Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85001) khron78 válasza V/ (#84810) üzenetére


khron78
őstag

Ezt ki lehet kapcsolni valahol? Megőrülök tőle, hogy állandóan irogatni kell, mert valamiért többször is kéri, ahogy navigálok a profilom alatt.

(#85002) V/ válasza khron78 (#85001) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehet. De nem értem, beléptem bármelyik eBay oldalon akkor kéri, azután mivel egyikről sem lépek ki nem szokta kérni újból, még akkor sem amikor valamiért a pénzügyi dolgokat akarom megnézni és kéri a belépést és a jelszót, de ha nézelődöm, vásárolok akkor nem szokta kérni. Persze nincs anonim böngészés és jelölve alul a belépés megjegyzése mert ugyanazon eszközről dolgozok.
De most épp az gondom hogy nem jön az sms amikor a francia oldalra kellene belépnem és az a probléma hogy nem lehet kikerülni.

[ Szerkesztve ]

(#85003) khron78


khron78
őstag

Nekem állandóan ezt csinálja. 10 perces böngészés alatt kapok vagy 5 sms-t.

(#85004) V/ válasza khron78 (#85003) üzenetére


V/
Topikgazda

A böngésző sütiket eltároltatod és megjegyezteted az eszközt, nálad ezek jelölve:

És a telefonszámod a személyes adatoknál a Contact info résznél Verified

(#85005) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Egy - alapvetően egyszerűnek gondolt - kérdésem lenne hozzátok.
Hogyan tudom átállítani "a nyelvet" eBay-en?



Azt olvastam, hogy az Account settings -> Personal information-nél kell, de amióta próbálkozom (2. napja), nem elérhető az oldal.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#85006) V/ válasza jolti05 (#85005) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehet átállítani, ahol ezt olvastad az másról szól, lekérdezi az operációs rendszer nyelvét és azután azzal erősködik a megjelenítés magyarul, én le tudtam gyilkolni és nem magyar.
Mutatom a képet, nincs nyelv átállítás. Már írtam volna ha lenne ilyen.
A regisztrációs címnél ország választás, de a nemzetiséged magyar cím esetén csak magyar lehet, de ez sem nyelv. Ami szerkeszthető annál látod az Edit-et.

Mobil appnál működik az ha az android angol akkor az eBay app is az lesz.

[ Szerkesztve ]

(#85007) jolti05 válasza V/ (#85006) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm! Klasszul megcsinálták! :)

"én le tudtam gyilkolni és nem magyar"
Ez hogyan sikerült?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#85008) V/ válasza jolti05 (#85007) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem az működött hogy amikor megjelent a magyar nyelvű felület ami nem is lett volna gond, viszont az összes kapcsolódó linkek ahogy nálad is nem működtek, a fiók beállításoknál semmit nem lehetett csinálni. Törölten a Firefoxban az eBay minden eltárolt adatát, a böngésző gyorsítótárat, a sütiket is. A belépés után kellett néhány F5-ös oldal frissítés amikor valami magyarul jelent meg és végül csak angol nyelvű lett. Most ott tartok hogy bármely böngészőt használom nincs magyar nyelvű oldal. Egy darabig az Opera esetén magyarul jött, most ott belépve nincs magyar felület. Ezt a részét nem értem, hogy mi változott az elmúlt két hétben ennél a böngészőnél.
Ha valamit szeretnél állítani akkor az eBay.de vagy eBay.uk oldalon belépve nem lesz magyar felület és el lehet érni a menüpontokat.

(#85009) jolti05 válasza V/ (#85008) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm az idődet :R

Cookie-kat töröltem én is, böngészési adatokat még nem, illetve Chrome alatt produkálja.
Futok ezzel még egy kört az általad leírtak alapján, aztán ha nem sikerül, akkor majd hozzászokok :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#85010) Suineg


Suineg
senior tag

Sziasztok,
Az miért van, hogy ebay-en eladtam egy terméket nem olyan rég, a vevő által fizetett összeg 2 nap alatt elindult a bankszámlámra. Most ismét eladtam valami t (olcsóbban mint előzőleg) és aztírja akkor szabadítják fel a pénzeszközt, ha igazoltam tracking-al a szállítást. Miért? Ügyfélszolgálati segítség minden irányból megközelítve a semmibe fullad. Próbáljuk késöbb, meg az ilyen dumák.. Hát hócipőm most tele lett nagyon. Miért , meg az az euróban való megjelenítés, U+AC, az meg micsoda is?

(#85011) V/ válasza Suineg (#85010) üzenetére


V/
Topikgazda

Mert igazolnod kell annál az eladásnál ami szállításos. Ezen nincs mit reklamálni, add meg a nyomkövetési számot. Akkor nem kell ha online kézbesítésű a terméked.
A EUR szimbólum Unicode formája, Unicode Character “€” (U+20AC) ha nem magyarított az oldal akkor nem ezt látod kiírva.
Az oldalakat is a magyarított verzió miatt nem látod, ha nem tudod legyilkolni hogy magyar legyen akkor próbáld meg a német vagy angol eBay-en belépve

[ Szerkesztve ]

(#85012) Suineg válasza V/ (#85011) üzenetére


Suineg
senior tag

Kösz, a magyarítást majd legyilkolom. Viszont az előző eladásom is szállításos volt, igaz azt nem az usa-ba kelett küldenem. Annál nem kellett a szállítási tracking, bevártam a számlámra a pénztés abból feladtam postára a terméket. Most megfinanszírozhatom, mert ezek éppen így gondolják?

(#85013) kokokka válasza Suineg (#85012) üzenetére


kokokka
őstag

Ez így működik. Megadod a nyomkövetési számot majd egy kis idő után kiutalják a pénzedet. Eladtam 10 dolgot az elmúlt kb. két hónapban, mindig így volt. Addig parkol a pénzed amíg nem igazolod, hogy elküldted az árut.

(#85014) V/ válasza Suineg (#85012) üzenetére


V/
Topikgazda

Az hogy mikor utalja neked ki az eBay a pénzt az nem számít, mi van ha heti kifizetést adsz meg akkor, 1 hétig nem küldöd el?
Ha értesít az eBay hogy ki van fizetve a termék akkor az általad megadott időn belül el kell küldened, még akkor is ha nincs a bankszámládon a pénz.
Nem az az elvárás hogy csak konkrétan a pénz birtoklása után küldd el, jó ráfaragnánk ha így csinálná mindenki, szerencsére egyértelmű az eBay szabálya, ha vevő kifizette el kell küldeni neki, nem érdekli őket a te bankszámlád. Lehet hogy most pont ezért vagy késleltetve.

[ Szerkesztve ]

(#85015) cbmfan


cbmfan
senior tag

már megint felcseszte agyamat az oldal átalakítása... próbálok írni üfsz-nek, eddig két kattintás volt, most meg hiába választom ki a kategóriát állandóan "We didn't find a good match for your search. Please try again." hibát dob. van rá valami ötletetek? korábbi direkt link sem működik már.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#85016) V/ válasza cbmfan (#85015) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyarított vagy angol nyelvű a felület? Mert az angolon elméletileg működik minden.
Több százan, nem csak magyarok, hanem szlovákok is jeleztük hogy a kényszerített fordítás esetén az oldal linkek nem működnek és tegyék az automatikus nyelv azonsítást választható módúvá. Semmi érdemi reakció eddig nem volt.
Ha angol nyelvű akkor töröld a böngésző gyorsítótárat és a sütiket. Próbáld meg más nemzeti eBay-t. De az igaz hogy sok dologhoz már nincs link, eltüntették az oldalról és ez nem átalakítás hanem csökkentés.

(#85017) cbmfan válasza V/ (#85016) üzenetére


cbmfan
senior tag

magyar lett nekem is... próbáltam átállítani nyelvet. account, personal information, erre ezt kapom: "Sajnáljuk, hiba történt. Próbálja újra később!" ez most vicc akar lenni?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#85018) V/ válasza cbmfan (#85017) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs nyelv átállítási lehetőség az eBay oldalon. Soha nem is volt.
Az operációs rendszer nyelvét kérdezi le. Írtam hogy az Androidon rögtön elfelejti a magyarítást ha angol az Android nyelve, ugyanez a számítógépen, de nagyon bonyolult átállítani.
Írtam valamelyik nap és adtam a képet is arról részről. Ha nemzetiséget átírnád arról meg kérik az okmányokat igazolásként és annak megfelelő cím és egyéb adatok kellenek.

(#85019) cbmfan válasza V/ (#85018) üzenetére


cbmfan
senior tag

igazad van, briten látom már én is. viszont akkor már rákérdezek itt a problémára: mi van akkor ha ember nem latin karakterekkel adta meg adatokat? írtam több üzenetet, hogy adja meg újra, de nem reagál semmit. persze nullás friss reges.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#85020) V/ válasza cbmfan (#85019) üzenetére


V/
Topikgazda

Valamivel lefordítod és két nyelvű lesz a címzés, ha arról van szó.

(#85021) cbmfan válasza V/ (#85020) üzenetére


cbmfan
senior tag

erre gondoltam én is, hogy google fordítót fogom használni ha nincs más.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#85022) cbmfan


cbmfan
senior tag

válaszolt nagy nehezen... aki megfejti az kap egy piros pontot:

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#85023) Suineg


Suineg
senior tag

Feladtam a csomagot, beírtam ebaynek a trackingszámot most is, erre azt írja, hogy a kifizetésemet visszatartják amíg nem kapja meg a vevő a csomagot (aug.26) vagy még tovább. A múltkori eladásomnál, mint azt már ittjeleztem is, 2 napon belül átutalták a vevő által fizetett összeget- ebay jutalék.

(#85024) V/ válasza Suineg (#85023) üzenetére


V/
Topikgazda

Az előző előtt is volt eladásod? Vagy az volt az első az új rendszerben? Csak az üzleti eldók kapják meg a kiutalási rendszerint folyamatosan. A vásárlói védelem bebiztosítása miatt csinálják így. És változhat is.

(#85025) Suineg válasza V/ (#85024) üzenetére


Suineg
senior tag

Az új rendszerben most volt a második eladásom. De legalább látnámvalahol az ilyeneket leírva, de minden helpdesk oldal hibára fut a kényszerű magyar fordítás miatt. A jutalék és a kifizetendő pénz kiirása sem tiszta. Minta kétszer akarnának jutalékokat levonni. (Paypalnál sokkal egyértelmübb volt minden.)

(#85026) V/ válasza Suineg (#85025) üzenetére


V/
Topikgazda

Az elsőnél csak "csali" volt az azonnali kifizetés. A magyarított felületen még a számla letöltés és fizetés sem fog menni és szerintem a Seller Account-ot sem éred el.

(#85027) Suineg válasza V/ (#85026) üzenetére


Suineg
senior tag

Hát megy a selleraccount de mostbeléptem az ebay.co.uk oldalon, itt azért tisztább a felület. Mit jelent 'Available funds' és mínusz előjellel az összeg. Ugye nem akarják ezt még levonni az 'on hold' összegből?

(#85028) V/ válasza Suineg (#85027) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay.com-ról beszéltem, az eBay.uk az nem magyarított.
A beérkezett összegből fogják levonni a jutalékot, gondolom befizetted (levonták) már az ezt megelőző eladás jutalékát, mert ha nem akkor az is benne van.

(#85029) Suineg válasza V/ (#85028) üzenetére


Suineg
senior tag

Az előző jutalékát levonták, a maradékot utalták. Itt is ígyszámolnék, de van ez az available funds ami megzavar engem most.

(#85030) V/ válasza Suineg (#85029) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez a rendelkezésre álló összeg, mivel nem férhető hozzá ezért - előjelű, szerintem.
Hacsak a vásárló nem reklamált valamit, azt is nézd meg hogy nincs-e reklamáció folyamatban

(#85031) Suineg válasza V/ (#85030) üzenetére


Suineg
senior tag

Hát nemígy van szerintem, de köszi azért.

(#85032) francois8


francois8
tag

Sziasztok! Hogyan lehetséges licitet törölni ebay-en? Régen nagyon egyszerűen sikerült, de most sehol sem találom.
https://ocsnext.ebay.com/ocs/cusr?query=1734&levelHierarchy=1a1a2. Itt próbálom, de hibát jelez...

[ Szerkesztve ]

(#85033) V/ válasza francois8 (#85032) üzenetére


V/
Topikgazda

Vevőként vagy eladóként?
Licit törlés mint vásárló
Licitet az eladó segítsége nélkül is tudunk törölni, ha az aukcióból még van hátra legalább 12 óra. Ilyen esetben nem kell mást tenni, csak ezen a linken az item numbert megadni, valamint egy okot kiválasztani ezek közül,

Licit törlés mint eladó
Ezen a linken beírjuk a hirdetés azonosítót, a licitáló azonosítóját és az okát a törlésnek, mondjuk hogy kérte a törlést, majd a cancel bid-re kattintás

Az a link amit megadtál ez lenne, értelemszerűen a kék gombra katt, persze ha lehetséges még törölni.

Ha magyar nyelven van nálad az eBay, akkor lehet hogy ezek sem működnek, német vagy angol eBay-n kéne próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#85034) francois8 válasza V/ (#85033) üzenetére


francois8
tag

Vevőként. Köszi a linket, de sajnos nekem ez jelenik meg:

És hiába írom be a "retract bid"-et sajnos akkor sem jutok el az általad megadott felüleltre.

[ Szerkesztve ]

(#85035) V/ válasza francois8 (#85034) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez a link: https://www.ebay.com/help/ip?topicId=4013
Semmi ocsnext.ebay.com/ocs/home
Firefox alatt és Chrome alatt is a megfelelő oldal jön elő.

Esetleg némi böngésző adat tisztítás.

[ Szerkesztve ]

(#85036) francois8 válasza V/ (#85035) üzenetére


francois8
tag

Sajnos nem a böngészővel van a baj egyébként. Telefonon sem jön be csak ocsnext.ebay.com/ocs/home. Lehet valamit letiltottak központilag.

[ Szerkesztve ]

(#85037) V/ válasza francois8 (#85036) üzenetére


V/
Topikgazda

Én be vagyok lépve és angol nyelvű az oldal, olyan címsort nem tudok elővarázsolni sehogy sem mint ami nálad van. Az eBay.uk is ugyanez van nálam. Még a német eBay-en is a licittörlés jön csak épp németül, a link ugyanez.
Ha törlöd a böngésző gyorsítótárat és a sütiket és újból belépsz akkor nem szedi le a jó oldalt?

[ Szerkesztve ]

(#85038) francois8 válasza V/ (#85037) üzenetére


francois8
tag

Pedig meglehet, hogy ezt a funkciót letilották nálam. Bár akármit választok ki, akkor is hibát jelez, nem tudom, hogyan lehetséges ez. De telefonon is ez a nyavalyás ocsnext-es felület jelenik meg.

(#85039) V/ válasza francois8 (#85038) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehet letiltani így, akkor kiírja hogy nem változtathatsz, de ez az oldal jön elő.
Az nézd már meg hogy mi történik a jobb oldalt fent a My eBay menüben kiválasztod a Bids/Offers menüpontot? Felülről a harmadik.

Ilyesmi, ez a nyers link: https://www.ebay.com/mye/myebay/v2/bidsoffers

Ezen a linken https://www.ebay.com és normál böngésző beállítással, semmi rejtelmesség kellene belépned, az a ocsnext.ebay.com a vevőszolgálati aloldal.

[ Szerkesztve ]

(#85040) francois8 válasza francois8 (#85038) üzenetére


francois8
tag

A német ebay-en végül sikerült a licittörlés. De továbbra sem értem, hogy a com oldalon miért nem műküdik egyetlen funkció sem... Mi ez a ocsnext felület...

[ Szerkesztve ]

(#85041) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!
Ebayen vásároltam terméket Ausztráliából! 600 ausztrál dollár volt szállítással együtt! Mire számítsak vám és Áfa terén? 2,5% Vám és 27% Áfa?
Nagyon köszönöm!
És még valami! Mennyi nap szokott lenni a csomagküldés?

[ Szerkesztve ]

(#85042) V/ válasza Impair1980 (#85041) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló, 17. Vámügyintézésről néhány gondolat
A vám aaz attól függ hogy mit vettél, lehet hogy 0%, a fenti helyen említett TARIC-ban tudod megnézni. Erre jön a 27% áfa (ternék ár+szállítás+vám után) ezzel az árfolyammal számolják át a kanadai $-t 301,73 Ft 181038 Ft ha nincs vám az áfa alap.
Ezután még jön rá a szállító vámkezelési díja, Posta esetén 4000 Ft, futárok esetén 5500-7500 Ft.
Szállítótól függ 10-25 nap a kézhezvétel.

(#85043) Impair1980 válasza V/ (#85042) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Jogos! Nagyon köszönöm! Ott nem néztem!:R

(#85044) V/ válasza Impair1980 (#85043) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmi gond, én kérek elnézést, buszon és gyorsan írtam mobilon a választ és egy kicsit így hülyén néz ki a szöveg.

(#85045) h1mpi válasza V/ (#85042) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Van amúgy olyan oldal, ahova beírom az összeget és kidobja mennyi a fizetendő vám/áfa? (Ergo ismeri az összeghatárokat, mennyi összeg felett kell vámot fizetni stb..)

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#85046) V/ válasza h1mpi (#85045) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs, minek? Egyszerűen kiszámolhatod.
150 € a határ addig vámmentesség van, attól felfelé az adott termék vámköteles, a vám mértéke a termék megnevezése és az induló ország alapján a TARIC keresőben megnézhető. Ezután az érték+vám+szállítási költség összege az áfa alapja. Ami 27% vagy ha olyan termék aminek kevesebb a magyar áfája akkor annyi, viszont az áfa az előbb említett tételek forintosított összegből számolandó, minden hónapra meg van határozva az árfolyam és a beérkezés havi alapján kell kiszámolni.
Annyit kell tudni még hogy nem vonatkozik ez a 150 € az alábbiakra:
- alkoholtartalmú termékek (jövedéki termék)
- dohány vagy dohánytermékek (jövedéki termék)
- parfümök és kölnivizek

[ Szerkesztve ]

(#85047) h1mpi válasza V/ (#85046) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Oké köszi!

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#85048) h1mpi válasza V/ (#85046) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Abban még kérhetem a segítséged, hogy pl. ilyen esetben mennyi lehet a végösszeg szállítással, HÉA-val, hogy vám határ alatt maradjon? Mert, annyit rendelnék a gyerek játékból, hogy ne legyen vám rá:

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#85049) V/ válasza h1mpi (#85048) üzenetére


V/
Topikgazda

Ebben a hónapban a termék nettó ára nem lehet több 139 $-nál, itt 111,96 $ és ezért van a HÉA 34,54 $ felszámolva, mert azt az eBay-nek kell beszedni. Ennél ha a Magyar Posta fogja kézbesíteni akkor neked csak 399 Ft kezelési díj lenne a + költség.
Nem tudom milyen játék, de a legtöbbje 0% vámos az értékhatár felett.

[ Szerkesztve ]

(#85050) h1mpi válasza V/ (#85049) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi, Hot Wheels kisautó!

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.