Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80151) FoxiestFox válasza V/ (#80150) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azt tudom, az előző eladásnál is ez volt, ez oké.
Csak az említett dolog volt furcsa, de akkor ezek szerint rendben van.

(#80152) V/ válasza Sanyaaa26 (#80146) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban a szállítási résznél vannak "kalkulátorok".
Ha megveszik akkor neked az eBay felszámolja a jutalékot és a számlázási rend szerint majd fizeted utólag a hó 15-től követő hó 15-ig havi ciklust követő hónap elején, a PayPal a beérkező összegből azonnal levonja a jutalékot és ha kezdő eladónak minősülsz akkor 21 napra visszatartja a megmaradt összeget.
Ezek nem adók. Az adót majd neked kell az szja bevallás keretében majd rendezni, önbevallás van. ha eléred a vonatkozó összeghatárt magánszemély használt termékének nem üzletszerű eladásra más szabályok vannak.
A termék kiküldése USA-ba esetén 1 db angol nyelvű CN23 vámárúnyilatkozat mellékelendő, ez az ottani vámosoknak szükséges. De nem lesz könnyebb, marad 15 kg. ;]

(#80153) Sanyaaa26 válasza V/ (#80152) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

A másik kérdés ami lemaradt, ha nyomok egy refundot paypal-on, van egy ilyen opció akkor minden plusz költség nélkül ő vissza kapja a pénzét, és minden rendezve? Gondolok itt arra az esetre ha nem tetszene neki hogy kevés a postaköltség amit küldött, de ha már nem tud olvasni arról én nem tehetek.
"1 db angol nyelvű CN23 vámárúnyilatkozat " Ezt mellékeljem attól függetlenül hogy ki lesz a szállító cég? Most a legjobb ajánlatot egyelőre a UPS nél láttam, de ez hosszabb nyomozás lesz

(#80154) V/ válasza Sanyaaa26 (#80153) üzenetére


V/
Topikgazda

A vevő mindig annyit kap vissza amennyit fizetett, de bizonyos esetekben sem a PayPal, sem az eBay nem adja vissza a levont jutalékot vagy egy részét, azzal te tartozni fogsz nekik.. Megváltoztak a szerződési feltételek.
A futár szolgálatok eleve úgy vállalják hogy ez rajta van, olyan címkét nyomtatnak vagy ragasztanak rá. A posta esetén van ez külön kitöltés, bár EMS csomagnál ők is biztosítják.
Ha kiválasztod a céget akkor megnézed a honlapjukon hogy mit kínálnak ez ügyben, mert kell egy vámárúnyilatkozat. Van néhány ország ahol ha enélkül érkezik a küldemény nem fogadják be, illetve megkeresik ugyan a címzettet és fizetős módon kérik az igazolást. Nem kötelesek a hiányos vám irományú csomagokkal foglalkozni, jobbik esetben visszaküldik.

[ Szerkesztve ]

(#80155) Sanyaaa26 válasza V/ (#80154) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Jelenleg 95 dollár a jutalék, amit nekem automatikusan nem von le paypal, hanem bankkártyáról szokta az ebay időnként. De azért erős ennyi pénzt kifizetni egy esetleges sikertelen adásvétel után.

(#80156) FoxiestFox válasza V/ (#80150) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Közben találtam a Paypalon a bejövő utalást megnyitva egy menüt, ahol acceptáltam, és most jelent meg az "on hold" státuszban, a szokásos 21 napra.
Jól gondolom? Tehát ha már itt az összeg, akkor lényegében megvan, csak a Pp tartja addig, míg a vásárló nem értékel?

(#80157) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!
Pénzt hogy lehet visszaszerezni? júni 23-án kellett volna leszállítaniuk egy csomagot, amit még április végén rendeltem. A követő szerint május 20 óta a postán van, de ez nemigen valós.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#80158) V/ válasza FoxiestFox (#80156) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez független attól hogy mikor értékel, ha azonnal megteszi és nem ad negatív értékelést, nem idít probléma reqest-et ez akkor is 21 nap marad.

(#80159) V/ válasza Sanyaaa26 (#80155) üzenetére


V/
Topikgazda

Jó, PayPal jutalék csak akkor van ha PayPal-ra megy a pénz, banki utalás esetén nincs ez, akkor csak az eBay amit már most előjegyzett.
Az eBay jutalékot ha PayPal a megadott fizetőeszköz azt utólag kell fizetni a számlázás keretében, vagy te fizeted bankkártyával ha esedékes lesz.

(#80160) V/ válasza petymeg (#80157) üzenetére


V/
Topikgazda

Július 23-ig lehet, leírás 4.a) eBay-en Case indítás, ha nem érkezett meg a vásárolt termék
Mivel ez egy nem könyvelt küldemény honnan tudnák hogy a postán van? A csomagazonosítóból nem lehet eldönteni. Végig a Speedack írta a dolgokat, nincs helyi emberük a miskolci postán. Várj még jövő hét péntekig, esetleg megérkezik valóban.

(#80161) FoxiestFox válasza V/ (#80158) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem a 21 nap érdekel, hanem hogy tényleg megkaptam-e a kesst, mert addig nem küldök semmit, értelemszerűen.
Tehát nem tudják-e "megjátszani" a fizetést, majd visszacsinálni, miután elpostáztam.

(#80162) V/ válasza FoxiestFox (#80161) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor megjelent az összeg a PayPal könyvelésben az megkapottnak minősül, akkor is ha nem férsz hozzá, postáznod kell a kifizetett terméket.
De vissza tudják csinálni, 180 nap van rá. De neked akkor is az általad megadott postázási időn belül el kell küldened. Két különböző dolog.

[ Szerkesztve ]

(#80163) FoxiestFox válasza V/ (#80162) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jó, ha gond a van a termékkel vagy ilyesmi, gondolom.
De olyat azért remélhetőleg nem lehet, hogy csak úgy visszaszedik a pénzt, miközben a termék is jó volt, és a postázás is időben megtörtént.

(#80164) Sanyaaa26 válasza V/ (#80159) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Szia, mellékelek egy képet, szerinted ha elküldöm nekik ezt ahol a megvásárolt termék van, kijelöltem azokat a részeket amik majd kibökték a vevő szemét, szóval ezek ellenére vette meg kérhetem hogy semmis legyen a vásárlás?

(#80165) V/ válasza FoxiestFox (#80163) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos előfordult már olyan is hogy még meg sem kapta és meglepő módon nem az vásárolt akinek el lett küldve. Az állítása szerint.
Itt jön az problémám az eBay-el, vagy a PayPal-al hogy ha nincs a kétlépcsős belépési védelem egyik helyen sem aktiválva ezt a kamu szöveget nem kellene elfogadni és a visszatérítési igényt el kell utasítani. Valójában úgy kerülik ezt meg, hogy a bankjában jelzi és a bank pénzvisszakérést a PayPal automatikusan teljesíti.
De itt megint jön az, hogy a bank milyen jogon kéri vissza, hiszen az illető megsértette a szerződési feltételeiket, nem védte a banki adatait és így éltek vissza vele, nem az eladó volt aki ellopta azt és a pénzét.

(#80166) FoxiestFox válasza V/ (#80165) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Uff, ez elég aggasztó.

(#80167) V/ válasza Sanyaaa26 (#80164) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze vissza lehet lépni, mert sajnos az USA nem zárható ki a szállításból, viszont egyértelmű amit írtál és nagyon drága lenne a szállítás, viszont a 150$-os száll.költséget csak kifizette, így az nem lehet indok. Az sem hogy nem szállítanak innen az USA-ba. Tönkrement, ellopták menet közben.
Előző eladásodnál ezzel a vevővel egyébként minden rendben volt? A negatív értékeléstől ha azt kapnál, nem kell megijedni, kérheted a törlését mert volt valami xxxxxxx okod a visszalépésre.

(#80168) V/ válasza FoxiestFox (#80166) üzenetére


V/
Topikgazda

Szoktunk reménykedni, hogy igazi vásárlás és pozitív vevő lesz az akivel kapcsolatba kerültünk.

(#80169) Sanyaaa26 válasza V/ (#80167) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Szia, igen minden rendben volt, bár hozzáteszem ott sem olvasta el, ugyanígy ott volt, csak megegyeztünk hogy megnézem mennyibe fog kerülni. De az egy 20 dekás cucc volt, ez meg 14 kiló, és kb 60k lenne csak feladni. Azért is írtam hogy előtte írjanak, nem is értem ha megvan az illető, már leveleztünk is miért nem ott keres? Na mindegy, a lényeg hogy így ezzel jogosan kérhetem a törlést ha arra kerül a sor, megírtam neki mailba, ha előre utalja nekem számlára a szállítási költséget feladom, és majd rendezem ha felszabadult a pénzem. Kölcsönös bizalom kell ehhez, ha nem tetszik neki akkor kérem a törlést, nekem ennyi pénzt elővenni csak egy feladáshoz kicsit sok.

(#80170) FoxiestFox válasza V/ (#80168) üzenetére


FoxiestFox
félisten

És 10-ből hányszor szívjátok meg?
Érdekes amúgy, hogy egy ilyen megkérdőjelezhető működéssel egyáltalán hogy működhet az ebay?

(#80171) V/ válasza FoxiestFox (#80170) üzenetére


V/
Topikgazda

Inkább 100-ból 1, de ez benne van a pakliban, problémás vevő az több van, de azért az kevésbé fájdalmasan is megoldható. csak tudj bizonyítékot adni a valótlan állítása ellen.
Írtam már, elektronikai alkatrész és reklamációhoz mellékelt egy képet, viszont én meg tudtam igazolni hogy az nem lehet az enyém mert más a gyári száma, nem egyezik az elküldöttről készült képekről.
Persze ha valami szállítás közben megsérül azzal én sem tudok mit kezdeni, az jogos probléma.

(#80172) FoxiestFox válasza V/ (#80171) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Világos. Remélem a legjobbakat, köszi a segítséget. :D

(#80173) Dr.F.E.R.I. válasza Dr.F.E.R.I. (#80143) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Köszi a választ :R Még annyit (kettőt) szeretnék kérdezni, hogy ha a nyertes kérésére törlöm ezt a rendelést (cancel order), akkor ugye az ebay nem fog semmi díjat felszámlázni? Volt már egy ilyen esetem, de akkor egy kis értékű holmiról volt szó, és nem néztem annyira a havi számlán utána. A másik ehhez kapcsolódó, hogy ilyenkor fel lehet valahogy a többi licitálónak ajánlani a megvételt, vagy vadiúj listázást kell indítsak?

Szerk.: látom a second chance offer-t a többi licitáló felé, csak az nem világos, előtte kell-e töröljem a rendelést vagy hogy megy ez pontosan :F

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#80174) V/ válasza Dr.F.E.R.I. (#80173) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha elfogadod a vevő törlési kérését azután tudod másnak felajánlani

(#80175) Sanyaaa26 válasza V/ (#80174) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Hála isten probléma megoldódott, nyomtam egy cancel order-t, refund, a jutalék is eltűnt gond nélkül. Megírtam neki ha már mail-ban kapcsolatban vagyunk kérdezzen vásárlás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#80176) Dr.F.E.R.I. válasza V/ (#80174) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Köszönöm, közben az ebay supporton találtam róla értelmes infót én is (kivételesen) :R

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#80177) francois8


francois8
tag

Sziasztok! Olyan kérdésem volna, hogy a Bank transfer-es utalással visszakövetelhetem-e a pénzem, ha nem kapom meg a vásárolt terméket? Nagy nehezen felvette velem a kapcsolatot az eladó (2 hétig semmire nem reagált), hivatkozva az elfoglaltáságra. Akkor azonnal kifizettem neki az IBAN-jára a pénzt, viszont azóta sem került a termék feladásra. Ismételten nem ír vissza, hogy csomagot feladta-e egyáltalán.. :W Sajnos csak 3 csillagos a seller, így nem túl régi tag az ebay-en.

(#80178) V/ válasza francois8 (#80177) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, a bankodban kell rendezni. De elsőként talán az eBay vásárlói védelem, amit a várható szállítási idő lejártát követő napon tudod kezdeményezni.

(#80179) francois8


francois8
tag

Köszi! És az nem gond ilyenkor, hogy két hétnél is több eltelt a fizetésig? Ez önhibámból kifolyólag történt, viszont ez nem mentség, hogy nem tudtam fizetni.

(#80180) V/ válasza francois8 (#80179) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát hivatalosan 48 órán belül fizetni kell (elindítani az utalást) ez már az eladó részéről kedvezmény volt, hogy nem indított ellened case-t mert nem fizettél időben.

(#80181) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sziasztok,

rendeltem németországból egy terméket 23-án, szállítási időnek júni 26-júli 6 volt megadva, a postázási költség viszonylag magas volt, 7 EUR

kaptam hozzá tracking számot is, UM702148799DE, de ez úgy tűnik mintha vagy nem működne vagy nem lenne valós.

mivel 3337 tranzakciója van, európai eladó és 100% pozitív értékelés így a visszaélés esélye szerintem viszonlyag kicsi, de nem tudom mi lehet az oka annak hogy a csomagnak se híre se hamva.

(#80182) V/ válasza DeFranco (#80181) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem külföldre menő küldemény azonosító és mivel tőlük csak csomagként tudnak küldeni annak 9 € a minimum ára, amihez nem tartozik nyomkövetés. Próbáld meg vele tisztázni hogy mi lehet vele.

(#80183) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

Próbálok eladni, de mindig falba ütközöm. Már shipping rates is lett állítva, de usaba mindig irreális a postaköltség, konkrétan már 60 dollár a sima posta amit beraktam, de oda csak 15öt kér, mit rontok el? Mindenhova máshova ahogy nézem jó, de oda sehogy se... Valamiért belföldinek rakja, vagyis domesticnek, oda raktam 15 dollárt....

Erről lenne szó:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#80184) V/ válasza laskr99 (#80183) üzenetére


V/
Topikgazda

Mennyinek kell lenni akkor amit ott szeretnél látni?
Ha nem enged magasabb összeget akkor a kategória posta díj korlátba ütköztél.
De mit adtál meg szállítási módszernek?
És a shipping rate az biztos kell?
Ha nem USA belföldi szállítást akarsz akkor a következő lehetőségeid vannak, de az első célszerű a jelenlegi körülmények közt, mert nem érnek oda időben
Economy services from abroad
Economy Shipping from outside US (11 to 23 business days)

Standard services from abroad
Standard Shipping from outside US (5 to 10 business days)

Expedited services from abroad
Expedited Shipping from outside US (1 to 4 business days)

És legalább 10 nap a Handling time, feladhatott hamarabb de a várható szállítási idő vége később lesz, lehet nyerni időt.

40 $ Angliába az nem sok egy kicsit?

[ Szerkesztve ]

(#80185) laskr99 válasza V/ (#80184) üzenetére


laskr99
addikt

Hmm nem pontosan értem. Ausztrália, EU és USA-Kanada ahova fel akarom adni.

(#80186) V/ válasza laskr99 (#80185) üzenetére


V/
Topikgazda

Én sem értem hogy mit szeretnél kicentizni a szállítási költséget? Lényegében EU-n belül egy ára van a postának és EU- kívül is.
Ez 2 kg-nál nehezebb? Itt az elsőbbségi díjhoz jön az ajánlott 1415 Ft és ha kell átvétel igazolás tértivevény 625 Ft
501 g-tól 7500 Ft (24 $) vagy 8860 Ft (28 $) (+ha kell a 625 Ft)

EMS-nél 2 kg a közelebbi EU országok 11300 (36 $) a távolabbi 13600 (43 $) EU-n kívül meg 19300
Ez is lehet két érték EU 13600 és kívül 19300

[ Szerkesztve ]

(#80187) fireman123


fireman123
őstag

sziasztok, .....vissza szeretném igazolni, hogy megérkezett a rendelt áru, de most másképpen jelenik meg az oldal (kb. 2 hónapja nem néztem rá) mint korábban és nem találom hol kellene ezt megtennem, korábban volt egy "feedback" gomb a megrendelt termék mellett, ...tudna valaki segíteni, hogy hol keressem?

(#80188) V/ válasza fireman123 (#80187) üzenetére


V/
Topikgazda

60 napon belül lehet, június 27 a max, ezért nincs gomb.
De a baloldalt a neved fölé állva az egérrel Account settings és bal oldalt a Personal information résznél van a Feedback menüpont

[ Szerkesztve ]

(#80189) fireman123 válasza V/ (#80188) üzenetére


fireman123
őstag

köszi, értem ....csakhát tegnap érkezett meg, 60 napon túl.....megtaláltam amit írtál, de ott azt írja, hogy nincs olyan elem amit vissza kellene jeleznem, ...lehet, hogy csak a 60 napon belül megérkezőket kell visszajelezni?

[ Szerkesztve ]

(#80190) V/ válasza fireman123 (#80189) üzenetére


V/
Topikgazda

Azzal kezdtem a hozzászólást, az elérhetőséget csak azért írtam mert néha másért is eltűnhet a gomb és esetleg kíváncsi vagy a kapott értékelésekre

(#80191) laskr99 válasza V/ (#80186) üzenetére


laskr99
addikt

Csomag, 1,3kg de mivel nagy és túlmegy a max 90 centis méret határon, emiatt csak csomag lehet, ami ahogy láttam eun belül is más. Anglia 12000 volt, német meg 9000. USA már 18000 és társai :))

(#80192) xcvbxcvb válasza laskr99 (#80191) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Ausztráliába nem szállít a posta most. Csak futár van.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#80193) xcvbxcvb


xcvbxcvb
aktív tag

Jól gondolom hogy a DHL ecommerce -et a posta hozza ?

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#80194) V/ válasza laskr99 (#80191) üzenetére


V/
Topikgazda

Az ami a képen volt?
Mert nekem egy hordtáskának a tűnik, amit hajtogatni lehet, ezt nem kiterítve kéne szállítani, mert összehajtható. Más 38*31*8 cm méretben szállítja. De persze ha más dologról van szó akkor nem írtam az előzőt.
A szállítási költség összevonható ha ugyanannyit fizet a német és spanyol abból még nm lesz gond, más náluk a kereset.
De gondod lesz a rövid várható szállítási idővel.
Nem tudom hoyg csinálod, de mielőtt adnál fel hirdetést meg kellene csinálni a saját üzleti szabályaidat (Business Policies) a szállításra a fizetésre és a visszaküldésre és ezzel ki tudod kerülni hogy az általuk adott feltételeket használd, mert azok nem egészen jók.

[ Szerkesztve ]

(#80195) V/ válasza xcvbxcvb (#80193) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen. Legalábbis nekem ők hozták ki.

(#80196) laskr99 válasza V/ (#80194) üzenetére


laskr99
addikt

Fú hát ez kicsit bonyolult. Összehajtva van, a doboz koppra a tömítéssel körbe öleli, ezért ekkora. Nincs valami nem ások bele a dolgokba és copok vele módszer? Mert eléggé nem felhasználó barát a felület :DDD

[ Szerkesztve ]

(#80197) V/ válasza laskr99 (#80196) üzenetére


V/
Topikgazda

De ez hordtáska amiről szó van?
A képen a hirdetésben ilyesmit látok

ennek a hátterében ott a doboza szóval igencsak kisebb mint 90 cm

[ Szerkesztve ]

(#80198) laskr99 válasza V/ (#80197) üzenetére


laskr99
addikt

Igen, alaplap tartozéka, komplett PC-t lehet cipelni vele.

(#80199) V/ válasza laskr99 (#80198) üzenetére


V/
Topikgazda

Ahol látom az alaplap szállítási csomagolási képeit hogy ennek a doboza olyan széles mint az alaplap hosszabbik oldala (30,5 cm) és úgy 8-10*8-10 a többi mérete, ha erről van szó. Akkor nem kell csomagban gondolkodnod. De az Összefoglaló 8.b-nél van futáros kalkulátor lehet hogy lenne olcsóbb is mint a posta.

[ Szerkesztve ]

(#80200) laskr99 válasza V/ (#80199) üzenetére


laskr99
addikt

Futárral nem akarok szórakozni, nem nagyon tudom feladni, mert itthon senki sincs, én meg kitudja épp hol melózom, így nehéz kalkulálni.

Nem a gyári dobozban küldöm, abban összehajtva, fóliában van a cucc. Nekem mivel nincs doboz, körbe van papírral tekerve és az is körbe van papír galacsinnal tömítve. Picivel
szélesebb minta a gyári és magasabb. 47x37x14

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.