Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Dexar007


Dexar007
veterán

Ja és az normális hogy szerdán este adtam fel ( pont záráskor) a két csomagot,és még mindig nem kapták meg?Mindkettő elsőbbségivel volt pedig...ajánlottként asszem és 4700-ba került..

(németo. mindkét csomag)

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#7002) oceanearth válasza Dexar007 (#7000) üzenetére


oceanearth
őstag

gyerekek mi az isten ez a chargebackezés??
nem úgy megy ez mint a mesében, hogy chargeback oszt jóvan.
először indítani kell egy dispute-ot, aztán ha ez nem eredményes akkor jön a claim, aminek az eredménye LEHET a chargebackezés.

(#7003) Dexar007 válasza oceanearth (#7002) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem tudom , én csak itt olvastam róla..de itt mindenki olyan természetesen mondja mintha 1perc lenne az egész procedúra... :U
Én még nem csináltam ilyet..
de a másik kérdésre a válasz is érdekelne hogy mennyi idő míg megkapja MO.-NÉMETO elsőbbségi ajánlott.

Give me your cum,bull!

(#7004) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Nekem most lopták el kb. 20000FT-nyi csomagomat, 99% hogy a magyar postánál.

International Signed For-al érkezett a csomag, és az angol posta szerint átadták magyarországnak. Nálunk meg egyszerűen felbontották a csomagot, kiloptak belőle ezt azt, majd lezárták hogy "sérülten érkezett".

Lehet valahol panaszt tenni, vagy nálunk ez a típusú lopőás is legalizálva van? :(

(#7005) koxx válasza Flashcash (#7004) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tehetsz panaszt, de a MP-t ismerve baromi kicsi az esélye, hogy bármi is legyen belőle :(

Esetleg az eladónál /paypalnál próbálkozni :F

[ Szerkesztve ]

(#7006) pentium4 válasza Flashcash (#7004) üzenetére


pentium4
senior tag

nem feltétlen a magyar posta lehet csak a hibás!
lehet hogy már a köztes országba felbontották és jött meg hozzánk ők meg ugye rápecsételték hogy sérülten érkezett!
nekem is jött már sérült csomag, de minden bennevolt!
de lehet hogy tényleg az MP volt, de nem lehetsz 100% ig biztos benne!
ha biztositva volt a csomag akkor vissza kell kérni a pénzt és csók!
igaz több hónap lesz ez a procedúra, dehát szokott már ez igy lenne!

P4

(#7007) Dexar007


Dexar007
veterán

Nah most már tényleg érdekelne h mi a helyzet a csomagjaimmal...
Mindkettő Németo-ba ment...szerdán este 7-kor pont záráskor adtuk fel őket,elsőbbséggel(!) ... és még egyik ebay-es sem válaszolt hogy megkapta e vagy sem. :U
Jah igen és mindkettőben iphone volt. :U

Give me your cum,bull!

(#7008) Dexar007


Dexar007
veterán

Nah felhívtam a postát már nem bírtam magammal.. :U
Posta szerint az ebay-es aki valóban megnyerte az aukciót már november 1-jén megkapta, a másik aki csak úgy küldött egy kevés pénzt ő meg tegnap kapta meg..
Ebay-en semmi visszaigazolás? Nah most mi van?Nincs netjük? Vagy trükköznek? :DDD

Give me your cum,bull!

(#7009) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Hogy megy a vásárlás Ebayen??? Lehet,hogy reggelnék rá,de előtte tudni szeretném,hogy miként mennek rajta a dolgok!!!
Tudna nekem valaki segíteni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#7010) pentium4 válasza cellpeti (#7009) üzenetére


pentium4
senior tag

nagyon egyszerüen, reggel, cimet beirod ahova kő a cucc, és finish, mész PP re regisztrálsz, kártyát hozzáadod, ok, verified olod marad, és kész!
vezsel valamit és fizetsz!

P4

(#7011) cellpeti válasza pentium4 (#7010) üzenetére


cellpeti
veterán

pentium4 írta:
"mész PP re regisztrálsz, kártyát hozzáadod, ok, verified olod marad, és kész"

Na!

1.) Mi az a PP?PayPal talán?
2.) Bármilyen karit hozzá tudok adni,vagy csak dombornyomottat???

pentium4 írta:
"verified olod marad"

A .com-os oldalról vagy .de-s oldalról szoktatok venni?? :U

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#7012) cellpeti


cellpeti
veterán

Most az ebay.com-ra beírom,hogy Vas megye biztos tuti tudják hol van nem?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#7013) Winner_hun válasza cellpeti (#7009) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]
Bankkártya adatbázis - Interneten használható kártyák
.com-on regelj be

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7014) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!
PayPal-nál melyiket kell választani a Personal a Premier-t???

Tigris, tigris, csóvafény...

(#7015) Winner_hun válasza cellpeti (#7014) üzenetére


Winner_hun
félisten

Personal gondolom elég lesz neked.
Amúgy meg PayPal regisztráció

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7016) cocka válasza cellpeti (#7011) üzenetére


cocka
veterán

A .com-os oldalról vagy .de-s oldalról szoktatok venni??

Én a magam részéről egyikről se. Inkább a co.uk-ról. Onnan érdemes a vámmentesség meg a paypal miatt.

(#7017) Dexar007


Dexar007
veterán

Nos vannak fejlemények! :K
Az egyik ukrán német aki ebay-en kívül vette meg tőlem az iphone-t, ő tegnap megkapta , vissza is írt hogy "minden oké thx"...de mivel ebay-en kívül vette meg így ugye nincs is rá mód hogy pozitívat kapjak tőle?:(

A másik aki az eredeti vásárló aki aukciózott is ő már ( posta szerint) szombaton kapta meg, de már 4napja nem ír semmit...
Pedig ha már az egyik német megkapta aki még ráadásul 500km-el messzebb is lakik, akkor már az eredeti ebay-esnek is meg kellett volna kapnia.. :F

Give me your cum,bull!

(#7018) oceanearth válasza Dexar007 (#7017) üzenetére


oceanearth
őstag

persze, h nincs feedback, remélem ezt te sem gondoltad komolyan.

ne aggódj, ez nem jelent semmit. én van, hogy simán elfelejtem, h feedbacket kell hagyni...

(#7019) Dexar007 válasza oceanearth (#7018) üzenetére


Dexar007
veterán

Ok,de már megkapta a csomagot, vagyis már mindenképpppppp meg kellett kapnia mivel a másik is megkapta... :F és direkt mondtam neki h amint a kezében lesz írjon hogy mi a helyzet. :)) Közben vaterán vettem egy másik iphone-t , és ezért kéne a feedback h tényleg normális működő telót adok / veszek. :B

Give me your cum,bull!

(#7020) Dexar007


Dexar007
veterán

Kiutaltam a lét cib-es számlámra ma meg is kaptam. :K
90k és nem kértek még semmilyen személyit vagy valamilyen igazolványt. :))
Közben szereztem egy másik iphone-t ugyancsak ebay-re megy fel de ez már 16gb-os szóval olyan 130körül kéne elmennie, vagyis készíthetem majd kiutaláskor a személyit meg mindent ha minden igaz. :F

Give me your cum,bull!

(#7021) pentium4 válasza Dexar007 (#7020) üzenetére


pentium4
senior tag

miért kéne készíteni a személyidet??

P4

(#7022) sasa311 válasza cocka (#7016) üzenetére


sasa311
veterán

A co.uk a nagybritanniai, a .de a német.
Miféle különbség van vámügyileg a kettő között? :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#7023) cocka


cocka
veterán

Következő a szitu:

Eladóval licit előtt letárgyaltam 2 dolgot.

1. Szállít-e ide
2. Ha igen, mennyiért.

Válaszok: Szállít, megírta hogy 5.75 fontért.

Licitáltam, megnyertem. Kombinált pk. volt 5.75 3 termékre, tehát vártam tőle az invoice-t. Küldött egyet amiben a p&p = 9 font.

Visszaírtam neki, hogy ez nem korrekt meg stb.. Szerintetek jól jártam el? Meg megírtam hogy kiszámoltam a költségeit és max. 6-7 font körül lehet, többet nem vagyok hajlandó fizetni.

(#7024) Gabcsika válasza cocka (#7023) üzenetére


Gabcsika
tag

Nézd meg a tárgyat amire licitáltál, hogy az eladó leírta-e pontosan a s&h árakat és/vagy írta-e, hogy "contact seller", ha máshonnan vásárolsz, mint amit ő eredetileg megadott ott.
Ha az első eset áll fent (tisztán, világosan leírta az árakat), akkor ha az valóban 5.75, akkor egyetlen fityinggel sem szabad többet fizetned.
Ha a második eset volt, akkor meg a levélre hivatkozhatsz.

Szerintem semmiképpen se fizess többet, de tisztázd vele a fentieket.

Freedom, Nature, Love & Music

(#7025) cocka válasza Gabcsika (#7024) üzenetére


cocka
veterán

Eredetileg csak UK-ba postáz, de mivel beleegyezett, hogy elküldi, így végül is tárgytalan.

Az ominózus mondat: can do p+p - £5.75 for 3 issues and £5 for 2 issues to Hungary.

és ezek után kapom a 9 fontos invoice-t. Egyébként meg direkt úgy írtam neki, hogy legyen szíves küldjön egy invoice-t az 5.75-ös árral.

Azon gondolkodtam még, hogy a paypalból a send money opcióval nem lehet elküldeni neki az összeget? Mert ugye az invoice-t én nem tudom módosítani, csak ő.

(#7026) cocka


cocka
veterán

Hát jól megcsinálták ezt az ebay checkout faszságot! :((

Képtelenség lelesni az eladó címét. Gondoltam a send money-nál csak kiköpi, ha ebay item-ekre megyek. Hát akár send money-nál ebay items, akár a pay for ebay items, mindkettő átirányít a hülye checkoutra. Amikor pedig a megadott összeggel terhelt cuccot akarom kifizetni, akkor meg mikor eljutok oda, hogy a fizetés meghiúsult, akkor sem deríthető ki az e-mail cím. Gondolom a contact infoban sincs benne. Faszául ki van ez találva, nehogy már véletlenül megkerüld az ebayt.

(#7027) pentium4 válasza cocka (#7026) üzenetére


pentium4
senior tag

hát ha ebay-en vezsed meg akkor mi értelme lenne megkerülni az ebay es checkout ot??
max azért hogy a fee ket elkerüld, de az ebay se hülye! és miylen hülye check outra irányit át?

P4

(#7028) cocka válasza pentium4 (#7027) üzenetére


cocka
veterán

Olvasd el a 7025-ös hsz.-emet. Ott a válasz a miértekre.
A kérdés inkább az, hogy ha nem válaszol időben, akkor meddig tartható ez a huzavona, mert az előre megbeszélt összeget szeretném kifizetni, de az invoice-t csak ő tudja módosítani, én meg elvileg nem tudok trükközni, hogy a végösszeg más legyen. Több, mint egy ezressel akar lehúzni. :( (azon felül ami meg lett beszélve)

(#7029) pentium4 válasza cocka (#7028) üzenetére


pentium4
senior tag

dehogy nem tudsz trükközni!
a mail cimét látod hogy honnan jött az invoice!
pp re felmész send money, beirkálod az összeget, megjegyezésbe meg beirod az infókat hogy xy t vettél +posta és send!
perzse igy nem lesz kifizetettnek látszani az aukció, de aszem ha pay for ebay item re mész ott át tudod irni a mezőbe lévő értékeket!

P4

(#7030) Scotch válasza cocka (#7023) üzenetére


Scotch
csendes tag

Szia,
Az még nem egyértelmű számomra, hogy egyátalán nem reagált, vagy meggondolta magát, és visszaírt, hogy 5,75 helyett 9-et kér.
Velem is történt már hasonló, nem is egyszer.
Én mindig arra a levélre válaszolva szoktam jelezni a problémám, amiben az ajánlatot tette.
Eddig ez bejött.

Állítólag tíz év múlva véget ér a hét, szűk esztendő.

(#7031) oceanearth válasza sasa311 (#7022) üzenetére


oceanearth
őstag

Semmi. Tök mind hova regelsz, akármelyik ebay-es oldalon beléphetsz és vásárolhatsz. A regelés csak egy formaság. Én pl. brit oldalon regeltem, de legtöbbször a .com-ról vásárolok.
VÁM nincsen EU-n belülről.

(#7032) cocka válasza pentium4 (#7029) üzenetére


cocka
veterán

a mail cimét látod hogy honnan jött az invoice!

És abban 100%-ig biztos vagy, hogy ez az e-mail cím egyben az ő paypalos e-mail címe is? Mert én erre nem vennék mérget. Ha te igen, akkor vigyázhatnál az egészségedre. :D

(#7033) cocka válasza Scotch (#7030) üzenetére


cocka
veterán

Először kérdésre megírta licit előtt, hogy mennyi lenne: 5.75

Licit után küldött egy invoice-t, amiben 9 font szerepel. De ezt már leírtam. Mi a kérdés? :D

(#7034) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Help!
Este le szeretnék ütni egy cuccot, de nem leszek gépközelben.Ilyenkor azt kell csinálnom h maximum bidnek beírom azt az összeget amit max szánok rá és reménykedem, hogy a végére nem megy fölé?És ilyenkor a rendszer érzékeli a bejövő bid-et és automatikusan rálicitál nekem?!Amugy mennyivel szokott általában?!

(#7035) Scotch válasza cocka (#7033) üzenetére


Scotch
csendes tag

Kicsit értetlenül állok a probléma előtt, miért is kellene itt trükközni?
Hisz csak szólni kellene az eladónak, hogy javítsa le a kiajánlott 5,75-re a szállítási ktg-et. Nem?

Állítólag tíz év múlva véget ér a hét, szűk esztendő.

(#7036) cocka válasza Scotch (#7035) üzenetére


cocka
veterán

Már szóltam. Pont arra nem válaszol. De a pentium4 által leírt módszer úgy néz ki járható út lenne, azért még kivárom a végét, csak nehogy unpaid item strike legyen a vége. Azt nem szeretem.

(#7037) cocka válasza rOwLeY (#7034) üzenetére


cocka
veterán

Ilyenkor azt kell csinálnom h maximum bidnek beírom azt az összeget amit max szánok rá és reménykedem, hogy a végére nem megy fölé?

Igen valami ilyesmit. Vagy sniper progit avagy weboldalt használsz. Vagy felbérelsz valakit, hogy üsse le a végén.

A sniper progikról meg a weboldalas okosságokról én örökre lemondtam, mert mindig valami hülyeség miatt meghiúsult a licit. Pl. az egyik ilyen lehet, ha tudtodon kívül buyer requirements van beállítva a licitre és ezt az eladó elfelejti veled közölni, a proginak megadod, hogy licitáljon az utolsó 4-5 másodpercben és jön az automata ebayes kifogás, hogy sorry de a te országodból nem tudok liciteket fogadni. Volt egy ilyen esetem, azt hittem lemegyek hídba, de végül eldöntöttem, hogy akkor ennyit a sniper progikról. Az ilyen licitálást meghiúsító tényezők azért hamar kiderülnek, ha nem közvetlenül a vége előtt dobod rá a licitet. Bár az más kérdés, hogy ezzel generálod az árnövekedést, de hát valamit valamiért.

És ilyenkor a rendszer érzékeli a bejövő bid-et és automatikusan rálicitál nekem?!Amugy mennyivel szokott általában?!

A hogyan működik az ebayes licitálás című rovatot jó, ha elolvasod. Egyébként igen. (ebay help)

Szintén ebay helpben található: Bid increments. Nem olyan mint vaterán, hogy én is megadhatom mennyi lehet. Aztán sokak jól bevált trükkje ez: 1 Ft-ról indít és 1200 Ft a licitlépcső, így ha valaki már licitált az őket követő esélyes licitálókkal szépen kibasznak. Ezért jobb az ebay, mert ott tudomásom szerint nincs lehetőség egyéni bid increment beállítására. A licitlépcsők pedig összegtől függően nőnek ugyebár. (lásd help)

(#7038) tucsok.


tucsok.
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, most kezdtem az ebay-t azt szeretném megtudni, hogy milyen költségekkel kell számolnom itthon ( vám,áfa) egy Szingapúrból vásárolt óra esetén melynek ára 27usd, és a postaköltség 25usd? Paypal-al kifizettem.

Hogy megy ez a vám dolog?

"So say we all"

(#7039) tucsok.


tucsok.
senior tag

és ez :The item will be sent via registered airmail(requires
signature)

azt jelenti, hogy ajánlottan fogják feladni? :U

"So say we all"

(#7040) sasa311 válasza tucsok. (#7038) üzenetére


sasa311
veterán

EU-n kívülről ~25% körüli összeg a Vám + ÁFA.

Úgy működik, hogy vagy lecsapnak rá a vámhivatalba vagy nem. Minél nagyobb a csomag (bevallott) értéke annál sanszosabb, hogy megállítják.
Ha kételkednek az áru értékében nem árt, hogyha valamiféle iratot a fizetésről megtartasz (pl. paypal 27 USD utalás), hogy mutogathatsd.

Arra most hirtelen nem emlékszem, hogy mekkora az összeghatár, amitől vámköteles, talán 50$ körül, de majd valaki kijavít.

mod:
Azt jelenti, hogy regisztrlá légipostán küldik, de tudtommal a magyar postával nem kompatibilis, úgyhogy tökmind1...

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#7041) tucsok. válasza sasa311 (#7040) üzenetére


tucsok.
senior tag

Köszönöm a segítséget, és hogy megy az áfa és a vám kifizetése? :U

"So say we all"

(#7042) sasa311 válasza tucsok. (#7041) üzenetére


sasa311
veterán

Úgy, hogy bemész az Orczy téri főpostahivatalba a Vámosokhoz, beizeted és már (órák kérdése) viheted is a csomagodat.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#7043) pentium4 válasza cocka (#7032) üzenetére


pentium4
senior tag

ne lámázzál már ahonna az invoice t küldte paypal ról ahova azt kifizetted volna, az az ő pp-s cime, különben, miért küldte volna arról? amugy meg letod ellenőrizni hogy az övé e send money t csinálsz beirsz 1 dollárt, köv lapon kiirja hogy kinek küldenéd és ott vannak infók!

P4

(#7044) pentium4 válasza tucsok. (#7041) üzenetére


pentium4
senior tag

ilyen összegnél nem élsz vám meg áfa!
ne szarjál! főleg a távol keletiek ráírják hogy 3-4 dollár oszt halló!

P4

(#7045) tucsok. válasza sasa311 (#7042) üzenetére


tucsok.
senior tag

tesó én szegedi vagyok :U fel kell mennem pestre :U :O ? :O :O honnan tudom meg, hogy ott van?

p4: köszi nyugszok, még most kezdtem az ebay-t :R

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#7046) cocka válasza pentium4 (#7043) üzenetére


cocka
veterán

Akkor hát vagy megvárom míg válaszol vagy elküldöm most. :)

Csak nem valami közlékeny. :U

(#7047) pentium4 válasza tucsok. (#7045) üzenetére


pentium4
senior tag

nem kell felmenned Pestre, kapsz tőlük értesítést majd, faxolsz nekik egy számlát és vámolják, majd küldik hozzád szegedre ahol a postás bácsinak kicsengeted a költségeket!
de ilyen összegnél nem lesz ilyesmi!

P4

(#7048) pentium4 válasza cocka (#7046) üzenetére


pentium4
senior tag

felkell hivni ha nem válaszol oszt cső!
vannak netes telefonok, vezetékes usa teló ingyen hivható!

P4

(#7049) tucsok. válasza pentium4 (#7047) üzenetére


tucsok.
senior tag

köszi a segítséget :R :R :R

"So say we all"

(#7050) Gabcsika válasza magi20 (#6973) üzenetére


Gabcsika
tag

Apropó!

Ezzel a sztorival mi a helyzet? Beállt valami változás?

Freedom, Nature, Love & Music

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.