Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20002) faresz5 válasza motorhead (#20001) üzenetére


faresz5
senior tag

Éppen eleget,(ezek szerint többet mint Te, ) áfát kellett, vámot nem, lásd vámtarifa táblázat. Részemről a téma off. Csak figyelmeztettelek,hogy inkább hallgass(Te érdeked, nem az enyém) és bölcs maradsz, mint,hogy tovább is hangoztatod a hülyeségedet.(és még bizonygatod is utána,hogy milyen ügyes voltál) Persze ehhez kell egy bizonyos életkor,hogy ezt az ember felfogja.

(#20003) Tamás88 válasza faresz5 (#20002) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nálam jó fej volt a bolt. Anno vettem egy kesztyűs állatos csukját, ami 129.95$-ba került, és ehhez jött némi posta költség, ami miatt 150$ lett. A postán úgy adta fel, hogy 129.95$ és "egyéb" rész volt bejelölve. simán átment a vámon, és a postás a kezembe nyomta a csomagot (mivel betegszabadságon voltam). Nagy volt az öröm. Pontosan ezt vettem.

És egy kérdés: Attól, hogy nem jelöli be azt, hogy elküldte (nem színes a csomag ikon), attól még feladhatta postán?

(#20004) bul07


bul07
nagyúr

Egyik rendelésemhez az eladó ezt jelölte:
Tracking number: szs791622
Meg lehet ezt valahol nézni, mert szerintem ez nem jó nyomon követési szám

Ugyanaz az eladó másik csomag
Tracking number: 1864090
Nem értem az ilyen számokat miért biggyeszti oda, mikkor sehol nem kérdezhető le

Úgy látom egyre több az eladó, csak nem a vatera huszárok átérnek az ebay-re
Meg kis takarításról is lemaradtam

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#20005) szmutkolaci


szmutkolaci
tag

Egy újabb, és talán még érdekesebb problémába ütköztem.
A helyszín megint ismerős lesz, a német ebay.de

Jó néhány nappal ezelőtt találtam egy autót, amit nagyon szerettem volna megvásárolni. Írtam is egy üzenetet az Eladónak, hogy esetleg van-e konkrét árelképzelése az autóra. Válasz üzenetben megkaptam az általa remélt összeget - ami számomra túlságosan magas volt - így megköszöntem a gyors reakciót és tájékoztattam arról, hogy ez túl magas összeg.
Teltek múltak a napok és az Eladó a licit befejezése előtt 1 nappal küldött egy üzenetet, miszerint: most már belátja azt, hogy az általa remélt összeg túl sok volt, mondjak egy összeget amennyiért megvásárolnám az autót. Válasz levelemben megírtam neki, hogy az aukción meglátjuk, hogy mennyire fogják az árat feljebb tornászni.
Tegnap este sikeres licitálással megnyertem az autót - jóval az Eladó árelképzelése alatt.
Tegnap éjjel kaptam egy levelet, miszerint az autót eladta másnak - és benyújtott az ebay rendszerébe egy úgynevezett visszavonási kérelmet: Bitte erklären Sie sich mit dem Rücktritt vom Kauf Ihres kürzlich erworbenen Artikels einverstanden.
Hallo XXX Kaufer,
XXX Verkäufer hat kürzlich für den folgenden Artikel, den Sie gekauft haben, einen Fall wegen einer abgebrochenen Transaktion geöffnet: XXX Artikel
Grund für Abbruch der Transaktion: Der Verkäufer hat den Artikel an einen anderen Käufer verkauft.

klicken Sie auf „Jetzt antworten”, um diesem Abbruch zuzustimmen oder um diesen Abbruch abzulehnen.

Wenn Sie bis zum 27. Apr. 2012 nicht aktiv werden, kann der Verkäufer ohne Ihre Zustimmung den Kaufvertrag widerrufen.

Kérdezem én, ha megnyerek hivatalos liciten egy terméket, és semmilyen utasítást nem adok arra, hogy nem kívánom átvenni a megnyert terméket - jelen esetben autót, akkor hogy lehet az mégis, hogy ilyen levelet kapok az Eladótól?

Utána olvastam az Ebay hivatalos oldalán található jogi oldalon erről a témáról és ezt találtam:

4. Der Verkäufer liefert den Kaufgegenstand nicht. Was kann ich tun?

Der Verkäufer ist mit dem Abschluss des Kaufvertrages nach § 433 Abs. 1 BGB verpflichtet, Ihnen die Ware frei von Sach- und Rechtsmängeln zu übergeben.

Sollte der Verkäufer die Ware nicht liefern, versuchen Sie bitte zunächst mit dem Verkäufer in Kontakt zu treten und das Problem zu lösen. Wenn der Verkäufer auf Ihre Anfragen nicht reagiert oder ohne nachvollziehbaren Grund den Versand der Ware verzögert, können Sie ihm eine Frist setzen, innerhalb der er den Artikel zu liefern hat.
Die Fristsetzung kann zwar per E-Mail erfolgen, um im Streitfall eine Fristsetzung beweisen zu können, bietet es sich jedoch an, das Schreiben z.B. per Einschreiben mit Rückschein an den Verkäufer zu versenden.

Liefert der Verkäufer innerhalb der Frist nicht, können Sie vom Vertrag zurücktreten. Den Rücktritt sollten Sie klar und eindeutig gegenüber dem Verkäufer erklären. Um dies im Streitfall beweisen zu können, empfiehlt es sich, dies schriftlich zu tun und die Rücktrittserklärung z.B. per Einschreiben mit Rückschein an den Verkäufer zu schicken. Empfehlenswert ist es auch, den Verkäufer zugleich aufzufordern, den Kaufpreis zurückzuzahlen, wenn dieser von Ihnen schon bezahlt wurde.

Unter Umständen können sie zusätzlich einen Anspruch auf Schadensersatz geltend machen, beispielsweise wenn Sie aufgrund der Nichtlieferung des Verkäufers gezwungen waren, einen teureren Ersatzgegenstand zu kaufen.

Selbstverständlich haben Sie auch die Möglichkeit, den Verkäufer auf Herausgabe der Ware zu verklagen. Wenden Sie sich bei Fragen dazu bitte an einen Anwalt oder eine andere Rechtsberatungsstelle.

Úgy érzem, hogy szükségem lehet egy olyan ügyvédre, aki ezt az ügyet képviselné nekem. Nem szeretném annyiban hagyni a dolgot, hiszen valóban szükségem lenne az autóra.
Vagy esetleg rosszul gondolom?

(#20006) faresz5 válasza bul07 (#20004) üzenetére


faresz5
senior tag

Kamu tracking de mar volt rola szo

(#20007) Dzsana válasza szmutkolaci (#20005) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ennyire különleges, ritka és kihagyhatatlan az az autó, hogy még ügyvédben is gondolkodsz? Milyen autó ez, ha szabad kérdezni?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#20008) szmutkolaci válasza Dzsana (#20007) üzenetére


szmutkolaci
tag

egy BMW. Különlegesnek pedig különleges. :D

(#20009) Dzsana válasza szmutkolaci (#20008) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ha csak nem valami veterán BMW, akkor tele van a piac vele. Nem sok esélyt látok, hogy elérnél az ügyvéddel valamit, pláne így nemzetközi szinten. Évekig is elhúzódhat egy ilyen ügy, döntsd el, hogy megéri-e. Egyébként írtál már az eladónak, hogy miért adta el másnak e-bay-en kívül?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#20010) szmutkolaci válasza Dzsana (#20009) üzenetére


szmutkolaci
tag

Igazából szerintem nem adta el, hiszen este fél nyolckor nyertem meg az autót, és valamivel éjfél után jött az üzenet a rendszeren keresztül, hogy a vásárlást az Eladó visszavonta, mivel eladta másnak az autót.
Igazából nem veterán és nem is eladásra menne. Ritka darab, én pedig BMW mániákus vagyok - ezért inkább az autót választanám - ha lehetne.
Ez az egész - véleményem szerint - csak egy trükk, mivel nagyon nyomott áron jutottam hozzá az autóhoz.

Viszont mindenféle képpen jogi útra terelem a dolgot - ha végképp nem sikerül megegyezni / illetve nem sikerül vele felvenni a kapcsolatot - mert nem is olyan régen én is álltam a "rúd" másik végén... Aztán amikor kijött az ügyvédi levél és 120€-ba kerül /db , gyorsan meggondoltam magamat és megvettem azt, amit nem akartam.
Igazából én is megtanultam, hogy az ebay nem vicc, megfizettem rendesen a tanulópénzt.
Most, hogy hivatalosan megnyertem valamit, amit szándékomban áll kifizetni és elhozni, semmi esetre sem szeretnék megint a "rúd" másik végén állni. Aki nem képes elfogadni a szabályzatot, azzal bizony meg kell taníttatni.

[ Szerkesztve ]

(#20011) Dzsana válasza szmutkolaci (#20010) üzenetére


Dzsana
senior tag

Értem, hát kíváncsi leszek, mi lesz a végeredmény, légyszi, számolj már majd be. Először érdeklődjél finoman nála, majd ha nincs eredmény, pendítsd meg a jogi útra terelést.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#20012) szmutkolaci válasza Dzsana (#20011) üzenetére


szmutkolaci
tag

Igen, elég régi motoros vagyok, de jelenleg ott tartok, hogy nem válaszol semmire sem.

1. lépésként jelentettem az ebay kundenservice-nél, hogy legyen nyoma a dolognak.

Természetesen beszámolok az esetleges fejleményekről. :R

(#20013) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, ma vettem pár cuccot ebayen, de egy furcsa dologra lettem figyelmes: fizetéskor, a paypal jelszó és azonosító után nem a bankártyaszámom jelenik meg x-ekkel és azutolsó számjegyekkel, választható fizetési móddal (saját bank vagy paypal váltás), hanem annyi, hogy "paypal balance", és semmi választható opció.
A számla dollárban jön meg, ahogyan a saját bankos váltásnál szokott.

Ez most mit jelent?

Közbe rájöttem. :)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20014) Tomate


Tomate
veterán

Tudtok mondani olyan videónegosztó oldalt amit a szerencsétlen kínai is meg tud nyitni?
Úgynézki youtube is tiltva van náluk -.-

(#20015) radi8tor válasza Tomate (#20014) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor jobban jársz, ha ajánl ő neked egyet.
Ez miért is eBay téma? :)

⭐ Stella

(#20016) Tomate válasza radi8tor (#20015) üzenetére


Tomate
veterán

Mert megakarom mutatni neki a sz*rt amit küldött. (Ebayes kínai soppingolás)

(#20017) kenny123 válasza Tomate (#20016) üzenetére


kenny123
addikt

Sziasztok!

A vámolás mértéke milyen összeg? Tegyük fel egy 430$ mobiltelefonnál, mennyivel többet rántanak le rólam?

Máté

yo

(#20018) Dzsana válasza Tomate (#20016) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ez a kínai youtube, valahogy majd elboldogulsz! :DD Youku

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#20019) radi8tor válasza kenny123 (#20017) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

31%-ot körülbelül (vám + ÁFA)

⭐ Stella

(#20020) kenny123 válasza radi8tor (#20019) üzenetére


kenny123
addikt

Hát az nagyonsok, nem?

És ha számla nincs a dobozban/GIFT is fel van tüntetve, mennyi az esélye hogy megvámolják?

[ Szerkesztve ]

yo

(#20021) Tomate válasza kenny123 (#20020) üzenetére


Tomate
veterán

DHL-el vagy ilyesmi futárral nagyon nagy. Nekem 2 iPhone jött át sima USPS-el meg most egy ipod nano is. Kértem az eladót ne írjon árat még is ott volt rajta a 90$, de átjött :)

Dzsana: ohsit

[ Szerkesztve ]

(#20022) kenny123 válasza Tomate (#20021) üzenetére


kenny123
addikt

Remek.. :D
Pont DHL-t néztem, hogy ~36$, és itt van 5-6 nap alatt shanghaiból.. Most ha meg onnan postázzák, befonom a hajam mire ideér/ha egyáltalán ideér...

yo

(#20023) Tomate válasza kenny123 (#20022) üzenetére


Tomate
veterán

Szabad tudni mit rendelsz?

(#20024) kenny123 válasza Tomate (#20023) üzenetére


kenny123
addikt

Egy meizu mx-et szeretnék, arra vagyok rákattanva éppen.

[ Szerkesztve ]

yo

(#20025) faresz5 válasza kenny123 (#20024) üzenetére


faresz5
senior tag

132k-ért már kapsz itthon márkás(jobb tudású) telefont:) Garanciával, ez ha bedöglik postázhatod vissza 8k-ért,persze kinek a pap kinek a papné.

(#20026) zs2994


zs2994
tag

(#20027) kenny123 válasza faresz5 (#20025) üzenetére


kenny123
addikt

Ezaz, hogy vám nélkül még beleférne, de azzal együtt húzósabb már picit.

Lehet, hogy kapok itthon 132k-ért telefont, legutóbb iphoneom volt húzósabb ideig, de az nem győzött meg. Ez meg tesztek alapján bőven odaver neki androiddal, és hasonlóan jól néz ki.. :)

yo

(#20028) bzsolt99 válasza zs2994 (#20026) üzenetére


bzsolt99
tag

Választ a one-time payment opciót a fiókodnál.Ne várj szerintem arra hogy leterheljék.
így akkor ki tudod fizetni amit kell.

(#20029) Csabee. válasza Csabee. (#19935) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Most hivtak az OTP-tol hogy megjott a penzem....
2 napja meg azt mondtak hogy mar toroltekma szamlam. Felretajekoztattak rendesen. Raadasul azt is mondtak hogy barhol kivehetem a penzem. Pont utamba akadt egy otp, bementem , 20 perc varakozas utan vidaman kozoltek hogy ok nem fizethetik ki csak azon a helyen ahol nyitottam a szamlamat. Ezt a szemet hazug bandat... Orulok hogy eljottem toluk. :W

Üdv: Csabee.

(#20030) Brianiac


Brianiac
aktív tag

Hali!

Frissen regeltem ebay-re és a segítségeteket szeretném kérni 1-2 kérdésben. Szóval az első kérdésem ebayen lehet e megadni másodlagos címet és olyat csinálni h mondjuk vásárláskor azt választom ki hogy odajöjjön a termék? Mert én úgy láttam hogy csak megváltoztatni lehet. Illetve az jelenthet e gondot hogy ebayen más van megadva szállítási címnek mint paypalon a rendes címem? Esetleg adjak hozzá paypalon egy másodlagos címet? Azért kell két címmel bajlódnom mert kolis vagyok és haza csak nagyon ritkán járok, viszont regisztrációkor az otthoni címem adtam meg ebayen és paypalon is, mivel az ugye fix. de ha veszek valamit azt nem az otthoni címemre szeretném rendelni.
Egy kérdésem lenne még a vásárlás menetével kapcsolatban, szóval ha valamit megveszek azt azonnal tudom paypal-al fizetni és az eladó küldi is egyből? Esetleg itt is ugyanúgy fel kell vennem a kapcsolatot az eladóval e-mailben mint pl. vaterán? :R

Lumia 520

(#20031) #59816064


#59816064
törölt tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki ilyen tracking numberrel? RF089****27SG, Kína melyik részéből jön ez?

(#20032) faresz5 válasza #59816064 (#20031) üzenetére


faresz5
senior tag

Shanghai?

[ Szerkesztve ]

(#20033) kenny123


kenny123
addikt

ha nincs a csomagban szamla, mi alapjan vamolnak?

yo

(#20034) dReFiX válasza kenny123 (#20033) üzenetére


dReFiX
senior tag

bekérik a fizetést igazoló papírokat pl: paypal

[ Szerkesztve ]

(#20035) faresz5 válasza kenny123 (#20033) üzenetére


faresz5
senior tag

vagy kérnek egy termék linket,illetve ők megnézik neten és a szerint.

(#20036) kenny123


kenny123
addikt

Hát mit ne mondjak, elkeserített az a +30k vám, amilyen szerencsém van úgyis kifognák. :(

yo

(#20037) netseft válasza #59816064 (#20031) üzenetére


netseft
aktív tag

Nem Kínából jön, hanem Szingapúrból.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#20038) Brianiac válasza Brianiac (#20030) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Na sikerült hozzáadnom másodlagos címet is, meg vásárolnom is. Már csak egy olyan kérdésem lenne hogy Szingapúrból kb. hány nap alatt érkezik meg a termék?

Lumia 520

(#20039) kenny123


kenny123
addikt

Annyit azért még elmondanátok, hogyha gift, azaz ajándék, miért kell megvámolni?

yo

(#20040) zoli03 válasza #59816064 (#20031) üzenetére


zoli03
őstag

Előttem írták már Szingapúrból jön. Nekem 3-4 csomagom jött innen, igen gyorsak megjöttek, kb két héten belül, sokkal hamarabb, mint a HK, főleg mint a CH.

(#20041) FireShadow


FireShadow
senior tag

ha a profizmus fájna

Delivery has failed to these recipients or distribution lists:

vamkezeles@posta.hu
The recipient's mailbox is full and can't accept messages now. Microsoft Exchange will not try to redeliver this message for you. Please try resending this message later, or contact the recipient directly.

:C

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#20042) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Na most már megtörtént a szállítás visszajelzés. 13-án vettem az árut, és 14-én el is küldték annak ellenére, hogy kikötötték, hogy csak confirmed címre postáznak, a címem pedig uncorfirmed. A tanulság: ha a buy it now-ként vásárolsz, akkor azonnal fizesd ki az árut.

(#20043) Winner_hun válasza kenny123 (#20039) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mert nem hülyék a vámosok, azért. NEM ajándékba kapod, fizetsz érte, NEM AJÁNDÉK ami jön neked, azért.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20044) Tamás88 válasza kenny123 (#20039) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Csak akkor vámolnak meg, ha nagy összegű. Áfát akkor kell fizetni, ha eléri egy bizonyos összeget, és nem tudod bebizonyítani, hogy tényleg ajándékba kaptad. Szerintem ők is ismerik a trükköt, csak hát szabályhoz vannak kötve, és emiatt van az, hogy nagyobb %-ban csusszan át a küldemény. Múlt héten rendeltem egy árut 15$-ért és ezt simán átengedik, mert nem éri el azt az összeget, ami után már kellene áfát fizetni. (illetve várok még egy 50$ csekket is, amit a kérdőíves munkáimra kaptam).

(#20045) kenny123 válasza Winner_hun (#20043) üzenetére


kenny123
addikt

Csak egy egyszerű kérdés volt, egy szóval sem mondtam hogy hülyék. És mi van azzal a pár százalékkal, akik tényleg ajándékként kapják a dolgokat? :DDD Ők meg ilyenkor felkapják a szopóálarcot, vagy mi?

Tamás: Hát nemtudom, olvastam már máshol is hogy 50$ cuccot is megvámoltak.. :F

yo

(#20046) rocket válasza kenny123 (#20045) üzenetére


rocket
nagyúr

Buntetojogi felelosseguk tudataban nyilatkozhatnak rola, hogy valoban ajandek volt.

Cegtol rendelve 20$, maganszemelytol 40$ a vam es afa mentesseg felso hatara.

Nem ertem miert kell allandoan ezen lovagolni, ezerszer le lett irva szerencse kerdese az egesz, hogy megvamoljak-e vagy nem, ugy kell kalkulalni rendelesnel, hogy megvamoljak es/vagy afa, aztan ha megse akkor lehet orulni.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#20047) radi8tor válasza rocket (#20046) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Így van. :K

⭐ Stella

(#20048) Winner_hun válasza kenny123 (#20045) üzenetére


Winner_hun
félisten

Itt is volt már rá példa, sőt, olyan is volt itt hogy valódi ajándékot megfogtak... de hogy mi lett a vége azt nem tudom.-

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20049) #59816064 válasza netseft (#20037) üzenetére


#59816064
törölt tag

netsheft, zoli03 köszi :)

(#20050) randras


randras
veterán

Uraim, ma megtörtént velem a legdurvább dolog, amit eddig tapasztaltam eBay-ezéssel kapcsolatban!

Április 14-én rendelt, április 17-én postázott napszemüveg ma megérkezett a postaládába! Összesen egy hétbe telt a szállítás, a feladástól számítva pedig 4 napba!

Az eladó slim-shades!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.