Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79451) V/ válasza Kube (#79450) üzenetére


V/
Topikgazda

Azzal nem veszítesz semmit ha kéred a limit emelést, legrosszabb esetben az lesz a válasz hogy várjál még, de az jó lenne ha már adtál volna el valamit.

(#79452) Kube válasza V/ (#79451) üzenetére


Kube
senior tag

Kértem. Az elején még annyit írtak, hogy már leadtam a kérelmet, csak jövőhónapban tudok újat leadni. Aztán rá 1-2 hétre már gombnyomásra a sell history volt a válasz.

A saját accomon 1 terméket adtam el, viszont vettem már néhány tételt és van 12 pozitív értékelésem. Ott egyből emelték a limitet $500 és 10 termékre. Azt nem tudom, hogy ez az eladott termék miatt van, vagy a vásárlásokból származó értékelések miatt. Ha utóbbi, akkor egyszerű lenne a dolgom, elég lenne vásárolni jónéhány $1 valamit, aztán jönnének az értékelések. Viszont szerintem számít az is, hogy mennyi idős az account. Ha elég régi és nem volt rá bejelentés, akkor az is egy megbízhatósági mutató.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#79453) laskr99


laskr99
addikt

CN22-23 elvileg ugyan azt a célt szolgálja igaz?

Postán nem találtak 23-ast, töltöttem 22-est.
Konkrétan 3 embert hívtunk fel, azt mondták nem kell hozzá, mondom azért mégis...

Csomag amerikába. Ebayes eladás.

Egy címiratot és a cn22 lett rárakva.

[ Szerkesztve ]

(#79454) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Hali
Leütötte ma egyik cuccomat egy kóreai illető, pedig az van megadva, hogy csak az eu-n belül van csomagküldés. Hol lehet beállítani, hogy eu-n kívül senki se tudja leütni? Köszönöm

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#79455) V/ válasza Ginkologic (#79454) üzenetére


V/
Topikgazda

Tehát megadtam hogy szállítás Worldwide és ott kizártál mindent mást Europe-n kívül az Exclude shipping locations-nál (jelölve a kocka a kizáráshoz) de az USA ha az eBay.com volt a hirdetés helye az benn marad és ha van USA szállítási címe akkor tud licitálni a koreai is.

(#79456) Ginkologic válasza V/ (#79455) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#79457) V/ válasza Ginkologic (#79456) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát megnézem akkor az angol oldalt, mert nekem Exclude shipping locations van nem ship to ami Include lenne, akkor nem USA hanem angol szállítási címre értendő.
No megnéztem ott is ugyanez, bár nekem vannak saját szállítási fizetési szabályaim és az lehet az eltérés, nézem a meze hirdetés feladást. Ott persze az van csak nem jó, mertt ha kiveszema pipát a GSP-náél akkor is azt hagyja jelölve. Akkor az i lehet hogy cssak meg kell adni a kizárási listát, ami persze nem igazán értelmes.
Akkor ilyesmi lenne, de a feltételeid szerinti.
Csak egy apró megjegyzés ez a DPD 2 nap most nem igazán működik vagy Angliában tudják még tartani?

[ Szerkesztve ]

(#79458) V/ válasza laskr99 (#79453) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, a CN23 inkább akkor ha valamit visszaküldünk, mert azon van ilyen kocka jelölés. Minden EU-n kívülre menő terméket tartalmazó postai küldeményhez kell vámárúnyilatkozat (CN22 vagy CN23) és annyi példányban és olyan nyelven kitöltve ahogy a fogadó ország vámhivatala kéri, ez a Posta Országlapoknál az adott országra fel van tüntetve

(#79459) laskr99 válasza V/ (#79458) üzenetére


laskr99
addikt

1 darabot raktak rá. Nem tudott konkrétan semmit a postás...

Elvileg annyi kell. Ráirtam 1 motherboard/alaplap , az árát és aláírás :DDD

[ Szerkesztve ]

(#79460) Ginkologic válasza V/ (#79457) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Hát én ezt most nem angyon értem. Hogyan tudta megvenni, ha be van állítva, hogy nincs shipping koreába? A 2 napos DPD az csak akkor van, ha magyar veszi meg.

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#79461) V/ válasza Ginkologic (#79460) üzenetére


V/
Topikgazda

A domestic postage az egész Angliára is vonatkozik.
Azt írtam hogy a kizárási lista miatt ami nem volt beállítva tud licitálni.
Ha jól emlékszem ilyenkor csak az jelenik meg a vevőnek hogy a szállítás miatt vegye fel veled a kapcsolatot, ha az exclude listában van az országa akkor meg piros színnel hogy nem szállítasz oda.
Vagy hibás a rendszer, neked az olyan kép amit a #79457 linkeltem mit tartalmaz?
Mert annak sincs értelme hogy EU és még külön kiválasztva az EU-s ország, az is megkavar dolgokat.
Az értesítő e-mailben milyen cím van neki beírva ahova küldeni kellene? De elállhatsz az eladástól, mert ha erre a tételre ez a beállítás érvényes akkor technikai hibát írhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#79462) Ginkologic válasza V/ (#79461) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Nekem az van beállítva, amit mutattam, mást nem látok.
Koreai a cím, és nem fizette még ki az illető, csak leütötte, de már töröltem is vételt.
A hirdetésnél amúgy az van, hogy ship to europe.
Írtam is a fickónak, de nem válaszolt, csak leütötte. Egyébként csak 1 vétele volt összesen, az is tavaly januárban.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#79463) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Megvan, exclude shipping to és ennyi :R

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#79464) V/ válasza Ginkologic (#79462) üzenetére


V/
Topikgazda

A szállításnál jobb ha te készítesz üzleti szabályt rá, mert változott a szállítás hozzárendelés módja, ha nincs szabályod (Business Policies) akkor érhet meglepetés. Ezekre lehet akár többet is megadni: PaymentReturnShipping és te választod ki hogy az adott hírdetésnél melyik legyen használatban

(#79465) sellerBP


sellerBP
tag

Sziasztok!

Valaki rendelt Ebay-ről Japánból "Economy Shipping"-el?

Elvileg követhető azt írja az eladó. Gondolom Japán postával küldené itthon mi hozzá házhoz? MPL vagy más futárszolgálat?

Vagy van még EMS-el lehetőség ami plusz $20 azt is magyar posta hozná?
Mivel több mint $200 a cuccnak az értéke ezért vámot és áfát is kellene fizetnem, ha MPL hozná inkább rájuk bíznám, nincs kedvem ugrálni NAV felé.

Volt valahol egy poszt ahol össze volt szedve itthon csomagokat melyik cég szállítja ki ezt jó lenne frissíteni, ha van rá lehetőség :)

(#79466) V/ válasza sellerBP (#79465) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyar Posta, nekem onnan mindig valódi nyomkövetési számmal küldték, hiszen csak akkor van rá biztosítás az elvesztésre. Az EMS az szintén postai szállítás.

(#79467) sellerBP válasza V/ (#79466) üzenetére


sellerBP
tag

Köszi. Akkor egyeztetek az eladóval. Illetve megkérdezem van-e valamilyen korlátozás Japánban náluk, feladás tekintetében járványhelyzet miatt... Például Franciából már nem lehet semmit rendelni,mert ott full zárlat van La Poste leállt.

(#79468) V/ válasza sellerBP (#79467) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát az oldalukon én mást olvastam, pontosan honnan vetted hogy leállt a francia posta?

(#79469) sellerBP válasza V/ (#79468) üzenetére


sellerBP
tag

Úgyhogy, rendeltem volna kedden egy másik cuccot ismerősöm kérésére francia eladótól. Ő azt mondta,hogy semmi nem tud küldeni,mert kijárási tilalom van. Lehet azokat csomagokat kiviszi posta ami még náluk bennragadt gondolom engedéllyel, de ő vele közölték,hogy feladni nem tud, még háznál se...

Lehet már kedd óta van valami újítás, gondolom bepipultak a Franciák :)

[ Szerkesztve ]

(#79471) V/ válasza sellerBP (#79469) üzenetére


V/
Topikgazda

És persze éhen fog halni mert nem megy sehova. Ha egy küldemény elküldése nem tartozik bele a munkavégzésbe egy online helyen eladással foglalkozó személynek, akkor persze igaza van. Akkor nem vásárolunk onnan 2 hétig.
A francia köztársasági elnök az "üdüléssel" volt fennakadva, nem pedig az online vásárlás és annak postázásával.A francia Posta meg azt írja hogy dolgoznak

[ Szerkesztve ]

(#79472) mufi válasza netseft (#21520) üzenetére


mufi
senior tag

Pont ez tortenhetett velunk is, de a Merchant tenyleg egy faz... De tenyleg...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#79473) V/ válasza mufi (#79472) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem igazán szoktunk ilyen régi (2012-07-03) hozzászólásra írni mert lehet hogy nincs aktualitása már.

(#79474) totyak


totyak
aktív tag

Biztos sűrűn előkerülő téma ez most, remélem nem gond, hogy rákérdezek. A vírushelyzet miatt milyen most a külföldi csomagok postázása? kínára már gondolni sem merek, inkább brit és német ebay a cél. Megjönnek szépen, időben a rendelt dolgok? Magyar posta nem vacakol, hoz mindent továbbra is? köszönöm

(#79475) V/ válasza totyak (#79474) üzenetére


V/
Topikgazda

Pont rosszul gondolod. A Kínából semmi gond, mindenhol dolgoznak és küldik a csomagokat, náluk lényegében minden rendben. A Magyar Posta lassú a feldolgozásban.
Az Európai helyzet a problémás és napról napra változik, a tranzit áruszállítás ha lassabban is az ellenőrzések miatt de még elfogadható késéssel jön Angliából és Németországból, csehek és szlovákok akiket ki kell kerülni.

(#79476) Maksifül


Maksifül
senior tag

Talán még nem volt, de akik külföldre is értékesítenek eBay-en vagy bárhol, azoknak fontos lehet, hogy a Magyar Posta NEM SZÁLLÍT a honlapjukon feltüntetett országokba.

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#79477) V/ válasza Maksifül (#79476) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi az információt. Majd használunk futár cégeket, azok olcsóbbak is lehetnek.

De én nem értem a Magyar Posta tájékoztatását, a postai forgalom leállítása vagy korlátozása nem ismert a felsorolt országoknál. Hiszen nem személyek beutazása van, a csomag, levél az tehergépjárművel, teherszállító repülőgéppel mint áruszállítás működne.

Ez a tájékoztatás sem ad arra magyarázatot, hogy akik ezekből az országokból, meg azokból ahol a magyarországi irány nincs korlátozva miért nem kézbesítik a küldeményeket itthon?
Mondjuk Kína, oda miért nem lehet küldeni? Nincs helyzet már ott.
Valami sumákság van a háttérben, attól félnek hogy nem kapják meg a postai díjat, de ez meg nemzetközi egyezményen alapul és az sem lett korlátozva, eddig a mi postánknak volt ez gond kifizetni.

[ Szerkesztve ]

(#79478) Maksifül válasza V/ (#79477) üzenetére


Maksifül
senior tag

Sajnos, nekem is csak ennyi információm van. Múlt hétfőn csak Taivanra nem tudtam levelet küldeni, most már ilyen szépre duzzadt a lista. Azt én sem értem, hogy miért. Hogy a szomszédos Szlovákiába, Ausztriába nem tudják a postaküldeményeket bármilyen módon eljuttatni, az számomra érthetetlen. Oké, hogy lezárták a reptereket, de gondolom, hogy a csomagszállításra ez nem vonatkozik. De ha mégis, akkor szárazföldi úton egész biztosan el lehetne juttatni a küldeményeket a szomszédos országokba... Kíváncsi leszek, mi lesz ennek a vége. Nem vagyok túl optimista. :(

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#79479) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Sziasztok, egy gyakorlati kérdésem volna. Kis értékű, 10ezer HUF összértékű csomagot (igazából elsőbbségi levelet) szeretnék feladni az USA-ba (vagy akár az EU-ba bárhová). Ilyenkor szoktatok ajánlott szelvényt venni hozzá? Csak mert relatív nagyon megdrágít és eddig még mindenem odaért ezekre a helyekre. Vagy ti mindig kéritek elsőbbségi mellé? Köszi :R

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#79480) V/ válasza Maksifül (#79478) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos én sem vagyok az.
Nálunk mindig van mögöttes szándék a döntések mögött, aminek nincs köze az adott szituációhoz.

(#79481) V/ válasza Dr.F.E.R.I. (#79479) üzenetére


V/
Topikgazda

Külföldre ha csak elsőbbségivel küldöd, akkor elvesztés esetén nincs rá biztosítás, nem kapsz a Postától egy fillért sem.
Ezért szoktuk ajánlottan küldeni (könyvelt küldemény lesz belőle) mert akkor alapból 12000 Ft körüli az átalány kártérítés.
Ha ennél több az értéke akkor értéknyilvánítással kell küldeni, a három szolgáltatás egyben.
Csomag esetén kombinálva vannak dolgok
De mielőtt postáznál nézz rá arra az oldalra amit Maksifül linkelt itt.

Szerencséd volt.

[ Szerkesztve ]

(#79482) Dr.F.E.R.I. válasza V/ (#79481) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Köszi a választ, a listát is átnyálaztam (neki is köszi). USA még nincs rajta ahogy láttam.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#79483) V/ válasza Dr.F.E.R.I. (#79482) üzenetére


V/
Topikgazda

Van rajta egy csomó ország ahova lehetne küldeni, így bármi lehetséges. Ausztriában működik a posta, ha nem magánszemélynek adja oda a Magyar Posta kiszállításra akkor működne a dolog.
Update: Az osztrák nagykövetség szerint náluk nincs korlátozás a postai szolgáltatásokra, nincs Magyarország tiltó listán.
Mivel csak magánszemély beutazása nem lehetséges, ezért valószínüleg a nyugdíjas postás Pista bácsi aki ingyé utazhat itthon, kishatárforgalomban vitte ki a küldeményeket Ausztriába biciklivel és most a szállítási útvonal megszűnt.

[ Szerkesztve ]

(#79484) Maksifül válasza Dr.F.E.R.I. (#79479) üzenetére


Maksifül
senior tag

Súly és méretfüggő. 50g fölött drágul, és azután 500g fölött mocskosmértékben.
A legpraktikusabb talán, ha 500g-nál nehezedd, ha egy közepes méretű elsőbbségi, postakész borítékba be tudod csomagolni alaposan, úgy megúszhatod 3500 Ft-ból, ajánlva.
FONTOS! Hiába adod fel a magyar fosrával ajánlva az USA-ba, nem tudod sem Te sem a címzett nyomonkövetni, mert hiába van a nyomkövetési szám, mert a magyar posta nem fizet az USPS-nek a nyomkövetési adatokért, így csak addig látszik a küldemény útja, amíg elhagyta az országot.

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#79485) Dr.F.E.R.I. válasza Maksifül (#79484) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

A nyomkövetést szerencsére ki lehet cselezni, hogy látszódjon ebay alatt. A postával meg az a bajom egyedül, hogy létezik. Normális piaci verseny kellene itt is, egyetlen ilyen szörnyszülött helyett.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#79486) cbmfan


cbmfan
senior tag

Utóbbi pár napban kaptam üzenetet több nullástól, hogy tetszik neki amit árulok, de fél, hogy karantén miatt elakad szállítás közben vagy egyáltalán nem kapja meg ezért küldjem előre és majd utána fizet ha megkapta, ha nekem jó következő üzenetben megadja címet. Eddig is voltak próbálkozások havonta párszor eladott cuccaimnál, hogy rossz címet adott meg paypalon és küldjem a megadott címre, de ez új.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#79487) V/ válasza cbmfan (#79486) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyugodtan lehet idézni neki az eBay vásárlói védelem reklámját, ott a kezdő oldalon és azzal a megjegyzéssel hogy előre fizetés van, nem pedig előre szállítás.
Remélem senki nem dől be ilyennek, köszi hogy jelezted.

(#79488) Xarina


Xarina
aktív tag

Sziasztok! Rendeltem 2 db tápegységet nintendo konzolhoz. Megérkezett, de az egyik teljesen halott, a másik viszont tökéletes. Írtam az eladónak, aki kérte, hogy fotózzam le a csomagcímkét és az árút. Ekkor vettem észre, hogy nem stimmel sem a nyomkövetési szám, sem az elnevezés (usb power charger van helyette). Arra hivatkozik, hogy az nem is az övé, mert semmi sem egyezik. Viszont én mástól nem rendeltem semmi hasonlót sem, az elképzelhetetlen, hogy valaki pont ilyet küldött nekem véletlenül. Ilyenkor mi a teendő?

(#79489) davenport válasza Xarina (#79488) üzenetére


davenport
aktív tag

Bármilyen szám/cégnév a borítékon, és a rendelési oldalon nem összepárosítható?

No money, no honey.

(#79490) Xarina válasza davenport (#79489) üzenetére


Xarina
aktív tag

A név az kínaiul van írva, a cím nincs feltüntetve a rendelésnél, így azt nem tudom, de azon kívül a termék megnevezés és a követése szám sem stimmel. Ezeket leszámítva meg nincs lényegi info. De más meg nem küldhette, mert pont ezt rendeltem csak tőle. Ezen kívül meg csak 2 telefontok meg egy sd kártya az össz rendelésem mástól.

(#79491) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziaszok!

Érdeklődnék, hogy a buyer protection mennyire megbízható? Találtam két lapotot elég jó áron ebanyen kb 120e ft értékben, viszont az embernek 7 pozitív mellé kapott két negítv értékelést is.
Elvileg az ebay visszatartja a kifizetést egy darabig, ráírtam, érdeklődtem mi is az a két negatív értékelés, küldött képeket, hogy nem fizették ki őt paypalon azért nem postázta stb.
Egy szó mint száz, ha nem jön meg mindenképp visszakapom az árát?

Köszönöm!

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#79492) V/ válasza animatrix11 (#79491) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen.
Nem mindig tartja vissza, de az a PayPal, ha azzal fizet a vevő és újonc az eladó.

(#79493) animatrix11 válasza V/ (#79492) üzenetére


animatrix11
őstag

Valami nagyon nem stimmel ott, amikor próbáltam megrendelni ezt az üzenetet kaptam:

"Sorry, this payment option isn't available. Here are your options:
Select a different payment option.Contact PayPal customer service to resolve this issue."

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#79494) V/ válasza animatrix11 (#79493) üzenetére


V/
Topikgazda

Valószínűleg felejtős a dolog, ha nem tudod a Paypal-t kiválasztani, lehet majd azt kéri hogy az eBay-t kikerülve fizess neki.

(#79495) animatrix11 válasza V/ (#79494) üzenetére


animatrix11
őstag

igen felejtős, törölve is lett a user

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#79496) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Hol/hogy lehet negatív feddbacket javítani? :R

(#79497) V/ válasza bigdady (#79496) üzenetére


V/
Topikgazda

Annak kell kérni ezt, akinek adtad.

(#79498) Shingen


Shingen
addikt

Topikgazda!
Szerinted erre mi jönne rá? Vám+áfa?
Mennyivel növelné az árat?
[link]

風林火山

(#79499) Czimby


Czimby
addikt

Csomagküldő.hu -val adott fel valaki mostanában csomagot külföldre?

Problémába ütköztem.
Mindenképp rendelési számot akar kérni (saját áruház) ill. Min 1000Ft utánvét összeget.

Ugye magánszemélyként akarok visszaküldeni csomagot egy angliai cégnek, utánvét nélkül, hiszen ők majd nekem küldik vissza a vételárat.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#79500) V/ válasza Shingen (#79498) üzenetére


V/
Topikgazda

Vám nem, a 8600 Ft Áfa és a posta 3500 Ft-ja, de India mától zárt be 21 napra, nem biztos hogy el tudja küldeni

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.