Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) maathe válasza üszök (#26999) üzenetére


maathe
senior tag

A lényegen nem változtat, valószínűleg csak szórakozásból vette meg. :S

(#27002) kisi válasza amargo (#27000) üzenetére


kisi
aktív tag

A helyzeten nem változtat. az a környék tudtom szerint javarészt víkendtelkek. Miskolc és Pereces között van, félúton. Bár, néhányan laknak kint..

[ Szerkesztve ]

(#27003) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Amerikába postázó fórumtársakat kérdeznék: feladtam ajánlott elsőbbségivel egy sapkát CA-ba november 27-én. Sajnos csak belföldi tracking van rajta. Ez normális jelenség?

Ma kaptam egy üzenetet a vevőtől, hogy még nem érkezett meg a csomagja. Mennyi idő alatt ér oda kb a nyugati partra?

⭐ Stella

(#27004) NSG


NSG
csendes tag

Ilyen típusú tracking számmal találkozott már valaki?
RB130235824CN

Ez az RB micsoda?
13-án adták fel, de a trackitonline.ru még mindig nem lát semmit. Se a posta.hu.

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#27005) Nimrod


Nimrod
addikt

Szerintem egy darabig nem fogok foglalkozni eBay-el. Két rendelésem is volt, mindkettő USA-ból. Egyiknél totális bukta, az eladó sem válaszol és már a reklamációs időből is kifutottam. A másiknál jó fej volt az eladó és visszautalta az árát, mert ott sem jutott ki még az Államokból sem a csomag. :W

(#27006) NSG válasza Nimrod (#27005) üzenetére


NSG
csendes tag

USA-ból ekkora szívás? :) Az szép... és akkor még a kínai 25-35 napos érkezésre panaszkodunk. :) Inkább érjen ide soká, de biztosan jöjjön meg amit rendelek. :)

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#27007) Nimrod válasza NSG (#27006) üzenetére


Nimrod
addikt

A vicc az, hogy korábban én már rendeltem USA-ból is és gond nélkül megérkezett valami 1-2 héten belül. :W

(#27008) albinolynx válasza NSG (#27004) üzenetére


albinolynx
őstag

Singpost.com, vagy sao.cn.

Én szingapúri csomagnak gondolom. Nekem gyorsan ide szoktak érni.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#27009) lupus_l válasza radi8tor (#27003) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Nézd meg a trackinget a Canada Post weboldalán. Amint elhagyja a csomag Magyarországot, ott követhető lesz.

Nekem van egy csomagom, ami a VÁM után már a 2. napja arra vár, hogy bekerüljön a Canada Post rendszerébe (vámon már átment).

[ Szerkesztve ]

(#27010) NSG válasza albinolynx (#27008) üzenetére


NSG
csendes tag

CN a vége, szóval nem hinném, hogy Szingapúr lenne. :)

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#27011) albinolynx válasza NSG (#27010) üzenetére


albinolynx
őstag

Igen, így utólag látom már. Hirtelen az ugrott be, ott szokott lenni RF, Rx állandóan.
Most, hogy észhez tértem, bőven jött kínából is RA, RB kezdetű. Hogy válaszoljak is, így fogalmam sincs.
Követni viszont a sao-n tudod. Legalább ezzel hozzájárultam. :DDD

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#27012) NSG válasza albinolynx (#27011) üzenetére


NSG
csendes tag

Igen, köszönöm. :)
Itt már mutat infókat. Sajnos ez alapján csak 18-án adták postára. No mindegy. :)

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#27013) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Sziasztok!

Ismerősömnek kellene rendeleni az alábbi alkatrészt. Elsőre 35%-kal számoltam.
Szóval megrendelem a cuccot. majd gondolom amikor a vámra ér be kell küldenem a számla másolatát? és utána befizetni egy adott összeget (~30%) majd továbbítják a vevő felé az árut?
[link]

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#27014) albinolynx válasza Daniel Alves (#27013) üzenetére


albinolynx
őstag

...vagy átcsúszik. Egyébként ahogy írod.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#27015) TaaT


TaaT
veterán

Utaltak 18dollárt a paypal-omra, de ebből csak 16,82 ami elérhető, megjelenik...
Előtte 18-nak jelent meg, volt mellette egy accept gomb, rákattintottam...

Amount received: $18.00 USD
Fee amount: -$1.18 USD
Net amount: $16.82 USD

Ezt most nem értem :o

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#27016) Tangerine válasza Daniel Alves (#27013) üzenetére


Tangerine
senior tag

Ilyen nagy cucc nem hiszem hogy átcsúszik. Közelebb (EU) nem találtál? Durva a szállítás is.

Nekem a postásnak kellett kifizetnem a vámot, mikor hozta a cuccot.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#27017) Tangerine válasza TaaT (#27015) üzenetére


Tangerine
senior tag

Fee amount = kezelési költség/díj/jutalék, akármi. Gondolom.

[ Szerkesztve ]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#27018) Daniel Alves válasza Tangerine (#27016) üzenetére


Daniel Alves
őstag

jött már Ázsiából komplett motor idom szett is és nem volt rá vám :DDD
Sajnos nincs közelebb és árban még így is megéri neki.

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#27019) llaszlo válasza randras (#26826) üzenetére


llaszlo
veterán

Ezt melyik "megbízható" eladótól rendelted?

(#27020) TaaT válasza Tangerine (#27017) üzenetére


TaaT
veterán

Szóval ha veszek vmit a az ebay-en és paypal-on keresztül utalok akkor a másik fél sem a teljes összeget kapja meg?

Give them hell Ukraine!

(#27021) Tangerine válasza TaaT (#27020) üzenetére


Tangerine
senior tag

Nem, neki is levonnak tudtommal.
Ha pedig simán utalsz paypallal, azaz nem vásárolsz, hanem mondjuk nekem küldesz :DDD egy kis pénzt Karácsonyra, akkor ki kell választanod, hogy milyen jogcímen küldöd, illetve, hogy ki fizeti a "révészt" vagyis a jutalékot.

[ Szerkesztve ]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#27022) randras válasza TaaT (#27020) üzenetére


randras
veterán

(#27023) TaaT válasza randras (#27022) üzenetére


TaaT
veterán

a link nálam nem műxik, de megtaláltam a Fee lapot a paypal-on, köszönöm :)

Tangerine: eddig aszittem hogy a PP a valutaátváltásból szedi a lóvét, nagyot tévedtem :DDD

Give them hell Ukraine!

(#27024) randras válasza TaaT (#27023) üzenetére


randras
veterán

Nekem jó.

llaszlo: Már törölték.

(#27025) hun620


hun620
aktív tag

Csak egy észrevétel: a vám nem rövidítés, nem kell nagybetűvel írni.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#27026) randras


randras
veterán

Buyincoinsról 15 napra jönnek a cuccaim. :C

(#27027) Tangerine válasza TaaT (#27023) üzenetére


Tangerine
senior tag

Nem csak abból. Az egyébként kikapcsolható, és érdemes is kikapcsolni! "Other conversion options"

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#27028) NSG


NSG
csendes tag

Ma megjött az Angliából rendelt csomag.
Hülye postás lusta volt becsöngetni, csak bedobta a postaládába... Mondjuk csoda, hogy nem tört darabokra a termék mire ideért, mivel az eladó nem rakta bele légpárnás borítékba, csak simába.. :(((

Na szóval a lényeg, hogy a boríték ki volt bontva(konkrétan le volt tépve az 1ik fele).. lehet a vámosok kukkantottak bele? Csak aztán nem ragasztották vissza?!

[ Szerkesztve ]

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#27029) faresz5 válasza NSG (#27028) üzenetére


faresz5
senior tag

Ha vámosok néznek bele, akkor vámos szalaggal van lepecsételve, valószínű a postásod volt túl kíváncsi. Nálam ha elszakad a csomag, a postás még ha nem ajánlott a küldemény, akkor is felhozza és szól, hogy felszakadt a csomag nézzem meg minden rendben van-e vele. Még vannak korrekt emberek.

(#27030) NSG válasza faresz5 (#27029) üzenetére


NSG
csendes tag

Régi postás mindig becsengetett először, bármi is jött, aztán utána rakta a postaládába vagy értesítőt hagyott.... de mióta új postás van..... :W

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#27031) matykooo válasza randras (#27026) üzenetére


matykooo
aktív tag

jó neked :( én 24.-e óta várom, hogy jöjjenek tőlük... de semmi... eddig tőlük nekem is 13-16 nap volt, de most teljes csőd

''a walesi srác aki legenda lett''

(#27032) hun620 válasza NSG (#27030) üzenetére


hun620
aktív tag

Írjál a Postának. Én írtam, levontak a postás fizetéséből (ezt nem én ajánlottam), és azóta érdekes módon normálisan elvégzi a munkáját...

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#27033) Fecogame válasza hun620 (#27032) üzenetére


Fecogame
veterán

levontak a postás fizetéséből

Ezt honnan tudod? Mondta neked?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#27034) hun620 válasza Fecogame (#27033) üzenetére


hun620
aktív tag

Igen. Vagyis nem nekem, hanem annak, aki otthon volt.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#27035) llaszlo válasza NSG (#27030) üzenetére


llaszlo
veterán

Menj és tegyél panaszt a postán. Ezt ott sem nézik jó szemmel. Nálunk, mindig értesítést hagy, hogyha nem fér be a nyíláson.

(#27036) Zewa válasza NSG (#27030) üzenetére


Zewa
senior tag

Postásunk szabin volt, beugrott egy másik. Várom a postát, délelőtt 10 körül jön mindig. 11h. Mondom csak megnézem a többieknél járt-e már. Postaládában ott figyelt az értesítő. B@szott csöngetni.
Ilyenkor persze csak a következő munkanapon tudom átvenni. be is battyogtam hogy tessék mára fejére koppintani.
Azóta nem volt ilyen. (2 hét múlva visszakaptuk a régi postásunkat)

Tegnap érkezett meg egy Dec 2.-ai kínai csomagom, értesítőt ma lehetett érvényesíteni. Lényeg csak én vagy a meghatalmazottam veheti át. Frankó, ugyan is ált. csak akkor érek haza amikor bezárt már a posta, így asszony vette volna át. Mint mindig.. Egy 4$ cuccnál mi szükség rá? :DDD

Sokan lenézik a Postás szakmát, pedig egy jó, megbízható postás aranyat ér! Alkalomadtán mindig honorálom is valamivel a végtelenségig kedves, normális hozzáállását.

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#27037) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Egy nagyon pozitív tapasztalat.
Dec 6-án rendeltem egy csomagot Hongkongból, amit dec 9-én adott fel az eladó.
Arra számítottam hogy csak januárban ér ide, azonban ma, dec 19-én megjött. Azaz 10 nap alatt ideért! Nagyon örülök.
Pedig szerintem sima Economy csomagként adta föl.

Egyébként az eladó valószínű képben volt, mert anélkül, hogy ezt külön megbeszéltük volna, bepipálta a csomagon a "Gift" négyzetet, és 15 USD értéket írt rá a csomagra, holott 29 USD-be került a rendelés. :)

Na ilyen is van.

(#27038) TaaT válasza batagy (#27037) üzenetére


TaaT
veterán

a Gift dolog az alap náluk, sőt pl a Dealextreme is kevesebb $-t ír a csomagra mint ami a valós :)

Give them hell Ukraine!

(#27039) Nimrod válasza hun620 (#27032) üzenetére


Nimrod
addikt

Dettó. Évekkel ezelőtt írtam, aztán napokkal később felhívtak, kérdeztek pár dolgot majd jött a postás panaszkodni, hogy de hát miért... érdekes módon utána már nem volt vele semmi gond. Nem esett jó,, hogy meg kellett tenni, de ha egyszer csak így működik...

(#27040) Melack


Melack
veterán

Az ilyet szeretem: Leather Pull Black ZTE KIS Fizetve! 2012.12.12 Megrendelve: 2012.12.12. Postázva: Kézhezvéve: 2012.12.19. Eladó: g5online

És a bélyegző alapján tényleg brit szigetekről jött a csomag.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#27041) Ybron


Ybron
senior tag

Az lenne a kérdésem hogy mi a jellemző ha Kínából ems-el küldenek.
Mennyi idő alatt ér ide?(7-20 napod adnak meg szállításnál rendeléskor, de olvastam hogy sokaknak 1 hét alatt megjött.

(#27042) Zewa válasza Ybron (#27041) üzenetére


Zewa
senior tag

Kiszámíthatatlan. Lehet hogy 1 héten belül itt van de az is meglehet hogy kicsúszik a 20 napból. (ez ritka monnyuk)
7-20 munkanap, ne feledd! Ha malacod van, még idén meg jön. :)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#27043) Ybron


Ybron
senior tag

Ok, kösz, már eltelt több mint 10 nap hogy megrendeltem, de még sehol sámli tracking number szerint, majd meg jön valamikor, remélem...

(#27044) faresz5 válasza Melack (#27040) üzenetére


faresz5
senior tag

Átlagos postázási idők (tapasztalat)
g5online csomagok(Anglia) 3-5 munkanap alatt megérkeznek mindig elsőbbséggel adja fel, mondjuk 2-3font csak a posta.
Taiwani csomagok 5-7munkanap.
USA UPS saver 3munkanap
CN,HK 2-5hét (ideális esetben 2hét), HK ideális esetben 1hét
Svájc 4-9munkanap elsőbbségi sima levél.

[ Szerkesztve ]

(#27045) pumi1980


pumi1980
tag

Sziasztok.

Kezdő ebay-es vagyok.
Adott egy termék, ami az ebay.com-on 2.09 $.
Ugyanez az árú az ebay.hu-n 452 Ft* (*Becsült összeg helyi pénznemben). Ez pont annyi mintha középárfolyamon váltanánk forintot dollárra (MNB 216.6Ft /1$).

Ez eddig rendben is lenne, viszont, az ebay.com-on keresztül vásárolva (Paypal váltással) már 471Ft lenne a tényleges ár. Ez itt +5%. Ez mitől lehet?
Lehetséges, hogy az ebay.hu nem a paypal árfolyamával becsüli meg az árat?
Honnan lehet egyszerűen megtudni, hogy a paypal milyen árfolyamon váltja a forintot?

Ha sok mindenre nem is, de legalább egy gyors becslésre jó lett volna az ebay.hu. Végül a saját bankomra bíztam a váltást. (Nyilván ilyen kis összegnél ez mindegy, de nem is ez a lényeg.) :)

(#27046) szeva000 válasza pumi1980 (#27045) üzenetére


szeva000
addikt

A paypal jóval magasabb árfolyamon vált,az ebay,hu meg csak saccolni jó...A legjobban a saját bankod általi váltással jársz.

(#27047) pumi1980 válasza szeva000 (#27046) üzenetére


pumi1980
tag

Értem. Azt olvastam, hogy nem érdemes a paypal-lal váltatni, de nem gondoltam volna, hogy ennyire rosszul vált.

(#27048) dReFiX


dReFiX
senior tag

Valakinek van jól bevált, jó áron dolgozó ebayes eladója, 16/32 pendrive beszerzésre, rákerestem a dologra itt a topicban de elég sok a kamu silány termék.

(#27049) szeva000 válasza dReFiX (#27048) üzenetére


szeva000
addikt

Hááát én tudok ajánlani egy eladót,nem a legolcsóbb,de 3-4nap alatt itt voltak a pendrive-ok és nem silány lomok:)

[ Szerkesztve ]

(#27050) bul07 válasza dReFiX (#27048) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem ebay és van szállítási díj is ha nem Budaspesten laksz (pestieknek elég olcsó vagy ingyenes), de van garancia
Kingston USB pendrive 32GB *DT III GEN* 5500Ft (23$ környékén van)
Kingston USB pendrive 16GB *DT 100* Gen2 2900Ft (12$ környékén)
Bár a sebességük nem a legjobbak, viszont nem árulnak zsákbamacskát sebesség tekintettébe

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.