Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Davey7


Davey7
senior tag

Nekem egy ismeros kuldene csomagot UK-bol, egy mobiltelefont,dobozaban.
Hogyan erdemes ezt? futar?sima posta? es szerintetek kb. mennyibe fog ez kijonni?

(#12002) ABE


ABE
őstag

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy ha egy cuccnál az van megjelölve, hogy az eladó csak az USA területén postázza a cuccot, akkor ilyen termékhez csak úgy lehet hozzájutni, ha ismerősöm van kint? :F Bosszantó a dolog, mert találtam egy holnap reggel lejáró aukciót, nagyon jó áron adnak egy laptopot, ami még vámmal, meg minden egyéb sarccal megtoldva is megérné. :O

(#12003) Winner_hun válasza ABE (#12002) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem licites a termék? Sokan azt hiszik hogy annyiért elhozható, közben mégsem. Kérdezd meg az eladót hogy szállít-e hozzánk.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12004) ABE válasza Winner_hun (#12003) üzenetére


ABE
őstag

Licites a termék, nincs azonnali ár, de csak egyetlen licit van rajta eddig, a megtekintési számláló is csak 60-on áll. Nyilván érkezhet még rá ajánlat, de mivel már csak 23 óra van hátra, az a gyanúm, hogy még ha feljebb is megy az ára, akkor is bőven olyan szinten marad, hogy érdemes lenne megvenni.

Gondolom a szállítással kapcsolatos kérdést az "Ask a question"-nél kell feltenni, nincs más lehetőség, ugye? (Totál kezdő vagyok eBay-en...) A szállítási infóknál csak az USA-t jelölte meg, nem sok jóra számítok. :(

[ Szerkesztve ]

(#12005) tjb007 válasza ABE (#12004) üzenetére


tjb007
nagyúr

Általában pont az utolsó pár órában szokott a legtöbb licit érkezni, sok eladó ilyenkor szokta mesterségesen felnyomni az árat.
A szállítással kapcsolatban nyugodtan megkérdezheted az eladót, volt már rá példa, hogy annak ellenére elküldte az adott országba a csomagot, hogy csak az USA volt megjelölve.

(#12006) ABE válasza tjb007 (#12005) üzenetére


ABE
őstag

Tettem egy próbát, bár sok esélyt nem jósolok. :)

(#12007) Winner_hun válasza ABE (#12004) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem számít hogy most mennyi áll, azt se tudod hogy aki licitet tett meg az mennyit tett. Én volt hogy 610 dollárt tettem meg kapásból, 605 dollárral hoztam el a cuccot...
Szállítást meg meg kell kérdezni, van hogy contact seller linket kell vadászni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12008) csabeszz


csabeszz
csendes tag

Sziasztok! Olyan problémám van hogy pénteken eladtam a német ebayen egy cuccot és a vevő nem fizette ki a mai napig a terméket.A vevőnek még egy értékelése sincs.Buktam a dolgot?A terméket még nem adtam fel az a szerencse.Mi a teendő ilyenkor?Írjak neki levelet?És ha nem válaszol onnan hogyan tovább?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#12009) Winner_hun válasza csabeszz (#12008) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen írj neki.
Nem fizetés esetén lehet valamit indítani amiből ha 3-at begyűjt a vásárló akkor korlátozzák a jogait.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12010) csabeszz válasza Winner_hun (#12009) üzenetére


csabeszz
csendes tag

Köszönöm!Írtam neki .Ha nem válaszol na akkor nem tudom hogyan tovább.Mi az amit lehet indítani és hogyan.

(#12011) khron


khron
tag

Ez már biztosan szerepelt, de azóta hátha változtak a VÁM -al kapcsolatos tudnivalók!
Konkrétan valaki meg tudja mondani, hogy mire vonatkozik a vám fizetés?
Az rendben, hogy UE-n belül nincs vám.
Amerikából illetve Kínából érkezett termékekre, gondolom viszont már fizetni kell.
Arra lennék kíváncsi, hogy itt van-e valamilyen értékhatár, ami alatt nem számolnak vámot?
Esetleg olyan kategória, ami más elbírálás alá esik, mint pl. számtech cikkek stb.

WANTED: minden ami - SEGA -

(#12012) baluka26


baluka26
veterán

Ma megjött ebay-ről rendelt Bravo V2 erősítőm (szept. 29-én lett postára adva) Hong Kong
És két 12AU7 csövem hozzá. (előző hét szerdán lett feladva) Spanyolország

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#12013) Flashcash válasza khron (#12011) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

(#12014) _ATi_1 válasza khron (#12011) üzenetére


_ATi_1
senior tag

És [link], alig pár nappal ezelőtti postban. :)

(#12015) csabeszz válasza csabeszz (#12010) üzenetére


csabeszz
csendes tag

Sajnos nem válaszol.Leírnátok nekem hogy milyen lépeseket kell tennem a továbbiakban mert ez valószínűleg nem lesz kifizetve?Köszönöm előre is.

(#12016) Winner_hun válasza csabeszz (#12015) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha csak kezdő lehet nincs még tisztában vele hogy mi merre mennyi, napokba is telhet míg visszatér az eBay-re hogy egyáltalán válaszoljon. Általában 7 nap szokott lenni a fizetési határidő, annyit szerintem te is várj, ha addig nem jelentkezik akkor lehet a következő lépéseket megtenni. Eladni nem adtam el az eBay-en, abban nem tudok segíteni hogy mi merre van.
De hogy fél nap alatt nem válaszol és már a következő lépés van kilátásban ez eléggé türelmetlenség, várj nyugodtan 1-2 napot hogy válaszoljon.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12017) csabeszz válasza Winner_hun (#12016) üzenetére


csabeszz
csendes tag

Na válaszolt vagy lagalábbis az apja.Mert azt írja hogy ő munkába volt és a gyereke ütötte le a terméket de nem tud fizetni.Sajnos most tényleg nem tudom mi a teendő mert még nekem sem volt ilyen.De én nem akarok az ebay felé fizetni semmilyen költséget mert ugye a vevő sem fizet nekem.

(#12018) Winner_hun válasza csabeszz (#12017) üzenetére


Winner_hun
félisten

Cancel transaction-t keress esetleg, olyat tudnak küldeni az eladók, nekem jött már néhány.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12019) csabeszz válasza Winner_hun (#12018) üzenetére


csabeszz
csendes tag

Köszönöm a segítséget megtaláltam.Törlöm a tranzakciót.Még egyszer köszönöm. :R

(#12020) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Az ebay.com csak nálam van nagyon durván szétesve?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12021) netseft válasza Winner_hun (#12020) üzenetére


netseft
aktív tag

Bennem is ez a kérdés merült fel, de akkor ezek szerint a hiba nem nálunk van.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#12022) tothg33


tothg33
csendes tag

sziasztok,segitséget kérnék.floridában találtam használt motoralkatrészeket,ezekre lenne szükségem-fogalmam sincs,hogy tudnék hozzájuk jutni-csak magyarul beszélek.esetleg ha valaki tudna segiteni(nem ingyen kérném)

(#12023) tothg33


tothg33
csendes tag

ja elérhetőségem:tothg33@citromail.hu-06302093728 csörgess meg visszahívlak(igy gyorsabb)

(#12024) Winner_hun válasza tothg33 (#12022) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12025) Overclocked


Overclocked
tag

Sziasztok!

Vám fizetéssel kapcsolatos kérdésem lenne.

A kérdés az hogy hány Ft-tól kell vámot fizetni? (Mondtak már nekem 40 illetve 45k-t is már)

Rendelni az eastbay.com-ról fogok ~ 40.000Ft értékben.(Benne van a postaköltség is.)

A válaszokat előre is köszönöm! :R :R :R

Üdv:

Dani

(#12026) dudikpal válasza Overclocked (#12025) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Ha vetted volna a fáradtságot hogy beírd a keresőbe, vmi ilyesmibe botlanál:
"A 25 ojró az ÁFAmentesség határa EU-n kívülről. A vámment vmi 100 euró...de nem akarok hülyeséget beszélni.
Lényeg: amíg sokan a vám miatt fosnak, az ÁFA közben úgy odab*sz(8xosa a vámnak), hogy csak néznek..."
Vagy csak nekem jelenik meg a keresőtextbox?

[ Szerkesztve ]

(#12027) baluka26 válasza dudikpal (#12026) üzenetére


baluka26
veterán

Ez egészen biztos, hogy nem igaz szvsz.
Én 69 dodós hangkártyát vettem Dél-Koreából, ami több mint 25 Euro, és semmit, de semmit nem kellett fizetnem.
Lehet azért nem, mert a vámosak nem tudták, h minek az értéke az a "69.00", mert koreai nyelven volt a kisérődokumentum. :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#12028) Winner_hun válasza baluka26 (#12027) üzenetére


Winner_hun
félisten

Örülj neki, attól független 25 euro-tól áfa, 150 euro-tól vám is várható.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12029) Angelina81


Angelina81
csendes tag

Sziasztok! Tegnap kaptam egy levelet, hogy vámtartalmú küldemény érkezett (azt nem írják, hogy számlát kérnek), legyek szíves befáradni a hivatalba. Ajándékként lett küldve, $90 értékkel. Ha nincs számlám a tranzakcióról (paypal se), akkor mi a teendő? Gondolom ÁFÁt fizetnem kell rá, de így hogy fogják megállapítani, hogy pontosan mennyit? :F
Köszönöm.

(#12030) Winner_hun válasza Angelina81 (#12029) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha nem jönne a kérdésedre válasz akkor holnap hívd fel őket;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12031) Angelina81 válasza Winner_hun (#12030) üzenetére


Angelina81
csendes tag

Inkább bemegyek, de csak jövőhéten lesz rá időm. Gondoltam megkérdezem, hátha járt már így más is és fel tud világosítani. :U

(#12032) Gita


Gita
csendes tag

Sziasztok!
Mivel tudnék rávenni egy kínait, hogy mégis ship-eljen el nekem egy telefon hátlapot? :D
Azonnal fizetek, és eddig mindent megkaptam. Ez nem elég neki?
Írtam neki privit. Nagyon remélem, hogy megérti. Nem akarok pár item description után egy egész rasszot általánosítani, de az ázsiaiak valahogy nem állnak az angol nyelv elsajátításának magaslatán.

(#12033) dudikpal válasza baluka26 (#12027) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Attól hogy te megúsztad, idézem: "egészen biztos, hogy nem igaz".
Grat stb.
Olvasod is amit írsz?!
Kicsit gáz csak...

(#12034) dudikpal válasza Gita (#12032) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Vagy már volt tapasztalata derék magyar embörökkel akik a cuccos megérkezése után letagadták az érkezést...
Manapság egyre több eladóval találkozom akinél a kis hungarynk excludedben van....véletlen?!

(#12035) netseft válasza Gita (#12032) üzenetére


netseft
aktív tag

Ennél többet nem igazán tehetsz szerintem, vagy hajlandó rá, vagy sem.

A termékleírás még hagyján, az sok esetben csak specifikáció. Az a kemény, mikor háromszor kell elolvasnod amit írt a másik fél, hogy valahogy összeálljon a kép. De találkoztam már én ilyennel hivatalos support oldalon is, szóval tényleg nem lehet általánosítani.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#12036) netseft válasza dudikpal (#12034) üzenetére


netseft
aktív tag

Sajnos igazat kell adjak, én is ilyesmi indítékot feltételezek a külföldi eladók részéről. Külföldi eladó még sosem vágott át, szemben a magyarral...

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#12037) wwhy


wwhy
veterán

az hogy lehet h vki egy mem.kártyából eladott 58 darabot és még mindig csak 3 értékelése van:F mellesleg az ár/termék szerintem több mint fake

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#12038) netseft válasza wwhy (#12037) üzenetére


netseft
aktív tag

Lehet, hogy még a vevők nem kapták meg, az a 3 értékelése sem ehhez kapcsolódik. Memóriakártyákkal szokott gond lenni eBayen, nagyon meg kell nézni kitől veszed.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#12039) wwhy válasza netseft (#12038) üzenetére


wwhy
veterán

van is forrásom, rendben is lenne tőle, de ez az ár kevesebb mint fele a piaci árnak. Még az ebay-en is sokkal több, mint 20USD.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#12040) cellpeti


cellpeti
veterán

Szevasztok!

Találtam a gépemhez akkumulátort az ebay.hu -n. Az ár ideszállítással együtt 8xxx forint lenne.

Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor nem vámolják, nem tesznek rá semmi plussz dolgot, ugye? Nem kell ajándékként feladatnom, ha esetleg megrendelem, vagy igen?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12041) greenhornet


greenhornet
csendes tag

A vám szúrópróba szerint megy! Nem vámolnak le mindent. Nekem is már jött cuccom hong kong-ból (7" umpc), megjárta a vámudvart is, aztán megkaptam és fizetnem sem kellett.
Tehát, ha szerencséje van az embernek, akkor nem vámolják le. De csak az járta meg a vámudvart, aminek volt tracking száma. A sima küldemények nem láttak vámost.:-)

(#12042) Overclocked válasza Overclocked (#12025) üzenetére


Overclocked
tag

Ha most én megrendelem az eastbay.com-ról amit akarok,(lsd: előző hsz-em) de egy kint élő rokonomnak szállítják ki és ő adja fel postára ajándékként 10$ értékben akkor arra nem kell kifizetni az adót ugye? (Ismerősnek is ilyen módon jött csomag)

(#12043) Winner_hun válasza Overclocked (#12042) üzenetére


Winner_hun
félisten

Elvileg nem, gyakorlatilag vámoltak már meg valódi ajándékot.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12044) Overclocked válasza Winner_hun (#12043) üzenetére


Overclocked
tag

Ha véletlen kiválasztják akkor csak a ráírt összeg után kell adót és vámot fizetni?

(#12045) wwhy válasza Overclocked (#12044) üzenetére


wwhy
veterán

ráírt összeg+postaköltség után

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#12046) V.Stryker válasza Winner_hun (#11965) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szia

Mi van akkor, ha várom a terméket, nem jön, hiába írok mailt az eladónak, nem válaszol és most nézem, hogy az ebay-en már nincs is fent, mert már nem regisztrált felhasználó? Ilyenkor mit tegyek?

A nickje chunyan858 volt. Lehet, hogy chunyan átb@szott? :Y :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#12047) zsoltl válasza V.Stryker (#12046) üzenetére


zsoltl
csendes tag

Indíts azonnal Claim-et a paypalon. 2-3 mondatban leírod amit itt -törölt eladó,cucc nem jött meg - és a paypal ezt elég hamar elbírálja.
Én néhány hónapja egy cipővel jártam így, és 3 nap alatt visszakaptam a számlámra a pénzt.

ZS

(#12048) V.Stryker válasza zsoltl (#12047) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És azt hogy kell? Hol találom? Én még így nem jártam. :S

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#12049) baluka26 válasza V.Stryker (#12048) üzenetére


baluka26
veterán

Bejelentkezel, resolution center, és ott megcsinálod a dispute-ot.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#12050) V.Stryker válasza baluka26 (#12049) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm a segítséget. Így már ment a dolog. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.