Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) Csabee. válasza TESCO-Zsömle (#23000) üzenetére


Csabee.
nagyúr

OK, akkor ezt jól benéztem... hihetetlen..

Üdv: Csabee.

(#23002) khron78 válasza Csabee. (#22998) üzenetére


khron78
őstag

Ajánlom neked ezt a megoldást:
[link]

(#23003) randras válasza Csabee. (#23001) üzenetére


randras
veterán

Így van, van nézz ki valamit 1$ értékben. Rendelj belőle egyet, aztán három nap múlva még egyet, aztán még egyet, ameddig a pénztárcád engedni, vagy ha esetleg jól is jön a cucc, akkor ez mindegy is.

Aztán attól függetlenül, hogy megjön, vagy nem, vágj be mindegyikre egy negatívot. Vagy nyiss mindegyikre egy case-t, mert bizonyos számú case után a fiókjukat is korlátozzák. ;)

Szeretik az ilyeneket, lehet vele játszadozni. ;]

(#23004) Csabee. válasza khron78 (#22938) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ez lesz..

randras: köszi a tippet!

Nem örülök hogy ezt kell tenni. Veszek tőle valamit, és visszakérem a pénzt majd negatívozok... (remélem megjön a cucc :DDDDD )

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#23005) TESCO-Zsömle válasza khron78 (#23002) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Evvel az a probléma, hogy ha az eladó Tracking-gel küld, akkor nyoma lesz, hogy átvetted.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23007) randras válasza Enszuke (#23006) üzenetére


randras
veterán

Ezzel tisztában vagyok, arról nem is beszélve, hogy ettől előbbre nem jut senki, csak kicsinyes bosszúnak jó.

Viszont kínai eladók jellemzően nem korlátoznak, tehát náluk kb. retorzió nélkül lehet ezt játszani, arról már nem is beszélve, hogy szerencsére azért legtöbb esetben meg lehet beszélni velük a dolgokat...

[ Szerkesztve ]

(#23008) khron78


khron78
őstag

Kicsinyes bosszú? Miről van szó? Arról, hogy kihasználják, hogy a világ másik végén vannak és elérhetetlenek!
Az árunak nevezett szemétből olyan mennyiséget adnak el a nyugatnak, hogy csak na!
Belőlünk élnek, és ha már a garanciát sem teljesítik, akkor mi se hagyjuk már magunkat.
Engem nem 1 dollárral vágtak át, hanem 4-5eFt-al. A 45. nap után még válaszra sem méltattak úgy, hogy 3 hónap garanciát adtak a termékre!
Más lehetőségem nem maradt, hogy visszakapjam a pénzemet! A negatív visszajelzést meg megérdemelte!
Mondanom se kell, hogy aztán jött a mézes-mázas megszólítás, csak töröljem a negatívot. Ugyan már..az arcodba nevetnek, a hátadba kést szúrnak. Menj el egy kínai piacra, nézd meg mi folyik ott és még örülhetsz, ha nem érted a nyelvüket...

(#23010) albinolynx


albinolynx
őstag

Abba kellene hagyni ezt a "vegyél valamit, refundold és adj negatívot" témát!
Gondolkozzatok el kiket járattok le ezzel a viselkedéssel, mentalitással. Ez szvsz nem trükk, hanem merő rosszindulat. Igaza van annak aki azt írta, hogy nem a nevet fogják nézni, hanem a "honnan is rendeltek?"...

Tudjátok be azt a pár ezer Ft-ot tanulópénznek és ezentúl figyeljetek erre. Kimész egy hétvégi piacra és átvernek, mert madár vagy, ott is negatív feedback-ezel???
Örülj annak, hogy nem tőzsdén buktad el a vagyonodat, mert figyelmetlen vagy. Tanuljatok és ne romboljatok!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#23011) randras válasza albinolynx (#23010) üzenetére


randras
veterán

Nem értetted a lényeget, nembaj. A lényegben igazad van. :)

(#23012) faresz5 válasza albinolynx (#23010) üzenetére


faresz5
senior tag

Egyet ertek

(#23013) Telegdy


Telegdy
aktív tag

Sziasztok!

Az eBay-en rendelt telefonom New Yorkban 08.11-én lett feladva, és még mindig nem ért ide és semmilyen értesítést nem kaptam. A postán is jártam kedden, de nem tudtak a csomagról.
Kezdhetek aggódni?
Elég nagy értékről van szó, kb. 60 ezer forint, tehát azt is megérteném ha a vámról jön az értesítő, de ilyen sem érkezett.

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#23014) moonguru válasza Telegdy (#23013) üzenetére


moonguru
őstag

Tracking number van? (mivel lett küldve?)

Még a First Class-nak is van... :)

Ha nincs, akkor gyanús! (hogy fel se lett adva)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#23015) Telegdy válasza moonguru (#23014) üzenetére


Telegdy
aktív tag

Nyitottam dispute-t paypalon.
Tracking number van, de nem Frissült egyszer sem...

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#23016) moonguru válasza Telegdy (#23015) üzenetére


moonguru
őstag

Szerintem fel se adta! (csak jelezte)

LK143942300US
Electronic Shipping Info Received
The U.S. Postal Service was electronically notified by the shipper on August 11, 2012 to expect your package for mailing. This does not indicate receipt by the USPS or the actual mailing date. Delivery status information will be provided if / when available. Please be advised tracking is not available for this product. No further information is available for this item.

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#23017) pjoci9 válasza Dr. Romano (#22986) üzenetére


pjoci9
csendes tag

Én is várok egy cucost 7.15én rendeltem elvileg vámon van.
Írtak valamit a kínaiak hogy szeptember 9.ig zavarok lehetnek a szállításban az olimpia miatt.

(#23018) Telegdy válasza moonguru (#23016) üzenetére


Telegdy
aktív tag

Más csomaggal is fordult már ez elő, hogy csak ennyi látszott a trackingnél...
Itt egy link, ahol másk is beszámolnak a jelenségről: [link]

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#23019) pjoci9 válasza Telegdy (#23018) üzenetére


pjoci9
csendes tag

Nem jó a link

(#23020) Telegdy válasza pjoci9 (#23019) üzenetére


Telegdy
aktív tag

Hm, őszintén szólva most mielőtt ide beírtam meg sem néztem, de 1-2 hete még jó volt. Mindjárt keresek egy hasonlót, de a lényeget nem változtatja meg, miszerint nem minden USPS csomagnál frissül rendesen a tracking code...

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#23021) randras válasza pjoci9 (#23017) üzenetére


randras
veterán

És be is vetted?! :C

(#23022) Zirowe válasza pjoci9 (#23017) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ezt velem is bepróbálta az egyik, de most őszintén: az Olimpia UK-ban volt, múlt idő, mi pedig itt, ők pedig Kínában.

Mi köze a csomagokhoz, illetve miért pont szept. 9-ig?
Biztos már szegény paralimpikonok szívcsakrája is befolyásolja a HK posta teljesítményét. :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#23023) Dicker válasza Zirowe (#23022) üzenetére


Dicker
őstag

A pekingi olimpiára gondolnak :DDD

(#23024) randras válasza Zirowe (#23022) üzenetére


randras
veterán

Ezen hangosan felröhögtem! :R

(#23025) albinolynx válasza Zirowe (#23022) üzenetére


albinolynx
őstag

Lehet ő megengedhette magának a személyes részvételt... :DDD

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#23026) bul07 válasza Telegdy (#23013) üzenetére


bul07
nagyúr

USA-ból is jöhet 30napra csomag, legutolsó rendelésem USA-ból 27napra jött meg, így még simán megjöhet a tiéd is

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#23027) RAiN91


RAiN91
őstag

Elkelt az első termékem :)

Ukrajába kell küldenem, kis értékű termék (7$), sima levélként gondoltam feladni (nem ajánlottan, mert az +700 Ft). Mennyi az esélye, hogy eltűnik?

92 értékelése van a vevőnek, szóval talán nem játssza azt el, hogy megkapta a terméket, de nekem azt mondja, hogy nem kapta meg, és adjam vissza a pénzét.

[ Szerkesztve ]

(#23028) Angmar


Angmar
tag

Ma küldtem vissza két ajánlott levelet Kínába 2db pendrive (kb. 6000Ft), és 1db pendrive (kb. 3000Ft). Csak most gondolkodok rajta, nem kellett volna vámárú nyilatkozatott kitöltenem :F

(#23029) albinolynx válasza RAiN91 (#23027) üzenetére


albinolynx
őstag

Mit állítottál be pk-nak? Hagyományos módon vevő fizetné a termék ára mellett...
Én nem adnám fel "papír" nélkül.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#23030) RAiN91 válasza albinolynx (#23029) üzenetére


RAiN91
őstag

Ingyen posta, csak ennyi a gond, ezért akartam sima levélként feladni, de azt mondják, túl kockázatos. :(
Csak egy szalagkábel, tehát olyan, mintha csak 1 papír lenne a borítékban.

[ Szerkesztve ]

(#23031) Chaser


Chaser
titán

Mennyibe kerül kb Kínába egy kis tömegű és méretű cucc visszaküldése? Mindenképp olyan megoldás érdekel ami trackinges.

szerk: Látom mennyire szidjátok a kínaiakat. Nekem már volt olyan, hogy "bemondásra" visszaadtak pénzt, se fényképet nem kértek se semmit. Mondtam innen drága hozzájuk a posta, azokat a cuccokat nekem nem éri meg visszaküldeni. X mennyiség hibás volt, mondta újraküldeni nem tudja, de visszafizeti az árát. Volt persze olyan is, aki "lefelejtette" feladni a csomagot, a " másnap postázok " szöveg ellenére és még csak meg sem keresett. Persze mikor írtam neki egyből azzal kezdte ne adjak negatívot és ne szóljak baynek. Szóval pont olyanok mint mi. Vannak tisztességesek és vannak sunyik...nem kell általánosítani.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23032) dudikpal válasza RAiN91 (#23027) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Tracking nélkül soha, semmit. Mé' ingyenpostázol, ha tudod h itthon b*szottdrága a posta külföldre?! :U

"92 értékelése van a vevőnek, szóval talán nem játssza azt el, hogy megkapta a terméket, de nekem azt mondja, hogy nem kapta meg, és adjam vissza a pénzét." - Csak ezen az oldalon több hszt olvashatsz az ellenkezőjéről.

[ Szerkesztve ]

(#23033) Telegdy válasza bul07 (#23026) üzenetére


Telegdy
aktív tag

Nálad frissült a követőkód?
Örülnék ha megérkezne, ettől függetlenül megnyitottam a paypal dispute-t, ez ugye nem gond?

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#23034) pjoci9 válasza randras (#23021) üzenetére


pjoci9
csendes tag

Több eladónál is láttam.Mostanában nekem szarul is jönnek a cuccok 30napra.

Note: Between Jul.27 to Sep.9, 2012 Olympic and Paralympic Games will be held in London. Due to road restrictions during the Olympic Games, there may be delays to delivery times. If you have any problem, please contact our ebay customer service, We’ll do our best to service for you. Thank you!

(#23035) khron78 válasza Enszuke (#23009) üzenetére


khron78
őstag

Nem hápogni kell, hanem próbáld meg a szöveget értelmezni!
Engem károsított meg a kínai először, ezért jogosnak éreztem, hogy a hibás áru helyett a pénzemet viszontlássam, amit a vállalásában is írt!
Esetleg te is kínai vagy?
Lassan száz tranzakcióm van 100% minősítéssel, tehát egy picit vegyetek vissza.
A másik szent embernek:
Tanulópénz? Ejj, ha ilyen jól megy nálatok, akkor majd legközelebb tőled kérek, mert nálunk sajnos nem repülnek az 5eft-ok a zsebembe.

Azt is észre kellene venni, hogy 1! alkalomról volt szó! Nálam nem ez a rendszer! Úgyhogy mielőtt jöttök itt szent beszéddel, nézzetek kicsit magatokba is néha, meg próbáljatok szöveget értelmezni!

(#23036) Winner_hun válasza khron78 (#23035) üzenetére


Winner_hun
félisten

El is adsz eBay-en?

8 eladásod van, abból 7 pozitív 1 negatív. Már ha ő vagy te.
Csak ez a 8 számít, a vásárlásaid után kapott visszajelzés semmit nem jelent mivel az eladók CSAK pozitív visszajelzést adhatnak.

Azért mert a másik átvágott az nem jelenti azt hogy neked is át kell vágnod őt, akkor te se vagy jobb. Nincs igazad.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23037) randras válasza pjoci9 (#23034) üzenetére


randras
veterán

De ez hülyeség! :W

Pont ezt a hiszékenységet használják ki, és keresnek többet a rendeléseken! :(((

(Ami alapvetően nem lenne baj, csak mi többet várunk.)

khron78: Érdekes, én 98.6%-nak látom azt a százat! :P

[ Szerkesztve ]

(#23038) Csabee. válasza khron78 (#23035) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Igazad van :)

Üdv: Csabee.

(#23039) RAiN91 válasza dudikpal (#23032) üzenetére


RAiN91
őstag

Kínából is tracking nélkül kapom a dolgokat, gondolom az is sima levélként jön.

(#23040) khron78 válasza Winner_hun (#23036) üzenetére


khron78
őstag

Sőt ez is én vagyok:
[link]

ez se 100%!!!!

Kákán is keressük a csomót, ezzel töltitek az időtöket!
Ha valaki meg segítséget kér az nem fontos. A lényeg, hogy mindig kioktassuk a másikat.

Nekem a lényeg, hogy aki a segítséget kérte, az érti a problémát és ha akarja akkor azt teszi amit leírtam.

Én befejeztem az ezzel kapcsolatos kinek van igaza összeállítást!

Szép napot!

(#23041) bul07 válasza Telegdy (#23033) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem gond ha közben megjönne akkor egyszerűen zárod

A másik témához , szerintem nem szép dolog szándékosan megkárosítani az eladókat persze vannak speciális esetek
-Ilyen például hogyha nem érkezik meg, majd refund, de 50nap környékén még is meg jön
-Vagy műszaki cikkek esetén , ha meg is érkezik 25napra nem adni egyből pozitívat hanem használni és ha elromlik a 45nap előtt indítani vitát , pár hét garancia csak jár
-Vagy olyan esetben ha leírásnak nem felel meg és teljesen használhatatlan, nem megérkezés ürügyén visszakérni a pénzt

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#23042) albinolynx válasza Chaser (#23031) üzenetére


albinolynx
őstag

Leméred hány gramm a csomagod, innen meg kikeresed ami rád vonatkozik.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#23043) albinolynx válasza pjoci9 (#23034) üzenetére


albinolynx
őstag

Vártam egy usb-com átalakítót, nem jött meg 30 napon belül. Nyitottam case-t, rá pár órára full refund. Most van még ezen kívül ~10db termék úton. Kíváncsi leszek...

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#23044) faresz5 válasza khron78 (#23040) üzenetére


faresz5
senior tag

Szerintem bölcsebb maradsz ha nem hangoztatod tovabb a hülyeségedet.

(#23045) pjoci9


pjoci9
csendes tag

Most az ebay-en minek kellett megint megváltoztatni a keresőt?
Worldwide-ot miért nem lehet kiválasztani?
Így nem látom a teljes kínálatott.

(#23046) moonguru válasza pjoci9 (#23045) üzenetére


moonguru
őstag

Mit nem lehet látni?

Tájékoztatnál, le vagyok maradva...

Monitor Guru!

(#23047) Fecogame válasza albinolynx (#23043) üzenetére


Fecogame
veterán

Nekem mostanában 2-3 hét a szállítási idő ( idén nyáron ), ezen túl egyik sem csúszott.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#23048) Winner_hun válasza khron78 (#23040) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na végre.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23050) radi8tor válasza Enszuke (#23049) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne kezdjük el megint. Písz! :R

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.