Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80451) Robyka válasza V/ (#80448) üzenetére


Robyka
aktív tag

A karton doboz aljára kemény fa lapot tettem, olyan mint a rajztábla, és az egész erősítőt körbe raktam hungarocellel, és a tetejére is tettem.
Csomagolásra fogta a sérülést.

Képeket küldött. Ilyen szöveggel:

Good evening.
Have you read my e-mail regarding damage to the amplifier during transport due to poor packaging.

(#80452) Mr.Csizmás válasza V/ (#80439) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

support kapott emailt, valami a túloldalon bugolt be rendszerszinten, jött is válasz hogy full refund.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#80453) V/ válasza Mr.Csizmás (#80452) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ez csak megoldódik, nem igazán emlékszem ilyen szintű hibára az elmúlt években.

(#80454) V/ válasza Robyka (#80451) üzenetére


V/
Topikgazda

Én nem hiszek neki. Nem emlékszel hogy miként tetted bele a dobozba, hogy összhangban van-e tényleg a sérülés? A dobozon legalább 6-7 cm mély és 15-20 cm hosszú maradó károsodás (benyomódás) kell ilyen sérüléshez és ugyan miért nem csinált videó felvételt mert amivel a képeket csinálta az képes lett volna rá.

Ha nem írta hogy mit szeretne akkor rá kell kérdezned, de ne lepődj meg ha pofátlan kérés ad elő, találkoztam már ilyennel, nem küldi vissza, de a teljes vételár kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#80455) ugri77 válasza V/ (#80450) üzenetére


ugri77
tag

Fierfox amin próbáltam most . EDGE és Explorene sem adja másként azzal is most próbáltam ( most töröltem a süti , előzményt mind a 3 ban de a helyzet változatlan )
igen 12 Casem volt mert összevártam többet a Covid alattiakból ( 50 ből volt 12 case , amiből 11 lezárult )
Mobilon APPAL sem ad 3 gombot

[ Szerkesztve ]

(#80456) Robyka válasza V/ (#80454) üzenetére


Robyka
aktív tag

Ha nem csinált se unboxing videót, sem jegyzőkönyvet nem vett fel, akkor nem tudok vele mit kezdeni. Van a DPD-nek kárbejelentője sérült csomagra, ott fel tudja tölteni a csomagolást meg amit kérnek.
Én is bejelentem meg elküldöm a képem róla.

(#80457) V/ válasza ugri77 (#80455) üzenetére


V/
Topikgazda

Az app-ot nem ajánlom ilyenre. Nem szabad összevárni ez már az a mennyiség ami esetén akár fel is függeszthetik a fiókot, akár jogos volt akár nem a case. Ha nem tudsz hozzájuk fordulni akkor ha ez lezárult akkor mehet a PayPal-on

(#80458) ugri77 válasza V/ (#80457) üzenetére


ugri77
tag

Köszönöm a segítségedet!
Egyébként kb 1 hónapja nagy a kavarodás az EBAY oldalon :
- nem jelent meg alapból a Case / csak Resultin centerben keresve /
- "free" szállítású termékekre keresőben több dolláros szállítás díjat ad meg ..ha megnyyitom a terméket akkor már FREE a szállítás . (így nem adja ki összes-költégben emelkedőre a találati-sort )

(#80459) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Sziasztok!

Rendeltem a német ebay-ről 6 Euro+postáért egy műszerre kijelző védő üvegfóliát. Ma hozták ki, de sajnos nagy a kijelzőre, ezt dokumentáltam refound fülön az eladónak, szöveggel, képekkel. Jött az ebay reakció, hogy küldjem vissza.
Azt nézegettük, hogy talán a műszer burkolata és a kijelző között van hely, talán ha fel tudom tolni a fóliát, akkor jó is lehet. Gondolom, a próba után már nem küldhetem vissza(?), mert ugye kuka a fólia.

Küldjem vissza és heló? Visszaküldéssel kapcsolatban, ugye elvileg térít vissza valamennyit a posta összegéből az ebay vagy a paypal, azt hogy kell intézni?

(#80460) V/ válasza grizlisandor (#80459) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha "felhasználod" akkor már nem lehet visszaküldeni.
A többihez: Összefoglaló 4. b) és 18. pontok. A 8.b pedig a visszaküldés módszereihez

(#80461) grizlisandor válasza V/ (#80460) üzenetére


grizlisandor
addikt

Tiszta sor, köszi.
Holnap megnézem még 1x rendesen, és eldől a sorsa.
1 cm vágni kellene az üvegfóliából szerintem és jó lenne.
8.b pontig letekertem, utána már nem.

(#80462) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Szerintetek ez az eladó biztosan meg tudja úgy oldani a szállitást,hogy ne kelljen vámot fizetnem? Ha jól veszem ki azt irja.. https://www.ebay.com/itm/New-UNOPENED-LG-V30-US-Cellular-US998-6-0-LTE-Smartphone-128GB-Cloud-Silver/333219334136?hash=item4d956b87f8:g:B-8AAOSwytpc83sp

(#80463) V/ válasza Remekelek28 (#80462) üzenetére


V/
Topikgazda

TAX az a vám, a VAT az áfa. Valójában 0% vám van rajta, így igaz hogy 100% TAX FREE!
Nincs arra utaló bejegyzés hogy Hong Kongból ide Mo-ra áfamentesen kapnád meg. Sőt a szállításnál a help egy kicsit arra utal hogy a helyi dolgok befolyásolják ezt a 100% free-t.

[ Szerkesztve ]

(#80464) Remekelek28 válasza V/ (#80463) üzenetére


Remekelek28
őstag

jaja,most ugrik be,hogy a telefonok alapból vámmentesek. Az áfafizetésre meg úgyse tudnak hatással lenni..
Mondjuk egyes kereskedők kevessebb összeget irnak rá,lehet ez is igy csinálja..

(#80465) Sanya595


Sanya595
senior tag

Sziasztok.
Soha nem rendeltem még az Ebay-röl és azt sem tudom mit és,hogy kell.
Viszont most szeretném megrendelni ezt :
[link]
Tudnátok nekem ebben segíteni?

(#80466) V/ válasza Sanya595 (#80465) üzenetére


V/
Topikgazda

Az egyik leglényegesebb hogy lehet alkudni az árból ha Preisvorschlag senden gombra kattintasz, lehet hogy azt a 7,68 €-ot ami a 150-en felül van elengedik. Tapasztalatom szerint 10 %-nál többet nem szoktak, de persze elsőre írhatsz 142 €-ot is, mert még 2 alkalommal emelhetsz az ajánlaton, egy megkötése van a dolognak, ha elfogadja az eladó akkor kötelezve vagy a kifizetésre.
Teszel ajánlatot és azután ha elfogadja kapsz egy értesítőt és azután lehet fizetni.

Ha nem akarsz alkudni, akkor meg Sofort-Kaufen és fizeted a 157,68+20 € szállítási költséget, az előzőnél is 20 € a száll.költség azt nem érinti az alku lehetőség.

Remélhetőleg van PayPal fiókod és ahhoz bankkártya rendelve, mert úgy lenne a legjobb kifizetni. Az eBay-n belül megy majd a fizetés, mert akkor a két fiók össze kell hogy legyen rendelve.

Üzleti eladó, így biztosítania kell az EU-s fogyasztóvédelmei dolgokat, de az meg is van 14 nap visszaküldési lehetőséget látok, de más garanciát nem.

[ Szerkesztve ]

(#80467) Sanya595 válasza V/ (#80466) üzenetére


Sanya595
senior tag

Megnéznéd nekem ezt :

[link]

Elvileg ugyan az,csak itt olcsóbb,szóval ezzel az eladóval is ugyan úgy történne az adás vétel?
Regisztráltam paypal-t és ebay-t is,elvileg össze is rendeltem a két fiókot.
Így kell csinálni?

(#80468) V/ válasza Sanya595 (#80467) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezzel az gond hogy Svájcból jön és az EU-n kívüli, tehát megy rá a +27% Áfa és az akkor +42 € és még a vámeljárási költség (3500 Ft ~ 10 €)
Akkor ez 209,49 € lesz, amaz meg 177,68 € marad.
Bankkártya van a PayPal-hoz és banki váltásra állítva?

(#80469) Sanya595 válasza V/ (#80468) üzenetére


Sanya595
senior tag

A paypal-hez hozzá adtam az OTP-s számlám és a bankkártyát is.
Hol kell a banki váltást vagy mit megnézni?

(#80470) V/ válasza Sanya595 (#80469) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt az Összefoglaló 14. pontnál is írva van.
Közben rákérdeztem hogy biztos a Lipcséből való küldés, mert volt már olyan hogy EU-n kívülről sikeredett elküldeni, majd jelzem ha válaszolt, de az szerintem már privátban fog menni.

(#80471) xcvbxcvb válasza V/ (#80470) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Valaki küldött 0,5kg alatti levélküldeményt Usába mostanába ? Esetleg nyugati partra? San Fransiscoba ?
Mennyi idő alatt ért oda kb. ?

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#80472) Locsi


Locsi
senior tag

Van egy kis gondom az ebay-nél. Vettem egy gyűrűt június 25-én. Az eladó a mai napig nem adta fel, ráírtam, hogy mi a helyzet, de nincs válasz. Vitát akarok nyitni az ebay-nél, de nem tudok, mert azt írja, hogy a termék úton van, és azt írja vegyem fel a kapcsolatot az eladóval. Paypal ugyanez, avval a csavarral, hogy menjek az ebay-hez. Hogy a fenébe jutok a pénzemhez? Köszi, ha van valami tipp.

(#80473) V/ válasza Locsi (#80472) üzenetére


V/
Topikgazda

Van egy várható kézbesítési idő, annak lejártát követő nap.
Pl: Estimated delivery Thu, Jul 16 - Fri, Aug 14 ez esetben augusztus 15.
Ha nem látsz ilyet kiírva akkor meg vásárlás napjától számolt 30 nap, ami nálad július 25, tehát 26-án.

[ Szerkesztve ]

(#80474) Locsi válasza V/ (#80473) üzenetére


Locsi
senior tag

Ez a dátum tegnapi napra esett a webes felületen, az alkalmazásban meg mára. Akkor holnaptól lehet vitát nyitni?

(#80475) V/ válasza Locsi (#80474) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen mert az órák is számítanak, de 30 nap áll rendelkezésedre jelezni a problémát.

(#80476) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Ha van olyan,hogy "reciprocal feedback."
De ha rákattintok nem történik semmi,csak eltűnik,ha frissítem az oldalt újra meg tudom ismételni,de semmi.
Elvileg nem hagy semmiféle hasonló visszajelzést,és ha próbálok én hagyni,akkor is csakis pozitívat enged,mint,ezen opció aktiválása nélkül is.
Akkor tudja valaki mire jó ez?

Avatar

(#80477) V/ válasza GAbre (#80476) üzenetére


V/
Topikgazda

Automata értékelés, annak aki neked pozitívat ad ha eladóként állítód akkor csak pozitív lehet és egyébként is, ha valakitől pozitív értékelést kapsz azt miért húznád le?
Én veszem a fáradságot és kézi módon értékelem, de aki napi több száz valamit ad el annak jól jön.

[ Szerkesztve ]

(#80478) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv
Korábban,ha rendeltem ebayről,mindig megkaptam a visszajelző ebay,vagy paypal emailben az eladó email elérhetőségét. Ezt már nem kapom meg? Hogyan tudhatnám meg? Mert ilyenről ebayen nem szabad beszélni.

(#80479) V/ válasza Remekelek28 (#80478) üzenetére


V/
Topikgazda

GDPR miatt nem kapod meg, illetve az eBay tavalyelőtti új szabályozása. A PayPal-on megvan az azonosító.

[ Szerkesztve ]

(#80480) parkr


parkr
őstag

úgy néz hogy visszajön egy csomagom [link]
ilyen esetben (címzett nem volt elérhető, nem is kereste postán a csomagot) köteles vagyok refundolni?
én teljesítettem a részem, sőt még írtam is neki üzenetet hogy menjen a postára a csomagért.

[ Szerkesztve ]

(#80481) V/ válasza parkr (#80480) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, vissza kell adni a pénzt, hiszen a termék nálad van. Akkor lenne veszteséged ha a vevő nem fizetett a szállításért és te úgy küldted el, viszont ha csak pénz ellenében adja át neked a szállítási szolgáltató, azt kérhetnéd a vevőtől, de élő szituációt hogy ebben az eBay hogyan segítene én eddig nem láttam. Ha rákeresel az eBay is ezt írja. De mind az eBay-en, mind a PayPal-on én jelezném hogy a refund nem az én hibám miatt történik.
Adott esetben lehet hogy célszerű megvárni a vevő jelentkezését, esetleg gondold át ezt is.

(#80482) férfiállat


férfiállat
tag

sziasztok!
1-2 reklamálást szeretnék tenni, de ha rákattintok a summary-re akkor nem hoz be semmit.

(#80483) V/ válasza férfiállat (#80482) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a summary hanem a Purchase history kellene, ha vásárlás témában akarsz reklamálni.. De ott az utolsó 60 nap az alapértelmezés a láthatóságra (See orders from) , állítsd át 2020-ra.

Viszont ha 60 napnál régebbi a vásárlás akkor a Resolution Centerben kell a reklamációt indítani

[ Szerkesztve ]

(#80484) Veron


Veron
őstag

Nekem a GSP még mindig nem világos. Egy terméket vennék meg fix áron Skóciából. A szállítási költség kb. 40 font, ami marha sok. Vámolni pedig nem kell.
Kérdésem, hogy minden esetben a kiírt összeget fizeti a vevő vámeljárástól függetlenül?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#80485) catroot


catroot
veterán

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy mi a helyzet abban az esetben, ha a megrendelt termék az eBay szerint kiszállásra (Your item has been delivered) került?

Természetesen nem kaptam semmi csomagot.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#80486) V/ válasza Veron (#80484) üzenetére


V/
Topikgazda

Az év végéig nincs vámolás, bár azt látod kiírva, de a szállítási díj a 40 font EZóU-n belül nincs vámolás eljárás.
Az hogy GSP alá tartozva szállít az eladó nem ezt jelenti hogy még vámolni kell.
Angliából majd január 1-től lesz érdekes a szállítás, de talán csak annyi hogy akkor ez díj tartalmazza mahjd az áfát is, a Pitney Bowes nem számol fel külön díjat érte
Hihető a díj is, attól függ hogy mit, milyen szállítási módnak megfelelően és milyen értékben veszel. Nem posta szállít így ne azt a díjszabást nézd.

(#80487) V/ válasza catroot (#80485) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól függ hogy milyen nyomkövetési számhoz írja, mert van amelynél nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#80488) catroot válasza V/ (#80487) üzenetére


catroot
veterán

Előfordulhat az is egyébként, hogy az én esetemben a svéd posta amikor átadta a magyar postának a csomagot, akkor azt veszik sikeres kézbesítésnek?

Magyarán a csomagszám, amit kaptad tulajdonképpen addig "élt"?

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#80489) rednifegnar válasza catroot (#80488) üzenetére


rednifegnar
senior tag

igen van hogy azt irja hogy kezbesitve de kozben csak atadta az itthoninak, pl nekem a spanyol csomagom ez utan meg 1 het volt mire a gls kihozta. van olyan is hogy 2 track szam van, es az egyik szerint kezbesitve (akkor altalaban csak atadta a masiknak).

A camera does not make art, the artist makes art.

(#80490) V/ válasza catroot (#80488) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem. Ha svéd postás a számod és mondjuk Kínából jön, akkor 2 érkezés van, első amikor megérkezik oda, a második amikor megérkezik ide. Gondolom neked az első lesz még. Némelyik nyomkövető rosszul írja. De az összes Kínából küldött és más nemzeti posta esetén ez így működik, előbb az adott országba kell elérnie hogy onnan továbbítsák ide, nem direkt jönnek, azok csak a CN végűek, ha postai azonosító.

(#80491) catroot


catroot
veterán

Így már világos :)

Köszönöm szépen a válaszaitokat! :R

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#80492) goku888


goku888
tag

Sziasztok
Szeretnék Ebayen árulni egy termék és szeretnék segítséget kérni hozzá hogyan kell fel tenni

(#80493) Sanya0202


Sanya0202
újonc

Sziasztok!
Töröljétek a hozzászólást, ha nem ide illik, de a google keresésem ide irányított, de ahogyan beleolvastam a fórumba, lehet valaki tudja a választ.

Arra lennék kíváncsi, ha egy rokonom Amerikából küldene nekem egy laptopot, ami bőven a határértékek fölött van, az megúszná a különböző díjakat? van valakinek tapasztalata?

(#80494) V/ válasza Sanya0202 (#80493) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos nem, legolcsóbb kézipoggyászként behozni amikor ide látogat. Ajándékként küldve csak 45 €-ig mentes.

(#80495) xcvbxcvb válasza Sanya0202 (#80493) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Szerintem nem úszná meg. Ilyen laptop, tablet, telefonra amúgy is ugranak a vámosok.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#80496) V/ válasza goku888 (#80492) üzenetére


V/
Topikgazda

Teljes útmutató nincs, de néhány lépés az Összefoglalóban található, illetve a topikban is vannak ötletek.
8.a Az eBay-en történő eladásról néhány gondolat
8.b Ha eladtuk a terméket azt el is kell juttatni a vevőnek.
Azt kell eldöntened hogy melyik oldalon akarod feladni, mert van némi eltérés. Célszerű hogy legyen PayPal fiókod ami teljes jogú hogy tudj fogadni bármely devizában vételárat.
Át kell gondolnod a vevőhöz való eljuttatást, sajnos a Posta árai emelkedtek és nme mindig ők az olcsók.
Nagyon részletes leírás és jó képek kellenek arról amit eladsz, hogy ne lehessen abba belekötni hogy nem azt kapta meg ami hirdetve volt. Az eladási árban kalkulálj úgy 18% költséget, mert az eladás után jutalékokat kell fizetned, természetes hogy ezt a vevő fizeti ki a vételáron keresztül, nem pedig te a saját zsebedből finanszírozod.

(#80497) Veron válasza V/ (#80486) üzenetére


Veron
őstag

Világos, hogy nincs vámkezelés.
Akkor a kiírt összeget fizetem esetemben szállítási költségnek? Tehát ez nem egy maximális összeg, ami a szolgáltatások függvényében kevesebb is lehet?
Így viszont szállítási költségként szeintem sok a 40 font. Hasonló termékeket fele ennyiből szoktam ideszállítani. Ráadásul lassú is, mert kb. 2 hét szállítási időt prognosztizál.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#80498) V/ válasza Veron (#80497) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen tekintsd annak.
Nem tudom milyen súlyú és méretű és értékű ez és azt sem hogy mihez viszonyítasz árat, mert az értékbiztosítás az normál Royal Mail esetén is sokat dob rajta, de ez az eladó ennyit adott meg szállítási költségnek, a GSP csak módszer, a költség az az eladó által meghatározott összeg. Itt GLS futár hozza ki.
Persze van olyan is hogy kedvezőbb a vételár és az eladó kompenzációt tesz a szállítási díjra.
Abban azért igazad lehet hogy vastagabban fog a ceruzája, mert nem szokott több lenni mint egy Royal Mail küldemény díja, sőt kevesebb, annak ellenére hogy futáros szállítás. Nálam az sem érdekes hogy ez időben egy kicsit több, mert a GLS biztonságosabb mint a sima posta, így inkább ez legyen. Az eladók is azért küldik így inkább mert egyértelműen biztosítva van elvesztés esetére, nem kell könyörögni a Postának.

(#80499) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Van kb 6 megrendelt termékem az ebayen és mind a hat esetében jöt egy email,hogy
Dear eBay Community Member,
The bid that you entered for the item (273559194865) has been cancelled. You can view the reason provided for the cancellation by selecting the (bid history) link from the individual item page.

Please be cautious if you are contacted about purchasing this item after the bid has been cancelled and as always avoid paying for your eBay item using instant wire transfer services through Western Union or MoneyGram as these payment methods are unsafe when paying someone you do not know.

Illetve a resolution centerbe belépve a következőt irja egy termékre,melyet meg szerettem volna reklamálni.
You're no longer covered by eBay Money Back Guarantee

Létezne,hogy megvonták a visszatéritést töéem? Kb 4-5 tételt reklamáltam ez évben ,de kb 40 tételt rendeltem..
Attól még paypalon él a visszatérités?

(#80500) V/ válasza Remekelek28 (#80499) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem értem amit írsz, szerintem rosszul értelmezed a bid cancel és reklamáció két külön vonal.
Amit reklamálni akarsz annak valószínüleg lejárt a reklamációs időablaka, ha azt
PayPal-on keresztül fizetted ott természetesen van lehetőséged reklamálni.
Amannál meg törölte az eladó a liciteteket, nem ellened irányul szerintem.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.