Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) V/ válasza qnadam (#84000) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd ez a korlátozás van címre az eladóknál:
Block buyers whose primary shipping address is in a location I don't ship to.
És még van ez is ami befolyásolja az ajánlat elfogadását:
Require buyers to provide a payment method before they make an offer.

Nem érzékelhet más országot a rendszer ha az német cím, de akkor lehet hogy nálad hibás. A szállítási címnél a német eBay-en csinálj egy oda-vissza szállítási cím cserét és a böngésző dolgait közbe frissítsd.
Jónak kellene lenni azután.
Bár akkor nem ha az item location esetleg egy harmadik ország.

[ Szerkesztve ]

(#84002) Bikkrom válasza qnadam (#84000) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Az eredeti címet írtad át németre vagy újként vitted fel? Tehát meghagytad a magyart is?

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#84003) qnadam válasza Bikkrom (#84002) üzenetére


qnadam
veterán

volt egy alapértelmezett magyar régről, ahol már nem lakom, azt töröltem, a németet előrehoztam defaultnak, és maradt még egy magyar, ami a tényleges címem. most még megpróbálom azt, hogy csak a német marad.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#84004) V/ válasza qnadam (#84003) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt nem kellene törölnöd, mert nem fog javítani a helyzeten, hiszen az elsődleges cím értékét kell figyelembe venni, nem azt hogy milyen több van még. Inkább a németet cseréld át magyarra, lépj ki majd belépés után cseréld a németre és a német eBay oldalon történjen.

Nekem 3 szállítási címem van, egy magyar, egy angol és egy német és eddig ilyen hibával ami nálad van nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#84005) qnadam válasza V/ (#84004) üzenetére


qnadam
veterán

megcsináltam ezt is, ugyanúgy ez a vége:
Dieser Artikel kann leider nicht nach Ungarn verschickt werden. Sie sind vom Kauf dieses Artikels und von der Gebotsabgabe ausgeschlossen. Grund: Der Verkäufer hat angegeben, dass der Artikel nicht an Adressen in Ungarn verschickt werden kann.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#84006) V/ válasza qnadam (#84005) üzenetére


V/
Topikgazda

Törölve a böngésző gyorsítótár és az eBay süti?
De megadnád a hirdetés linkjét? Csak ránézni a szállítási opciókra.

(#84007) qnadam válasza V/ (#84006) üzenetére


qnadam
veterán

tök üres böngészőből is. ez az. ez meg a másik, amire simán tudtam ajánlatot küldeni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#84008) V/ válasza qnadam (#84007) üzenetére


V/
Topikgazda

Hibás a hirdetés. Ha csak Németországba szállít akkor nem kell a kizárt országok felsorolása, ez már logikai bukfenc. Bár nem befolyásol semmit, csak hülyén néz ki.
Másrészt kétségeim vannak hogy 160 összesített minősítéssel és eladóként egyéves értékeléssel 750 €-os dolgot eladhatna, bár lehet hogy tévedek.
Küldtem 650 €-os ajánlatot és simán elment, nem volt gond a címekkel, de persze az előbb vissza is vontam, az is működött.

[ Szerkesztve ]

(#84009) germinator66 válasza V/ (#84008) üzenetére


germinator66
aktív tag

Eleve német lokalizáció, másrészt a 160-as értékelés nem annyira lapos, harmadrészt pedig tud írni nekik, hogy emeljék a keretet, ha túl alacsony lenne.

(#84010) V/ válasza germinator66 (#84009) üzenetére


V/
Topikgazda

Ennek az eladónak 6 hónapon túli az utolsó eladása és rosszul írtam a 147-ből csak 23 eladói értékelése van, a hosszú kihagyás esetén visszább rakják a minősítésben és ennyi kihagyásra nem szoktak emelést adni. Hacsak a német eBay nem kivételezik a német eladókkal. Ami alapból probléma lenne.
De a lényeg hogy lehet ajánlatot küldeni a hirdetésre.

[ Szerkesztve ]

(#84011) qnadam válasza V/ (#84008) üzenetére


qnadam
veterán

úgy tűnik, hogy pechem van, az ő többi cuccára se tudok ajánlatot tenni. hogy ki mit adhat el, azt nem tudom :) magáneladóként nincs bajom a 20 év alatt 23 eladással sem, kereskedőként lenne furcsa inkább.
írok neki, mert a másik két ilyen obira nincs garancia, erre meg van még egy év. valószínűleg tényleg a kizárt országok listája lehet a megoldás, de ezt sokaknál szoktam látni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#84012) V/ válasza qnadam (#84011) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, más kizáró ok nem lehet annak ellenére hogy a szállítást írja, mondjuk 2 nem kifizetett tétel 1 éven belül?
Ha én el tudtam küldeni az ajánlatot akkor az a lista nem befolyásol semmit, mert ugye akkor nekem is írta volna az eBay hogy nem szállít ide. Más lesz a gond.

(#84013) qnadam válasza V/ (#84012) üzenetére


qnadam
veterán

teljesen tiszta az accountom, gond nélkül tudok másutt licitálni, fizetni, ajánlatot tenni stb.
meg ha ez lenne a probléma, akkor ez kellene hogy legyen a hibaüzenet is.
igazából a történetben nem is az a szomorú, hogy valami hiba vagy logikátlan dolog van a rendszerben, hanem hogy az ügyfélszolgálat sem tud érdemben hozzátenni bármit. még annyit mondott a hölgy, hogy hátha azért, mert magyar ip-ről próbálom, de akkor más holmikkal is probléma lenne.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#84014) V/ válasza qnadam (#84013) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem minden eladó állít be korlátozást azok közül amiket felsoroltam eddig, szóval lehet használni ettől függetlenül másoknál.
A fiókodban van valami elállítódva, vagy a rendszerben esetleg beragadva, amit az ügyfélszolgálatos sem lát. IP címet azt cseréltél ha már azt említették?
De tehetsz ajánlatot az eladónak úgy is hogy írsz, aztán arra csökkenti az árat, de kétséges hogy ilyen hibaüzenet szöveggel lehet hogy nem tudod kifizetni.

(#84015) qnadam válasza V/ (#84014) üzenetére


qnadam
veterán

korábban próbáltam holland ip-ről is (német most nincs kéznél), de semmi változás.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#84016) V/ válasza qnadam (#84015) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy értem hogy az Internet szolgáltatód neked is dinamikus IP címet ad és ha újraindítod az Internethez csatlakozó eszközt, akkor az új IP címmel fog rendelkezni. Nem valami VPN-es akármi, meg IP cím cserélő program.

[ Szerkesztve ]

(#84017) qnadam válasza V/ (#84016) üzenetére


qnadam
veterán

mobilnetről, telefonról (tehát másik hálózat, másik ip, másik böngésző, másik os) is próbáltam, pont ugyanez történik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#84018) V/ válasza qnadam (#84017) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem. Nincs ötletem.

(#84019) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Van egy csomagom, Kínából rendeltem és a borítékon át van címkézve (Germany) , amúgy CN Shenzhen -ből indult.

Január 24.-n fizettem és akkor adták fel.
Ma ért ide, semmit nem kellett rá fizetnem (mivel Germany-ba átcímkézték, így olyan mintha onnan indult volna felém. :)

Sok eBay-es eladó jól csinálja... de ilyenkor Németbe hogyan címkézik át, hogy sehol nem terheli plusz költség, vagy azt az eladó intézi? :B /az is EU ország és CN Shenzhen az nem EU.../

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#84020) V/ válasza MaxxDamage (#84019) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon egyszerű. Német postai azonosítókat megrendelnek több küldeményhez és felcímkézik, ehhez a lehetőség adott Kínában is, hiszen van Internetes rendelési lehetőség és címke nyomtatás. Ezeket belepakolják egy konténerbe és azt elküldik Németországba, egyedileg egyik csomaggal sem történik semmi. Átadják a német postának és ők egyenként az útjukra bocsájtják a megfelelő társ posta felé.

[ Szerkesztve ]

(#84021) MaxxDamage válasza V/ (#84020) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Értem, köszi!
Magyarul ez is "így" kijátszható (egy kis kapu) :D (?)

Amerikából jön a "levél" küldemény, arra tuti kell fizetni minden sz*rt :DD
*Located in: Staten Island, New York, United States

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#84022) V/ válasza MaxxDamage (#84021) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kiskapu, hiszen kifizetted az áfát, az hogy a postának nem fizetsz kezelési díjat azért a dologért amiért nekik sem kellene pénzt kérni az nem kiskapu. Arról papolnak hogy korlátozás nélküli a postai szolgáltatási piac, így olyan postát veszel igénybe ami neked tetszik.
Amerikából is lehetne német postai azonosítóval küldeni ha a DHL Postának lenne ott felvevőhelye ahonnan Németországba küldenék a konténerüket.

[ Szerkesztve ]

(#84023) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Ha valaki ki akar rabolni masokat eBay, a kovetkezot kell tenni:
-Megveszed a cuccot, kifizeted, megjon
-Jelented, hogy hibas, de valami olyan hibaval, ami nem fizikai serules, nehezen ellenorizheto (instabil, stb)
-Nyitsz egy returnt, majd irsz az eladonak, hogy kuldjon return label-t. (kulfoldre nem lehet, tehat nem fog tudni)
-Nyitsz egy case-t par nap utan
-Az ebay Neked itel, kapsz egy refundot, es a cucc megmaradt.

Epp megcsinaltak velem.

0) Probaltam megerdeklodni, hogy pontosan mi a problema, de semmi ertelmes infot vagy kepet nem kuldott rola, csak hajtogatta, hogy vegyem vissza.
Oke, gondoltam, akkor kuldje vissza.
Ezek utan hiaba ajanlottam fel az eladonak, hogy:
1) kuldje vissza, es megteritem a postakoltsegeket. Ez nem volt neki jo, nem fizeti ki.
2) adjon cimet, telefonszamot, mailcimet, es akkor tudok GLS-t kuldeni, ami felveszi. De ahhoz ugye kell valid helyi szam. Erre szimplan nem reagalt.

Gondoltam, megosztom, mert:
1) ezzel az algoritmussal kb. barkit ki lehet rabolni, az elado meg futhat a penze utan
2) ne adjatok el ebayen semmit

Mielott barki komolyan venne: ez a poszt ironia, a fentebb leirtak elkovetese buntetojogi ertelemben csalas, amire senkit nem szeretnek batoritani!
Leginkabb az eladoknak szol, hogy nagyon ovatosan, mert barkit meg lehet kopasztani igy.

Nyitottam ra en is fellebezest, de kozel sem vagyok biztos benne, hogy valaha viszontlatom a penzem, ami kb. 400k.

Same rules apply!

(#84024) Bikkrom válasza EQMontoya (#84023) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Hasonlóban vagyok most én is. Pár nap és kiderül mit mond az eBay. Amerikába küldtem. A vevő váltig állítja, hogy nem kapta meg. A trackingben annyi van, hogy a helyi posta kivitte január 24-én, de persze üres karika, pipa nincs benne. Gondolom mivel standard mail így nincs aláírás, bedobják aztán cső. Kértem egy "lost mail" keresést a USPS-től, de mire ők válaszolni fognak addigra refund lesz. Ne legyen igazam. Mindegy, 12 ezer+2 ezer posta, legyen vele boldog. Tanulópénz, hogy csak EU-n belül. Érdekes ez az eBay.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#84025) EQMontoya válasza Bikkrom (#84024) üzenetére


EQMontoya
veterán

Velem az elozo EU-n belul tortent.
Az se segit, lathatoan.

Same rules apply!

(#84026) EQMontoya válasza EQMontoya (#84025) üzenetére


EQMontoya
veterán

Es vissza is dobtak az appealt. Szoval az Ebay szerint teljesen jogosan kiraboltak.

Same rules apply!

(#84027) MaxxDamage válasza V/ (#84022) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igaz! :)
Na majd fizetem a postának a sarcot és megoldva az is. :) :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#84028) Matzel


Matzel
csendes tag

Tiszteletem
Tudna valaki segíteni nagyvonalakban hogy a Fedexnél hogyan működik a vámolás és az áfán felüli közben járási díj mennyi?
Japánból rendeltem benéztem az EMS-t és fedexet sikerűlt választanom :W

(#84029) cbmfan válasza EQMontoya (#84026) üzenetére


cbmfan
senior tag

üdv a klubban! legszebb az volt mikor ember annyit írt, hogy "retun" leíráshoz, és semmi többet. kérdésekre nem válaszolt, eredmény ugyanez.

eltűnt csomagoknál ugyanez van. ebay-t már nem érdekli az ha a lezárás utáni nap megkapja a címzett, hiába látszik nyomkövetésen. ügy lezárva, vége, beszéljem meg emberrel, hogy fizesse ki újra. erre viszont 0 esély van persze...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#84030) MaxxDamage válasza Matzel (#84028) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Nem egyszerű a "FedEx" ;) , nekem UK-ból jött alkatrész (Gariba cserélve) és nem volt egyszerű mutatvány a Magyar VÁM+ÁFA (Hatóság) miatt. Lényegében úgy töltöttem ki mindent, hogy a gyártó költsége legyen és én ingyen meg kaptam. V/ Topikgazda segített és neked is biztosan fog. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#84031) b-max válasza EQMontoya (#84026) üzenetére


b-max
aktív tag

Ez kemény, megbizhatónak tűnő vevő volt az értékelési alapján?
Mi van ilyenkor a jutalékkal? Tehát gondolom csak azt a pénzt vonja vissza, amit kiutalt a bankszámládra?

[ Szerkesztve ]

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#84032) EQMontoya válasza cbmfan (#84029) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igen, en is igy latom.

Annyi, hogy ez legalabb EU-n belul van, es relative nagy az osszeg, ugyhogy irok az embernek, hogy van 3 napja reagalni, vagy feljelentem csalas okan.

Azt meg az ebay sem allitja, hogy ilyen esetben joga lenne megtartani a termeket.

b-max: igen, megbizhatonak tuno volt. Ilyenkor ertekelni ugye nem tudsz. Report buyer megvolt, de nem hiszem, hogy erne barmit.
Jutalekot meg nem tudom, megnezem.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#84033) cbmfan


cbmfan
senior tag

kínai SF Express-es követési számot adott meg. ez is német vagy holland ragszámmal jön vagy szórakozhatok a vámmal?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#84034) b-max válasza EQMontoya (#84032) üzenetére


b-max
aktív tag

Nekem régebben volt valami hasonló ügyem, de ott kellett nyomonkövetési szám a refundhoz. Már nem tudom, hogy eladó voltam vagy vevő. Sajnos a feljelentés sokat nem ér, érdemben nem valószínű, hogy foglalkoznak vele. Ha kiutazol az adott országban, lehet hogy ott érdemes feljelenteni, az már más. De próbáld meg, illetve fenyegetőzésnek jó. Van még valami kisösszegű pénzbehajtásos dolog az EU-n belül, fizetési meghagyás szerűség, arrafelé is elindulhatsz, ha úgy van.
Amúgy ha Németország, van valami mailbox szolgáltató, és oda ki tudod küldeni vele, ők forwardolják Magyarországra, szintén végső esetben.

[ Szerkesztve ]

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#84035) EQMontoya válasza b-max (#84034) üzenetére


EQMontoya
veterán

Van mailboxom, hasznalom aktivan.
Csalni akart, az nyilvanvalo, az volt a cel, hogy sehogy ne kuldje vissza, csak megkapja a penzt.
Valoszinuleg irok majd belole egy logout cikket, legalabb par emberhez hatha eljut, hogy ebayen soha semmit nem adunk el.

Egyebkent igen, meg a sajat feejuket is pofatlanul levonjak toled refund eseten, tehat konkretan a Te penzeden asszisztalnak hozza, hogy meglopjon a vevo. Undorito.

A feljelentes ilyen tetelnel amugy mar szerintem er valamit, mert ez mar mindenhol szabalysertesi ertekhatar folott van, buncselekmeny gyanujat meg illik kivizsgalni. Szoval azert megteszem, meg nyilvan meg is irtam az embernek, hogy ha 24 oran belul nem veszi velem fel a kapcsolatot, akkor persze ez jon.

Na meg nyilvan lehet ilyenkor a masiknak kedveskedni, az email cimet, telefonszamat es lakcimet tudom. A tobbi meg mindenkinek a fantaziajara van bizva. :)

Same rules apply!

(#84036) b-max válasza EQMontoya (#84035) üzenetére


b-max
aktív tag

Esetleg a banknál reklamálni, charge back-ot kérni ? Gondolom a kártyáról vonták le a pénzt.

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#84037) EQMontoya válasza b-max (#84036) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az is egy jo otlet, koszi!

Same rules apply!

(#84038) b-max válasza b-max (#84036) üzenetére


b-max
aktív tag

Furcsa ez az egész, eleve be kell állitni, hogy mi a "visszaküldési" cim, illetve :

"Rossz terméket kaptál, vagy a kapott termék hibás vagy sérült.
Az eladó ezután a következő lehetőségek közül választhat:

Fogadja el a visszaküldést, és kapja meg a teljes visszatérítést: Ön 10 munkanapon belül visszaküldi a terméket, és az eladó teljes visszatérítést biztosít, beleértve az eredeti szállítási költséget is. Győződjön meg arról, hogy a tétel a feladást követő 5 munkanapon belül megérkezik az eladóhoz belföldi szállítás esetén, és 14 munkanapon belül nemzetközi szállítás esetén. Az eladó viseli az áru visszaküldésének költségeit is .

Teljes visszatérítés, és Ön megtarthatja a tételt: Az eladók gyakran kínálják ezt a megoldást alacsony árú termékekhez, hogy megtakarítsák a visszaküldés költségeit.

Részleges visszatérítés felajánlása és a tétel megtartása: Ez a megoldás egy jó kompromisszum, ha nem vagy teljesen elégedett a vásárlással (mert például a terméken vannak kisebb karcok), de mégis hajlandó megőrizni a terméket.
Üzenet küldése: Az eladó további részleteket kérhet a visszaküldési kérelméről.
Amikor az eladó válaszol, e-mailt küldünk a következő lépésekről.
"

nem lehet hogy valami beállitási dolog lehet ?

[ Szerkesztve ]

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#84039) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Mailbox.de-hez mikor beérkezik a csomag utána mennyi idő míg a honlapjukon megjelenik és továbbküldhetem magyar honba?

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#84040) V/ válasza Bikkrom (#84039) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha beérkezik 2 órán belül kapsz e-mailt.
Egy élő példa a DPD 15 Feb 2022 12:41-kor adta át az e-mail pedig 13:32 -kor érkezett róla a Mailbox.de-től.
Ha kifizetem az e-mailben szereplő összeget most, akkor vagy ma vagy holnap elküldik. GLS-el szoktam kérni és 13,27 EUR-t kérnek a 0.76 kg-os csomagért.

[ Szerkesztve ]

(#84041) Bikkrom válasza V/ (#84040) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Köszönöm szépen! :R Valóban 2 órán belül fent volt a honlapon. 15kg 25 eur. Hozza a GLS valószínűleg a héten. :))

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#84042) b-max válasza Bikkrom (#84041) üzenetére


b-max
aktív tag

A mailbox.de - n lehet "összevárni" csomagokat, úgy hogy aztán egybe olcsóbban küldjék el ?

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#84043) V/ válasza b-max (#84042) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, de egy éves időtartamra 14.50 EUR az ára ennek a szolgáltatásnak. Én 6-7 csomagot várok össze és megpróbálom 10 kg alatt tartani az összsúlyt, ekkor az igazán költséghatékony akkor 1500-1800 Ft egy csomag GLS-el történő szállítása. Lehet ennél olcsóbb is de nem bízom a Postánkban és lassabb is

[ Szerkesztve ]

(#84044) darál0w


darál0w
Jómunkásember

jött még két cuccom, az egyiket vámkezelték, nem jött rá a dupla áfa vonás, a másik meg vámkezelést se kapott, csak jött :DDD

érdekes most így ez....3 termék, 3 különböző módon kezlve :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#84045) V/ válasza darál0w (#84044) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha jól dolgozik a posta akkor nem lesz újból levonva az áfa és ez a normális dolog.
Azt is írtam hogy a Magyar Posta EU-n belüli feladással kapja meg egy EU-n kívüli országból induló küldeményedet akkor mivel 2004 óta nincs vám ilyen küldeményekre ezért így nem vonatkozhat rá a vámolási feldolgozás. A nyomkövetési azonosító gondolom belga posta volt.

(#84046) V/


V/
Topikgazda

Az eBay-től történő áfa visszakérés ha a szállító újból beszedné.

Az alább megadott oldalon lehet visszaigényelni az újból kért áfát. Természetesen ki kell fizetni előtte.
Csatolni kell a Magyar Posta számláját, a Posta által készített Igazolás a vámkezelésről igazolást, az angol vagy német nyelvű Magyar Posta nyomkövetési oldal kézbesítést is tartalmazó képernyőképét és ha a nyomkövetési oldalon nem látszik a kézbesítés, akkor egy képet a csomagról a címkével együtt vagy a megvett termékről kép.

A szöveges mezőben (Comments, Kommentare) add meg az eladó felhasználónevét, a vásárlás számát Order number-t, Bestellnummer -t, formátuma ilyen: 23-08264-43658, a vásárlás dátumát, a termék eBay azonosítóját (eBay item number, eBay-Artikelnummer, formátuma ilyen: 403468032125) és a termék megnevezését.
Alapvetően leírod, hogy a Magyar Posta az adott vásárlásodra vonatkozóan újra kérte az áfa megfizetését, miután azt az eBay-nek is kifizetted.
Mivel magyar nyelvűek az igazolások, hogy az áfa összegét és hogy HUF forintban van fizetve emeld ki, írd le a szöveges résznél. Ezután egyszerűen be tudják azonosítani.
Pl: Áfa 27% 856 Ft = VAT 856 HUF

Azon az oldalon kell benyújtani amelyiken a vásárlás történt.
Az eBay.com oldal linkje

Az eBay.UK oldal linkje

Az eBay.DE oldal linkje

A kitöltés egyértelmű, a dokumentum típus előre megadott csak választani kell és 10 db doksi tölthető fel egyszerre.
Elfogadott fájlformátumok: .gif, .jpg, .jpeg, .pdf és .png, 5 MB egyenként.

(#84047) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Az ebay-ről történő vásárlás esetén az áfa fizetés mikor történik? A rendeléskor kapott számlán is szerepel egy néhány eurós VAT-tétel, illetve a posta által küldött vámügyintézési eljárásnál is. Az áfát külföldi rendelés esetén kétszer kell megfizetni? Korábban is rendeltem ebay-ről, de nem rémlik, hogy az ebay számolt volna fel áfát vagy bármilyen más adót.

(#84048) V/ válasza ssgt1981 (#84047) üzenetére


V/
Topikgazda

Tavaly július 1-től 150 € értékig az eBay szedi be az áfát az IOSS rendszer keretében. Akkor történik amikor kifizeted a terméket. Nem lehetne kétszer fizetni, az eBay beszedése a törvényes, ha valaki másodikként szedi be tőled az a jogtalan, mert annak cégnek rossz a feldolgozási folyamata ha IOSS rendszerű a vásárlás.

(#84049) ssgt1981 válasza V/ (#84048) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Akkor írjak a Postának, hogy az áfa már megfizetésre került?

(#84050) V/ válasza ssgt1981 (#84049) üzenetére


V/
Topikgazda

Konkrétan mennyi volt az értéke annak amit megvettél és mennyi pénzt kér a Posta?

Az Összefoglalóban 17.A pont is és itt is #84046 leírtam hogy mit javaslok.
Fizesd ki és azután az eBay-től kérd vissza az általuk beszedett áfát, mert a Magyar Posta a reklamációdra 120-150 nap után reagál és előfordul hogy nem kapsz vissza semmit, mert behazudják hogy nem kapták meg az egyébként mindig küldött és köztudott eBay IOSS azonosítóját, még arra sem képesek hogy ne azt írják az eBay esetén hogy az eladótól kérd vissza, akitől egyébként nem lehet, mert az eBay szedte be.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.