Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79201) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok, segitseg kellene ebay.co.uk-n licitalas ugyben. Licitalni kellene valamiert vagy ajanlatot kuldeni. Termeszetesen minden koltseget rendeznek. Nagyon megkoszonnem ha valaki tudna segiteni, kerem jelentkezzen privatban. Koszonom.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#79202) V/ válasza mufi (#79201) üzenetére


V/
Topikgazda

Én értem a kérést, csak azt áruld el hogy mi az akadálya annak hogy az egészet te rendezd? Valójában a szolgáltatás kérése is tiltott a topikban és ez annak tekinthető.

(#79203) mufi válasza V/ (#79202) üzenetére


mufi
senior tag

Ez nem tudtam...bocsanat...az, hogy szerintem mivel egyszer tolem is bejelntkeztunk egyszer az ismeros accountjaval, es figyelik az ip cimeket, a tobbeves accountomat tiltottak es semmi infot nem adnak hogy miert, csak a szokasos flegma customer service bla bla...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#79204) V/ válasza mufi (#79203) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát ha le vagy tiltva akkor még a Tématudnivalók is vonatkoznak :O
Dinamikus az ip címek többsége, a múlt héten vagy 4 címmel vásároltam, nem igazán van értelme figyelni, legfeljebb annyit ha Magyarország az ahonnan folyamatosan belépek, akkor egy Antarktiszi cím az gyanús kell hogy legyen, de ezért nem tiltanak ki, küldenek egy értesítőt és legfeljebb jelszócserét javasolnak.

(#79205) mufi válasza V/ (#79204) üzenetére


mufi
senior tag

Nem tudom mi tortent csak jon a klasszikus, veszelyes vagy a tarsadalomra sallang... :W
Mindegy, majd ha erot veszek magamon felhivom oket, nem akarok senkit elkuldeni a p-ba...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#79206) mufi válasza mufi (#79201) üzenetére


mufi
senior tag

Meg mindig aktualis :U :B

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#79207) Zilliax


Zilliax
lelkes újonc

Sziasztok egy eladó azt állítja ,hogy ha megvásárlom a termékét ,akkor úgy elküldi Magyarországra hogy biztosan ne kelljen fizetni a határnál vám + ÁFA . Amerikából jönne a csomag. biztos hogy valamilyen módon megtudja oldani ezt, vagy meg azért írja hogy vegyem meg tőle biztosan?

iPad PRO 11” 64GB wi-fi + cellular Space-Gray Eladó / érdeklődni lehet privát üzenetben !

(#79208) V/ válasza Zilliax (#79207) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha van import charges is fizetve, mert a szállítás GSP-s akkor úgy van és lényegében jóval kevesebbet fizetsz ki áfára, vámra és ügyintézési költségre. Lásd az Összefoglalóban bővebben.

(#79209) Zilliax válasza V/ (#79208) üzenetére


Zilliax
lelkes újonc

GSp szallitas mit jelent?Magyarán ha amerikai eladótól vásárlok, érdemes attól venni, akinél a termèk fizetése mellett fizetek előre import charges-t is, mert úgy jovok ki penzileg a legjobban, és a csomag is hamarabb hozzam kerül ,mert a határnál nem lesz vàmolas , adatok be kérése , fizetési bizonyíték megadása stb, hanem ott csak jön egyből kiszallitasra hozzam,mert mindent kifizettem előre már paypallal ?

[ Szerkesztve ]

iPad PRO 11” 64GB wi-fi + cellular Space-Gray Eladó / érdeklődni lehet privát üzenetben !

(#79210) V/ válasza Zilliax (#79209) üzenetére


V/
Topikgazda

Utaltam az Összefoglalóra:
11. Import charges (Einfuhrabgaben) fogalma
Vásárlás során találkozhatunk ezzel a tétellel, amit szintén ki kell fizetni a termék vételárával (és postaköltségével) együtt.
Ha az eladó részt vesz az ún. eBay Global Shipping Program-ban, akkor a GSP-s logisztikai céghez kerül a termék és ő továbbítja szállítja és intézi a vámkezelését ha EU-n kívülről lett vásárolva.
Az adott érkezési EU-s országban (jelenleg Egyesült Királyság) léptetik be vámjogilag az EU-ba, ott történik a költségek kifizetés a cég által és azután fogják Magyarországra szállítani és kézbesíteni. Átvételkor már nincs fizetnivaló.
Az Import charges összege ezeket tartalmazza: az Áfá-t és ha van a termékre meghatározva, akkor a vámot és a cég vámeljárási költségét.

12. A GSP (Global Shipping Program) szállításról
Ha GSP-s a szállítás, akkor 2 felé megy a szállítási pénz egy adott vásárlásnál. Az eladó kapja a vételárat és a szállítási költség kisebb részét, a logisztikai cég, a Pitney Bowes pedig a szállítási költség nagyobb hányadát.
A PayPal-on ilyen esetben két terhelés fog megjelenni az adott vásárláshoz és a bankkártyáról is két tétel lesz fizetve.

(#79211) Zilliax válasza V/ (#79210) üzenetére


Zilliax
lelkes újonc

Magyarán ha amerikai eladótól vásárlok, érdemes attól venni, akinél a termèk fizetése mellett fizetek előre import charges-t is, mert úgy jovok ki penzileg a legjobban, és a csomag is hamarabb hozzam kerül ,mert a határnál nem lesz vàmolas , adatok be kérése , fizetési bizonyíték megadása stb, hanem ott csak jön egyből kiszallitasra hozzam,mert mindent kifizettem előre már paypallal ? Azaz import charges előre fizetés + gsp programban részvét eladotol ha vásárlok, akkor semmi dolgom nincs mint a kosárba ezt mind kifizetni (import charges, termek , szállítási költség ), és onnantól semmi igazolást nem kell majd bemutatni senkinek, semmi plusz költségem nem lesz, csak várni a csomagot míg megjön ?

iPad PRO 11” 64GB wi-fi + cellular Space-Gray Eladó / érdeklődni lehet privát üzenetben !

(#79212) V/ válasza Zilliax (#79211) üzenetére


V/
Topikgazda

Jól értelmezted. A nyomkövetésnél az állapot változásról kapsz értesítő e-mailt is.

(#79213) atua válasza Zilliax (#79211) üzenetére


atua
aktív tag

Ezt így nem lehet kijelenteni, ez nem csak fekete vagy fehér lehet, az egész ügyletet egyben kell vizsgálni. Simán lehet, hogy egy másik eladó sokkal olcsóbban adja az adott terméket import charges nélkül, és a vámon sem akad fenn minden küldemény.

(#79214) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Végre eljutottam oda hogy megrendelném a cuccot.

Amikor a shopping cart-ra megyek, akkor az árnál felül GBP-ben írja az árat, viszont alatta zárójelben nem forintban, hanem USD-ben.

Ha simán a kereső felületen nézem ugyan azt a terméket, ott BGP-ben van az ár, viszont alatta
úgy írja: "approximately 99999999 Ft" (tehát forintban.)

Normális ez így? Vagy most nekem teljesen értelmetlenül először USD-re váltja a GBP-t, majd utána USD-ről fog tovább váltogatni még EUR-ra a kártyatársaság, majd forintra a bank?

(#79215) V/ válasza Golyobis (#79214) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt a meghirdetési oldal szerinti devizában fizetsz, a nézegetésnél beállíthatod hogy forintra konvertálva írja ki a képernyőre, ez nem befolyásolja az alap devizát. Nálad fontban kell fizetni, de mivel a USA oldalon vagy tájékoztatásul írja a $-t.
Ha az UK oldalon fizeted ott minden fontban van.

[ Szerkesztve ]

(#79216) Golyobis válasza V/ (#79215) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Úgy látszik sikerült a dolog. 402.9 Ft-ra jött ki egy GBP, ennél sokkal rosszabbra számítottam, nem is értem.

(#79217) V/ válasza Golyobis (#79216) üzenetére


V/
Topikgazda

Jónak tűnik, nekem 405,2 Ft az Erste Visa kártyával fizetve.

(#79218) gyuri81


gyuri81
veterán

Megőrülök most az ebay-től. Évekig jól működött, de ma nem enged vásárolni egyik bankártyámmal sem illetve a paypal-al sem. Mi lett a rendszerrel???

Eladó új, bontatlan Samsung Galaxy S24 Ultra 12/512GB https://bit.ly/4aEqC1v

(#79219) V/ válasza gyuri81 (#79218) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy bizonyos eladónál nem tudsz fizetni vagy általános? Mert az eladók állíthatnak be korlátozásokat. Működik normálisan. Firefox, böngészős eBay, most fizettem.
Nem rendszer probléma. eBay, PayPal oké.

[ Szerkesztve ]

(#79220) Viperator válasza gyuri81 (#79218) üzenetére


Viperator
őstag

Frissítve lett a Paypal rendszerben a bankkártya adat? (lehet, hogy a korábbi adat van megadva, ami már lejárt)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#79221) gyuri81 válasza Viperator (#79220) üzenetére


gyuri81
veterán

Feldobja paypal-nál, hogy adjak hozzá új kártyát, megadom az adatokat, de hiába, semmi nem történik, nem enged tovább

V/ : általános...sehol nem fogadja el

Sorry, we can't process your payment. Here are your options:
Use a different credit or debit card.Pay with a PayPal account.

[ Szerkesztve ]

Eladó új, bontatlan Samsung Galaxy S24 Ultra 12/512GB https://bit.ly/4aEqC1v

(#79222) V/ válasza gyuri81 (#79221) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs elegendő fedezet a kártyádon vagy nem fér hozzá a rendszer és PayPal fiókon keresztül mehetne a pénz.
Ugyanazt a kártya adatot megadni ami a PayPal fiókhoz van rendelve remélem nem azt csináltad, mert different (másik) a megfogalmazás nem same.(azonos)

(#79223) gyuri81 válasza V/ (#79222) üzenetére


gyuri81
veterán

Van rajta fedezet .
Na innen sehova nem megy tovább...

Eladó új, bontatlan Samsung Galaxy S24 Ultra 12/512GB https://bit.ly/4aEqC1v

(#79224) V/ válasza gyuri81 (#79223) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor még egyszer. Ha ezt a kártyát már hozzáadtad eredetileg akkor nem lehet még egyszer hozzáadni. Akkor sem lehet hozzáadni, ha ez egy másik PayPal regisztrációnál meg van adva fizetőeszköznek.
Ha a Checkout képernyőn a PayPal-t választod és beléptet a fiókba, akkor az ott hozzárendelt kártyáról menne a fizetés, ha van fedezet.
A fedezet alatt azt értem hogy elegendő pénz és elegendő napi vásárlási darabszám. Ha például 5 db vásárlás lehetséges a kártyával az nap, akkor a 6. vásárlás nem fog sikerül, új kártyát fog kérni.
Ha kártya adat megadással akarsz fizetni akkor esetleg az eladó előírta azt hogy csak PayPal regisztrációval fogad fizetést ez esetben sem tudsz fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#79225) gyuri81 válasza V/ (#79224) üzenetére


gyuri81
veterán

Oke, köszi

De akkor miert nem tudok sima bankkártyával sem fizetni? Konkrétan semmit nem fogad el...

Eladó új, bontatlan Samsung Galaxy S24 Ultra 12/512GB https://bit.ly/4aEqC1v

(#79226) Viperator válasza gyuri81 (#79225) üzenetére


Viperator
őstag

Dombornyomatos?

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#79227) V/ válasza Viperator (#79226) üzenetére


V/
Topikgazda

Az miért jobb mint a nem az? Egy nem domború Visával fizetek folyamatosan, mindenhol lehet használni.

(#79228) V/ válasza gyuri81 (#79225) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezzel a kártyával fizettél már Internetes elfogadó helyen? Van olyan bank ahol ezt külön kell engedélyezni. akkor megint elszáll fizetés, mert a szám ellenőrző próbaterhelés sem fut végig, nem csak a fizetés.

(#79229) Viperator válasza V/ (#79227) üzenetére


Viperator
őstag

Netes külföldi vásárlásnál nem tudsz igénybe venni... (ezt nem én találtam ki, hanem a bank. Régen ezért igényeltem dombornyomatosat.)

Feleségem OTP simával sem tudott vásárolni belföldön a netről... ő is kért dombornyomatosat.

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#79230) V/ válasza Viperator (#79229) üzenetére


V/
Topikgazda

Rossz a bankod, nincs már ilyen megkötés. Annyi a különbség hogy jobban lehúztak a bankban. Inkább azt mondom átvertek. Lehet hogy még az OTP-nél is külön kell állítani, de csak annyi.
Bár van néhány bank, néhány Maestro kártya konstrukció amit egyáltalán nem lehet Interneten használni, de Visa és Mastercard esetén teljesen mindegy hogy normál vagy domború, betéti vagy hitel kártya, csak az áruk az eltérés.
Ráadásul kettőt használok a nem virtuális Visa sem dombornyomott, de Amszterdamban, Párizsban, Milánóban és Berlinben is tudtam vele fizetni, nem csak Neten.

[ Szerkesztve ]

(#79231) sanzi89


sanzi89
addikt

Van esetleg ötletetek, hogy ha PET előformát akarnék vásárolni eBay-en, akkor hogyan keressek rá? Sajna az általam próbáltak egyike se jött be.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#79232) somnia válasza sanzi89 (#79231) üzenetére


somnia
őstag

(#79233) sanzi89 válasza somnia (#79232) üzenetére


sanzi89
addikt

Ezt megtaláltam, de 1.000 Ft-ot nem fogok fizetni egy darab(!) "PET palackért". Ezeknek filléres tételeknek kellene lenniük.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#79234) somnia válasza sanzi89 (#79233) üzenetére


somnia
őstag

...szívesen...akkor nosza, keress tovább!...

(#79235) sanzi89 válasza somnia (#79234) üzenetére


sanzi89
addikt

Bocs, nem akartalak megbántani, köszönöm a segítséget, félre értettél. :R

A gondom az, hogy Alibaba-n 0,03 dollárért árulnak ilyesmit, csak ott 5.000 db a minimum rendelés. Gondoltam, hogy többért valaki árul eBay-en vagy Aliexpress-en darabonként, de nem találok sehol.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#79236) gyuri81


gyuri81
veterán

Egy bizonyos eladónál nem tudsz fizetni vagy általános? Mert az eladók állíthatnak be korlátozásokat

Ez volt a gond sajnos...csak a kiszemelt eladó nem fogadta el a kártyáim illetve a paypal-om. Másnál sikerült megvennem az adott terméket.
( de akkor az ilyen eladóknál mivel lehet fizetni???)

Köszi a segítségeket, amiket a nap folyamán kaptam :)

Eladó új, bontatlan Samsung Galaxy S24 Ultra 12/512GB https://bit.ly/4aEqC1v

(#79237) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Megrendeltem épp egy terméket, de csak a visszaigazoló e-mailben figyeltem, hogy a várható megérkezés április-június. Lehet ezt a rendelést valahogy még most sztornózni és az árát visszakérni, mielőtt feladják?

(#79238) V/ válasza acsati (#79237) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, van olyan hogy cancel order. Jobb szélen a More options, Contact seller és alulról a második a Request to cancel this order.
És jön a link a válasznál
Ask to cancel this orderYou can contact the seller directly and ask them to cancel this order.

[ Szerkesztve ]

(#79239) acsati válasza V/ (#79238) üzenetére


acsati
aktív tag

Megvan, köszönöm szépen. :R

(#79240) acsati


acsati
aktív tag

Na az már más kérdés, hogy az eladó elutasította és feladta. Akkor legyen boldog a két dollárjával...

(#79241) Buster17


Buster17
addikt

Hali! Franciaországból mennyi idő mire ide ér egy A4-es lap? Február 6-an adták fel , február 18.ra írtak az étkezést, de még mindig úton van valahol :F

(#79242) V/ válasza Buster17 (#79241) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól függ hogy sima levél vagy elsőbbségi. 7-14 munkanap vagy 3-7 munkanap. De a tényleges feladástól számolva.

(#79243) rednifegnar válasza gyuri81 (#79236) üzenetére


rednifegnar
senior tag

tobbszor futottam mar en is ilyenbe. valamit az elado nem jol allit be, de maga se tudja mit ezaltal atallitani se tudja.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#79244) D@ny7


D@ny7
aktív tag

Elég buta kérdés lesz, de nem találom az összefoglalóba a megoldást.
22.-ikén megrendeltem egy terméket, még nem adta fel az eladó, de idő közben meggondoltam magam, mégsem kell a termék.

Ilyenkor mit tudok tenni?
Tudom törölni valahogyan a megrendelést, és visszakapni a pénzt?

(#79245) V/ válasza D@ny7 (#79244) üzenetére


V/
Topikgazda

7-el feljebb a #79238

[ Szerkesztve ]

(#79246) D@ny7 válasza V/ (#79245) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Köszönöm.
Megírtam hogy miért nem kell, illetve ha mégis postázásra került, csak az ebay rendszerében nem mutatja, akkor tekintse tárgytalannak a levelem. :R

(#79247) D@ny7 válasza D@ny7 (#79246) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Nem tudom jelent-e valamit, de éppen most jött az e-mail, és látom is hogy elküldte a csomagot :(
Lehet nem volt elég ideje reagálni.

(#79248) V/ válasza D@ny7 (#79247) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos nem, mert az hogy te kérted a törlést az nem akadályozza meg abban hogy szállítottra jelölje akkor is, ha ez valótlan. Vannak ilyenek akik ezt a trükköt lépik meg, nem pedig elfogadnánk a törlést.
Az a legszemetebb az aki el sem küldi és majd 2 hónap múlva amikor reklamálsz akkor "jó fej" lesz, mert rögtön visszaadja pénzed, mert hogy a szállító elvesztette. És ácsingózik a pozitív értékelésre a nagy semmiért.

(#79249) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi
Kinéztem egy kamerát az ebay-en 90$ áron (Item location: Dayton, New Jersey, United States / FREE Economy Shipping from China/Hong Kong/Taiwan to worldwide).
Nem egészen értem, hogy lehet ingyen a szállítás Kínából ha a termék az USA-ban van.
Jól sejtem ez nagy eséllyel vámeljárás alá kerül és fizethetek?
Ugyanez a kamera 69,95+18€ áron is elérhető (Item location: Paris, France / Livraison standard à partir de Chine/Hong Kong/Taiwan vers le monde entier)
Ugyanazt nem értem itt 18€ a szállítás Kínából de a kamera Franciáknál van?
Ilyenkor EU-n belülinek számít és nincs áfa+vám?
Hogy kell az ellentmondást a szállítás és termék helye között értelmezni?
üdv

(#79250) V/ válasza -szabi- (#79249) üzenetére


V/
Topikgazda

Így nem igazán tudod. Az USA esetén lehet hogy eleve fizeted az áfát vámot. A feladás helye számít. Ha Hong Kong akkor EU-n kívüli, ha Párizs akkor meg EU.
Ilyenkor az eladótól megkérdezed hogy ténylegesen honnan fogja küldni, és tudja-e hogy az eBay-en ha az item helye nem egyezik a kiírttal, akkor az kamu és azzal megsérti az eladókra vonatkozó szabályokat, becsapja a vevőket.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.