Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) francois8


francois8
tag

Hát, ha az elsőért kirúgják akkor megszívta:) ;] Legyen az ő gondja.... Én BID-et sem szivesen mondok vissza pedig legalább már háromszor megtettem.
A vásárló megnézheti valahol, hogy áll a szénája?

(#73002) V/ válasza francois8 (#73001) üzenetére


V/
Topikgazda

Gondolom visszaemlékszel hogy vásárlás visszamondásod volt, ők biztos feljegyzik, te meg számolod.

(#73003) francois8


francois8
tag

Köszi, én úgy hiszem nekem nincs ilyen gondom, vagyis nem tudok róla. Ha már szóba hoztam a Make Offer-t szabad pofátlanul alkudni a seller-eknél? Tehát mondjuk 20 font buy it now, de ott a make offer és elkérem 8 vagy 10 fontért. Vagy ez etikailag nem megengedhető magatartás, szólhat ezért is a seller a központnak?

(#73004) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!

Refund esetén hová kerül a pénz ha paypal-lal fizettem? Így is visszakerül valahogy a bankkártya mögött álló számlára, vagy marad valahol a paypal rendszerben és nekem kell valahogy tovább utalni?

(#73005) tlac válasza Soma01 (#73004) üzenetére


tlac
nagyúr

ha a paypal a kártyádról vonta le, akkor igen, visszakerül

(#73006) Soma01 válasza tlac (#73005) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!
Kártyával fizettem paypal-on keresztül. Akkor gondolom, egy héten belül megérkezik egy utalás formájában a bankkártyához tartozó bankszámlára.

(#73007) Putyin90


Putyin90
senior tag

Sziasztok! Első ebayes rendeléseim ezek. Telefontokot és üvegfóliát rendeltem. A két cucc külön eladótól jön.

A fóliára ezt az intervallumot adta meg: Estimated delivery Apr 17, 2018 - May 30, 2018
A tokra pedig ezt: Estimated delivery Apr 16, 2018 - May 29, 2018

Szerintetek kb. mikorra számítsak rá, hogy ténylegesen ideér? Kínából jön mind a kettő. Csak azért kérdezem, mert ismerősnek volt már olyan, hogy az ígért határidőtől 1-2 héttel hamarabb megjött.

Meg ezek hogy jönnek? Sima levélként, és csak bedobja a postás vagy át kell majd venni?

[ Szerkesztve ]

(#73008) V/ válasza Putyin90 (#73007) üzenetére


V/
Topikgazda

Jó kérdések, ez várható szállítási idő az eBay belső programja saccolja a vevők által megadott érkezési idők alapján az adott szállítási mód és az adott országok viszonylatába.
Az hogy miként jönnek attól függ hogy mit írtak szállítási módnak, ezt te látod, én nem tudom.
Ha a méretei alapján befér a postánk kézbesítési szabálya szerinti méretbe, (hosszúság 324 mm, szélesség 229 mm, magasság 24 mm) akkor bedobják a posta ládába, ha nagyobb méret akkor értesítőt visznek és neked kell bemenni a postára érte, ha igazi ajánlott (van nemzetközi postai nyomkövetési szám) akkor kiviszik és aláírás ellenében adják át neked.
Ha futár cég szállít akkor meg kiviszik, aláírod és átadják.
14 napnál korábban a normál postai küldemények nem várhatóak, jellemzően 21-30 nap 85 %-ban, 15 % az lehet akár a végső dátum után 10-24 nap is.
Nem lehet megjósolni.
De hiába érkezik ide gyorsan nekm legutóbb(múlt éten) 20 napig tartott a nem váemeljárás alá tartozó küldemény vámolása és kézbesítés az ideérkezés után. Most is van amit megérkezett 5 napja, de még mindig a Nemzetközi Kicserélő Központba várja, hogy valaki foglalkozzon vele az már csak 04.04.-én hoznák ki legkorábban.

[ Szerkesztve ]

(#73009) Putyin90 válasza V/ (#73008) üzenetére


Putyin90
senior tag

Mindkét cuccnál ez a szállítási mód szerepel:

Shipping service: Economy Shipping from China/Hong Kong/Taiwan to worldwide

Azt, hogy mekkora lesz a csomag nem látom (még) sehol, de egy telefontok és üvegfólia nem olyan nagy, szerintem egy 30 cm x 20 cm-es légbuborékos borítékba bele kell férnie. Legalábbis ebayes unboxingokban az ilyen jellegű dolgokat mindig ilyenekből látom kicsomagolni.

(#73010) V/ válasza Putyin90 (#73009) üzenetére


V/
Topikgazda

Normál postai szállítás lesz, 25-35 nap közt számolj.
Nekem a dobozos üvegfólia becsomagolva 3 cm vastag lett, be kellett érte mennem.

[ Szerkesztve ]

(#73011) Putyin90 válasza V/ (#73010) üzenetére


Putyin90
senior tag

Az nem annyira vészes. A 25-35 napot a rendelés napjától kell számolni vagy attól a naptól, mikor az eladó postára adja a csomagot?

(#73012) V/ válasza Putyin90 (#73011) üzenetére


V/
Topikgazda

A feladástól és mint írtam 85%.

[ Szerkesztve ]

(#73013) Putyin90


Putyin90
senior tag

Köszi a segítséget! Az üvegfóliát már fel is adták, május 29-et ír most az e-bay. :DDD

(#73014) Botigta


Botigta
aktív tag

Keves V/

Nem tudom, találkoztál-e olyannal, hogy a Collectionban van egy gyűjteményem, amibe bármilyen terméket bele tudok tenni, de Collection listában meg nem található (összesen 6 gyűjteményem van,és kibontom)

(#73015) V/ válasza Botigta (#73014) üzenetére


V/
Topikgazda

Most változtattak a keresés részen esetleg az kavar be, vagy a privát vagy publikus beállítás, tedd publikusra és akkor szerintem látni fogod. Esetleg egy böngésző gyorsítótár törlés kell.
Most például valamiért kiakadt a létrehozás, megy a karika körbe-körbe és semmi, miután bezártam az ablakot csak létre lett hozva. Van valami probléma ezen a részen.

[ Szerkesztve ]

(#73016) Botigta válasza V/ (#73015) üzenetére


Botigta
aktív tag

Igen, na ezt már nem is mondtam hogy nekem is homokórázik a végtelenbe, ilyenkor nyomok a böngészőnek egy újratöltést, és akkor már mentettnek látja a terméket.
Viszont nem tudom publikussá tenni, ha nem látom, ha nem férek hozzá...

(#73017) V/ válasza Botigta (#73016) üzenetére


V/
Topikgazda

Másnak válaszoltak, gányolják a dolgot majd lesz egyszer valami belőle.
They told me that they know about some issues in the Collections and they are working in a new version of eBay for the desktop/laptop and also for phone and will release in the first quarter of the year.

Egyébként azt tanácsolták tegyük a figyelési listára, amelyet új gyűjtő néven létrehozhatunk.
Persze a Watch list is az amit szintén átalakítottak a COM oldalon és nem jól működik most.

Nem ez lesz a legnagyobb gondunk, ha majd a com-on benne lesz az új fizetési szolgáltatójuk is a USA felhasználóknak (az Adyen) és nekünk meg a PayPal, már előre félek a hibás működéstől

[ Szerkesztve ]

(#73018) Botigta válasza V/ (#73017) üzenetére


Botigta
aktív tag

Szép kilátások...

(#73019) Putyin90


Putyin90
senior tag

Sziasztok! Felmerült bennem, hogy a rendelésnél jól adtam-e meg a címem. Youtube videó alapján csináltam, a srác a videóban nem írt ékezetet sehová, így én sem tettem. Így néz ki a megadott címem a rendelésnél:
(nem ez a nevem és a címem)

Shipping address
Norbert Kiss
Pipacs ter 5.
Város neve ékezetek nélkül Borsod-Abauj-Zemplen Irányítószám
HU

[ Szerkesztve ]

(#73020) darvinya válasza Putyin90 (#73019) üzenetére


darvinya
titán

Nyugodtan írhatod ékezetesen, mivel Mo-on az elfogadott.
Így nagy valószínűséggel elkeveredik leveled.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73021) p@gabi válasza Putyin90 (#73019) üzenetére


p@gabi
tag

Nyugi,nem lesz gond,odatalál a csomagod.Nekem is nagyon régóta minden külföldi webshopnál ékezet nélküli a nevem és címem(és sokkal több ékezet van,és emiatt hiányzik a nevemről és címemről) és szépen kézhezkapom mindegyiket.Sőt,hogy eláruljam,egyes szállítási módoknál fel is hívják a figyelmedet,hogy csak angol karakterek legyenek a nevedben és címedben,mert ha nem,akkor esetleg csak kriszkrakszok kerülnek az ékezetes betűk helyére és abból már inkább lehet gond.

Szerk.:
Ja,gondolom,ha ebben a fórumban kérdeztél,külföldi rendelésről van szó és nem hazairól,ugye?!:D

[ Szerkesztve ]

(#73022) V/ válasza Putyin90 (#73019) üzenetére


V/
Topikgazda

A postásod megérti ékezetek nélkül is, a külföldi meg egyszerűbben le tudja írni.Az ottani postásoknak az ország név kell, lehetőleg angolul mert a többi az itteniek gondja.
Maradjunk az ékezetek nélküli változatnál. Mert ahogy p@gabi is írta, van ahol nem is tudod beírni.

[ Szerkesztve ]

(#73023) p@gabi válasza V/ (#73022) üzenetére


p@gabi
tag

Szia<br/>Erről a csomagról mi a véleményed?Érdemes már elkezdeni telefonálgatni valahová,hogy mi a bánat van vele?

[link] + [link]

Előre is köszi!

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#73024) V/ válasza p@gabi (#73023) üzenetére


V/
Topikgazda

A képek nem láthatóak, inkább a számot add meg.

[ Szerkesztve ]

(#73025) p@gabi válasza V/ (#73024) üzenetére


p@gabi
tag

Bocsi,nálam él mind a két link:F
Ez a szám:SB3001295729

(#73026) V/ válasza p@gabi (#73025) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez csak küldemény azonosító, legfeljebb abban az országban történő mozgása látható ahonnan küldték. Az általam ismert nyomkövetési oldalak nem tudják pontosan beazonosítani.

(#73027) apaszka


apaszka
veterán

Én ma befejeztem az eBay rendelést.
4 ből 3 nem jön meg...
A sok levelezés és további reklamálás nem éri meg szerintem a több hét várást és aztán nem jön meg? Ennyivel nem olcsóbb ott sem.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#73028) p@gabi válasza V/ (#73026) üzenetére


p@gabi
tag

Talán most már láthatóak a képek. Nézz rájuk lszi. Nálam ezeket mutatja a két oldal.

[link]

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#73029) Intruder2k5 válasza p@gabi (#73028) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem látható. Ne html kódokat írj a hozzászólásba, hanem lentebb ott vannak a gombok, többek közt kép beszúrásra is, illetve feltöltheted ide PH-ra is.

(#73030) p@gabi válasza Intruder2k5 (#73029) üzenetére


p@gabi
tag

Akkor bocsi a szemetelésért,majd otthonról asztaliról menni fog,most mobilról,PH! app-al próbáltam.Egyébként imgur-ra feltöltött képek linkjei lettek volna.Nem tudom mit bénázok el...:F

(#73031) Intruder2k5 válasza p@gabi (#73030) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Javítottam linkekre.

(#73032) p@gabi válasza Intruder2k5 (#73031) üzenetére


p@gabi
tag

Köszi:R
Akkor most már más számára is látható?
Mert én még mindig mobilról vagyok,és én eddig is láttam:U

(#73033) V/ válasza p@gabi (#73032) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, de továbbra is az van amit írtam, ez a logisztikai cég küldemény azonosítója, ők írogatják a megérkezést. Nem lehet rá hagyatkozni mert a Magyar Posta ezt a fajtát nem könyveli.
Nem kedvencem az MP, de 1-7 napon belül továbbítják a Posta Logisztikára a küldeményeket.
A megadott cégnél ez van nyomkövetésként, kamu a megérkezési bejegyzés bárhol is nézzük, ez még úton van valahol.

[ Szerkesztve ]

(#73034) p@gabi válasza V/ (#73033) üzenetére


p@gabi
tag

Rendben van,köszönöm a segítséged.
Akkor még nem nagyon csapkodom az asztalt:D
Természetesen amit a legjobban várok,az ér ide legkésőbb,legalábbis remélem,hogy még ideér:)

(#73035) doe2


doe2
tag

Sziasztok!

Egy ebay-es rendeléssel kapcsolatban lenne kérdésem.

Akarok venni egy órát. A dobozzal együtt kb 20x20cm-es lesz a csomag.

60 ezer ft-ba kerül. Az eladóval beszéltem és az mondja hogy giftként küldi és ha akarom akkor 15$-t fog a dobozra írja, ezzel minimálisra csökkentve a vám ellenőrzés kockázatát.

A kérdésem, hogy ha esetleg mégis megvámolják és bekérik róla a számlát, akkor mi történik ha nem fizetem ki nekik az adót?
Mert annyi plusszal már itthon olcsóbban meg tudom venni.

Ilyenkor nem visszaküldik a feladónak ő, meg refundol nekem?

Köszönöm

(#73036) V/ válasza doe2 (#73035) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a ráírt érték számít, mert átvilágítják. Ha nem veszed át, nem fizeted ki az Áfát-t a vámeljárást, nincs garancia arra hogy visszaküldik, az eladó meg nem köteles a refundra, mert az hogy te az áfa miatt nem vetted az a te hibád, hiszen már most is tudod, hogy azt fizetni kell.

[ Szerkesztve ]

(#73037) Putyin90


Putyin90
senior tag

Sziaszok! Nagy valószínűséggel napokon belül változni fog a bankszámlám (bankváltás miatt). 2 rendelésem van most folyamatban az ebayről, ha esetleg refoundra kerülne a sor, akkor az a paypalomra fog érkezni és onnan tudom (ha akarom) kifizetni bankszámlára?

(#73038) lupus_l válasza Putyin90 (#73037) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Ha PayPal-on keresztül fizetted ki kártyával, akkor a kártyádra fog visszamenni. Tehát közvetlenül a bankszámládra. Mivel elseje van, a havi számlavezetési díjakat a régi bankod ki fogja számlázni.
A régi számládat addig ne szüntesd meg, amíg ez végig nem megy.

(#73039) antal750


antal750
aktív tag

Sziasztok
Ma próbálnék rendelni eljutok a fizetésig rányomva a Confirm and pay-re ez fogad...

To ensure eBay remains a safe marketplace, we want to validate your identity before you purchase this item. Thank you for your understanding.

Please follow the directions below to continue:
1. Receive an automated call at the phone number we have on file for you.
2. Remember the PIN (Personal Identification Number) you receive during the call.
3. Submit the PIN number to complete verification.
4. Click on “Item I last looked at” to make your purchase.

Click here to Place call

Erősítsd meg a telefonszámot.Oké
Hívnak érthetően elmondják a 3 jegyű pin kódot amit be kell írni,de nem akarja elfogadni .Már 2x próbálkoztam..először a 3-s számjegyet mondta 3x most pedig a 4s számjegyet 3x...Nem értem..Help :R

Egyáltalán miért van ez??

(#73040) somnia válasza lupus_l (#73038) üzenetére


somnia
őstag

...lehet, hogy valami időspirálba keveredtél?...

(#73041) V/ válasza Putyin90 (#73037) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem K & H a mostani bankod, akkor a többi bank esetén meg fog találni a pénz. Ha aktuális akkor írj. Nyugodtan változhat a bankszámlád. CIB, Erste és OTP esetén nem lesz gond, ezek tesztelve ilyen szituáció esetére.

[ Szerkesztve ]

(#73042) V/ válasza antal750 (#73039) üzenetére


V/
Topikgazda

Ugye nem volt anomin böngészés, VPN meg ilyesmi? Mert ilyen csak szökőévenként egyszer, ha előjön.
Én 2012 óta ilyennel nem találkoztam. Pedig volt már jó néhány fizetésem.
A bankkártyádon nincs valami security sms jóváhagyás?
Az eBay fiók és a PayPal fiókod összekötve?

[ Szerkesztve ]

(#73043) antal750 válasza V/ (#73042) üzenetére


antal750
aktív tag

Heló
De lehet volt anonim böngészés.. De most próbálkoztam enélkül, sőt külön pc-n is és így sem akar sikerülni.. Most ilyenkor mit kellene csinálnom hogy sikerüljön a vásárlás.?

(#73044) Putyin90 válasza lupus_l (#73038) üzenetére


Putyin90
senior tag

PayPalon keresztül fizettem a kártyával. A havi számlavezetési díjat már 31-én levonta. Az a baj, hogy április 21-ével átkerülök egy másik számlacsomagba, aminek a kondíció nem túl szimpatikusak, így 21-ig mindenképp meg akarom szüntetni a jelenlegi számlámat. A jelenlegi rendelésem meg Apr 17, 2018 - May 30, 2018 közötti.
Szerintem ha a héten elintézem az új bankszámlát, akkor április végére meg lesz a bankkártyám (vagy még hamarabb) és ha hozzáadom PayPalon az új kártyát, akkor egy esetleges refound már arra jönne, nem?

V/: nem K&H. Az OTP-t hagyom ott és megyek át a Korona Takarékhoz.

[ Szerkesztve ]

(#73045) V/ válasza antal750 (#73043) üzenetére


V/
Topikgazda

Vársz holnapig, mert még több próbálkozás és zárolják a fizetési lehetőséget, vagy a fiókot.

(#73046) V/ válasza Putyin90 (#73044) üzenetére


V/
Topikgazda

A pénzed a régi bankszámláról ment és ha visszajön arra a bankszámlaszámra fogják visszautalni. Mint írtam az OTP tudja rendezni.
A bankkártya leadástól számítva 30 napig a banki részről élő, a bankszámládat meg a forgalmi adatokkal együtt 8 évig tárolják, így ha jön vissza a pénz felveszed velük a kapcsolatot és tudod rendezni.

[ Szerkesztve ]

(#73047) Putyin90 válasza V/ (#73046) üzenetére


Putyin90
senior tag

Köszi a segítséget!

ON: 1-2 órája rendeltem ezt a terméket, és azonnal megjelent a Feedback Received, pedig én semmilyen visszajelzést nem adtam. Miért van ez?

[ Szerkesztve ]

(#73048) Met válasza Putyin90 (#73047) üzenetére


Met
nagyúr

Az eladó értékelt téged.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#73049) V/ válasza Putyin90 (#73047) üzenetére


V/
Topikgazda

Automata. Be lehet állítani hogy küldjön egy köszönő "levelet", mivel az eladó csak pozitív értékelést adhat, teljesen mindegy hogy automata üzemmódban rögtön, vagy később értékel. A jó szándék jele.

(#73050) Fredy02


Fredy02
tag

Szeritetek ha jan. 30-án rendelt csomag határideje márc 7-én lejárt és nem jött meg a mai napig, akkor az már nem is fog? Refundot már kaptam nagy nehezen. Meg kellene rendelnem újból máshonnan, de félek hogy véletlenül be fut az előző (6k értékű). TN: UG163768517CN utolsó bejegyzésnek én 02.02-t látok.

S23U

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.