Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) TaaT válasza Kari1 (#44000) üzenetére


TaaT
veterán

"Also, I will give you a negative feedback if I don't get back the full price."

[link] [link]

Give them hell Ukraine!

(#44002) Kari1 válasza TaaT (#44001) üzenetére


Kari1
aktív tag

Sorry ezt nem tudtam...

(#44003) TaaT válasza Kari1 (#44002) üzenetére


TaaT
veterán

Szerintem meg lehet ezt oldani rendesen is, a kolléga fel is vázolta az ideális lehetőséget. :)

Give them hell Ukraine!

(#44004) Kari1 válasza TaaT (#44003) üzenetére


Kari1
aktív tag

Szerintem azzal sincs semmi baj amit én írtam max az utolsó mondatot kell törölni és ha ezután sem érti akkor lehet 1-2 nap múlva case-t indítani.
Amúgy ő kérdezte, hogy ki mit írna, és nem értem hogy ez miért ne lenne rendes ügyintézés.

(#44005) HanaD válasza TaaT (#44003) üzenetére


HanaD
csendes tag

Köszönöm. Egyelőre megvárom, hogy a második "magyarázó" e-mailemre reagál-e és mit. Aztán ha nem megfelelő, ügyet nyitok.

Abban tudtok segíteni, hogy hogy utalhatom vissza a téves full refund-ot úgy, hogy egyértelmű legyen, hogy miért kapja?
A refundolt termék mellett van egy ilyen opció, hogy "unmarked as payment sent". Ez mire szolgál? Ha rákattintok, akkor újra ki tudom fizetni?

Vagy fizessek majd inkább a paypal-on belülről úgy, hogy megjegyzésben feltüntetem az "item number"-t?

(Jaj, az lenne a legjobb, ha mégis megérkezne a termék.)

(#44006) HanaD válasza Kari1 (#44004) üzenetére


HanaD
csendes tag

(Természetesen neked is köszönöm! Nagyon hasonlót írtam elsőre is, de valahogy az nem jutott el a tudatáig, hogy hogy lehet nem megfelelő az összeg, ha ő nem partial, hanem full refund-ot kezdeményezett. Nem értette, hogy azért, mert rossz terméknél "nyomott rá" a full refund-ra. Mondjuk nem értem, hogy hogy lehet ezt benézni, amikor annál a terméknél már rég megkapta tőlem a pozitív feedbacket is.)

(#44007) hidroponi válasza HanaD (#43998) üzenetére


hidroponi
aktív tag

minden vetelnek egyedi azonositoja van, azt kuldd el neki.
ha nem akarja erteni akkor pedig nyiss ugyet.

[ Szerkesztve ]

(#44008) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Ez most lehet hülye kérdés, de:

Postai úton érkezik meg a csomagom, vagy valamilyen futárszolgálattal szerződésben állnak, vagy mitől függ ez?
Ha épp nem vagyok itthon, akkor (ha nem posta) hogyan tudom átvenni a csomagom?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#44009) TheMarci válasza Bad Pritt (#44008) üzenetére


TheMarci
addikt

Attól függ, hogy rendelésnél mit választottál / beszéltél meg az eladóval. Ha királyi postával jön, és nem vagy otthon, kapsz egy cetlit, és be kell menned a postára érte.

Do You Dream?

(#44010) Degeczi válasza Bad Pritt (#44008) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az Ebay nem áruház, hanem piactér!
a választott eladódtól függ, mivel szállít

(#44011) Bad Pritt válasza TheMarci (#44009) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem beszéltem semmit, rendeltem, azt mostanában kell érkeznie.
Postát vágom, hogy működik, csak ha mást használnak, akkor nem tudom mi a helyzet. (Economy Int'l Shipping-gel rendeltem amúgy)

(B)Degeczi(/B): Attól még, hogy nem áruház, lehetnének szerződésben bizonyos futárszolgálatokkal. Nem vagyok eBay expert, bár ez szerintem lejött a kommentemből. :D
(Amúgy nem genyából, de vicces a neved :DDD )

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#44012) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv!

Hátha van itt valaki esetleg, aki ismeri az ebayt html szinten (vagy találkozott hasonló problémával):

Firefoxot használok. Ha megnyitok egy ebay oldalt, akkor 1-2 óra alatt egyre inkább belassítja a böngészőt, 1-2 óra után már 2-3 másodperc kell, hogy reagáljon az egér scrollra. Ha a böngészőt újraindítom, akkor megint gyors, de ha megint megnyitok egy ebay oldalt, akkor megint meglassul... ez mitől lehet? Pár hete csinálja, ezelőtt nem tapasztaltam, mostanság nem telepítettem új plugint se. Nem, nem fogok más böngészőt használni, csak érdekel, hogy másnál csinálja-e, és ha igen, hátha van itt valaki, aki tudja, hogy miért :) Ha netán sokunknak csinálná, akkor írok az ebayosoknak, hátha valaki elolvassa... valami bénán megírt html5/dhtml scriptre gyanakszok, de ez csak gyanú... előre is köszönöm! :K

[ Szerkesztve ]

(#44013) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Ha valakitől 3-4 terméket is vásárolnék,lehet alkudozni? Beraktam egy kosárba a kiválasztott pendriveokat, oda tudja adni ezeket nekem olcsóbban?

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#44014) fardem válasza -HajTömeg- (#44013) üzenetére


fardem
aktív tag

nem, max a postát csökkenti engedmény gyanánt.

amilyen áron ütötted le, az a mérvadó, így nem fogja tudni olcsóbban adni.

(#44015) hidroponi válasza -HajTömeg- (#44013) üzenetére


hidroponi
aktív tag

elvileg adhat kedvezmenyt. Using the eBay shopping cart

(#44016) -HajTömeg- válasza fardem (#44014) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Nem aukció.
Betettem pár dolgot a kosárba,ahonnan ugye még kivehetem.

hidroponi Hú,ebből nem sokat értem,nem tudnád leírni röviden? :)

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#44017) fardem válasza -HajTömeg- (#44016) üzenetére


fardem
aktív tag

értem én.

a termék az fix árú, betetted a kosárba, és utána még választottál más fix árú cuccot.
ilyenkor van olyan hogy request total from seller. ezzel a postaköltséget kérheted meg.

szerintem, ha nincs make offer lehetőség a cikknél, akkor csak annyiért viheted amit az eladó megadott.
nem mondhatod hogy 5 dollár helyett 3-at fizetsz.

max a postából enged, és az már kedvezmény. persze ezt írd meg neki, mielőtt fizetsz

(#44018) hidroponi válasza -HajTömeg- (#44016) üzenetére


hidroponi
aktív tag

a szallitasi dijbol adhat kedvezmenyt tobb tetelnel (ekkor a request total from seller-el kerhetsz egy uj szamlat). elvileg probalkozhatsz termekarbol is kerni kedvezmenyt, de azt jo ha tudod, aki nyitott az alkura az kirak egy best offer (legjobb ajánlat) linket, ahova beirhatod te mennyit adnal erte. szoval szerintem minimalis az eselyed.

(#44019) -HajTömeg- válasza hidroponi (#44018) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Értem,köszi szépen mindkettőtöknek.
Mivel nem nagy tétel és free shipping,ezért hagyom a túróba.
Mindenesetre ezeket eddig nem tudtam,köszi az infókat.

Alias: Júzer error

(#44020) Ghard


Ghard
őstag

Sziasztok.
Egy ideje ebayezgetek, még negatív tapasztalat nélkül.
Az ebay buyer protection hogy működik?
Mondjuk, ha megveszem ezt a 8 magos telefont 10 000Ft ért, ami biztos átverés, akkor mit csinálhatok ha nem jön meg, vagy mást kapok?
Láttatok már ilyet egyébként, hogy ennyivel ár alatt valós lenne a termék?
1300+ eladása van 99,4% pozitívval, de ezt gondolom könnyű összeszedni.

(#44021) TaaT válasza Ghard (#44020) üzenetére


TaaT
veterán

"ami biztos átverés, akkor mit csinálhatok ha nem jön meg, vagy mást kapok?"

Meg mondom mit csinálj, lapozz tovább ;)

Give them hell Ukraine!

(#44022) Minstrel válasza Ghard (#44020) üzenetére


Minstrel
senior tag

Szerintem jobban jársz ha ilyen telefont nem kapsz meg :) Tuti nem valósak az adatai, ez valami gagyi klón.

(#44023) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Erről a sztrájkról tudtok valamit? :U
Ó,mikor fogom én ezt megkapni :O
Vagy ez csak Izraelre vonatkozik? Nemértem...

"***As advised by Hongkong Post, due to strike action, mail delivery services (including Speedpost service) to ISRAEL are subject to delay.
If you are in ISRAEL, Please be REMINDED OF POSSIBLE DELAYS in the delivery of mail BEFORE MAKING YOUR ORDER. If you should need the item urgently, please consider the mail delivery time again, which is out of our control, before do your purchase.

However, as promised in our Shipping Section, we will dispatch your item to Hongkong Post Office within 2 business days upon payment receipt as usual.
Thank you for your kind attention."

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#44024) pumi1980


pumi1980
tag

Üdv.

Ebben a hozzászólásban [link], említették, hogy a magyar posta megváltoztatta(?) a nyomon követési rendszerét. Nem igazán hittem a dologban, viszont az utolsó két csomagom esetében valóban az utolsó track infó csak ennyi: Arrived in the destination country.
Mindkét csomagot megkaptam már két hete, viszont ez már nem látszik a nyomkövetés szerint, szemben a május előtti csomagokkal (ezeknél a Delivery registered volt az utolsó infó).
Van valakinek hasonló tapasztalata?

(#44025) Degeczi válasza -HajTömeg- (#44023) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyértelműen írja a szöveg, h Izraelre vonatkozik...

(gyors guglizás alapján április végén/május elején volt ott teljes postai sztrájk, vagyis már rég vége)

[ Szerkesztve ]

(#44026) LarsHirnen


LarsHirnen
újonc

azt hol látom, hogy a terméket lehet e rendelni az én országomba? magyarország

(#44027) parkr


parkr
őstag

az ár alatt, a shipping-nél

vagy méglentebb a description-ről átváltol a shipping and payments-re

[ Szerkesztve ]

(#44028) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Mennyire érdemes 0 csillagos eladótól venni? A PayPal megvéd, ha esetleg átverne, igaz?

(#44029) thomasa válasza Vasinger! (#44028) üzenetére


thomasa
senior tag

Kár felesleges köröket futni. Ne erőltessük a 0-ás eladókat, 100%, hogy a termék nem létezik, ha teheted ne te legyél az első áldozata, mert összekapar egy kamu trackinget, hogy elküldte, utána nézheted. Neki nincs veszteni valója.

[ Szerkesztve ]

(#44030) Vasinger! válasza thomasa (#44029) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Rendben, akkor inkább hagyom a dolgot! :R

(#44031) parkr válasza thomasa (#44029) üzenetére


parkr
őstag

mondjuk szerintem ez összegtől is függ.
1-2 USD még nem nagy katasztrófa.

(#44032) thomasa válasza parkr (#44031) üzenetére


thomasa
senior tag

Akkor inkább adakozz a vakok javára, annak még látszata is van :P

(#44033) somnia válasza thomasa (#44032) üzenetére


somnia
őstag

Gondolom az fel sem merült benned, hogy mindenki nullásként kezdte. :F

(#44034) Bodz válasza thomasa (#44029) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ez így nem igaz. Minden eladó nulláról indult egyszer. Nyilván ha vannak intő jelek, népszerű termék, gyanúsan olcsó ár, akkor érdemesebb mástól venni.

(#44035) thomasa válasza Bodz (#44034) üzenetére


thomasa
senior tag

Én azt mondtam, hogy ne vásároljon nullástól. Ha lesz 1-2 eladása azt azért kivárhatja.

(#44036) Bodz válasza thomasa (#44035) üzenetére


Bodz
nagyúr

Láttam, arra válaszoltam. :) "100%, hogy a termék nem létezik, ha teheted ne te legyél az első áldozata, mert összekapar egy kamu trackinget, hogy elküldte, utána nézheted." Ez nem igaz.

(#44037) thomasa válasza Bodz (#44036) üzenetére


thomasa
senior tag

Őszintén, te vennél bármit is 0-ás usertől? Én még egy usb kábelt sem. Se itt se a hazai oldalon. Annak oka van, hogy nullás. Vagy teljesen kezdő, és rutintalan, (ne rajtam gyakoroljon), például vagy az előző accountjáról kitiltották, stb. Persze ez az én véleményem, mindenki úgy költ ahogy akar :)

(#44038) raziel01 válasza thomasa (#44037) üzenetére


raziel01
veterán

Azért fölösleges megvenni nullástól, mert adott termék valszeg mástól is elérhető hasonló árban.
Akkor meg minek kockáztatni.

(#44039) faresz5 válasza thomasa (#44029) üzenetére


faresz5
senior tag

Ez ne haragudj de hülyeség:
" mert összekapar egy kamu trackinget, hogy elküldte, utána nézheted."
Nekem volt olyan esetem, hogy kamu trackinget kaptam szeretett www.tinydeal.com/‎ -tól, miután case-t nyitottam,mert nem jött meg a termék, (2x)és visszakaptam a pénzem. Egy esetben utasította vissza a paypal (valamit benéztek, 500km-re odébb mutatott a tracking mint az én címem), de ez esetben a bankom szerezte vissza a pénzt.

Ha nem hagyod magad, akkor azért visszalehet szerezni a pénzt.(persze ha jogos)

[ Szerkesztve ]

(#44040) Degeczi válasza raziel01 (#44038) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pontosan. Majd mások úgyis megadják neki a bizalmat.

És ha azért tűnt ki többiek közül az újonc eladó, mert az ár szerinti lista elöl hozza, akkor is hanyagolni érdemes, mert vagy nem nagy a különbség, és akkor jobban jársz egy tapasztalt eladóval (jó eséllyel hamarabb, biztosabban megkapod), vagy ha sokkal olcsóbb, az jó jel arra, h csak csali az ár, egyébként kamu

(#44041) TaaT válasza faresz5 (#44039) üzenetére


TaaT
veterán

"Egy esetben utasította vissza a paypal (valamit benéztek, 500km-re odébb mutatott a tracking mint az én címem), de ez esetben a bankom szerezte vissza a pénzt."

Ezt leírnád részletesen? :)

Give them hell Ukraine!

(#44042) Bodz válasza thomasa (#44037) üzenetére


Bodz
nagyúr

Volt már rá példa, mivel csak náluk volt elérhető az adott termék. De általában én is kerülöm. Az eBay-en kezdőnek számító eladó meg a rutintalan nem ugyanaz, megint általánosítasz. :)

(#44043) Ghard válasza thomasa (#44029) üzenetére


Ghard
őstag

Ez nem 0-ás mégis erősen gyanús :)

(#44044) thomasa válasza faresz5 (#44039) üzenetére


thomasa
senior tag

És ez mennyi utánajárással/stresszel társult?

(#44045) Bodz válasza Ghard (#44043) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ez meg tipikus, filléres vackokból összekapar egy csomó pozitívat, aztán jöhet a pénzgyűjtés. Vagy csak okosan kreáltak egy ilyen korrekt profilt, aztán eladták a csalóknak, igazából mindegy is.

[ Szerkesztve ]

(#44046) thomasa válasza Bodz (#44042) üzenetére


thomasa
senior tag

Igen, a kivételes esetektől eltértem. :P 100-ból 1 tényleg korrekt.

(#44047) Ghard válasza Bodz (#44045) üzenetére


Ghard
őstag

Néztem a vásárlókat ennél a terméknél, 500-600 értékeléses ebayesek is megvették, sőt egy 1000+os is talán 2x. Nekik csak feltűnt, hogy nem stimmel valami.

(#44048) thomasa válasza Ghard (#44047) üzenetére


thomasa
senior tag

A probléma, hogy senki sem adott még feedbacket arról a termékről. Ha megnézed, az összeset egy napon adta el ami volt neki. 30 napon belül megszűnik, ide a bökőt :)

(#44049) Degeczi válasza Ghard (#44043) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Raspberry Pi-t is csaliáron listázza
(közel a duplája lenne a reális így, házzal együtt)

mivel van előélete, a szállítás Kínából pedig sokáig tarthat, nyilvánvalóan arra utazik, h hamarabb ki tudja venni az összecsalt pénzét, mielőtt blokkolnák az accountját

(#44050) somnia válasza thomasa (#44048) üzenetére


somnia
őstag

És akkor mi van?...visszakapod a lóvét az eBaytól, vagy nem?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.