Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) randras válasza Manitou (#35998) üzenetére


randras
veterán

Ha csak kosárban van, nem vetted még meg. :U

(#36002) motorhead


motorhead
aktív tag

Sziasztok!

Amennyiben elveszik egy USA-ban feladott priority mail csomag mely nyomkövetős, azon kívül, hogy a feladó indított egy nyomozást utána itthonról lehet valamit kezdeni? Mert ugye a USPS oldalán indított nyomozást az kezdeményezhet akinél a feladást igazoló okiratok vannak. Vajon mennyi időt vehet igénybe mire megtalálják azt a pontot ahol nem jelentkezett a csomag, pedig oda kellett volna érkeznie?

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#36003) Manitou válasza randras (#36001) üzenetére


Manitou
addikt

Akkor nem tudom. De nem fizettem még ki.

Megnéztem a kosaram, elvileg üres, viszont ez a tétel ott figyel és kifizetésre vár.

(#36004) randras válasza Manitou (#36003) üzenetére


randras
veterán

A Purchase history-ban látszik?

(#36005) Manitou válasza randras (#36004) üzenetére


Manitou
addikt

Igen.

(#36006) randras válasza Manitou (#36005) üzenetére


randras
veterán

Akkor megvetted, ha nem fizeted, kapsz egy fekete pontot, amiből három után nincs Buyer Protection többé.

(#36007) Manitou válasza randras (#36006) üzenetére


Manitou
addikt

Köszi :R Én is kb erre számítottam. :((

(#36008) V/ válasza motorhead (#36002) üzenetére


V/
Topikgazda

Az a gond, hogy a Magyar Posta nem könyveli le ezeket a küldeményeket. Úgy gondolom, hogy maximum a vecsési Észak‐budapesti VP Igazgatóság postai telephelyén a vámosok könyvelik még, de előtte a posta veszi "kezelésbe" és a vámos rátekintése után a posta rendezi tovább. Van mód az eltűnésre nyom nélkül.
Valójában egyetlen postás sem tudta elmagyarázni, hogy az Amerikában könyvelt"ajánlott" küldeményt miért jegyzik fel.
Fontosabb kérdés és ha van valakinek információja köszönettel venném, hogy az át nem vett küldemények esetében, mert pl nem volt értesítés "véletlenül" hol ellenőrizhető, hogy van-e a nevemre szóló küldemény?
Ezekről illene egy nyilvánosan kereshető listát biztosítaniuk, ha a 4.4.2 pont szerint megsemmisítheti.
Gondoljatok bele, mivel a feladó tulajdona addig amíg nem kerül kézbesítésre, mégis milyen jogon okoz kárt másnak?

Postai szabályok
7.1
4) Amennyiben a küldemény kézbesítése sikertelen volt, a Posta a küldeményen megjelölt címhelyen (levélszekrényben, ennek hiánya esetén arra alkalmas helyen), illetve a támponti levél-szekrényben értesítést hagy.
5) A Posta azokat a küldeményeket, amelyekről a címzettet értesítés hátrahagyásával tájékoztatja, a 7.4.2. pontban meghatározott átvételi határidőig a kijelölt szolgáltató helyen a jogosult átvevő rendelkezésére tartja. Az átvételi határidőn belül át nem vett küldeményeket a Posta a feladónak visszakézbesíti, vagy – ha ez nem lehetséges – a 4.4. 2) pontban foglaltak szerint jár el.

4.4.2
a) a nem könyvelt küldeményt a feladásától számított hat hónap elteltéig köteles őrizni, utána a küldeményt megsemmisítheti;
b) könyvelt küldemény esetén a kézbesíthetetlenség megállapítását követő hatvanadik naptól számított egy hónapon belül köteles – határidő megjelölésével és az átvétel elmulasztásának jogkövetkezményeire történő felhívás mellett – a címzettet, ennek eredménytelensége esetén a feladót a küldemény átvételére felszólítani.

(#36009) veze


veze
őstag

aug 30 án megrendelt két csomag még nem jött meg.. okt 22 van!!!
ügylet megnyitva,,
szept 05 én rendelt csomag nem jött meg.. 3 dolláros . nem nyitottam ügyet. az eladótól már vagy 30 alkalommal vásároltam, nem volt gondom vele. Ő volt a valaha egyetlen akinek az "ujra küldött" áruját tényleg meg is kaptam. rajta kívül az ujraküldötteket soha.. nem is megyek ilyenbe már bele, hogy ujraküld, ez csak kamu nagyrészben ..
máskor meg 45 nap után case nélkül is visszateritett.. igaz 10 dollaros tételt.

(#36010) axioma válasza bul07 (#35997) üzenetére


axioma
veterán

Legalabb csak a tomegcimzett reklamleveleket meg a politikai lozungokat meg alapitvanyi penzkeregetos cuccot nyulta volna le... sot raadasul tobb konkret reklamujsagot is ok terjesztenek. Bar teny, azokra idonkent van szuroprobaszeru megkereses, hogy kapom-e...

(#36011) tukko1


tukko1
aktív tag

Sziasztok! Mostanában 2-szer is előfordult velem olyan, hogy vettem valamit kerek 1 ausztrál dollártért és a paypal 1 forintot vont le a bankszámlámról! A pénzt a bankom váltja nem a paypal! Előfordult már mással is ilyen?

(#36012) CaNNa3IS válasza V/ (#36008) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Bemész a postára és megkérdezed

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#36013) Siriusb


Siriusb
veterán

Érdekes, a 2 gombelemet is tartalmazó nyakörvet tegnap megkaptam Hong Kongból, az ugyanakkor rendelt SD kártya Taiwanból 22-én lett vám elé állítva. Mondjuk ez utóbbinak van TN-e. 11 nap alatt ideérkezett mindkettő és a "veszélyes" árut már meg is kaptam. :P

(#36014) Josi


Josi
aktív tag

Én is épp levelezgetek az eladóval mert 42 napra jem jött meg az áru.
Irtam, hogy visszatérítést kérek, ne küldje el újból
Erre most a cim felől érdeklődik, hogy helyes-e, és még ezt irta:
if so i will send the order today, hope you can get it soon this time.
thanks.

Jól értem, hogy küldeni akarja megint?

[ Szerkesztve ]

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#36015) radi8tor válasza Josi (#36014) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Úgy tűnik.

⭐ Stella

(#36016) raziel01 válasza radi8tor (#36015) üzenetére


raziel01
veterán

Aztán lehet fel se adja. Ne hagyd magad.

(#36017) havri1 válasza Josi (#36014) üzenetére


havri1
félisten

Én is most írtam 2 eladónak..rendeltem a gyerekeknek játékot, egyik sem jött meg..
Egyelőre várom a választ, de nem szeretném, ha újraküldené. Inkább refund, és rendelem újra.
Jól értettem amúgy, hogy 45 napon belül van védelem, ha ezt túllépem, nem tudok reklamálni?
Szept 29-én fizettem ki őket.
:R

havri

(#36018) Josi válasza raziel01 (#36016) üzenetére


Josi
aktív tag

Ráadásul licites termék volt
ez
Igaz ennyiért nem kapnék másikat.
De ha elfogadom és mégis nyitok case-t semmi biztosítékom nincs, ha a lejáratára ideérni.
Utána meg ha átmegyek claimra, nem biztos, hogy visszajön a pénz, mert ugye az eladó elküldte megint (vagy nem)

Tudtok valami hathatós szöveget, amit visszairhatnék neki?

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#36019) radi8tor válasza Josi (#36018) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet oda ragadt a postás autó oldalához és nem tudták letépni onnan. :D

⭐ Stella

(#36020) somnia válasza radi8tor (#36019) üzenetére


somnia
őstag

Korán kezdted ma az ivást. :K

(#36021) radi8tor válasza somnia (#36020) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sosem iszom (alkoholt). Vigyázok a vonalaimra. :P
Ha láttál volna már ilyen mágnest te is ezt gondoltad volna. ;)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#36022) koliz1


koliz1
tag

Sziasztok

Amúgy tiszta gáz a Posta, igaz nem most de dolgoztam mint Táviratos már a válogatóban amit lehet felbontanak ellopnak fölég a külföldi küldeményekre vannak rá állva, ne azt szid aki kihozza annak már mindegy bár vannak olyanok akiik a kocsmáig mennek fölég vidéken és ott "kézbesítenek".

(#36023) somnia válasza radi8tor (#36021) üzenetére


somnia
őstag

Használom is.
100x100x20mm.
340 kilót tart. :K

[ Szerkesztve ]

(#36024) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Válaszolt az eladó érdekes módon Case-be azonnal. :D

Azt írja hogy várjak pár napot megfog érkezni biztosan. :U De most még is meddig várjak? Asszem többet nem rendelek ilyen messziről.

(#36025) axioma válasza Josi (#36014) üzenetére


axioma
veterán

Amit jo - nem tulzottan, de jo - aron nyertem meg, azt nekem se adtak fel, egyszer me'g kamuzott, hogy ad masik trackinget, de aztan gyanusan gyorsan refundolt...

(#36026) radi8tor válasza SzlobiG (#36024) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Várhatsz 1 napot, aztán eszkalálod az ügyet ha még nem érkezett meg. Sokkal többet nem kell várni szerintem.
Valószínű elveszett út közben.

⭐ Stella

(#36027) SzlobiG válasza radi8tor (#36026) üzenetére


SzlobiG
félisten

Írok neki, hogy várok péntekig akkor hátha...Aztán ha nem jön akkor eszkalálni kell?

(#36028) radi8tor1 Oks, köszi. Azt meg az Action gomb alatt találom majd?

[ Szerkesztve ]

(#36028) radi8tor válasza SzlobiG (#36027) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, asszem magától nem eszkalálódik.

⭐ Stella

(#36029) üszök válasza Josi (#36014) üzenetére


üszök
őstag

Csak érdekődik a cím helyessége iránt. Írd meg neki: A cím jó mégsem kaptam meg a tételt. Szeretném vissza kapni a pénzem,mert ha ügyet kell nyitnom mindenféleképpen negatív vissza jelzést adok. Másold be a gugli fordítóba.

Ha nyitsz ügyet lesz egy dátum mikortól tudod eszkalálni követeléssé,ha nem rendeződik.
Én nyitottam tegnap,és még akkor is csak kábított.


havri1
(PH! addikt)

45+ 2-3 nap,a világ országaiban lévő eltérő ünnepnapok miatt.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#36030) Bence123 válasza üszök (#36029) üzenetére


Bence123
tag

A 45 munkanapra vonatkozik, vagy sima naptári nap?

(#36031) üszök válasza Bence123 (#36030) üzenetére


üszök
őstag

Ez jó kérdés. Szerintem naptári. Viszont a szállításnál munka nap szokott lenni az eladóknál. De a purchase historiban írja mennyi időd van még cselekedni.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#36032) havri1 válasza üszök (#36029) üzenetére


havri1
félisten

Köszi.
Mivel még sose csináltam ilyet, így előtte kérdeznék.
Hogyan tudok visszafizetést kérni?
Kikeresem az itemet a purchase historyban. Kattintok az eladó nickjére, majd contact, és ott kiválasztom, hogy I haven't received my item yet, és kész?
Ez a case nyitás?
:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#36033) üszök válasza havri1 (#36032) üzenetére


üszök
őstag

Ha így írtál neki,akkor valszeg nyitott caset automatikusan.
Ha nem akarsz nyitni,akkor purcase history,a termék jobb oldalán contact seller,other ,itt láttam több verziót
1 simán írod az üzenetet
2 van egy olyan ha jól emlékszem enter a topik ide be írsz valamit,mondjuk shipping,és alá irhatod az üzenetet
3 van egy csomó bla,bla, az alján lehetőség,a contact sellerrel be pipálod,és mehet az üzenet.
ha van nyitott cased azt a purchase history tetején látod.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#36034) havri1 válasza üszök (#36033) üzenetére


havri1
félisten

Oké, köszi.
Other-ben írtam neki egyelőre, nem akartam case-t nyitni még.

havri

(#36035) üszök válasza havri1 (#36034) üzenetére


üszök
őstag

Ott próbálkozz először. Olcsóbb dolgokat vissza szoktak fizetni 2-3 levélváltás után.

Ne hagy magad,mert le fognak akarni rázni. általában azzal,hogy még várj. írd meg,nem vársz,és nem szeretnél negatívot adni.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#36036) RockHaRD


RockHaRD
addikt

ezt elhiszitek?

2013.09.24
16:31 Budapest - Pesterzsébet 1 posta
Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted
2013.09.26
12:13
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.09.29
10:15
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.10.21
08:08
Küldemény információ:
Letétben van / Item stored, addressee notified

az utolsó az mit jelent? Kapott értesítést a címzett, és neki kell átvenni?

(#36037) lacy027


lacy027
tag

Néhány eBay-es rendelés után felmerült bennem egy kérdés. Hogyan adjam meg a címem az eBay/Paypal felületén, hogy a címben ne legyen "NotProvided" sor? Már minden létező helyre - t írtam be, a state-hez a megyét, ami tudom, hogy nem kell, de akkor is ott a NotProvided felirat.
Szinte minden csomagon így szerepel a címem:
Saját Nevem
Utca házszám
Város
NotProvided
Irányítószám
Ország

(#36038) Bavid


Bavid
senior tag

Sziasztok ez az utolsó info a csomagomról:
September 30, 2013 , 6:17 pm
Dispatched to Sort Facility
LA PUENTE, CA 91747
Kezdek aggódni h elveszett, érdemes valamit tennem ($79.98, volt úgyhogy nem 2 forintos dolog azért)?

(#36039) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
egy kis segitség kellene..ezt kaptam..ilyenkor mi a teendö?

"If you've already resolved this situation by email or paid for the item, please let us know by responding through our Resolution Centre.

To avoid receiving an unpaid item strike, please resolve this situation within seven days of the date the notification was sent to you. An unpaid item strike will result in loss of feedback privileges for this transaction. See eBay's Unpaid Item Policy for more information."

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#36040) faresz5 válasza RockHaRD (#36036) üzenetére


faresz5
senior tag

Semmi extra, nem volt otthon, és mivel nagyobb csomag, elrakták neki az értékmegőrzőbe(elzárt hely). a postán. Elég mindennapos üzenet.

(#36041) RockHaRD válasza faresz5 (#36040) üzenetére


RockHaRD
addikt

ez rendben, de 29.-e óta ültek rajta O.o

(#36042) SPF


SPF
senior tag

Paypal-lal kapcsolatosan lenne kérdésem, van nekik valamilyen magyar telefonszámuk vagy e-mail címük? Kerestem, de nem találtam...

(#36043) Winner_hun válasza SPF (#36042) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nincs.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#36044) SPF válasza Winner_hun (#36043) üzenetére


SPF
senior tag

Köszi!
Nem jött meg egy termék, amit rendeltem ebay-en, az eladó visszafizette a pénzt, amit paypal-on ki is utaltak a számlámra. Viszont időközben lejárt a bankkártyám, és az új kártyának más a száma, viszont a bankszámlaszámom nem változott. Ilyen esetben buktam a pénzem?

(#36045) RockHaRD válasza SPF (#36044) üzenetére


RockHaRD
addikt

elvileg nem. 2-3 munkanap alatt meg kellene érkeznie

(#36046) SPF válasza RockHaRD (#36045) üzenetére


SPF
senior tag

Ok, akkor még várom :)
Hétfőn utalták ki.

(#36047) üszök


üszök
őstag

Vatera,hogy megszépült. :C

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#36048) fecke78


fecke78
senior tag

Sziasztok .
AZ e bay-nek irott levél az lehet magyar nyelvü vagy angol?
Írtatok már magyarul?

(#36049) radi8tor válasza fecke78 (#36048) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nincs magyar ügyfélszolgálat még. Tehát angolul írj.

⭐ Stella

(#36050) somnia válasza radi8tor (#36049) üzenetére


somnia
őstag

Ezt gondold át mégegyszer!
customerhelp_hu@ebay.com

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.