Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) zoolio válasza outdoor (#70996) üzenetére


zoolio
tag

A 'local courier' biztos, hogy magyar szállítót jelöl, bemásolom a tracking listet:

Item being handed over to the local courier, tracking ended.HUN
Nov-13-17, 19:05 PM

Item in transitTransit processing center, Netherlands
Nov-09-17, 19:05 PM

Flight landed to transit destinationSchiphol Airport, Netherlands
Nov-08-17, 19:05 PM

Flight dispatched,transit destination: Netherlands, flight #:KL888Chek Lap Kok International Airport, Hong Kong
Nov-08-17, 13:35 PM

Item being handed over to the airline.Chek Lap Kok International Airport, Hong Kong
Nov-04-17, 18:55 PM

Item in transit.Flyt Express's sorting centre, Hong Kong
Nov-03-17, 18:54 PM

Item dispatched. PKG#: PKG04431159Flyt Express's sorting centre, Guangzhou
Nov-02-17, 18:53 PM

Item in transitFlyt Express's sorting centre, Guangzhou
Nov-02-17, 13:27 PM

Item receivedFlyt Express's sorting centre, Guangzhou
Nov-02-17, 12:27 PM

Szóval hol kéne utánanéznem, hogy hol jár a csomagom?

[ Szerkesztve ]

(#71002) V/ válasza zoolio (#71001) üzenetére


V/
Topikgazda

Többször kértem, hogy azt ne linkelje senki sem, amit a nyomkövetési szám megadása után mi is látunk, légy szíves azt add meg.
Nagyon hülyén néz ki a topik az értelmetlen, felesleges soroktól és a válasz a kérdésedre a következő mondatban van.
De már most az a tippem, hogy mivel NL lehet az azonosító vége, ez elsőként megérkezik Hollandiába -1. érkezés- , ott kezeli a holland posta (local courier 1), elküldi Magyarországra, nálunk - 2. érkezés- (local courier 2) és azután kapod meg.
Tehát a 17-.i bejegyzés még Hollandia, úton van ide.
De nézd meg itt a nyomkövetést.

Ha itt megadod (#70995) 4 hsz-el kevesebb készült volna ebbe a témában

[ Szerkesztve ]

(#71003) zoolio válasza V/ (#71002) üzenetére


zoolio
tag

Sajnos már nem tudom szerkeszteni, a nyomkövetési szám: A0000517110102K8

(#71004) V/ válasza zoolio (#71003) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké ez akkor nem egészen jó szám mert ez a Flyt Express logisztikai cég nyomkövetési programja szeret nem a valóságnak megfelelő információkat kiírni, ez most is igaz. Lehet hogy Hollandiában van.

Ezt nem lehet követni a postai rendszerekben, majd egyszer megkapod, ha nem veszítik el.

Amit írtam az NL végződésű nyomkövetési számokra az előbb, erre nem vonatkozik.
+2 hsz

[ Szerkesztve ]

(#71005) Sir Sparrow válasza V/ (#70972) üzenetére


Sir Sparrow
aktív tag

DJ. Ru$y, V/, outdoor: Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#71006) zoolio válasza V/ (#71004) üzenetére


zoolio
tag

OK, kösz, remélem mihamarabb megérkezik.

(#71007) ot93


ot93
senior tag

Üdv, valaki elmondaná, hogy vannak ezek az áfa és vámhatárok?

Tehát 22 euró-ig áfa- és vámmentes, mindig, ez tuti...

Aztán pl. Posta oldalán azt olvasom, hogy
# cég -> magánszemély

22 eurótól van áfa
150 eurótól vám is

# Magánszemély -> magánszemély

45 eurótól van áfa
150 eurótól vám is

Na de van egy link az összefoglalóban, ami azt írja, hogy magánszemély - > magánszemély esetén 45 eurótól van vám...

Most ez hogyan van vagy mit értek félre. Valaki olyan írjon aki biztosan tudja :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#71008) molnarpeter válasza ot93 (#71007) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Áfa van, és amellé jön be feljebb a vám.

[ Szerkesztve ]

(#71009) V/ válasza ot93 (#71007) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit beírtam az Összefoglalóba az jó. 15. Vám ügyintézésről néhány gondolat
Az a 45 € határ akkor van, ha neked mint magánszemély küld egy másik magánszemély valamit, amiért te nem fizettél semmit, akkor egy "ajándékozási nyilatkozatot kel mellékelni.
Viszont míg vásárlás esetén nem minden esetben van fizetendő vám mert a mértéke 0%, addig ajándékozás esetén kötelezően felszámolják a 2,5 %-ot.

Ez a NAV hivatalos tájékoztatója ha ők 45 €-hoz írták a 2,5 %-ot akkor annyi, ha csak nem elírták.
Ez linkje: https://nav.gov.hu/nav/internetes_vasarlas
De majd hétfőn felhívom őket és rákérdezek, hogy akkor 45-től vagy 150-től, de szerintem nem biztos, hogy lényeges. Kapni fogsz valakitől ajándékot?

Magyarázat az ajándékra:
Magánszemélytől magánszemélynek érkező küldemény (térítésmentesen kapott)
A hivatalos NAV megfogalmazás:

A lényeg, térítésmentes és ez lenne az ajándék.
Ez esetben az alábbiak alapján döntik el amikor bekérik az értékigazolásokat, kell egy ajándékozási nyilatkozat.

[ Szerkesztve ]

(#71011) ot93 válasza V/ (#71009) üzenetére


ot93
senior tag

igen, de a posta oldalán ez van:

posta

ez alapján ha magánszemély magánszemélynek küld és térítésmentesen, akkor 150 euróig vámmentes (csak áfa van). Tehát mondjuk 50 eurós cuccért (ha ingyen kapjuk) NEM kell fizetni vámot.

míg amit te csatoltál képet, ott meg az van, hogy 50 eurónál már vámot is kell fizetni (+ áfa). :F

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#71012) V/ válasza ot93 (#71011) üzenetére


V/
Topikgazda

Kapsz ajándékot mostanában?
Hogy szól a Vámkódex:
1. Egységesen 2,5 %-os ad valorem átalányvámtételt kell alkalmazni azokra az árukra, amelyek:
— a magánszemély által magánszemélynek küldött csomagküldeményekben találhatók, vagy
— az utas személyi poggyászában hoz be,
amennyiben az ilyen behozatal nem kereskedelmi céllal történik.
Ez a 2,5 %-os átalányvámtétel akkor alkalmazható, ha a behozatalivám-köteles áru belső értéke küldeményenként, illetve utasonként nem haladja meg a 700 €-t.
Ez felett kereskedelmi vámtarifa lesz
Az ilyen átalányvám-kiszabás nem alkalmazható a Közös Vámtarifa szerint „mentes” árukra,
A mentes árú pedig:
Egyrészt: „elhanyagolható értékű áru”: olyan áru, amelynek tényleges belső értéke küldeményenként nem haladja meg a 150 EUR összértéket.
Viszont ez nem mindenre vonatkozik és ezért igaz az is, hogy van vám.
A mentesség nem alkalmazható a következőkre:
a) alkoholtartalmú termékek;
b) parfümök és kölnivizek;
c) dohány vagy dohánytermékek.

Így remélem érhető, vannak kategóriák amelyekre a 45-150 € közti vámmentesség nem vonatkozik. Ezért pontatlan az amit a táblázatban leegyszerűsítve írtak. De egyébként sem az a 2,5 % a sok, hanem a másik 27%
Annyit hozzáteszek még ha egy új iPhone X-t kapsz ajándékba és az ajándékozási szerződésben 60 € van írva, akkor természetesen nem azt fogják elfogadni, a jobbik esetben a 1179 €-ra lehet számolni, rosszabb esetben meg vámszabálysértést állapítanak meg.

[ Szerkesztve ]

(#71013) Spancho válasza V/ (#71000) üzenetére


Spancho
őstag

Köszi ,megírom.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#71014) Botigta


Botigta
aktív tag

Régebben ha a bal felső sarokban rákattintottam a nevemre, akkor a lenyíló miniablakban onnan meg lehetett nyitni a Collecton-t. Egy ideje már nincs ott a kattintható felirat. Miért kellett azt onnan eltüntetni? és most hogyan lehet elérni a Collection-T
A másik, hogy ha egy terméket el akarok menteni az Add to Cart gomb alatt a Watch List-be, csak héba-hóba nyílik le az általam létrehozott mappák listaája (de mostanában inkább egyáltalán nem...)

(#71015) V/ válasza Botigta (#71014) üzenetére


V/
Topikgazda

Most néztem meg, ott van és működik. De nem emlékszem mini ablakra, nálam a teljes oldal jött elő amikor a nevemre, az előjövő mini ablakban az eBay azonosító névre kattintok, nem emlékszem, hogy ez változott volna az elmúlt időszakban.
Elől az értékelésem, az eladó dolgaim és azután a kollekció és a követett eladók stb.
Nem tetted privátnak véletlenül?

és itt privát?

Ha a kis 3szögre kattintok ott az általam létrehozott lista:

Lists
All lists
Watch list
Wish list
Your lists- itt vannak az általam kreáltak.

De mindkét dologra esetleg a böngésződben az eBay sütik és a gyorsítótár törlése segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#71016) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Sajnos vásárlásnál belefutottam én is a "végtelenített verifying"-ba. Kipróbáltam az itt leírtakat, de nem akart beválni. Szóval leválasztottam és a paypal accountom az ebay fiókomról és nem kapcsoltam össze és úgy mentem a fizetéshez, majd megadtam a paypal adataim sokadjára, megkérdezte, hogy emlékezzen-e rám és sikerült a vásárlás.

(Azért írtam le ezt, hátha valaki szintén belefut ugyan ebbe a problémába és hátha ez a hsz. segít neki.)

(#71017) V/ válasza KISDUCK (#71016) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez jó. Köszi az információt.
Részben jó, mert lesz olyan eladó akinél a nem összekapcsolás miatt nem tudsz vásárolni és szerintem nem ez volt a gond.

De ez nem jó: megkérdezte, hogy emlékezzen-e rám és sikerült a vásárlás.
Mert ha ezt jelölted akkor így hiába aktiváltad a PayPal belépési védelmet, ha valaki megszerzi az eBay azonosítóidat, akkor simán ki tudja fizetni amit akar, mert nem fog a belépési védelem megvédeni, automatikusan fizet ha van hozzáférhető pénz a PayPal fizetőeszközein.

Erre írtam, hogy a Maybe Later választandó.

Vannak már későbbi hsz-k a javítási témában, a PayPal topikban lett inkább kitárgyalva. Ízelítő onnan 31860-tól vissza 31804

Én azért abban reménykedtem, hogy felérik ésszel és kijavítják ezt a hibát. Bár számomra az tűnik érdekesnek, hogy új regisztrációk voltak az érintettek.

[ Szerkesztve ]

(#71018) KISDUCK válasza V/ (#71017) üzenetére


KISDUCK
addikt

Amiatt jelenleg nem félek, az OTP webkártyám van a paypal fiókomhoz rendelve, mint bankkártya és vásárlás előtt küldök rá pénzt vagy tudják mínuszba terhelni?

(#71019) KISDUCK válasza KISDUCK (#71018) üzenetére


KISDUCK
addikt

Azért a biztonság kedvéért átnézegettem amiket linkeltél és kicsit megbabráltam az accountom, mert nekem is mutatta most a bankártyát a paypal résznél az ebay-es fizetésnél, de most ismét kéri a paypelbe való bejelentkezést, ha fizetni szeretnék. Köszönöm a segítséget V/ ! :R

[ Szerkesztve ]

(#71020) V/ válasza KISDUCK (#71018) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nincs pénz annyi ami kell nem lehet mínuszba menni, persze a védelem egyik elem, hogy nem állandóan full feltöltött kártya, pl hitel kártya van hozzárendelve.

(#71021) Mulholland


Mulholland
tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni.

Rendeltem én egy terméket (wifi konnektor) az ebay-ról, de törötten érkezett, mert nem dobozosan kaptam meg, hanem csak egy vékony buborékos fóliában, ami mellé csak betéve volt egy másik vékony bubis fólia, de nem is a termék köré volt betekerve. Ezt az állapotot és a törött terméket rögtön lefotóztam és elküldtem a kina cégnek egy sima e-bay-es levélben, hogy mi történt és hogy legyenek szívesek ezért másikat küldeni. Erre az volt a válaszuk, hogy dobozos termékük nincs, de elismerték, hogy ennél azért jobban szokták csomagolni az árut és ezért felajánlanak egy 50% visszatérítést. Ebbe én nem mentem bele és megírtam nekik, hogy vagy egy nem törtöttet szeretnék a megrendelt konnektorból, vagy teljes visszatérítést.
A kérdésem az lenne, hogy ha itt patthelyzetbe jutunk, indíthatok e teles refund-ot, vagy fogadjam el a csak 50% megtérítést, az így használhatatlan terméknek?

Előre is köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#71022) V/ válasza Mulholland (#71021) üzenetére


V/
Topikgazda

Hibásan érkező termék esetén a megfelelő request-et kell indítani, itt nincs értelme külön írogatni az eladónak, teljesen felesleges.
Egy probléma megoldási kérést küldesz el, arra majd tesz ajánlatot, ha megfelel akkor itt zárul is dolog, nem jut el case-ig a folyamat.
Ha használhatatlan akkor miért gondolod, hogy 50% jár?
Két lehetőséged van újat kérsz vagy a pénzt.
Az szabályok szerint mindkét esetben vissza kell küldeni a terméket (persze ha használhatatlan, az eladó nem fog ehhez ragaszkodni) ezzel nincs gond, mert ha PayPal -ha a fiókon keresztül lett vásárolva, van PayPal vásárlási tételsor, akkor a PayPal kifizeti a postaköltséget.
Én az Összefoglaló 3.b)-t indítottam volna

[ Szerkesztve ]

(#71023) Spancho válasza V/ (#71000) üzenetére


Spancho
őstag

Hello megint.

Leírtam neki amit mondtál.
Meg az is ,hogy most már összekötöttem a paypal fiókomat az ebay-jel szóval akár megpróbálhatja még egyszer elküldeni ,ha lehetséges.
Ő mielőtt ezt leírtam neki ,annyit írt ,hogy írjak én a paypal-nak (de ott nekem ugye nincs semmi tranzakcióm)
Az ebayen ha rámegyek a "See cancel details "-re ,akkor ott ennyi van :
'The seller canceled your order and sent you a refund. We'll send an email confirmation soon'

Ezt az emailt nem az ebay küldené ,benne azzal ,hogy törölte a megrendelést ?
Valahol olvastam ,hogy nekem lenne 3 opcióm ,elfogadom a törlést , stb.... ilyen nincs valahol ,hogy nekem le kéne okéznom az egészet ?
(az ebayen amit tudnék nyomni az csak annyi ,hogy ha megérkezett a visszatérités ,akkor erősítem meg.
'The seller canceled this order—just confirm that you received a refund. ')

Lehet ,hogy nem is kéne senkinek irkálnom ,csak megvárnom az ebay email-jét a törlésről ?

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#71024) V/ válasza Spancho (#71023) üzenetére


V/
Topikgazda

A múltba történt dolgot nem lehet be könyveltetni, így a te vásárlásodra mivel nem szerepel a te vásárlási történetedbe, ő nem tud így sem visszaküldeni refundként pénzt, csak sima pénzküldéssel. Ezért az utólagos összekötés nem befolyásol semmit most.
Nincs ilyen, hogy el kell fogadnod az eBay-n az eladó vásárlás törlését.
Az szokott lenni, hogy esetleg a PayPal-n kell egy cancel, de az csak akkor kerülhet elő, ha a PayPal fiókon keresztül történt a vásárlás.
Az előző hsz-ben leírtam, hogy milyen lehetősége van az eladónak. Az még mindig érvényes

Ez egy sablon mondat: We'll send an email confirmation soon'

Ez az amit neked érvényes: he seller canceled your order and sent you a refund. és just confirm that you received a refund.
Az eladónak kell a pénzt eljuttatni hozzád (6 napja van rá, az elküldés számít bele nem a megkapás), ha nem sikerül, akkor majd lesz egy segítség kérési linked az eBay-hez,. ask us to step in and help

[ Szerkesztve ]

(#71025) Mulholland válasza V/ (#71022) üzenetére


Mulholland
tag

Köszönöm a reagálást és a tanácsokat. A mai napot még megvárom, hogy reagálnak e érdemben a levelemre a cég részéről. Aztán elindítom az általad tanácsolt 3/b folyamatot.

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#71026) Mulholland válasza V/ (#71024) üzenetére


Mulholland
tag

Újabb fejlemény van az ügyben. Hogy új terméket nem akarnak küldeni. De teljes visszatérítést viszont vállalnak. A kérdésem az, hogy bizzak meg bennük, hogy intézik ezt rendesen, vagy indítsam meg a hivatalos visszatérítési kérést az e-bay-en?

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#71027) V/ válasza Mulholland (#71026) üzenetére


V/
Topikgazda

Szabj nekik határidőt. Itt az eBay a megérkezés dátumától számítva 30 napig van reklamációs lehetősége, viszont a PayPal-n a vásárlás napától számított 180 nap.
A pénz akár azonnal megérkezhet a PayPal fiókodra, így ha letelik a határidőd amit adsz nekik, bármelyik helyen tudod még hivatalosabb útra terelni a dolgot. Azért 2-3 napnál több nem kell. Ha PayPal-ra küld pénzt az pár mp.

[ Szerkesztve ]

(#71028) Mulholland válasza V/ (#71027) üzenetére


Mulholland
tag

Köszönöm a tanácsot akkor, ha válaszol a levelemre a cég határidőt adok. :)

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#71029) Nirvatti


Nirvatti
tag

Sziasztok,

Megfogták egy 26.07$-os csomagomat esetleges vámolásra.
Az itt olvasottak alapján már elküldtem szkennelve a kitöltött postai adatbekérőt, viszont pénteken megérkezett levélben is a dokumentum. Azon el van írva a nevem, kimaradt egy betű a vezetéknevemből.

Plusz információ azon csak az általuk használt hivatkozási szám, a küldemény tömege és az MRN szám, de ezek nem voltak kötelezően kitöltendő mezők.

Kérdezném, hogy ugye jól gondolom hogy nem kell újra elküldenem ezt a (hibás névvel írt) verziót?

szerk.: ilyenkor még átcsusszanhat, vagy már tuti utánvéttel jön az ügyintézési díjjal és ÁFA-val tervelve?

[ Szerkesztve ]

(#71030) V/ válasza Nirvatti (#71029) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha már beküldted e-mail-ben, akkor a papírral nem kell foglalkoznod
Bármi lehet. Függ a terméktől is, de ahol már kérnek értékigazolást az már nem csúszkál.
Én is fizettem már áfát és elj.klts-et 26,3 $-os dologra, még akkor is megérte, mert nálunk annyiért egyáltalán nem lehetett kapni. Még így is 42%-al olcsóbb volt.

[ Szerkesztve ]

(#71031) Nirvatti válasza V/ (#71030) üzenetére


Nirvatti
tag

Köszi a választ, nem csúszott át.

Az imént beszéltem a kézbesítővel, vámolt árum érkezett.
Igen, jól jártam így is, nem arról van szó. :)

Persze jó hogy visszahívtam (épp nem tudtam felvenni a telefont), rossz lépcsőházba dobta be az értesítőt. :)

(#71032) johniee


johniee
senior tag

sziasztok!
Ebayről laptop kijelzőt rendeltem Angliából, hibátlannak írta az eladó
a termék leírásában, ezért is vettem meg, viszont ma hozta a futár,
be is tettem a notiba, de 1 dead pixel ott virít a kijelző közepéhez közel,
és még van 1-2 kisebb subpixel ami feketéllik.
Ilyenkor mi a legjobb amit tehetek?

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#71033) V/ válasza johniee (#71032) üzenetére


V/
Topikgazda

Valamennyi kárpótlást kérsz, vagy visszaküldöd (ha van ilyen lehetőség), ha azt írta, hogy pixelhiba mentes. Használt vagy új? És csak annyi volt, hogy hibátlan a hidetsé leírásban? Milyen garanciát visszaküldési elehtőséget adott meg?

[ Szerkesztve ]

(#71034) johniee válasza V/ (#71033) üzenetére


johniee
senior tag

A Grade Condition - no dead pixels, marks or scratches
Removed from a working HP 930 laptop will fit other models, please check your part number

Ha a Contact seller - re megyek, ott van olyan opció, hogy nem azt kaptam amire vártam, és ott lehet refund igényt beadni.

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#71035) V/ válasza johniee (#71034) üzenetére


V/
Topikgazda

Képek róla és ahol írod ott rendezni, bővebben az Összefoglaló, 3. b) eBay-en Case indítás, ha a vásárolt termékkel gond van

(#71036) inferno88


inferno88
őstag

Hali!

Van két októberben rendeltem csomagom, amik a tracking szerint október végén elvileg megjöttek az országba.

A magyar posta oldalán az azonosítók nem hoztak semmit. Mi lehet ezekkel? Eltérő időpontban és más eladótól származnak.

Semper fi!

(#71037) ferke72


ferke72
aktív tag

sziasztok!
megvásárolt termékkel kapcsolatban ha nem reagál az eladó kérdésemre meddig várjak ?
Este ütöttem le és ma reggel utaltam paypal-on keresztül.

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#71038) V/ válasza ferke72 (#71037) üzenetére


V/
Topikgazda

Mit szeretnél hogy reagáljon? Az lesz a következő, hogy kapsz az eBay-től egy üzentet ha a szállítás elindul.
Ez a megvett terméknél mennyi?
Domestic handling time
Will usually ship within 1 business day of receiving cleared payment.

Ez a Shipping and payments fülön kerül elő

[ Szerkesztve ]

(#71039) V/ válasza inferno88 (#71036) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel ez csak küldemény azonosító, nem nemzetközi postai nyomkövetési szám és ezért egyik posta sem könyveli, így a bejegyzéseket nem fogadhatod el érvényesnek.
Ha Kínából jön akkor legfeljebb Törökországba érkezett meg a logisztikai cég szerint, de ezt pl. az ő programjuk automatikusan is beírhatja x nap után.
Mivel ez Yanwen azonosító a felvételi dátum az igaz.
Vannak amelyek Kínán belül követhetőek, de azután már semmi normális információ, azokat itt is nézheted

[ Szerkesztve ]

(#71040) johniee válasza V/ (#71035) üzenetére


johniee
senior tag

Most jött végre válasz az eladótól az ügyben.
The seller offered you a partial refund of GBP 10.00
kicsit keveslem :( 40 GBP volt összesen és pont a kijelző közepén van a dead pixel.
Azt írja, ha így okés, akkor megtarthatom és kapok 10 GBP-t vissza.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#71041) V/ válasza johniee (#71040) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát ez 25%. Nekem nem tűnik kevésnek, a hibához viszonyítva. Gondold át, hogy mennyire zavaró az az 1 pont.
Volt olyan hogy: Return policy XX days ? A hirdetés alján.
Vagy az elején a fizetési módok alatt: Returns: XX days, buyer pays return shipping
Merta visszaküldés csak akkor jöhet szóba, vagy ha meggondolja magát és elfogadja, hogy visszaküldöd.

[ Szerkesztve ]

(#71042) ferke72 válasza V/ (#71038) üzenetére


ferke72
aktív tag

Mindenesetre ha tud írni megnyugtatna.. mivel elég sok értékelése van csak épp vevőként ahogy látom...
3 napon belül vállalta a postázást.
"Delivery:
Estimated Delivery within 7 business days
Seller ships within 3 days after receiving cleared payment."

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#71043) V/ válasza ferke72 (#71042) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem így működik az eBay vásárlás, hogy nyugtatni kell a vevőket. :)
Vásárolsz, fizetsz, elküldi, megkapod. Közben az eBay és a Paypal rendszer küldi az információkat, nem igazán kell ebben a folyamatban kommunikálni személyesen. Ha felmerül valami probléma csak akkor.
Van 3 munkanapja hogy feladja.

(#71044) tbalint3


tbalint3
tag

magyar pista megint hozza a formáját......
A múlt héten átutalással vásárolt csomagom megérkezett a kézbesítő postára és felvette a futár is,kiszállításra...
És ennyi, itt elveszett...
Ilyet még nem is láttam, nyomkövetésben ezt mutatja:

Felhívtam a Gödöllő 1-es postát (ez a helyi futáros kézbesítő posta), itt azt mondta a postavezető, hogy mivel nagyon sok a csomag (nahát tényleg? ki hitte volna, hogy karácsonykor sok lesz a csomag...) ezért valamilyen helyettesítő futár vette fel akinek nem tudja a telefonszámát, így fel sem tudja hívni a futárt, és nem tudja hogy most hol van a csomag.
Nagyszerű, tehát gyakorlatilag ma reggel felvette a kézbesítő a csomagot és ennyi. Nincs további bejegyzés, sem értesítő. Nem tudom most mit tegyek, ilyet még nem is hallottam.

(#71045) V/ válasza tbalint3 (#71044) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ma nem vitték ki, nem adták át, akkor holnap viszik az értesítőt és majd bemész érte.
Köszönettel venném, ha a nyomkövetéssel van probléma, akkor csak a nyomkövetési szám legyen beírva, akkor mi is megtudjuk nézni és tudunk rá reagálni, a két kép nélkül is elhisszük azt amit írsz, sőt egyértelmű volt a szöveg is.

[ Szerkesztve ]

(#71046) tbalint3 válasza V/ (#71045) üzenetére


tbalint3
tag

Rendben, elnézést, nem fogok többször betenni képet.

Egyébként most frissült kb. 20 perce a nyomkövetés ezzel a sorral:
2017.12.04. 18:12 - Unsuccessful delivery - HU2101 - Addressee cannot be located/Item being held, addressee being notified
Azt hiszem holnap megint felhívom őket, mert ez így nem lesz jó. A címzés helyesen van megadva, és egész nap erre vártam, hihetetlen. Ráadásul visszadátumozva került ez be a tracking-be, mert este 6-kor még nem volt ott.
Nagyon remélem, hogy nem küldik vissza, mert akkor rájuk borítom az asztalt, az biztos.

(#71047) V/ válasza tbalint3 (#71046) üzenetére


V/
Topikgazda

10 napig őrzik az értesítő napjától, tehát holnaptól számítva.
De ezt már a Magyar Posta oldalán is látnod kellene és nem kell akkor fordítani a szöveget.

(#71048) tbalint3 válasza V/ (#71047) üzenetére


tbalint3
tag

Az a baj, hogy a magyar posta oldala semmit sem ír ezekről az állítólagos kézbesítési kísérletekről.
Ráadásul a német posta oldalán elég nyugtalanító szöveg jelent meg: [link]
"Der Empfänger ist unbekannt. Die Sendung wird gelagert."

Elég sokszor jött már nekem Németországból csomag így, de eddig ilyen probléma soha nem volt.
Ha esetleg éppen nem voltam otthon, akkor beadták a helyi postára letétbe, de itt most nem ez történt, ráadásul a telefonban is össze vissza beszélt a postavezető, hogy hol a csomag. Ezért vagyok emiatt ideges.

(#71049) V/ válasza tbalint3 (#71048) üzenetére


V/
Topikgazda

Az van odaírva hogy letétben a postán, vagyis annak felel meg. A 10 nap akkor is igaz


Reggelre frissül a Magyar Posta adatbázisa is.

[ Szerkesztve ]

(#71050) ferke72 válasza V/ (#71043) üzenetére


ferke72
aktív tag

Hát sajnos nem így működött utoljára mivel visszaküldtem egy cuccot és szó szerint megfeledkeztek az egészről..
Itt csak vásárlásai vannak az eladónak ahogy látom, és bízom benne nem nyeli le a pénzt és küldi a motyót.. ;]

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.