Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80901) Ijk


Ijk
nagyúr

Ha európai piacon szeretnék eladni melyik ebay a legjobb. Ha jól emlékszem UK-ra van regisztrációm.
Illetve eladási árra most mennyi a felső határ kezdő eladóknál?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#80902) V/ válasza Ijk (#80901) üzenetére


V/
Topikgazda

Kiírja a Seller dolgoknál. Lépj be és azután kattints erre a linkre elméletben kiírja ami vonatkozik rád.
Ez volt az alap eddig: New sellers have a 10 item selling limit with a total value of $500 per month

[ Szerkesztve ]

(#80903) Ijk válasza V/ (#80902) üzenetére


Ijk
nagyúr

Köszi, nekem is ennyit ír. Talán még beleférek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#80904) V/ válasza Ijk (#80903) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy értendő a dolog hogy bele kell férni mindkettőbe,10 db 25 $-os, 2 db 250 $-os is kimeríti

(#80905) Ijk válasza V/ (#80904) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem 1db 500-as lesz, kb pont annyiért akartam hirdetni a gépeket, nyilván így egyet tudok felrakni egyelőre.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#80906) mdraco


mdraco
őstag

Sziasztok,
Megkérdezem itt mert kezdek ideges lenni.
Licitáltam a német ebay-en egy telefonra, előtte persze megkérdeztem hogy hajlandó lenne külföldre küldeni (DHL-nél 13,99 euró). A válasz azt volt hajlandó küldeni, csak ha előre utalom a teljes összeget, máskülönben bizonytalan neki.
Na látva hogy 100% pozitív értékelése van (327 értékelés és 2005 óta tagja), megbízok benne.
Vasárnap este megadta a német IBAN-ját, amire el is küldtem Revoluton keresztül, sepa instant credit transfer-el ment át, aminek utána olvastam, elvéleg pár másodpercen belül meg kellett volna kapja. Abban maradt az utolsó üzenete vasárnap, hogy amint megérkezik a pénz, szól és utána legrövidebb idő alatt küldi és a követési számot is.
Tegnap este újra ráírtam és azóta nem válaszol.
Utána jártam az IBAN-nak, ahol kibocsájtották, környéken van ahonnan található a telefon is.
Szerintetek jogos az aggódás? eBay is baszt@t hogy fizessem már ki.
ebay.de-n nem találok hova tudnék írni, csak community support van és telefonos. Én inkább írnék a bizonyitékokkal.

[ Szerkesztve ]

(#80907) francois8


francois8
tag

Sziasztok! Mit lehet az ügyben tenni, ha az eladó nem hajlandó megadni a nevét és IBAN számát? Liciten nyertem egy terméket vasárnap, és már szeretném végre kifizetni. A probléma, hogy nem volt beállítva a magyarországi szállítás. Request total-t próbáltam, de sajnos nem volt reakció. Ha minden kötél szakad és nem lesz hajlandó felvenni velem a kapcsolatot, 10 "nem fizetett" akció után tiltanak ki az ebay-ről?

[ Szerkesztve ]

(#80908) V/ válasza francois8 (#80907) üzenetére


V/
Topikgazda

Gondolom a licit előtt nem egyeztettél vele arról hogy hajlandó ide elszállíttatni és hogy mennyiért? Ha nem egyeztek meg akkor nem célszerű licitálni.
Ha utalásos fizetés volt akkor be van állítva hogy a vevő a vásárlási értesítőben megkapja a fizetéshez szükséges információkat.
Viszont ha pl. a hirdetést a német eBay-en adták fel, akkor azon az oldalon belépve lehet látni ezeket az információkat.
Ezt célszerű lenne ellenőrizni. A vásárlásnál a View order detail és + Show additional actions vagy eleve látni a fizetési dolgokat vagy a Einzelheiten zum Kauf aufrufen és +Zusätzliche Aktionen anzeigen
Ha megnézed a hirdetést az hogy a szállítás miatt vedd fel a kapcsolatot az eladóval az nem a licitálás utánra értendő.
Nem köteles így eladni, megadhat olyan szállítási módot és költséget ami neked nem fog tetszeni és akkor meg te nem akarod már kifizetni.

(#80909) francois8 válasza V/ (#80908) üzenetére


francois8
tag

Egyeztetés volt, € 9,65 a szállítás Hermes-szel. Ámbár a licitre olyan kevesen mozdultak, hogy a végén is nagyon szerény összeg jött ki.... Erre gondolok, hogy ez lesz a baj, nem akarja ennyire odaadni....
Ez a harmadik ilyen alkalom, de az előző kettő eladó válaszolt, hogy eláll a vásárlástól. Ugye 10 nem fizetett vásárlás után dobnak az ebay-ről?

(#80910) V/ válasza francois8 (#80909) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor viszont lépj be német eBay-re és keresd meg a fizetés részleteit mert ott kell lenni.
Nem egészen úgy megy a kizárás, hogy 10 és annyi ha 1 hónap alatt szedsz ennyit össze akkor valószínű, de ha 3-4 év akkor megint más a helyzet, hamarabb futsz bele az eladók ilyen jellegű korlátozásába és azt figyelembe veszik hogy mi volt az oka, ha például banki probléma akkor kérheted a számláló csökkentését.

(#80911) V/ válasza mdraco (#80906) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet hogy feleslegesen aggódsz, lehet csúszás az utalásban. Én a Transferwise-t használom deviza utaláshoz mert a Revolut ebben megbízhatatlan. Érdemes lenen rájuk kérdezni hogy ugyan mikor ment el a pénz, mert amit írsz az lenne az elmélet. Volt olyan német akinek külön szólnom kellett hogy lépjen be a bankszámlájára, mert valamiért az értesítőt a mobiljára nem kapta meg, de annál tudtam hogy biztos megérkezett a pénz.
Ha az eBay-en utalásos fizetés volt megadva, akkor ott neked kell jelölni hogy fizetve van és azután nem fognak nyaggatni.

[ Szerkesztve ]

(#80912) mdraco válasza V/ (#80911) üzenetére


mdraco
őstag

Tehát amit itt látok, még nem biztos.

Akkor még várok és majd rájuk írok. Köszönöm.
Elküldtem ezt bizonyítékot az eladónak is a tegnap. Igazán reagálhatna rá, lassan eltelt 2 nap fizetés óta :)

[ Szerkesztve ]

(#80913) V/ válasza mdraco (#80912) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ezt elküldted az eladónak akkor egyértelmű hogy kifizetted, illene reagálnia.

(#80914) mdraco válasza V/ (#80913) üzenetére


mdraco
őstag

Attól tartok hogy átver, s akkor nincs mit tegyek, mert ebay-es védelem nem érvényes ilyenkor.
100% pozitív értékelés (327 értékelés és 2005 óta tag). Lehet túl naiv voltam..

(#80915) mdraco válasza mdraco (#80914) üzenetére


mdraco
őstag

Na újra írtam és reagált. Holnap küldi... Lehet türelmetlen voltam.
Köszönöm!

(#80916) V/ válasza mdraco (#80914) üzenetére


V/
Topikgazda

Mármint milyenkor? Nem az volt hogy az eBay-en megvetted, ott utalásos fizetés volt ehhez a tételhez? Bár igazán akkor semmi értelme az előre utalás kérésének, hiszen a megvétellel eleve előre utalsz.
A kosárban a termék vagy Pay now állapot és nem utalás van fizetési lehetőségnek, hanem te "az eBay-en kivül" fizetted utalással?

(#80917) mdraco válasza V/ (#80916) üzenetére


mdraco
őstag

Pay now állapot volt, de ott nem volt utalási lehetőség. "eBay-en kivül" fizettem. Revolut app-ban.
És itt olvastam, hogy utaláskor nincs védelem. [link]


Mást kellett volna tennem? tanuljak az esetből...
Első képen egy német cím volt megadva, de miután megegyeztünk hogy küldi, fizetésnél átettem itthoni címre.

[ Szerkesztve ]

(#80918) V/ válasza mdraco (#80917) üzenetére


V/
Topikgazda

Jelen esetben az utalásra csak az utaló bank védelme lenne, de a Revolut az nem bank, nem tudom náluk létezik-e un. banki védelem az utalásokra.
Én lehet hogy jelölném a legalsót Pay on pickup-ot hogy el tűnjön a fizetetlenség és akkor legalább az eBay vásárlói védelem talán megmarad.

Ha valaki nem fizeti ki amit megvett akkor az eladó jelzi az eBaynek, a vevő kap felszólítást hogy 5 napon belül fizesse ki. Ha nem teszi meg, akkor az eBay törli az eladás alapján előre felszámolt jutalékot, a vevőnek bejegyez egy nem fizetett a vevő "hibapontot" 10 ilyen után gondjai lesznek, de van ilyen vevői korlátozás is, ahol ezeket számolják és ezzel az eggyel is az adott eladóknál nem vásárolhatsz.
Lényegében a 12-13% eBay jutalékot is megspóróhatja az eladó, hiszen papíron nem adott el semmit. Ha afentiek szerint fizettél volna akor még PayPal jutalék is van 3,4% és az alól is mentesül, hiszen nem adott el semmit, nem fizettek neki.

(#80919) khron78 válasza V/ (#80918) üzenetére


khron78
őstag

Sziasztok! A co.uk Ebay oldalon január 1.-től változnak az vám + áfával kapcsolatos tudnivalók. Valaki érthetően el tudja magyarázni, hogy eladóként illetve vásárlóként mire kell figyelnem?

(#80920) V/ válasza khron78 (#80919) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudjuk, mert eddig sem volt ez ott téma, ez nem rájuk tartozik. Állami és EU-s vám, áfa dolgaink.
De nekem semmit nem írtak ezzel kapcsolatban pedig ez az alap eBay regisztrációm.

Nagy -Britannia 2021. január 1-től már nem tekinthető vámjogilag EU-s országnak. Tehát ha onnan vásárolsz akkor már ugyanazon kategória mint az USA vagy Kína.

2021 július 1-ig vonatkoznak azok az értékhatárok amiket a vámolási leírásban írtam.
Magánszemély által megrendelt áru (vásárolt áru)
0-22 euró között vámmentes/vámeljárás alá nem tartozó küldemény
22,1-150 euró között vámmentes, de 27% áfa terheli a küldeményt
150,1 euró felett kereskedelmi vámtarifa* +27% áfa terheli a küldeményt
Minden nem EU-ból érkező új vagy használt, cégtől vagy magánszemélytől vásárolt dologra 22,1 €-tól (kb. 25 $) fizetendő az ÁFA és ha van a vám.
Addig érvényes ez is
Az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény 162 § (5) bekezdése alapján a rendelt küldeményben lévő termék értéke a 22 € forintra számított összértékét meghaladja, de nem éri el a 150 € értéket, úgy a termékbehozatal során általános forgalmi adó fizetési kötelezettség keletkezik, amely összeget az ügyfélnek nem kell megfizetnie akkor, ha a kiszámolt – és így az ügyfél által fizetendő – összeg a 10 € értéket nem haladja meg.

Mivel font a fizetés ezért ez a határ pl. most 30,95 £-ig érvényes. Decemberben 23-án lesz meg az hogy mennyi a januári érték, szerintem 30-31 £ közt várható.

Vevőként a Global Shipping Programban való szállítás pedig ugyanolyan lesz mint az USA GSP esetén, lesz fizetendő import charges, mert amíg EU tagok voltak az 0 értékű volt, valószínüleg már eleve a mi 27% áfánkat számítják fel ott is.

Még egy dolog, az hogy aki angol vevőnek ad el az ezután csak vámárúnyilatkozattal küldheti ki eladott terméket CN22 vagy CN23 kell a postai küldeményeknél, a futárcégekk meg eleve így veszik majd át.

[ Szerkesztve ]

(#80921) khron78 válasza V/ (#80920) üzenetére


khron78
őstag

Jött egy ilyen levél:

"Starting January 1, 2021, eBay will be legally required to begin collecting and remitting VAT for UK imports. eBay will have to charge buyers the applicable VAT amount directly and remit this sum to the relevant authorities.

Sellers trading with UK buyers and listing on the UK or any EU site will need to provide both gross prices as well as the applicable VAT rate used to calculate the gross price on all listings. If sellers do not specify gross prices and VAT rates, eBay will have to assume that the price provided is the net price, and will add VAT on top of the price displayed to buyers.

We strongly urge sellers listing on eBay.co.uk or other European eBay sites to specify the applicable VAT rates on existing listings as soon as possible. All new listings should include a VAT rate. If you don’t have an EU or UK VAT ID, then simply enter 0% beside the price when you create or edit listings.

What you need to know:

- Starting January 1, 2021, eBay will start to collect and remit VAT for UK imports on all consignments with a value of up to £135. There will no longer be a VAT exemption for small consignments up to £15.
- In cases where the seller is a non-UK business and the goods are already in the UK, eBay will collect and remit VAT for goods sold to consumers within the UK, regardless of their value.
- Sellers should begin listing the applicable VAT rates on all their existing and new listings as soon as possible.
- Starting March 1, 2021, eBay will make it mandatory to add the VAT rate on all UK and EU sites when listing items.


Thank you for selling on eBay,
Your eBay Team"

(#80922) V/ válasza khron78 (#80921) üzenetére


V/
Topikgazda

Ja erről van szó, amit itt írnak az lesz, már az USA oldal is írta és ott már a vevőknek számolják az az adott államban előírt Áfá-t.
Az Áfa felszámítása vevőknél a lényeg.
Mivel én nem Angliába importálok az a rész ugye nem vonatkozik rám, üzleti eladó sem vagyok és mondjuk úgy nincs adószámom és áfá-t nem is számolhatok fel így hirdetésnél 0% lesz feltüntetve.
Az hogy magyar vevőként az Angliából megvásároltakra az eBay szedi be az áfát vagy a Magyar Posta lényegében teljesen mindegy, legfeljebb a Posta eljárási díja nem merül fel, viszont mivel EU-n kívüli cég lesz és ezt hogy fogják megoldani az megint egy másik dolog. Az ő bajuk nem az enyém.
Magánvélemény: szerintem január 1-én ez lesz a legkisebb bajuk az angol eBay-nél hogy hirdetésnél fel van-e tüntetve az áfa vagy nincs.
Persze az angol állami vezetésnek is kell a bevétel, aztán arra is áfát raknak mint nálunk, amire nem illene, mondjuk használt termék esetében, mert ők sem adják vissza az eladónak azt az áfá-t amit eredetileg kifizetett az eladó a termék után és ugye kiexportálja Angliából.

(#80923) khron78 válasza V/ (#80922) üzenetére


khron78
őstag

Az én értelmezésem szerint, ha valamit Angliába eladok, akkor az Ebay a vételárhoz hozzáteszi az adott ország, jelen esetben Anglia áfáját. Vagy nekem kell ezzel foglalkozni, megadni, fizetni a küldés után? A másik kérdés, hogy ezek után mennyire érdemes árusítani külföldre, hiszen a magasabb posta költséggel már így is hátrányból indultam a helyi árusítókkal szemben. Egyszerűen egy nagy piac kiesik innen nézve.

(#80924) V/ válasza khron78 (#80923) üzenetére


V/
Topikgazda

Én is így értelmezem, de mint írtam, pontosabban ők, ha nincs angol adószámod, vagy semmilyen adószámod akkor 0-t kel beírni a hirdetésnél a VAT rovathoz, neked más teendőd nincs.
2021 július 1-től eleve a vevő országa szerinti áfát a platformoknak fel kell számítaniuk és minden vevőnél megjelenik.
Nem értelmezhető a hátrány, mert akik magyar vevőnek ad el ott a vevőtől 27%-ot szed le az eBay, ha egy kínai vagy te egy németnek adsz el akkor mindkét esetben a vevőtől 16% áfa lesz levonva, egyformán "terhelné" mindkettőtöket. Az eBay szedi le a pénzt nem te, nem az eladók ígya vevőknek nem igazán az eladókra kelene haragudni és elvárni hogfy eezl a sarccal csökkentsék az eladási árakat.
Az egész eBay rendül meg.
Tegnap olvastam a jogértelmezésüket a politikusainknak, ami szerintem baromság, hogy úgy kell tekinteni hogy mi az eBay-nek adunk el és az adja el a vevőnek. itt számviteli gondom van, hogy állítsak ki számlát az eBay-nek, ha nem ő kezdeményezte a vásárlást és a terméket egy nem hozzá tartozó vevőnek továbbítom. Neki be kellene vételeznie és új számla kiadással eladnia.
Vagy én járok el az eBay nevében? Én csak a hirdetési felületüket veszem igénybe, nem állok velük kereskedelmi kapcsolatban.
Néhány selejtes gondolkodású webáruház vezető kilobbizta ezt azzal ahazugsággal hogy áfacsalások történnek. Könnyebb ezt meglépni mint mondjuk a postai szolgáltatók küldeményforgalmát ellenőrizni és a mondjuk az összes 22 €-meghaladó termékere kivetni az áfát.
Ha a szakhatóság tehetetlensége miatt ez nem teljes körűen valósul meg, arra akkor még nem lehet azt mondani hogy mindenki áfát csal, ha nem szedik be akkor arról nem a vevő és a kereskedő tehet, ez az állam problémája és ne tekintsenek már mindenkit rosszhiszeműnek.
2 darab tégla kell a falból de akkor nem a kőműves kalapácshoz nyúlok, hanem felrobbantom az egész házat és azután elégedetten teszem a vödrömbe a cserélendő két téglát.

(#80925) khron78 válasza V/ (#80924) üzenetére


khron78
őstag

Én az angol vásárlókról beszélek. Ha nekik adok el Magyarországról, akkor az áfát felszámolják. Ha egy angol Angliában veszi, akkor meg nem. Ez a hátrány. Tehát az egyik legnagyobb felvevő piac szűnik meg innen nézve, számomra.

(#80926) V/ válasza khron78 (#80925) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem úgy igazad van, de mindenhol az importra beszedik az áfát, mivel kiléptek az EU-ból az angolok így ők is megadóztatják. Ez van. Az angol eladóknak is nehezebb lesz eladni egy magyarnak.

(#80927) szanci


szanci
csendes tag

Sziasztok! USA-ból szeretnék rendelni, bele is tettem a kosárba. Ott a megadott alap áron kívűl volt még plusz ár (gondolom az a posta) International Priority Shipping és alattuk egy olyan, hogy + US $xx.xx import charges. Elolvasva az itteni FAQ-t, akkor nekem most a termék árát, postaköltséget és a vámot is ki kell egybe fizetnem? A termék 200dolcsi lenne és már "kereskedelmi vámtarifa* + 27% ÁFA terheli a küldeményt" ez vonatkozna rá.
Kérdésem tehát: ha az ebay-en kifizetek mindent egybe akkor amint behozzák magyarba nekem már nem kell fizetnem pluszba semmit? Jó lenne nem megint kifizetni az "import charges"-t. :Y
Köszönöm aki válaszol :R

(#80928) V/ válasza szanci (#80927) üzenetére


V/
Topikgazda

Pont az lényeg hogy így kifizeted és itthon már nem kérnek semmit és nem 27% hanem úgy 20 % lesz mert ezt még Angliában érkeztetik az EU-ba. Még. Ha visszaosztod akkor látod hogy pontosan mennyi.

[ Szerkesztve ]

(#80929) szanci válasza V/ (#80928) üzenetére


szanci
csendes tag

Köszönöm szépen, akkor semmit nem kell intéznem, szuper! :C

(#80930) Huawei


Huawei
tag

Sziasztok!

Ebay-ről 10. hó 25-én rendeltem egy xbox 360-as pc kontrollert. A nyomkövetés szerint 11.hó 05-én megérkezett Magyarországra. Azóta semmi hír felőle. Próbáltam érdeklődni a helyi postán, de nem tudnak róla semmit. Nemrég rendeltem mást Aliexpress-ről, de szintén nem érkezett meg. Szerintetek van esélyem, hogy megkapjam az árut, vagy akár a pénzemet visszakapjam? Sajnos nem paypal-os hanem sima bankkártyás fizetés volt.

(#80931) V/ válasza Huawei (#80930) üzenetére


V/
Topikgazda

Gondolom U betűvel kezdődik (pl. UG763688934BE, vagy CN a vége) az amit nyomkövetési számnak kaptál, no azt a Magyar Posta nem könyveli, amit látsz azt a kínai logisztika írja be a nemzetközi postai adatbázisba, de az adat frissítéskor a Magyar Posta programja is átveszi ezt az adatot. Itt azt tapasztaltuk hogy ha ilyen megjelenik akkor 2-20 nap közt kézbesítik ezután, persze a nem könyvelt küldemények kézbesítési szabályai szerint.
Az Összefoglalóban leírva hogy miként működik az itteni vásárlói védelem, lényeg az hogy van egy várható szállítási időtartam ha az letelik és nem kapod meg akkor van 30 napod reklamálni.

[ Szerkesztve ]

(#80932) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy más ember átveheti a küldeményemet külföldön?
Tehát oda küldeném az ő címére.
És ha igen, ilyenkor a PayPal, vagy eBay szállítási adatokat kell átírni? Meg ilyenkor az én nevemet, vagy az ő nevét kell írni?

(#80933) Huawei válasza V/ (#80931) üzenetére


Huawei
tag

Tracking details
Shunyou Post tracking #SY14054660473

Ez a nyomkövetési szám.

(#80934) V/ válasza Kal-El (#80932) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen és az eBay-en kell megadnod az új címet és címzettet és azt kell választanod a fizetés előtt, egyébként célszerű azt megtenni a licitálás előtt alapértelmezettnek, mert van hogy a licit elhasalhat ha a magyar cím az alap és nem szállít Magyarországra.
Egyébként sokat segít ha belépsz, az Account settings menüben az Addresses, Shipping address ott Edit és Add another address új cím esetén látod hogy mit lehet beírni.
Célszerű az ő telefonszámát megadni, de maradhat a tied is. A Street addrtess 2-t nem célszerű kitölteni férjen bele az elsőbe.

Arra is figyelj hogy van eladó aki nem szállít postafiókra így az olyan címet nem mindig tudod használni.

Mivel az eBay-en vásárolsz a PayPal cím nem jön szóba, de ott magyar regisztráció esetén csak magyar cím adható meg

[ Szerkesztve ]

(#80936) V/ válasza Xavius (#80935) üzenetére


V/
Topikgazda

Név nem lényeges, szerintem nem is kell megadni.
Védik az adatokat, ilyenkor eltárolható a kártya adata a későbbi fizetéshez, ha nem állítod be az eBay-en a kétlépcsős belépés azonosítást akkor én nem ajánlom és célszerű törölni a fizetési módok közül is mert automatikusan is felveheti.
Ha bankkártyádnál van vásárlási darabszám limit akkor kártyás fizetésnél 2 darabot számolj mert van gy 1 $ próbaterheléses kártyaszám ellenőrzés, amit persze nem vonnak le, rögtön sztornó, de ne legyen kicentizve a pénz (legyen + 1 $), sem ez a vásárlási limit (minimum 2).

Viszont mielőtt így fizetnél nézd meg ezt az Összefoglalóban, 15. Az eBay-en bankkártyás fizetéskor a deviza árfolyam kedvezőbbé állítása

(#80937) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Találkoztatok már olyannal, hogy rákerestetek valamire Ebay-en, kidobta a listát, majd mikor rákattintatok a hirdetésre, behozza az Ebay főoldalát, nem a hirdetést!? Mostanában párszor ebbe már belefutottam, ez valami törölt hirdetés lehet ilyenkor vagy nálam van valami probléma?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#80938) V/ válasza wolfman (#80937) üzenetére


V/
Topikgazda

Be vagy lépve az eBay-en amikor ezt csinálja? És hol keresel az eBay-en vagy a nagy Interneten? Mert az eBay-en nem lehet törölt hirdetés a keresésben. Én egyébként mindig belépve az eBay-en keresek.

(#80939) wolfman válasza V/ (#80938) üzenetére


wolfman
veterán

Be vagyok lépve ilyenkor. Az Ebay-en belül a keresőjében. Rákeresek dologra, majd amit kiad, arra rákattintva bejön a főoldal. Tehát törölt hirdetés, de hogy jelenhet meg ilyen egyáltalán, ha törölt???

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#80940) V/ válasza wolfman (#80939) üzenetére


V/
Topikgazda

Pont azt írom hogy ilyen nem lehet. Olyannal találkoztam hogy a német oldalról eltároltam egy hirdetést. Ha az USA oldalon belépve akarom az eladó többi termékét megnézni erről a hirdetésről választva a See other items akkor kiírja hogy Items for sale from 0 results, de nem a főoldal jön elő hanem a keresési.
pl:

Ha adsz ilyet akkor rákeresek hogy nálam mi fog történni, ha ugyanaz mint nálad akkor eBay hiba, ha pedig nem akkor nálad lehet valami böngésző vagy beállítási probléma.

[ Szerkesztve ]

(#80941) wolfman válasza V/ (#80940) üzenetére


wolfman
veterán

Keress rá hogy Avast. CD Kulcsot szeretnék venni. Olyan lesz, hogy 3 year / 5 PC. Hirdetés megvan, rákatt, nem jön be. De pár ilyennél is előfordul még.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#80942) V/ válasza wolfman (#80941) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát így nekem mindegyik jön. De 5 PC's / 5 Devices- 3 YEARS 2021 meg Avast SecureLine VPN 2020 - 1 to 3 years for 5 devices (Code Key) ilyesmiket találtam. Olyat amit írtál egyet sem. 3 year / 5 PC
Ez a kereső link.

[ Szerkesztve ]

(#80943) wolfman


wolfman
veterán

Avast Internet Security /Premium érdekelne.

itt a kép

Szóval hogy ezeket nekem feldobja, de megnyitni nem lehet. Ha törölt hirdetés, hogy a francba jelenik még meg? Volt még ilyen nemrég mással is, talán Optibay-t akartam venni.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#80944) buckrogers


buckrogers
csendes tag

Sziasztok,

Valakinek van tapasztalata, hogy mostanában az USA-ból USPS Priority Mail International-nal küldött csomag mennyi idő alatt van itt Magyarországon?

Előre is köszi!

(#80945) V/ válasza buckrogers (#80944) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen. 11 nap és 10 nap

(#80946) buckrogers válasza V/ (#80945) üzenetére


buckrogers
csendes tag

Köszi szépen!

(#80947) V/ válasza wolfman (#80943) üzenetére


V/
Topikgazda

Félreérted ez a szöveget, van a keresési index állományban néhány törölt és ezért kattints a linkre hogy View all results.
Ezt Avast Internet Security /Premium beírva az eBay.com-on ez jön:

Kattintok az elsőre akkor pedig ez

Ha a harmadikra -nem gary-mohan felhasználó- akkor látható a német eladóé.
Azért nem tudsz hozzáférni mert a gary-mohan fiókja fel van függesztve, a hirdetéseket nem távolítják el, de amíg nem vizsgálják ki a vele kapcsolatos dolgot nem lehet vásárolni tőle. Olyankor fordul elő ha valaki bejelent valami jogsértés, pl kamu kódokat ad el.

(#80948) wolfman válasza V/ (#80947) üzenetére


wolfman
veterán

Na ez itt is lehetséges. Sztem ebben az Avastos licencekben nagy a stikli. Vettem egyet korábban, 3 géphez írták 2 évre, második gépnél kiírta, hogy túl sokszor használták. Hmm hmm.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#80949) V/ válasza wolfman (#80948) üzenetére


V/
Topikgazda

A német az megvehető, de nem tudom hogy olcsóbb-e mint nálunk beszerezve.

(#80950) Flinter


Flinter
tag

Szervusztok, sürgős segítségetekre lenne szükségem.

Adott egy rúdlámpa, amit az eBay-en rendeltem, és teljesen kamu. :W
Megreklamáltam a Fórum FAQ-ban itt leírtak szerint:
"eBay-en Case indítás, ha a vásárolt termékkel gond van
A menüpont neve ahol indítani kell Return Request, visszaküldés kérése, de ez nem azt jelenti hogy mindenképp vissza is kell küldeni. Csak ennek nevezték el a menüpontot."

Ott a "Doesn't seem authantic" opciót választottam, és leírtam, hogy teljesen kamu a lámpa Nincs gyártói felirata, doboza, nem CREE XP-L HI LED van benne, amúgy is zörög a lámpafejben valami, igen gyenge a kidolgozása. 10 fotót raktam föl - videót nem tudtam. (Zörgést nehéz lefotózni.)

Válaszolt a faszi, hogy 10% árengedményt ajánl - visszaírtam, hogy ez nevetséges, hiszen én nem hibás és hamisítvány terméket rendeltem, és ajánlatát nem fogadom el.
Erre ma "örömmel értesít" az eBay, hogy "Your return request is approved. The seller will provide you with a return shipping label to send the item back."

Bevallom, valami sokkal komolyabb %-os visszatérítésben reménykedtem, más helyen bizonygatták, hogy 100% refund-ra vagyok jogosult.

Most akkor tényleg küldjem vissza ezt a sz*rt? (Nincs rá szükségem, kamu termék. Viszont az eladó ahogy visszakapata, ugyanúgy fogja ismét árusítani.)
A Paypal tényleg vissza fogja fizetni nekem a postázás díját?
Magyar Postával küldjem, vagy van rá jobb tipp?
És mikor küldi meg az eladó a címét? Miért nem küldte már el most, ha a visszaküldést választotta?

Remélem, a végén kapok majd lehetőséget arra, hogy mindezek miatt jól lepontozzam...

Max. kösz a válaszokért. :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.