerkesztve]

(#2006) Tüzi

[link]

Csak Nektek :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2007) Krix válasza Tüzi (#2006) üzenetére


Krix
őstag

Húú vazee... :C

If it is not broken then don't fix it!

(#2008) juliabrilke válasza Tüzi (#2006) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nagyon beteg... Ehhez már függőnek kell lenni szerintem... :D :D

(#2009) Gabcsika válasza Tüzi (#2006) üzenetére


Gabcsika
tag

Ezek ebben nagyon nagyok! Hatalmas video! :)

Freedom, Nature, Love & Music

(#2010) Badb0y


Badb0y
addikt

ezekre tudna vki válaszolni:
#1938
#1939
#1943

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#2011) Tüzi válasza Badb0y (#2010) üzenetére

1938: Elvileg semmi nincs, mivel gondolom beleszámolták a postát is...
1939: Nem tudom, hogy jegyzik-e, vagy sem, nem hinném, bár ebben az országban... :D
1943: Postás is csak munkanapon dolgozik :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2012) dragonfx


dragonfx
veterán

Ha németeknéll ott van überweisung, akkor annak az eladónak bármilyen bankkártyáról lehet utalni, vagy ők egyértelműnek veszik hogy dombornyomott kártyáról fogsz átutalni???

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2013) kraftxld válasza dragonfx (#2012) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bármilyen számláról lehet utalni neki. Ha lehet devizaátutalást indítani a számláról.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2014) joey7 válasza tusi74 (#1965) üzenetére


joey7
őstag

múlt pénteken szerencsésen megérkezett a cucc.rendes fickót fogtam ki. :C
olvasván amit írtál,jó lesz vigyázni,de úgy vélem nemsokat tehetnék ha vmi hasonló szituba keverednék.

indítom PayPal-on a claim-et

ez mit jelent?

(#2015) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Várom már ezt a hülye 400Ft-ot, amit a bankkártyám azonosítására küldenek. Ez mennyi idő alatt jön meg? 27.-én lett elküldve, csak most gondolom az ünnepek bekavartak. Gyorsan kellene fizetnem egy cuccért és nem tudom átküldeni a pénzt... :O

(#2016) Oliverda válasza juliabrilke (#2015) üzenetére


Oliverda
félisten

Hívd fel a bankod.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2017) juliabrilke válasza Oliverda (#2016) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ma voltam bent reggel és semmi. Remélem holnapra megjön és nem mondja azt az eladó, hogy eladja másnak.
Telefonon meg csak az egyenlegemet tudom lekérdezni. Vagy azt is lehet, hogy nem ''géphangot'' hívok? Mert én a 06-1-3666-666-ot hívtam.

(#2018) Gabcsika válasza juliabrilke (#2017) üzenetére


Gabcsika
tag

Az nem véletlenül a Pokol száma, már bocs... :D

Freedom, Nature, Love & Music

(#2019) Badb0y válasza Victor-y (#2002) üzenetére


Badb0y
addikt

Erre én is kíváncsi lennék, mert már 3-szor fekszek neki, hogy hírdessek, de amikor a végén ráklikkelek a ''Artikel einstellen''-re, akkor folyamatosan ugyanazt az oldalt hozza be! Én már nagyon kezd a .... ki lenni. A másik pedig, hogy nem tudom sehol beállítani, hogy ne csak Ausztria legyen a hova küldöknél. Hogy lehet ezeket a problémákat megoldani? Osztrák ebayen regeltem még anno :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#2020) Badb0y válasza Badb0y (#2019) üzenetére


Badb0y
addikt

Kell vmit beállítani az accountunknál, amikor el akarok adni :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#2021) dragonfx válasza kraftxld (#2013) üzenetére


dragonfx
veterán

Lehet, akár neten keresztül is az otp directen keresztül ;)

köszi.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2022) Huggyos


Huggyos
tag

Hali,

Valaki tudja hogyan lehet figyeltetni az ebay -al bizonyos termekeket ami erdekelne, es ha lesz akkor szoljon automatikusan? Jo lenne nem alandoan a keresgelot hasznalni.

(#2023) Flashcash válasza Badb0y (#2019) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem ezek a problémák a co.uk-re válással megoldódnak.

(#2024) verser233 válasza Huggyos (#2022) üzenetére


verser233
senior tag

Megkeresed a terméket, belelépsz hogy lásd a leírást részt, és ott jobb oldalt (legalábbis ebay.com-on) van egy olyan hogy watch the item. Arra kattints rá. Ezután a my Ebay menüpontodban lesznek kilistázva és ott írja hogy még hány óra, perc van hátra....... Remélem erre voltál kiváncsi.......

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#2025) Krix válasza Huggyos (#2022) üzenetére


Krix
őstag

Ha jól értem neked valami olyan kellene, hogy pl. keresel ''kis piros gumi zoknit'' de éppen most senki sem kínál ilyet eladásra, és ha valaki felrakna egy ilyet akkor értesítsen téged. Hát szerintem ilyen nincs, csak a fentlévő cuccok figyelése.

If it is not broken then don't fix it!

(#2026) dragonfx


dragonfx
veterán

Sziasztok!

A németeknél az überweisung+ milyen fizetési módót jelent???
Mert bejön egy ablak ahol kéri az én bankszámla dolgaimat.De én nem eladni szeretnék hanem venni, és az eladónál nem látok semmi bankszámlaszámót meg iban-t meg semmit megadva vagy nagyon kevés helyen.

Csak miután megvettem sofort-ba avgy az aukció lejárta után akkro küldi el mailben az bankadatait??? :U
Vagy hogy müxik?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2027) Tüzi válasza dragonfx (#2026) üzenetére

Előtte kell lefixálni az eladóval, hogy banki átutalás ,paypal, vagy mittudomém.
Egyuttal érdemes rákérdezni, hogy küldi-e ide, mert ugyan van aki jelzi, hogy Vörldvájd, de ide nem küldi :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2028) juliabrilke


juliabrilke
addikt

!!! Help !!!!

Olyan személyt keresnék, akinek van paypal accountja és fizetni is tud vele. Egy alaplapot kellene fizetnem vele és nem kaptam még mindig meg a 4 jegyű kódot, amivel a limitet magasabbra tolhatom. Viszont kellene fizetni, mert a tag felteszi mégegyszer, ha nem viszem el. :W :W

Valaki tud segíteni?

(#2029) dragonfx válasza Tüzi (#2027) üzenetére


dragonfx
veterán

Azzal nincs gond ki van írva mennyi Ungarn-ra, de ez az überweisung +-t nem értem, hol a számlaszáma + a többi adat?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2030) Badb0y válasza Flashcash (#2023) üzenetére


Badb0y
addikt

Mármint ha co.uk-ra teszem fel :F
Accountnál semmit nem kell beálítani :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#2031) pityulee™ válasza Huggyos (#2022) üzenetére


pityulee™
tag

ha csak emilben jó neked az értesítés akkor:
bejelentkezel ebayre > rákeresel a kívánt cumóra > katt arra h: ''Save this search'' (''x items found for...'' környékén lesz) utána már priti sztréfovard :))

de ha megfelel másképp is akkor:
az első két pont ua. mint az előzőnél > keresel egy ilyet [kép], és katt (ezt a lap alján keresd)

tipp: keress rá arra hogy ''blabla'' (így közelebb lesz a lap alja :DDD )

(#2032) Flashcash válasza Badb0y (#2030) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Egyszerűen belépsz az ebay.co.uk oldalra és ott adod fel a hirdetést. Nemhiszem hogy bármilyen plusz beállítást igényel. Arra figyelj hogy így főleg angolok fognak jelentkezni, a postaköltségekbe ezt kalkuláld be.

(#2033) Badb0y válasza Flashcash (#2032) üzenetére


Badb0y
addikt

Na végre sikerült. Angolra fel tudtam tenni. De miért nem tudok worldwide küldeni. Nem tudom sehol kiválasztani. A másik pedig amikor operába hírdetek, akkor vannak ezek a beépített kis keretek. Explorerbe nincsenek.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#2034) Huggyos válasza pityulee™ (#2031) üzenetére


Huggyos
tag

Pontosan ez az amire szuksegem van, egyszeruen remek :C !
Koszonom mindenkinek a segitseget!

(#2035) verser233


verser233
senior tag

Sziasztok!

No, tegnap megérkezett végre életem első (na jó második, mivel az első még nem jött meg :((( ) ebay vásárlásának gyümölcse :C Egy mp3 lejátszóról van szó, 150 dollár értékben. Ezt csak azért mondom, mert semmilyen egyéb összeget csomagátvételkor nem kellett fizetnem :) nagyon örültem, lélekben már felkészültem a vám költségekre amiket itt olvastam a fórumon és tessék........... hogy lehet az, hogy nem kellett fizetnem? :F Na nem mintha annyira ki akartam volna fizetni, na de mégis érdekelne a dolog. A csomagra látványosan rá van írva hogy mp3 player, emlékeim szerint összegnek 300 dollár volt feltüntetve (még meg is lepődtem, nem kicsit) és a Gift volt még bejelölve. Ja Hong Kongból jött a cucc, tökéletes csomagolásban :R Szóval meg tudja valaki magyarázni mitől van?


Másik rendelésem: holnap lesz 2 hete, hogy a pénzt elküldtem a fószernak paypalon, azóta se híre se hamva az eladónak, ezt jutalmaztam is egy negatív feedbackel mert annyira piszkálja a csőrőm, hogy nem bírtam ki, és ahogy elnézem, más se, mert más is írt ilyen gonddal negatívot neki, hogy pénz elküldve, de nem tudja hogy egyáltalán a cucca fel lett-e adva stb stb........ az is Hong Kongból jönne, kissé érdekes, hogy én mindent beleértve pénzfizetés stb... 5 napon belül megkaptam, ez a másik cucc meg már 2 hete tolódik...... Úgy döntöttem , még várok 1 hetet, akkor lesz összesen 3 hete, hogy a pénzt elküldtük. Ha addig sem kapom meg, akkor megkérhetnék innen valakit aki jártas ilyen dolgokban, ohgy írja le lépésről lépésre, hogy ilyenkor mit kell tenni, hogy a pénzemet visszakapjam??? ja még mielőtt kérdeznétek.........igen írtam az eladónak, nem is egyszer! De cseszik visszaválaszolni.........és nem csak nekem......... :((

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#2036) Flashcash válasza verser233 (#2035) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A Hong Kong-i ebayerek általában gift azaz ajándék megjelöléssel küldik el a csomagokat. Ettől függetlenül még megfoghatja a vám a csomagot, de eddig nekem is minden átjött a vámon tőlük. (max. 40-50ezerFT értékű csomag) Ahogy már többen is írták az értékhatár felett elég véletlenszerű, hogy melyik csomagot fogják meg és melyiket nem.

A másik téma a szállítási idő: Akitől én eddig rendeltem Hong Kong-ból mind 2-4hetes szállítási időt adott meg tehát attól hogy 2 hete nem jött még meg a csomagod nem jelenti azt hogy biztosan elveszett.

A rendelések előtt mindig nézd meg az eladó feedback statisztikáját, bármilyen nagyobb értékű cuccot csak nagyon jó feedbackel rendelkező eladótól szabad venni. A nagyon jó nem csak magas fb. százalékot jelent, hanem azt hogy már sok hasonló értékű cuccot sikeresen eladott.
Vannak akik pl. cd-ket és más alacsony értekű cuccokat küldözgetnek amíg össze nem jön egy jó feedback eredmény, utánna pedig hirtelen sok nagyértékű cuccot próbálnak értékesíteni egyszerre.... pl. az ilyenek miatt kell nagyon óvatosnak és körültekintőnek lenni. :)

(#2037) Gabcsika válasza verser233 (#2035) üzenetére


Gabcsika
tag

Szóval meg tudja valaki magyarázni mitől van?

Magad válaszoltad meg a kérdésed:

a Gift volt még bejelölve

Emiatt + a jó szerencséd miatt.

:)

ezt jutalmaztam is egy negatív feedbackel

Szerintem ez elkapkodott volt.

Freedom, Nature, Love & Music

(#2038) didros


didros
senior tag

Ha ebayen vásárolt termékre a kártyás fizetési módot választom, akkor az ebay közvetítésével használják a kártyámat, vagy meg kell adnom közvetlenül az eladónak a kártyaszámot?

(#2039) tildy


tildy
nagyúr

Tegnap írták, hogy 21 napon belül utalják a claimes összeget :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2040) joey7 válasza tildy (#2039) üzenetére


joey7
őstag

de mi az a claim? Te biztos tudod!

(#2041) ollie válasza didros (#2038) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az eladó bankjának kell megadnod a kártyaszámod.

***

(#2042) ollie válasza verser233 (#2035) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mielőtt rendelsz valakitől, illik megnézni a feedback-jeit, hogy a hasonló eseteket elkerüld.

***

(#2043) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Paypal fizetési gondokat szerencsére megoldottam. :DD Még 1x köszönöm azoknak, akik segíteni akartak a fizetésben!!

Oliverda :R :R
Badb0y :R :R

(#2044) verser233 válasza ollie (#2042) üzenetére


verser233
senior tag

Megnéztem elhiheted!

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#2045) tildy válasza joey7 (#2040) üzenetére


tildy
nagyúr

reklamáció.. Egy pdat vettem, de nem küldte a srác...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2046) dragonfx


dragonfx
veterán

Ha megkaptam az ebay-es mélt akkor utalhatóm is a lóvét az eladónak??
Hány napom van fizetni???Van erre valami szabály???
Mert kérdeztem az eladótól hogy az 5 cucc szállításidíja összesne mennyibe fáj, de még nem válaszolt.Addig meg nem akarok utalni mert azzal együtt akarom egyszerre, hogy az utalási díjat csak 1x kelljen kifizetnem.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2047) Tüzi válasza dragonfx (#2046) üzenetére

Amint megkapod az invoice-t, utalhatod. Általában 3-5 napot adnak fizetésre, de van aki azonnalit akar, van aki 10napot hagy meg.
A combined shippinet előtte beszéld le, mielőtt belemész a vásárlásba :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2048) ollie válasza dragonfx (#2046) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha már elkötelezted magad a vásárlásra, akkor annyit kell fizetned, amennyiért elkötelezted magad. Tudod, a Buy gomb megnyomásánál van egy összeg, abban benne van a PK is...

***

(#2049) dragonfx


dragonfx
veterán

Most látok egy Gesamtbetrag oszlopot ami növelt összegeket tartalmaz, ezt az eladó írja oda mennyi vagy az ebay??? :U

A Gesamtbetrag-nál 3 helyen igen rá van rakva a szállítási/csomagolási díj, de pont a 2 cuccnál semmi. Pedig az egyiket pont kérdeztem és írta mennyi de nem anynit tett rá, ráklikkelek a cuccra, ott van 10 euro a szállítás, de a Gesamtbetrag-hoz a végén nem adódott hozzá annál a 2 nél. Akkor ez esetben mi van??? Annak már benne lenne az árában??? :U ...mert a Versandrabatt-nál nincs ott hogy ez kedvezményes lenne.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2050) Tüzi válasza dragonfx (#2049) üzenetére

Deee... miért nem vásárlás előtt tisztázod le a postaköltséget? Akkor nem lenne keverés, meg vakarózás. :) szerintem... (csak mert van rá példa, hogy több/kevesebb lett a posta, mint amit kattingatva megtudtam)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.