Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) Taktoj válasza V/ (#63000) üzenetére


Taktoj
aktív tag

ebayen ment a diskurzus. a szeptember 5 a várható szállításnál szereplő második időpont vagyis nem is 5 hanem 1. Tehát helyesen: Estimated delivery Aug 11, 2016 - Sep 01, 2016. visszaküldöm de gondolom az is van vagy 3 het mire odaér hanem több /Kína/

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#63002) V/ válasza Taktoj (#63001) üzenetére


V/
Topikgazda

10 napon belül ott van.

(#63003) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Szerintetek az mért lehet,hogy ezt
a terméket mégcsak kosárba se tehetem?Elvileg van magyar szállitás USA.
The item you've selected was not added to your cart.
This seller will not sell to buyers that do not meet their requirements.

Konkrétan minek nem felelek meg? 23 pozitiv értékelésem van.

[ Szerkesztve ]

(#63004) DJ. Ru$y válasza Remekelek28 (#63003) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Be van állítva valamilyen feltétel az eladónak ami miatt nem tudod kosárba rakni. Nekem simán engedte kosárba tenni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63005) weres78 válasza Remekelek28 (#63003) üzenetére


weres78
senior tag

Megelőztek, nekem is engedte.
Esetleg lépj ki-be, hátha...

(#63006) Remekelek28 válasza DJ. Ru$y (#63004) üzenetére


Remekelek28
őstag

Kiléptem beléptem igy se jó Valamiért tilhatott ? volt 2 kérdésem hozzá pár hete,hogy az adott kocsimhoz jó e. az utolsó üzenete ez volt
Let me check the information and I will get back to you ..

Mit irjak neki szerintetek,hogy mi az oka?

(#63007) havri1 válasza Remekelek28 (#63006) üzenetére


havri1
félisten

Kérdezz rá, nekem is engedte a kosarat.

havri

(#63008) Remekelek28 válasza havri1 (#63007) üzenetére


Remekelek28
őstag

Akkor szerintem engem tiltott. Ezt le tudnátok forditani angolra,hogy Szeretnék terméket rendelni tőled,de nem tudom kosárba tenni.
köszönöm a segitségeteket.

(#63009) weres78 válasza Remekelek28 (#63006) üzenetére


weres78
senior tag

Máshol enged vásárolni, csak az ő "üzletében" nem?

(#63010) Remekelek28 válasza weres78 (#63009) üzenetére


Remekelek28
őstag

persze,tegnap vagy 3 telefontokot rendeltem,3 különböző helyről.

(#63011) Remekelek28 válasza Remekelek28 (#63010) üzenetére


Remekelek28
őstag

Közbe megtudtam,hogy amit ő forgalmaz az nem mind jó az eu modellekhez,vélhetően azért nem engedett rendelni.

(#63012) thomasvold


thomasvold
őstag

Sziasztok!

A leállás miatt úgy látszik elveszett pár hozzászólás, köztük az enyém is, ezért leírnám még egyszer:

7.-én lesz egy hónapja, hogy rendeltem valamit, még nem érkezett meg, viszont már a tracking number-t sem tudom hol lekérdezni. A rendelés utáni két hétben még nyomon követhető volt a trackitonline-on, de utána már azon sem. Ugyanilyen postázással feladott rendelések rendre 2. - 3. hét között megjöttek, a kérdésem az lenne, hogy miért nem tudom már nyomon követni sehol sem? Várjak még 2 hetet hátha megjön?

(#63013) V/ válasza thomasvold (#63012) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt sincs információ?

És mi volt az utolsó bejegyzés?
A szállítási idő utolsó dátumától van 30 napod reklamálni, ha ebből a 15. napon jelzed nem futsz ki semmiből, újraküldést ne válassz.

[ Szerkesztve ]

(#63014) thomasvold válasza V/ (#63013) üzenetére


thomasvold
őstag

Itt sincs. Pontosan már nem emlékszem, talán az, hogy repülőre tették, de nem biztos. De ezt is csak a trackitonline hozta, más keresőoldal nem. A szám: 71310939025

szerk.: Rendben, akkor még várok 1-2 hetet. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#63015) V/ válasza thomasvold (#63014) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez a szám legfeljebb Kínán belül követhető elméletben, nem tényleges nemzetközi postai nyomkövetési szám, tekinthető követhetetlennek, az információk amit olvastál, nem is biztos hogy jók.

(#63016) thomasvold válasza V/ (#63015) üzenetére


thomasvold
őstag

Értem, köszönöm. Akkor még várok egy kicsit, aztán felveszem az eladóval a kapcsolatot.

(#63017) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy 2 hónapos rendelésem, ami megjött időben, de hibás volt a termék. Jelentettem az eladónak, hogy hibás terméket kaptam, kaptam tőle egy címet, hogy visszacserélik, ha elküldöm nekik. Feladtam postán nekik, majd írtam az eladónak, hogy feladva + küldtem képeket a feladásról, számláról, csomagról. Követési kód: RR313471704HU utolsó bejegyzés az, hogy célországba megérkezett. augusztus elején. Az eladó azóta nem reagált. Vártam pár hetet és augusztus végén újra írtam az eladónak, de még nem érkezett válasz.
Szeretném visszaigényelni a termék árát, meg a posta árát is Paypal-en keresztül, de az eladó nélkül ez nem megy. (Kb. 5000 forintról van szó amúgy) . Ebay-en return item gombokra, segítségekre keresve vagy abba futok bele, hogy contact seller, vagy valami olyat ír ki, hogy nincs rá lehetőség, de contact seller.
Eladó: [link]

Tudok ilyenkor valamit csinálni azon kívül, hogy várok az eladóra?

(#63018) V/ válasza csadi0011 (#63017) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban ott van az igénylés leíráse.
A szállítási költség visszaigényléséhez nem kell az eladó. Feladod és attól a naptól számítva van 14 napod a posta költséget visszaigényelni.
Ezt lekésted, ezt már nem kapod meg a szabályok szerint.
De inkább küldd el most, van amikor kedvezően döntenek késedelmes igényléskor, veszíteni nem veszítesz semmit ha megpróbálod.

A másik rész -vételár- esetén nem elegendő az, hogy az országba megérkezett, ha átveszi, kézbesített lesz a bejegyzés akkor veszi úgy mind az eBay, mind a Paypal, hogy visszajár a vételár.
Annyit tehetsz, hogy leírva azt, hogy nem volt hajlandó átvenni a csomagot kérsz segítséget vagy az eBay vagy a Paypal ügyfélszolgálattól.

Ránézve az oldalra ezek dolgoznak, valami gubanc van. Írja arra a címre is ahova a Paypal pénz ment, írj erre is ebay@glitzygizmos.com és a contac üzenő falon

[ Szerkesztve ]

(#63019) csadi0011 válasza V/ (#63018) üzenetére


csadi0011
őstag

Csináltam már szállítási költség visszatérítést, de úgy rémlett, hogy azt el kell fogadnia az eladónak. Akkor ezt lehet benéztem.

Hát igen, pont ez volt a gondom, hogy át sem vette. Így viszont nem akartam panaszkodni. Viszont attól félek, lassan visszaküldik a csomagot, mivel nem vették át. Legalábbis a postán nekem ezt mondták.

Megpróbálok akkor ott segítséget kérni.
Köszönöm! :R

(#63020) V/ válasza csadi0011 (#63019) üzenetére


V/
Topikgazda

Ott is 15 nap az őrzés ha postára ment, ha a postások szerint visszajön és tényleg megtörténik azt megírnád?

(#63021) thomasvold válasza V/ (#63015) üzenetére


thomasvold
őstag

Na most írt nekem, kérdezi, hogy megérkezett-e a csomag, mert nem adtam még le értékelést. Írtam neki, remélem megoldódik a dolog.

(#63022) Norbi29


Norbi29
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni,hogy mit csináljak.
Aug 1-jén német Ebayről ,német eladótól rendeltem 7 terméket.Pár óra múlva,jött is az email.hogy fel van adva levélként A szállítási határidő aug 8-volt.Eltelt 10 nap-semmi,írtam az eladónak válasz nem jött.Eltelt 2 hét-semmi,megint írtam az eladónak,válasz nem jött.Eltelt 3 hét-semmi,4 hét után megjött a csomag,de a dobozban csak 4 termék volt a hét helyett. Megint írtam neki,hogy küldje el a maradékot,vagy fizesse vissza,és ha nem teszi az Ebay segítségét fogom kérni.Érdekes módon erre már jött válasz.Írta,hogy oké elküldi a maradék 3 at. Megbeszéltem vele,hogy inkább még ráfizetek,és küldjön másik 3 jobb terméket.Ebbe is bele ment.El is utaltam a különbözetet PP-on.Ezt is megírtam neki.Ez volt múlt hét csütörtökön.Persze válasz nem jött.Az előbb is írtam neki,hogy mégis mikor szándékozik feladni.99%,hogy erre sem lesz válasz,Sött szerintem még azt sem írná meg,hogy ha feladná.A termékei között van olyan méretű,amit küldenie kellene.
A problémám az,hogy szept 8-án lejár a 30 napos Ebay védelem.
Ja és megkértem,hogy nyomkövetéssel adja fel a csomagot
A történethez még annyi tartozik,hogy amit küldött kis dobozt,abba egyszerűen fizikailag képtelenség bele tenni a 7 terméket. le is fényképeztem neki.Szóval elég valószínű,hogy 2 dobozt küldött és az egyiket lenyúlták.Írta is,hogy amit megkaptam azt adta fel másodjára.

Kösz, előre is!

(#63023) havri1 válasza Norbi29 (#63022) üzenetére


havri1
félisten

Helló!

Ilyet nem szabad csinálni, csak magadnak csinálod a problémát.
Mindent külön, a saját vonalán kell intézni.
Én a helyedben nyitnék case-t az első rendelésre, fénykép, levelezés, leírást csatolni.
Ezek alapján nyert ügy - szerintem -.
A második ügy, pedig paypal, de csak akkor, ha nincs reagálás, nincs tn, tehát semmi nyoma annak, hogy feladta. (persze kivarva azt az időt, amibe a szállítás belefér).

havri

(#63024) V/ válasza Norbi29 (#63022) üzenetére


V/
Topikgazda

Szóval elég valószínű,hogy 2 dobozt küldött és az egyiket lenyúlták.Írta is,hogy amit megkaptam azt adta fel másodjára.
Gondolom el is hiszed neki, mivel elküldte a nyugta képeket mindkét feladásról. :F
Mert nálunk is adnak, ott meg mindenképp.

[ Szerkesztve ]

(#63025) Norbi29 válasza V/ (#63024) üzenetére


Norbi29
tag

Én nem hiszek semmit se el.Lehet,hogy elfelejtettel Egyébként a megjött csomagban csak részben a megfelelő mérettet küldte.De ez a legkevesebb,mert ez is használható.Azt csinálom,hogy 1 nappal a 30 nap lejárta előtt,nyitok case-t a maradék 3 termékre. Legalább válaszolna a levelemre,hogy te hüle ekkor fogom feladni a csomagot,és ráadásul a cseretermék rendelhető nála most is a kért méretben.Tehát valszeg van neki készleten,és azt írja,hogy 1 napon belül postáz

(#63026) V/ válasza Norbi29 (#63025) üzenetére


V/
Topikgazda

Az utóbbi időben, ha valamelyik arra hivatkozok, hogy feladta, szoktam kérni, hogy ugyan küldje már el az igazolását, mert nálunk egy kicsit pontatlanul dolgoznak -persze ez részemről blöff - nehogy elvesszen a Postán. Van aki erre már nem válaszol, vagy elveszítette, bár akkor kétséges, hogy elvesztés esetén megkapja a kártérítést.

(#63027) havri1 válasza V/ (#63026) üzenetére


havri1
félisten

Ez jó, felírom magamnak :)

Jut eszembe, erre nincs véletlenül működő linked?

Különböző postázási módok sebessége, táblázatban: [link]
:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#63028) Norbi29 válasza V/ (#63026) üzenetére


Norbi29
tag

Én is kértem tőle valami igazolást,persze válasz nem jött.

Még annyi kérdésem lenne-más témában-hogy a GSP-vel,USA-ból feladott csomagokat itthon melyik cég kézbesíti?

Köszi.

(#63029) V/ válasza Norbi29 (#63028) üzenetére


V/
Topikgazda

Súlytól függ ha jól emlékszem, nekem a 5 kg-ig a Magyar Posta hozta, ennél nehezebbet nem vettem.

(#63030) V/ válasza havri1 (#63027) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt már elfejtettem, nem is mentettem le azt hiszem, mert nem igazán látom sok értelmét, semmi sem fix már mostanában. Mindegyik postai szolgáltató, futár cég honlapján ott vannak a vállalt idők, de ezt annyira nem garantálják.
Ha USA-ba küldesz levelet a Posta nem elsőbbségire 7-21 munkanap, elsőbbségire 5-10, ha nincs hurrikán akkor a USPS is hasonlót vállal.

(#63031) havri1 válasza V/ (#63030) üzenetére


havri1
félisten

Én is hasonló véleményen vagyok, nagyon nagy a szórás, és sok a tényező.
Csak kérték, én meg nem találtam sehol hasonlót.
Kiveszem akkor az összefoglalóból.

havri

(#63032) Norbi29


Norbi29
tag

2 éve Szilveszter napján rendeltem német webshopból,Január első munkanapján postázták,1 hét alatt itt volt. Ehhez képest most 4 hétbe telt.10 darab bélyeg van rajta,Egyenként 70 eurocent.A postáért viszont 11 eurot fizettem,tn nélkül.
kb 2 hónapja Párizsból rendeltem csomagot,jóval nehezebbet,és a DPD szintén 11 euroért hozta házhoz 1 hét alatt

(#63033) Siriusb


Siriusb
veterán

Licitálnék egy termékre $0,99 (!), és kiírja, hogy check out-nál még számoljak az import charges megfizetésével is. Mi a fene??? 1 dolláros terméknél Free shipping-gel? Tudtok erről valamit?

(#63034) V/ válasza Siriusb (#63033) üzenetére


V/
Topikgazda

Természetesen az EU-n kívüli vásárlások esetén fizetni kell az Áfát és ha van a vámot. Mivel te Magyarországra a vásárlással importálsz, ezért hívják import költségnek (import charges), amit nem utólag fizetsz, hanem akkor amikor megveszed, így az országba érkezéskor nem kell külön köröket futni a vámolással, áfázással.
Ez ki van írva, de 27%-al számolj a leütési ár alapján, vám valószínüleg nincs ennél amit megakarsz venni, a TARIC tartalmazza egy adott termékre fizetendő vámot ami 0%-15%-ig terjed. Általában.
Az Áfa, vám alapértékbe beleszámol a szállítási költség is.

Mi a fene??? 1 dolláros terméknél Free shipping-gel? Mivel licitálsz nem biztos, hogy a végső ár is 1$ lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#63035) Siriusb válasza V/ (#63034) üzenetére


Siriusb
veterán

Ja, akkor már értem, függetlenül az aktuális értéktől, automatikusan megjelenítik a figyelmeztetést.

Szerk. :
Persze ez valami új divat, mert egy hónappal ezelőtt még nem volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#63036) V/ válasza Siriusb (#63035) üzenetére


V/
Topikgazda

Évek óta így van, már a kezdettől így működik az eBay, az importálási szabályok, vám, fogyasztási adó meg amióta kitalálták, úgy pár száz év.
Augustus idejében egyébként az általános forgalmi adó (amit az áruk eladása után számítottak fel) 1 (egy!) százalék volt, kivéve a rabszolgák kereskedelmét, amire 4 százalékot számítottak fel.

[ Szerkesztve ]

(#63037) thomasvold válasza V/ (#63015) üzenetére


thomasvold
őstag

Szia!

Nos az eladó felvette velem a kapcsolatot és azt írta vissza, hogy várjak még 5-7 napot, ha akkor sem érkezik meg, akkor vagy küld egy másikat vagy pedig visszatéríti az árát.

Szerinted melyik érné meg jobban? Kérjem az árát és rendeljek máshonnan, ha nem jön meg?

Köszönöm :)

(#63038) V/ válasza thomasvold (#63037) üzenetére


V/
Topikgazda

Pénz és inkább vegyél mástól, új vásárlói védelmed lesz.
Ha újra küldi és még sem jön meg, van vele valami gond, jó eséllyel nem lesz már reklamációs lehetőséged.

(#63039) thomasvold válasza V/ (#63038) üzenetére


thomasvold
őstag

Rendben, köszönöm.

(#63040) Siriusb válasza V/ (#63036) üzenetére


Siriusb
veterán

Érdekességképpen: ugyanannál a terméknél, a licit megadásakor a .com oldalon kiírja a figyelmeztetést, hogy import charges-zal is számolhatok, ám a co.uk oldalon is kipróbálva ilyen nem jelenik meg.
Item location: Beijing, China

(#63041) V/ válasza Siriusb (#63040) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem figyelmeztetés. És ha az is lenne, köztudott, hogy minden EU-n kívüli országból érkező vásárolt termékre fizetni kell az "import költséget" áfá-t vámot.
Az eladó állíthatja be, ha olyan szállítást biztosít ahol azt is elvégzik. Ez egy szolgáltatás.
A co.uk oldalon is van ilyen.
Egy kínai hirdetőt példának felhozni nincs sok értelme, azt az import költséget fizeted majd kézhezvétel előtt a postásnak vagy a futár cégnek.

(#63042) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Valamit nem lehet csinálni a postaköltségen nyerészkedőkkel? Kinek mi a véleménye ezzel kapcsolatban? Mert általánosságban elmondható az szerintem, hogy ha veszek valamit pl. egy dollárért, amin lesz 5 dollár postaköltség, akkor szeretem azt látni is, hogy azt az 5 dodót a postára költötte. Ti hogy vagytok ezzel?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#63043) somnia válasza Vertigo18 (#63042) üzenetére


somnia
őstag

...lapozunk, nincs tiltva, hogy annyit kérjen, amennyit akar...

(#63044) Siriusb válasza V/ (#63041) üzenetére


Siriusb
veterán

Látom, nem akarod megérteni, amit mondok, hagyjuk. Köszönöm az eddigi válaszokat.

(#63045) Vertigo18 válasza somnia (#63043) üzenetére


Vertigo18
addikt

Akkor ezek szerint csak az én morális szabályaim szerint való az az elv, hogy amennyit elkér a "postaköltség" címén, annyit rá is költ a feladásra?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#63046) V/ válasza Siriusb (#63044) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha linkelted volna a hirdetést akkor nem lennék hülye és érteném amit írsz.
De a com oldalon most átnéztem 15 db Item: Kína hirdetést és csak ezt látom: International items may be subject to customs processing and additional charges. még keresem az Import charges-t. De valójában te nem érted, azt hogy a Kínai székhelyű eladók nem igazán szedik be az Áfá-t, vámot, nem biztos, hogy el tudnak számolni a magyar állammal.Az USA az egészen más, más részt UK még EU-s ott nincs Áfa, vám, az az eladó akinek ott van hirdetése nem fog az EU-ba történő szállításkor import költséget beszedni, mert nem teheti meg.

[ Szerkesztve ]

(#63047) V/ válasza Vertigo18 (#63045) üzenetére


V/
Topikgazda

Mit értesz postaköltség alatt? Egy légpárnás boríték 33,00 Ft mondjuk azt ne számoljuk fel? Van aki azt is postaköltségnek számolja, van aki a haszonkulcsba építi be. Amit nem díjaznak, az, ha a meghirdetett posta költségnél többet kér az eladó, pontosan meglehet adni, ezért utólag a kiegészíteni sérti a szabályokat.

[ Szerkesztve ]

(#63048) V/ válasza V/ (#63046) üzenetére


V/
Topikgazda

De ez egyszerűen meg van fogalmazva a Helpnél:

(#63049) Vertigo18 válasza V/ (#63047) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem, természetesen nem az ilyen termékekre gondolok. Azok a termékek verik ki a biztosítékot, amik olcsón mennek el és nyilvánvalóan azért, mert többszörös postaköltség van leírva a hirdetésben. Természetesen előre fel van tüntetve, de ha összeadjuk a postaköltséget, meg a termék árát, akkor UGYANANNYIRA jön ki, mint ugyanaz a termék másnál, ingyen postával fizetve. Nem mindegy, hogy egy termék 15 dollár és ingyen van a postaköltség, vagy 3 dollár és 12 dodó a postaköltség. Már a jutalék számítása miatt gondolom.

És akkor jön a "jutalékkijátszásos" termék, ha megrendelem, ugyanúgy ingyen postával (kínai postáról beszélek). Ha kifizetek 12 dollárt a postára, akkor ne "átlagos" küldeményként érkezzen...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#63050) MaxxDamage válasza Vertigo18 (#63049) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Volt már mikor én is vettem valamit, ami licites volt és nyertem 0.99GBP -vel, a Száll. költsége meg 3.19GBP volt :P (na de még így is jóval itthoni ár alatt voltam összességében :K ) az ember mindig nézze meg mit és milyen feltételekkel vásárol ;) (és nem lehet gond) eddig úgy még nem jártam, hogy a vevő + casht kért volna bármilyen jogcímen is... (azt észre sem venném, jelenteném ..vagy etc..)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.