Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, ebayen hány nap a vásárló védelem? Nem paypallal lett vásárolva sima kártyával.

(#70002) V/ válasza kmisi99 (#70001) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay vásárlói védelme független a fizetés módjától.

Összefoglaló 2. pont:
2. A problémák megoldása a vásárlói védelem keretében

Hogyan működik?
Az eBay vásárlói védelmet nyújt a regisztrált tagjainak (eBay Buyer Protection).
Abban az esetben, ha a rendelt küldemény nem érkezik meg, vagy nem azt kapod, amit rendeltél (nem olyan minőség, eltérés stb.), lehetőséged van egy Case-t (ügy, vita) indítani, itt tudsz kommunikálni az eladóval, a kártérítés vagy refund ügyében. Case-t a (legkésőbbi becsült - Estimated Delivery) érkezéstől számított 30 napon belül tudsz nyitni az eBay felületén keresztül, ha nem egy országban vagy az eladóval, ha azonos az ország, akkor 7 nap.
Ha egy vásárlásnál nincs megadva Estimated delivery, akkor a vásárlás napjától 30 nappal kell számolni a várható szállítási időt, és ha az letelt, attól a naptól 30 napig van vásárlói védelem.

[ Szerkesztve ]

(#70003) outdoor válasza V/ (#70000) üzenetére


outdoor
aktív tag

Egyelőre jó lassú a török posta. 30 nap már megvolt. A többi sokkal gyorsabban meghozta, akár tíz nap.

[ Szerkesztve ]

A proper digital assistant could be my best friend

(#70004) Jennon888


Jennon888
csendes tag

Sziasztok. Annyi a problémám, hogy jó régen használtam az ebayt, legutóbb 2 éve, addig tök könnyen ment minden, netbankról feltöltöttem a paypal egyenleget, s tudtam gond nélkül rendelni, nem kellett még a bankkártyát se beírnom paypal regisztrációnál anno. Azonban most újra rendelnék valamit, természetesen paypal fizetéssel, de most kéri azt az átkozott bank kártyaszámot, megadok mindent pontosan, de nem akarja elfogadni. Mit tegyek? Egy kicsit idegesítő, hogy mindent állandóan változtatnak, átláthatatlan az egész, régen valahogy sokkal egyszerűbb volt. Szóval, ha valakinek van tippje, ossza meg.

(#70005) V/ válasza Jennon888 (#70004) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem változott semmi az eBay-n ami a vásárlási folyamatot befolyásolná. De amit írsz inkább PayPal téma.
A PayPal-n sem változott lényegében, csak egy pró fazonigazítás.
Ha a PayPal egyenlegen van pénzed -feltöltötted most már 2 módszerrel is- akkor egy dologra kell figyelni. Az egyenleg csak akkor használódik fel, ha olyan egyenlegen van, amiben fizetni kell.
Neked most valószínűleg forintos, így forintba vásárolhatnál, ha $-ban akarsz fizetni akkor azt nem lehet.
A forint egyenlegről át kell tenni a megfelelő mennyiségű pénzt a $ egyenlegre. Más deviza esetén meg arra.
Ezért kér kártyát.
Ehhez is készült segítség, amit mivel az a téma PayPal az ottani Összefoglaló, 10. A PayPal deviza egyenlegek közti váltás.

A kártyahozzáadás miért nem működik arra ennyi információ alapján nem tudok reagálni, nézd meg a PP Összefoglaló 3. Kártya hozzáadás a PayPal fiókhoz részt és akkor kiderülhet, hogy mi lenne a hiba.

(#70006) Occon adom


Occon adom
aktív tag

[link] Vásároltam egy ilyen órát, úgy van hirdetve, hogy vérnyomásmérést is tudja, viszont bármikor mérek és azt a normális eszközzel is ellenőrzöm akkor köze nincs a valósághoz az óra mérése, azaz szerintem kamu ez a tudása.
Mit lehet ilyenkor tenni, ha becsap az eladó, és a készüléke nem képes arra amiért vásároltam?

(#70007) Head88 válasza Occon adom (#70006) üzenetére


Head88
addikt

Hiteles vérnyomás eredményt csuklóról soha nem fog kapni senki.
A véroxigén mérő tudása meg egyszerűen nevettséges. Azt csak vérvétellel.

[ Szerkesztve ]

(#70008) V/ válasza Occon adom (#70006) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyik sem mér kórházi gépi minőségben.
Ezt legfeljebb csuklón mérő vérnyomásmérővel lehet kontrollálni, de ha menet közben felcseszed az agyad akkor már mást mér az is, ami lehet hogy szintén nem adja a kórházi gépi minőséget. De az sem mindegy, hogy miként van felhelyezve.
Tájékoztató adatot kapsz. Nem csapott be az eladó mert mér, az eredméyneket meg a becsapás bizonyításához azért hiteles valamivel kell igazolni.

a készüléke nem képes arra amiért vásároltam? Ez egy több funkciós karkötő, nem vérnyomásmérő, ha pontosan akarsz mérni, akkor az érzékelője ott legyen, ahol van mit mérni. Mert mérni mér, nem üres a kijelző.
De nem igazán ezt használnám vérnyomásmérésre. A helyén kellene kezelni ezt a dolgot.

A lényeg meg ez lenne:
Reklamálhatsz, ha ép állapotba visszaküldöd, akkor ez eladó visszadja a pénzed. A szállítási költséget te fizeted, de a PayPal ezt visszatéríti neked. Rendelkezésedre áll reklamálni : Returns:30 days. Gondold végig és ne várj a 29. napig, hanem már most kezdeményezd, hogy nem felel meg az elvárásaidnak a dolog és kéred vissza a pénzed.
Segítség:
Összefoglaló 3. Mikor nyissunk Case-t?
3. b) eBay-en Case indítás, ha a vásárolt termékkel gond van

[ Szerkesztve ]

(#70009) prannk


prannk
őstag

HAli. vettem egy dugókulcs készletet 42 dolcsiért. fizetés után törölte magát vagy nem tudom. Nyitottam egy ügyet. mai nap volt a határidő hogy jelentkezzen. Semmi.. Most rámegyek arra hogy kérek segítséget az ebaytól. Rámegyek a refundra és a szöveghez mit kell ilyenkor írni? Angol szöveget megköszönnék :R :R

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#70010) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

A legutóbbi vásárlásom vasárnap történt, ma kaptam értesítést ebayen, hogy feladták a csomagot, de se nyomkövetési szám, sem várható érkezési idő.
Ilyenkor mi a helyzet? Meddig várjak vagy mennyi idő után lehet jelezni, ha félrement volna ez a vásárlás?
Ljubljana-ból jön valószínűleg a postán keresztül (Standard Int'l Postage).

(#70011) V/ válasza #54715584 (#70010) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem én, de pont 8 hozzászólással feljebb #70002, már volt egy ilyen kérdésre válasz.
A vásárlásnál nincs ott a várható idő? Én mostanában nem találkoztam ilyennel, hogy nincs kiírva. De lehetnék még hibás nem kiírások, az is igaz.
Dátumilag akkor fizettél 09.24-én a szállítási idő vége október 24. és onnan november 23-ig él az eBay vásárlói védelmed.
Ha Ljubljana akkor max 2 hét.

[ Szerkesztve ]

(#70012) Martin2876


Martin2876
csendes tag

Üdv, Ebay-n lehet valahogy részleges pénz visszatérítést kérni, vagy csak teljes összeget a termék visszaküldésével? Kaptam egy használt, hibás alkatrészt, de nem akarom visszaküldeni, mert alkatrészként fel tudom használni. Eladótól üzenetben kérdeztem, de csak a vételár negyedét hajlandó visszaküldeni és kizárólag a pozitív értékelésem leadása után...

(#70013) V/ válasza Martin2876 (#70012) üzenetére


V/
Topikgazda

Van full refund és van partial refund, annyi pénzt kapsz vissza amennyit refund összeg rubrikába beír az eladó.
Pozitívat követel? :F Kaphat negatívot. Szigorúan tiltott az ilyen viselkedés az eladó részéről a szerződési feltételek szerint, a kizárás lehetőségével játszadozik.
Vissza is küldheted, a költségét a PayPal kifizeti. De egyértelműen azt írta, hogy csak visszaküldés után fizet?
Ha használhatatlan a dolog akkor teljes kifizetett vételár visszajár, az hogy te alkatrésznek felhasználod lényegtelen.

Ehhez természetesen el kell indítani a hibás termék miatt a Return request-t

[ Szerkesztve ]

(#70014) Martin2876 válasza V/ (#70013) üzenetére


Martin2876
csendes tag

Köszönöm a választ. Igen kaptam egy címkét amivel visszaküldhetem ingyen és utána visszakapom az árát, vagy adok pozitív értékelést és utána visszakapom a vételár negyedét és megtarthatom. (Cégről van szó 52550 értékelés, 100%, 1 db negatív értékelése sincs, 3 db semleges)
Ha Return this Item opciót választom akkor az nem csak a visszaküldésre irányul? Paypal-on van olyan opció, hogy részleges visszafizetés, akkor érdemesebb ott kezdeni?

(#70015) Head88 válasza Martin2876 (#70014) üzenetére


Head88
addikt

Azért nincs negatívja mert másnál is tuti ugyanazokat a "szabályokat" fektette le mint nálad. (előbb pozitív aztán refund)

(#70016) V/ válasza Martin2876 (#70014) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ez egy az eladó által előre kifizetett postaköltséget is tartalmaz és Magyarországon akarod feladni sem a Posta, de még a futárcégek sem fogadják el. Majd ha kifizeted a szállítási költséget akkor fogják átvenni.
Az hogy majd szeretnéd ezt a szállítási költséget megkapni, ahhoz a PayPal-on ennél a vásárlásnál lehet a feladás után igényelni.

Paypal-on van olyan opció, hogy részleges visszafizetés, akkor érdemesebb ott kezdeni?

Nem érdemes ott kezdeni.
No akkor fussunk neki még egyszer: Van full refund és van partial refund, annyi pénzt kapsz vissza amennyit refund összeg rubrikába beír az eladó.
Ez érvényes az eBay-n indított vásárlói védelmi dolgokra is természetesen

És ezt is írtam már itt:

Nem kell feltétlen visszaküldeni, ezt most így oldották meg, mert minőségi kifogás intézése még a fogyasztó védelmi szabályozás szerint is visszaküldéssel oldható meg általában.
Ehhez lett igazítva ez a menü szöveg is, a Return request.
A megnevezés természetesen ez nem azt jelenti, hogy mindenképp vissza kell küldened, az eladó döntési joga, hogy igényli-e vagy más milyen módon rendezi a problémát.
Egyszerűsítve van az eljárás, de a te kérésed (Request) megoldása nem csak a funkció, menüpont nevével egyezően történhet. Ez a lényeg. Szerintem nincs ezzel probléma.
Ha nem tudod rendezni az eladóval, akkor lesz belőle case egyébként, addig csak a kérésed megoldása történik az eBay bevonása nélkül.

Amit kifizettél azt kapod vissza refund esetén, ha teljes költség visszatérítés van.
Ha kevesebb összegben egyeztél meg az eladóval, akkor az részleges visszatérítés lesz, partial refund.

[ Szerkesztve ]

(#70017) Martin2876 válasza V/ (#70016) üzenetére


Martin2876
csendes tag

Persze, ez mind világos, csak Ebay Request-be nem találtam olyan opciót, hogy részleges pénzvisszatérítés, ha benyújtom nyilván azt fogja mondani, hogy küldjem vissza, amit nem akarok mert elég ritka dolog, egyes elemeit fel tudom használni, de nyilván ha előre tudom h ilyen állapotú akkor nem vettem volna meg ennyiért.

(#70018) V/ válasza Martin2876 (#70017) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay Requestben olyan sincs, hogy full refund :F Akkor nem mindegy?
Alul csak az adott termék és értéke van kiírva, ami tájékoztató szövegnek tekintendő, hogy tudd miről van szó, nem pedig fix ajánlatnak.
A nyilván azt fogja mondani egyáltalán nem biztos, de ekkor még kommunikálsz az eladóval, majd ír valamit, arra még te is írsz valamit, 30 napig beszélgethettek így, mert addig él a request, legkésőbb a 29. napon vagy megegyeztek, vagy kéred az eBay közbelépést, ez lesz a case.
Beírod az Add details-hoz hogy bár alapfunkciójában használhatatlan de ennyit....$-t szeretnék kapni kárpótlást, mert megtartom alkatrész fejében és nem küldeném vissza.
50%-nál nagyobb mértéket viszont nem valószínű, hogy elfogad.
Ezután a választól függően megy a dolog tovább

[ Szerkesztve ]

(#70019) #54715584 válasza V/ (#70011) üzenetére


#54715584
törölt tag

Annyi van kiírva, hogy No estimate available.

Elnézést a write only-ért, kevés időt tudok mostanában itt tölteni, és amikor megláttam a 150 olvasatlan hsz-t, akkor még azt is elfelejtettem, hogy legalább az aktuális oldalt átböngésszem. :R

(#70020) antal750


antal750
aktív tag

Srácok help
Rendeltem telóra egy tokot. Már vagy 3hete csúszik a megérkezése, lassan 2 hónapja jön.. 😠

Ezt az üzenetet kaptam, segítsetek légyszíves a google fordító érthetetlen..
The seller has responded to you and offered another solution to solve this issue.

Seller's message:
"We are sorry about the delay shipment, how about we will resent one for you with faster shipping service asap, is that acceptable for you? Waiting for your reply, thank you. thanks for contacting us to resolve the issues. All the Best,"

If you're satisfied with this solution, you can let the seller know by sending a message in the Resolution Center. If you don't want to accept this offer, we encourage you to send the seller a message with solution that you'd be happy with.

You can also view the details of this request in the Resolution Center.

(#70021) fausto válasza antal750 (#70020) üzenetére


fausto
addikt

Azt ajánlotta fel, hogy küld egy másikat egy gyorsabb szállítási móddal.

(#70022) antal750 válasza fausto (#70021) üzenetére


antal750
aktív tag

Akkor gondolom egy yes válasznak elegendő? ☺️

(#70023) PotterPrime válasza antal750 (#70020) üzenetére


PotterPrime
csendes tag

Elnézést kérnek, hogy késik a csomagod, feladják újra egy gyorsabb postával, ill. várják, hogy válaszolj erre az üzenetükre. Ha más megoldást szeretnél (pl. refound) akkor is írj rájuk.
Röviden ennyi.

(#70024) V/ válasza antal750 (#70020) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérd vissza a pénzt, ha 2 hónap alatt nem ért ide, akkor mi értelme lenne újabb akár 45 napot várni? Mert még az is gyorsabb a 60 naphoz viszonyítva. Pénz vissza, megvenni újból vagy mástól és lesz érvényes vásárlói védelmed, ha csak lenne vele valami gond.

[ Szerkesztve ]

(#70025) Sas madár válasza V/ (#70024) üzenetére


Sas madár
őstag

Szia V/ !
Tegnap óta küzdöm egy vásárlással többször már hozzá adtam a bankkártyát,annak ellenére,hogy rendben volt a paypal oldalára belépve is.
Közben kitöröltem a régi bankkártyáim adatait mivel mindig a régi lejárt kártyákat akarta újra használni az ebay oldalán felugró paypal ablakban.(onnan nem tudok tovább lépn a pay oldalára és másik kártyát kijelölni)
Este ara jutottam a homlokomra csapva,biztos kimerítettem a napi kártya limitem és azért nem megy.
De sajnos ma is ez az üzenet fogad:
Unfortunately, we can't process your payment. Here are your options:

Check out with another PayPal method, like the one we're showing now.
Select a different payment option.

Rákattintottam a folytatásra amit kért és a kis ablakban újra megadtam a már korábban használt és jelenleg is érvényes kártyám adatait.

Most már újra ugyan ezt az üzenetet írja,csak nincs ott a continute ahol az előbb újra megadtam a kártya adatokat.
Mi lehet a hiba?Hogyan tudom befejezni a vásárlást?

Milyen másik paypal fizetési módszerre gondol,hogyan tudom azt kivitelezni?

[ Szerkesztve ]

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#70026) V/ válasza Sas madár (#70025) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha egyszer a Paypal-hez hozzáadtad sikeresen az érvényes kártyádat akkor amíg le nem jár nem adjuk hozzá újból, nem töröljük -ha csak nem érvényteleníted valamiért- mert a PayPal védelmi rendszere ez illetéktelen használatnak fogja tekinteni és zárolja.
Ha nem lehet fizetni vele, akkor a vásárlási hely korlátozza, a bankodnál van valami, ideértve hogy nincs rajta fedezet vagy ha Maestro kártya, akkor az alaphibája jön elő.

mivel mindig a régi lejárt kártyákat akarta újra használni Ha több kártya van a fiókhoz rendelve -a lejártak maximum még 30 napig célszerű hogy maradnak, ha még a velük vásárolt dologból refund lehet- akkor meg kell adni, hogy melyik legyen az elsődleges -primary- és akkor azt adja fel a fizetéskor.

Nem írtad hogy hol akarsz fizetni, mert az eBay-re utalásod nem egyértelmű és milyen kártyáról van szó, így megint a vakvilágba adok tanácsot.

1. Egy biztos hogy a PayPal most korlátozta a kártyát, normál esetben 24 óra. Ha belépsz gondolom a kártya ott van a fiókban.
2. Megnézed hogy ahol fizetni akarsz nem írtak-e különleges szabályt a PP-s fizetésre.
3. A PayPal egyenlegre feltölteni pénzt, azt a szükséges devizára konvertálva fizetni.
4. Nem PayPal-l fizetsz, hanem kártyás fizetést választasz.
5. Máshol veszed meg.

5+1 Átnézed a gépeden a dolgokat, a böngésző Ebay, PayPal adatainak"takarítása", felugró ablak engedélyezés ellenőrzése, a védelmi rendszered vírusvédelem, tűzfal, optimalizáló program, vpn és egyéb csecsebecsék ellenőrzése, kilövése a fizetés idejére.
Mert ezt azok is okozhatják: (onnan nem tudok tovább lépn a pay oldalára és másik kártyát kijelölni)

[ Szerkesztve ]

(#70027) optikus válasza antal750 (#70022) üzenetére


optikus
senior tag

sztem se kerj ujrakuldest hanem refundot.

Buy books not gear.

(#70028) Sas madár válasza V/ (#70026) üzenetére


Sas madár
őstag

Köszönöm a választ közben másik böngészőből más hiba üzenetet írt miszerint a bank blokkolja,így befáradtam a bankba és ott valami 3d azonosításról beszélt az ügyintéző.
Viszont aktuálisan át is értékeltem ezt a számlát hagyom,hogy ne lehessen használni mivel elég nagy egyenleg van rajta.
Regisztrálok másik friss visa kártyát amire épp az aktuális vásárláshoz elegendő összeget utalom.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#70029) DrojDtroll válasza Sas madár (#70028) üzenetére


DrojDtroll
addikt

A kinai tracking szám magyarországi adatainak lehet hinni?

Mert ha igen akkor egy tőlem 300km-re lévő postán átvehető a csomagom. :C

Bocsi nem válasz akart lenni

[ Szerkesztve ]

(#70030) V/ válasza DrojDtroll (#70029) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a te csomagod nyomkövetési száma lett neked megadva. Jelezz az eladónak, hogy nem stimmel a dolog. A kézbesítési hely és az a cím amire küldeni kellett volna az nem egy.
De csak akkor ha nemzetközi postai nyomkövetési szám. Rx999999999CN vagy ehhez hasonló os ott látod a delivered szöveget.

[ Szerkesztve ]

(#70031) DrojDtroll válasza V/ (#70030) üzenetére


DrojDtroll
addikt

https://track.aftership.com/china-post/RG888132408CN?

erről volna szó

Nem ide kellene jönni a csomagnak.

(#70032) V/ válasza DrojDtroll (#70031) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt, mármint angol szövegel küld el ki és kérdezz rá, hogy akkor mi legyen

(#70033) DrojDtroll válasza V/ (#70032) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszönöm a segítséget.

:R

(#70034) totyak


totyak
aktív tag

Valaki ki tudna segíteni, hogy mit válaszolt nekem az eladó, nem igazán értem?

"I've checked the postage costs and I'm happy to ship to Hungary with the original prices as listed. Happy bidding :)"

Csak UK posta van neki beállítva, semmi más ország, én pedig kérdeztem, hogy mennyiért tudna szállítani hozzánk.

Köszönöm

(#70035) Krogoth válasza totyak (#70034) üzenetére


Krogoth
senior tag

Eredeti listaárak szerint tud postázni MO-ra.
Azaz, amit most látsz az oldalon postaköltség, azzal küldi ide is.

[ Szerkesztve ]

(#70036) totyak válasza Krogoth (#70035) üzenetére


totyak
aktív tag

Jelenleg semmit nem látok, mert ugye nekem be van állítva Hungary-ra, de akkor azt kell néznem, hogy belföldön Uk-ba mennyiért küldi és annyi hozzánk is?

(#70037) Krogoth válasza totyak (#70036) üzenetére


Krogoth
senior tag

Kérdezz rá, hogy az mennyi, mert nálad nem látszik az ár.
Így biztos nem lesz félreértés :)

(#70038) totyak válasza Krogoth (#70037) üzenetére


totyak
aktív tag

OK, köszönöm szépen.

(#70039) Joker88


Joker88
őstag

üdv..

A fentebb lévő kép alján található " Nillkin tok Huawei Honor 7 Lite "-nak van még esélye megjönni ?
A cucc felett lévő fluoreszkálós tapasz már múlt héten landolt nálam... ( kb egyidőben lett rendelve ahogyan látszódik is.. )

In loving memory of Garrett Lockhart

(#70040) V/ válasza totyak (#70036) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt át lehet állítani Hungaryról a keresésnél és akkor is lehet látni a költséget, vagy a szállítási opcióknál kiválasztani és a Get Rates

[ Szerkesztve ]

(#70041) V/ válasza Joker88 (#70039) üzenetére


V/
Topikgazda

Október 19-ig él itt a vásárlói védelmed, még megjöhet, nekem több aug 9-10-11-es vásárlásom nem jött még meg, azt tapasztaljuk, hogy lassulások vannak a szállításban, október 10-ig remélhetőleg megjön.

(#70042) Joker88 válasza V/ (#70041) üzenetére


Joker88
őstag

:R

In loving memory of Garrett Lockhart

(#70043) nagy@gmx.com


nagy@gmx.com
tag

(#70044) Spet válasza nagy@gmx.com (#70043) üzenetére


Spet
addikt

Lassan gyüjtői darabok lesznek.... 10 év mulva :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#70045) Pulsar


Pulsar
veterán

Sziasztok,
van egy ebayos rendelésem, amit nem érkezett meg. Ránéztem, és van hozzá egy tracking szám, de nem a szabvány 2 beűt 9 szám 2 betű hanem sokkal hosszabb. 17track-ben működik is, de csak Magyarországig, ahol is a csoda posta ezt a tracking számot már nem követ. (End of the tracking, Item being handed over to the local courier, tracking ended.)
Érdemes ezzel a számmal bemenni a postára, hogy mizu? Mert e szerint már 1 hónapja az országban van, de hozzám még mindig nem jutott el (valószínűleg nem is fog)

(#70046) V/ válasza Pulsar (#70045) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel ezeket a posta nem könyveli oda hiába mész be. Az is lehet, hogy a bejegyzés csak a feladás dátumáig jó. Vannak szállítási szolgáltatók, akiknek a programja automatikusan generálja a szállítási információkat a tényleges helyzettől függetlenül.
Egy a lényeg, hogy várható érkezési idő utolsó napjától számított 30 napig él a vásárlói védelmed, ha vársz is még egy kicsit, azért 25. napon menjen a nem érkezett meg termék request, ahol ha válaszol az eladó, az újraküldést ne fogadd el.

[ Szerkesztve ]

(#70047) Pulsar válasza V/ (#70046) üzenetére


Pulsar
veterán

köszi a választ,
akkor már nem a vásárlástól számított talán 41 nap vagy mennyi volt opció van? Ezt jó tudni.
Én valahogy sokkal inkább el tudom képzelni az, hogy a mi kedvenc postánk keverte el, minthogy generáltak lennének az adatok.

(#70048) V/ válasza Pulsar (#70047) üzenetére


V/
Topikgazda

Vagy az általam írt idő, vagy ha ilyen nincs megadva akkor a vásárlás napjától 30 nap az elvárt szállítási idő és annak a végétől 30 nap.
Valójában a generált adatnak nagyobb a valószínűsége. Benyomtak az eBay-re az egyik vásárlásomra olyat, hogy a repülőgépre felrakást követő napon már kézbesítve lett nekem.
Természetesen a nem érkezett meg request nem lett már indítható. Külön levelezés az eBay-el, hogy ilyen nem lehetséges, a 48 órán belüli kézbesítés Kínából. 2 nap a légi szállítás és itt is két nap a kézbesítés minimum, de ez csak a futár küldemények esetén lehetséges, a postai úton ez lehetetlen. Akkor derült ki hogy a logisztikai cég írta be, a megoldás az volt, hogy az eBay-n átállítottak valamit így már indíthattam volna request-et és majd 3 hét után tényleg meg is kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#70049) optikus


optikus
senior tag

megint mergelodom... komolyan nem ertem azokat az eladokat aki kiirja hogy tested all ok, aztan mikor megerkezik kiderul hogy serult torott hasznalhatatlan. mit gondol nem veszem eszre?
vettem egy regebbi fenykepezot, hasznalt, ragad a gumija, ez oke ezt leirta. ismerem a tipust ennel ez ilyen. erre mikor kibontom (amugy jol be volt csomagolva, plusz gyari teljes tokban akkor mar feltunt hogy az elem forditva van benne, hogy ne lehessen bekapcsolni. no persze mert nem mukodik a bekapcsolo (ami egyben a programtarcsa is), es igazabol kikapcsolni nem lehet ezert volt forditva az elem. bonuszban nem mukodik a lockgomb sem es a probramtarcsa szabadon forog, nem is lehet programot valtani... nem ertem, tudta nagyon jol hogy xar de elkuldi. most kezdhetek xarakodni a visszakuldessel, mindezt eljatsza 20font plusz postas cuccal. :W :W

Buy books not gear.

(#70050) optikus válasza optikus (#70049) üzenetére


optikus
senior tag

ja es ilyenkor mit erdemes inditani, not as described vagy damaged?

(meg van egy olyan is hogy azt irta hogy toltheto akku van hozza tolto nelkul, de ami erkezett az egy mezei litium elem [egyebkent 2cr5 amihez lenne toltom es egy akku se olcso szoval nem lett volna baj ha azt kuldi amit irt]).

Buy books not gear.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.