Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) V/ válasza havri1 (#54999) üzenetére


V/
Topikgazda

Kíváncsi vagyok, hogy erre alkalmazzák a digitális apróságok gyorsított eljárását, mert hogy az értékbe belefér ($3.99 USD) és akkor nem kell Claim-ra vinni, rögtön megkapod a refund-t. Mármint a PP-n.

[ Szerkesztve ]

(#55002) birno válasza V/ (#54998) üzenetére


birno
addikt

Tobb kulonbozo termekre gondoltam egy eladotol, de kozben meglett, hogy lehet uj total invoice-t kerni, ott leirtam, hogy kuldje olcsobban.
Viszont mikor ezt elkuldtem, akkor ugye elkoteleztem magam, hogy megveszem, de ha nem kuldi olcsobban, akkor nem igazan all szandekomban megvenni mindet, gondolom azert meg ki lehet hatralni belole, nem?

(#55003) V/ válasza birno (#55002) üzenetére


V/
Topikgazda

A fizetés után 1 órán belül is visszalehet mondani a vásárlást, ha cancel order-t kezdeményezel, ha meg nem fizeted ki, akkor lesz egy ki nem fizetett vásárlásod, amit kérsz, hogy az eladó töröljön, mert akármi az indok és akkor ő tudja törölni. Csak röviden írtam a lényeget.
De elméletileg nem kötelezted el magad azzal, hogy számlát kértél.

[ Szerkesztve ]

(#55004) Crockett75


Crockett75
csendes tag

Az Angliából Priority shippingként föladott pólók ma,a 9. napon megérkeztek Eindhovenbe.Innen már csak kb 3 nap mire megkapom.Köszönöm Pitney Bowes a villámgyors szállítást.Az 7 napja rendelt másik termék standard shippingként,ugyancsak Angliából megérkezett(ahogy szokott).Vicc az egész...

(#55005) V/ válasza Crockett75 (#55004) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladónak köszönd, ha átgondolod, ugyanannyi idő alatt szállítják valójában, csak a Global shipping szállítás miatt a logisztikai központba be kell szállítani és ez 1-3 nap plusz.
Míg normál esetben besétál a Postára, feladja és az már akkor elindul.
Az eladó a lusta.

[ Szerkesztve ]

(#55006) agroman válasza V/ (#55005) üzenetére


agroman
senior tag

ezt ugye te sem gondolod komolyan????
egy premium szolgaltatas lassabb mint egy sima posta?
es ez az elado hibaja? :(

[ Szerkesztve ]

------

(#55007) V/ válasza agroman (#55006) üzenetére


V/
Topikgazda

Relatív, mert nem prémium, legfeljebb az eladónak. És nem a gyorsaság a lényeg, mert más okok a fontosabbak, nem futár cég, aki marha drágán 2-4 napon belül szállítja.
http://pages.ebay.com/help/sell/shipping-globally.html

Szerinted kiállítja be a postázást?
Angliából a Global shippingen kívül az alábbiakkal is küldhetné, tehát az eladó "hibája".
Némelyik olcsóbb, némelyik drágább, mint a Global.

Nem véletlen, hogy nem aktiválom a Global shippinget, minek fizessen többet a vevő.
De látom, a vevő védelmem nem nyerte el a tetszésed.

Nálunk is az ajánlott levél lassabban közlekedik, mint a sima posta, mert + könyvelni kell több helyen.

[ Szerkesztve ]

(#55008) agroman válasza V/ (#55007) üzenetére


agroman
senior tag

ugy latom komolyan gondoltad... :Y

"International Priority Shipping" priority ha erted...

kb olyan hulyeseget mondtal, hogy a dhl express,ups is nyugodtan szallitsa lassabban hiszen...

------

(#55009) Laraxior


Laraxior
titán

Lenne egy kis gondom. Emlékeztek, hogy eladtam, pár kólásüveget ebayen. Konkrétan alupalackos 250ml-es kóla volt. 5db tett ki egy szettet. El is küldtem 5 szettet a világ minden részére.
Ma írt az egyik arc, hogy horpadás van a palackon, mit tudnék tenni az ügy érdekében.
Visszaírtam neki, hogy sajnálom, a fotókon a hirdetésben látszódtak a meglevő sérülések, amik nem horpadások, csak festékkopás, amikor egymásnak ütődik két üveg, és ott lejön a festék, így vettem, a képeken is látszik. Kértem tőle fotót, hogy fotózza le a sérülést, és megkérdeztem, hogy a doboz sérült-e, amibe csomagoltam.
Válasz: Nem vagyok jó a fotó feltöltésben, a legtöbb horpadás a hátulján és az alján van, kitenni oké, csak nem szereti ha a drágán megvett cucc nem olyan állapotú. Van-e másik, nem kell, hogy tele legyen,mert neki üresen kell.

1. kérdésem: Minden új eladót szopatnak?
2. Fotó nélkül eszemben sincsen egy dollárt sem visszaadni, sem másik pakkot küldeni.

Gondolom bebassza a negatív értékelést, holott, ha tényleg sérült a szállítás során, mert előfordulhat, akkor természetesen visszaadom a pénze egy részét.
Ez ellen lehet valamit tenni? :F 12 értékelésem van, de csak vásárlásból, eladásból nincsen... és pont ilyen gyökérbe botlok bele.

Ha én valamit sérülten kapok, akkor fotózok, hogy bizonyítsam az igazam, de így, ilyen cigány módon.... :W

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#55010) Dluinet válasza Laraxior (#55009) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az ebay nem szokott magyar eladóknak igazat adni
de legyen szerencséd

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#55011) radi8tor válasza Laraxior (#55009) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A vevők gyakran le akarják húzni az eladókat. Lehet csak pénzvisszatérítésre hajt.
Ha nem hajlandó együttműködni, akkor nem vagy köteles visszatéríteni neki semmit.
Negatívval nem dobálóznak olyan könnyen, szerintem azt is figyeli eBay.

⭐ Stella

(#55012) bl4ze válasza Laraxior (#55009) üzenetére


bl4ze
veterán

Ragaszkodj a fotóhoz.
Ha nem ad akkor lép előbb te: report buyer az ebay felé, hogy vélhetően próbálkozik lehúzni....

.:. bl4ze .:.

(#55013) V/ válasza agroman (#55008) üzenetére


V/
Topikgazda

Elsőbbségi szállítás, világos, ami nem jelent gyorsaságot, csak a lehetőségekhez képest előnybe részesített kézbesítést a normál küldeményekhez képest.
Pl: nemzetközi forgalomban legalább 85 %-át a feladást követő harmadik munkanap, 97 %-át a feladást követő ötödik munkanap végéig kézbesíthessük, vagy ezt megkíséreljük. Magyar Posta, a Royal Mail 6 napot progrosztizál 20.36 £-ért 1 normál max 2 kg-os csomagért.
Írtam: a Global shipping szállítás miatt a logisztikai központba be kell szállítani és ez 1-3 nap plusz.
Pl:
1. Posta: felveszi, postai elsőbbségi szállítás Angliából 6 nap
2. Global shipping: szállítás a logisztikai központba 3 nap, onnan -mivel posta lesz a másik partner- postai elsőbbségi szállítás Angliából 6 nap, összesen 9 nap.
"International Priority Shipping"
És nem számoltam a Magyar Posta kézbesítési késedelmeit.

[ Szerkesztve ]

(#55014) bl4ze válasza V/ (#55013) üzenetére


bl4ze
veterán

Nagy szopó itt nekünk EU-ban ez a Global Shipping program, én így nem fogok vásárolni.

Egy ing aminek a postaköltsége GBP 5.50 légipostával most 12.95-13.40 között van a Global Shipping program keretén belül :(

.:. bl4ze .:.

(#55015) agroman válasza V/ (#55013) üzenetére


agroman
senior tag

csak azert hogy neked legyen igazad azert nem kell lemenned kutyaba...
2x annyi penzert lassabban szallit a GSP. ezen nincs mit magyarazni! ez teny!
jah es leszarom miert lassu! ha tobbet fizetek vmiert, akkor legyen jobb!

itt akkor en most befejeztem..ird le ujra azt a hulyeseget amivel eddig probalkoztal es te gyoztel!

------

(#55016) V/ válasza bl4ze (#55014) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyet értünk és tényleg nem értem, hogy akik csak ezt állítják be szállítási módnak, miért teszik. És tényleg külön opció, az alap eladói regisztráció esetén nem ezt kínálja alapértelmezettként.

(#55017) Crockett75 válasza agroman (#55015) üzenetére


Crockett75
csendes tag

Egyetértek veled.Az elsőbbségi,dupla annyi pénzért az én értelmezésemben a leggyorsabb postázást jelenti.Nehogy már a standard mail 5 fontért 7 nap alatt ideérjen,az a priority megtöbb,mint dupla ennyiért 9 napja jön és most van Hollandiában.Kicsit ideges vagyok,mert most a saját bőrömön tapasztalom,hogy totál hülyére vagyok véve.Persze,az eladó bal....sága is,de a szállító cég,akinek kifizettem az elsőbbségit elvárnám,hogy ennek megfelelően álljon a dologhoz.Ez a Global Shipping totál szivatás.Ilyen rosszul még nem jártam ebayes vásárlásnál,pedig több,mint 300 vásárláson vagyok túl...

(#55018) radi8tor válasza V/ (#55016) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért, mert neki ez egyszerűbb. Nem külföldre adja fel, hanem országon belül, aztán a futár cég intézi a szállítást, vámolást.

Crockett75: express a leggyorsabb postázás nem az elsőbbségi.

David_DD: a bank abból él, hogy ül a pénzen, aztán forgatja szépen kénye-kedve szerint. Nem véletlenül telik ez 2-3 napba. ;)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#55019) David_DD válasza V/ (#54953) üzenetére


David_DD
tag

Vissza is jott ma a szamlamra a penz :) igen amugy, erdekes h konkretan fizikailag vegbemeno penzmozgas nincs is, csak bitek aramlanak egyik banktol a masikig, megis napokba telik..

(#55020) V/ válasza Crockett75 (#55017) üzenetére


V/
Topikgazda

Én sem értek egyet a Global Shipping ilyen megoldásával, tényleg lassúbb és jogos hogy ennyi pénzért nem éri meg.
Arra próbáltam rávilágítani, hogy ott a lehetősége az eladónak vevőbarát szállítási költséget biztosítani.
Nekünk meg vevőknek, hogy nem tőle vásárolunk, de sajnos néha szükséges a kompromisszum. És akkor bizony :W

(#55021) V/ válasza David_DD (#55019) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát igen 1 és 0, nehezen tudják eldönteni hogy ki legyen az első, meg mondjuk 12000 Ft az számítógépül hosszabb 10111011100000, időbe telik mozogni. :))
Ősztől 1 órás utalási rendre térnek át a jelenlegi 4 órásról, talán gyorsulnak.

(#55022) Crockett75 válasza radi8tor (#55018) üzenetére


Crockett75
csendes tag

Igen,az express a leggyorsabb.Csak arra akartam rávilágítani,hogy ez a GSP totál szivatás.

(#55023) V/ válasza radi8tor (#55018) üzenetére


V/
Topikgazda

Ki szereti az egyszerű életet, még egy Escherichia coli élete is tele van izgalmakkal, pedig nála egyszerűbb most nem jut az eszembe.

(#55024) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Thai földről rendeltem pólót apumnak, de csak nem akar megjönni. Még a posta se ingyenes volt.
Ezt a TN-t kaptam: RR108284252TH
Nem találok semmit róla.

07. 02.-én adta fel e-mail szerint.
Merre lehet a csomag? Vagy miért nem jön meg már?
10$ + 8$posta volt az ára.

Köszönöm a segítséget!

(#55025) Silent77 válasza Tomika86 (#55024) üzenetére


Silent77
veterán

Még bőven benne van az időben, ne izgulj.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#55026) V/ válasza Tomika86 (#55024) üzenetére


V/
Topikgazda

Írd meg neki, hogy itt is kerested,
http://track.thailandpost.co.th/tracking/default.aspx
és azt írja hogy nincs ilyen -Item Not Found-, biztos jó a szám?
Ha tényleg feladta 2-án, akkor egy felvételi bejegyzés minimum kell, hogy legyen.
Az eBay-n is beírta a számot?

[ Szerkesztve ]

(#55027) agroman válasza Silent77 (#55025) üzenetére


agroman
senior tag

milyen idoben van?
2 hetig nem feladni egy nyomkovetheto csomagot rohadtul nem ok.

------

(#55028) MineFox54 válasza Tomika86 (#55024) üzenetére


MineFox54
őstag

Nyugi... Ha két hete adta fel, akkor semmi baj sincs. Majd további két hét múlva panaszkodj. 😛

(#55029) Silent77 válasza agroman (#55027) üzenetére


Silent77
veterán

Jó időben.
07. 02.-én adta fel e-mail szerint.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#55030) agroman válasza Silent77 (#55029) üzenetére


agroman
senior tag

de eppen ez az hogy nem adta fel..a nyomkovetesen semmi nem latszik.

------

(#55031) Silent77 válasza agroman (#55030) üzenetére


Silent77
veterán

Ettől még feladhatta.
Rosszul írta, kamu tn.
Ha mail szerint 2 hete adta fel, akkor még bőven időben van.

Tomika86: Egy linket berakhatnál az eladóról.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#55032) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Elég lassú most a kínai csomag gépezet :((( :)

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#55033) agroman válasza Silent77 (#55031) üzenetére


agroman
senior tag

aham.. szoval az elado vagy hazudik(feladta) vagy hazudik(kamu TN), de szerinted semmi problema.. :C

------

(#55035) Gergosz2 válasza agroman (#55033) üzenetére


Gergosz2
veterán

ha nem jön meg nyit egy case-t és kész. A TN-n meg vagy kamu vagy nem de nekem is baromi sok kamu TN-es csomagot adtak fe(Pl. az összes YanWen-es TN , de ezt itt már sokan tudják.)l de mindegyik ideért.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#55036) agroman válasza Gergosz2 (#55035) üzenetére


agroman
senior tag

az ebayen vagyunk itt nem kotelezo a TN mint az ali-n.
tehat ha itt vki trukkozik akkor az egyertelmuen rosszindulatu.

------

(#55038) havri1


havri1
félisten

A személyeskedést fejezzétek be légyszíves!

A csomag időben még belefér, de ha volt postaköltség külön, akkor tessék az asztalt verni az eladónál egy működő TN - ért. Ami jár az jár. Ha meg nem adta még fel, lehet jogosan reklamálni.

havri

(#55040) Silent77 válasza agroman (#55036) üzenetére


Silent77
veterán

Vagy nem.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#55041) hobbyone válasza hobbyone (#54933) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Feleslegesen paráztam.. Tegnap megérkezhetett a levél Németországba, mert megkaptam a pozitív értékelést. A zsé még "pending balance" állapotban van, a PayPal forgatja augusztus elejéig..

(#55042) V/ válasza hobbyone (#55041) üzenetére


V/
Topikgazda

a PayPal forgatja augusztus elejéig..
Akkor nem tudná visszautalni a vevődnek, ha mégis valami gond lenne. Ez nem olyan "bank" ami klasszikus banki műveleteket végez, tehát nem forgat semmit, mert nincs hozzá jogosultsága.

(#55043) agroman válasza V/ (#55042) üzenetére


agroman
senior tag

szerinted egy ekkora forgalmu ceg bankszamlajan mekkora kamat keletkezik az ott hetekig "allo" penzbol?
neked sincs jogosultsagod, de nyugodtan lekotheted magasabb kamatra a szamladon levo penzt.
ez is egy "forgatas"...

------

(#55044) V/ válasza agroman (#55043) üzenetére


V/
Topikgazda

Én mást írtam.
Egy adott pénz összeg, ami 21 napig várakozó állapotban van, mivel senki sem tudja, hogy a vevő mikor igényli vissza, mégis mennyi időre kötnél le? Átforgatod egy másik számlára, majd ha mégis kell akkor egy harmadik számláról valahonnan elveszed?
Minden pénz mozgatással csökken a bank nyeresége, mert minimum az államok által előírt adókat, tranzakciós illetékeket el kell számolni a pénzmozgás után.
Jobban jár, ha 21 napig nem csinál vele semmit, legfeljebb visszaküldi a vevőnek, ha kérte. Hangsúlyozom ez nem klasszikus bank és banki tevékenység, nem lehet összehasonlítani. A PP elsődlegesen a jutalékokból él.

(#55045) agroman válasza V/ (#55044) üzenetére


agroman
senior tag

egy ekkora forgalmu cegnek akkora likvidpenze van, hogy siman le tudja kotni a felet..
egy ebay elado nem veszi ki rogton a penzet azutan hogy megkapja..hetekig, akar honapokig ott all a szamlajan a PP-nel.

------

(#55046) Dluinet válasza V/ (#55044) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kérdezd a postát, nekik mért 3-4 napig tart egy csekk utalás?

igen, kamatoztatják

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#55047) V/ válasza Dluinet (#55046) üzenetére


V/
Topikgazda

Hogy jön ide a posta? :DD
A PP-n lévő függő pénzről volt szó.

"... Készpénzátutalási megbízással a befizetések összege és a hozzá tartozó információk legkésőbb két munkanap alatt eljutnak az Ön számlavezető bankjához." Magyar Posta
A 3-4 nap nem csak náluk telik el, azt fogadja is valaki és könyveli.
De szerinted mennyi kamatot számol el az általad említett posta mondjuk 2 napra, amikor a könyvelés napján nem számolhat fel kamatot? Akkor marad 1 nap.
Nem valószínű hogy ő több kamatot kap mint a saját ügyfele, vagy lényegesen többet, ezért nyugodtan számolhatunk a lakossági kondíciókkal.

Minimum 50000 Ft, 1 hónapra lekötve éves kamat 0,1%, az napi kamatszinten 0,0002739 %.
Egyszerűsítsünk:
Akkor befizetek 50000 Ft-ot van rá 0,13695 Ft kamatnyereség, abból neki is adózni kell, maradna 0,1159 Ft aminek még a kezelési költségeit is fedezni kellene. Ha napi 1 milliárddal számolunk, de nincs ennyi befizetés, akkor nyerhet rajta bruttó 2739 Ft-ot, de ez sajnos nem jön össze 1 befizetésből, nőnek a költségek. Itt azért nem igaz, hogy sok kicsi sokra megy.

[ Szerkesztve ]

(#55048) Dluinet válasza V/ (#55047) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem bank, még is forgatják az emberek pénzét

egyszer küldtem külföldre csekken pénzt a postán keresztül
laza 2 hét volt

ott van az utánvét, meg a többi

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#55049) agroman válasza V/ (#55047) üzenetére


agroman
senior tag

nah.. akkor szamolj az orszag nyugdij kifizeteseivel is egy kicsit a postanal...
legyen csak minden masodik ember aki nem bankszamlara keri..
felenk a bankszamlas atutalasu nyugdijakhoz kepest 1 het elteres van..(gondolom ez altalanos)
1 hetig kamatozik mondjuk 1,5millio nyugdijas (kb 3 millio nyugdijas van) penze (atlagnyugdij 100e ft).

------

(#55050) V/ válasza agroman (#55049) üzenetére


V/
Topikgazda

Hogy jön ide az ország nyugdíj kifizetései és a posta?
A PP-n lévő függő pénzről volt szó eredetileg.

Szerintem ezek a témák egy másik fórumhoz tartoznak, nem itt kellene kibeszélni.
A nyugdíj kifizetés technikája meg nem egészen az az egyszerű módszer, amit említesz, a Posta és az Állam megegyezett.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.