Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) V/ válasza EnterR (#54000) üzenetére


V/
Topikgazda

Tranzakciós levelet pedig kaptam a PayPal-től.

Isten áldjon meg, ezt miért nem írtad? Akkor nyugi, ha ez a jóváírási tranzakciós levél volt, a számládon nem fog azonnal megjelenni.
Ha ilyesmit látsz a paypal-n akkor jó:

[ Szerkesztve ]

(#54002) EnterR válasza V/ (#54001) üzenetére


EnterR
veterán

Nem volt dolgom még ilyennel, véletlenszerűen vettem észre. :D

Ez áll a tranzakciós jegyzékben:

Igaz, hogy nem nagy pénz, de tudok venni egy másikat az árából. Köszönöm a segítséget. :R

PSN ID: marquuard

(#54003) V/ válasza EnterR (#54002) üzenetére


V/
Topikgazda

Bankodtól függően, hétfőn vagy kedden már jóváírják.

(#54004) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Május 13.-án feladott egy eladó nekem egy csomagot, TN-nel, már ideje lenne ideérni, jelenleg így néz ki a dolog:

Tehát elvileg már jó pár napja Mo.-n van, de híre, hamva sincsen. Szerintetek miért lehet ez? :F

Kéne aggódnom? Már az eladó is írt, hogy küldhetem a pozitívat neki...

(#54005) bl4ze válasza Vasinger! (#54004) üzenetére


bl4ze
veterán

DHL-t nem kérdezted még ?

DHL-t mutat a tracking...

.:. bl4ze .:.

(#54006) V/ válasza Vasinger! (#54004) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem: DHL 06 40 45 45 45

(#54007) DJ. Ru$y válasza Vasinger! (#54004) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Első körben én is emailt írnék a DHL-nek, nekem amúgy állt már 1 hetet csomagom így, de az sima postás volt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54008) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Először is V/ és bl4ze köszönöm a korábban kapott segítségeteket az USA-ba való postázással kapcsolatosan! (Most járok az 5. munkanapnál és a status szerint kiszállítás van a címre.)

Kérdésem az lenne, hogy eladtam egy terméket amit a vevő nem fizetett ki és írtam neki, ő is. Méretproblémára hivatkozva nem tart rá igényt és adott 1 pozitiv feedbacket. Mi a teendőm, hogy a jutalékokat ne keljen fizetnem ill mi a helyes eljárás? Elég ha "Resolve problem - I sold an item and want to cancel the transaction." vagy I sold an item and haven't received my payment yet. ?

(#54009) V/ válasza gorje (#54008) üzenetére


V/
Topikgazda

A második semmikép, mert azt jelenti hogy nem kaptad meg a pénzt és az rossz színben tünteti fel a vevőt, bár ha le volt írva a méret, akkor mi a probléma? Miért nem volt figyelmesebb. De ebben az esetben az eBay felszólítja a fizetésre és csak telnek a napok.
Inkább akkor ezt: I sold an item and want to cancel the transaction. És beírni, hogy a vevő állt el az üzlettől.
A legegyszerűbb és számodra egyértelműen jobb, az lett volna ha a vevő kéri a tranzakció törlést, amit te elfogadsz, ez már nem lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#54010) gorje


gorje
senior tag

Köszönöm segítséged!
" I sold an item and want to cancel the transaction. És beírni, hogy a vevő állt el az üzlettől." ezt választottam (a szerkesztés előtt olvastalak).
Kellemes hétvégét!

(#54011) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm a válaszokat, hétfőn felhívom a DHL-t, azt hittem hogy csak Mo.-ig hozza futár és onnan átveszi az MPL. Akkor ezt futár fogja hozni, mégsem a posta. Ebay-ről még nem jött futárral csomagom eddig.

(#54012) radi8tor válasza Vasinger! (#54011) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az a dolog csak Németországban feladott sima DHL csomagoknál van.

⭐ Stella

(#54013) cbmfan


cbmfan
senior tag

korábban említett balf*sznak ment eddig 6 invoice, tegnap este pedig írtam, hogy case-t nyitom 72 órán belül, ha nem fizet. jött ismét egy komoly válasz:

Hello, Im Christian Biehler.
On eBay Im:
love.almighty
0.1.doctor
raaw
www.raaw.com.0.1
0.1.god
0.1.infinite
0.1.love
the.one.0.1
www.eternity.com.0.1
eternity.0.1
it.0.1
www.it.com.0.1
“Me I’m I .”
“Me I’m I . The . -.0 . -Infinite . -Infinity . -Eternity .
-Love . -Sex . The One . #222 222 222 222 222 222 222.2 - + . Wives . and #222 222 222 222 222 222 222.2 - + .
Wife Husbands . Both Number of Wives as a Sum is Sqauared by 22 Million . Ms. Perfect (Number 100 Instead of 22) .
49r . Within Before 50.5.0.0 Age Years Old . The . Eve Eminem Rose . The . I . The . 0 . The.”
Command:
Sorry to say that I command you this for me, but I will eventually pay for this item that I definitely want!
As which is definitely linked in this eBay message.
“Execute Command.”
“Me I’m I .”
“Execute This Command Definitely, Permanently .”

ezzel most mit akar? válaszoltam, hogy próbálja újra, de érthető formában :D

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#54014) Zozzant válasza cbmfan (#54013) üzenetére


Zozzant
addikt

Ez nem normális. :DDD

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#54015) DJ. Ru$y válasza cbmfan (#54013) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Azt a leborult. Hát vannak problémák... :U :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54016) Minstrel válasza cbmfan (#54013) üzenetére


Minstrel
senior tag

Szerintem ez egy meghibásodott ebay eladó droid :D

[ Szerkesztve ]

(#54017) cbmfan válasza Zozzant (#54014) üzenetére


cbmfan
senior tag

nem bizony. de most fizet, vagy nem? vagy mit akar? mindegy, ha nem fizet case nyitódik.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#54018) DJ. Ru$y válasza cbmfan (#54017) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szerintem ne is várj ezzel... 2 ilyen üzenet után szerintem nem kell nagy valamit várnod következőre sem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54019) cbmfan válasza DJ. Ru$y (#54018) üzenetére


cbmfan
senior tag

hétfő este case-t nyitom, és jelzem, hogy ez hülye. arra sem reagál az tuti, de legalább visszahúzom jutalékot. kemény 10 centet :DDD

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#54020) V/ válasza cbmfan (#54019) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne várj hétfőig, mert 4 nap van arra a case inditástól, hogy az eBay fizetési felszólításra reagáljon, felesleges időt adni neki, ez hülye és nem fog fizetni. Ezenkívül írnák az eBay ügyfélszolgálatnak, benne az üzeneteivel, hogy nem 100-as csóka, rúgják ki.

[ Szerkesztve ]

(#54021) cbmfan válasza V/ (#54020) üzenetére


cbmfan
senior tag

előbb néztem, korábban már vett tőlem egyet ugyanabból. akkor nem szórakozott, vétel után azonnal fizetett, megkapta cuccot. most meg hülyül...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#54022) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Hello, rég jártam itt!
Vettem egy Dso138 szkópot ebay-ről, de hamis!
A gyártó oldalán lévő figyelemfelhívásokból az összes megfigyelhető a darabon...
Ha reklamálok, milyen döntések várhatóak? Visszaküldeni nem szeretém, mert 3-4 óra volt mindent beforrasztani, és majd megpróbálok jobb minőségű alkatrészeket szerezni bele. De egy tényleg eredetit is akarnék...

(#54023) agroman válasza Hurkafej (#54022) üzenetére


agroman
senior tag

es nem vetted eszre hogy felaron veszed? :C :C :C

------

(#54024) Hurkafej válasza agroman (#54023) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Nem, mert nem volt fél áron.

(#54025) V/ válasza Hurkafej (#54022) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez az amit alkatrész készletben árulnak? Honnan lehet tudni hogy hamis? Csak alkatrészt látva ki tudja eldönteni? Ki gyártja azt ami nem hamis?
Ezt látva marha nehéz ráfogni, hogy mi a hamis:

[ Szerkesztve ]

(#54026) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Egy hónappal ezelőtt rendeltem egy digitizert, ami két héten belül meg is jött. A leírásban a szokásos "eredeti, gyári" szöveg szerepelt, a termék természetesen nem egyezett a gyárival. Csak erős érintésre reagált és a kijelző színei teljesen fakók voltak (gondolom lespóroltak valami felületkezelést). Írtam az eladónak, küldtem képeket a problémáról. Elfogadta, küldött még egy digitizert. Annál hasonló a probléma, a kijelző teljesen fakó, napfényben alig látható. Ráadásul az új érintőüveg az érintéseket sem érzékeli. Ezen eléggé elcsodálkoztam, mivel a leírásban szerepel, hogy feladás előtt tesztelik. Megnéztem, a szalagkábele ép, egészséges, nem sérült sehol sem. Visszatettem próbaképpen a gyári, repedt digitizert, azzal tökéletesek a színek és az érintést is érzékeli, ahogy kell.
Ilyen helyzetben mit érdemes tenni, mit tanácsoltok? Full refundra van esély? (Visszaküldeni nem szeretném, mivel beragasztásra került a helyére, túlzottan leszedni az első keretről nem esélyes a ragasztóréteg sérülése nélkül.)

[ Szerkesztve ]

(#54027) hitman, válasza hitman, (#53995) üzenetére


hitman,
őstag

Valaki pls...

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#54028) V/ válasza hitman, (#53995) üzenetére


V/
Topikgazda

A másik kérdés.... Jól gondolod.
Az elejében meg nem igazán tudok segíteni. A "a márka japán" édeskevés info.
Van egy kínai cég TUNA néven futnak a dolgai, sajnos jobban szól az amit utoljára vettem tőlük, mint a Sennheiser ami hasonló tudású. Nem csak a japánok gyártanak már jó fejhallgatókat

[ Szerkesztve ]

(#54029) Hurkafej válasza V/ (#54025) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Onnan, hogy nincs hozzá összerakási útmutató, 330pf-os kondi helyett 220pf-os van benne, fent az Av feliratok hozzáérnek a körökhöz, ferde, rosz ragasztású kijelző, a kijelző nyákján a 19es szám beleér a vonalba, az R38 kétszer van feltüntetve a nyákon, R36 helyett is.
Még más értékű stabilizátort is adnak néhol talán, és a hamisoknál az egyik tranzisztor eléggé melegszik.
És mégbtalán a kristály felirata is más.

(#54030) V/ válasza Hurkafej (#54029) üzenetére


V/
Topikgazda

A rosszabb minőség még nem hamisítvány, egy alkatrész halmazra nem lehet eredetit mondani. Ha kész termék lenne akkor igen. Elméletileg a JYE Tech gyártja, állítja össze a készletet, de a furfangos többi kereskedő csereberélhet alkatrészt. De ez még nem hamisítvány.
Kértél az eladótól szerelési valamit? Lehet, hogy véletlenül maradt ki.
A melegedést meg okozhatja ez: 330pf-os kondi helyett 220pf-os

Több kereskedőt (40) néztem meg 22,5 és 25 $ közt van az ára. Nekem nem tűntek hamisnak.

[ Szerkesztve ]

(#54031) V/ válasza V/ (#54030) üzenetére


V/
Topikgazda

(#54032) agroman válasza Hurkafej (#54024) üzenetére


agroman
senior tag

50$ az eredeti.. 25$-ert mar kapni az alin "kinai" occot.
te dontesz. az eredeti oldalan ott vannak a viszonteladok es a gyarto oldalan is megveheted az eredetit.
te az occo kinait vetted. a cucc ha jol lattam opensource. szoval meg ezt a hamisitas dolgot sem ertem..

------

(#54033) Hurkafej válasza V/ (#54030) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

A gyár kompletten adja ki a keze közül a készleteket, és a hivatalos oldalon fent van, hogy elkezdték az ebay-en hamis kit-eket árulni.
A szerelési útmutató elérhető, csak egyes alkalkatrészek kapacitása nem stimmel.
A hivatalos hivatalos fórumon fent is van pár illusztráció.

(#54034) Hurkafej válasza agroman (#54032) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

A gyártó a szívügyén hordja az ügyfeleit, egy ismerős kijelzője rosszul volt felragasztva, és a bangood-os vásárlás után a gyártól kapta meg az újat.az Ott is 23 dollár körül mozog.

(#54035) cbmfan válasza cbmfan (#54013) üzenetére


cbmfan
senior tag

csak nem bírtam magammal, írtam neki "választ":

Hello i"m cbmfan
127.0.0.1
im
the only
and one
endless king of the universe.
0.1.7
you are empty
im the god
0:1.endless
you are nothing
1337.n00b
Command:
Pay NOW or I anathematize you from my universe and kicking your ass to the moon.
Command.END
Execution.NOW
Im the only
and one

ezt talán megérti :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#54036) V/ válasza cbmfan (#54035) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd szól az eBay-nek, hogy van egy nem 100-as eladó aki nem hagy neki békén. :C
Egyébként érhető amit írtál, az én 70%-os állapotomban. (100-30%,(-2%=2üvegsör))

[ Szerkesztve ]

(#54037) V/ válasza Hurkafej (#54033) üzenetére


V/
Topikgazda

Tisztázzuk: a honlapjukon nincs utalás az eBay-re hamisítással kapcsolatban.
A cég hivatalos áruháza a http://accudiy.com/, 49$ az ár, nem az eBay, nem a Banggood, nem az Aliexpress.

Van viszont utalás arra hogy egy free, open-sourced.

DSO138 is partially open-sourced. This opens the possibility for users to add different features or develop new applications on the hardware

Van egy eredeti termék x áron.
Van egy termék ami úgy néz ki mint az eredeti, de az ára kevesebb mint az x, ezt tekinthetjük másolatnak, replica-nak, a vásárló tudja, hogy nem az igazit veszi meg, (órák esetén jellemző általában)
van a hamis termék, ami szintén úgy néz ki mint az eredeti, szintén x áron adják, mert be akarják csapni a vásárlót.
Meg kell nézni a szöveget amit írt az eladó, ha nem szerepel benne az original JYE TECH kit, akkor nem beszélhetünk hamisítványról.
Egyébként még a gyári készletek esetén is előfordulhat, hogy nem megfelelő a hibatűrési %-a az áramköri elemeknek amit elküldenek, ezt még adott esetben a nem hivatalos eBay-s eladó is kicseréli.
Hamis termék megvásárlása, -nem csak eladása- is bűncselekmény. A Vám előszeretettel elkobozza és eljárást szokott indítani.

[ Szerkesztve ]

(#54038) V/ válasza V/ (#54037) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyébként az utalt fórumra feltett képek nem támasztják alá, mivel elfelejtették, hogy azonos nagyságú, azonos megvilágítású és azonos felbontású képet lehet összehasonlítani, az hogy bekarikáz valamit az még nem igazolja az állítást.
A kép:
http://www.jyetech.com/forum/download/file.php?id=62&mode=view
B kép:
http://www.jyetech.com/forum/download/file.php?id=63&mode=view
És a We recently received a few reports about wrong components were provided for DSO138 kits. nem írja hogy honnan kapták a jelzéseket.

És a nyílt licenc azt jelenti hogy a DSO 138-at más is gyárthatja.

[ Szerkesztve ]

(#54039) Hurkafej válasza V/ (#54037) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Ha az oldalt az elejéről olvasod, te is megtgalálod, amit írtam
http://www.jyetech.com/Products/LcdScope/e138.php

Továbbá nincsennek meg rajta a negatív feszültségek, és a görbe kijelzőn vagy egy folt is, tehát nem működik.

(#54040) V/ válasza Hurkafej (#54039) üzenetére


V/
Topikgazda

Hibásak lehetnek az áramköri elemek, amit nem gyári robotok forrasztanak az nem mindig jó.
Mivel ez a készlet oktatási jellegű és akár én is összebarkácsolhatom, nem lennének nagy elvárásaim a kész terméket illetően.

A lényeg amire utalni akartam, hogy nem lehet mindig egyértelműen kijelenteni, hogy hamis valami, főleg akkor, ha az adott termék esetében nem is lehet konkrétan meghatározni.
Már túl ragozzuk, írj az eladónak, hogy hibás a készlet, orvosolja.
(330 helyett 220 lényegtelen, mert az eredeti készletben 220-as volt és azzal is működnie kell)

[ Szerkesztve ]

(#54041) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Jól olvasom hogy ebben a csomagban 1db tisztító kendő van és 3db fólia?

Csak mert én kettőt rendeltem ebből és én viszont csak 3db fóliát és 2db tisztító kendőt kaptam.

Írtam is az eladónak hogy refundolja a különbözetet. Sima üzenetként. Képet is csináltam róla.

Jól tettem?

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#54042) DJ. Ru$y válasza Directors (#54041) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

What's in the Package
•3X Screen Protector
•1X Micro Cleaning Clot

Így van, 3 db kijelző védő és 1 törlő. Jól tetted, hogy írtál. Onnan indítottad az üzenetet, ahol megvetted, hogy tudja is miről van szó? Ahol tudod értékelni, ott tudsz neki a leütéssel kapcsolatban írni neki.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54043) Directors válasza DJ. Ru$y (#54042) üzenetére


Directors
senior tag

A termék neve mellett a More action/contact seller/I have a question about using my item or I want to send the seller a message.

Ez alapján írtam.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#54044) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Paypal-on hol tudom beállítani , hogy a belső egyenlegemről tudjak fizetni? Jelenleg hozzá van rendelve a kártyám is, de van még bent 13ezer forintom. Ezt szeretném levásárolni, tegnap rendeltem egy terméket, de azt a kártyámról vonta le. :F

Lumia 950XL

(#54045) pepe091 válasza ZsoltG60 (#54044) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Csak akkor tudsz a PP egyenlegből fizetni ha abban a devizában van az összeg, mint amiben vásárolsz, vagy ha a PP váltja a devizát és nem a bankod.

(#54046) ZsoltG60 válasza pepe091 (#54045) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Értem,köszi. még annyit ,hogy ha átállítom pl USD-ra akkor ha az egyenlegemnél nagyobb értékű terméket veszek akkor a hiányzó összeget a kártyámról vonja le? Vagy jelen esetembe 13ezer HUF értékbe tudok csak vásárolni (ennyi van most PP-n) :R

[ Szerkesztve ]

Lumia 950XL

(#54047) DJ. Ru$y válasza ZsoltG60 (#54046) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Levonja a kártyádról.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54048) Directors válasza DJ. Ru$y (#54042) üzenetére


Directors
senior tag

Meg is kaptam a választ.

"Hi,friend!I'm sorry!I didn't know that I send wrong quantity item to you.So I can reship it to you.What do you think?Thank you!"

Jól értelmezem hogy újra szeretné küldeni?
Gondolom ez nem jó ötlet. Inkább a refund kellene.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#54049) DJ. Ru$y válasza Directors (#54048) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Miért ne lenne? Ha amúgy is 6 fóliát akartál, akkor küld még 3-at, esetleg próbáld írni neki, hogy dobjon rá még 1-et fájdalomdíjnak, aztán úgy te is jól jársz. Inkább küldd neked 3-at, mint refundol... Ha pedig nem refundol, akkor csak ügyet tudsz nyitni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#54050) havri1 válasza Directors (#54048) üzenetére


havri1
félisten

Mekkora az összeg, amit refundnak elfogadnál?
Csak kíváncsi vagyok, mert ahogy nézegettem nem nagy tétel az egész szett.

havri

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.