Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) desolator válasza V/ (#58000) üzenetére


desolator
senior tag

Értem, ez így korrektnek hangzik. Akkor azt hiszem megéri ez minimális kockázat azt a 12 ezer forintot amennyivel olcsóbban megkapom mint itthon.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#58002) V/ válasza desolator (#58001) üzenetére


V/
Topikgazda

Gyakorlatilag eredeti Tommy Hilfiger órát (MWM1791200) sikerült nagyon jó áron -17k val olcsóbban megvenni. Tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#58003) desolator válasza V/ (#58002) üzenetére


desolator
senior tag

Akkor te is a jomashop-tól rendeltél, nem? Velük van tele az ebay ha órára keresek.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#58004) V/ válasza desolator (#58003) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, de hasonló ilyesmi akciós New York-i cég volt. Ajándék volt, meg próbálom megkeresni a céget, de ez csak órákat árult.

(#58005) V/ válasza desolator (#58003) üzenetére


V/
Topikgazda

Ennek a Jomashopnak jók az áraik, és korrekt a vásárlói védelme is az eBay -n felül is.

[ Szerkesztve ]

(#58006) somnia válasza V/ (#58004) üzenetére


somnia
őstag

Olyan céget nem tudsz, amelyik Quinting órát árul?
Akár replika is lehet.

(#58007) hobbyone


hobbyone
aktív tag

Van valakinek tapasztalata: Dél-Koreából mennyi idő alatt ér ide egy levél. Ahogy a mások topikban már írtam: 7-én postázták, 10-én hagyta el D. K.-t.

(#58008) V/ válasza somnia (#58006) üzenetére


V/
Topikgazda

Valamiért még a replikák közt sem található, jó ügyvédeik vannak? Sajnos nem tudok segíteni.

(#58009) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Vissza szeretném nézni az első rendeléseimet ... de a Purchase history-ba nem találom az archive funkciót (régebben megvolt :((( ) :O

Hogy tudnék 2013 előtti rendeléseimnek utánanézni? :R

(#58010) V/ válasza detroitrw (#58009) üzenetére


V/
Topikgazda

3 évre lehet visszamenőleg a See orders from The last 60 days utáni háromszög.

A Paypal-n messzebb vissza tudsz menni, az nem segít?

[ Módosította: radi8tor ]

(#58012) $mith


$mith
tag

Sziasztok!

Azt hiszem történt egy nagyobb malőr, kinek írhatnék privátban aki mesteri szinten benne van a témában?
Nem publikus, szóval nem írnám ide ki a sztorit...

Aki tudna segíteni, kérem írjon rám privátban és leírom teljesen részletesen.

! Tényleg nagyon fontos lenne! :W

U.i.: Kellemes Ünnepeket MINDENKINEK!

(#58013) detroitrw válasza V/ (#58010) üzenetére


detroitrw
addikt

Köcce a paypal segített :R

(#58014) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

A rendelésem nem érkezett meg, elvileg kicsúsztam a határidőből is.
Tracking-re sem ír semmit, vagy az nem valós?
Tudok csinálni bármit, nem nagy összegről van szó, de akkor is?!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#58015) DJ. Ru$y válasza vacs (#58014) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Még van 29 napod reklamálni (case-t nyitni), de írhatsz az eladónak is első körben, aztán, ha nem ír, vagy nem akar segíteni, akkor még mindig tudsz nyitni ügyet. Nekem is kellett nyitnom sajnos tegnap... :( Nem válaszol az eladó, nem kaptam meg a terméket.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58016) hevepapa válasza vacs (#58014) üzenetére


hevepapa
senior tag

A tracking alapján már Magyarországon van a megrendelt cucc. Tudom nem fog vígasztalni, de nekem volt amikor 30 nap eltelt az országba beérkezés és a kiszállítás közt. Sima levél küldeményként.
Én ilyenkor első körben írok az eladónak, hogy nem kaptam meg a megvett tételt és hogy akkor most mi legyen? 99%-ban az a válasz, hogy várjunk még pár napot és ha addig se kapom meg, akkor írjak és refundolja a teljes vételárat és arra kér hogy ha utána mégis megjön, akkor küldjem el neki a pénzt. Általában szoktam adni 1-2 hét plussz időt. Ha utána nincs se cucc se refund akkor indulhat az Case.
De szerencsére eddig minden ilyen problémás helyzet jól megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#58017) DJ. Ru$y válasza hevepapa (#58016) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez egy fake TN, párszor le lett írva, hogy 2 betű 9 szám 2 betű az érvényes nyomkövetés, ez, amit te másoltál be, ez egy generált vacak. Semmit nem érsz vele. Érdekes, hogy kaptam már olyan csomagot, amin ilyen "TN" volt, de rá volt írva a csomagra, hogy "untracked".

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58018) hevepapa válasza DJ. Ru$y (#58017) üzenetére


hevepapa
senior tag

Lehetséges. A 17track adta azt az eredményt ami beraktam. Egyébként nekem volt olyan ami ezzel a tn-nel jött: ETHMY82887529. És nem csak az ebayen adta meg ezt az eladó hanem a levélen is ez a szám volt. A 17tracken is lehetett követni hol van éppen. Úgy saccolom, hogy a maláj posta használja ezt a kombinációt.

(#58019) DJ. Ru$y válasza hevepapa (#58018) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nekem is rajta volt a csomagon, de attól még nem nyom követhető, maximum amíg elhagyja a feladó ország határait, addig. Utána csak beszült, vagy generált az egész "nyomkövetés", még előtte is. Ez nem tracking number, ez egy sima levél azonosító, mint ezek:
31201571526
01694116267
FTLMY00311815 (ez még mindig azt mutatja, hogy megérkezett Magyarországra, de semmi több, holott közel 1 hónapja megjött már)
És így néz ki egy érvényes nemzetközi tracking number (kínai postás):
RI7*******5CN
A csillagok számokat jelentenek.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58020) hevepapa válasza DJ. Ru$y (#58019) üzenetére


hevepapa
senior tag

Opsz... igazad van! Akkor végül is ez max. arra jó, hogy nagyvonalakban lehessen tudni melyik országban kóborol éppen.

[ Szerkesztve ]

(#58021) somnia válasza hevepapa (#58020) üzenetére


somnia
őstag

nagyvonalakban lehessen tudni melyik országban kóborol éppen.

Szerintem tök mindegy.

(#58022) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket mindenkinek!

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#58023) Postas99


Postas99
senior tag

Sziaszok!

A véleményeteket szeretném kikérni.
19-én éjfél körül egy BID-es akcióban egyedüli licitelőként megnyertem egy licitet.
A termék Global Shippingre volt állítva. Azonnal kifizettem a termék árát és a szállítási és áfa költséget.
Az eladó úgy írta, hogy a fizetés után 3 munkanappal a terméket elküldi.
22-én láttam, hogy termék szállítását megváltoztatta ONLY US-re.
Írtam neki, hogy termék szállítási költségét és a vámot már kifizettem.
Majd rá kérdeztem, hogy mikor fogja elküldeni a terméket, ekkor még visszaírt, hogy ma. Ennyi volt a válasza.
Rá következő nap megint megváltoztatta a termék küldési feltételeket úgy hogy a vevővel a megegyezés szerinti összegért küldi.
Ezek után több levelet is írtam nem nagyon kedvesen, hogy látom még nem küldte el a terméket és érdeklődtem, hogy feladta-e vagy elég ha csak megírja RAG számot.

Ma csütörtök van a termék elküldve még mindig nincs bejelölve a levelekre nem válaszol.

Nem akarom bebukni az összeget (főleg a szállítás és vám miatt)
Tudom vissza kapnám a termék árát (200 USD) de a szállítással és vámolással együtt 268-at fizettem.

Szóvel hogy járok a legjobban?
Kattintsam be hogy meggondoltam magam, vagy várjam meg a szállítási határidő végét és utána jelezzem, hogy nem érkezett meg a termék?

A pénzre teljes mértékben igényt tartanék, mert mást vennék belőle.

(#58024) V/ válasza Postas99 (#58023) üzenetére


V/
Topikgazda

Röviden várjál. Ha 19-én fizetted, a 3 napos feladási idő 21-22-23, a hétvége miatt. Mivel a GSP miatt van egy külsős cég aki majd felveszi a csomagot és rendezi tovább, nehéz elcsalni, főleg úgy hogy az már meg is kapta a pénzét. De KARÁCSONY-i hét volt, van.

(#58025) Shingen


Shingen
addikt

Boldog Karácsonyt!

風林火山

(#58026) Postas99 válasza V/ (#58024) üzenetére


Postas99
senior tag

Tehát nem kell azzal foglalkoznom, hogy ő utólag kézzel tekergette a szállítást? Mintha el akarta volna mismásolni az elküldést???
Mert eladás után a terméknél most már a 3-ik féle szállítás van beállítva. Meg is jegyeztem neki.
Eredetileg GSP volt, majd ő átállította 2 napra rá U.S only-ra, majd most Shipping to different countries... ami látható a shipped pedig nincs jelölve a terméknél.

Lehet nem akarta ennyiért eladni a cuccot és most sunnyog??? Lehet magyar vagyok és ezért ez a felfogás tőlem??

[ Szerkesztve ]

(#58027) Postas99


Postas99
senior tag

Illetve mivel járok jobban?? Minden esetben visszakapom az összes pénzt??

(#58028) agroman válasza Postas99 (#58026) üzenetére


agroman
senior tag

te hol nezed hogy varial a szallitassal? felrakott egy uj termeket vagy a mar leutott termeknel valtoztat?
mert ez utobbit szerintem nem teheti meg..ha az ujra felrakott termeknel az teged nem erint.

------

(#58029) agroman válasza Postas99 (#58027) üzenetére


agroman
senior tag

ha penz vissza,akkor mindent visszaad.

------

(#58030) optikus válasza Postas99 (#58023) üzenetére


optikus
senior tag

Olyan nincs hogy utolag valtoztat a szallitason egy lezart, megnyert, kifizetett termeknel.

Buy books not gear.

(#58031) Postas99 válasza optikus (#58030) üzenetére


Postas99
senior tag

Pedig jelenleg ez látható most:

[link]

Szerencsére most jelentkezett, hogy eddig el volt foglalva és már a második napon feladta a telefont, és majd küldi a részleteket.
Majd elválik.

[ Szerkesztve ]

(#58032) V/ válasza Postas99 (#58026) üzenetére


V/
Topikgazda

Csatlakozva (#58030) optikus hsz-hez. Utólag, egy megvásárolt termék esetén nincs lehetősége változtatni az aukción.
Ha a számítógépen és az vásárlási listán nézed a megvásárolt termék adatait az az igazi. Ha nem jelöli szállítottnak, addig még sok eladással rendelkező sem fér hozzá a vételárhoz.
Ne a linkelt kép oldalán nézd az információkat. My eBay: Purchase history
De azért közvetlen karácsony előtt szoktak közbe jönni dolgok, amik egy kicsit hátráltatják az embereket.

[ Szerkesztve ]

(#58033) optikus válasza Postas99 (#58031) üzenetére


optikus
senior tag

Sztem kevered valamivel ebbol a kepbol nekem nem derul ki semmi. Ha most is arul ugyan olyat es annal varial az lehetseges de a lezarultra az nincs befolyassal.

Buy books not gear.

(#58034) RAiN91 válasza V/ (#57866) üzenetére


RAiN91
őstag

Ez most akkor plusz, vagy minusz? Levonták a case miatt?

(#58035) V/ válasza RAiN91 (#58034) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, ami most van az 0.69 $ fizetendő.

(#58036) RAiN91 válasza V/ (#58035) üzenetére


RAiN91
őstag

Akkor mégsem jön ki nullára, a case miatt, amiért a vevő nem fizetett? :(

(#58037) parkr válasza RAiN91 (#58036) üzenetére


parkr
őstag

szerintem csak akkor nincs jutalék ha a 'cancel order' opciót választod.
nekem legalábbis nem kért ilyenkor egy kanyit sem.

[ Szerkesztve ]

(#58038) Oldbiggy


Oldbiggy
tag

Sziasztok. Boldog karácsonyt. Egy kérdésem lenne, e-bay-ról rendeltem két tételt, mindkét tételnél a vételár felett levontak 287-ft összeget. Mi lehet ez?
Köszi. Üdv.

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#58039) V/ válasza RAiN91 (#58036) üzenetére


V/
Topikgazda

Gondolom volt hirdetési valami kiegészítő jutalék, azt sajnos nem adják vissza. 63,9 $ volt az eladási ár, annak 10%-a jutalék.

(#58040) V/ válasza parkr (#58037) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt választotta, de a hirdetési cicomák árát még neked sem adják vissza.

[ Szerkesztve ]

(#58041) V/ válasza Oldbiggy (#58038) üzenetére


V/
Topikgazda

A kártyád regisztrálva? Ez valószínűleg a kártyaszám ellenőrzése, konkrétan nem vonják le.

(#58042) Oldbiggy válasza V/ (#58041) üzenetére


Oldbiggy
tag

Regisztrálva van, és le is vonja a kártyáról.

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#58043) V/ válasza Oldbiggy (#58042) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor mondjuk úgy meg van erősítve a Paypal-n a 4 jegyű kóddal?
Ha igen akkor 28-án, vagy 29-én nézd meg a banki könyvelésben, hogy levonták-e a tényleges vételárral együtt és milyen címen.

(#58044) Oldbiggy válasza V/ (#58043) üzenetére


Oldbiggy
tag

Akkor valami nem jó nálam, mert közvetlen kártyával fizettem, nem PayPal-on, és először levont 287-ft, utána vonta le a vételárat mindkétszer, ennyivel kevesebb az egyenlegem. Talán Paypal-al kelett volna fizetnem?
Lehet hogy jóváírják?

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#58045) V/ válasza Oldbiggy (#58044) üzenetére


V/
Topikgazda

Pont ezt írtam, ha közvetlen kártyás fizetés, akkor előtte megy egy ellenőrzés hogy jó-e a kártyaszám, ha ez sikeres szedi le a vételárat. Ez a 287 Ft a kártyaszámlán zárolt lesz, de amint levonják konkrétan a vételárat a pénz levétel nélkül eltűnik, felszabadul az összeg.
Amikor a Paypal-n hozzáadsz egy kártyát ott is van egy ilyen, majd a 400 Ft levonás, viszont azután nincs többször ilyen ellenőrzés.
Egyik ismerősömet az vitte a Paypal kártya hozzáadás regisztrációra, mert a bankja a karácsonyi 15*280 Ft-ot valamiért csak 3 hét után tüntette el a zárolt tételek közül, kb. 4000 Ft "lógott a levegőben".

[ Szerkesztve ]

(#58046) Oldbiggy válasza V/ (#58045) üzenetére


Oldbiggy
tag

Köszi már értem. :R

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#58047) szemmelver


szemmelver
aktív tag

Sziaszok!

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne, hogy december 13-án rendeltem egy pulcsit, amit 1-2 napon belül feladott az eladó, mert kiírta hogy "Shipped on 12/15/15". Erre ma kaptam egy értesítést erre a pulcsira, hogy "SHIPPED", és átváltott a mai dátumra. Szóval azt írja, hogy ma adta fel... "Shipped on 12/25/15" + még kaptam ma egy tracking numbert is, ami eddig nem volt. Viszont a kézbesítési határidő nem változott..

Most akkor mikor adta fel? Melyik a valós?

Köszönöm!

Üdv!

(#58048) parkr


parkr
őstag

Az európai posták a bolondját járatják velünk
még a végén olcsóság lesz itt is :N

(#58049) GU-81M


GU-81M
tag

Sziasztok!
A következő lenne a helyzet: rendeltem december 14-én egy tabletet angol raktárból bankkártyás fizetéssel (MasterCard). Volt egy rossz érzésem a rendelés előtt, de végül nem hallgattam rá és megrendeltem, nem kellett volna... Másnap láttam, hogy az eladó megváltoztatta a termék helyét Kínára, így írtam is neki egyből, hogy ugye az enyémet még Angliából postázza. Válasz nem érkezett tőle személyesen, csak egy automatikus email, miszerint out of office 31/10/2016-ig!!!, hanem egy levél az ebaytől, hogy törölték a rendelésem, a refund pedig folyamatban. Gondoltam, hogy rendben, végül is visszakapom a pénzem, ott fogok tartani, ahol előtte voltam. Most este viszont jött egy email az ebaytől, miszerint sikertelen volt a refund és vegyem fel a kapcsolatot az eladóval:
"We're sorry to say that we couldn't cancel your order because the refund to your PayPal account failed. Please contact the seller."

Írtam neki, hogy küldje vissza a pénzt, de nem tudom, hogy mit kellene tennem ezen kívül? Közben lett pár negatív és pár pozitív értékelése is, jellemzően akik nem kapták meg uk raktárról azok adtak neki negatívot... Kicsit parázok, hogy bebukom a pénzt....

(#58050) Postas99 válasza V/ (#58032) üzenetére


Postas99
senior tag

Sajna azt kell mondjam, hogy mégis lehet változtatni,itt a példa rá.:

[link]

Most már International Priority Shipping via Global shipping program.

De legalább már úton van, legalább is remélem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.