Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) somnia


somnia
őstag

Ebből is látszik, hogy érdemes elolvasni a leírást!

(#51002) WhiteWalker válasza somnia (#51001) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Hihetetlen hogy van aki erre licitál....:(((

(#51003) mm89 válasza somnia (#51001) üzenetére


mm89
őstag

:Y idióták :D
Tuti lesz az a hülye aki megnyeri és még ki is fizeti az árát :D

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#51004) zsupyro


zsupyro
tag

Sziasztok. Három hete rendeltem egy tablet tokot, mivel más mintázatot akartam mint ami a fő képen volt fizetésnél beírtam megjegyzésbe a modell számot. Megkaptam a terméket de nem azt amit szerettem volna hanem amelyik a fő képen volt. Írtam az eladónak hogy én nem ezt rendeltem,fizetéskor írtam megjegyzésbe a model számot, és így nem fogok tudni pozitív feedback - et adni, hacsak nem tudjuk rendezni a dolgot. Erre ő visszaírt hogy nagyon sajnálja de nem találja ezt az üzenetek közt, nézzám át mégegyszer hogy biztos elküldtem e. Az ebayen egyértelműen ott van a vevő üzenete eladónak, hogy mit kértem. A paypalon is ott van a note alatt ugyanaz. Most akkor szerintetek mit lehet csinálni ilyen helyzetben??

(#51005) hobbyone válasza somnia (#51001) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Hogy lehet új a doboz, ha nincs benne a telefon?

A termék tulajdonságainál:

Storage Capacity: 32 GB
Features: Wi-Fi Capable, GPS, 3G Data Capable, 4G Data Capable, Music Player, Bluetooth Enabled
Camera: 12 MP

Ez is érdekes:

On Jan-25-15 at 13:14:45 PST, seller added the following information

(#51006) VMatteo válasza somnia (#51001) üzenetére


VMatteo
őstag

Köszi hogy szóltál, ez tuti vétel, itthon 150e Ft körül van ;] :DD ment is a licit

Tisztelet a Gépésznek!

(#51007) Dluinet válasza VMatteo (#51006) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ne vezess félre másokat, nem mindenki veszi figyelembe a szmájlikat

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51008) VMatteo válasza Dluinet (#51007) üzenetére


VMatteo
őstag

ezt a jó DOBOZt irigyled másoktól? :DDD :DD jó befejeztem

Tisztelet a Gépésznek!

(#51009) Dluinet válasza VMatteo (#51008) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csak azt, hogy valaki itt véletlenül rálicitál

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#51010) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Sziasztok,

Azon gondolkozok, hogy rendelek egy telefont Kínából de nem szívesen fizetném ki az itteni sarcot ezért úgy gondoltam, hogy a haverom osztrák címre rendelem meg. Van valakinek ezen a téren tapasztalata, hogy ott mennyire nézik meg?

Köszönöm

(#51011) somnia válasza Chuck Norris (#51010) üzenetére


somnia
őstag

Gondolod, hogy Ausztriában nincs vám meg áfa?

(#51012) V/ válasza somnia (#51011) üzenetére


V/
Topikgazda

Még nem mindenkinek tiszta, hogy ami az Unión kívülről jön, azt az Unióban egységesen vámolják, Áfá-zzák, annyi az előny, hogy a 23-150 €-ig Ausztriában nem 27% az Áfa, afölött meg a Vám egyébként egységes. Az is előny hogy euróban fizeted, nem forintban, a $ / € árfolyam kedvezőbb mint a forintos viszonylat.

(#51013) sotetlovag97 válasza V/ (#51012) üzenetére


sotetlovag97
tag

Nem találom az automata fizetési módot.

De viszont mi az a minimum vásárlási előírás?(Ilyenről nem olvastam sehol sem)
Meg esetleg segítene az nekem, ha upgradelném az accountom?

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#51014) V/ válasza sotetlovag97 (#51013) üzenetére


V/
Topikgazda

Kontoeinstellungen
Mein eBay-Konto
Zahlungsmethoden für Verkäufergebühren
Automatische Zahlungsmethode:

Limits für eBay-Verkäufer:
Limits für eBay-Konten
Limits für neue Verkäufer
Limits für Kategorien
Limits für Artikel
Limits anheben

Itt vannak felsorolva, a német nem az erősségem.
Valami 10 darab kell eladás vagy vásárlás és 90 napnál régebbi nem lehet, de ezt lehet, hogy csak a nemzetközi szállításnál előírás, a normál eladásra nem biztos hogy vonatkozik,

(#51015) sotetlovag97 válasza V/ (#51014) üzenetére


sotetlovag97
tag

Nekem az általad leírt harmadik opció nincs ott sehol sem.
Itt egy kép:

A 10 vásárlásról/eladásról eddig még nem is tudtam, így már b@szhatom, hogy valamit is eladjak ezen a szaros oldalon.
Hogy miért kell ennyire túlcifrázni mindent...

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#51016) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Ahogy visszakerestem, akkor elvileg courtesytrading és sinceritytrading egy eladót takar? Sajnos sincerity letiltotta több termékénél is a Magyarországra postázást. :(

(#51017) Chuck Norris válasza somnia (#51011) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Arra nem gondoltam viszont arra meg igen, hogy talán ott nem sz*rakszanak a magánszemélyek párszáz eurós dobozaival mint itt szokás.

[ Szerkesztve ]

(#51018) V/ válasza Chuck Norris (#51017) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekik is valamiből finanszírozni kell a "hanyatló" társadalmukat. Ezért van Áfa mindenhol, a mértékébe most ne menjünk bele.

(#51019) Chuck Norris válasza V/ (#51018) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Lehet nem fogalmaztam egyértelműen az elején; a kérdésem nem arra irányult, hogy mennyi adót vámot miazmást vetnek ki Ausztriában az EU-n kívülről jövő árukra -biztos kevesebbet mint itt- hanem, hogy mit mutat a gyakorlat? Még egyértelműbben fogalmazva, van-e valami tapasztalat az osztrák vámosokkal?

(#51020) wwhy válasza pepe091 (#51016) üzenetére


wwhy
veterán

Igen, ugyanaz. Ez az eredménye annak, hogy a sok fa@sz@gyerek refundot kér, közben meg árulja a cuccot ph-n stb :(

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#51021) V/ válasza sotetlovag97 (#51015) üzenetére


V/
Topikgazda

Ami nálad hiányzik, hogy miről akarod fizetni az eBay jutalékokat.
Addig nem lehet feltölteni, amíg az nincs megadva. Valahol a folyamatban meg kell adnod, de ezt célszerű Paypal számlára megadni, a közvetlen, mondjuk OTP számla nem célszerű.
Így ha eladok valamit, annak az eladási ára a Paypal számlámon van, esetleges vásárlásnál fel tudom használni, a Paypal számláról a saját banki számlára bármikor átutalható.
A paypal számlán meg a hónap végéig legyen annyi összeg, ami fedezi a jutalékok összegét, de ha bankkártyához van kötve a Paypal, akkor az eladási jutalékot is ki tudom fizetni nem kell figyelni és semmi gond az eladással. (havonta számláznak)

[ Szerkesztve ]

(#51022) pepe091 válasza wwhy (#51020) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Köszi! Szerintem is ez lehet a háttérben.. :(

(#51023) üszök válasza pepe091 (#51022) üzenetére


üszök
őstag

Van még vagy 3 nick azon kívül is. Ha gép elôtt leszek össze szedem.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#51024) zsupyro válasza zsupyro (#51004) üzenetére


zsupyro
tag

...azóta küldött üzenetet melyben értetlenkedik hogy ő nem kapott ilyen levelet,küldött az összes tőlem kapott levélről fotót hogy nincs egyikben sem a kérésem..Csináltam képet a vásárlás részleteiről melyben a "note to seller" részben látszik egyértelműen mit kértem és elküldtem neki...Erre ma ezt kaptam :"dear friend,I am so sorry for this,maybe the system have some problem,we would like to resend the right one to you,do you think it is ok?" Most erre mit lehet válaszolni szerintetek?

(#51025) kerekfej


kerekfej
addikt

ezüst csillagos láttatok már ilyet?

(#51026) sotetlovag97 válasza V/ (#51021) üzenetére


sotetlovag97
tag

Már megpróbáltam mindenhová ahová be lehetett írni a paypal címem(email), oda mindenhová beírtam, de még így is mind a két választási esetben (ugye amikor autóalkatrészeket nem lehet eladni meg a másik) ugyan oda jutok ki. Én ezt már nem értem, de komolyan.

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#51027) V/ válasza sotetlovag97 (#51026) üzenetére


V/
Topikgazda

Emlékeim szerint Verkäuferkonto
Persönliche Daten mit látsz?
Szerintem privátban jobb lenne, a többieket ne zavarjuk.

(#51028) sotetlovag97 válasza V/ (#51027) üzenetére


sotetlovag97
tag

Rendben akkor a többit Privátban!

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#51029) gerii


gerii
addikt

Rendeltem eBay-en új, eredetinek mondott akksit, ezt kaptam (0 töltési ciklussal jött):

Az eredeti pedig ez:

Valóságban fenti- új; lenti -régi, eredeti:


Nagy felbontásban

A rendelten 5100mAh/73Wh van feltüntetve (az eBay-es leírásban is), a programok (HP; AIDA;HWinfo) szerint viszont 4400mAh-s (63Wh), és CT száma sincs. Az üzemidő sem túl acélos, talán mert 900 napja gyártották.

HP topicban azt írták, hogy szerintük sem eredeti.

KÉRDÉS:
Ugye így ez se nem "genuine", se a kapacitása nem annyi; a tömege 410 helyett 392g (a gyárimé 425g), és nincs rajta AV08 felirat sem, szóval nem a képen/leírásban szereplő terméket kaptam.

60$ volt, de 40$-ért tudtam volna olyat venni mint amit kaptam.
Visszaküldeni nem akarom, viszont legalább a 20$ különbözetet behajtanám rajta, sőt, mivel átb@szott egy kicsit többet is.
Igazam van szerintetek, ti mit csinálnátok?

Hosszú lett, bocsi :B

[ Szerkesztve ]

(#51030) Zotya21 válasza gerii (#51029) üzenetére


Zotya21
senior tag

én beletörődnék XD

de egy próbát megér hátha hajlandó válaszolni de szerintem úgysem fog

én multkor Ilyet rendeltem a titánium verzót hát mnodanom se kell csak úgy kipróbáltam egy csavaron mert mirért ne hamár van rajt viláskulcs cucc, szóval a csavar trancsírozza a multitoolt

mágnesesnek nem mágneses de szerintem nem is titán, vagy az csak valami gyönge fajta rosszul hókezelt

most megrendeltem az acélt belőle arra kíváncsi leszek szerintem az erősebb lesz mint a titán :DDD

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#51031) bgabi1


bgabi1
aktív tag

Economy Int'l Postage: Free shipping
Standard Int'l Postage:100 GBP

4 db indexbúráról lenne szó, melynek összértéke 5000 Ft. Mi a különbség a két szállítási mód között, hogy az egyik ingyenes a másik meg 100 Font. A szállítási idő is egyezik nagyjából. Lehet-e kiválasztani vásárláskor, hogy melyiket akarom? indexbúra

[ Szerkesztve ]

(#51032) V/ válasza bgabi1 (#51031) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom mit néztél, de Magyarországra Standard Int'l Postage GBP 24.99 és március 6 a végső idő, míg a másiknál március 11.
Az ingyenes általában a végső időponthoz esik közelebb, a drágább hamarabb érhet ide., talán.
Egy lényeges különbség azért van, a drágább szállításnál már átléped a 6000 Ft-os határt (11800Ft) és elméletileg 3200 Ft Áfá-t kell +ba fizetni, így 15000 Ft lehet a 1300 Ft helyett a "búrák" ára.
Ha több szállítási lehetőség van, a kifizetés előtt, az összesítőnél lehet választani.

[ Szerkesztve ]

(#51033) V/ válasza V/ (#51032) üzenetére


V/
Topikgazda

Bocsánat, a 4 darab szállítás tényleg 100,(bamba voltam) ha így számoljuk akkor 47300 a nettó, a teljes költséged 60105+2000 Ft, 62105 Ft lenne, lehet, na ez egy kicsit sok.
Meg átlépted a vámtarifa határt (47000 Ft), számolják ha jól emlékszem gépjármű alkatrészre a 3,5% Vám-ot is. Az még +.

[ Szerkesztve ]

(#51034) agroman válasza bgabi1 (#51031) üzenetére


agroman
senior tag

keress ra hatha arulja o vagy vki mas 4db-os verzioban is..
rendszerint tobb darab = olcsobb db ar es kb. ugyanannyi szallitas mint 1-nel.

[ Szerkesztve ]

------

(#51035) V/ válasza bgabi1 (#51031) üzenetére


V/
Topikgazda

http://www.ebay.de/itm/Blinkerglas-Yamaha-XVS-1100-Drag-Star-Classic-VP05-XVS-/230651803992?pt=DE_Motorradteile&hash=item35b3eb3958

(#51036) bgabi1 válasza V/ (#51035) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Köszi a linket. Nézegettem az eladó termékeit, de nekem a fehér búra kell és azt nem találtam nála.
Elvileg, ha nem a standard - ot választom, akkor ingyenes a szállítás? Amúgy teljesen mindegy, hogy 5 nappal később jön. Még azt is meg merem kockáztatni az ingyenes szállítással, hogy esetleg elkeveredik az árú és nem kapom meg. Még az is jobb mint a 60000 Ft, ami már az abszurdisztán fogalmát is kimeríti. Ráadásul az én linkemen mintha párban kerülne 1265-be, azaz a 4 db lehet, hogy csak 2530Ft.

[ Szerkesztve ]

(#51037) lacus83


lacus83
senior tag

Hello Mindenki!

Pay Palon nyitottam egy vitát .2015.01.26 án

Ma reggel történt hogy eltűnt az összes tranzakció előzményem a nyitott vitával együtt.
Egyik pillanatban még ott volt,mikor kattintok rá akkor meg frissül a böngésző és már nincs ott.
Én nem zártam le semmit sem.
Van azonosítóm az esethez stb.

Ebayen az adott termékhez kapcsolódva pedig üzenet ebay felületen hogy ügye nem nyitható vita mert Pay Palos vita van nyitva.

Akkor hogy is van ez?

Pay Pal felületen miért tűnt el minden:?

Február 5 ig van "beszélgetés fázis"
De nem elérhető a vita,sem pedig semmilyen előzmény.
Se nyitott,se lezárt.

Most február 1 van.De gondolom semmi köze semmihez.Attól függetlenül nem kellett volna eltűnnie semminek sem mert vége lett a januárnak.

Ötlet?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#51038) lacus83 válasza lacus83 (#51037) üzenetére


lacus83
senior tag

Nah csak meg lett.

Nem értem mi van ezzel az oldallal.
Egyszer hol vannak infók egyszer nem :F WTF? :DD

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#51039) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Egy termékre próbálok licitálni a német ebay en de sehogy nem jön össze.
Magyarországra nincs szállítás ezért nincs érvényes licit,
pedig lenne egy német címem ahova mehetne a szállítás.
Üzenetet nem tudok írni az eladónak.
Ha regisztrálok egy új account ot a német címmel az megoldás lehet?
Illetve ezt csak a .de címen tehetem? (nem nagyon megy a német.)
Volt már vkinek hasonló?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#51041) radi8tor válasza DonThomasino (#51039) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kell új account, bármennyi címet hozzáadhatsz a jelenlegihez is.
Vedd fel a német címet, állítsd be elsődlegesnek. Lépj ki, majd vissza és próbálj licitálni.

⭐ Stella

(#51042) V/ válasza bgabi1 (#51036) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen 1 pár, (2 x turn signal lens( left & right))
Ha elveszne, ami azért nem jellemző, sokan vásárolunk ingyenes szállítással és nem minden küldemény veszik el, visszakapod a pénzed, ha időben reklamálsz

(#51043) DonThomasino válasza radi8tor (#51041) üzenetére


DonThomasino
veterán

:R
Létezik az hogy üzenetet se tudtam írni a német cím hiánya miatt?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#51044) pirosvilamos válasza DonThomasino (#51043) üzenetére


pirosvilamos
tag

A németek néha nem a címet nézik, többször volt már, hogy nem akarták ellküldeni a cuccot,
mert külföldre nem postáz..
Olyankor mindig írok, hogy nézze már meg azt a frankfurti címet, és juttassa el oda, erre lenyugszanak :D

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#51045) DonThomasino válasza pirosvilamos (#51044) üzenetére


DonThomasino
veterán

Amíg nem fizetem ki remélem
nem küldi el Hans a false címre . :DDD

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#51046) pirosvilamos válasza DonThomasino (#51045) üzenetére


pirosvilamos
tag

Beszélgess vele kicsit, jó néven veszik :)
Volt olyan, akinek megírtam, hogy csak januárban postázzon, mert ünnepek között nem lesz otthon senki, tök normálisan január 10-én visszaírt, hogy "Ma adtam fel a csomagodat haver!"
Ellenpélda: másik arc, elküldte a csomagot, 4,5 euroért. Csomag visszament, mert nem volt otthon senki sem.
Írtam neki, hogy bocs, küldje újra. Erre visszaír, hogy jó, utaljak át 7 euro-t. Mondtam, anyád. 4,5 euro elutal, emberre ráírás, ott a 4,5, küldd a csomagot!! Még aznap írt, hogy feladta...

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#51047) bgabi1 válasza V/ (#51042) üzenetére


bgabi1
aktív tag

Köszi a választ, most az érdekelne, ami az utolsó néhány hozzászólás témája is. Itthon mindig úgy rendelek, hogy megadom megjegyzés rovatba a telómat, mivel senki nem tartózkodik a megadott címen napközben. Ebayes rendelésnél mi a helyzet? Bedobnak egy értesítőt, hogy x napig átvehetem, vagy megy vissza a feladónak? Egyáltalán ki fogja hozni a csomagot? Posta, futár? Egységes ez, vagy kiszámíthatatlan?Annyiból jó lenne tudnom, mert az első portékám már Magyarországra érkezett Hong Kongból, tehát napokon belül itt lesz, de több is utazik. Ebayen adtam meg mobilszámot, nem tudom, hogy azt rá írják-e a csomagra.
Mi a teendőm, azon kívül, hogy várok?

(#51048) matyi19


matyi19
őstag

Most mi van?

"Your eBay Buyer Protection case is open. If you are unable to work things out with the seller, you are now eligible to escalate this case to eBay Customer Support for a final decision.

If we don't hear from you by 02-15-2015, we'll assume you worked things out with the seller and your case will automatically close. Once your case closes, it cannot be re-opened.

Details on how to escalate your case:

Follow the Case Details link below
Click "Respond to Case"
Select "Escalate this case" to eBay Customer Support
Click "Submit" after providing additional details you'd like to share about your case
If you were able to work things out with the seller, please close this case:

Follow the Case Details link below
Click "Respond to Case"
Select "Close the case"
Click "Submit""

(#51049) radi8tor válasza matyi19 (#51048) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Most mi a kérdés?

⭐ Stella

(#51050) matyi19 válasza radi8tor (#51049) üzenetére


matyi19
őstag

Nyitottam egy Case-t, még valamikor mivel nem kaptam meg egy terméket.
Azóta nem jártam eBay-on....
Pontosan mit akarnak ezzel az üzenettel? Mi a további teendőm?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.