Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80551) cof válasza V/ (#80550) üzenetére


cof
veterán

Á, kínából aranygyűrű? Az csak valami bizsu lehet.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80552) V/ válasza cof (#80551) üzenetére


V/
Topikgazda

Gyémántjuk is van, meg platina is, akkor arany miért ne lenne?

(#80553) Pitterix


Pitterix
őstag

Ajánlottan jött. Semmi szám nincs rajta, csak egy vonalkód és az alatt egy sor betűkből-számokból. Az alapján banggood reklám jön be.A gyűrűn van egy címke 128 dollárról. :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#80554) cof válasza V/ (#80552) üzenetére


cof
veterán

Szerintem hamar kiszedik röntgen alatt a vámon. Azért is nem kérnek be minden bizsura igazolást, más az anyag sűrűsége is mint egy acélból készült utánzatnak.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80555) V/ válasza cof (#80554) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát a csomagokban az anyagösszetételt az átvilágító nem nézi, az nagyon drága mulatság lenne. Kábszert sem tudja kiszűrni.

(#80556) V/ válasza Pitterix (#80553) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem hogy ajánlott, de a Banggood be szokta írni a nyomkövetési számot a vásárláshoz.
A hivatalos az hogy jelzed nem azt kaptad amit kifizettél, a terméket visszaküldöd az eladónak és ő elküldi a megrendelt dolgot.

(#80557) Pitterix válasza V/ (#80556) üzenetére


Pitterix
őstag

Köszi. :R
Átadom neki, a racsnikészlettel többre megy. :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#80558) V/ válasza Pitterix (#80557) üzenetére


V/
Topikgazda

Tudod hogy kb 38000 Ft-ért több készlet vásárolható így még jobban jár.

(#80559) nexus6


nexus6
aktív tag

az angol ebayen nyertem egy aukciót, erre most az eladó törölte, mivel szerinte valami rossz a címemmel. Ő úgy hirdette hogy világban küldi a cuccát (egy lego készlet) és minden adat meg van adva nálam. Írtam neki, de lehet ilyet hogy csak úgy törli? Lehet ezt jelenteni az ebay felé?

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#80560) V/ válasza nexus6 (#80559) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos ez lehetséges és nincs mit jelezni feléjük. Nagy valószínűséggel kevesebb lett a licit vége mint amit elvárt és ezt a kifogást találta ki. Te még jobban jártál mint én, mert én ki is fizetem és végül nem küldte el de egy hónapig ált benne a pénzem, mert addig nem lehet visszakérni amíg a várható szállítási idő le nem telik, viszont rögtön küldte vissza pénzt mert szerinte "elveszett" a csomag.

(#80561) nexus6 válasza V/ (#80560) üzenetére


nexus6
aktív tag

köszönöm! sajnos ez számomra eléggé felháborító... főleg amikor minden eladó papol az adásvételi jogokról meg blabla. na mindegy, nézek másikat. thx még1x

[ Szerkesztve ]

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#80562) matesz5 válasza Pitterix (#80549) üzenetére


matesz5
csendes tag

Ha tényleg arany, nekem is küldhetnének :DD

Ha a pöttyös az igazi, rossz ember már nem lehetsz :D

(#80563) ugri77


ugri77
tag

Ebayon van kedvezmény kuponom de nem tudom beváltani mert
"Unpaid invoices" és a "Unpaid items" külön engedi fizetni így nincs meg a 25 dollár összérték .
Valahogy tudnám az összes terméket egyszerre fizetni , összevonni ?

(#80564) ugri77 válasza ugri77 (#80563) üzenetére


ugri77
tag

Most nézem dollár és fontban vannak termékek ezért nem engedheti egyben fizetni ?

(#80565) V/ válasza ugri77 (#80564) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, ez mindig így van egyszerre csak azonos devizában fizethetsz több vásárlást

(#80566) ugri77 válasza V/ (#80565) üzenetére


ugri77
tag

akkor buktam a kedvezménykupont?
Nem lehet végösszegben két különböző valuta.
köszi a gyors válaszodat !

(#80567) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Összefutottam egy nem várt problémával Ebay-en. Rendeltem egy készüléket, ami több méretű alkatrészhez létezik. Én 00-sat rendeltem. Sok idő után a készülék megjött. Megnéztem, jól néz ki. Feedback ment is az eladónak hogy minden oké.
Sajnos most kb 1 hónap múlva ( nem voltam itthon, csak 1-2 napra tudok haza jönni nyaranta), most látom a hogy a készülék nem 00-ás hanem csak 0-ás.

Tudok még tenni valamit az Ebay-nél? Vagy ilyenkor már késő?
Június 7-én rendeltem, kb 1 hónapja jött meg. Vagy felejtsem el és rendeljek máshonnan másikat? Az összeg nem túl nagy, nem túl kicsi.

(#80568) V/ válasza mexel (#80567) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay-en már szerintem nem tudsz semmit, hivatalosan a várható érkezés végső dátumától vagy a leigazolástól számolt 30 nap, de ha PayPal-al fizettél ott a vásárlás napjától számolt 180 napig lehet reklamálni. Annyit azért tegyél meg, hogy előtte konzultálsz az eladóval, lehet hogy meg tudjátok oldani.

[ Szerkesztve ]

(#80569) mexel válasza V/ (#80568) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! Írtam is neki, bár a válasz biztos az lesz küldjem vissza, amit tudjuk hogy nem éri meg. Azt hiszem ezt benyelem, talán kis veszteséggel el tudom adni és rendelek gyorsan máshonnan mert már szükség lenne a masinára. :(

Paypal-nál mit kell ilyenkor reklamálni? Van annak értelme?

(#80570) V/ válasza mexel (#80569) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az gondod hogy nem azt kaptad amit rendeltél? Ezt lehet rendezni, ha vissza kell küldeni az sem gond, mert a visszaküldés költségét 9300 Ft-ig kifizeti a PayPal. Itt az ÖF 18. pont, a PayPal dispute meg a PayPal topik Öf.

(#80571) mexel válasza V/ (#80570) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! Olvasom is. Sajnos reggel utazom megint, és csak pár hét múlva leszek, sajnos nem lesz erre időm azt hiszem. ( ezért nem kell nyárra rendelnem :( )
Figyelmetlen voltam, akkor kellett volna megnéznem amikor megjött, de ez eszembe sem jutott hogy méretgondok lesznek vele.

(#80572) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Amerikai eladótól rendelnék és ezt a "hülyeséget" írja ki: "To pay using PayPal, direct debit, or credit card, you must live in the same country as the seller. Please select a different payment method." Nem tudok fizetni se PP-vel (szürke), se kártyával, mert a végén Oops, something wrong üzenetet dob. Érthetetlen. Az eladó egy official reseller, és GSP-vel küldené a csomagot.

Mi a szösz? :((

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#80573) Darko_addict válasza Darko_addict (#80572) üzenetére


Darko_addict
őstag

Épp akartam volna írni az eladónak, és ezt láttam a FAQ-jukban:
hanesofficial : We only accept PayPal with immediate payment. Note: payment must be made with a PayPal account registered to a United States Address.

:U :(

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#80574) V/ válasza Darko_addict (#80573) üzenetére


V/
Topikgazda

Az első hiba üzenetet is azt írta, a lejárt kártyával nem igazán lehet fizetni. Azt miért őrizgeted?

(#80575) kabalababa válasza V/ (#80548) üzenetére


kabalababa
tag

Kaptam számot.

Itt azt írja, hogy:

Ship To
ERLANGER, KY, US

Legutolsó frissítés:

In Transit 01.09.2020 8:47 Walton, KY, United States Destination Scan

Akkor vagy rossz helyre küldte, vagy rossz követési számot kaptam?
Mivel én Németországba rendeltem.

(#80576) Dorien válasza kabalababa (#80575) üzenetére


Dorien
veterán

Az összes Global Shipping-es szállítmány az Erlanger, Kentucky-beli GSP központba megy, ott végzik el a vámeljárást, majd utána küldik tovább. Általában 2 hét alatt megjön az ilyen cucc.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#80577) kabalababa válasza Dorien (#80576) üzenetére


kabalababa
tag

Ja ok, ezt nem tudtam.
Akkor köszönöm! :)

(#80578) V/ válasza kabalababa (#80575) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Erlanger az Európába menő küldemények kicserélő központja, onnan küldi idefelé.

[ Szerkesztve ]

(#80579) kabalababa válasza V/ (#80578) üzenetére


kabalababa
tag

Ok, neked is köszi! :R

(#80580) D@ny7


D@ny7
aktív tag

Rekordot döntöttem azzal hogy február 20.-ikai rendelés szeptember 1-el jött meg? :DD
Már nem is számítottam rá, lemondtam róla mert az értéke 500 ft alatt volt.
Most mi a helyzet? Rendeződtek már a szállítási idők?

(#80581) V/ válasza D@ny7 (#80580) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos nem rendeződtek időben össze-vissza érkeznek Kínából a dolgok.

(#80582) D@ny7 válasza V/ (#80581) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Köszönöm. Akkor még várhat a rendelés.

(#80583) V/ válasza D@ny7 (#80582) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos ez tekinthető a normál állapotnak, van aki 1 héten belül megkaja és van 60-70 nap közti is, teljesen véletlenszerű. Szóval szerintem hiába vársz javulásra, nem lesz már régi semmi sem.

(#80584) kabalababa válasza V/ (#80578) üzenetére


kabalababa
tag

Még egy kérdés.
Mivel azt írja, hogy kézbesítve, akkor továbbiakban már nem is tudom követni, hogy merre jár?

(#80585) V/ válasza kabalababa (#80584) üzenetére


V/
Topikgazda

Az csak egy technikai bejegyzés, lesz igazi kézbesítés is. Pár nap és itt van Európában, de van amikor a magyar posta ad neki egy másik ajánlott számot és azt csak kézbesítéskor ismered meg, de elméletben követhető végig ezzel a számmal.
De kapnod kellene az eBay-től is értesítéseket a GSP rendszeréből a főbb mozzanatokról.

[ Szerkesztve ]

(#80586) francois8


francois8
tag

Sziasztok! Csak nálam rossz az ebay server vagy másnak is? Ez sajnos már 2. alkalommal fordul elő, hogy "pay now" után csak: "A webhely nem érhető el
A(z) feedback.ebay.de szerver IP-címe nem található." Pont most, hogy 2 terméket is megnyertem liciten....

(#80587) somnia válasza francois8 (#80586) üzenetére


somnia
őstag

...nálam sem megy...

(#80588) V/ válasza francois8 (#80586) üzenetére


V/
Topikgazda

Már jó, 19:18-tól

(#80589) Dorien


Dorien
veterán

Csak egy kérdés: Jövőre hogy fog kinézni egy jelenleg 1000Ft-os kínai csomag költsége?
1000Ft x 1,27 (27% ÁFA) + 3500Ft (vámkezelési díj) = 4770Ft ? :F

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#80590) V/ válasza Dorien (#80589) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehet megjósolni.
Nincs pontos dátum a kivezetésére a 22 €-os szabálynak, ami úgy 2021 júliustól várható, mert az EU elhalasztotta a januári átállást.
Nem tudni hogy marad-e a 27% ÁFA, az lehet több vagy kevesebb.
Nem tudni hogy marad-e a 10 €-ot el nem érő ÁFA elengedése, ez is nemzeti szabályozás.
Mivel te is vámoltathatod majd on-line a csomagodat, senki nem tudja hogy az értesítésért hogy külföldi küldeményed érkezett a Posta kérni fog-e pénzt
Esetleg marad a mostani 1100 Ft-os vámközvetítési díj ha nem ők vámolnak (most sem kötelező őket igénybe venni, te is intézheted és 2400 Ft-ot spórolsz), vagy kisebb értékű valami díjat találnak ki, az hogy emelik-e a jelenleg 3500 Ft-os postai vámkezelési díj.
Lényegében 2021 júliusig maradhat a jelenlegi rendszer, de az áremelését a Posta bármikor megteheti és a Magyar Állam is az ő dolgait.
Ha életbe lép a szabáylozás

[ Szerkesztve ]

(#80591) Dorien válasza V/ (#80590) üzenetére


Dorien
veterán

Kösz az infót! :R

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#80592) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

Egy terméket szeretnék megvásárolni, és csak olyan eladók jöhetnek szóba, akik USA-ban élnek. Ebből kifolyólag a szállítási költségek a megszokottnál magasabbak, azt viszont nem tudom mire vélni, hogy ugyanolyan szállítási metódusnál ilyen széles skálán mozogjon a szállítási költség (6.000Ft - 25.000Ft)

Néhány példa:
$46.28 (approx. 14,092.57 HUF) International Priority Shipping to Hungary via the Global Shipping Program - Item location:Denver, Colorado, United States
$19.85 (approx. 6,044.46 HUF) International Priority Shipping to Hungary via the Global Shipping Program - Item location: Panama City, Florida, United States
$70.33 (approx. 21,415.96 HUF) International Priority Shipping to Hungary via the Global Shipping Program - Item location: Houston, Texas, United States
$59.28 (approx. 18,051.16 HUF) International Priority Shipping to Hungary via the Global Shipping Program - Item location: Centerville, Utah, United States
$29.94 (approx. 9,116.93 HUF) International Priority Shipping to Hungary via the Global Shipping Program - Item location: Richmond, Texas, United States
$63.21 (approx. 19,247.87 HUF) International Priority Shipping to Hungary via the Global Shipping Program - Item location: Fishers, Indiana, United States
$73.86 (approx. 22,490.86 HUF) International Priority Shipping to Hungary via the Global Shipping Program - Item location: Miami, Florida, United States

Az világos, hogy USA-n belül más államokban vannak, de nem tudom elhinni, hogy ez ekkora eltérést okoz. (némelyik esetén 2x annyit fizetnék a szállításért, mint amennyibe maga a termék kerül)

A termékek méretben és súlyban azonosak, azonban létezik v1 és v2, valamint új és használt változat, tehát nem mindegy, hogy melyiket választom.

Az eladóval felvettem a kapcsolatot, azt válaszolta, hogy még soha nem küldött semmit Magyarországra, de ha találok olcsóbb szállítást, akkor tudassam vele, és a vásárlás után a különbözetet visszatéríti nekem.

Ez megszokott módszer? Van bevált szállító a két kontinens között, aki jó árakkal dolgozik?
Mi okozhatja ezeket a hatalmas költségbeli eltéréseket a hirdetéseknél, ha mindegyik International Priority Shipping to Hungary via the Global Shipping Program alapú?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#80593) V/ válasza A_ScHuLcZ (#80592) üzenetére


V/
Topikgazda

Van akinek van kedvezmény van akinek nem, illetve a GSP csak egy szállítási költség tartományt ad meg, az eladó azt írhat be amit akar. Ilyenkor ő nem kapja meg a teljes szállítási díjat csak úgy 1/4-ét, de a csomagolást azt neki kell fizetni a szállítási díjon felül és van amikor a gyűjtőhelyre is el kell valakinek vinni, így "rugalmasan" kezeli ezt a díjat.
USA-ból egy cég az olcsó az USA Posta.
Ez így működik, te meg választasz.

(#80594) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Nem kaptam meg a csomagomat, visszautasították a refund kérelmemet, mondjuk a látottak alapján jogosan.
Angliából rendeltem a csomagot.
Első csomagkövetési link
Illetve van GLS-es csomegkövetési hivatkozás is. Itt azt látom már, hogy volt kézbesítési próba, majd utána sikeres kézbesítés. Semmi infót nem kaptam erről és a csomagom sem érkezett meg.
Ilyenkor mi a teendő? Foglalkozik a GLS ezzel? Hogy tudom bizonyítani, hogy én nem vettem át?

(#80595) rednifegnar válasza acsati (#80594) üzenetére


rednifegnar
senior tag

miert ne foglalkoznanak vele? hivd fel oket.
en is jartam mar ugy hogy odadtak a "szomszednak". aztan kesobb kiderult hogy a szomszed 4 utcaval odebb volt es o se ertette miert neki adtak oda (egy mammer aki azt hitte a szomszedjanak a csomija aki rendszeresen nincs otthon ezert mindig rasoztak, na az enyim is ott kotott ki de hogy mikent...).

A camera does not make art, the artist makes art.

(#80596) francois8


francois8
tag

Sziasztok!
Következő a kérdésem. Egy német eladónál találtam olyan terméket, amit 2 éve keresek. A terméknek erdeti doboza is megvolt, így az eladó állítása szerint pont 2kg feletti, ami azt jelenti, hogy 18 € a szállítási ára. Ezt nem igazán hittem el, hogy pont ne férne bele a 2kg-ba, de mivel nem akartam veszekedni, inkább azonnal megvettem, 5€-s alkuval. Viszont az a probléma, hogy mivel belekényszerített az 5kg-os 18 €-s szállítási költségbe még tracking number-t sem kaptam... Ezt kár neki felhozni vagy én nem ismerem jól a DHL szállítási opcióit?
Köszönöm válaszotokat!

(#80597) V/ válasza francois8 (#80596) üzenetére


V/
Topikgazda

A 2 kg feletti csomag az 18 €. Ha valamit normálisan becsomagolnak akkor azért a csomagolásnak is van súlya. Az hogy te Päckchen-t szeretnél az egy dolog a csomag csomagként van kezelve, biztosítva nem levélküldeményként.
De én megértem az eladót, mert csomagnál van ez: Transportversicherung bis
500 EUR inklusive és én is így küldeném.
Amott meg Versicherung bis 50 EUR + 2,50 EUR akkor az 11,4 € lenne. Az 500 vagy 50 nem mindegy.
6,6 € a különbség, de amit 2 éve keresel azt sikerül beszerezni, ez nem ér meg annyit?
Van azonosítója is és követhető, de nincs jelentősége a követésnek, ha nem kapod meg a pénzed visszakapod.

[ Szerkesztve ]

(#80598) A_ScHuLcZ válasza V/ (#80593) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Köszönöm a választ!

Időközben leütöttem a terméket, mert lejárt az idő, és ez az egy volt a választékban, ami megfelelt annak, amit én kerestem (új állapotú v1 verzió). Pechemre ez pont olyan, ahol extra magas a szállítási költség, ráadásul a leütés után szembesültem vele, hogy nem kis mértékű vám is került rá. Tudtam, hogy lesz plusz költség, de alacsonyabbra számítottam. (Bár azóta megtaláltam az összefoglalóban, hogy EU-n kívül kb. 25 USD-re kell számítani, úgy tűnik korábban ezen átsiklottam. )

Subtotal (1 item): US $40.00
Shipping: US $70.33
Import charges: US $28.06
Order total: US $138.39

Így ezt látva egy kicsit már bánom, hogy leütöttem, ennyit azért nem ér meg. :(

Az USA Postáról tudsz egy kicsit részletesebb infót adni, hol tudok tájékozódni az árakról? Lehet érdemi összeget spórolni vele?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#80599) V/ válasza A_ScHuLcZ (#80598) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem értem, az USA Posta csak USA-ból szállít ide csomagot, az eladónak kell ott feladni.
A 40 $-os dologra a 98 az sok, én kérném törölni a vásárlást, bár a 28.,06 $ Import charges-el fizetve az itteni terhek is.
Itt az árlista oldal, International Prices

[ Szerkesztve ]

(#80600) cbmfan


cbmfan
senior tag

jött üzenet nullástól, ebből fejtsétek meg ha tudjátok, hogy mit akar... nekem nem sikerült:

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.