Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) koxx válasza cocka (#5000) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

sztem nem ugyanaz a kettő, te is kártyaszámot írtál be az azonosításhoz

(#5002) lúzer válasza Bash (#4999) üzenetére


lúzer
veterán

köszi a magyarázatot :R

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5003) cocka válasza koxx (#5001) üzenetére


cocka
veterán

Nem írtam be kártyaszámot.

Paypalon amúgy is szükség van kártyaszámra, ha az ember vásárolni akar.

De két dolog tuti:

Amerikai ebayen freemail.hu-s címmel regisztráltam és nem adtam meg semmilyen kártyaszámot!

(#5004) Bash válasza cocka (#5000) üzenetére


Bash
őstag

Nem értetted meg mit írtam, és a linken lévő írást sem olvastad el.
Nem azt mondtam, hogy nem lehet freemail.hu-s e-mail címmel regisztrálni, hanem azt, hogy az személyazonosításra nem felel meg. Tehát ha ilyen címet használsz, akkor minden valószínűség szerint szükséges lesz egy kártya is a regisztrációhoz.

http://bashtravel.com/

(#5005) Bash válasza cocka (#5003) üzenetére


Bash
őstag

Azt sem mondtam, hogy ez mindig így volt, mostanában sok és gyakoriak a változások. Én is leírhatnám, hogyan regisztráltam ~5 és fél éve PayPal-ra, de valószínűleg senki nem érne sokat az információval.

http://bashtravel.com/

(#5006) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

Hello,
A vámilleték úgy kb hány százalék? 10-11?

[ Szerkesztve ]

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#5007) koxx válasza N4r4ncs (#5006) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

3-5%

(#5008) lúzer válasza koxx (#5007) üzenetére


lúzer
veterán

annál biztos több

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5009) lúzer


lúzer
veterán

ezt találtam:

A vám alapja

A nem kereskedelmi forgalomban beérkező vámáru után fizetendő vámalapja a vámárunak külföldön kifizetett, illetve felszámított és a külföldi jog szerint levonható vagy visszatéríthető adó levonása után fennmaradó külföldi ára (nettó ára).

A szeszes ital, a dohánygyártmány, a kávé, valamint a gépjármű kivételével- amelyek vámkezelése során a vámot a Kereskedelmi Vámtarifa vámtételeinek alkalmazásával szabja ki a vámhivatal - nem kereskedelmi forgalomban egységes, 10 százalékos vámtétel alkalmazására kerül sor.

viszont azt hallottam, hogy 1000 ft alatti vámot nem kell megfizetni
ezek szerint 10.000 a határ?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5010) 1010


1010
őstag

hali

ien még nem fordult elő velem több éves ebayezés allat:

rendeltem valamit és az eladó mást küldött

a funkciót betöltetené
.de mégse mivel
a licit nevében egy más termék van amit erdetelig megakartam venni
erre küld helyette valami szart

ien kor mit csinálják?

vissza küldeni saját kölcségen azt nem akarom ő b_ el

[ Szerkesztve ]

(#5011) koxx válasza lúzer (#5008) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én csak azt írtam be amit tapasztaltam. Az hogy mit írnak a különböző jogszabályok és előírások megint egy másik dolog.
Vám+áfa fizetése pedig teljesen véletlenszerű, ment be nekem olyan csomagom is amire $10+$50$ pk volt írva és simán átjött amire $120-t írtak.

[ Szerkesztve ]

(#5012) lúzer válasza koxx (#5011) üzenetére


lúzer
veterán

ment be nekem olyan csomagom is amire $10+$50$ pk volt írva

és mennyi vámot kellett fizetni, ha kellett?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5013) koxx válasza lúzer (#5012) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

El kellett küldenem a paypal logot, ez alapján állították ki a számlát. Plusz még a fedex felé is kellett fizetnem vámkezelési díjat.(2100Ft) A csomagok esetén nem a vám a jelentős költség hanem az áfa. A legnagyobb bajom az, hogy a pk-t is áfázzák (erről már többször írtunk a topikban, érdemes rákeresni)
A válasz meg lemaradt : ) mivel nem $10 volt a valós érték csak az eladó ennyit írt rá, ezért kellett a paypal log.

[ Szerkesztve ]

(#5014) lúzer válasza koxx (#5013) üzenetére


lúzer
veterán

ez durva! :(((
de mi ez a log?
tranzakció?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5015) koxx válasza lúzer (#5014) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A fizetés után a paypalon megjelenő számlatörténet lényegében. Minden részlet megtalálható benne, termék neve, db száma, ára, eladó neve, vevő neve stb.

(#5016) Darth_Revan válasza koxx (#5007) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Tudtommal a vám 6%...amire még rájön a 20% áfa.

(#5017) L.T.


L.T.
aktív tag

Ha valaki nagyon nézegetni akarja a vámtarifákat az megtalálja itt
Az áfa valóban 20% sajnos :O

[ Szerkesztve ]

(#5018) 1010


1010
őstag

tudjátok...
sokmindent ue ban is emglehet veni
nem kell usába szaladni

(#5019) cocka válasza 1010 (#5018) üzenetére


cocka
veterán

és sok mindent meg nem. Hogy ellent is mondjak. :P

(#5020) kistehén1 válasza cocka (#5019) üzenetére


kistehén1
csendes tag

Tapasztalt rókákhoz lenne egy kérdésem :)
Rendeltem egy nagyobb adag memóriakártyát de fentakadt a vámon. A kínai akitől rendeltem aztmondja hamisak, akkor most ezeket buktam? :(

(#5021) Bash válasza kistehén1 (#5020) üzenetére


Bash
őstag

A vásárlás előtt tudtad, hogy hamisak? Mivel fizettél? Esetleg egy link az aukcióra is segítene.

http://bashtravel.com/

(#5022) Zumm


Zumm
csendes tag

Először is köszönet mindenkinek aki a paypal claimről irogatott a fórumban. Sok hasznos dolgot tanultam belőle, így jó sok idő után, de paypal a claimem elfogadta és visszakaptam a pénzem. (vásárlástól kezdve 4hó volt procedúra) Igaz azóta dollár árfolyam jól esett, szóval még vesztettem is az ügyön. Másik terméket kellett vennem, drágább volt, magasabb árfolyam, de mit tehettem kellett, ajándékba ment, és szitkozódtam persze..

Rövidke esemény hogy jót röhögjetek szenvedéseimen:
Elsőre sikerült egy látszólag rendes amerikait kifognom, hajlandó volt ide kicsinyke országunkba is szállítani, sajnos a kedvessége csak eddig tartott. Miután 4hét után sem érkezett meg a cucc, felvettem vele a kapcsolatot, hogy ugyan már adjon tracking nrt.. Erre kiderül hogy nincs, mert first class adta fel kabátom. Első WTF. Trackingesre kértem a posta árat ugyanis.. Jó, van vámszáma, de csak 30 nap után tudja a psotánál megérdkelődni, 30 nap eltetle után írjak neki és akkor megkérdezi postán hátha tudnak valamit, és majd jelentezzek vissza kb 1hét múlva.. Kezdett az az érzésem lenni, hogy húzza az időt a 45napos dispute indítás túllépésére.. 7nap után írtam neki, persze1-2napra rá válaszolt csak hogy most ő nincs, de majd ha köv héten ha hazamegy utánanéz.. Én meg szépen határidő előtt 1nappal indítottam disputot és még rendes voltam mert írtam is neki is, hogy figyu tudom még nézed mi a helyzet, egyeztetünk hol tünt el, de itt a határidő és én azért a biztonság kedvéért elindítom, de le lehet állítani stb... Nah erre megmutatta igazi arcát, egyből azonnal válaszolt lényegében (ilyenkor persze egyből tudott - és még időeltolódás sem játszhatott közbe, mert mindig akkor írtam neki a gyors válazsban reménykedve mikor nála nappal volt..) hogy ő akkor nem tud/fog nekem segíteni, és egyébként is tuti megkapom kabátot postától (jah kérem 6hét után egy simán feladottat? Már rég hordja valaki. Más.), sőt még pénzt is akarom tőle és milyen jó üzlet ez nekem, lesz kabátom és pénzem is.. És egyébként is paypal úgyis kárpótol. Jó mondom, akkor azonnal dispute claimre váltva és paypal kapta teljes levelezést.. Persze maxon mindegyik reagálási, döntési időt kihasználta egyén, paypal is, de lényeg hogy valóban visszakaptam pénzt.
Nah hagyjunk neki akkor FB-t. Gondoltam én rendes leszek és semlegeset kap, mert elején tényleg rendes volt, és nem ő tehet hogy lenyúlták postánál stb.. meg végülis visszakaptam pénzem. Szóval boldog időmben írtam. (Nagy hiba volt..) Ráadásul szerintem korrekt FB volt, bár semleges, hogy elveszett, de paypal térített. Erre kapom a nagy negatívot hogy tehet ő róla hogy elveszett/ellopták..
Persze éltem válasz lehetőséggel, hogy hihetetlen hogy még ő támad engem, gyanúsított meg, hogy elloptam és átverem és nem akarta megtéríteni, paypalt kellett megkérnem..
Szóval ilyenkor bánom hogy nem lehet az első FBn változtatni, mert olyan negatívra változtatnám a semleges helyett... Tudom én vagyok a hibás egyből negatívot kellett volna adnom.. Jah amúgy powerseller, előzőleg csak 1-2 negatívja volt régebben eltünt csomagra az is, szóval neki elvész a 13+ezer FB között simán a negatív, semleges, nekem a pár darabom közt meg..

(Mellesleg a másodiknak vett kabátnál direkt 3x rákérdeztem hogy nekem tracking, és priority stb.. és valóban szokás szerinti 14-16nap alatt meghozta a posta..)

[ Szerkesztve ]

(#5023) 1010


1010
őstag

akkor mit csinálják ha nem azt külték amiért fizettem és az eladó se akar válaszolni
nagyon úgytünik

(#5024) Zumm válasza 1010 (#5023) üzenetére


Zumm
csendes tag

Gondolom ugrálsz örömödben hogy nem azt kaptad. :(
Ha jól értelmezem ugyanaz a menete mint amikor nem kapod meg:
http://pages.ebay.com/help/tp/inr-snad-process.html

(#5025) 1010 válasza Zumm (#5024) üzenetére


1010
őstag

jaaaj már ennyire durva angol szöveget már rég olvastam

most nyithatok vagy csak 10nap után?
vagy mi van?

(#5026) kistehén1 válasza Bash (#5021) üzenetére


kistehén1
csendes tag

http://www.wsdeal.com
Paypalon keresztül fizettem. Gyanítottam, hogy hamisak de az oldal nagyon korrektnek tűnt.
Például egy Senheiser füleshez oda van írva, hogy not original, amit én rendeltem ahoz nincs.
Szerk: Tudom, hogy ez így nem teljesen eBay, de onnan irányítottak át ide és itt van a legtöbb esély arra, hogy segíteni tudtok.

[ Szerkesztve ]

(#5027) Scotch válasza Zumm (#5022) üzenetére


Scotch
csendes tag

Már én is jártam így, :(( , annyi különbséggel, hogy a disputon annyira megigérte, hogy küld másikat, - amit nem tett meg - hogy nem lett claim, így aztán refund sem.
Hittem neki, átvert, adtam egy negatívot, és Ő is nekem, persze hatalmas felháborodással, meg " azonnal vonjam vissza"-val.

Állítólag tíz év múlva véget ér a hét, szűk esztendő.

(#5028) lúzer válasza cocka (#5019) üzenetére


lúzer
veterán

és a $ gyengébb mint a € ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5029) cocka válasza lúzer (#5028) üzenetére


cocka
veterán

Mindegy, engem leginkább a font érdekel. ;)

(#5030) lúzer válasza cocka (#5029) üzenetére


lúzer
veterán

az is "jól" áll most ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5031) Rent


Rent
senior tag

Hali, gondolkoztam azon, hogy most nyitok egy bankszamlat, csak arra, hogy paypallal vasarolgathassak. Elvileg a vegosszeg amin megvan hirdetve + a Hungary szallitasi koltseg.

Leutom, ennyibe fog kerulni, vagy jon meg ra egyeb koltseg is? Pl. vám stb.
Teszem azt rendelek egy hasznalt videokartyat. Mennyi az esely arra, hogy megvamoltatjak, es mennyi rajta a vam?

Masik melyik bankot ajanljatok arra a celra, hogy ebayen fizethessek vele? (legyen olcso a szamlavezetesi dija, illetve az atutalasi dija)

Koszi a segitsegeket elore is.

(#5032) 1010


1010
őstag

az hogy az eladó nem válaszól már a második levelemre sem
az jelentheti azt hogy a 45 napon túlra jáccik :U ?

biztos csak én vagyok gonosz :D

(#5033) lúzer válasza 1010 (#5032) üzenetére


lúzer
veterán

miért, mi van 45 napon túl?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5034) 1010 válasza lúzer (#5033) üzenetére


1010
őstag

bukta a vevőnek

de ha valki négy hónaig harcol egy fel nem adott kabát amiatt akkor nem tom
megéri-e belekzdeni

az enyém nem ien nagy érték

[ Szerkesztve ]

(#5035) koxx válasza Rent (#5031) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Vám és áfa még jöhet rá, de senki nem tudja megmondani az esélyeket. Nagyméretű és/vagy nehéz csomagoknál nő az esély.
CIB bankot dícsérik, nekem otp van ami jó, de drága. Átutalási díj (mivel paypalon keresztül történik) nincs.

(#5036) koxx válasza lúzer (#5033) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

45 napon belül kell a claimet elindítanod ha nem kaptad meg az árut v esetleg átvertek. Ellenkező esetben bukta a vevőnek.

(#5037) lúzer


lúzer
veterán

köszi

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5038) 1010


1010
őstag

dispute megnyitva
elszabadulnak az indulatok az eladó részéről

gondolom most jönnek a kifigások hogy miért nem válaszolt a levelimre
meg hogy én vagyok a csaló
és külömben amit kaptam az jó

általában mi a tapasztalat?

(#5039) L.T. válasza Rent (#5031) üzenetére


L.T.
aktív tag

Ezekkel a kártyákkal tudsz neten vásárolni. Paypalra regelni olyan kártyával lehet aminek a hátulján van egy háromjegyű azonosító kód. Ezeknek elvileg van, de kérdezd majd a bankot is.

[ Szerkesztve ]

(#5040) Rent válasza L.T. (#5039) üzenetére


Rent
senior tag

Köszi a gyors választ, és nem tudod, hogy mennyit emel le a bank az átutalásoknál?
Mondjuk legyen 100k a kártyámon, és rendelek valamit cakpak házhozszállítással 60k-ért. Ebben a 60k-ban mondjuk benne van a cucc ára, illetve a házhozszállítás díja.

Ezt a bank hogyan utalja át? mennyit fog leemelni? Mivel usdben van hirdetve, gondolom középárfolyamon számol, mondjuk ez az a 60k, és mennyi jöhet rá, ami az átutalás összege?

Tudnátok ajánlani olyan bankot, aminek olcsó ez a része? Csak erre szeretnék egy folyószámlát.

(#5041) Zumm válasza 1010 (#5034) üzenetére


Zumm
csendes tag

44.napon indítottam a disputot, pár napra rá lett claim. Utána sajnos már payplnál akadozgatott, mivel szépen egymás után mindegyik félnek meg volt az 5-7nap válaszadási ideje, majd utána majdnem 30nap volt míg paypal döntött... Lassú folyamat tényleg.

Lényegtelen mekkora összegről van szó, ami jár az jár. Én jobban örültem volna ha ugyanolyn kabátot küld, de miután dispute lett belőle eladó részéről "lezárta" magában a folyamatot hogy én biza őt ki akarom forgatni és mindig kivárta paypalnál a max válaszadási lehetőség idejét, érezhetően húzta a dolgot...

[ Szerkesztve ]

(#5042) Zumm válasza Rent (#5040) üzenetére


Zumm
csendes tag

Megnézed melyik banknak mennyibe kerülnek a különböző díjai: folyószámlavezetés, kártya stb. Meg a lényeg: eldöntöd hogy honnan is vásárolnál leginkább, olyan kártyát kérsz /usd-visa, euro-mastercard/ hogy eggyel kevesebb konvertálás legyen ill megnézed hogy az adott banknak mennyire barátságosak az árfolyamai - vannak ugyanis jelentős eltérések.

(#5043) L.T. válasza Rent (#5040) üzenetére


L.T.
aktív tag

PayPal tranzakciós díjak
Ezt a bank hogyan utalja át?
Sehogy. A PayPal emeli le a bankkártyádról és a hozzá tartozó számládról.
Azért érdemes lenne belenézned a PayPal fórumba is.

[ Szerkesztve ]

(#5044) cocka


cocka
veterán

Hogy konkrétumokat is írjak. Két banknak is elég jó árfolyama van:

K&H és OTP. A Citibankot és az Erstét messze kerüld el, ha számít a kedvező árfolyam.

Visa - csak USD

Mastercard - EUR és USD

Mastercardot használok netes vásárlásokra és ha USD-ben kell fizetni, akkor nincs dupla konverzió! :U

(#5045) 1010


1010
őstag

végülis tök mindegy mit választasz
egy bank,jó díjak

visa elctron is jó
úgyis sima bankkártyás vásárlásnak értelmeződi a paypayl fizetés
mondjuk mást ma már nem is érdemes használni neten

[ Szerkesztve ]

(#5046) rlazol


rlazol
addikt

sziasztok,

azt kérdezném, h ha azt látom, h az eladó bejelölte, h a fizetést megkapta, akkor mi a következő? Kell még várnom egy csomag feladva jelzést is, vagy már nézhetem a postást?

köszi

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#5047) koxx válasza rlazol (#5046) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem minden esetben kapsz jelzést a csomagfeladásról. Ha fedex, ups priority mail/express maillel jön a csomag abban az esetben kapsz egy tracking numbert ami alapján követheted a csomag útját.

(#5048) cocka


cocka
veterán

Találkoztam egy-két olyan aukcióval ahol az eladó eltűntette a licitálók nevét, vagyis bidder 1, 2 stb.. néven futottak.

Na most ez baromi jó, hogy az eladó kérésre eltűnteti a lehetséges vevők nickjét, nehogy már véletlenül utána tudjunk nézni esetleges vetélytársunknak.

De mi van, ha a kedves eladó beregisztrált mondjuk 2-3 néven és ezeket rejti el Bidder néven, majd licitál és feltornázza az árat? :F

Mondjuk ha nem rejti el ily módon a saját álneveit, akkor bizonyos dolgok alapján kikövetkezteti az ember (pl. 0 feedbackes user), hogy csak be akarják húzni, de így?!

(#5049) rlazol válasza koxx (#5047) üzenetére


rlazol
addikt

ha kapok ilyen jelzést azt az ebayen keresztül vagy a postaládámba kapom?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#5050) koxx válasza rlazol (#5049) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

az e-mail címedre kapsz egy értesítőt pl. egy ilyet:

Dear "XY",

Your package will be shipped by PayPal Shipping with U.S. Postal Service
michelle casas used PayPal Shipping with U.S. Postal Service to create a shipping label for your package.

Your shipment number is EC996270766US. Please keep this number for your records.

For more information, go to the U.S. Postal Service® website.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.