Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) bmakszim


bmakszim
senior tag

Köszi mindkettőtöknek! :R

(#49002) _seth_ válasza _seth_ (#48992) üzenetére


_seth_
veterán

Ismét hívtam az erste bankot, kapcsoltak 3 embert végül a paypal szaki is azt mondta, hogy rendben van a kártyámmal minden. A paypal a bankomra mutogat az ebay pedig a másik kettőre ;]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#49003) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok.

Akad itt aki rendszeresen rendel a nemet ebayrol, es a nyelv is megy neki?
Az irjon mar egy pm-et es elmondanam a problemamat.
:R

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#49004) Gépötty válasza No.01 (#48993) üzenetére


Gépötty
senior tag

A szállítási költséget mindig annyiszor számolja, ahány terméket rendelsz, illetve ahányat rendelsz ugyanabból. Sokszor az eladónak haszna van ezen (is), nem véletlen ez a rendszer. Ha soknak találod a postát, akkor nézz másik eladót akitől olcsóbban kapod meg ugyanezt a terméket, de 99,9%, hogy hiába írsz nekik, nem fogják elengedni a postaköltséget.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#49005) Gépötty válasza janess (#48995) üzenetére


Gépötty
senior tag

Én mindenképp felvenném az eBay ügyfélszolgálattal a kapcsolatot, és előadnám nekik ezt a kis szösszenetet. Biztos értékelni fogják az eladó ezirányú tevékenységét. Egyúttal a pénzed is visszakérheted szvsz...

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#49006) zeon.hu válasza Gépötty (#49004) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Érdemes írni az eladónak, többször is sikerrel jártam több tétel rendelésekor.
Akár a fele postaköltséget is elengedték néha.

#?*@&!

(#49007) Gépötty válasza zeon.hu (#49006) üzenetére


Gépötty
senior tag

És azt hogyan? Visszaadta, vagy feltöltött külön neked egy termékválogatást? Korábban én is próbálkoztam ezzel, de abszolút sikertelenül. Legutóbb csak annyit szerettem volna elérni, hogy ne kelljen minden terméket egyenként kifizetni, hanem csináljanak kosarat, amibe bele tudom dobálni (30+ termékről beszélünk), az sem ment.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#49008) Apooca


Apooca
tag

Ma két csomagom is megjött, mindkettő 12 napra.

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#49009) mepet


mepet
addikt

Tudtok valamit a sri lankai posta weboldaláról? Csak beszart az oldal, vagy kamu a tracking numberem?
Természetesen a 0.hsz-ben szereplő összes tracking-es linket végigpróbáltam már eredménytelenül.

Ez lenne a honlap, ahova minden link mutat a neten: http://203.94.75.235/Speed_Post_Tracking/Search.php

Ez pedig a tracking numberrel kapcsolatban az összes adat, amit megad az ebay:
Tracking #: RF001598720LK
Carrier: SL Post

Ez pedig az áru, ami nem érkezett meg.

(#49010) bl4ze válasza mepet (#49009) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez olyan mintha fel sem lett adva :
Sorry, requested item yet not registered in postal database. If your item was sent less than 2 days ago, it may not appear in database. Please check later

Sri Lanka Post: RF001598720LK
mailto:pmg@slpost.gov.lk

.:. bl4ze .:.

(#49011) No.01 válasza Gépötty (#49004) üzenetére


No.01
őstag

Koszonom. Kozben kiderult a dolog. Az elado rendes volt frissitett. (ha nem igy lenne akkro tenyleg kerestem volna v.ki mast) viszont a fizetesi modot mint kiderult, te mint vevo nem tudod megvaltoztatni ha mar egyszer raklikkeltel... viszont az elado megtudja! Igy frisitette az arat es visszarakta a fizetest PayPalra.

Mindenki happy!

(#49012) zeon.hu válasza Gépötty (#49007) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

előre le szoktam beszélni és ha ok a dolog, akkor megveszem mindet.
vagy manuálisan írják át vagy paypalon visszajön hamar.
persze nem minden eladó megy bele, sőt inkább kevés :)

#?*@&!

(#49013) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#49003) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

megoldódott köszönöm

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#49014) Gépötty válasza zeon.hu (#49012) üzenetére


Gépötty
senior tag

Hát ezt egyszer ki fogom próbálni... :)
Köszönöm!
(#49011) No.01
Mindenki hepi! :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#49015) mutyi


mutyi
őstag

Olyan emberek jelentkezését várom, akik hasonló cipőben vannak mint én, mert szerintem egyre többen vagyunk a következő problémával és egyenlőre nem tudom a megoldást.
Következő a tényállás:
Van egy bussiness ebay hozzáférés, amit egyébként nem értek,mivel hiába adtam meg a cég nevét is, a shipping addressnél sosem írja ki a rendszer a cég nevét, csak a hozzá tartozó nevet, azaz a nevemet, a számlák így viszont mindig a nevemre jönnek és nem a cég nevére.
Ezt nem értem hogy hogyan lehetne úgy megoldani, hogy végre a cég neve szerepeljen a shipping és billing névnél is.
Egyre több aukciót tesznek fel a Global Shipping rendszerrel, amit ugyebár a Pitney Bowes nevű amerikai cég végez, így nekik fizeted ki előre a szállítási költséget és az import charges-okat, azaz vámokat, áfát.
Na a valós probléma itt kezdődik.
Ők ugyanis elhozzák Németországi központjukba a terméket, ott vámolhatnak gondolom és onnan jön már vámmentesen a csomag Mo-ra.
Mindig kapok 3 példányos számlát tőlük, de azon mindig az ebay eladó adatai szerepelnek,mint eladó és én mint vevő, mert ugyebár nem a cégem nevét írja az Ebay,amint azt már előbb jeleztem is.
Szóval ez a számla mindig ugyanaz, csak az az érték van rajta, amennyiért vettem az eladótól a terméket, de a szállítási költség és az import charges nincs rajta, azt viszont kifizetem mindig a Paypalról a céges számláról, amit természetesen a céges bankkártyáról von le a Paypal.
Eddig nem találtam könyvelőt, aki ezt ki tudta volna bogozni, hogy hogyan a fenében működik ez az egész, ugyanis itthon már nem kell fizetni áfát utána vagy mégis?
De ha áfát kell fizetni, akkor viszont amit előre kifizettetnek velem, azaz a cégemmel az jogtalan, de a számlán még sincs feltüntetve.
Az teljesen világos,mivel szoktam sűrűn EU-ból vásárolni, hogy ha importálok valamit, akkor a másik EU-s ország eladója nettó számlát állít ki, majd én itthon befizetem utána az áfát,de ebben az esetben ugyebár kötelezően előre ki kellett fizetnem az import charges-okat, többek között az áfát is, így mégegyszer nem fizethetek érte, nincs kettős adóztatás.
Na valakinek tapasztalata, ötlete, hol, kit kellene ez ügyben megkeresni?

(#49016) radi8tor válasza mutyi (#49015) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

PayPal-nál a cégnév van megadva? Tudtommal az alapján számláznak nem eBay alapján.

⭐ Stella

(#49017) attiati


attiati
veterán

a) 0,75 kg-os küldemény hogy lehet ilyen olcsó USA-ból Mo-ra? Hogy csináják?
b) 8 USD-ért tracked csomag?
c) A 4 és 8 usd-s opció mellett az a logó a USPS-é? (ha én ütöm be a usps kalkulátorába, akkor a legolcsóbb levél is 18 USD-re jön ki, és nem 4 USD-re !..... :F )

(#49018) radi8tor válasza attiati (#49017) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nagy tételben olcsóbb a posta.
Valószínű ez olyan lehet nekik, mint nálunk Vaterafutár.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#49019) parkr válasza attiati (#49017) üzenetére


parkr
őstag

ez hol van egyébként?

(#49020) mirci18 válasza attiati (#49017) üzenetére


mirci18
addikt

a)Valószínűleg van kedvezményük az adott cég felé az olcsóbb postázás miatt.
Vagy szerinted az hogy lehet hogy rendelek Kínából valamit 230 ft-ért amibe még apostadíj is benne van.

b)Próbáld ki és megtudod van e tracker csomag enyniért. ahogy látom a képet ő súly alapján számolt vagyis ezek valós postai díjak.

c)Ne lepődj meg ugyanez van itthon is. Egy szerződött cég a vatera olcsóbb postázási díjakat alkudott ki atz ügyfeleinek mintha simán feladná a csomagját az ember a postán.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#49021) honda 1993


honda 1993
senior tag

Hali.

Nemrég beregisztáltam a paypass.com ra

Ezután 2 nappal (vagyis ma) kaptam egy levelet a bankomtól hoy a paypass kártyám készítése folyamatban van.

Viszont én ezt még nem igényeltem (tudtommal) neketek is automatikusan küldték?

Illetve ennek van valamilyen költsége?

Havidíj vagy egyszeri díj?

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#49022) honda 1993


honda 1993
senior tag

Az elozo kerdesem nem aktualis, csak felre ertettem valamit.

Viszont en nemreg igenyeltem egy uj bankartyat ( szamlaszam es a pinkod marad ugyan az ami most is) csak a kartya lesz uj.
Ilyenkor a paypass.com regisztraciokor megadott adatokat modositanom kell majd ?

XD alias IKSZDé

(#49023) Silent77 válasza honda 1993 (#49022) üzenetére


Silent77
veterán

A paypass paypal akar lenne?

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#49024) Dluinet válasza Silent77 (#49023) üzenetére


Dluinet
nagyúr

paypass = érintés nélküli fizetésre képes bankkártya

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#49025) honda 1993 válasza Silent77 (#49023) üzenetére


honda 1993
senior tag

Igen, mind mondottam az elos kerdes mar nem aktualis.

Dluinet Mar en is rajottem koszonom.

Viszont a masik kerdesem fontosabb volna. :K

XD alias IKSZDé

(#49026) Silent77 válasza Dluinet (#49024) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi, ezt tudom. :R
csak a paypass.com regisztrációt nem értem.
Oda regisztrálni kell?
A gyerekem most kapott új kártyát ami paypass képes.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#49027) KoVee84 válasza honda 1993 (#49025) üzenetére


KoVee84
senior tag

nincs is paypass.com :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#49028) Silent77 válasza KoVee84 (#49027) üzenetére


Silent77
veterán

Én is erre jutottam, ezért is kérdeztem.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#49029) honda 1993 válasza KoVee84 (#49027) üzenetére


honda 1993
senior tag

paypal.com akart lenni csak osszekevertem de mar irtam.

A lenyeg az, hogy azt hittem hogy a bank a paypal.com oldalan torteno regisztracio utan automatikusan kuldi a bankkartyat. Tehat hirtelen fel sem tunt hogy a paypass az nem egyenlo a paypal-al.

Ez a paypass kartya pedig az, amit nemreg igenyeltem a bankban ( bar azt nem tudtam hogy ez paypass kartya lesz)

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#49030) honda 1993 válasza üszök (#48973) üzenetére


honda 1993
senior tag

"Olcsóbban jössz ki ha simán fizetsz a Paypal-al, és ezen leírás alapján átállítod, hogy a bankod váltson."

Ezt ugy rted hogy nem kell kulon feltolteni a paypal egyenleget hanem egyszeruen csak megadom a bankkartya adataimat es ok intzik az utalast ?

Tehat siman csak a "buy it now"-ra kattintok, es megadom az adatokat ?

Mondjuk ezen leiras alapjan nem igazan lehet tajekozodni, mert mar nem egeszen ugy nez ki mint ahogy az ott le van irva.

XD alias IKSZDé

(#49031) Silent77 válasza honda 1993 (#49030) üzenetére


Silent77
veterán

Paypalhoz csatolod a bánkártyádat, és beállítod, hogy a bankod váltsa a valutát.
Amúgy van Paypal topik, ott biztos le van írva! :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#49032) KoVee84 válasza honda 1993 (#49030) üzenetére


KoVee84
senior tag

Igen. De a sok felesleges kérdés elkerülése érdekében, mi lenne ha elolvasnád az első hsz-t...

(#49033) honda 1993 válasza KoVee84 (#49032) üzenetére


honda 1993
senior tag

Hát akkor az lenne hogy az nem is én lennék. D

Silent77: Köszi.

XD alias IKSZDé

(#49034) mutyi válasza radi8tor (#49016) üzenetére


mutyi
őstag

Most megint végig néztem a Paypal beállításokat is.
A probléma az, hogy a Paypal esetében is business csomag van beállítva, de ha valaki megnézi a beállítási lehetőségeket, akkor jól látható, hogy a cégnévnek megadható a cégünk neve, viszont kell egy kontakt név, ez esetben ez én mint az ügyvezető vagyok.
Az összes Paypalos számlán és a szállítási címen pedig ez szerepel.
A nevem mivel én vagyok a kontakt név és a cím.
A cégem neve nem szerepel, így hiába is nyomtatok ki bármit is akár a Paypal felületről az elektronikus átutalásokról, mindenhol a nevem szerepel.

(#49035) htc07 válasza mutyi (#49034) üzenetére


htc07
addikt

talán a PayPal topikban tudnak segíteni.

(#49036) llaszlo


llaszlo
veterán

Rendeltem egy terméket. Az eladó törölve lett. Most ezt az üzenetet látom.

"We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If you've already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about. If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller. If you run into any trouble along the way eBay is here to help. Please visit the Resolution Center to help resolve any problems you may encounter.

This user is no longer registered on eBay."

A resolution centerben nem jutok előre, ott csak a szokásos van, hogy nem kaptam meg a terméket és hasonlók. De az eladó már a korábbi leveleimre sem válaszolt.
Kaptam trackinget ami azóta sem él. Menjek a PP-hez reklamálni?

(#49037) attiati válasza parkr (#49019) üzenetére


attiati
veterán

egy vitamin webshop

mirci18: elképzelhető. Mondjuk a kínai szállítás az speciális. Úgy tudom, hogy náluk az állami terv része az ingyen posta. Lehet hamarosan mi is átvesszük az ötletet :D

[ Szerkesztve ]

(#49038) llaszlo válasza llaszlo (#49036) üzenetére


llaszlo
veterán

Még egy lehetőség van, hogy várok még pár napot, bár valószínű, hogy nem adta fel a terméket, mert már több, mint egy hete megrendeltem.

(#49039) m.hegyi


m.hegyi
tag

Tisztelt Tagok!

Elnézést, ha már egy volt ilyen jellegű kérdés, sajnos nem találtam.

A helyzet a következő: megnyertem egy aukciót Buy it now-al. Szerencsére az eladó magyar, azon nyomban írtam neki, hogy figyelmetlenség miatt lett leütve az aukció, nem tudom megvenni a terméket. Azt hittem, hogy csak kosárba teszi a terméket.

Jött rá a válasz, hogy rendben ezesetben a $15 jutalékot kell fizetnem neki.

Kérdésem: Nincs olyan lehetőség, hogy üzletkötést törölje, és meghirdesse újra?Kölcsönös visszalépéskor visszakapja a jutalékot nem?

Mindenképpen ki kell fizetnem neki?

Előre is köszönöm a segítő választ!

(#49040) tboy93 válasza m.hegyi (#49039) üzenetére


tboy93
nagyúr

de ez nem kolcsonos visszalepes, csak te lepsz vissza, o azt akarja hogy megvedd a termeket

(#49041) honda 1993 válasza m.hegyi (#49039) üzenetére


honda 1993
senior tag

Sajnos ez most egy tanulópénz lesz. Ha csak az eladóval meg nem tudod beszélni.
Bár reálisan nézve a dolgot, ha ez most fordítva történt volna vagyis te lennél az eladó akkor gondolom te sem mondanál le a 15 dollár-ról.

XD alias IKSZDé

(#49042) fardem válasza m.hegyi (#49039) üzenetére


fardem
aktív tag

ez úgy működik, ha te leütsz valamit, vagy megnyersz, akkor köteles vagy fizetni. az eladótól az ebay azonnal bevasalja a selling fee-t vagyis az ebaynek járó jutalékotaz eladás után. ezért követeli rajtad 15 usd pénzt ami a jutalékot fedezné.

az nem számat az ebaynek ha az eladót nem fizeti ki a vevő. ezért van az hogy az eladó unpaid item caset (UIC) nyit, hogy "behajtsa" a pénzét. ha nem fizetsz, és az eladó megszünteti az UIC-ot, akkor jóváírják neki a jutalékot, a vevő meg kap egy fekete pontot.

(#49043) parkr válasza m.hegyi (#49039) üzenetére


parkr
őstag

ne fizesd ki, legfeljebb lesz egy unpaid ügyed.
de ha látja hogy nem vagy hajlandó fizetni akkor megszüntetheti a bizniszt.

(#49044) fardem válasza parkr (#49043) üzenetére


fardem
aktív tag

ha az eladó indít egy unpaid item caset, akkor neked 4 napod van fizetni, utána az eladó bezárhatja a case-t ha nem volt fizetés.
ekkor írják jóvá neki az ebay jutalékot, a vevő meg kap egy feljegyzést a lapjára hogy volt ilyen unpaid item case-e. sok ilyen begyűjtése után likvidálhatják a vevőt.

van olyan hogy az eladó töröltetheti a vásárlást, de ez elég ritka. inkább caset nyitnak. az ebayn ésszel kell lenni, mert ha leütsz valamit akkor csak az eladó jóindulatán múlik mit tesz.

(#49045) llaszlo válasza llaszlo (#49036) üzenetére


llaszlo
veterán

Írtam a resolution centerben az eBaynek. Már vissza is küldték a pénzt. Meg írták, hogy megvizsgálták az eladó korábbi ügyeit és problémás volt.

(#49046) parkr válasza fardem (#49044) üzenetére


parkr
őstag

cancel transaction opciót választhatja tudtommal bármikor, a jutalékot nekem meg mindig egy hónappal később kérték.
igazán lehetne vele jófejebb, főleg hogy mindketten magyarok - bár lehet ott a gond...

(#49047) mirci18 válasza attiati (#49037) üzenetére


mirci18
addikt

Na ettől nem félek de az állami tervben igazad lehet.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#49048) mirci18


mirci18
addikt

Van egy kis gondom belépve az ebayra nem találom a vásárolt vagy a megfigyelt termékeket.
Mi történhetett?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#49049) Nus


Nus
tag

Sziasztok!

Szerintetek mit csináljak a következő esetben: a posta elbarmolta egy csomagomat, vagy 5 csomagot vártam az időben és 4 meg is jött ez az egy nem, persze volt érzékük, hogy a legdrágább legyen az :( Én persze ezt nem tudtam, csak annyi volt, hogy nem jön a csomag. Volt egy nyomkövetési szám, de az semmit nem mutatott szinte azon az oldalon amit az eladó még megírt. Miután letelt az idő ami érkezésnek maximum volt megadva felvettem a kapcsolatot az eladóval, és leírta, hogy ő feladta ott van a nyomkövetési látja, hogy megérkezett Magyarországra. Megírtam neki, hogy az az oldal amit adott szinte semmit nem mutat. Erre küldött egy másik oldalt, hogy ott kövessem és ekkor esett le minden, hogy a posta valami oknál fogva nem tudta kézbesíteni. Nem értem miért mert az időtájt 4 másikat sikerült nekik. Hívtam a postát, de azt mondták, hogy már nem tudják kézbesíteni a csomagot mert az elindult vissza a feladóhoz. Persze az események ilyen hiphopp zajlottak volt h napokba telt mire írt a kínai. Mérgemben nyitottam egy caset. Jelenleg ott állunk, hogy azt mondta hogy vissza adja a pénzem, ha megkapja a csomagot viszont holnap már lejár a case pár napja is írtam neki, hogy megkapta e már, de semmi. Szerintetek nyomjak escalate-et? Vagy hagyatkozzak az eladóra. Kínai is hibás mert ha még időben linkeli hol tudom normálisan nyomon követni a csomagot akkor elmehettem volna érte ( nem is a lakóhelyem körzetében volt a csomag a postán). Postát sem értem, hogy mi okozott nekik problémát a kézbesítésben, ennyire nem képesek.

Köszi a segítséget, üdv...

The sky was pink...

(#49050) dvdbackuper válasza Nus (#49049) üzenetére


dvdbackuper
őstag

A posta nem hagyott értesítőt?? Ott vmi simli van...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.