Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) Degeczi válasza SUPREME7 (#45000) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Dehogyis: ez a külső doboz erős hullámpapír, a belső egyrétegű, vékony karton = természetes, h sokkal sérülékenyebb, és hiába van bubis fóliában, ha megnyomta vmi nehéz, attól pontosan így sérül.

Nem ostoba, de fölöslegesen gyártasz összeesküvéselméletet: semmi érdeke az eladónak megrongálnia a dobozt (amin a gyári szám is látható, tehát még csak az sem játszik, h kicseréli egy másikéra), és ez eleve tipikus szállítási sérülés. Nem csalás.
Szó se róla, arról is lehet egyezkedni az eladóval (pl. tehette volna esetleg merevebb dobozba) - de nem ajtóstul rontva a házba, csalást emlegetve.

(#45002) SUPREME7 válasza Degeczi (#45001) üzenetére


SUPREME7
őstag

Erősen kétlem, hogy még csak egy gyűrődés se látszana a dobozon ha szállítás közben sérült volna meg. De tényleg felesleges ezen vitázni, de egyébként sem állítottam, hogy szándékosan rongálta meg postázás előtt, csak azt, hogy a képeken még nem volt sérülés, tehát a képek készítése és a postázás között sérült meg. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#45003) Degeczi válasza SUPREME7 (#45000) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"nyílván nyomódástól felszakad a doboz, mint amit feltéptek" - pontosan! Jól látszik az oldalirányú nyomás hatása, ennek nyoma a gerinc a hátlapon, és a föltépődés is ott, ahol azt nem tudta rugalmasan elviselni a karton

Ezt a felgyűrődést látni 0:29-kor a hullámpapír doboz belső flepnijein is, amik szintén nem tudtak hová mozdulni (hiszen a két oldalfal nyomta azokat).

Egyértelmű, hétköznapi szállítási sérülés, fölöslegesen kavarsz.

(#45004) SUPREME7 válasza Degeczi (#45003) üzenetére


SUPREME7
őstag

Az. Téma részemről lezárva. :R

[ Szerkesztve ]

(#45005) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
Hogy is van ez az intézkedés, ha nem jött meg egy csomag?
Az eladó által kiírt várható megérkezést követő 30 napon belül jelezni kell, hogy nem jött meg a holmi?
Tehát, ha ez 20 nap, akkor 50 napon belül, ha ez 60 nap, akkor 90 napon belül?
És utána, ha nem Refundol, ezen a 30 napon belül, akkor további +30 napig van időm, hogy kiterjesszem Claim-re és a PayPal bíráskodjon?

Meg a PayPal Resolution Center-ben nyitott ügyek is ugyanígy működnek/ugyanolyannak számít, mint az eBay-en nyitott ügy?

(#45006) Winner_hun válasza Kal-El (#45005) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fizetéstől számítva. 30 nap legyen inkább 38 mivel a fizetéstől számítva van 45 napod vitát indítani a PayPal-en keresztül.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#45007) atala válasza SUPREME7 (#44968) üzenetére


atala
addikt

:Y
Basszus! Éppen te csesztél le, hogy miért akarok 50% visszatérítést a (nem az igényeimnek megfelelően) működő távirányító után, most meg egy doboz sérülésért akarsz pénzt visszakérni?
Na, én meg ezért nem kérnék semmit!

(#45008) havri1 válasza Winner_hun (#45006) üzenetére


havri1
félisten

Most akkor megint változott? Legutoljára még az érkezés utolsó napjától számítva volt a 30 nap.

[ Szerkesztve ]

havri

(#45009) Siriusb válasza havri1 (#45008) üzenetére


Siriusb
veterán

2 lehetősége van:
- Paypal: 45 napig fizetés után
- eBay: 30 napig a csomag megérkezte után, vagy ha nem jött meg, a becsült szállítási határidő utolsó napja után.

(#45010) Winner_hun válasza havri1 (#45008) üzenetére


Winner_hun
félisten

PayPal-en mindig 45 nap volt a fizetéstől számítva.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#45011) SUPREME7 válasza atala (#45007) üzenetére


SUPREME7
őstag

Na akkor csak neked, utoljára válaszolok, aztán tényleg lezárva részemről a dolog, privátban nyugodtan lehet osztani az észt ha akarod.

Te megvettél valamit amiről láttad, hogy hogy néz ki, láttad a leírást, és azt kaptad amit láttál, tehát az már az egyéni szociális problémád, hogy amiről minden információt megkaptál, az nem 100%ban a kényelmed szerint működik, de te erre 50%-ot akartál vissza, pedig azt kaptad amit rendeltél.

Én nem azt kaptam ami a képen volt, és mégegyszer, a doboz az ár része, doboz nélkül értékcsökkent egy termék, ezt vagy felfogod vagy nem. Azért vettem dobozzal, mert szükségem volt a sérülésmentes dobozra, és mivel a doboz sérült (szakadt és deformált) így kár ért.

Persze ez az én véleményem. De biztos tényleg itt mindenki az áruházban is a szakadt, deformált, felbontott cuccokat veszi le a polcról ... ja nemis...

(#45012) Degeczi válasza SUPREME7 (#45011) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyértelműen szállítási sérülés, a saját szavaiddal "ezt vagy felfogod, vagy nem".
Ez mindig benne van a pakliban netes vásárlásnál, lehet ilyenkor is egyezkedni, de nem hülyeséggel vádaskodva.

(#45013) raziel01 válasza SUPREME7 (#45011) üzenetére


raziel01
veterán

Áruház személyesen vagy az ebay féláron nagyon nem ugyanaz a kategoria.

(#45014) Tikakukac válasza raziel01 (#45013) üzenetére


Tikakukac
titán

Épp ezt akartam mondani. Ha tuti terméket akarok, meg vacsizacsit akkor nem kínából hozatom, hanem itthon nagykerből vagy ismerőstől. 20 HDD takarót sorjáztam le, mert olyan volt amilyen. Eszembe nem jutott szavam felemelni, tizedáron kaptam őket, ennyi szinte már kell.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#45015) Kal-El


Kal-El
senior tag

És ha indítottam egy ügyet PayPal-on, akkor eBay-en már nem is tudok?
Vagy le lehet zárni PayPal-on, majd indítani egy másikat eBay-en?

(#45016) artiny


artiny
őstag

Helotok

olyan kerdesem lenne hogy valaki rendelt már pár centes dolgokat egy darabot...ilyenkor is évényes hogy ingyen elhozzák ha free shipping kent van megjelolve? akkor is ha csak egy drbot veszek? :U
pl.:
http://www.ebay.com/itm/Universal-Wall-Battery-Charger-For-18650-17670-16340-14500-10440-AA-AAA-3-7V-EU-/281370139488?pt=Battery_Chargers&hash=item4182f79b60 elem tolto - amit szeretnek most venni.
Esetleg valaki vett mar ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#45017) hidroponi válasza artiny (#45016) üzenetére


hidroponi
aktív tag

ma kaptam meg egy $0.51-os cuccot, szoval igen.
de imho ez a te dolgod a kovetkezo 2 napban meg lesz dragabb is.

(#45018) raziel01 válasza artiny (#45016) üzenetére


raziel01
veterán

Licites. Fentebb fog bőven menni az ára.

(#45019) artiny válasza raziel01 (#45018) üzenetére


artiny
őstag

koszi a valaszokat : ) nem is figyeltem hogy licites ...neztem buy it now ssan 2dollarert szoval akkor veszem azt

http://www.ebay.com/itm/Universal-Wall-Battery-Charger-For-18650-17670-16340-14500-10440-AA-AAA-3-7V-EU-/281334520522?pt=Battery_Chargers&hash=item4180d81aca

(#45020) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem az egyik munkatársamnak egy ilyet. 2014.05.10-én rendeltem, a kiszállítás dátuma Fri. May. 23 - Wed. Jun. 11 lett volna, ha megérkezett volna. Ráírtam az eladóra (sima üzenetküldés "other" tárgyban), hogy esetleg tud-e valamit a csomagról. Először ismét leegyeztette a szállítási címet, majd ezután küldött egy ilyen üzenetet:

"hello. my friend.
so sorry for you .
your item we have shipped already.
so sorry the item still haven´t reach to you.
item maybe have lost on the shipping way , i´m very sad and sorry it.
Now in order to fast solve problem, can we resend new one to you if you can wait ?
or can we refund to you ?
thanks and wait your reply.
have a nice day."

Szerintetek mitévő legyek? Tudom nem nagy értékről van szó, de nem magamnak rendeltem és ezért próbálom a legjobb megoldást megtalálni. Néztem az eladó értékeléseit és szép számmal láttam "nem érkezett meg a rendelt termék" értékeléseket.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#45021) havri1 válasza Crvsh3R (#45020) üzenetére


havri1
félisten

Ne küldesd újra, kérd vissza inkább a pénzt. (refund)
Bár nem nagy összeg, de ilyen esetben semmi garancia, hogy az újraküldés valós, és azt megkapod e.
És ha esetleg fel is adja, arra már nem fogsz tudni reklamálni, mert bőven kifutsz az időből.

[ Szerkesztve ]

havri

(#45022) Kerio


Kerio
őstag

Nem kell itt case. :) Írtam az eladónak, hogy nem jött meg a termék. Nem kérdezett semmit, refundolt. Majd megkért, hogy adjak pozitív értékelést. :K Egyébként a paypal (vissza)utalásnak van valamilyen költsége?

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#45023) kmisi99


kmisi99
addikt

Milyen fülest ajánlotok 1000ft körül ami főleg elektornikus zenéhez illetve alter rockhoz kell és szeretem a nagy basszust. Azt tudom az Awei jó márka de azon belül melyik a jó és honnan érdemes venni?

(#45024) havri1 válasza kmisi99 (#45023) üzenetére


havri1
félisten

1000 forintért fülest jó minőségben?
:Y
Vagy font? :DDD

havri

(#45025) Turf


Turf
újonc

Sziasztok! Kis gondom támadt. Vettem telót kínából (nem nevetni) 97usd. (06.23-án ért ide). Két bekapcs után süket. Írtam az eladónak, hogy segítsen. 1-2 levélváltás után ma ezt írta:

i mean ,according to the problem with the phone ,we think it is better we change the phone for you or refund you ,.we give you the shipping now ,you send it back to us ,give us the tracking number and the shipping bill ,we will resend one to you or refund you ,no need to wait for it to arrive China ,

6RF92320C09944011 ,this is the paypal transction ID of the 15 usd shipping fee . please kindly check it in your paypal account .,thanks

Meg is jött a 15 USD. Mi tévő legyek??

(#45026) kmisi99 válasza havri1 (#45024) üzenetére


kmisi99
addikt

Awei közzül 1-2 db ot nagyon dicsérnek sokan.

(#45027) atala válasza Turf (#45025) üzenetére


atala
addikt

Ha jól értem, az eladó kifizette a szállítási díjat, hogy küld vissza nekik a telefont. Nem várják meg míg visszaér, vissza fizetik a pénzt, ha elküldöd nekik a nyomkövetési számot, és a bizonylatot a feladásról.
De azért még várjál meg valaki mást is, hátha valami félre értettem.

(#45028) coco06


coco06
újonc

az én csomagom kálváriája minden ki írásra kellet várjak 4-5 napot. amit ezért nem értek mert a maira meg nem kellet. sőt 10 órára írja hogy átvettem közbe csak délután 4 kor. :) A csomagot Május 20-án rendeltem meg.

RF230535234SG
Dátum Információk
2014.05.27
15:54

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.05.30
00:25

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.06.06
10:52

Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014.06.06
16:50

Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2014.06.13
13:51

Küldemény információ:
Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure
2014.06.16
14:13

Küldemény információ:
Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure
2014.06.16
14:45

Küldemény információ:
Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted
2014.06.20
07:55

Küldemény információ:
Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents
2014.06.23
14:18

Küldemény információ:
Elektronikus vámkezelési dokumentum kész / Electronic customs declaration ready
2014.06.23
14:42

Küldemény információ:
Vámhatározat kiadva / Issue of customs decision
2014.06.25
07:37 Budajenő posta

Küldemény információ:
Postán átvehető
2014.06.25
10:07 Budajenő posta

Küldemény információ:
Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered

(#45029) RBJ válasza artiny (#45016) üzenetére


RBJ
addikt

Erre itt van eme fórum. csak kütyükről van szó. :DDD
[link]

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#45030) SteveJobs


SteveJobs
őstag

Sziasztok !

Samsung Galaxy S3-hoz rendeletem még 4hónapja kijelzőt . Ez 1 hónapig működött a telefonban . Vissza küldtem , majd kaptam egy másikat a hiba miatt . Összeraktam a telefont a második kijelzővel ami 10percig működött . :W az érintőkijelzőm szinten nem működött .
Elküldtem szervizbe a telefont és kiderült , hogy másodjára is rosszat küldtek . A panelom ki lett próbálva másik kijelzővel , semmi hiba jelenséget nem produkált tökéletesen működik . Ezek után innen nem lesz csere . Pénzemet vissza kérem .
Annyi segítséget kérek , hogy hol tudok hangot adni a reklamációmnak, ha nem válaszol vissza ? Illetve hol tudok valamit tenni ha nem kapnám vissza a pénzemet .

(#45031) csaba17 válasza SteveJobs (#45030) üzenetére


csaba17
senior tag

4 hónapja vetted? már mindenféle case nyitásból meg mindenből kicsúsztál szóval szerintem ez már bukta de ne legyen igazam.

(#45032) htc07 válasza kmisi99 (#45026) üzenetére


htc07
addikt

[link] nekem ilyenem volt, szerettem nagyon, csak haverom elhagyta, amit meg helyette rendeltem ugyanilyet, az szeptember óta nem jött meg :N szóval elektromosabb dallamokhoz megfelelő, nem egy sennheiser de bőven jobb mint amit itthon veszel 5 ezer körül szerintem :)

Most egy galaxy s3-hoz adott gyári fülest szereztem, az se rossz :DDD ez az első stock fülesem ami 'jól' szól.

[ Szerkesztve ]

(#45033) havri1 válasza csaba17 (#45031) üzenetére


havri1
félisten

Garanciális, akkor még nem, csak kérdés,hhogyan tudja érvényesíteni..

havri

(#45034) SteveJobs válasza csaba17 (#45031) üzenetére


SteveJobs
őstag

az elsőt vettem 4 hónapja . azóta volt egy csere is amit 3 hete kaptam meg . azért szeretnék én "küzdeni" .

(#45035) somnia válasza SteveJobs (#45034) üzenetére


somnia
őstag

Mennyi garanciát vállalt rá az eladó?

(#45036) aprod33


aprod33
csendes tag

segítséget szeretnék kérni. usa-.ból rendeltem usps piority feladással egy csomagot. jún-9-én adták fel,legutoljára 12-én volt róla hír...az eladó szerint csak az USA-ban lehet nyomon követni...utána már nem.hívtam a magyar postát és az ügyintéző szerint lehet nyomonkövetni,de még nem ért be.......tudna valaki segíteni,hogy mi a teendő?

(#45037) havri1 válasza aprod33 (#45036) üzenetére


havri1
félisten

Ebayen keresztül rendelted?
Mikorra van a várható szállítás megadva?
Ameddig az nem jár le, semmit se tudsz tenni, csak várni.
Én amazonról rendeltem USPS-el utoljára, azt végig írta, igaz már akkor frissült, amikor itt volt a csomag az asztalon..

USPS nyomkövetés

17track

[ Szerkesztve ]

havri

(#45038) Degeczi válasza aprod33 (#45036) üzenetére


Degeczi
nagyúr

várni, mi más?
ha majd beérkezik az országba, azt már látni fogod a nyomkövetésen
addig teljesen fölösleges türelmetlenkedni vagy aggódni - védve vagy, ha eltűnne útközben

(#45039) aprod33 válasza havri1 (#45037) üzenetére


aprod33
csendes tag

nincs szállítási idő megadva,mert nem szerepelt a Magyarországra postázás az eladónál...miután vásároltam tőle átírta a szállítási árat....csak a feladási dátum van kiírva.

(#45040) havri1 válasza aprod33 (#45039) üzenetére


havri1
félisten

Frissítettem a hsz-t, nekem így nézett ki a usps-es tracking.
Nem tudsz mit csinálni, várni.
Ebayes rendelés?
Hogy hogy nincs idő?

havri

(#45041) aprod33 válasza havri1 (#45037) üzenetére


aprod33
csendes tag

a Tiéd nagyon gyorsan itt volt. az enyémről semmi hír :(

https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction!input.action?tRef=qt&tLc=1&tLabels=LZ435217587US

(#45042) aprod33 válasza havri1 (#45040) üzenetére


aprod33
csendes tag

ebay-en ennyit látok:
http://kepfeltoltes.hu/140626/ebay_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

miért tart ilyen sokáig,ha elsőbbségi levél?

(#45043) Degeczi válasza aprod33 (#45042) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem gyorsposta, teljesen normális, h USA-ból nem ér ide 2 hét alatt
3-4 hét reális

(#45044) havri1 válasza aprod33 (#45042) üzenetére


havri1
félisten

Még nem érkezett be az országba.
Nekem volt, hogy 2 hét volt az út a tengeren túlról, ilyen esetben valószínű hajóval jön..
Várni kell, ennél többet senki nem fog tudni mondani, a következő checkpoint az már MO lesz valószínűleg.

(#45043) Degeczi : Nekem másnap megérkezett, mármint amikor elindul USA-ból. Lehet mákom volt, és befért pont egy repülőre a csomagba még..

[ Szerkesztve ]

havri

(#45045) aprod33 válasza Degeczi (#45043) üzenetére


aprod33
csendes tag

köszönöm.
az eladó állítólag gyorsabb postával adta fel ami állítólag kb. 10 nap/munkanap

(#45046) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

udv!

32-64gb-os micro sd vásárláshoz tud valaki megbízható eladót?
uk vagy europa.

#?*@&!

(#45047) Baxter


Baxter
csendes tag

Hello mindenki segítséget szeretnék kérni most először akarok ebay-ről venni dolgokat és kéne egy kis felvilágosítás mit kell tudni hogy nehogy átverjenek és ien féle dolgok :) Köszi előre is:)

Ha veszem a fáradtságot hogy PÜ-t irok, elvárom hogy minimum válaszoljál rá! Üdv: Baxter

(#45048) hidroponi válasza Baxter (#45047) üzenetére


hidroponi
aktív tag

osszefoglalo?

(#45049) Hintalow válasza htc07 (#45032) üzenetére


Hintalow
senior tag

Szerintem az általad linkelt, ugyanaz mint ez, csak más van rászitázva :D
Tudom, hogy ebay topik, de akkor már inkább itthonról, 1-2 év garival nem jobb ugyanennyiért?
Nekem ilyen van, tényleg jól szól, fémházas, egyszer meghalt az egyik fele, beadtam garanciázásra, vettem arra az időre még egyet (1500 Ft :) ) a rosszat simán cserélték, most van egy zsír új bontatlan tartalékban.
Érdekes anomália, hogy ugyanazok a modellek 2x vannak fent a honlapon, csak az egyiknél 12 hónap, a másiknál 24 hónap a gar (vajon melyiket választottam? :P )

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#45050) Baxter válasza hidroponi (#45048) üzenetére


Baxter
csendes tag

Igen összefoglaló egy újonc ebay-es számára :) Meg hogy mi feltétlenül fontos ebay-es vársárláshoz!

[ Szerkesztve ]

Ha veszem a fáradtságot hogy PÜ-t irok, elvárom hogy minimum válaszoljál rá! Üdv: Baxter

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.