Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80951) madle


madle
őstag

Sziasztok,

eBay-en vásároltam egy autós eszközt, ami nem működik és eBay beépített levelezésben megbeszéltem az eladóval, hogy feladom postán a címére, amit megadott és küld helyette másikat. Jeleznem kell ezt valahol (Paypal stb..) hogy a postát megtérítsék, vagy csak így feladom?

Köszi!

(#80952) V/ válasza madle (#80951) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal vásárlásnál van egy link ahol tudod kérni, de fel kell tölteni a lepecsételt feladóvevényt és a nyugtát, bővebben az Összefoglaló, 18. PayPal-tól termék visszaküldés esetén a postai költség visszatérítésének módja

(#80953) Tamás2310


Tamás2310
csendes tag

Sziasztok!
Egyik ismerősöm vásárolt ebay-en és nem kapta meg a csomagot, kértem pénz visszatérítést neki, de ő bánkártyával fizetett nem PayPal-al.
OTP-és bankkártyára is vissza fogják utalni a pénzt, mert én PayPal-al szoktam fizetni és idáig mindig megtérítették ha nem kaptattam meg a csomagot.

(#80954) V/ válasza Tamás2310 (#80953) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen vissza fogja kapni, pontosabban arra bankszámlára amelyhez tartozik a bankkártya.

(#80955) tbalint3


tbalint3
tag

Szerintetek erre van még esély, hogy befut: [link] ?
Ausztriában akadt el: [link]
ExpressOne követője nem is látja, sajnos...

(#80956) V/ válasza tbalint3 (#80955) üzenetére


V/
Topikgazda

Kerestetni kellene a feladónak.

(#80957) Urguru


Urguru
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem , hogy eladtam valamit az Ebayen az USA-ba (400$), amikor kiküldöm kell rá ragasztanom vámáru - nyilatkozat cetlit? ( illetve milyen estben kell használni) ?

Másik kérdésem , hogy a Paypalon a termék + postaköltség mellett megjelent a számlán Forgalmi adó: 28 $ ezzel nekem kell valamit tennem?

Előre is köszönöm a választ!

(#80958) V/ válasza Urguru (#80957) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindig kell mellékelni. Attól függően hogy ki a szállító és milyen a mód, a futárok eleve intézik, a posta téma meg a mellékelt képen alsó sorban
A vevő felé felszámolt ottani áfa, az eBay számolja fel és szedi be tőlük, neked tájékoztató szöveg. Gondolom az az összeg nincs neked jóváírva.

(#80959) Urguru válasza V/ (#80958) üzenetére


Urguru
tag

Köszönöm a gyors és érthető választ :R

(Igen nekem nem írták jóvá a paypalon.)

:R

(#80960) parkr válasza V/ (#80958) üzenetére


parkr
őstag

ajánlott levélhez tőlem sosem kértek. max ha csomagként küldtem. igaz többnyire nem volt túl nagy érték.

[ Szerkesztve ]

(#80961) V/ válasza parkr (#80960) üzenetére


V/
Topikgazda

Az üzletszabályzatot már többször linkeltem, kell és atratalom határozza meg sima levélhez nem kell áru tartalomhoz kell.

Volt ismerősöm akinek az egyik ország vámosai visszaküldték a vámolási okmány hiánya miatt, egy másik országban meg nem voltak hajlandók vámkezelni és megsemmisítésre küldték, mert ha nincs okmány akkor megtehetik. Lehet hogy rossz napja volt a vámosnak.

[ Szerkesztve ]

(#80963) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok!

Szeretnék USA-ból rendelni egy 130 USD értékű terméket. Szállítási módnak van egy ilyen opció: "FedEx International Priority® (1 business day)"
Létezik hogy 1 napos szállítás USA-ból? Illetve Fedexnél VÁM kezelés alá esik minden vagy random? Mire kell számítsak?

köszi!

There's a device that I've been using called a whoop.

(#80964) V/ válasza SP!T (#80963) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért nem egy nap. 2-4 a valószínű Ha nem fizetsz import charges-t akkor kell vám és áfa itt.

(#80965) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok,

Rendeltem egy német eladótól telefonhoz kiegészítőket, ami meg is jött időben, de sajnos egyik sem passzol a telefonhoz. (duplán ellenőriztem, jót rendeltem). A kérdésem az volna, ha visszatérítést/refund-ot kérek, akkor vissza kell küldenem a hibás terméket? Tekintve, hogy 2ezer Ft-ról beszélünk, az nekem nem nagyon volna jó deal...

Segítséget előre is köszönöm!

You can walk straight through hell with a smile

(#80966) V/ válasza csiben1 (#80965) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha PayPal fiókodon keresztül fizettél akkor ők a visszaküldési postaköltséget megtérítik neked. Ez éves szinten 12 alkalom és alkalmanként maximum 9300 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#80967) Urguru válasza V/ (#80962) üzenetére


Urguru
tag

Ismét köszi az infót, fel is használtam , pont jókor jött :) :R

(#80968) Tamás2310 válasza V/ (#80962) üzenetére


Tamás2310
csendes tag

Köszönöm én is az infót, már fel is használtam. :R
Valakinek van tapasztalata Spanyolországból rendeléssel kapcsoltba mostanában.
Régen 1 hét alatt itt volt a csomag Spanyolországból, de gondolom most jóval hosszabb, ezért lenék kíváncsi friss tapasztalatra.

[ Szerkesztve ]

(#80969) V/ válasza Tamás2310 (#80968) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem sokkal, még mindig 2 héten belül, csak annyi hogy megint hétvégi kamion stop van néhány országba idefelé.

(#80970) Beni2360 válasza Tamás2310 (#80968) üzenetére


Beni2360
félisten

11.11 rendelt és 17. majd a másik 18.án megjöttek Spanyolból

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#80971) rednifegnar válasza Tamás2310 (#80968) üzenetére


rednifegnar
senior tag

ket eve vettem onnan egy 500euros cuccot pont ugyanilyen tajt, ferihegyrol a kezbesito postara elindult, de nem ert oda soha. 2 honapig "kerestek" mire hivatalosan elismertek hogy elloptak "eltuntkent kezeljuk". igy osszesen kb a 3. ho vegere kaptam vissza a penzem. nyilvan ez barmely orszagbol elofordul, de ez tortenetesen spanyol volt es nagyon nehez volt veluk is kommunikalni.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#80972) V/ válasza rednifegnar (#80971) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért két év alatt változnak a dolgok, nem csak postai szállítás van már és a vásárlói védelem keretében nem nekünk kell keresgélni a küldeményt, amit nem kapunk meg, aki feladta majd játssza le a meccset a szállítójával.

(#80973) attiati


attiati
veterán

Németországon belül mennyiért szállít az ebay nagyságrendileg?

A nemzetközi szállítás kb 14 EUR lenne, kb 25*15*10es csomag, 1 kg alatt

(#80974) V/ válasza attiati (#80973) üzenetére


V/
Topikgazda

Van on-line kalkulátor, itt a linkje és az árak. Annyi a különbség hogy külföldre csak csomag jöhet, míg országon belül működik 2 kg-ig a levélküldemény típus is.
De nem az eBay szállít, az eladók adják meg.

[ Szerkesztve ]

(#80975) attiati válasza V/ (#80974) üzenetére


attiati
veterán

köszi szépen, nagyságrendileg teljesen jó

Szerinted mi történik a 8% áfakülönbözettel, ha német ebay-ről németországi automatába rendelem és onnan a GLS hozza Mo-ra?

Magánszemélytől, aukción.
Ebay nem fogja felszámolni, mert Németországon belül marad.
A GLS felszámolja kézbesítésnél + "vámkezelési" költséget is ?

(#80976) V/ válasza attiati (#80975) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom miről van szó, nekünk nem számolnak fel áfát és egyébként is most az Németországban 16%.
Milyen vámkezelést? Sem Németország, sem Magyarország nem lépett ki az EU-ból. Még.
2004 óta nem vámolgatunk ezen viszonylatban sem.

(#80977) nyepi


nyepi
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Viszonylag tapasztalt eBay felhasználó vagyok, de így még nem jártam.
Ma vásároltam egy erősítőt, 500 font volt Angliából, plussz 30 font a postaköltség.
Ezt mindet szépen ki is fizettem, szépen levonták, jött az sms. Azután jött még egy paypal-os sms, hogy levontak további 12.530 forintot (kb. 30 font). Ez lehet ilyen összegnél valami plussz költsége a paypal utalásnak? Sehol nem volt feltüntetve. Ilyennel, eddig nem találkoztam.
Írtam az Ebaynek is, de gondolom hétfőig nem lesz válasz. Addig viszont megesz a penész. :(
Előre is köszi! :R

(#80978) V/ válasza nyepi (#80977) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem Global Shipping volt? Mert akkor két felé megy a szállítási költség, egy része az eladóé másik meg megy a Pitney Bowes logisztikai cégnek ezért két tételes a PayPal-on.
De mi a tétel megnevezése és hova került "elküldésre'? És mivel fizettél egyenleg vagy valamilyen bankkártya? Ha egyenleg akkor ugye előtte fontra váltottad a mondjuk forintot a két egyenleg közt?
És nem látsz VAT szöveget az eBay elszámolásnál sem?

[ Szerkesztve ]

(#80979) nyepi válasza V/ (#80978) üzenetére


nyepi
tag

Igen, az egyik tétel Pitney Bowes. Viszont ez vásárlás előtt sehol nem volt feltüntetve. Szállítási költségnek csak a 30 font volt feltüntetve.
Bankkártyával fizettem.
Gondolom, akkor ezt be kell nyelnem. :(

(#80980) V/ válasza nyepi (#80979) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem + költség, nézd meg pontosan hogy mennyi ment az eladóhoz a bruttó összegből és a különbség az annyi lesz mint amit a Pitney Bowes kapott.
A szállítási költség lett két részre osztva, mondjuk az eladó kapott 2-5 fontot.
Vásárlás tételsor More action és View order details

[ Szerkesztve ]

(#80981) nyepi válasza V/ (#80980) üzenetére


nyepi
tag

Így van leírva:
-Subtotal: 500 font
-Shipping: 29,56
-Import charges: 0

És így vontak le:
1. 12.530-Pitney Bowes
2. 211.936-az eladó

Köszi a segítséget! :R

(#80982) Beni2360 válasza attiati (#80975) üzenetére


Beni2360
félisten

Magánszemélytől, aukción - nincs ÁFA sem különbözet. Egyébként is EU-n belüli a vásárlás.
Amazonon szokták hozzá csapni az ÁFA eltérést ha akkora a cég, hogy elérte a limitet amikortól már kell a különbözetet felszámolni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#80983) somnia


somnia
őstag

28.11.2020 22:34China postMegérkezett a postázóbaGuangzhou International Center
01.12.2020 04:00Magyar PostaCélországba elküldve (Export)

..a kicsi kínaiaknak vagy a trackitonlinek siet a naptárja?...

(#80984) V/ válasza somnia (#80983) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor jön a repülőgép ami hozza, foglaltak helyet neki előre. Mi is úgy repülünk hogy előre foglalunk. ;]
Azt hogy adat szinkronizációkor hogyan vesz át adatok az MP az talányos.

(#80985) nyepi válasza nyepi (#80981) üzenetére


nyepi
tag

Közben visszaírtak az eBaytől, de csak azt, hogy az 500+30 fontos tranzakciót látnak, mást nem.
Így már tényleg nem értem, ha még ők sem látják sehol azt a költséget. :(

(#80986) V/ válasza nyepi (#80985) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal szedi be pénzt és ha az eBay-en az eladó a terméket a GSP keretében szállíttatja akkor a szállítási költséget kétfelé bontja a rendszer.
Azt gondoltam hogy már egyértelmű hogy a 29,56 Font lett ketté osztva nem egyenlő arányba.
Az eBay természetesen az összesített rendelést látja, az hogy elmulasztotta megnézni az ügyintéző hogy a szállítás GSP (Global Sipping Program) alatti és kapásból válaszolt, az csak szegénységi bizonyítványuk.
A PayPal-on egyértelműen látszik hogy összeadva az amit az eladónak számoltak fel és az amit a Pitney Bowes kapott az egyezik az eBay 529,56 fontjával

[ Szerkesztve ]

(#80987) nyepi válasza V/ (#80986) üzenetére


nyepi
tag

Bocsánat, de nekem ez így még mindig nem tiszta.
Akkor ezek szerint a Paypalon 530 font az kb. 225.000 Huf lenne?
A szállításnál így írja: GBP 31.43 (approx. 12,667.88 HUF)
Tehát egy font: 12,667/31,43=403
Szállítás+termék: 530*403=213,590, ami stimmel is kb., erre fel jött még a plussz 12500-es levonás. :(

(#80988) V/ válasza nyepi (#80987) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne keverd már ide a forint összegeket, mert az most nem viszonyítási alap a GSP költség megosztáshoz, fontban fizettél és font amiben számolj hogy ki jöjjön az amit írtam. A GBP 31.43 lett ketté osztva.

Nekem a kedvező árfolyamos Erste Visa kártyánál az 530 Font az 215041 Ft, más banknál több is lehet és a PayPal a bank felé az 530 Font-ot küldi. Meg kell nézni hogy bankod mikén számolja el a devizás kártyás vásárlásokat, néhány bankét én is tudom.
De!
Ha az eBay-PayPal fizetési oldalán nem font összeg volt kiírva hanem forint konverziós akkor viszont a PayPal váltotta a kártyádnál is a devizát, nem a kártyakibocsájtó társaság, bank.
Ma az 530 Font az 224652 Ft, így sajnos többet fizettél.
Az Összefoglalóban van leírás erről 15. Az eBay-en bankkártyás fizetéskor a deviza árfolyam kedvezőbbé állítása előtte meg hogy miként lehet a PayPal-on beállítani állandóra, 14 pontnál ott van link arra is ha a PayPal fizetés közben kell állítani a devizaváltást, a A fizetés közbeni átállítás lépései itt megtekinthetőek. A 3.A pontban.

[ Szerkesztve ]

(#80989) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!
Eladtam egy telefont amiről leírtam,hogy olykor olykor nem.remdesen működik a kioldása. 100 euróval a piaci ár alatt. Erre jön a visszatérítési kérelem,hogy a készülék defektes.
Leírtam mi a baja ilyenkor mit tudok tenni?
A 4 válasz verzió közül jelenleg a válasz választottam ahol válaszoltam neki. Ismét leírtam,hogy a hirdetésben benne volt a baja.

Ilyen esetben mi a teendő?

(#80990) nyepi válasza V/ (#80988) üzenetére


nyepi
tag

Köszönöm szépen, akkor ez lesz a gond.
Csak azért volt fura, mert a licitálásnál a font mellett ott volt zárójelben a forintrosított összeg is, ami a levonttal nem egyezett. Ilyen különbséggel még nem találkoztam, ez testvérek között is kb. 6%.
Köszönöm az alapos válaszod, legközelebb figyelek erre! :R

(#80991) V/ válasza nyepi (#80990) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay amit mutat egy általános tájékoztató árfolyam és általában nem egyezik sem a PayPal, sem a banki árfolyamokkal.
A XE.com Universal Currency Converter-t használják, van egy kalkulátor oldaluk is, egy viszonyítási összeget mutatnak.

[ Szerkesztve ]

(#80992) tomic válasza tomic (#80989) üzenetére


tomic
addikt

A vevő nem válaszol hiába reagáltam.
Érdemes ilyenkor a vevőt jelenteni,hogy olyat állít ami nem is igaz? Vagy hogyan érdemes ezt tisztázni szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#80993) mokus1


mokus1
addikt

[link]

Szerintetek ezt holnap már kézbesítik?

(#80994) nyepi válasza V/ (#80991) üzenetére


nyepi
tag

:R

(#80995) V/ válasza mokus1 (#80993) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, mert 27-én már elindították a kézbesítő postára, de sajnos a fekete péntekek miatt lehet hogy csúsznak egy napot, attól függ hogy mennyi csomag esik abba a körzetbe ahol laksz.

(#80996) V/ válasza tomic (#80992) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindenképp le kell írnod, mert annak ellenére is vissza kell adnod a pénzét.Ha nem jelzed hogy a leírás szerint kapta meg akkor még a visszaküldését is elveszítheted. Marad nála a telefon és a pénzt is visszakapja. Beszéltünk már itt róla hogy az eladó viszonylatában kedvezőtlenül változott ez a rész

(#80997) tomic válasza V/ (#80996) üzenetére


tomic
addikt

Tehát ha jól értem akkor a pénzt vissza kell adnom az már biztos. Itt majd azt bírálják el,hogy a telefon is nála marad-e vagy sem?

(#80998) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

Feucht-ból jövő csomagomnál ha a magyar posta nyomkövetőn látszik a súly 5000gr, az már garancia arra hogy átment a "necces részen"? (ténylegesen elindult onnan)
4 hónapja ott "elveszett" csomagomnál ez 0gr volt.
Vagy még rághatom a kefét...

(#80999) V/ válasza gixxergabi (#80998) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen mert amit lemérnek és kap csomagtípust azt már nem olyan egyszerű elveszíteni. de ez eBay csomag volt, nem BG vagy GB, azok az eltűnős fajták.

[ Szerkesztve ]

(#81000) gixxergabi válasza V/ (#80999) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Köszi.
Ami "elveszett" az ebayes 10 kilós automata kávégép volt.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.