Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) ANOka


ANOka
őstag

Szervusztok!

Használt elektronikai termék (profi "szintetizátor") vásárlása esetén is kell ÁFÁ-t fizetni?
Az adott terméket már újonnan nem gyártják.

(#62002) V/ válasza ANOka (#62001) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak akkor, ha nem EU-n belüli beszerzés. Nem mérvadó a használt vagy nem használt kategória ÁFA szempontjából a magánszemély harmadik országokból történő vásárlása esetén.

(#62003) ANOka válasza V/ (#62002) üzenetére


ANOka
őstag

Köszönöm!
:(

(#62004) rőlyy válasza rőlyy (#62000) üzenetére


rőlyy
csendes tag

Sziasztok! Már péntek óta ezzel szenvedek,de sajna senki nem ad választ,hogy ilyenkor mi a teendő...Légyszi valaki egy választ! :B

Ha irok,tisztelj meg a válasszal! forditott esetben én is megtisztellek!

(#62005) V/ válasza rőlyy (#62000) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel egy tételben összesíti, írj az eladónak, hogy egy kell, ezért kéred a Cancel ordert, majd ha törölt állapotba kerül ezután vegyél meg egyet.

(#62006) Def26


Def26
félisten

Instant top up mióta nem megy? [link]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#62007) DJ. Ru$y válasza rőlyy (#62000) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Fogod és kitörlöd a kosár tartalmát? Mivel nem checkout-oltál ki, így nincs fixálva a vásárlás, ezt szerintem meg sem vetted még.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62008) V/ válasza Def26 (#62006) üzenetére


V/
Topikgazda

A Paypal fórumon már többször írtam, a szlovák bankkal a szerződést bontották, a Trustly svéd bank lenne, de egyenlőre az egyeztetések mennek a helyi bankokkal, ha elérhető lesz, akkor aktívvá válik a funkció.
A Top Up utalás normális bank esetén, Erste, OTP, CIB 2 banki munkanapon belül az egyenlegen.
Egyébként március közepe óta.

(#62009) Crockett75


Crockett75
csendes tag

Sziasztok!A következő a kérdésem:A legutolsó státusz ez:"Vámkezelési indítvány NAV részére elküldve".
Innentől mennyi idő amíg hozza a postás?11 napja ülnek rajta,Amerikából pedig 5 nap alatt itt volt...

(#62010) Def26 válasza V/ (#62008) üzenetére


Def26
félisten

Van egy problémám.

Tegnap megnyertem egy aukciót, vga kártya 53 font + szállítás 18 font.

Ma reggel próbáltam kifizetni paypal -on keresztül, "pay with credti card -al". A tranzakció sikertelen volt, kétszer próbáltam.

A következő egyenleget kaptam.

Nem értem, hogy mi ez a 4000ft? Miért nem a teljes összeget vonta le ami 27.xxxft lett volna?

A kártya egy hitelkártya, direkt felemeltem a limitet 30k -ra.

Ebay -en a terméknél még mindig a pay now van.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#62011) Def26 válasza Def26 (#62010) üzenetére


Def26
félisten

Még annyi hogy az egyenlegem most -4017ft -ban van. Tehát a második fizetéskor leemelte ezt a 4k -5 az elsőt meg refundolta.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#62012) V/ válasza Crockett75 (#62009) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez már 2-3 nap és megkapod fizetség ellenében.

(#62013) Crockett75 válasza V/ (#62012) üzenetére


Crockett75
csendes tag

Értem,köszönöm!

(#62014) V/ válasza Def26 (#62010) üzenetére


V/
Topikgazda

Elsőre kevés volt a pénz, ahogy írtad 71 Fontot kellett volna fizetni. Ez Visa kártya esetén ha a bank vált 26561.80 Forint, ha véletlenül nem a bank vált, hanem a Paypal akkor pedig 27636 Forintnak kell lenned a kártyán.
Vagy kevesebb volt, vagy nem futott át a kártya limit emelésed vagy a napi vásárlás darabszám lett átlépve.

Mivel a vásárlásod GSP-s (Global Shipping) ezért a szállítási költség 2 felé megy, a 10,89 a logisztikai cégé, Pitney Bowes, a fenn maradt majd 8 fontot az eladóé, mindig a PB-jét vonja le elsőnek, majd azután vonja a vételárat és a eladói száll.kltsg részt.
Mivel nem volt sikeres, ezért visszaadta levon PB költséget, megy vissza a kártyára.
Még mindig nem vásároltad meg, ezért van a fizetendők közt.
egyen a kártyán újból a 71 ofntnak megfelelő összeg, ne legyen a vásárlási darabszám limit 10-nél kevesebb, én a Paypal és az eBay sütiket biztonság kedvéért törölném és új fizetés próba.

[ Szerkesztve ]

(#62015) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Jun 28 - Jul 19 volt a határideje az egyik csomagnak, nem érkezett meg. 20-án ráírtam az eladóra, azt írta utánanéz, de várjak még 5-6 munkanapot. Ma 26-án ráírtam ismét, hogy nem érkezett meg a pakk. Azt a választ kaptam, hogy utánanézett, már a célországban, vagyis nálunk van a csomag és várjak még 10 napot.
Ha akkor sem jön meg, küld egy másikat.

Valami csupa szám tracking number van a csomaghoz rendelve, gondolom kamu. China Air Mail.
A csomag értéke 1200 Ft. Ha esetleg mégis addig jutnánk, honnan tudom, hogy feladta-e újból? Kérjek valós csomagszámot? Vagy mit csináljak most? :F
Várjak még egy hetet, hátha tényleg befut?

23000+ / 98,9%-os az eladó...

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#62016) Def26 válasza V/ (#62014) üzenetére


Def26
félisten

Értem. Most a bankot hívtam összesen 12k -t zároltak. :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#62017) rőlyy


rőlyy
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Hogy tudom kitörölni a kosár tartalmát?

Ha irok,tisztelj meg a válasszal! forditott esetben én is megtisztellek!

(#62018) Def26 válasza Def26 (#62016) üzenetére


Def26
félisten

Közben megoldódott, persze, hogy a Budapest bank volt a ludas, vagyis igazából a napi limit ami este 10 től másnap este 10 -ig van. :W Én meg tegnap este még vásároltam eset 10 után, és ezért a mai napi limitbe is beleszámított.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#62019) V/ válasza flymi (#62015) üzenetére


V/
Topikgazda

Vannak a postai küldeményeknek azonosító számai, ezek legtöbb esetben a borítékon rajta vannak, az hogy nem követhető, nem jelenti azt, hogy kamu.
Az ingyenes szállítás esetén is fizet postaköltséget az eladó, kifizethetsz neki 2-5 $-t nyomkövetési számért, de az sem biztos hogy meg fog érkezni, az is elveszhet.
A júl 19-től indul a 30 nap védelmed, nyugodtan várhatsz még 10-14 napot, csak a magyar vám beléptetés 5-10 nap lehet.

(#62020) flymi válasza V/ (#62019) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Értem, akkor van még időm, köszönöm! :R
Ezen a csomagon nem sok elvámolni való van... :D

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#62021) V/ válasza rőlyy (#62017) üzenetére


V/
Topikgazda

Valahol a vásárlásnál keress cancel order linket.
Ilyesmit:

Vagy More actions Contact seller-nél

[ Szerkesztve ]

(#62022) V/ válasza flymi (#62020) üzenetére


V/
Topikgazda

Az mindegy, akkor is a vámon keresztül kell jönni.

(#62023) flymi válasza V/ (#62022) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ok, világos és köszönöm! :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#62024) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Tegnap írtam pl. telo tokot nem ugyanazt kaptam meg.
Írtam neki, küldtem képet.
Erre visszaírja ezt:

dear friend,thanks for your message,we sell lots of the woldwide,all of them have no problem,i don't know what's wrong with it,and could you tell me your phone model?i can check it for you,if you want,we can resend or refund to you,thank you for your understand!

Én úgy értelmezem az angol szöveget világ szinten eladnak és nem reklamálnak mint én nem érti a gondomat, pedig értelmesen leírtam naki rendeltem egy tokot ami bevált és rendeltem még egyet tartaléknak.
Stimmel a telomra az a tok is de nem ugyan az mint az előző meg ami a hírdetésbe szerepel.

Akkor nem értem, hogy ez a kínai mit nem ért :F Itt a kép amit küldtem, hát tökre látszik nem ugyanaz.

Ha írok neki, hogy refundoljon?
Nem értem minek futni a köröket milyen telom stb. kép magáért beszél.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#62025) flymi válasza Shingen (#62024) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem akarok belepofátlankodni, de szerintem nincs ezzel semmi gond. Az elsőnél teljesen körbe vágva, a másodiknál nem. A vakunak, kamerának a kiosztása ugyanaz...
Én értem, hogy nem pont ugyanúgy néz ki, de ahogy mondtad is, stimmel a telódra. Ha ennyire zavar, cseréltesd ki ugyanolyanra. De lehet, hogy azért küldött ilyet, mert a "régi" típusú elfogyott, csak nem készített új képet a hirdetéshez.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#62026) Shingen válasza flymi (#62025) üzenetére


Shingen
addikt

Igen csak nem fényképeztem síkba.
Mert az első nem csak teljesen körbe van vágva hanem nincs neki pereme.
Így a kamera lencse kiáll a tokból és karcolódik.
A jobb oldali tok amit elsőnek vettem van pereme és nagyon jól védi a kamera lencsét.
nagyon jó tok azért is rendeltem még egyet tartaléknak, erre tessék...........

風林火山

(#62027) flymi válasza Shingen (#62026) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Így már értem. :R
Ezt írd neki, hogy ennek nincs pereme, az előzőnek volt. Ez így neked nem kell, a kép sem stimmel a hirdetésben. Lehet, hogy vissza kell küldened a tokot ő meg küldi vissza a zsetont. Vagy majd megegyeztek valahogy.

Én is most rendeletem a páromnak két flip tokot a másfél éves Ace 4 G357FZ-hez. Remélem azt kapom ami a képen van. :D

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#62028) WhiteBence


WhiteBence
csendes tag

Sziasztok!
Küldenétek linket, ahol tudok vásárloni Oakley napszemüveg replikákat? Minden fazon érdekel. Köszi előre is!

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#62029) rőlyy válasza V/ (#62021) üzenetére


rőlyy
csendes tag

Hiaba keresek,nem talalok ilyen menüpontot. Se a kosárnál,se máshol. Hol keressem,honnan menjek bele?

Ha irok,tisztelj meg a válasszal! forditott esetben én is megtisztellek!

(#62030) V/ válasza rőlyy (#62029) üzenetére


V/
Topikgazda

A Pay now gomb mellett nincs More options? Vagy egyáltalán Pay now?

[ Szerkesztve ]

(#62031) somnia válasza WhiteBence (#62028) üzenetére


somnia
őstag

...nem működik a keresőd?...

(#62032) Shingen válasza somnia (#62031) üzenetére


Shingen
addikt

:DD Hát látod.

風林火山

(#62033) rőlyy válasza rőlyy (#62029) üzenetére


rőlyy
csendes tag

Ebay.com/orderDetails?itemld......
Itt talaltam pay now-t,de nincs more options

Committed - awaiting payment
Pay Now
1pcs New Original Touch Screen Digitizer Fits Umi Rome Rome X smartphone1pcs New Original Touch Screen Digitizer Fits Umi Rome Rome X smartphone
Order summary
Unit cost:
$13.99
Quantity sold:
1
Shipping:
Free
Economy Int'l Shipping
Bought:
Jul-22-16, 06:27:29 PDT
Location:
shenzhen, China
Item #:
391492252871
Seller info:ibestforyou (12279)
Buy Another
Leave Feedback
Contact Seller
Home

Kimasoltam az oldalon latható dolgokat. Jó helyen járok?

[ Szerkesztve ]

Ha irok,tisztelj meg a válasszal! forditott esetben én is megtisztellek!

(#62034) V/ válasza rőlyy (#62033) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, itt Contact Seller és ott lesz a Cancel order az egyik ok.
De ez csak 1 darab, az a sok amit írtál az eltűnt?

[ Szerkesztve ]

(#62035) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Sziasztok!

ebay-vásárlás Izraelből, kb. 400 EUR értékben.
Tudtommal, Izraelnek van szabadkereskedelmi megállapodása az EU-val. Vagy ettől függetlenül vám/ÁFA téma felmerül? Mi most az aktuális szabályozás?

Köszönöm a választ!

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#62036) V/ válasza Pgraph (#62035) üzenetére


V/
Topikgazda

Természetesen ÁFA és árútól függően vám. Az a megállapodás magánszemély viszonylatban nem érvényes.
Jobb oldalt fent: 2016-os vámhatárok

[ Szerkesztve ]

(#62037) Alteran-IT válasza V/ (#61999) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Köszönöm szépen a gyors választ és a segítséget, de úgy látszik egyenlőre nem tudni, hogy mi lesz, mert a kedves eladónak szórakozhatnékja van és ő se tudja mit csináljon. Ő pl. úgy tudja, hogy nekem pénzbe kerül és többe, mint az áru ára, így most nem akarja visszaküldetni és most a kompenzáció összegével alkudozik, de már jó pár napja és nem tudom, hogy most mit csináljak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#62038) Pgraph válasza V/ (#62036) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Köszönöm! Így kevésbé biznisz... :(

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#62039) rőlyy válasza V/ (#62034) üzenetére


rőlyy
csendes tag

Contact sellerre rámentem,siman cancel volt csak kiírva,arra is ide jutottam:

You have purchased more than one of these items. Please navigate from My eBay to pay or leave feedback.
Buy Another
1pcs New Original Touch Screen Digitizer Fits Umi Rome Rome X smartphone
1pcs New Original Touch Screen Digitizer Fits Umi Rome Rome X smartphone

$13.99
Approx HUF3,974.43
Free
Shipping
Aug-11 to Sep-01
Est. Delivery
Buy It Now
Add to Cart
Watch
Condition
New
QuantityMore than 10 available
MPNDoes Not Apply
BrandUnbranded/Generic
UPCDoes not apply
Item Number391492252871
CategoryCell Phone & Smartphone Parts
in Cell Phones & Accessories
Item Description
Package:1 x Original Touch Screen Digitizer. However, you bought the item from opposite side of the earth, so it needs a little longer time to deliver. Please place order only if you agree with the shipping time and all the terms below.
Shipping, Returns and Payments
Ships fromshenzhen, China
Est. DeliveryThu, Aug 11 - Thu, Sep 01
Returns AcceptedPaymentsPayPal
About the Seller

A többi is (4db)benne van csak egyesével lehet rámenni..

Ha irok,tisztelj meg a válasszal! forditott esetben én is megtisztellek!

(#62040) vizimento


vizimento
senior tag

Ebay.com-on akartam rendelni valait. betettem a kosárba, de nem engedte checkout-nál a paypalos fizetést, így nem fizettem ki.
Azóta egy ilyet már vetten ebay.ca-n.
De most az első eladó nyitott egy "An unpaid item case is open for this purchase. Payment must be made by 07/27/16."-t. Mit tudok csinálni, ha már nem akarom megvenni?
Mert a checkout oldalon törlést már nem látok, a kosárban meg nem látom, ahonnan tudnám törölni...
Vagy jobban járok ha kifizetem?
Mi lesz, ha nem foglalkozok a felszólitással, és csak szimplán nem fizetem ki, és nem is csinálok semmit?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#62041) V/ válasza vizimento (#62040) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor nem tudtad kifizetni és megvetted a másikat célszerű lett volna jelezni az eladónak, hogy nem kéred, mert nem tudod kifizetni.(És ezért cancel order)
Még most is jelezheted, az a gondja, hogy a jutalékot már levonásba helyezték és csak úgy kapja vissza, ha végig futtatja a nem fizetett a vevő case-t.
Nem kell kifizetned, ilyen esetben lesz egy nem fizettél "fekete pontod", az eladók korlátozhatják a hirdetéshez való hozzáférést a nem fizetett tételek darabszámai alapján a vevőknél, meg romolhat az eBay rangod, de más hátrány nincs.
Esetleg: az Other options, Contact Seller és ott lesz a Cancel order

[ Szerkesztve ]

(#62042) DJ. Ru$y válasza rőlyy (#62039) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel nem egyszer "tettél be a kosárba" 4 db-ot egy termékből, hanem egyesével, így egyesével is tudsz mindegyikre Cancel-t kérni, ugyanúgy ott van mindegyik mögött a More actions külön-külön.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#62043) vizimento válasza V/ (#62041) üzenetére


vizimento
senior tag

Nincs "Cancel order" opció... Csak "Pay it" meg "Contact seller"

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#62044) V/ válasza vizimento (#62043) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, de amikor a contact seller-t választod nem lesz több opció? Idáig lehetett témát választani.

(#62045) Def26


Def26
félisten

Amikor egy terméknél nincs megadva, hogy Magyarországra is postáz, ez azt jelenti, hogy nem is akar vagy csak hogy nincs megadva. Érdemes ilyen termékre licitálni mielőtt rákérdezek a postára vagy mindenképp várjam meg, hogy előtte milyen árat (ha egyáltalán küldi ide) ad?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#62046) Crockett75 válasza Def26 (#62045) üzenetére


Crockett75
csendes tag

Mindenképpen érdemes rákérdezni,hogy küldi-e ide,illetve hogy mennyi a szállítási költség.

(#62047) CollectoR válasza CollectoR (#61937) üzenetére


CollectoR
aktív tag

A report item után ahogy nézem a következőt tette az eladó, a leírásban ami eddig így nézett ki:
"Item will be shipped out from HONG KONG after payment is confirmed."
Most erre lett javítva:
"Item will be shipped out from either HK or EU after payment is confirmed (Please refer to item location)"
Ami véleményem szerint még jobban megtévesztő (pláne hogy ha nem írta volna a Hong Kongot előtte, fogalmam sem lenne, mi az, hogy HK). Úgy tűnik ennyit ér az egész ebayos szabályrendszer, egész egyszerűen a kínai magasról tesz rá, ami eszébe jut és előnyhöz juttatja odahazudja és egészen biztos vagyok abban, hogy ez nem egyedi eset. Az ebayhoz is pörögnek a dollárok, nagyforgalmú eladónál úgy tűnik az anyagiasság felé billen a mérleg náluk.

(#62048) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Hoi!

Azt hol tudom megnézni, hogy milyen értékelést adtam egy termékre? Most nézem az elrejtett vásárlásaim között, hogy van egy termék, amit nem kaptam meg, de már adtam le értékelést, ráadásul nem volt dispute...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#62049) vizimento válasza V/ (#62044) üzenetére


vizimento
senior tag

De van, de azok között sincs cancel.

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#62050) V/ válasza vizimento (#62049) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem tudsz neki üzenni, akkor megvárod a case 4 napját és nem fizeted ki.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.