Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) juliabrilke válasza Scotch (#3999) üzenetére


juliabrilke
addikt

Úgy tudom, hgoy ez esetben neked nem köteles elfogadni az üzletet (mondjuk 20$ helyett misztikus módon a postaköltéség 40$ lesz.)
Ha ennyire benézte, akkor meg fizesse ki azt a pár dollárt.
Itt most nem arról van szó, hogy csóró vagyok, csak utálom ha átvágnak akár 10Ft-tal is.
Szerintem ez morális kérdés.

(#4002) Scotch válasza juliabrilke (#4000) üzenetére


Scotch
csendes tag

A "jó" vevő válasza: Köszönöm még gondolkodom.
:)

Állítólag tíz év múlva véget ér a hét, szűk esztendő.

(#4003) Scotch


Scotch
csendes tag

Van még valami amit nem értek.
pl.:
Shipping and Handling
US $10.00
To:Hungary
Service: USPS First Class Mail International
Shipping insurance
Domestic: US $2.05 Optional
International: Not offered
Ha belföldre ilyen jutányos áron lehet biztosítást kötni, akkor külföldre miért ilyen horror már egy track számos USPS Priority Mail International? ($28,50)

[ Szerkesztve ]

Állítólag tíz év múlva véget ér a hét, szűk esztendő.

(#4004) juliabrilke válasza Scotch (#4003) üzenetére


juliabrilke
addikt

info

USPS First Class Mail International szinte sza**...khm...tehát nem sokat ér. Se biztosítás,se tracking,se semmi nem jár vele.

A többi csomagküldési lehetőségnél ezek már adottak.

Az általad írt szolgáltatás a legdrágább (pontos neve "Global Express Guaranteed"). Ebben benne van a biztosítás sérülésre, 1-3 nap alatt odaérésre (jujjj de magyaros :D ), ill. mindenre, ami szem s szájnak ingere. :DDD
Az Express Mail International és a Priority Mail International nem tartalmazza ezeket a szolgáltatásokat. (sérülés esetén biztosítás, meg hasonló vackok)

Ennél többet sajnos nem tudok mondani. :U

[ Szerkesztve ]

(#4005) Bash válasza Scotch (#4003) üzenetére


Bash
őstag

FCMI (First Class Mail International) nem biztosítható csak ha az ügyfél kér hozzá Registered opciót is ($10.15 a díja), ne felejtsük, levél küldeményről van szó. PMI (Priority Mail International) pedig egy gyorsabb, megbízhatóbb szolgáltatás, biztosítható (sőt súly alapján bizonyos értékig alapból biztosított), értelemszerűen drágább is.

http://bashtravel.com/

(#4006) Scotch válasza Bash (#4005) üzenetére


Scotch
csendes tag

A PMI-vel az e-bay-es forgalom biztonságosan megoldható? Mi a tapasztalat?

Állítólag tíz év múlva véget ér a hét, szűk esztendő.

(#4007) Bash válasza Scotch (#4006) üzenetére


Bash
őstag

Ahogy korábban is mondtam, eddig mindenem célba ért, vevőként egyébként is védve vagytok.

http://bashtravel.com/

(#4008) Oliverda


Oliverda
félisten

Ma kaptam egy cuccot, First Class Mail. Kerek 1 hét alatt ért ide, 24.-én adták fel. Ez azért nem rossz sebesség. Viszont a 26.-én Express Mail-lel feladott csomagom még sehol... Pontosabban ma délután landolt Pesten a tracking szerint, majd hétfőn megkapom... :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4009) Bash válasza Oliverda (#4008) üzenetére


Bash
őstag

Tracking információ szerint mikor volt az acceptance?

http://bashtravel.com/

(#4010) Scotch válasza Bash (#4007) üzenetére


Scotch
csendes tag

Értem én. Csak azt nem tudtam, hogy a Priority Mail International a siker kulcsa.

Azért izgulok, mi lesz ezzel a claim-el hétfőn. Ugyan ebben az esetben nem tud Joe azonosító számot adni, de ha tegyük fel lenne, és valaki odahamisítja a nevem. Akkor ezt is tisztázzák írásszakértővel?
Mennyire megy bele a részletekbe egy claim? Hogy zajlik? Gondolom az kezdeményez akinek valami gondja van.

Állítólag tíz év múlva véget ér a hét, szűk esztendő.

(#4011) Oliverda válasza Bash (#4009) üzenetére


Oliverda
félisten

A Global Express Mail küldemény.

A First Class Mail küldemény.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4012) Scotch


Scotch
csendes tag

Tényleg! Ne tessék engem kinevetni, de minden lehetőségen, még ami nem lehetőség azon is gondolkodom.
Nincs valakinek az U.S.A.-ban olyan megbízható ismerőse aki hajlandó lenne 2-3 hetente Magyarországra postázni mindazt amit az e-bay-en megrendelgetek, és hozzá postáztatom. Természetesen mindenki számára méltányos összegért.
Tudom, hogy ez eléggé durván hangzik, így elsőre, de sok előnye is lenne. Pl előre láthatólag a teljes postaköltség kevesebb lenne, és biztonságosabb.

Állítólag tíz év múlva véget ér a hét, szűk esztendő.

(#4013) Oliverda válasza Scotch (#4012) üzenetére


Oliverda
félisten

"Pl előre láthatólag a teljes postaköltség kevesebb lenne, és biztonságosabb."

Ez egyáltalán nem biztos.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4014) Scotch válasza Oliverda (#4013) üzenetére


Scotch
csendes tag

tudom, hogy semmi nem biztos, csak ami elmúlt.
Azért most utána néztem az októberi ügyködésemnek, és azok postaköltségének, na meg hogy mi minden nem érkezett meg
(eddig 3 refund, 1 újraküldi, 1 claim, és 1 még keresteti a többi még 3 héten belül van :(( )
sarkallnak arra, hogy valamit ki kellene találni.
Mondjuk így meg esélyes, hogy túlbonyolódik az egész. :F

Állítólag tíz év múlva véget ér a hét, szűk esztendő.

(#4015) Bash válasza Oliverda (#4011) üzenetére


Bash
őstag

Nincs már Global Express Mail, Express Mail International a neve május 14. óta. Eszerint pedig 26-án délután 3:32-kor adta le a postán a feladó.

http://bashtravel.com/

(#4016) Bash válasza Scotch (#4010) üzenetére


Bash
őstag

A ti esetetekben elég egyszerű egy claim. Mivel az eladó unconfirmed address-re küldi a csomagot, ezért nem védi semmi, még ha bizonyítani is tudja, hogy kézbesítették, akkor is szinte biztos, hogy a vevő lesz a kedvezményezett.

http://bashtravel.com/

(#4017) Oliverda válasza Bash (#4015) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, tényleg, már átkeresztelték egy ideje. :B Igen, láttam én is hogy mikor adta fel, csak az volt a furcsa hogy a First Class Mail milyen hamar ideért, ellenben ez az EMI csomag most a lassabbik fajtából való lesz. Na sebaj.

Scotch: Egyszerű, ha rendelsz bármit is akkor vagy kérsz Registered Mail opciót a First Class Mail-re, vagy a Priority Mail-lel küldesd. Persze ezek drágábbak, de jóval biztonságosabbak. Mondjuk én úgy vagyok vele hogy 3-5000 forintig megfelel a sima First Class is, ha odalesz akkor ott egye meg a fene.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4018) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ma egyik ebayes vevő ezt kérdezte az egyik levelében:

"Hodvite , Hogy van az idő -ra Tó Haszonleső? Ez Labs Video Kártya volna DVI kapcsolatok vagy ÉN VGA és DVI kapcsolat."

Nem tudom, mi a francot akart kérdezni. (talán hogy van-e DVI csatlakozó a videókártyán?)
Kiváncsi vagyok, hogy milyen fordítót haszált, de elég vacak.

(#4019) koxx válasza juliabrilke (#4018) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez olyan mint a kínai dvd lejátszóhoz mellékelt magyar használati útmutató. Jobban járt volna ha angolul kérdezi.

(#4020) adam1 válasza juliabrilke (#4018) üzenetére


adam1
aktív tag

Még egyszer próbálkozom hátha válaszol valaki nekem elöre is köszönöm a próblémám a következö: :F
amerikába fizettem paypallon keresztül,de vissza küldte a pénzem mivel unconfirmed vagyok és elküldte a cimét,hogy csekken fizessek.Az hogy megy tudja valaki postán vagy bankban?ezt irta és a cimet.
You can pay a cashier check or a money order. If you pay via personal check, you may need to wait for up to 5 days so that the check got cleared.
Thank you,
Ha

Az élet,életveszélyes!Eddig mindenki belehalt!

(#4021) Scotch válasza adam1 (#4020) üzenetére


Scotch
csendes tag

Válaszolok én neked, de nem tudom.
Csak tippem van, de szerintem nem erre van szükséged.

Állítólag tíz év múlva véget ér a hét, szűk esztendő.

(#4022) Scotch válasza juliabrilke (#4018) üzenetére


Scotch
csendes tag

Ha már az a fagyasztott cucc elfogyott (vagy nem is volt),
szerintem mond neki írjon angolul. Jobb a békesség. Még a végén vadul félre értitek egymást, az meg kinek hiányzik?

Állítólag tíz év múlva véget ér a hét, szűk esztendő.

(#4023) juliabrilke válasza koxx (#4019) üzenetére


juliabrilke
addikt

Régebben ilyet a 9200-as videókártya dobozán láttam, amit a Mistr@lban láttam. Szerencsére nem ő nyerte meg a licitet. :)

(#4024) juliabrilke válasza Scotch (#4022) üzenetére


juliabrilke
addikt

Mondtam neki, hogy inkább angol nyelven írjon, mert ennek így semmi értelme. Kiváncsi vagyok, hogy milyen progival fordíthatta, mert elég gyatra.
Szerencsére nem ő nyerte meg, hanem egy svéd emberke.

(#4025) juliabrilke válasza adam1 (#4020) üzenetére


juliabrilke
addikt

Kérd el az összes információját. Név, cím, IBAN (erre itt van egy kalkulátor, ami jó lehet majd esetleg neked valamikor) a bank címe.
Biztonság kedvéért add meg neki még 1x az összes információt magadról, ill. a címed.

Ha az ilyen átutalás nem megy, akkor szerintem ne online utald, hanem bent a bankban tudnak segíteni neked. A várjál x napot szerintem nem fontos az ünnepek miatt.

A paypal meg legyen confirmed. Ha még ezt nem csináltad meg, akkor ebben tudunk segíteni neked, mert ez jó lesz a későbbiekben.

[ Szerkesztve ]

(#4026) Oliverda


Oliverda
félisten

Már párszor láttam hogy bizonyos aukciók után a feedback-nél nincs odaírva hogy pontosan milyen item-hez kapcsolódik, csak annyi hogy private. Ezt hogy csinálják és legfőképpen miért?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4027) Bash válasza juliabrilke (#4025) üzenetére


Bash
őstag

Amerikában nincs IBAN, és nem is írta, hogy elfogad wire transfer-t (banki átutalás). Magyar PayPal account-tal nem lehet magyar confirmedd címe.

adam1!
Itt írtam ezekről, gondolom azóta sem váltoozott a helyzet, de a bankodban biztos többet tudnak mondani.

http://bashtravel.com/

(#4028) Scotch


Scotch
csendes tag

Azt tapasztaltam az e-bay levelezésnél, hogy amikor azt is be "x"-elem: Send a copy to my email address. eddig tényleg jött a címemre másolat. Tegnap este óta nem.
Nálatok is változott, vagy esetleg a problémás mivoltom miatt lehet ez is?

Állítólag tíz év múlva véget ér a hét, szűk esztendő.

(#4029) Bash válasza Oliverda (#4026) üzenetére


Bash
őstag

Listázáskor van ilyen opció, általában a felnőtt iparág termékeit szokták így listázni érthető okokból.

Scotch!
Nem működik 100%-osan a mailszerverük, én sem kapok meg minden levelet minden alkalommal.

[ Szerkesztve ]

http://bashtravel.com/

(#4030) concret_hp


concret_hp
addikt

lehet hülye kérdés, de ebay-en lehet fizetni valamilyen e-wallettel?
ha elveszik a postán a cucc akkor mi van? postaköltség mennyi a júeszből/németországból (tudom függ a tömegtől) ?
mi van ha nem is az az eladott áru aminek hírdették?
jameg van amit nem küldenek el hozzánk?
azt jól vágom, hogy zsírúj cuccokat is lehet rendelni?

(gondolom már 100szor megkérdezték ezeekt, de 4000hszt nem akarok átfutni :) )

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4031) Bash válasza concret_hp (#4030) üzenetére


Bash
őstag

- nem tudom mit értesz e-wallet alatt, de PayPal-el lehet fizetni, sőt erősen ajánlott, mivel ez az egyik feltétele annak, hogy védve legyél, ha esetleg nem azt kapod meg, amiért fizettél...
- az eladó felelőssége a megrendelt árut a leírásban meghatározott állapotban a vevőhöz eljuttatni. Értelemszerűen ha ez nem történik meg az eladó felelősségre vonható.
- minden esetben az eladó határozza meg a postaköltséget, a termék leírásánál megtalálható
- lásd korábbi válaszom
- nyilvánvalóan a túl nehéz, túl nagy, esetlegesen túl értékes dolgokat nem küldik, illetve az sem küld Magyarországra, aki nem vállalja a Magyarországra való postázás kockázatát...
- jól vágod

Azért csak fusd át nyugodtan a topic-ot, mert nagyon összetett rendszer, és nem lehet néhány kérdezz-felelek alapján megismerni.

[ Szerkesztve ]

http://bashtravel.com/

(#4032) juliabrilke válasza Scotch (#4028) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én ma kértem másolatot egy 14.15kor lejárt temékre. Rendesen megkaptam a levelet.

(#4033) Oliverda válasza Bash (#4029) üzenetére


Oliverda
félisten

Hmm... én nem találom ezt a beállítást. :B

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4034) Oliverda


Oliverda
félisten

Felvetődött egy másik kérdés. Tegyük fel hogy eladtam valamit (Buy It Now-val lett vége), már megkaptam érte a pénzt is. Lenne még egy ugyanilyen item amit szintén el szeretnék adni. Akkor a Sell Similar vagy a Relist opciót válasszam? Egyáltalán van különbség a kettő között?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4035) adam1 válasza Bash (#4027) üzenetére


adam1
aktív tag

Köszönöm a választ 700usd utalgatok neki ö meg vissza nekem,angol a cimem és az uncorfirmed mert a bank kártya meg magyar ezen nem tudok változtatni csak egy másik kártyával már körbejártam a témát miután elég sok mindent megpróbáltam beirattam a bankban az angol cimet is,de az sem segitett csak egy új reg vagy új kártya jöhet szóba idáig jutottam közben majd egy hónap eltelt háromszor fizettem ö meg háromszor vissza utalt és most fizetnék neki akkor az elöbb felsorolt modon,ez egy amerikai üzlet ha jól vettem ki az egyik mailjából.Tehát mint irod ez lenne a megoldás /Cashier's check-et/vagy a /money order /akkor a bankomban tudnak segiteni és létezik nálunk is ez a lehetőség Akkor lenne itt még egy kérdésem a reg és az angol cim a fiamé aki kinnt dolgozik csak én intézem ezeket az ebayos ügyeket és nem nagyon tudok angolul ö meg kevésbé ér rá ezzel foglalkozni .Melyik az egyszerübb és jobb megoldás angliában ö bemegy a postára és kitölt egy postai money ordert vagy én itthon a bankunknál megoldom valahogy . :F

Az élet,életveszélyes!Eddig mindenki belehalt!

(#4036) Bash válasza Oliverda (#4034) üzenetére


Bash
őstag

Private Listing feliratot keress a Selling Format részen.
A Sell Similar link minden terméknél él, és a SYI form első oldalára visz (kategória választás), a Relist opció értelemszerűen csak a saját áruidnál és egyből a SYI form utolsó oldalára visz, ahol a Submit gombra kattintva már újra is listáztad összesen két kattintással.

adam1!
Ahogy a linkelt hozzászólásban is leírtam nem tartom valószínűnek, hogy Magyarországon money order-t vagy cashier's check-et tudsz kiállíttatni. Persze nem lehetetlen, évek óta nem jártam Magyaroszágon, ki tudja mi változott azóta. Az eladó pedig teljesen érthető okok miatt küldi vissza a pénzt, $700-s terméknél nem vállalja a kockázatot.

http://bashtravel.com/

(#4037) adam1 válasza Bash (#4036) üzenetére


adam1
aktív tag

Köszi elmondanád mi neki a kockázat abban ha elküldöm a pénz azonnal ahogy megvettem az árut mert ezt nem értem?

Az élet,életveszélyes!Eddig mindenki belehalt!

(#4038) koxx válasza adam1 (#4037) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én is ezt kérdeztem régebben, a válasz

(#4039) adam1 válasza koxx (#4038) üzenetére


adam1
aktív tag

Ok és én védve vagyok igy?

Az élet,életveszélyes!Eddig mindenki belehalt!

(#4040) Bash válasza adam1 (#4039) üzenetére


Bash
őstag

Nem, csak akkor lennél védve, ha PayPal-el fizetnél.

http://bashtravel.com/

(#4041) adam1 válasza Bash (#4040) üzenetére


adam1
aktív tag

Hajaj,azt meg nem engedi a cim miatt.Na mindegy beszéltem a gyerekkel és hétfön feladja angliából postán neki money orderrel. :F

Az élet,életveszélyes!Eddig mindenki belehalt!

(#4042) tusi74


tusi74
őstag

Szerintetek az Ebay-en fél- harmadáron árult szoftverek (digital delivery), mennyire legálisak? Ezeknél odaírják, hogy a www.regnow.com-on nekik mi az affiliate számuk. Ez rendben is van, de a www.regnow.com-on meg nem találtam meg azt az opciót, amivel rá tudnék keresni a számra.

Pl. nézegettem a Kaspersky 7-et az Ebay-en, a Kaspersky oldalon 39 USD körül van, amire még réteszik a lokális ÁFA-t (ők 19 %-kal számolnak), az ebay.com-on meg már 13 USD-ért van állítólag legális. Kaspersky

Másrészt egyébként is foglalkoztat a kérdés: nekem is lenne olyan szoftverem, amit tényleg megvettem, de már nem hazsnálom. A nevemre szólnak, számlám, mindenem megvan. Szívesen eladnám digital delivery-vel, akár félráon is, mint amennyiért vettem. Ez mennyire legális??

[ Szerkesztve ]

(#4043) lynna


lynna
csendes tag

Hello Mindenki!!

Sajna nagyon nem vagyok otthon ebben az Ebay temaban, ami nagy baj, mert mert most allatira jol jonne, szuval HILFE. A szitum a kovetkezo, intership programon vagyok az usaban, egy nemet aluminium ablakokat gyarto cegnel.Mi, az intershippek azt a feladatot kaptuk, hogy a mar eladatlan ablakokat, uvegeket, es mindent amit a ceg mar nem tud ertekesiteni nekunk adtak, es mi adhatjuk el. Elso otlet termeszetesen az Ebay volt (nekem persze nem, de ez most mindegy). Szoval a kerdesem, hogy all ennek neki az ember egyaltalan? Kell valami ebay szamlat nyitni? Hogyan megy ez az egesz licit dolog, szoval, egeszen az alapoktol. Kosszi elore is

(#4044) tusi74 válasza lynna (#4043) üzenetére


tusi74
őstag

Egész az alapoktól: Ebay-PayPal kezdőknek

(#4045) Scotch


Scotch
csendes tag

A PayPal fizetéstől számított 42. napon vagyunk , miután megigérte, hogy újraküldi a csomagot a saját költségén, érdeklődésemre az alábbi választ kaptam.
Hi, I'm sorry. Unforunately I have no way to find it. It had no insurance on it. I still have 5 of them left I can send you another one, but would you be willing to pay for the shipping? I really can't afford to just send it to you. If so I will send you another one and I will pay for the insurance on it because I want to make sure you get it this time. I had another shipping problem out of the country back in July. It's making me think I should stop sending things international. I want my customers to be happy and I can't understand why these packages don't reach people when sent out of my country. Please let me know and again I'm really sorry I can't understand where it would have gone. Thank you.

Vásárlás áruértéke: US $9
kifizetett szállítási ktg: US $14
Mindez az U.S.A.-ból.

Ugyanezt előadta Renee is:

No the $12 postage fee did not include insurance. Taht was an optional charge. I feel so sorry that you never got this. I'll send you out a replacement bottle at no charge, but ask that you pay the shipping. We can try sending it via Priority International the cost would be $17.83 (I'll include the receipt for this in package) and delivery time is estimated at 5 - 10 days. If we send it this way, then there is a better way to keep track of it. Let me know if this is good resolution for you.

Thanks,
Renee

P.S. If you ever receive the first one, you can keep it.
Vásárlás áruértéke: US $28,99
kifizetett szállítási ktg: US $12,10
Mindez szintén az U.S.A.-ból.

Most akkor ?????

Állítólag tíz év múlva véget ér a hét, szűk esztendő.

(#4046) shev7 válasza Scotch (#4045) üzenetére


shev7
veterán

sztem nem abbol kell kiindulni, hogy at akarnak verni, es mivel az aru erteke kevesebb mint a postakoltseg, szerintem elegge fair dolognak tunik, hogy te fizeted a postat o a biztositast. Egyebkent meg tenyleg van par ceg amelyik nem szallit magyarorszagra, mert a postan lenyultak a csomagjaikat... szoval nem ez lenne az elso eset, persze ez teged nem vigasztal.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4047) Bash válasza Scotch (#4045) üzenetére


Bash
őstag

Én most is csak azt tudom mondani, hogy minden esetben az eladó felelőssége a vevőhöz eljuttatni az árut. A biztosítás az eladót fedezi, nem a vevőt, azt hiszem ezen esetek alapján is nyilvánvaló.
Ha én lennék a helyedben ezt illedelmesen megfogalmaznám, hogy ne érezzék magukat letámadva, viszont közölném velük, hogy a 45. napon indítom a PayPal dispute-t, mivel nincs más lehetőségem. Sőt tudok ajánlani nekik remek (USPS árainál jóval kedvezőbb) biztosítási lehetőségeket: DSI, illetve ha Endicia-t használnának, akkor a beépített biztosítási ráták is jobbak.

http://bashtravel.com/

(#4048) kapcs-ford válasza tusi74 (#3962) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Feltörték?? :( Nem semmi, biztos fontos lehetsz vagy gyenge volt a jelszó .. :F

Aláírás

(#4049) Bash válasza kapcs-ford (#4048) üzenetére


Bash
őstag

Naponta százakkal (ezrekkel) történik meg, gyenge jelszó a hibás szinte minden esetben. Általában kínaiak reklámozzák ezeken a lopott account-okon keresztül a szenzációs árakkal dolgozó webshopjaikat...
Ha pl. telefont adok el , akkor az egy hetes aukció alatt legalább 3-4 ilyen üzenetet kapok eBay tagoktól.

http://bashtravel.com/

(#4050) kapcs-ford válasza Bash (#4049) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Ne is mond, mikor egy laptopom volt fent akkor napi 5fix hogy jött.

Aláírás

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.