Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79951) wwhy válasza Sanyaaa26 (#79950) üzenetére


wwhy
veterán

Nekem is így volt, ebay látta, senki más nem, ajánlott levélként lett feladva.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#79952) V/ válasza Sanyaaa26 (#79950) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudni, de akkor az MP nyomkövetőben is látszódna, de szerintem még ez van érvényben:
Az Amerikai Posta (USPS) döntése alapján 2015. október 1-től nem teszi közzé az USA-ba küldött ajánlott levélre vonatkozó nyomkövetési információkat a saját weboldalán. A nyomkövetési adatok a Magyar Posta számára nem kerülnek átadásra, ezért a posta.hu oldalunkon üzemeltetett nyomkövetési rendszerünkben nem szerepelnek, valamint az Ügyfélszolgálati irodánk sem tud bővebb információval szolgálni.

(#79953) Sanyaaa26 válasza V/ (#79952) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Értem, az a lényeg ebay látja :)

(#79954) xcvbxcvb válasza Sanyaaa26 (#79953) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Inkább az lenne a lényeg hogy a Paypal lássa. Ha ott kér refundot 2 hónap múlva hogyan bizonyítod hogy valamelyik postán áll még, vagy esetleg átvette ?

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#79955) Surci1


Surci1
tag

#79940
Nem akarom az ördögöt a falra festeni és remélem hamarosan megkapom. De kiváncsi lennék mit itélne az ebay, ha június 22-én ügyet nyitnék, hogy nem érkezett meg a csomag és még mindig áprilisi lenne az utolsó bejegyzés.
Van egy olyan érzésem, hogy a refundot azzal utasítaná el, hogy az eladó feladta a csomagot és az úton van.

[ Szerkesztve ]

(#79956) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Rendeltem egy óraszíjat. Mikor megkaptam, szomorúan tapasztaltam, hogy nem küldött hozzá stifteket.

Kértem az eladótól 2 font refundot (ennyibe került a két stift), mire azt válaszolta, hogy nem is írta, hogy jár hozzá. :((( (Most válaszolhatnám, hogy azt sem írta, hogy nem jár mellé. :U )

Szerintetek van értelme az eBaytől segítséget kérni, vagy hagyjam a fenébe? :F
Nem halok bele a 800 forint plusz kiadásba, de már több szíjat rendeltem, sosem volt ilyen gondom.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#79957) parkr válasza Viktor0610 (#79956) üzenetére


parkr
őstag

ha nem szerepelt a leírásban, feleslegesen problémázol. azt kaptad amit rendeltél.
szerintem esélytelen a refund

(#79958) Sanyaaa26 válasza xcvbxcvb (#79954) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Rendben megérkezett a vevőhöz, egyben, az ebay nyomkövetése teljesen pontos volt :D

(#79959) Vale_46 válasza Vale_46 (#79936) üzenetére


Vale_46
csendes tag

Na, péntekre meg is érkezett.

(#79960) Buster17 válasza Vale_46 (#79959) üzenetére


Buster17
addikt

Nekem még nem..

Héten szerintem inditok egy refundot.

Mit kell ilyenkor írni az eladónak?
Rámegyek hogy contact seller - kiválasztom hogy azt hogy nem érkezett meg - és innen hogyan tovább?
[kép] csatoltam egy képet

(#79961) V/ válasza Buster17 (#79960) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló, 4.a) eBay-en Case indítás, ha nem érkezett meg a vásárolt termék

(#79962) Buster17 válasza V/ (#79961) üzenetére


Buster17
addikt

Az adott terméknél jobb szélen More actions

Én ezt sehol se találom. Rámentem a purchase historyra ott a cucc de nincs mellett semmi

(#79963) V/ válasza Buster17 (#79962) üzenetére


V/
Topikgazda

Mert 60 nap már eltelt, ha lejjebb görgeted az oldalt van egy ilyen szövegrész
2. módszer
Másik lehetőség a Account settings
Resolution Center-ben indítani.........

Jó hogy felmerült, mindjárt lecserélem ennek a résznek a képét az új Account Settings képre.

[ Szerkesztve ]

(#79964) darvinya


darvinya
titán

Június 1-vel lejárt határidő, hogy megérkezzen a rendelt tétel.
Emiatt beszéltem eladóval, s megbeszéltük a visszafizetést.
Ezután sem a visszafizetés nem jött, eladó üzeneteimre sem válaszol.
A tétel biztosan nem fog megérkezni, mert postásunk héten volt utoljára, utána 2 hétig szabira megy.
A helyettesítő postás biztosan nem hozza ki, utána a visszatérő postás nem kap visszamenőleges kézbesítéseket.
Ráadásul ugyanettől az eladótól előző tétel megérkezett 2 hónapon belül, most 3 hónap eltelt.
Indítottam Case, mivel semmi reakciója nem volt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#79965) V/ válasza darvinya (#79964) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel 30 nap áll rendelkezésedre a reklamációra ha vársz vele 12-15 napot akkor is visszakapod pénzed, július 1 még messze van. Ha EU-n kívülről jön sajnos hosszabb valamiért a szállítás és még megérkezhet.

(#79966) darvinya válasza V/ (#79965) üzenetére


darvinya
titán

Mint írtam, hogy biztosan nem fog megérkezni.
Egyrészt postásunk szabira ment, helyettesítő nem hozza ki, utána a visszamenőleges küldeményeket nem kap postásunk.
Másrészt előző 2 hónapon belül megérkezett, rendelések között csak 2 hét különbség volt, mindkettő vírus alatt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#79967) V/ válasza darvinya (#79966) üzenetére


V/
Topikgazda

A megérkezés meg az hogy nincs postás nem függ össze, de olyat nem igazán tudok elképzeli hogy a posta így működne és semmiféle kézbesítés nincs, ha nem tud embert küldeni akkor telefonáljon és majd kézbesíted magadnak.

(#79968) darvinya válasza V/ (#79967) üzenetére


darvinya
titán

Nyomonkövetett küldeménynél értesítenek és azt ki is hozzák.
De sima küldemények ilyenkor elvesznek.
Csak az a fura, hogy kinti központig jutott, de szállítás nem kezdték meg azóta.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#79969) Viktor0610 válasza darvinya (#79966) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam olyan volt, hogy nem jött értesítő (vagy elveszett), de s postán ott volt a csomag.
Másik. Már vagy két hónapja várok egy cuccot Kínából. Júni 12-e a végdátum, de a panasztétel előtt még elnézek majd a postára. Hátha ott árválkodik s csomag.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#79970) darvinya válasza Viktor0610 (#79969) üzenetére


darvinya
titán

Nyomonkövetés nélküli küldeményről nem.adnak semmilyen infót, mivel azt zsákolva van, és postás keresi ki hozzá tartozót.
Ha nem veszi el, akkor zsákolva visszaküldik központba, vagy helyben szétosztják.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#79971) C64


C64
őstag

Hali. 3 hónapnál régebbi megrendelést már nem lehet értékelni?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#79972) V/ válasza C64 (#79971) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, 60 napig lehet.

(#79973) C64 válasza V/ (#79972) üzenetére


C64
őstag

Ez jó. Ezt használta ki a csaló. Írt még az elején egy levelet, hogy ha nem kapom meg a cuccot, ne értékeljem negatívra, mert a covid miatt lehetnek késések. 2 hónapig leveleztem vele, mindig mondott valami kedves kifogást, ma meg egyszerűen benyögi, hogy 3 hónapnál régebbi megrendelés esetén reklamációt nem áll módjában elfogadni és köszöni a megértést. Ilyenkor mi van???

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#79974) V/ válasza C64 (#79973) üzenetére


V/
Topikgazda

PayPal dispute, ha rajtuk keresztül fizettél.

(#79975) C64 válasza V/ (#79974) üzenetére


C64
őstag

Master carddal.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#79976) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap este vásároltam egy terméket, ami 2,83 $ és 0,99 $ szállítási költségbe került.
Majd néztem a banki műveleteket és azt nem teljesen értem. Tudna erre valaki magyarázatot adni, hogy világos legyen? (Mi az a -307 és +1 ft?) KÉP

(#79977) V/ válasza acsati (#79976) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha írod a kártya számot, nincs fixen megadva a PayPal-on akkor fizetés előtt lesz egy + tétel a kártyaszám ellenőrzés próbaterhelése, az úgy 1 $-nyi összeg, de ezt sztornózva lesz, van amelyik bank 1 Ft-ot ír.
Nem tudom milyen kártya és melyik bank, de van olyan bank ahol a vásárlás nem ingyenes.
Ezek most zárolt tételek, azok amelyek technikai jellegűek el fognak tűnni.

[ Szerkesztve ]

(#79978) atua válasza V/ (#79977) üzenetére


atua
aktív tag

Kép alapján OTP.

(#79979) D@ny7


D@ny7
aktív tag

Március 13.-ikai rendeléseim nem érkeztek meg. Eladók legtöbbje próbál hozzáállni rendesen.
2 esetben elfogadtam hogy újra küldi a terméket (ez volt az utolsó hogy elfogadok ilyent).
Egy esetben állítja hogy már megérkezett, érdeklődjek a postahivatalba,követséi szám valóban látszik a magyar posta nyomkövetőjében, 06.04 dátummal beérkezett a nemzetközi posta kicserélőbe.

Viszont rendelnék most kínából még pár dolgot, érdemes megtennem vagy várjak pár hónapot? Kicsit reménytelennek érzem a helyzetet, ezek után.
Tudom vírushelyzet stb, de azért 3 hónapja nem érkezik meg valami az már sok idő..

(#79980) PitLee


PitLee
őstag

Sziasztok!
Most használtam először az ebay-t.
Lengyelországból (elvileg :DDD ) vásároltam egy alkatrészt amit bánkártyával fizetem, az összefoglalónak hála átállítottam, hogy a bank váltsa a valutát.
A vásárlás további menetével kapcsolatban volna kérdésem.
A számlámon zárolásra került az összeg, innen hogyan működik tovább a dolog ?
Ha tudnátok egy leírást linkelni vagy pár sorban leírni a zárolás utáni történést míg hozzám kerül az alkatrész, azt megköszönném.

Keresővel ezt találtam elvileg akkor ez vonatkozik rám is ?
https://prohardver.hu/tema/ebay_tapasztalatok/hsz_71987-71987.html

(#79981) V/ válasza PitLee (#79980) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem igazán világos hogy ez miért fontos. A bankod intézi, nem kell vele foglalkoznod.
Az eladó most azt látja hogy már ki van fizetve, neki az a dolga hogy a vállalt határidőn belül postázza neked a terméket.
Ezután az eBay felületen a szállítás kezdetét bejelöli miután feladta a postán vagy odaadta futárnak, ha van nyomkövetési szám akkor azt is beírja.
Ezután a szállító cégen múlik hogy napokkal vagy hetekkel később megkapd a megvett terméket.
Minden kártyás fizetés esetén az eladók később kapják meg a pénzt, azért találták fel a bankkártyát hogy ne kelljen a vevőnek napokat várni arra hogy az eladó a pénzt megkapja, a bank garantálja hogy pénz meg fogja kapni és ezért odaadhatja neked az árut azonnal. Itt is így van

[ Szerkesztve ]

(#79982) PitLee válasza V/ (#79981) üzenetére


PitLee
őstag

Köszönöm a választ.
Sajnos tudatlan vagyok ilyen téren.
Nem tudtam a mentét, ott akadtam meg, hogy ez a zárolás meddig vagy miként működik.
Én azt feltételeztem, hogy az Ebay esetleg mint 3. fél, az összeget addig vissza tartsa, míg a csomag feladásra nem kerül és pl: a postától, futárcégtől nem kap visszajelzést.

(#79983) V/ válasza PitLee (#79982) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha kezdő az eladó és magánszemély és PayPal-on keresztül megy a pénz akkor is "megkapja", azonnal ott látszik az egyenlegén, de csak 21 nap múlva fér hozzá a vásárlási védelem biztosítása miatt, de majd nála sem fogják alkalmazni ha több eladása van. Üzleti eladónál nincs ilyen.
De ez a korlátozás független a banki, bankkártyás dolgoktól.
Ha valami gondod van pl: nem kapod meg, probléma van a termékkel feléd az eBay biztosítja a vásárlói védelemben hogy a pénzed visszakapd, majd ők rendezik az eladóval, neked ezzel nem kell foglalkozni..

(#79984) Spet válasza D@ny7 (#79979) üzenetére


Spet
addikt

Melyik országból rendelted, illetve mekkora csomagról van szó, milyen szolgáltatással (van.e nyomkövetési szám) lett küldve.

Ezek a dolgok, amik befolyásolják az ügymenetet/kiszállítási időt.

Ha látszik a posta rendszerében a csomag, akkor még annyit megtehetsz, hogy felhívod az ügyfélszolgálatot/nemzetközi elosztót, hogy ők látnak-e több információt.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#79985) ugri77


ugri77
tag

Nyomtam egy eladó egy termékére 2szer "Make Offer "t .
Eladó elfogadta mindkettőt .
Elállhatok az egyik megvásárlásától ? ( mindkét termék kosaramba került , egyiket már meg is vettem . De másikra nincs nagy szükségem)

(#79986) V/ válasza ugri77 (#79985) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem illik, ezért nem kell ilyennel visszaélni, arra adj ajánlatod amit megakarsz venni. Hivatalosan kötelező lenne kifizetned.
Kérheted a vásárlás törlést, de jól kiszúrtál az eladóval, neki így is veszteséges lesz a dolog és egy csomó adminisztrációt kell megcsinálni.
A hirdetés lezárult, a jutalékot már előjegyezték neki, azt sztornóztatni kell, ha volt fizetős hirdetési opciója azt bukja és újra meg kell hirdeti és az i kerülhet pénzbe már.

[ Szerkesztve ]

(#79987) ugri77 válasza V/ (#79986) üzenetére


ugri77
tag

Köszi a gyors választ. Nem nagy összeg, akkor megveszem valakinek ajándékba.

(#79988) D@ny7 válasza Spet (#79984) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Én mindig kínából rendelek legtöbbször, ezek is onnan jönnek.
Szinte csak olyan dolgokat veszek amiket itthon nem kapni, vagy csak sokszoros áron, ami nyilván nem éri meg. Most úgy döntöttem várok, míg javul a helyzet, majd augusztusba vagy szeptemberbe rendelek.

(#79989) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
Ebay/aliexpress-ről szeretnék autóalkatrészt (szenzort) rendelni (itthon 55, bontó 15, ebay 2-3ezer ft). Van esetleg ebben valakinek tapasztalata? Mármint mennyire kell aggódjak a megbízhatóság/kompatibilitás miatt?

Másrészt (inkább ez a fő kérdésem) eddig mindig a free shippinget használtam, most viszont fontosabb/jobb lenne, ha hamarabb ideérne. Tudok esetleg valahogy várható megérkezési idő szerint csoportosítani keresésnél? Hol/mikor tudom átállítani a free shippinget valami várhatóan gyorsabb szállítási módra? (2-3-5 ezer ft-ort megér nekem, hogy hamarabb itt legyen)

Köszönöm!

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#79990) xrichiex


xrichiex
csendes tag

Sziasztok!
lehet hogy OFF kicsit de ebay-en való eladásban tud nekem valaki segíteni?
A kérdés az lenne hogy hogy tudnám megoldani az országonkénti shipping árat? valamint az USA-t kivenni a listából. nézegetem az eladási felületet de nem jövök rá.. :(

(#79991) V/ válasza xrichiex (#79990) üzenetére


V/
Topikgazda

Van némi leírás az Összefoglalóban, 8.a Az eBay-en történő eladásról néhány gondolat és ott a Az eBay (USA) hirdetésnél magyar szállítás megadása.
Amelyik odalon hirdetést adsz fel ott kell lenni egy alap szállításnak az nem törölhető és nem tiltható le, tehát eBay.com esetén egy USA szállítás, eBay.uk esetén egy angol szállítás és ezután lehet nemzetközi szállítást felvenni ahol kedved szerint kizárhatod az különböző országokat de az alap szállítási ország ott sem.
Nem tudom hogy mivel akarsz szállíttatni, de nagyon nem kell túl bonyolítani. Posta esetén két lehetőség EU-n belül és EU-n kívüli ország, mivel közel azonos a díj megnézed hogy mennyi a legmagasabb költség EU-n kívül és azt állítod be egységesen, ugyanez lehet EU-n belül is. Nem vagy az eredeti postai díjszabáshoz kötve, egyébként is vannak kategória max szállítási díjak s azoknál előfordul hogy több lesz, mint amit megadhatsz, így azt a termék árba kell beépítened.
Ne felejtsd el a költségeket is beépíteni az árba, eBay jutalék 10-12% PayPal jutalék 3,4-5,4% szóval olyan 18 % költséged lenni fog

[ Szerkesztve ]

(#79992) francois8


francois8
tag

Sziasztok! Egy termékre bideltem a német ebay-en, amire oda volt írva, hogy nem vállal szállítást Magyarországra, majd ráírtam a seller-re, és udvarisan bocsánatot kértem. Nem akartam törölni a licitet, így megírtam neki, hogyha megnyerném a licitet, akkor megveszem a termékét, nem csak szórakoztam. Elküldtem neki a szállítási díjakról szóló DHL-es táblát, csak annyit írt minderre, hogy "no problem". Természetesen megnyertem a licitet. Hogyan tudom rávenni az eladót, hogy végre intézze a magyarországi szállítást, mert nem tudok nála fizetni, sajnos a "pay now"-ra kattintva csak hibaüzis oldal jelenik meg, hogy nem vállal szállítást Magyarországra. Már kértem Request totalt is, de erre sem jött válasz. A legtöbb német pedig vállalja a szállítást. Van más megoldás is, hogy végre kapcsolatba lépjen velem?

[ Szerkesztve ]

(#79993) V/ válasza francois8 (#79992) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen fizetési lehetőség volt?
De azt tudod hogy a legkisebb szállítási díj úgy 13 € mert csak csomagként lehet küldeni hozzánk.
A legtöbb német nem vállalja a szállítást, nekem azért ez a tapasztalatom, bár én mielőtt licitálok akkor egyeztetem a szállítási költséget is, hogy ne érjen megleptés.

[ Szerkesztve ]

(#79994) francois8


francois8
tag

Hogyhogy? Megszűnt a 8,89 EUR-s szállítási díj? 2 hete még tudtam ezzel rendelni. Paypal vagy S€pa, ha jól olvasom. A legtöbben azonban szeretik a Bank Transfer-t is, mindenkinek felajánlom ezt a lehetőséget.

(#79995) V/ válasza francois8 (#79994) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem szűnt meg, de 9 €, de ajánlott szolgáltatás (+2,5 €) az nem kéne? Annyira nem bízok egyik postában sem.
Lépj be a német eBay oldalon és ott kérj számlát ha nem utalás volt az opció, mert akkor meg látnod kell az utalási adatokat.

(#79996) PitLee válasza V/ (#79983) üzenetére


PitLee
őstag

Érdekes ez az Ebay (még nem vagyunk egy hullámhosszon, de dolgozom rajta :DDD ).
- 1. nap
10-én megrendeltem egy terméket Lengyelországból ,
volt egy "Awaiting feedback(1)" mondom ez valószínű a vásárlás utáni visszajelzés, most még nem érdekes, nem foglalkoztam vele
- 2. nap
"Awaiting feedback(1)" a kisördög megszólal lehet, hogy ez valami olyan visszajelzés, hogy tényleg oké jöhet a cucc, mondjuk a bankkártyával előre fizetés elég konkrét visszajelzés, de hátha.
Klikk a "Leave feedback" Ebay rögtön vörös betűkkel kiírja, hogy minimum 5 nap múlva lehet értékelni, jó várunk.
- 3. nap
levél Ebay-től "PitLee, still looking for (és itt a megrendelt alkatrész neve szerepel) ?"
Mondom micsoda, most akkor megrendeltem vagy nem, aztán rájöttem , hogy ő csak az utoljára nézet tárgyat egy automatice levélkében így elküldte (az emberbe a frászt beleteszi)
- 4. nap
levél Ebay-től "Your order is on its way, PitLee. What to do while you wait"
Hol kellene látnom, hogy feladták ?
[kép]

- 5. nap
pihi

- 6. nap (mai)
levél Ebay-től "A seller left feedback on you, PitLee"
Milyen visszajelzésre gondolnak ?
[kép2]

(#79997) francois8


francois8
tag

Köszi a válaszod! Igen, erről volt már korábban is szó, hogy kell-e a biztosítás vagy sem.. Ezzel a lehetőséggel követni is tudom a csomagot. Azonban nagyjából 50 ből 50 szer megjött a csomag bizti nélkül, de sok seller írja, hogy én vállaljam a felelősséget. Ezt így is szokott lenni. Azonban amikor 4 és 6 EUR-s lomokat vásárolok, nem ragaszkodom a 2,5 EUR-s biztihez. :D. Most azonban egy 40 EUR-s licitről van szó, itt elgondolkodtató a biztosítás értelme. Probléma, hogy a licitált termék nagyjából a dupláját éri, mint 40 EUR. Lehet ezért gondolta meg magát a seller.....

(#79998) Nordik


Nordik
őstag

Rendeltem már kb 2 hónapja egy terméket május 8 illetve június 25 közé írták a szállítást. Eddig nem érkezett meg. Varjak meg vagy irjak üzenetet?

(#79999) V/ válasza Nordik (#79998) üzenetére


V/
Topikgazda

Június 26-tól lehet reklamálni 30 napig, de írhatsz az eladónak, elméletben semmit sem tud, mivel a szállítónál van a csomag.

(#80000) Nordik válasza V/ (#79999) üzenetére


Nordik
őstag

Köszi, akkor várok még kicsit. :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.