Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80651) bence86 válasza V/ (#80650) üzenetére


bence86
újonc

Hát igen.
Akkor ezek szerint a lényeg az, hogy 21 nap lesz belőle....

(#80652) gixxergabi válasza V/ (#80639) üzenetére


gixxergabi
senior tag

na végül is csak paypalon keresztül jött a visszatérítés, kérés lezárult...akartam volna értékelni is...

[ Szerkesztve ]

(#80653) somnia válasza gixxergabi (#80652) üzenetére


somnia
őstag

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy a Yun Express-nek ki a magyarországi szállítója?

(#80654) V/ válasza somnia (#80653) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól függ, vagy posta vagy Pick Pack Pont. Mi a száma?

(#80655) somnia válasza V/ (#80654) üzenetére


somnia
őstag

YT2025521266012896

(#80656) V/ válasza somnia (#80655) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt ma Nagykanizsán 12:55-kor kézbesítette a DPD ezen a számon 16408028054113
Ez volt a rendelés száma:HT15997744966036 és a súlya 0.423 kg

[ Szerkesztve ]

(#80657) somnia válasza V/ (#80656) üzenetére


somnia
őstag

..na ez az...én meg pesten várom a pakkot...ráadásul a súly sem stimmel, mert a tartalma min. 2-2.5 kiló+a csomagolás...

[ Szerkesztve ]

(#80658) V/ válasza somnia (#80657) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos akkor rossz nyomkövetési számot kaptál. Itt látszik minden, a kézbesítés, a DPD szám is

(#80659) somnia válasza V/ (#80658) üzenetére


somnia
őstag

...köszönöm..

(#80660) V/ válasza somnia (#80659) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem vedd fel a kapcsolatot az eladóval, tegyél még egy képet az ország térképről ahol Nagykanizsa és Budapest is látszik ezen nyomkövetési kép mellé és azt is írd meg hogy a DPD nem tévedett, aki átvette az tényleg a saját csomagját kapta meg.
Várod a megoldási javaslatát.
Most nem tudom megnézni konkrétan az átvevőt, mert elfelejtettem a DPD-s jelszavamat és nem tudok belépni, lehet hogy ki is vagyok rúgva.

[ Szerkesztve ]

(#80661) somnia válasza V/ (#80660) üzenetére


somnia
őstag

..köszönöm, írtam neki...

(#80662) parkr


parkr
őstag

az létezik hogy 6.5 dollár helyett 6.5 forintot vontak le tőlem a rendelésért? :D

(#80663) V/ válasza parkr (#80662) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem valószínű. Hibás a kijelzés a bankodnál.

(#80664) parkr válasza V/ (#80663) üzenetére


parkr
őstag

majd ránézek még később, de meglepődtem.
többi rendelésemtől ez annyiban más hogy amerikai eladótól kaliforniai címre kértem, és így volt adó is az ár mellett, de az is csak $0.57
szóval az sem lehet hogy csak azt vonták le előre.

[ Szerkesztve ]

(#80665) Kolondrum válasza V/ (#80641) üzenetére


Kolondrum
félisten

Szia. Jött levél azzal a nyomtatvánnyal amit én korábban beküldtem nekik (vám). A kinyomtatott és a kapott annyiban más, hogy a TN-en kívül a tömeg, hivatkozási szám, szóval a sallang ki van töltve, amit mi beküldtünk abban nincs csak a TN kb. De a csomagkövetésben látom, hogy a Postai vámeljárás, Nemzeti Adó- és Vámhivatal elfogadta a benyújtott vámkezelési végzést. Akkor most nyugodtan üljek a seggemen nem kell ezt újra beküldeni nekik?

(#80666) V/ válasza Kolondrum (#80665) üzenetére


V/
Topikgazda

Írtam hogy ez mindig jön, de nem szoktuk megvárni. A mostani dolgod az rendben van.

A nyomkövetési számot azt tudod, azt beszoktuk írni, az az azonosítója az egésznek. A többi amit felsoroltál az lényegtelen.

A küldemény rész meg egyértelmű, arra figyelni hogy a szállítási költség külön van, nem írandó az Áruk összértéke (devizanem) helyre

[ Szerkesztve ]

(#80667) Kolondrum válasza V/ (#80666) üzenetére


Kolondrum
félisten

Értem, köszi, ha nem mozdul hamarosan újra beküldöm, nehogy vissza küldjék.

(#80668) V/ válasza Kolondrum (#80667) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell csak megkavarod a dolgokat és felesleges pénzkidobás ha postai úton küldöd, lassan dolgozik ott most a Posta, a vámos határozat elkészítése max 2 perc, a többi a postások munkája. Hétvégén a fű sem nől.
Ha megnyugtat akkor legfeljebb rákérdezel holnap és e-mailben újból elküldöd ha szükséges.
Itt egyébként mi az utolsó bejegyzés?

[ Szerkesztve ]

(#80669) Kolondrum válasza V/ (#80668) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez beküldés után jött pár nappal:
23 Sze 2020
08:03
A vám-árunyilatkozatot a NAV befogadta
Postai vámeljárás

(#80670) V/ válasza Kolondrum (#80669) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ez rendben van. Itt érdeklődj holnap 8-tól 06-1-421-7235 ha nem lesz változás az állapotban.

(#80671) Kolondrum válasza V/ (#80670) üzenetére


Kolondrum
félisten

Köszönöm :R

(#80672) gorje válasza V/ (#80648) üzenetére


gorje
senior tag

Köszönöm szépen válaszod!

GLS-el küldött csomag megérkezett Angliába, látom új nyomkövetést/szállítót kapott a csomag (parcelforce). Ebben az esetben hogy érdemes/kell a tracking-et módosítani, ebay és paypal felületén?

(#80673) V/ válasza gorje (#80672) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az eredetinél nem lenne változás a kézbesítési folyamatban akkor célszerű az újat is megadni, mert akkor ha a régivel ellenőrzik akkor a kézbesítést nem látják. Persze ha nincs probléma a címzetti visszajelzéssel hogy megkapta, ennek akkor nincs jelentősége.

[ Szerkesztve ]

(#80674) Surci1


Surci1
tag

Sziasztok.

Kaptam egy KBxxxxxxxxxGB tn-t. Csak érdeklődnék, hogy K-val kezdődő tn esetén milyen tipusú csomagra/szállításra gondoljak? Tudom van CA-CZ, EA-EZ, RA-RZ, LA-LZ, de K-val kezdődővel még nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#80675) V/ válasza Surci1 (#80674) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez Anglián belüli azonosító, ha Mo-ra jön akkor majd a GLS a várható szállító. Ha itt nézed lehet hogy látszik már az új szám, bár ha GSP-s szállítás akkor látod az eBay-en is.

[ Szerkesztve ]

(#80676) Surci1 válasza V/ (#80675) üzenetére


Surci1
tag

Köszi. :R Ismét tanultam valamit.

(#80677) Kolondrum válasza V/ (#80670) üzenetére


Kolondrum
félisten

Pár értelmetlen bejegyzés után, kézbesítés alatt röviden fogalmazva. Régen voltam vám eljárásom, amikor még felhívtak és megkérdezték mi az a drón. :C köszi! :R

(#80678) gorje válasza V/ (#80675) üzenetére


gorje
senior tag

Köszönöm szépen, meg is érkezett és a plusz tracking által a paypalon is korábbi hozzáférés lett.
PayPal-Revolut vonalat meg lehet valósítani valahogyan? Transferwise usa számla kell hozzá és onnan tova?
Van más megoldás, nem tudod? Paypalról régen küldtem ki, van valami lényeges változás amire esetleg figyelni kell vagy javasolt?

(#80679) V/ válasza gorje (#80678) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPalhoz adhatsz Revolut kártyát, de a stabilabb számú legyen, ne az egyszer használatos szám. Ehhez nem kell Transferwise.
A pénzkiküldés a Transferwise USA $-os számlára mostanában ott akad meg hogy még mindig azon nyűglődnek hogy virtuális számla és nem engedik hozzárendelni a fiókhoz.
Persze semmi értelme nincs mert nekik csak utalni kell ere a számlásra a maygar fiók esetén és nincs értelme a virtuális kifogásnak. Régebben a menedzsment összeveszett, azóta a PayPal betart a TW-nek, én más indokot nem látok. Pl a Gránit bank is "virtuális" és a forintos számlájukat mégis hozzá lehet rendelni. Aki régebben a TW számlát hozzá tudta adni annak működik.

(#80680) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,

Van néhány ebay -ről rendelt termék amit vissza szeretnék küldeni.

Eladóknál megtettem a kérést, jött is e-mail hogy rendben van.

"Send the item back by Oct 09, 2020, to claim your refund."

Mi pontosan a menete ennek? Megkeresek egy futárcéget, és feladom az eladónak? Postaköltség engem terhel teljesen?

Köszönöm előre is! :R

(#80681) tbalint3 válasza máyköl (#80680) üzenetére


tbalint3
tag

Egyszerűen csak külföldi ajánlott levélként (2kg-ig) add fel a postán, a kapott nyomkövetési azonosítót pedig írd be az ebay-re.

(#80682) V/ válasza máyköl (#80680) üzenetére


V/
Topikgazda

Segítség az Összefoglalóban
a postázáshoz 8.b Ha eladtuk a terméket azt el is kell juttatni a vevőnek és a
18. PayPal-tól termék visszaküldés esetén a postai költség visszatérítésének módja, ha PayPal fiókodon keresztül ment a fizetés.
5 munkanapon belül nyomkövetősen és a rendelkezésre álló olcsóbb módon visszaküldeni, a postaköltséget te fizeted mindenképp hiszen innen máshogy nem tudod elküldeni, kérdés az hogy az eladó visszatéríti-e vagy ha PayPal-on fizettél akkor ők 9300 Ft értékéig visszaadják neked, ha a feltételeiknek megfelel a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#80683) máyköl válasza tbalint3 (#80681) üzenetére


máyköl
veterán

2kg -nál nehezebb termékekről van szó.

Másik kérdésem: Ha egy ebay -es rendelés fennakadt a vám -on, mi történik ha nem veszem át? Visszaküldik idővel az eladónak? Kell kérnem a futárszolgálatot (Dhl), hogy küldjék vissza? Idő közben nincs szükségem már a termékre, így nem szívesen fizetném ki a vámot, majd küldeném egyből vissza.

(#80684) V/ válasza máyköl (#80683) üzenetére


V/
Topikgazda

A második kérédsre. Ha ninccs szükséged rá akkor ne vedd meg, ne az legyen a szempont hogy fenn akad a vámon vagy nem. Minden ami 22 €-nál drágább vámeljárásra kötelezett aztán ha a fizetendő áfa nem éri el a 10 €-ot azt még elengedik.
Persze ha valahogy visszajut az eladóhoz a termék akkor vissza kell adnia pénzt, de ha neki ez költséget okozott azt jogosan levonhatja belőle.
Itt a hangsúly a ha visszakapján van, erre nem igazán van garancia ha át sem veszed és nem te küldöd vissza. Már írtam másnak ez a visszaküldés nem szokott ingyenes lenni, mert nem azért megy vissza mert kézbesítési probléma van.

(#80685) máyköl válasza V/ (#80684) üzenetére


máyköl
veterán

Semmi koze a vamhoz, kifizetnem nagyon szivesen, de egy motorhoz vettem alkatreszt, amit vegul visszamondott az elado. Igy a termeket ugyis vissza kell kuldenem, ennek tudataban pedig nem szivesen fizetem be a vamot, ha tudom hogy egybol kuldom is vissza.

(#80686) V/ válasza máyköl (#80685) üzenetére


V/
Topikgazda

Lényeg az hogy ilyen esetben nincs garancia hogy visszakapja az eladó a terméket. Értesítenek a vámolásról, 20 napig várják hogy rendezd a vámolást. Ha nem történik meg akkor pénzért visszakézbesítik, amit a címzettnek kell majd fizetni, ellenkező esetben nem kapja vissza a terméket. A Posta ezt írja: 9) Nemzetközi postacsomag és nemzetközi elsőbbségi postacsomag visszaküldése esetén a
Postával közreműködő külföldi postai szolgáltató által meghatározott díj és az azonos tömegű MPL postacsomag díja kerül együttesen felszámításra.
10) Európa+ csomag és MPL Europe Standard csomag esetében a visszaküldés (visszakézbesítés) díjmentes. Inverz szolgáltatással feladott Európa+ csomag és az Inverz MPL Europe Standard csomag Nemzetközi Posta Kicserélő Központból történő visszaküldése esetén az azonos tömegű, háznál kézbesített MPL Üzleti csomag díja kerül felszámításra.
Mint írtam, ha átveszi akkor ezt a költséget jogszerűen vonja le a pénzedből. Persze ha közben nem veszik el a küldemény mert akkor még jobban bonyolódik a dolog. A futár cégek is hasonló módon járnak el.

[ Szerkesztve ]

(#80687) máyköl válasza V/ (#80686) üzenetére


máyköl
veterán

Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#80688) máyköl válasza V/ (#80686) üzenetére


máyköl
veterán

Ha a vám ki van fizetve, majd a termék mondjuk minőségi problémák miatt vissza van küldve, akkor a vámköltségre nem vonatkozik az ebay buyer protection vagy a paypal visszafizetési garancia?

[ Szerkesztve ]

(#80689) V/ válasza máyköl (#80688) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem. Vám nem mindig van, az áfa az bizonyos összeg határ felett mindig van és van a vámolást végző cég költsége.
Ha vissza kell küldened magánszemélyként a kifizettet áfa nem igényelhető vissza, a vám sem. A vámolás elvégzése meg az egyszeri költség, a feladatot végrehajtották így az sem kérhető vissza.
Az eBay és a PayPal vásárlói védelem a kifizetett teljes vételár erejéig terjed.
Itt most nem értem a GSP szállítást, mert ott eleve fizeted a szükséges dolgokat a vételárral együtt és ilyenkor azt teljes egészében visszakapod, de akkor a Pintney Bowes logisztika csináltatja a vámolást és cégként rájuk más szabályok vonatkoznak. De ez egyenlőre USA beszerzésnél és majd 2021 január 1-tő Nagy-Britania esetén van így.

(#80690) V/


V/
Topikgazda

Mert feledékeny vagyok én is ezért jelzem, pár napon keresztül (1-8) kínai nemzeti ünnep, lásd Összefoglaló 21. Kínai ünnepnapok

(#80691) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok,
Eléggé ritkán rendelek ebay-ről és most belefutottam egy problémába. Nevezetesen rendeltem egy videókártyához 3 db-os ventilátor készletet, ebből egyrészt csak 2 db volt a csomagban és nem is olyanok a ventik mint ami az eladó oldalán lévő fotókon szerepel. Nyilván ha tudom, hogy nem olyat kapok mint ami a fotón van, akkor meg sem rendelem. Mi ilyenkor a teendő, kérhetek visszatérítést és ehhez vissza is kellene küldenem? Nem szeretnék visszaküldéssel foglalkozni mivel úgy érzem meg lettem vezetve, nem azt kaptam amit rendeltem, és a csomagon a cím sem látszik ahová küldeni kellene mivel mindenféle papírt ráragasztottak.Nemzetközi regiszrációs a csomag, ami csak Bp reptérig mutatja az utat.

(#80692) parkr válasza fireman123 (#80691) üzenetére


parkr
őstag

először is csinálj egy fotót és egy üzenethez töltsd fel, amit az eladónak írsz, a visszaküldési címről érdeklődve, pár kedves szó társaságában.
jó magyar postán feladod ajánlottan, az ajánlott szelvényt pedig feltöltöd paypal-re és visszakapod pár napon belül a postaköltséget, az eladótól meg az annyit amennyit az áruért fizettél.
esetleg felajánlhatja, hogy újra küldi azt, amit ténylegesen rendeltél (ha netalán csak tévedésből kaptál mást)

(#80693) fireman123 válasza parkr (#80692) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi a segítséget.
Lefotóztam, megírtam a problémát, de nem enged továbblépni, nem él a "confirm return" gomb, ....mit rontottam el? :F

(#80694) V/ válasza fireman123 (#80693) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg a szöveget és lehet hogy ezekkel van gond ' de nem kell kérned nevet és címet, mert a return miatt az eladóknak eleve meg kell adni egy ilyen címet. Ha megkapom akkor szoktam rákérdezni hogy az jó lesz-e.
Harmadik képnek a hirdetéssből idéznék egyet hogy egyértelmű leygen az eltérés és lehetne magyarázó szöveget írni a képekre. Ezt fizettem és ezt kaptam

(#80695) fireman123 válasza V/ (#80694) üzenetére


fireman123
őstag

Jobb oldalon ott a hirdetett ventik képe, látszik, hogy teljesen más lapátok kialakítása és a rögzítési helyek is,.....de teszek egy próbát ahogy írtad. :R

(#80696) minas


minas
aktív tag

A kérdésem az lenne, mert ilyennel még nem találkoztam:
Eladtam az eBayen, termék ára + szállítási költség. Most látom a fizetési értesítőn, hogy van még egy Sales Tax tétel az előbbieken felül, amit fizetett a vevő. Ez mi? Illetve ugyanolyan termékért, ugyanazon az áron más-más fee-t vontak le. Ez hogy van?

[ Szerkesztve ]

(#80697) V/ válasza minas (#80696) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Áfa.

(#80698) minas válasza V/ (#80697) üzenetére


minas
aktív tag

De a 2 héttel ezelőtti eladásnál ilyet nem láttam. Vagy ez a vevő országától függ?

(#80699) V/ válasza minas (#80698) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, megváltozott bizonyos országokban.
A vevőkre vonatkozó és az eladókra vonatkozó leírások

(#80700) minas válasza V/ (#80699) üzenetére


minas
aktív tag

Értem, kösz, tehát a vevő országától függ a jutalék és az is, hogy számolnak-e áfát, vagy sem. :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.