Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) V/ válasza jolti05 (#61000) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy 52 €-os tételt én nem adnák fel sima postával, ezt szerintem aláírtad.
Illetve nem értékelted, nem adtál feedbacket az eladónak?
Azt az infót kaptam, hogy ha újra előjön, akkor több, mint valószínű, hogy hibás a kijelző. Vagy nem megfelelően lett beszerelve, fordult már elő velem, hogy kicserélték a notebook alaplapját és belső digitális kódszám megegyezett az előzővel, ami lehetetlen, mindegyik egyedi számos.
Persze jelezheted, hogy szerinted nem jó, a megkapott termék, ha az eBay-n már nem akkor Paypal Dispute,
I received my item, but it is significantly not as described.
• The item was damaged or defective. okkal
A Paypal topik Összefoglalóban van segítség.

[ Szerkesztve ]

(#61002) #54715584


#54715584
törölt tag

Még egy kérdés: találtam 3 terméket egy eladótól, ugyanazzal a képpel feltéve. 2 aukció már véget ért, majd újra megjelent a kínálata között ugyanaz a termék, ugyanazzal a képpel. Az összes biddelő privát. Ilyenkor mi történik a háttérben?
Valaki nyomja felfelé az árat és ha nem kel el, akkor felteszi újra? Lehet ilyet csinálni?

(#61003) V/ válasza #54715584 (#61002) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha több darab van belőle és ugyanolyan, miért tenne fel más képet?
A licitálók nem mindig nyilvánosak más licitáló előtt, az eladó látja őket.
Nem jellemző a felfelé licitálás, mert a végén meg kell venni, ez nem Vatera.

[ Szerkesztve ]

(#61004) #54715584 válasza V/ (#61003) üzenetére


#54715584
törölt tag

Azért kérdeztem, mert szoftver DVD-ről van szó, és mindegyikhez más termékkód illene, míg a képen ugyanaz van és ugyanaz a 3 aukció jelent meg újra, ami nemrég véget ért.
Eddig a licitáló userek nevének első és utolsó betűje volt kiírva + a pontszáma és a színes csillag (és ha rákattintok, még további adatokat látok), most csak annyit látok, hogy "private listing - bidders' identities protected". Ezt akár én is be tudom állítani? Hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#61005) V/ válasza #54715584 (#61004) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladó tudja szabályozni hogy mi jelenjen meg a licitálás során.
A szoftver kód nem lehet a képeken és a leírásban sem, így nem is láthatod.
De egyébként a nem dobozos szoftver megvétele elég rizikós.

[ Szerkesztve ]

(#61006) #54715584 válasza V/ (#61005) üzenetére


#54715584
törölt tag

A szoftver kód nem is jelenik meg, viszont a kép mindenhol ugyanaz. De lehet csak paranoiás vagyok. No mindegy, elengedtem. :)

(#61007) jolti05 válasza V/ (#61001) üzenetére


jolti05
őstag

Nem írtam alá, szerintem még egyetlen eBayről érkező csomagot sem kellett aláírnom. Rendeltem már ~ekkora összegért mást is, de azt/azokat sem kellett aláírnom.

Értékelést nem adtam az eladónak, elvből, mert ha nem kapok, nem is adok, de egyébként még a listámban benne van a termék, szóval tudnám értékelni.

Pénteken hozom el a GSM szervizből a telefont, hétvégén majd nyomkodom és ha valami nem stimmel, akkor fogok írni az eladónak, csak érzem, hogy sürget az idő.

Az nem tudom, adhat-e valami pluszt, hogy van vagy 150 pozitív értékelésem, negatív pedig nincsen.

A topik linkjét és a tippet köszönöm, igyekszem elindulni valamilyen irányba.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#61008) Vasinger! válasza Vasinger! (#60999) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Erre senki se tudja a választ? :F

(#61009) V/ válasza jolti05 (#61007) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit nyomkövetős számmal adnak fel, azt aláírás ellenében adja oda a postás, de ezek szerint te még nem vásároltál olyat amit úgy küldtek.
Az értékelés 60 napig lehetséges.
De nem értek veled egyet. Az te értékelésed amit kapsz nem igazán számít, de az eladónak pénzügyileg is hasznos.
A vevő adhat negatív, semleges és pozitív értékelést az eladónak két lehetősége van pozitív és az hogy nem ad.

A logikában a sorrendiség először a vevőt "illeti" meg az értékelés során, az hogy te kifizetted, az még nem a teljes hozzáállásodat a vásárláshoz bizonyítja, egy számodra kötelező dolgot az eladó miért is értékelne azonnal pozitívval?
A te értékelésed visszajelzés a többi vevőnek is, segítség a döntéshez a vásárlás tekintetében.
A minősítési rangod mértéke nem befolyásolja, hogy kitől vásárolhatsz, míg az eladó esetén befolyásolja, hogy ki vásárol tőle.

[ Szerkesztve ]

(#61010) radi8tor válasza Vasinger! (#61008) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem láttam még ilyet. Arra tudok tippelni, hogy az első nyomtatott sorszámot elrontotta ezért csinált újat és két csomagnak látszik nálad.

⭐ Stella

(#61011) Vasinger! válasza radi8tor (#61010) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor rákérdezek az eladónál, hátha Ő tudja.

Másik kérdés:

Ebayen való eladás menetéről nincs valami frissebb írás itt PH-n? Az összefoglalóban 8 éves cikk van, ami valószínűleg már nem aktuális.

(#61012) V/ válasza Vasinger! (#61011) üzenetére


V/
Topikgazda

Keresés: eladás
Az eladás rejtelmeit elég sok meló leírni, összefoglalni, attól is függ hogy melyik oldalon regisztráltál, de itt fórumon a lényeget már leírtuk.

[ Szerkesztve ]

(#61014) Vasinger! válasza V/ (#61012) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem, akkor csak egy kérdés tennék fel ezzel kapcsolatban, mielőtt komolyabban beleásnám magam:

Mikor érdemes Ebayen eladni bármit is? Tekintve azt, hogy elég magas jutalékot kell fizetni. Egy 110 USD-ért eladott termék után 12 USD véleményem elég sok. Lehet, hogy annyiért még itthon is elmenne.

(#61015) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Május 30 as határidővel kellett volna küldenie 1 tételt 5 db terméket egy távolkeleti illetőnek,de nem jött meg. Ilyenkor hogyan irjak rá,hogy tudja melyik termékről van szó? Vagy csak simán linkeljem a terméket üzenetben?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#61016) V/ válasza Vasinger! (#61014) üzenetére


V/
Topikgazda

14,5 %-al számolj. eBay 10%, Paypal 4,5% max. Nyilvánvalóan nem sok mivel ezt beépítem az eladási árba.
Ha annyiért eladod itthon, lesz 30890 Ft-od, ha az eBay eladod lesz 110 $-od. Nem lehet összehasonlítani, mert az egyik Forint a másik $. Ahol eladnád lehet, hogy ott is van jutalék.
Mérlegelj deviza vagy forint kell, kisebb potenciális vásárlói tömeg vagy kevesebb, a jutalék lényegtelen, a vevő fizeti.

(#61017) cbmfan


cbmfan
senior tag

kaptam mailt ebaytől, hogy adjam meg VAT Identification Numbert. ez mi akar lenni?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#61018) V/ válasza Remekelek28 (#61015) üzenetére


V/
Topikgazda

1. Június 30-ig van védelmed, várhatsz még.
2. Az adott terméknél kell jobb oldalt a Leave feedback gomb alatt a More actions-nál üzenni, Contact seller vagy Case-t indítani a meg nem érkezés miatt, I didn't receive it.
Mindkét esetben megy kép is.
Várj még egy kicsit.

(#61019) V/ válasza cbmfan (#61017) üzenetére


V/
Topikgazda

Adószámod, pontosabban a közösségi adószám, amelyik van. Nem az adóazonosító jel.

[ Szerkesztve ]

(#61020) cbmfan válasza V/ (#61019) üzenetére


cbmfan
senior tag

de nincs cégem. és angol ebay kéri, de én amcsin regeltem.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#61021) V/ válasza V/ (#61016) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez hibás: kisebb potenciális vásárlói tömeg vagy kevesebb
kisebb potenciális vásárlói tömeg vagy több, ez a jó

(#61022) V/ válasza cbmfan (#61020) üzenetére


V/
Topikgazda

A kereskedelmi tevékenység adószámos a magánszemélynek is. Hiába van nettó 5 millió forint bevételig adófizetési mentesség, adószámot kellett igényelnem

[ Szerkesztve ]

(#61023) Vasinger! válasza V/ (#61016) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Na várjunk csak. Azt akarod mondani, hogy az itt számolt összeget nem én, hanem a vevő fizeti el ha eladásra kínálok egy terméket?

Csak hogy tisztázzuk a dolgokat.

Ha feladom én tegyük fel 100 dollárért a terméket és ha ennyiért valaki elviszi, akkor mennyit fogok én kapni ebből?

Az, hogy USD vagy HUF az miért számít? Azt a PayPal átszámítja viszonylag jó árfolyammal, vagy nem?

Van valami olyan kalkulátor, ami minden tranzakciót kiszámolna nekem?

(#61024) V/ válasza Vasinger! (#61023) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem ezt írtam. Eladásnál a költségeket (a jutalékok) be szoktuk építeni az eladási árba, így az nem lesz veszteség.
Nem mindegy hogy forint van a pénztárcádban vagy dollár. Ha lehet választani akkor inkább deviza legyen nálam.
Nem lehet összehasonlítani, de hogy érhető legyen a 30000 Ft az annyi marad még 1 hét múlva is, a 110 $ 1 hét múlva nem 30000 Ft lesz.

[ Szerkesztve ]

(#61025) Vasinger! válasza V/ (#61024) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem. És amennyiben nem megy el a kiírt áron, akkor kell fizetni valamit az Ebaynek?

(#61026) V/ válasza Vasinger! (#61025) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, ha a hirdetés nem tartalmaz fizetős kiemelést. Azokat az újbóli meghirdetésnél ugyanúgy fizetni kell.

(#61027) Remekelek28 válasza V/ (#61018) üzenetére


Remekelek28
őstag

Köszönöm. Jártam már igy,de sajnos csak 1 termék árát utalta vissza az ebay. 30 ezret buktam.

(#61028) cbmfan válasza V/ (#61022) üzenetére


cbmfan
senior tag

ez brit ebaytől jött, én meg .com-on regeltem anno.

szöveg levélből:

"In accordance with EU legislation, we’re aligning the way we handle VAT for all sellers located in the EU across all eBay sites. Therefore, we’ll start charging VAT for all listings on non-EU sites from 15 June 2016. VAT will be based on your country of residence and not the eBay website where you list your items for sale.

What should I do if I’m registered as a business and don’t have a VAT identification number?
If you’re already a business seller and have a VAT identification number, please register your VAT identification number.
Not all businesses need to be registered for VAT. If you’re not currently VAT registered, you should monitor your business turnover. If you obtain a VAT identification number in the future, please add it to your account. You should also seek independent advice from your tax advisor.
What happens once I’ve provide my VAT identification number?
Once we’ve confirmed your business seller information and VAT identification number, we won’t be required to include VAT in the fees we charge you. Your next invoice will show your VAT identification number and will be issued net of VAT. You might be liable to self-assess VAT under your domestic rules. "

de én nem vagyok business seller...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#61029) V/ válasza Remekelek28 (#61027) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem értem.
Minden termékre külön kell case-t indítani, ha jogos a kérelmed, visszakapod mindegyik után a pénzed.
De szerintem akkor is korai még reklamálni, a Magyarországra megérkezés után a vámhivatalnál akár 1 hétig dekkolnak a csomagok mostanában, a késés emiatt is lehet.

(#61030) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!
Valaki vett már ilyet? Milyen?

(#61031) V/ válasza cbmfan (#61028) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindegy minek tartod magad mert a forgalmad alapján akár az is lehetnél, de megváltoztak a jogszabályok az Áfa felszámításra, a lakóhely szerinti ország szabályait veszik majd alapul június 15-től. Ez azt jelenti hogy az eBay számla nem az USA Áfá-t, hanem a mi 27%-os Áfánkat fogja felszámolni

(#61032) cbmfan válasza V/ (#61031) üzenetére


cbmfan
senior tag

oké. de honnan tudok szerezni magánszemélyként ilyen adószámot?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#61033) Remekelek28 válasza V/ (#61029) üzenetére


Remekelek28
őstag

De egy termékből 5 db ot rendeltem. És csak 1 árát utalták vissza.

Más eladóktól is rendeltem termékeket másfél jónapja ezzel együtt azok mind megjöttek pár hete.

(#61034) V/ válasza cbmfan (#61032) üzenetére


V/
Topikgazda

Ahonnan mindenki: NAV
De azt írják hogy ha még nincs, akkor nem kell igényelned, de a hirdetéseidnél a magyar Áfát kell felszámolni. Ha lesz később akkor megadod, beregisztrálod és akkor automatikusan számolja a megfelelő Áfát.
Szerintem most ne foglalkozz vele, ha kérnek számlát az Áfa a magyar mértékű legyen a terméknek megfelelően, mert nem minden 27%.

(#61035) V/ válasza Remekelek28 (#61033) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha akkor jelezted volna előfordulhat, hogy tudtunk volna segíteni megfelelő tanácsokkal.
Szerinted ugyanabba a postai konténerbe kerültek, lehet hogy nem is azonos napon és nem azonos postán lett feladva, így ahhoz nem viszonyíthatsz.

[ Szerkesztve ]

(#61036) cbmfan válasza V/ (#61034) üzenetére


cbmfan
senior tag

oké. ha jól értem ebből nem lehet problémám, csak több lesz a jutalék? ez eu-n belüli oldalakon való jutalékokra vonatkozik, vagy amerikaira is?

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#61037) V/ válasza cbmfan (#61036) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt látom a hirdetésnél alul, valamelyik termékednél, Edit your listing:
* Stated fees include 27% Luxembourg VAT where applicable
UK reg. van nekem
Viszont itt nem látható az rész ahol lehet a VAT értékét állítani országnak megfelelően, úgy hogy nem igazán megy a segítség.
Ezt írják, de ha nálad sem működik, akkor ugye nem tudod beírni:
My eBay > Account > Site preferences > Business seller preferences.

[ Szerkesztve ]

(#61038) Remekelek28 válasza V/ (#61035) üzenetére


Remekelek28
őstag

Egyébként még nem jelenteni akartam az eladót,csak irni neki,hogy nézzen utána,feladta e stb,ott kiderül,hogy visszair e,vagy nem is érdekli. Ápr 20 án rendeltem kinából. Ott körül még 8 másik eladótól is rendeltem. Azok rég itt vannak.

(#61039) cbmfan válasza V/ (#61037) üzenetére


cbmfan
senior tag

Business volt megadva, jó kérdés, hogy miért és mióta. módosítottam Individualra.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#61040) V/ válasza Remekelek28 (#61038) üzenetére


V/
Topikgazda

Tényleg szeretném már eloszlatni azt a tévhitet, hogy az eBay-n lehetséges olyan, hogy nem adja fel, sértő feltételezés ránk eladókra.
Marhára nem tudunk azzal mit kezdeni, ha a szállító cég elveszíti, ha ellopják menet közben a csomagot, elsüllyed a szállító hajó, lezuhan a szállító repülőgép, a vámon nem megy át a csomag. Ha nem kapja meg a csomagot a vevő, visszakapja a vételárat.
Mi haszna lenne nem feladni, ha a vevő védelem miatt nincs értelme ezzel szórakozni? A pénz visszakerül a vevőhöz.

(#61041) V/ válasza cbmfan (#61039) üzenetére


V/
Topikgazda

Te választottad anno. De abból a szempontból jó hogy felmerült, mert igazolja azt, hogy ha valaki üzleti fiókot nyit, akkor a jogi szabályozások változása miatt érhetik meglepetések.

(#61042) gorje válasza IMIIKE1998 (#61030) üzenetére


gorje
senior tag

Nekem ilyen van es adtam is ajandekba. Ennyiert szerintem teljesen rendben van.
http://www.edigital.hu/hordozhato-hangfal/music-ed10-bluetooth-os-hordozhato-hangfal-fekete-p508273.html

Bocsi de telorol...

(#61043) Remekelek28 válasza V/ (#61040) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ha egyszer vagy kétszer csalók kezeibe kerülsz,megérted.
Az adott esetnél,már jelenteni is csak úgy tudtam,hogy törölt volt a nickje. Vannak sajnos csalók. És itt van a Nagy Tamás esete,melynek itt károsultak csoportja is van. Ma már börtönben ül. Többszáz embert több tizmillióval kárositott,kismamákat is.
Itt a ph n is hirdetett. Vaterán is,nickneveket tört fel. Engem is 108 ezerrel kárositott meg. De én még időben léptem.
Örülök,ha őszinte és tisztességes vagy,nekem is csak pozitiv értékeléseim vannak itt is,meg vaterán is
De sajnos az ördög éber.
Köszi a megértést.

(#61044) V/ válasza Remekelek28 (#61043) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké értem. De az eBay törölt fiók esetén is visszafizeti, néhányszor volt már ilyen, a pénzt mindig visszakaptam.
Én az eBay-ről gondoltam írni, a más hirdetési helyek itt most nem mérvadóak.

[ Szerkesztve ]

(#61045) Remekelek28 válasza V/ (#61044) üzenetére


Remekelek28
őstag

Igen az ebayen történt a törölt nick az esetemben és az ebay csak a teljes vételár 1/5-ét fizette vissza. ugyanazon termékből 5 db.. Hiába irtam nekik kézzel lábbal,hogy 5 db volt,irtak minden hülyeséget,hogy telefonáljak ide-oda. Nem birták visszautalni. Nekem meg nincs olyan angol tudásom,hogy ezt az ügyet telefonon keresztül 100%-osan lebonyolitsam. Tehát itt sincs mégse garantálva minden...
De most is ugyanazon helyzetbe vagyok,ha lejelenteném az 5 db terméket,csak egy árát tünteti fel,magyarul megintcsak 1-et kapnék vissza? Vagy 5x jelentsem le? Ilyenkor mi a teendő. Még nem jelentem,csak kérdem..

(#61046) V/ válasza Remekelek28 (#61045) üzenetére


V/
Topikgazda

1 vásárlás, 5 db valami egyben, vagy 5 különböző termék vásárlás egyszerre? Ha egy tranzakciód van arra egy case-t indíthatsz, akkor is ha 12 darab volt a mennyiség amit megvettél. A végösszeg számít.

[ Szerkesztve ]

(#61047) Remekelek28 válasza V/ (#61046) üzenetére


Remekelek28
őstag

5 db volt a menyiség amit megvettem 1 termékből. 1 caset inditottam.

(#61048) V/ válasza Remekelek28 (#61047) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem szokták bontani darabszám szerint, mert egyben számol a végső ár. De ha törölték a felhasználót akkor nem telefonáltatnak semmit, mivel ők fizetik egyben vissza.
Ha egyébként case-t indítasz ott a teljes refund kérésnél az 5-nek az árát fogod látni, nem 1 darabét.

[ Szerkesztve ]

(#61049) Remekelek28 válasza V/ (#61048) üzenetére


Remekelek28
őstag

Hát én akkor mégis csak 1 árát kaptam vissza. Ha esetleg most is erre kerülne a sor majd irok.. még 1 hetet várok.

(#61050) Akatsuki


Akatsuki
csendes újonc

Sziasztok,
Kaptam ma egy mailt az ebaytől az eladással kapcsolatban, de nem egészen sikerül rájönnöm, most mit akarnak konkrétan. Néhány darab megunt plüsst árulok csak, nem adok el üzemi szinten.
[kép]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.