Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79301) merqree válasza V/ (#79300) üzenetére


merqree
őstag

Nem hasonlítottam össze a két hirdetést, de szerintem CTRL+C CTRL+V a szöveg, ellenben a megnevezésben van egy "EU" tag, ami a másik termék megnevezésében nincs benne.
A fénykép szerint nem egyezik a kijelző.

(#79302) V/ válasza merqree (#79301) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak példa volt hogy ki van írva a képeken is meg a szövegben is.
A kijelző nem egyezik, de a gombok funkciója hasonlíthat.

[ Szerkesztve ]

(#79303) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Azt szeretném még kérdezni, ha ebből rendelek annak van valami törvényi korlátozása behozatal szempontjából?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#79304) V/ válasza Bacusuz (#79303) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudok róla vásároltam már virág és növény magvakat innen is és Kínából, Indiából és nem volt probléma. Ez nálunk is honos növény magja, nem hiszem hogy gond lenne.

(#79305) Golyobis válasza V/ (#79297) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Nem tudom igazából. Azt akartam eldönteni hogy jogos-e a reklamációm, vagyis hogy indtíhatok-e egy caset-t és hogy jogos-e a negatív értékelés egy ilyenért, és hogy a visszapostázás orbitális költségét visszakaphatom-e (kösz a GLSs tippet).

Amúgy hülyének érzem magam, mert ténylegesen nem próbáltam még ki, annyira feldúlt voltam, közben pedig lehet hogy mégis képes felvenni, bár ha így is lenne, akkor a kártya valószínűleg integrálva van a kijelzőbe, ami nem sok különbséget jelent nekem felhasználás szempontjából, mivel a felvételeket ilyen esetben sem lehet az ügyfélnek transzportálni. A kijelző mintha be lenne ragasztva a keretbe, és én nem mertem feszegetni. A használati utasítás pedig nem említette hogy azt onnan ki kellene szedni.

Arra gondoltam hogy egy külső kamerával veszem majd fel a képernyőt... :U

(#79306) V/ válasza Golyobis (#79305) üzenetére


V/
Topikgazda

Körbenéztem más helyeken is, amely képes felvételre annak ott a gomb a kijelzőn és írják mind a képeken, mind a leírásban, viszont ezt a fajtát amit te vettél többet is láttam, írják ugyan a sd kártyát, de a felvételt nem emlegetik.
Az első és második gomb balról a kijelződön minek van írva?
De tényleg az a gond hogy nagyon sok pénzt költöttél rá, az anomáliát, hogy ezeknek elméletben videó felvételt is tudni kell, de nem igazán ír róla információt, arra akkor a vásárlás előtt kell az eladónál rákérdezni.
Tudom nagynak tűnik a 7" és 9" közti különbség, de én az olcsóbbat vettem volna meg, ahol a videó is írva van.
Persze előfordulhat hogy nem olyat küldenek, de az akkor már egyértelműen az eladó hibája, itt meg megtévesztett, átvert vagy én figyelmetlen voltam, nem kérdeztem közt lehet agyalni.
A hiányzó sd kártya árát, ha tényleg nincs sem dobozban, sem a kijelzőben és nem küldöd vissza az egészet azt persze jogos visszakérni. Többször utaltak rá.
A negatív értékeléssel azért megfontoltan, adott esetben te megadod, aztán másnap törölve, mert kimagyarázhatja az eBay felé.
Én jelezném neki a kétségeimet, a hiányzó dolgokat és azután a reakciója függvényében vinném tovább.

[ Szerkesztve ]

(#79307) V/ válasza V/ (#79306) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalós szállítási lehetőségeknél a Csomagküldő az olcsóbb (nettó árak), bár a Fürgefutáros is ad nem drága szállítást

[ Szerkesztve ]

(#79308) Golyobis válasza V/ (#79307) üzenetére


Golyobis
aktív tag

A csomagküldő.hu-t néztem is (az összefoglaló alapján), de az inkább ilyen haladó szintű dolognak látszott.

(#79309) V/ válasza Golyobis (#79308) üzenetére


V/
Topikgazda

Vannak felvevőhelyeik, oda kell elvinni és azután rendezik. EU-n belüli küldésre nekik vannak jó áraik, néha még úgyis hogy a célországban az ottani posta kézbesítő.

(#79310) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok ismét :P
saved item for later-be van egy termék amit nem tudok törölni, mert az info gombnál ezt írja: You can't remove items that you've already committed to buy. Please Go to checkout to pay for these items. If you want to cancel this, visit Customer Service.

ez úgy történt hogy majdnem eljutottam a fizetésig, de nem szállít MO-ra.
Innen hogyan tudom törölni?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#79311) V/ válasza Bacusuz (#79310) üzenetére


V/
Topikgazda

Van olyan beállítási lehetőség az eladónak hogy amikor a kosárba teszed azt kötelező kifizetni. Kérned kell a vásárlás törlését az eladótól.

[ Szerkesztve ]

(#79312) Bacusuz válasza V/ (#79311) üzenetére


Bacusuz
őstag

igen, megpróbálom de még nem fizettem ki asszem
így is kötelező kifizetnem?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#79313) V/ válasza Bacusuz (#79312) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmi sem kötelező, elvárt.
Tegnap írtam a nem fizetési metódus lényegét.

[ Szerkesztve ]

(#79314) merqree válasza V/ (#79311) üzenetére


merqree
őstag

Érdekes hozzáállás, nem?
Miért nem gondolhatom meg magam?
Csak költői kérdések... ;)

(#79315) Bacusuz válasza V/ (#79273) üzenetére


Bacusuz
őstag

:( ajjajjaj
hát remélem rugalmasak lesznek, mert egy nagyon szívhez szóló levelet írtam németül a google fordítóval

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#79316) V/ válasza merqree (#79314) üzenetére


V/
Topikgazda

Tisztázzuk, van lehetőség meggondolni magad, de nem ez lenne az alapkoncepció, hogy összevissza vásárolgatunk, aztán még sem kell.
Ez nem webshop, nem ugyanaz az elv működik itt. Ez piac, nézegetsz és megveszed.
Nem tudom pontosan hogy az Add to Cart szigorúbb változata (lényegében a Buy It now) miért van, de csináltak ilyet.

(#79317) merqree válasza V/ (#79316) üzenetére


merqree
őstag

Ok, a "Buy it now" teljesen egyértelmű, fórum társ leírását úgy értelmeztem, hogy berakta a kosarába (de még csak nem is oda), és onnan már nem tudta törölni, és ki kell fizetnie mindenképp.

(#79318) Bacusuz válasza merqree (#79317) üzenetére


Bacusuz
őstag

buy it now ban voltam már szerintem

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#79319) V/ válasza merqree (#79317) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor lehet hogy nem pontosan fogalmaztam van az hogy Add to Cart és gyűjtögeted berakod, kiveszed, és van az Add to Cart gyűjtögeted, de nincs kivétel a kosárból, ki kell fizetni, mint ha Buy It now lenne.

(#79320) Bacusuz válasza V/ (#79319) üzenetére


Bacusuz
őstag

nem áll kötélnek a mézes mázas szavaimtól, viszont arra hajlik, hogy mégis elpostézza ide bp-re 5,5EUR ért.
Letojom megveszem, majd eladom egyszer.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#79321) V/ válasza Bacusuz (#79320) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos vannak ilyenek akikre nem lehet hatni.

(#79322) Bacusuz válasza V/ (#79321) üzenetére


Bacusuz
őstag

most próbálnám megrendelni, de nem engedi a mo-i címet kiválasztani. Lehet ezt másképp is kifizetni? vagy most mit csináljak szerintetek.
írásban már megegyeztem vele, hogy elküldi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#79323) V/ válasza Bacusuz (#79322) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérned kell számlát, a Request total.... jobb szélen

[ Szerkesztve ]

(#79324) Bacusuz válasza V/ (#79323) üzenetére


Bacusuz
őstag


most már ezt írja, mégsem engedi a szállítási címet, viszont kértem request totalt a címemre

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#79325) Bacusuz


Bacusuz
őstag

megjött az email, melyben bent van az új összeg a szállítással. rámegyek a levélben, hogy pay now, erre megint feldobja hogy dosn-t ship to hung...
megőrülök

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#79326) V/ válasza Bacusuz (#79325) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezen csak az eladó tud segíteni, viszont hiába a jó szándék benned a kifizetésre, ha nem tudod megtenni, végül lehet hogy csak törölnie kell. De az már nem a te hibád lesz.

[ Szerkesztve ]

(#79327) Bacusuz válasza V/ (#79326) üzenetére


Bacusuz
őstag

már azt akarja, hogy egyszerűen utaljak neki pénzt, de én tartom magam az ebay fizetéshez és a pay pal hoz.
Írtam neki hogy találjon megoldást, hisz tényleg egész este azon fáradoztam, hogy kifizessem

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#79328) Bacusuz válasza V/ (#79326) üzenetére


Bacusuz
őstag

siker és bódottá
törölte a rendelést, már nincs a listán sem

köszi mindenkinek a segítséget

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#79329) palamasz


palamasz
friss újonc

Sziasztok! Még januárban vásároltam több terméket összesen 965 EUR értékben. A termékek sérülten érkeztek meg, illetve nem is pont azok, amelyek a képeken látszottak. Lebeszéltem az eladóval, hogy visszaküldöm a termékeket, ő pedig visszafizeti a pénzt. Elfogadta a visszatérítést. Én időben visszaküldtem mindent, a rendszer jelzett, hogy az eladó átvette a termékeket, február 13-ig fizetnie kell. Erre febr. 13-án az eladó nyitott egy ügyet, kérte az ebay közbelépését. Most látom, hogy február 24-én lezárták az ügyet, de erről semmilyen értesítést nem kaptam. És csak ennyi az értesítés: "Entscheidung zu Ihrem Fall. Sie brauchen nicht weiter zu tun." Azaz döntöttek az ügyemben, nincs további teendőm. De erről nem küldtek semmilyen értesítést, illetve a döntés kimeneteléről sem. A javamra döntöttek? Akkor mikor kapom vissza a pénzemet? Ha rámegyek a fellebbezési lehetőségre, és kiválasztok egy terméket, akkor azt írják, hogy már megvizsgálták az ügyet és döntöttek. Ezek szerint a javamra döntöttek? Mire számíthatok? Miért nem írnak semmit a döntésről, miért nem küldenek értesítőt?

(#79330) Golyobis válasza V/ (#79309) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Kipróbáltam, valóban nem tud semmiféle képfelvételt, sd kártyának nyoma sincs, de működik (egyellőre).

Viszont ha sötétebb helyekre irányítom a kamerát akkor a képernyőn vibráló, vízszintes irányú változó szélességű kék, vagy piros és kék csíkok, jelennek meg. A csíkok nem látszanak ha jól megvilágított helyre célzok vele, de itt is "morzsalékos" a kép.
(Az optimálisnál akár egy kicsit is jobban megvilágított felületek kiégnek.)

Az eladónak még tegnap este írtam, (csalódott, de udvarias hangnemben) azóta nem válaszolt. Mennyi időt érdemes adni neki a következő lépés előtt?

[ Szerkesztve ]

(#79331) V/ válasza Golyobis (#79330) üzenetére


V/
Topikgazda

Minimum 2 munkanapot, én 3. napon képek tovább. Én visszaküldeném és vennék egy másikat.

[ Szerkesztve ]

(#79332) V/ válasza palamasz (#79329) üzenetére


V/
Topikgazda

A státusza a küldeményednek kézbesített, delivered volt?
De nem értem, a visszaküldéshez neked kell nyitni ügyet, arra az eladónak 3 napon belül reagálni, majd 5 napon belül fel kell adnod, be kell írnod a nyomkövetési információkat, aztán ha a kézhez kapja akkor 2 munkanapon belül küldenie kell a pénzt és ha az Paypal-on keresztül ment az 3-5 nap és látható a könyvelése.
Semmit nem írtak a 13.-án hogy mi az oka annak amit az eladó indított?

(#79333) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Az ebay.co.uk oldalt használom. Az elmúlt hónapban több sikeres rendelésem is volt.
A felhasználói fiókomban Magyarország van beállítva országnak, de 2 postázási címem is van, egy itthon egy pedig a UK-ban.
Tegnap előtt volt az utolsó sikeres vásárlásom, ma viszont már nem engedett olyan aukcióra licitálni, ahol az eladó csak az UK-ba postáz.
Mind PC-n mind a mobil appban kiírja, hogy mivel az eladó nem postáz Magyarországra, nem licitálhatok.
Kipróbáltam több aukciót is, egyiknél se engedi.

Találkozott valaki hasonlóval? Haverom, aki szintén hasonlóan vásárol, ma is gond nélkül licitált. Flaggelték valamiért az accountomat? Írtam az ebay-nek, de gondoltam amíg válaszolnak rákérdezek itt is.

Köszi.
Üdv.

(#79334) gyulaszu válasza tPedro_ (#79333) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Elsődleges szállítási címnek a UK cím van megadva?

gyulaszu

(#79335) tPedro_ válasza gyulaszu (#79334) üzenetére


tPedro_
őstag

Igen.

Ráadásul ami feltűnt, hogy ha most olyan aukcióra próbálok licitálni, ami nem fog összejönni, mert UK only, akkor még a licitet megerősítő ablak is máshogy néz ki. Rögtön az elején furcsa volt, hogy eddig ilyen ablakkal nem találkoztam

Eddig ilyen volt: [kép]
Most ilyen lett: [kép]

(#79336) gyulaszu válasza tPedro_ (#79335) üzenetére


gyulaszu
senior tag

És miután ezt "konfirmálod" kapsz egy hibaüzenetet?
Ha igen, akkor részemről passz :R

gyulaszu

(#79337) V/ válasza tPedro_ (#79333) üzenetére


V/
Topikgazda

Ja, ezen kívül még van néhány korlátozás amit ha beállít az eladó szintén nem tudsz licitálni.
De nem muszáj az uk oldalon licitálni.
Ha változott az ablak kinézet, akkor másik böngésző, vagy a most használtban töröld az eBay kezdetű sütiket és böngésző gyorsítótárat. Az app gyorsítótárat vagy frissíts.
Én egyébként azt látom amit linkeltél első képet a böngészős felületen FF.-ban
de esetleg keress valamit, majd a Postage to résznél add meg hogy United Kingdom és az angol irányítószámot, ekkor át fog állni az angolos címre és talán megoldódik a licitálási gondod.

[ Szerkesztve ]

(#79338) Golyobis válasza V/ (#79331) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Válaszolni nem válaszoltak, de úgy látszik olvashatták az üzenetemet, mert módosították azóta a hirdetést, és kivették a tf kártyára vonatkozó részeket...

(#79339) V/ válasza Golyobis (#79338) üzenetére


V/
Topikgazda

Remélem van mentett képed az eredeti hirdetésről? Ha ezután az akció után nem jelentkeznek nálad rövid időn belül, akkor némi csatározásra számíthatsz.

[ Szerkesztve ]

(#79340) Golyobis válasza V/ (#79339) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Nincs, de az ebay felülete lehetővé tette hogy megnézzem az eredetit is. Tulajdonképpen most már van kép is, hátha valahogy az is elérhetetlenné válna.

Az is elképzelhető hogy nem kapom vissza a pénzem, hiába a 60 visszaküldési lehetőség, és a nyilvánvalóan hibás leírás amit ők is elismertek azzal hogy módosították?

Megkérdeztem az ebayt, ezt válaszolták:

Thanks for contacting eBay about your recent transaction. I know how important it is for you to get this issue resolved. I’m genuinely interested to help you with this matter. We understand your perspective about this item number 163980704254 for the 30M Sewer Waterproof Camera Pipe Pipeline Drain Inspection System 9" LCD which you are having issues with the said item.

If you wanna return the item since its not as described you can open a case for a return request in that way seller will be notified and given the opportunity to resolve the issue with you and also to provide you a return shipping label to send the item back if seller wants you to send it back to him. Once confirmed delivered seller is given 2 business days to issue you a full amount of refund.


I hope I was able to explain our side on this with your concern. If you still have more concerns, do not hesitate to let us know. We are just here to help the best way possible.
Thanks,

Ha jól veszem ki akkor itt én nem a 60 napos returnnel élhetek hanem az ebay money back guarantee-vel, mivel a termék nem felelt meg a lerásnak.

[ Szerkesztve ]

(#79341) V/ válasza Golyobis (#79340) üzenetére


V/
Topikgazda

EU-n belül vásároltad, érvényes az elállási jogod mert nem magánszemélytől vetted. De nem az 59. napon kérjük a visszaküldést, azt már most el kellette volna döntened hogy megfelel-e az elvárásodnak vagy nem.
Ne haragudj de nem értelek. Teljesen mindegy hogy az eBay 30 napos garanciájával mert nem a leírás szerinti vagy az eladó általános 60 napos garanciájával élsz. Használd valamelyiket. Ha az eBay akkor Return request, ha az eladó akkor meg az amit ő ír hogy miként igényeld.

[ Szerkesztve ]

(#79342) Golyobis válasza V/ (#79341) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Úgy értettem, hogy elolvastam az ebay rövid tájékoztatóját, és mintha az derült volna ki hogyha az eladó hibájából van valami gond a termékkel, és nem csak simán meggondoltam magam, akkor neki kell a postát állnia, bár ez inkább csak részletkérdés, mert a paypal úgyis téríti ha minden igaz.

Az is kérdés hogyha elutasítják a kérésemet (amit arra alapoztam hogy nem felelt meg), arra hivatkozva hogy mégis megfelelt a leírásnak, akkor utána indíthatok-e egy újabb visszaküldést arra hivatkozva hogy nem tetszett, és 60 napon belül vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#79343) V/ válasza Golyobis (#79342) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, ha az eBay dönt itt már nincs töb lehetőség, ha ezután az eladó belemegy az más dolog, de ha a javára döntöttek akkor miért tenné? Végül ott van a Paypal is ha rajtuk keresztül fizettél.
Akkor is visszaküldheted ha nem tetszik -eladó szabálya-, akkor is visszaküldheted ha hibás a teljesítés -eBay szabálya-.
Ezt az eBay lózungot a visszaküldés költségeinek viseléséről annyira nem kell komolyan venni, magyar vevő és külföldi eladó viszonylatában ritka az hogy az eladó kifizetné ha egyszer azt adta meg a hirdetésben hogy a vevő fizeti.

(#79344) laraxkk


laraxkk
friss újonc

Most akkor jogos a refund kérelem az ebayen, ha nem jött meg a termék de az eladó feladta?
Egy alapvető ebay ügyben kérnék tanácsot.
Refundot kértem és kaptam az ebayen mert egy küldemény nem jött meg.
Az eladó nem akart hajlani a szép szóra első körben hiába kértem tőle a refundot, azt hajtogatta (USA eladó) hogy ő feladta és nem jogos a refund.
Erre claimot nyitottam az ebay döntött idézem „the seller cant provide any valid track info“ tehát jár a refund. Megkaptam.
Erre jönnek a levelek a refund UTÁN az eladótól hogy hamis volt a refund kérelmem mert ő feladta igazolni is tudja és ez meg az lesz jogi út (10.000 USD bünti vagy prison.... írja nekem az USA eladó ide Magyarországra .... leszartam)
Majd 2 héttel a refund UTÁN jött egy levél az ebaytől ld lejjebb.
Nem értem: most akkor mi a gondja az ebaynek? Megvizsgálták az ügyet döntöttek mit akarnak még?
Ja és azóta is jönnek a mailek az eladótól hogy ez meg az lesz 10.000 USD bünti a hamis refundért vagy prison-ba elzárás--ott van leírva a mailben.
????
Ötlet?
Ez jött az ebaytől legutóbb 2 héttel a refund után:
Activity on your account isn’t following policy: Abusive buyer policy
Hello
Activity on your account didn't follow our Abusive buyer policy. Buyers may not misuse our feedback, returns, or buyer protection programs.
What activity didn't follow the policy
- Pattern of receiving a refund without returning the item.
- Filing excessive requests claiming that you didn't receive your items.
What you need to do next
Read and make sure you understand this policy to help you avoid misusing eBay buyer protection programs
What is the policy
- Buyer’s can’t misuse eBay’s return process. The following actions are not allowed:
-- Returning an item other than the original item received
-- Using or damaging an item and then returning it
-- Making false claims, such as:
--- Returning an item with the reason that it wasn’t as described when it was described accurately
--- Saying an item wasn’t received when it was delivered
How this affects your account
Because you may not have been aware of this policy, we're sending this notice to educate you about it and ask that you follow this policy in the future.
Not following this policy in the future will result in loss of your ability to return items on eBay and possible suspension of your account.
Why we have this policy
In order to make eBay a safe place to sell, we hold buyers to certain standards and take action to protect sellers when buyers don’t follow our policies.

(#79345) V/ válasza laraxkk (#79344) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmit sem kell csinálnod ez egy tájékoztatás a vásárlói szabályokról, figyelmeztetés.. Ez következménye az eladó panaszkodásának. Ha akarsz válaszolhatsz hogy nem sértetted meg.
Mire alapozza a bizonyítékát az eladó? Volt nyomkövetési szám és az mit mutat? Mutat olyat hogy kézbesítve, delivered? Az hogy feladja az kevés, amíg nem kapod meg addig az ő tulaljdona ha a szállító elveszíti, neki akkor is vissza kell adni a pénzt a vevőnek és rendezze a szállítóval a kártérítést. Ez egyébként nem ütközik a szabályokba.
Az viszont igen, hogy az eBay fenyeget, amikor ők jogosnak tartották az igényed akkor utólag mit zaklatnak és az is ha az eladó zaklat téged, mert azt teszi.

[ Szerkesztve ]

(#79346) laraxkk válasza V/ (#79345) üzenetére


laraxkk
friss újonc

"Volt nyomkövetési szám és az mit mutat? Mutat olyat hogy kézbesítve, delivered? "

Nem ilyen nincs. Az eladó ott b**ta el hogy nem trackable volt, noha elvileg úgy adta fel (állítása szerint) de amikor track infot kellett volna prezentálnia az ebay felé már nem tudta....

Ja de azt azért megjegyzem hogy sok éve az ebayen vagyok nagyon sok küldemény eltűnt és én kérem a refundot mindig szóval ez a gáz, ha az ebay végiggörgeti a profilomat azt látja hogy a vásárlások kb fele refundos... ez visszaélésszerűnek tűnhet.

(#79347) V/ válasza laraxkk (#79346) üzenetére


V/
Topikgazda

Én is sok éve vagyok 2011 és a közel 9 év alatt nem volt 35-nél több refund úgy 1000 vásárlásból

(#79348) cof válasza laraxkk (#79346) üzenetére


cof
veterán

Érdekes egybeesés, mert nem régen volt itt mástól is ilyen börtönnel meg 10.000 USD-vel fenyegetés eset. [link]

Szerintem csalók lehetnek, sosem adnak fel semmit, de fenyegetnek hátha a vevő megijed és náluk marad a pénz, ilyesmit gondolok a háttérben.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#79349) laraxkk válasza cof (#79348) üzenetére


laraxkk
friss újonc

"de fenyegetnek hátha a vevő megijed és náluk marad a pénz, ilyesmit gondolok a háttérben."

Ez a logika stimmel addig amíg meg nem kapom a refundot. Ott megbukik. Mert mi értelme az én ijesztgetésemnek ha már nálam a refund? Semmi.

(#79350) cof válasza laraxkk (#79349) üzenetére


cof
veterán

Gondolom ha valaki válaszol a fenyegető levelekre, akkor lesz valami megoldás, hogy utalj XY pénzt és visszavonom.

Passz, hogy mi lenne a célja, csak logikázgatok, de szerintem erre megy ki a játék. Valakinél biztos működik.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.