Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) NSG


NSG
csendes tag

November 18-án rendeltem egy terméket Kínából, az eladó ma írt, hogy feladta 19-én és a követési azonosítóm a következő: RA516256532CN

Jelenleg még semmit se látok a nyomkeresésnél. Ez normális? Kell neki még pár nap?
(Itt néztem: http://intmail.183.com.cn/item/itemStatusQuery.do?lan=0)

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#26002) matykooo válasza sellerbuyer (#25995) üzenetére


matykooo
aktív tag

hm nem tom nekem GLS-el még soha semmi gondom nem volt, mondjuk azt nem értem, mivel gondolom a telefonszámod is rajta volt a címzésnél, mivel ugye azt is megadod, miért nem hívott? Általában ha futárral hozatok vitetek mindig hívnak előtte, hogy fél óra, vagy x perc és ott vannak, otthon vagyok? Ha nem akkor mondom, hova jöjjön és oda jönnek szóval GLS, DPD-vel jó tapasztalatom volt eddig csak...
Viszont a GTR-el nemrég volt egy ügyem.. le is írtam a saját blog bejegyzésembe, pont tegnap keresett meg egy másik srác aki hasonló módon járt mint én, + régebben a vatera fórumán volt egy külön GTR-el foglalkozó topic (ezt azóta megszüntették csináltak egy közös vaterafutáros szart) na ott is voltak leírva egészen fura dolgok csomagok eltűnéséről :/

Szóval GTR-t semmiképpen nem ajánlom, arrogáns, nem törődöm szar cég szó szerint, hiába vette meg a DPD semmiféle változás nincs náluk...

NSG: igen kell neki pár nap mire megjelenik... nekem most van egy ami már kb 10 napja nem jelenik meg sehol, picit aggódom is már érte, viszont az eladótól eddig már vagy 30-40x vásároltam és mindig megjött, szerintem kezd bedugulni a posta a mikulás, karácsonyi rohamok miatt :/

[ Szerkesztve ]

''a walesi srác aki legenda lett''

(#26003) NSG válasza matykooo (#26002) üzenetére


NSG
csendes tag

Rendben. Köszönöm. :)

Amúgy igen, valószínű, hogy most lassulni fog a kézbesítés karácsony idejére. Sajnos. Vettem egy tabletet karácsonyra ajándékba, aztán ahhoz rendeltem billentyűzetes tokot, jó lenne, ha karácsonyig megérkezne.. :-) Ne kelljen utólag odaadnom. :DD

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#26004) matykooo válasza NSG (#26003) üzenetére


matykooo
aktív tag

naja, karácsony, utána náluk az új év és KO. :D

''a walesi srác aki legenda lett''

(#26005) randras


randras
veterán

Csína - Bp Standard International Flat Rate Postage - 16 nap a fizetéstől számítva. ;)

(#26006) Fecogame


Fecogame
veterán

Ma jött meg néhány csomagom, érdekes módon feladási dátumtól függetlenül egyszerre:

11.02 - 1 csomag
11.03 - 2 csomag
10.24 - 1 csomag
10.21 - 1 csomag

De legalább megjönnek :)

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#26007) kaliber


kaliber
aktív tag

Halihó!
Ha holnap (21-én) jár le a 45 nap (ami a termék alatt van megjegyzésben) akkor holnap éjfélig tudok "case"-t nyitni vagy ma mindenképp megkell ejtenem?
Mert egy eladó tegnap írta "contact" után, küld refundot, de még nem tette meg és holnapig szeretnék időt adni neki, meg a saját "ügyeim" számát sem akarom feleslegesen gyarapítani.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#26008) mackosajt válasza kaliber (#26007) üzenetére


mackosajt
addikt

holnap ráérsz

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#26009) randras


randras
veterán

Ja, és most láttam, hogy lett is ma rekordom:

2012.11.09
03:12
Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted

2012.11.20
15:00 Hajdúsámson posta
Küldemény információ:
Postán kézbesítés regisztrálva / Delivery at post office registered

Economy Int'l Shipping - Free, Hong Kong.

[ Szerkesztve ]

(#26010) Chrystall


Chrystall
senior tag

Nem tudjátok véletlenül, hogy ha egy külföldi csomagomat elvámolvák, akkor mennyi szokott lenni az eljárási díj?

(#26011) hun620 válasza Chrystall (#26010) üzenetére


hun620
aktív tag

Nálam 1220 HUF volt, de ezt a postástól kellett megtudnom, szó nem volt róla előtte.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#26012) Dicker


Dicker
őstag

Tapasztaltabb eBay-esek szerint ennek az egész karácsonyi akciónak lehet hinni?
Illetve valódi termékek lehetnek a linken találhatóak?
Bolt árulja az órákat, és jónak is tűnnek.

Link
Link
Link

(#26013) somasz


somasz
addikt

Kérdésem továbbra is áll:
Tudja valaki, hogyan lehet/kell az ebay-es vásárlásokat és paypalos fizetéseket könyvelni? (céges acc-ok...)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#26014) Dicker válasza somasz (#26013) üzenetére


Dicker
őstag

Ugyanúgy, mint egy bankszámlát gondolom.
Kivonatot kell készíteni. (Semmiképp sem tranzakció történetet. A kettő különböző.)
A History-ban láttam hasonlót.

(#26015) faresz5 válasza somasz (#26013) üzenetére


faresz5
senior tag

ÉN kérdeztem könyvelőt, elvileg a nav nem fogadja el a paypalos "számlát", mivel könnyen hamisítható, tehát könyvelni se tudod.
De javítsatok ki, ha mégsem így lenne.

[ Szerkesztve ]

(#26016) q13579


q13579
senior tag

Na akkor ezzel a lassulós dologggal úgy látom nem csak én vagyok egyedül....

Most is van két termékem (telefontok és 3 fólia), amelyek október 19-én lettek leütve és ebay szerint 10. hó 20-án feladva. Na most 11.21 van és sehol semmi. Kínából simán megjött régebben 14-21 nap között, most semmi nem jön meg hónapon belül, holott ezek kis, párszáz forintos tételek...

És ugye sajnos most az is előfordult, hogy nem érkezett meg egyáltalán a kért termék... Ezelőtt soha nem törént ilyesmi.

Mi változott az elmúlt fél évben ezen a területen??

(#26017) kaliber


kaliber
aktív tag

Ebayen töröltetett már valaki (adott) semleges vagy negatív értékelést? Mi ennek a menete?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#26018) faresz5 válasza q13579 (#26016) üzenetére


faresz5
senior tag

Annyi változott, hogy lutri tracking nélkül rendelni ebayről jelenleg. (kivétel megbízható eladók.)

(#26019) albinolynx válasza faresz5 (#26018) üzenetére


albinolynx
őstag

Nekem tegnap érkezett "vaktában válaszott" eladóktól 3db csomagom tracking nélkül. Egyik ráadásul nagyon komolyan volt becsomagolva: nikecell doboz, azon belül puffancsok, és még a termék is élhegesztett buborékos fóliában. 2 hét. Ezek októberi rendelések voltak.
Továbbá 1 trackinges csomagom elveszett, a többi ~60 napra jött meg. Ezek mind szeptemberi rendelések voltak.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#26020) XtremLor válasza q13579 (#26016) üzenetére


XtremLor
őstag

Nekem is van egy szept. 17 feladott csomagom is, amihez van tracking number, a postan letudom kerni szepen meg mindig aktiv kb 10e korul volt a termek erteke, termeszetesen nem kaptam meg :DDD Az eladoval mar reg felvettem a kapcsolatot, azt irta varjak par hetet ha nem erkezik meg visszafizeti:K

"Legen...Wait for it...Dary"

(#26021) albinolynx válasza XtremLor (#26020) üzenetére


albinolynx
őstag

45 napon túl vagy? Akkor csak a jóindulatára számíthatsz...

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#26022) XtremLor válasza albinolynx (#26021) üzenetére


XtremLor
őstag

Paypalen megkezdtem a "vitat" 45 napon belul, ha jol tudom az +30 nap :K

"Legen...Wait for it...Dary"

(#26023) kaliber válasza XtremLor (#26022) üzenetére


kaliber
aktív tag

Az csak +20 nap lejárta előtt claim (ha közben nem rendeződött) különben annyi a védelemnek.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#26024) kaliber válasza kaliber (#26017) üzenetére


kaliber
aktív tag

Ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#26025) XtremLor válasza kaliber (#26023) üzenetére


XtremLor
őstag

Jo hogy irtad, mivel most neztem es valoban igy van :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#26026) tomtrial


tomtrial
tag

Szerintetek ebay-ről érdemes USB flash drive-ot rendelni? 64 és 128gb-ra gondoltam ... Találtam is bőven, de az egyik eladónál azt olvasom, hogy sok a kamu flash drive. Hiába van az feltüntetve, hogy 64gb-os a device amikor megérkezik akkor lehet csak 2-4gb-os lesz ...

Szerintetek?

(#26027) Daniel Alves válasza randras (#25999) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Akkor nyitok egy caset de azt utána visszalehet töröltetni ha megjön a cucc? vagy ez pontosan hogy van?

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#26028) faresz5


faresz5
senior tag

USPS ismét szállít aksikat:
[link]

(#26029) Daniel Alves válasza Daniel Alves (#26027) üzenetére


Daniel Alves
őstag

nyitottam egy caset abból baj nem lehet.

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#26030) Fecogame válasza tomtrial (#26026) üzenetére


Fecogame
veterán

Értelmes áron szerintem nincs, 1-2$-ért nem kapsz tuti, garancia meg necces. Inkább itthon venném meg.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#26031) matykooo válasza tomtrial (#26026) üzenetére


matykooo
aktív tag

nagyon nézd meg milyet és kitől veszel, mert így van ahogy írod... sőt még a 8gb-os helyett is kapsz egy 2gb-osat.... és az így már nem lesz olyan olcsó...

''a walesi srác aki legenda lett''

(#26032) randras válasza tomtrial (#26026) üzenetére


randras
veterán

eBay-ről nem veszünk adattároló, első szabály! :DDD

(#26033) maláj válasza randras (#26032) üzenetére


maláj
őstag

én vettem és nem bántam + :DDD
még be is linkeltem a teszteket amiket csináltam de izibe :K

(#26034) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Valaki rendelt már ebayről olcsó, de megbízható tölthető aa és aaa akkukat?

Mert amik eddig nekem jöttem mind szarok voltak. :(

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#26035) randras válasza Zirowe (#26034) üzenetére


randras
veterán

Én igen. AA és AAA méretűt egyaránt, rengeteget. Mind tökéletes, most is ez van az egeremben, a billentyűzetemben, a digitális fényképezőben. Gyorsan feltöltődnek, lassan merülnek, mi kell még? :DDD Még töltőt is eBay-ről vettem fillérekért, és az is működik rendesen, meg ilyen akkutartó kis dobozkákat. ;)

(#26036) Fecogame válasza randras (#26035) üzenetére


Fecogame
veterán

Dobhatsz egy-két linket, mert engem is érdekelne :) Megvan még esetleg, hogy melyik eladótól vetted?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#26037) Zirowe válasza randras (#26035) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Tudnál dobni linket?

Én eddig zöld és szürke/kék BTY típusúból vettem egy marékkal, de mind használhatatlan.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#26038) randras válasza Zirowe (#26037) üzenetére


randras
veterán

Szürke-kék BTY, nekem tökéletesek. Linket aligha, szerintem már bőven archívok ezek a vásárlások. :(

A legelső, legolcsóbb kínai eladótól vettem őket.

Fecogame: Úgy rémlik, BuyInCoins, GreenForceStore, vagy Sinedy volt(ak) az eladó(k).

(#26039) Zirowe válasza randras (#26038) üzenetére


Zirowe
nagyúr

BIC-es szürke-kék BTY szintén, de semmit nem érnek.

Még frissítettem is töltővel. :S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#26040) Tangerine válasza maláj (#26033) üzenetére


Tangerine
senior tag

Én is vettem 64 GB-os SSD-t. Az annak számít? :D
Még a vámon is átcsúszott. Lehet azért mert picike volt (1,8")

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#26041) NSG


NSG
csendes tag

Valaki tudna segíteni és megnézné nekem az alábbi követési számmal rendelkező cuccost?
RA516256532CN
Biztos én vagyok a béna, de nekem semmit nem hoz ki rá. :(
19-én adták fel elvileg.

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#26042) Fecogame válasza NSG (#26041) üzenetére


Fecogame
veterán

A tracking feladás után pár napig még nem jelenik meg a fenti oldalakon!

1. hsz

Ugyanitt a többi kérdésedre is megtalálod a választ :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#26043) NSG válasza Fecogame (#26042) üzenetére


NSG
csendes tag

Köszi szépen. :-) Átnyálazom akkor. :-)

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#26044) randras válasza Fecogame (#26042) üzenetére


randras
veterán

Tök jó hogy már tudunk hivatkozni rá! ;] Majd tényleg valamikor hozzádobok én is, csak az idő ugye... :(

(#26045) Fecogame válasza randras (#26044) üzenetére


Fecogame
veterán

Ezért lett összeállítva... Némiképp gyorsabb az infókeresés :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#26046) Tangerine


Tangerine
senior tag

Én egy ilyen trackingot kaptam: 30160314111
Semmi betű benne. Elvileg Hong-kongból jön, de ha az ebayen rákattintok, akkor semmi érdemlegeset nem hoz:

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#26047) Fecogame válasza Tangerine (#26046) üzenetére


Fecogame
veterán

eBay-n rákattintva nálam eddig sosem hozott ki semmit. Egyébként meg ha igazi lenne a tracking, akkor volna benne betű :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#26048) Tangerine válasza Fecogame (#26047) üzenetére


Tangerine
senior tag

A betűsökre hozza. Most is van RA...CN = "in transit".

Na mindegy írtam a csókának, majd reagál valamit, vagy refund lesz.
Bár már én is félek refundolni a kirúgás miatt. Volt akitől (toymodel55) 11 cuccból 1 jött meg, aztán indítottam 1 nap alatt vagy 10 case-t. Meg még 4-et másoknak. Egy pár hétre rá meg ezt kaptam:

MC999 Important information about your eBay account - xxxx
-----------------------------------------------------------------
Dear xxxx (xxxx@gmail.com)

To keep eBay a fair and safe marketplace for all members, we routinely review buying and selling activity. In reviewing your account, we found:

-- An unusually high number of refunds received that are outside the sellers' return policy.

Because of this behavior, we've removed from related seller profiles any neutral or negative Feedback, and any low detailed seller ratings left by you within the past year. Please be aware that if this activity continues, you may be subject to a range of other actions, including limitations on your buying and selling privileges, and suspension of your account.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#26049) kerekfej válasza Tangerine (#26046) üzenetére


kerekfej
addikt

Ez kamu szám.

(#26050) randras válasza Tangerine (#26048) üzenetére


randras
veterán

toymodel55, és társakkjai nálam is szarok. A szám nem feltétlenül kamu, hanem valami postás azonosító, de a lényeg, hogy szart sem érsz vele. :U

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.