Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) Winner_hun válasza atleticofan (#22000) üzenetére


Winner_hun
félisten

A PayPal-hez adott kártyán levő összeget sose fogod a PayPal accountodon látni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22002) atleticofan válasza Winner_hun (#22001) üzenetére


atleticofan
tag

Akkor azt vissza kapom a számlámra? Mert itt olvastam hogy azt a 400ft-ot a paypal számlámon marad.

De sehol nem látszik még History-ba se. Kellene hogy nyoma legyen,nem? Vagy majd zárolást követően?

(#22003) radi8tor válasza atleticofan (#22002) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vissza fogod kapni pár napon belül vagy az első vásárlásod alkalmával.

Mellesleg van PayPal topic, ott lehet kevesebbet kellett volna visszaolvasni. :P

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#22004) atleticofan válasza radi8tor (#22003) üzenetére


atleticofan
tag

A vissza olvasás célja első sorban az volt hogy komolyabban megismerjem az ebay és a körülötte forgó dolgokat. Vásárlás,eladás,értékek,Árfolyam,vám,áfa,Paypal,refund és ezek:) aztán mindig felmerült bennem egy-két kérdés és tovább kerestem aztán a végén már ott tartottam hogy hopp 5óra olvasás a forum hozzászólások között:)

[ Szerkesztve ]

(#22005) Winner_hun válasza atleticofan (#22002) üzenetére


Winner_hun
félisten

A 400 Ft a PayPal egyenlegeden lesz jóváírva, ha vásárolsz majd akkor lesz felhasználva. Az 1 dollár lett zárolva, az az amit visszakapsz majd.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#22006) randras


randras
veterán

Már megint nem tudok kifizetni termékeket! :(

(#22007) RAiN91


RAiN91
őstag

Aukció feltöltésnél hogyan tudom beállítani, hogy milyen országokba tudok postázni? co.uk-ra próbáltam felrakni valamit, de nem volt ilyen opció, gondolom alapból csak UK-ra érvényes az aukció.

(#22008) TheWich


TheWich
tag

Megjött az első csomag :D
Bár, egy tényfeltárást tennék. eBay és paypal is azt jelezte a csomagra, hogy 07.12-én postázva is lett, ehhez képest csak 07.20-án lett postázva HongKongból

És igen,6. napra rá megjött :))

Ez lenne akkor az Economy Int'l Postage / légi posta?
Azért kapott az eladó pozitív visszajelzést :)

[ Szerkesztve ]

(#22009) radi8tor válasza TheWich (#22008) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom olyan sok cuccot árul az illető, hogy 1 hétig nem jutott el vele a postára.
Az eBay-en megadott postázási módok kínában nem fedik mindig a valóságot. :N

⭐ Stella

(#22010) Melack válasza TheWich (#22008) üzenetére


Melack
veterán

Nah, ezért kellett ennyire izgulni? :)

És legalább használható, amit kaptál?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22011) bul07 válasza TheWich (#22008) üzenetére


bul07
nagyúr

Lehet hogy ő fel is adta a csomagot csak mire feldolgozták a postán lett huszadika
14napos szállítás még mindig a legjobbak között van , nálam az átlagos idő 22-25nap

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22012) TheWich válasza radi8tor (#22009) üzenetére


TheWich
tag

Nem néz ki kezdő eladónak. Szerintem valami kis céget is üzemeltet legálisan. Tett a csomag mellé egy kis prospektust is az árult termékeiből.

(#22010) Melack
Ez a legkevésbé várt csomag volt pontosan. Ott látszik a összeg is: 1,2$ került, free shippinggel. Nem tudom ezen mennyit kereshetett..., nem sok haszna lehet az biztos.
A csomag tartalma, vagyis a termék. Egész jó, meg vagyok elégedve vele elsőre.

(#22011) bul07
Jaja, minden elismerésem, az is lehet csak elkeveredett még az iroda asztalán feladás közben. És akkor azért adta fel gyors postával, hogy a hirdetett időbe beleférjen.

Minden esetre még várok csomagokat 11, 12, 16. feladással remélhetőleg. Így következtetve lehet, hogy még a héten lesz belőlük valami.
Bár az a konténerben érkeznek a levelek Kínából és kerül szétosztásra az gondolom nem mindennapi eset.

(#22013) bzsolt99 válasza RAiN91 (#22007) üzenetére


bzsolt99
tag

Az akció feltöltésekor van egy postázással kapcsolatos beállítás.Ott részletesen be lehet állítani ezeket viszont a egyszerűbb mondnál ez eléggé le van egyszerűsítve.
Ez a rész az:"Give buyers P&P details"
Alatta találsz mindent ami kapcsolat értelemszerűen alapértelmezésként csak .co.uk-n jelenik meg ahhoz hogy máshol mondjuk .com ahhoz az internatinal postage opciót töltsd ki.
Itt adhatsz kivételeket stb.

(#22014) Melack válasza bzsolt99 (#22013) üzenetére


Melack
veterán

Ha ez így felmerült már: ha én NBA-s kosaraskártyákat szeretnék eladni, azt miben tudom postázni USAba, vagy ahol megnyerték? Mert van otthon pár darab, csak azt nem tudom, mennyiért lehetne eladni úgy, hogy meg is érje :/ Valakinek valami ötlet?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22015) bul07


bul07
nagyúr

Amióta megújult az ebay nálam nem igazán működik a országra vonatkozó posta beállítás
Customize view fűl mellől nekem el is tűnt amúgy ország állítás
Most is egy eladó összes termékére rámegyek ott a listában úgy szerepel hogy $0.99 +$0.55 shipping , de mikkor bemegyek a termékhez és megnézem akkor már Free shipping , elég zavaró

Ere valaki nem tud megoldást?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22016) bzsolt99 válasza Melack (#22014) üzenetére


bzsolt99
tag

Nézd át a posta díjszabását itt: Sajnos sok országba nincs nyomkövetés ezért ha az eladó panaszkodik a paypalnel mert nem kapta meg és kéri vissza a pénzt sajnos sok nincs a kezedbe.Itt is sokan a kínaiak által küldöttre is már nyitják a "case"-t.Mert nem nyomkövetős így lehetetlen megalapítani ki a hibás.Paypal általánosságba az vásárlónak teríti vissza a pénzt.Esetleg még a feladási papírt is beszkennelheted de nem tudom mennyire tudnák elolvasni a magyart ha meg nyomkövetős azért látszik hogy hol akadt el vagy kinek a hibája.

(#22017) dReFiX válasza bzsolt99 (#22016) üzenetére


dReFiX
senior tag

hello, micro sd kártyát szeretnék venni ebayen, tudna valaki ajánlani megbízható eladót ? köszi!

(#22018) bul07 válasza dReFiX (#22017) üzenetére


bul07
nagyúr

Még nem rendeltem tőle de ha jól emlékszek volt itt olyan aki igen(de a te döntésed legyen hogy kitől rendelsz)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22019) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

Aki adott már el valamit ebay-en az milyen Electronic payment method-ot adott meg?

PayPal-on keresztül szeretném a pénzt megkapni. Elvileg összekel linkelni a két oldalt, de ez már meg van.
Ezek a lehetőségek vannak:

Electronic payment methods
Credit cards

Other payment methods
Receive payment upon pickup
Money order / Cashier's check
Personal check
See item description

Nem igazán derül ki számomra, hogy melyik lenne a Paypal-os megoldás?! :F

(#22020) bzsolt99 válasza pumatom (#22019) üzenetére


bzsolt99
tag

Üdv
Most néztem meg az Advanced sell választatottam majd a "Decide how you'd like to be paid" alatt találsz egy paypal logót és alá beírod a címed.
Legelső amikor elérsz a fizetés részlegre.

(#22021) pumatom válasza bzsolt99 (#22020) üzenetére


pumatom
aktív tag

Szia!

Én azt látom, hogy Decide how you'd like to be paid

Add or remove options for accepted payment methods

és az alatt csak az van, hogy:

Electronic payment methods
Credit cards

Other payment methods
Receive payment upon pickup
Money order / Cashier's check
Personal check
See item description

Paypal nekem nincsen, de viszont azt az advanced sell-t se látom. :U

(#22023) somasz


somasz
addikt

Üdv!
Hogyan tudnám beállítani, hogy ne az ebay.de küldözgesse nekem a leveleket, hanem pl. a .co.uk vagy a .com? Ha megnyitok a német levélben jelzett megfigyelt, de angol vagy amerikai terméket, kiírja, hogy nem nézhetem meg, mert nincs jogom hozzá. Pedig be van álítva angol és amerikai cím is a fiókomhoz.
:F

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#22024) Melack válasza TheWich (#21999) üzenetére


Melack
veterán

Megjött a csomag, sajnos csak a tok - amúgy szép és jó a fogása. 18-án feladva, 26-án megérkezett az értesítés. Jó időt futottak. De amit a Posta fog kapni e-mailt ennek kapcsán, azt nem teszik ki az ablakba, ebbe már biztos vagyok.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22025) Vedro válasza dReFiX (#22017) üzenetére


Vedro
tag

Én Tőle rendeltem, és meg is jöt, minden olyan amilyet kértem:
extremeprocessor

HTC Touch Diamond -> HTC Legend -> Google Nexus -> Samsung Galaxy S -> Acer CloudMobile S500 -> Motorola Moto G-> Google Nexus 4->Wileyfox Swift

(#22026) bul07 válasza Melack (#22024) üzenetére


bul07
nagyúr

Megsérült a csomag, vagy apostás nem vite ki

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22027) Silent77 válasza Vedro (#22025) üzenetére


Silent77
veterán

Én is tőle!
Ahogy látom akciós árak vannak nála ismét.
Viszont közelebbről megnézve a csomaglást, nálam át van ragasztva a made in China felirat, made is Taiwan felirattal, és a vonalkód is. :U
Ezt tegnap vettem észre.
Nálad nem?
Amúgy hibátlan a cucc, nincs panaszom rá csak furcsa. Vajon így az élettartam gari... :F

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#22028) Melack válasza bul07 (#22026) üzenetére


Melack
veterán

Teljesen más postán volt, mint amit az értesítőn írtak, és párom kicsit kiakadt, plusz hülyének nézték. Tudom, ez előfordul, de nem velük vitatkozott emiatt, csuromvizesre ázva....

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22029) superg


superg
senior tag

Úgy látom mindenkinek csomagja érkezett mostanában.Nos az enyém is ma érkezett meg
9.-én adta fel Angliából.Tegnap este ráírtam hogy mégis mikor adta fel,mert én nem kaptam még semmit.Erre ma megjön. :U
Silent77:Taiwan Kina elválaszthatatlan része(hiv.kinai álláspont) :)

(#22030) TheWich válasza Melack (#22024) üzenetére


TheWich
tag

Uhh. Részvétem érte.

Milyen a tokja? Beépített billentyűzetes vagy normál védőtok? Gondolom az már tetemes téglalap doboz amit nem tudtak bedobni.
Egyébként ami nem fér be a postaládába azt mindenképpen a postán kell felvenni ugye?
De ez esetben nem az van, hogy bedob egy értesítőpapírt, hogy ettől eddig itt felveheted?

A panasz e-mailt, levelet, bejelentést mindenképp tedd meg. Mert jogos!

Láttam ma a postást amikor eltekert itt ... ezek szerint nem jött csomag ma sem nekem ... :(
Ezek szerint a legkisebb és legkésőbb feladott csomagom van meg eddig. Hétvégén lehet kezdek érdeklődni majd az eladóknál...

(#22031) Melack válasza TheWich (#22030) üzenetére


Melack
veterán

Ilyen, kék színű. Egyszerű, billentyűzet nélküli. Párom nem szeretett volna olyat. Csak ez sajnos nem mágneses, úgyhogy a következője olyan lesz.

Annyira nem volt vészes a dolog, egy A4es méretű csomagban volt, nem is vastag. A sok spam mellett ez bőven befért volna - szerintem.

Hagyott is értesítőt, de a "kisposta" volt rajta, nem az Üllői úti "nagyposta". Volt egy kellemes estém nekik - is - köszönhetően. Mail már ment, válasz még nem jött.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22032) randras válasza Melack (#22031) üzenetére


randras
veterán

Mikor jött az értesítő, és mikor mentél be a postára?

szerk.: Hánykor mentetek be?

[ Szerkesztve ]

(#22033) Melack válasza randras (#22032) üzenetére


Melack
veterán

25-én jött az értesítő, 26-án ment be párom. Nem is tököltünk vele sokat épp amiatt, hogy a tabletet vártuk/várjuk.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22034) Melack válasza randras (#22032) üzenetére


Melack
veterán

Dupla

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22035) TheWich válasza Melack (#22031) üzenetére


TheWich
tag

Gyorsan ideért akkor! A célnak megfelel és jó tok. Így van mód most azt is átnézni. Gondolj csak bele ha egy időben jön meg a kettő. Ki nézte volna a tokot hogyha a tabletet is lehet nézni :)

Van egy gyanúm hogy a posta nem is fog felelni. Szépen mintha tudomást sem szerzett volna, belsőleg hümmögnek egyet és kész. De egy elnézést e-mail válasz az már luxus lenne...

(#22036) Melack válasza TheWich (#22035) üzenetére


Melack
veterán

Én biztos,hogy mint nagy egész kezeltem volna a dolgokat :) Az elmondható róla, hogy masszív, a gumik nem lötyögnek, van tartásuk. Nem tudom, hogy meddig marad ez így, de remélem, hogy sokáig. Páromnak külön tetszett, hogy bele van nyomva az Android szó. Fogása kellemes, a belső fehér rész sem tűnik rossznak, de arra kíváncsi leszek, meddig marad fehér.

A levelet várom, ha lesz válasz, bemásolom ide.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22037) somasz válasza somasz (#22023) üzenetére


somasz
addikt

Valaki esetleg? :F

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#22038) bul07 válasza TheWich (#22035) üzenetére


bul07
nagyúr

Van valami kötelezetségük válaszolni
Én a múltkor a Szerencsejáték zrt-nek írtam (ha jól emlékszek) , az egyik lttózóban délelőt fél tízkor nem tudtak visszadni 10.000-ből , ez jeleztem feléjük email-be , és válaszoltak is hogy kivizsgálják az ügyet
Elég boszantó volt már ki is adta a gépe a szelvényt ere benyögte hogy nem tud visszaadni és már érvénytelenítette a szelvényt

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22039) kisi


kisi
aktív tag

Sziasztok !

07. 14.-én rendeltem ezt a teát.

Kaptam hozzá nyomkövetési számot, amire az alábbiakat írja:
2012.07.20 10:31 200333(CHINA) Küldemény felvéve / Item accepted
2012.07.24 13:33 CNBJSA(CHINA) Célországba elküldve / Item sent abroad
2012.07.24 14:13 CNBJSA(CHINA) Célországba elküldve / Item sent abroad
2012.07.24 23:12 CNBJSA(CHINA) Célországba elküldve / Item sent abroad
2012.07.25 23:11 CNBJSA(CHINA) Célországba elküldve / Item sent abroad

Szerintetek miért ezt írja folyton?

Egy régebbi poszthoz:

Én egy ilyesmit rendeltem, karácsony előtt, ami kb 3 hét alatt ért ide.
Vám, stb nem volt, postás felhozta.
Viszont a töltőcsatlakozója kritikán aluli :(
Hasonló, mint a mini nokia tűs, csak egy picit nagyobb, de a vezeték megtörik, kontaktos.
Mivel visszaküldeni nem akartam, ezért pár szervízt végigjártam vele.
Mindenütt alaplapcsere, donorkészülékből alakatrész, nem lesz olcsó a javítás c. ijesztgetések hangzottak el.
Mivel Gyk. leírtam, hogy kuka, ezért barkácsoltam rajta egyet:
kiforrasztottam az alaplapról a töltő csatlakozóját, helyette két drótot vezettem ki a burkolaton lévő lyukon, ami a töltőé volt. Erre ment egy mono fülhallgató lengőaljzat, a töltő kábelére pedig az ellendarabja.
Azóta is hibátlanul üzemel.

Kim Csong Dzsun-Ka meg fogadja az összes jókivánságom, amiért egy ekkora áramfelvételű tabletnek mini tűs tápcsatit tervez...

(#22040) Melack válasza kisi (#22039) üzenetére


Melack
veterán

Lehet pattogot kicsit a belső rendszerben, és 25-én tényleg el is indult.

Először azt hittem, agyat rendeltél szárítva... :B

Mi a tablet kapcsán eleve miniUSB-set néztünk. A régi motorola töltő pont olyan csatis, az is jó megoldás lehet rá, ha más nincs.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22041) kisi válasza Melack (#22040) üzenetére


kisi
aktív tag

Köszönöm !

Neem, nem agyat, hanem finom teát...
Méghozzá a jobbik fajták közül...

A töltő gond immár megoldódott, most az Android 4. felrakásával szemezgetek...

[ Szerkesztve ]

(#22042) Melack válasza kisi (#22041) üzenetére


Melack
veterán

Ez vmi speckó tea akkor ezek alapján.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22043) TheWich válasza Melack (#22036) üzenetére


TheWich
tag

Jó üzlet volt akkor :)
Használat idő függő. Az árát kitartja biztosan :)
Várjuk a tabot tovább mint a messiás :)

(#22038) bul07
Ez esetben akkor tényleg kiváncsi vagyok a válaszukra. Hogy mit fognak írni. Kivizsgálás tesznek max. és elnézést kérnek.
Esetleg egy havi ingyen postázási lehetőség a világ bármely pontjára kártérítésként.
:U (Na jó csak vicc volt)

(#22044) Melack válasza TheWich (#22043) üzenetére


Melack
veterán

Igen, az idő majd eldönti.

Szerencsejáték Zrt ingyen postáz? Az már erősen másik műfaj lenne... :) Max előre megmondják neki a nyerőszámokat. :P

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22045) randras válasza kisi (#22041) üzenetére


randras
veterán

Mit tud? :)

(#22046) TheWich válasza Melack (#22044) üzenetére


TheWich
tag

Ötösön, mondjuk négyet megmondanak egyet kell csak tippelned :Y
Posta kártérítésére gondoltam ez esetben

[ Szerkesztve ]

(#22047) RAiN91


RAiN91
őstag

A "miért adod el?" kérdésekre ti mit szoktatok válaszolni, ha azért adod el a dolgot, hogy keress rajta? Mert ezt így bunkóság lenne leírni szerintem :D

(#22048) Melack válasza RAiN91 (#22047) üzenetére


Melack
veterán

Mert te már kiélvezted minden előnyét, és szeretnéd, ha mások is megélnék mindezt :) Ez kevésbé bunkó? :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22049) kisi válasza randras (#22045) üzenetére


kisi
aktív tag

A tea, vagy a tablet? :D

Mindkettő leírása linkelve pár hozzászólással visszább.
A tea elvileg egészségesebb, és finomabb, mint a hagyományos teák, no meg igencsak jól néz ki..
A tablet meg 1ghz cortexA8, 2.3 Android,1g ram, 4gb rom, gps, micro sd foglalat, 2 usb port, wifi, rj45 csati, hdmi kimenet, 1024x 800 felbontás...
Billentyűzetes bőrtokkal egész jól használható.

[ Szerkesztve ]

(#22050) dReFiX


dReFiX
senior tag

Ilyenkor mit tudok tenni ha vettem valamit de nem annyiba került mint amennyi megvolt jelölve a listázón, de erre a vásárlás után de a fizetés előtt jöttem rá ?

Láttam a nevet és a képet oda volt írva h 0.99$ beállítottam, hogy fekete legyen és lecsaptam rá, erre átunna jöttem rá hogy a hirdetés nevétől eltérő, usb kártyaolvasó került annyiba és nem a hirdetés képén és nevében szereplő hub.... ilyet miért csinálnak ?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.