Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) ^Clown válasza radi8tor (#15000) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

És ebből minimum 14.900 hsz. arra vonatkozik, hogy mennyi a vám, ha USA-ból, UK-ből vagy a Távol-Keletről rendel az ember fia ;]

(#15002) slippy válasza balázz (#14993) üzenetére


slippy
tag

ha rokonhoz megy, ő valószínű tud magyarul is.
kell vele íratni egy levelet, amit berak a csomagba, ha felbontják az tűnjön fel először.
valami ilyen szöveggel: :U

"drága pistike

sajnos nem tudtunk személyesen ott lenni, de születésnapod/érettségid/ballagásod/eljegyzésed/akármid alkalmából fogadd tőlünk nagyon sok szeretettel ezt a kis apróságot.
édesanyádékat is üdvözlöm. sokszor puszilom a családot.

szerető nénikéd/bácsikád/nagymamád/akárkid

xy"

így hihetőbb lesz az ajándék sztori :DDD

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#15003) balázz válasza slippy (#15002) üzenetére


balázz
csendes tag

Értem de akkor is az értéke miatt vamolhatjak meg afat fizetetthetnek

(#15004) Slownz válasza slippy (#15002) üzenetére


Slownz
senior tag

Ilyen megoldást sem láttam még. :DDD :DDD :DDD

(#15005) radi8tor válasza Slownz (#15004) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jót röhögnének rajta, aztán vennék elő a papírjukat.

⭐ Stella

(#15006) Slownz válasza radi8tor (#15005) üzenetére


Slownz
senior tag

Egyrészt megnézném, ahogy előadod egy távol keleti Ebay-es eladónak, hogy légyszi mellékeld ezt a levelet, persze lehetőleg ne képírással, másrészt ott a gond, hogy függetlenül attól, hogy gift vagy nem gift, mindenképp vám és áfaköteles az értékhatár felett

(#15007) snowdog


snowdog
veterán

Járt már így valaki? :F

Megrendeltem egy árút, azonnal ki is fizettem. Megjött a számla a PayPal-tól, az összeget le is vonták. Ennek ellenére az eBay-en a Purchase History-ban a vásárolt árú nem jelenik meg. Hol lehet ezt megreklamálni? Úgy tűnik az eBay-en nem, mert ott pont csak azokkal kapcsolatban reklamálhatok, amik a listában vannak. Ez meg nem került bele. A Paypal-on meg nem találok reklamálási lehetőséget.

(#15008) radi8tor válasza snowdog (#15007) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Paypalon is rekalmálhatsz: My account / Resolution Center
Dispute a transaction, utána Item dispute.
Következő lapon Find transaction ID-vel kikeresed melyiket szeretnéd reklamálni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#15009) snowdog válasza radi8tor (#15008) üzenetére


snowdog
veterán

Köszi a választ, de úgy tűnik valami történhetett vásárlás közben, mert a Paypal szerint azonnal visszautalták az összeget. De hogy miért, arról fogalmam sincs. Talán nincs már olyan cikk, mint amit rendeltem? Akkor miért van benne az eBay kínálatban? Vagy már kizárták az eladót? A kérdés akkor is ugyan az. Az az érdekes, hogy minden automatikusan történt.

Korábban is utaltak vissza pénzt, és az csak jó pár nappal később jelent meg a számlámon. Gondolom most is várhatok vagy egy hetet, mire a pénz visszajön.

[ Szerkesztve ]

(#15010) radi8tor válasza snowdog (#15009) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van olyan, hogy kizárják az eladót (ha túl sok negatív értékelést kap) vagy olyat hirdetett, amit nem szabadna (gyógyszerek, stb).

⭐ Stella

(#15011) snowdog válasza radi8tor (#15010) üzenetére


snowdog
veterán

Pedig az eladó jónak tűnik: 99.5% Positive feedback
Top-rated seller - id greatseller868 ( Feedback Score Of 14627) [link]

(#15012) radi8tor válasza snowdog (#15011) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Próbáld meg akkor újból megrendelni. Bár én nem bízom az ilyen HK-i eladókban. Kaptam én már eredetinek hirdetett hamis cuccot.

⭐ Stella

(#15013) dudikpal válasza snowdog (#15011) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Sajnos már nem mérvadó az sem h mennyi pozitívja van az eladónak. Ugyanúgy lehet még tőle csaló.

(#15014) snowdog válasza dudikpal (#15013) üzenetére


snowdog
veterán

Korábban is pont két SD vásárlással fürödtem be, az egyiket visszafizették, a másikat elbuktam. Akkor is egy ilyen jó paraméterekkel rendelkező eladótól vettem, és a reklamációra azt válaszolta, hogy lenyúlták az account-ját. Azért ezt nem igazán hiszem.

Sajnos egyre több a csaló, és valamiért pont a memóriakártyáknál van a legtöbb. Gondolom ebbe ugranak bele a legtöbben. Szóval aki SD-t akar venni, az legyen résen! :K

(#15015) tupacamaru válasza slippy (#15002) üzenetére


tupacamaru
veterán

Hát bármennyire is vicces, de mi pont így csináltuk. :B :K Egy ismerősünkkel vetettünk egy 400 dolláros órát, amit ajándékként küldött el 60 dolláros megjelöléssel. Mondtuk neki hogy tegyen már bele egy kis üdvözlőkártyát is. ;) A vámon felbontották de nem kellett fizetni, a számla természetesen nem volt mellékelve, de a gyémántok eredetiségét bizonyító cetli az benne maradt. :B

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#15016) wwhy


wwhy
veterán

Kínából megérkezett az 5 dolláros telefon tok: felbontva, vámkezelve, 2 napot állt a vámon, zöld szalaggal átkötve, következő felirattal: "Vámkezelés megtörtént. Vám és illeték nem terheli". Szorgalmas kici vámosz ;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#15017) #59816064 válasza wwhy (#15016) üzenetére


#59816064
törölt tag

Érdekes hogy azt felbontották, biztos szúrópróba szerüen kapták ki :)

(#15018) szeva000


szeva000
addikt

Hali!

Még 13-án rendeltem HK-ból nikon nyakpántot és egy nikon fotóstáskát.A nyakpánt tegnap meg is jött,de a táskának nyoma sincs.
Lehetséges 2feladás vagy ellopták?

(#15019) dudikpal válasza #59816064 (#15017) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Egyálatalán nem érdekes, lassan ez lesz a megszokott! Erről pofázok már 1 ideje...jobb félni mint megijedni.

(#15020) dudikpal válasza szeva000 (#15018) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Vaaaagy kibontották, és kérik az eredetiségigazolást monnyuk...ez is 1 lehetőség.

(#15021) Slownz válasza szeva000 (#15018) üzenetére


Slownz
senior tag

Vagy ha kicsit visszaolvasol, akkor olyan is van, hogy a köv. konténerbe fért csak be, így még várnod kell rá.

(#15022) balázz


balázz
csendes tag

hali
megint irok
Srácok az létezik ha használt vagy felujitott vagy kiállított darab volt a notebook akkor nem kell áfát meg vámot fizetni?

(#15023) kraftxld válasza balázz (#15022) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vám sose volt laptopra, áfa érték alapján van, természetesen EU-n kívüli cuccra.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15024) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Tudom, nemrég kérdezte már valaki, de az a link már nem él: tudnátok linket adni Converse All Star cipőhöz (lehetőleg eBay-est, én nem találok normális árban)? Nem baj, ha HK/Kína a székhelye :) :R

(#15025) knifemaster


knifemaster
tag

Napot,
mivel nem vagyok rendszeres ebay felhasználó meg is zavarodtam
Ezt rendeltem [link]
Na most kellene segítség
Ha nem tévedek a posta 17 euro,viszont azt nem tudom,hogy mikor és hol kell ezt kifizetnem. Meg kell adni külön,benne van az árban,vagy a postát itthon fizetem majd,és a váz árát fizetem most?.

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#15026) zsoltl válasza ^Clown (#15024) üzenetére


zsoltl
csendes tag

Innen már többször vettem cipőt:
http://stores.ebay.com/skiing-stock-kings-2006?_rdc=1

Legutóbb meg innen, ez amerikai:
http://stores.ebay.com/SneakersforAll?_trksid=p4340.l2563

ZS

(#15027) knifemaster válasza knifemaster (#15025) üzenetére


knifemaster
tag

Tárgytalan,rájöttem a rendszerre.

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#15028) faresz5


faresz5
senior tag

Sziasztok, honnan tudom,ha valami fenn akadt a vámon? Levélben értesítenek? Tracking numbernél ha az van,hogy
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
az pozitiv vagy negatív?:)

Köszönöm a válaszotokat!

(#15029) dudikpal válasza faresz5 (#15028) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Ha vámkezelve, akkor vámkezelve. Azaz nemsokára megkapod.

(#15030) faresz5 válasza dudikpal (#15029) üzenetére


faresz5
senior tag

Akkor jól gondoltam/reménykedtem

Találtam egy érdekes eladót, szerintetek is kamu a hirdetése?,
Levelezek vele de nem akar válaszolni,hogy hány napon belül adja fel a csomagot, illetve,hogy tracking numbert tartalmaz-e?

Kíváncsi vagyok a véleményetekre:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#15031) dudikpal válasza faresz5 (#15030) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Külső 2terrás 4kért mikor a belső is legolcsóbban 16-17kért van.
Szted?

(#15032) faresz5


faresz5
senior tag

Tudom az árakat, 1óra alatt eladott 100Db-t :))

(#15033) leximester


leximester
tag

Sziasztok, remélem nem írok rossz helyre. Nem igazán találtam jobb topicot ahova feltehetném a kérdéseimet. Szóval: kezdő ebayező vagyok, eladni szeretnék, de nem tudom hogy hogyan tehetem ezt meg. Regisztráltam ebay-re és paypal-re is, viszont itt elakadtam hogy hova milyen bankkártya infót is kell megadnom. Jelenleg van egy Otp-s MasterCard Online Junior kártyám ezzel fogok tudni eladni vagy sem? Szóval valaki letudná írni a menetét annak hogy hogyan is tudok eladni. Előre is köszönöm.

(#15034) bahni1990


bahni1990
csendes tag

Sziasztok! Most vásároltam először ebay-en, Kínából jön a termék. Az lenne a kérdésem, hogy a lakcímemet (Petőfi utca) visszaigazoló emailben így kaptam Pet?fi. Tudni fogják, hogy hova kell küldeni?
Köszi!

(#15035) wwhy válasza bahni1990 (#15034) üzenetére


wwhy
veterán

legrosszabb esetben így nyomtatják ki, viszont remélhetőleg a ti (magyar) postásotok tudni fogja :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#15036) faresz5 válasza bahni1990 (#15034) üzenetére


faresz5
senior tag

Nézd meg paypalnál mit ír, azt szokták kinyomtatni és ráragasztani a borítékra. Ha rossz a cím akkor javíthatod.

(#15037) radi8tor válasza bahni1990 (#15034) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az első ilyen után én is átírtam az út-at ut-ra.

⭐ Stella

(#15038) mikoljan


mikoljan
tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Rendeltem egy bukósisakot az USA-ból idén, április 4-én. Ajándékként lett feladva, 25 $ körüli értékkel, sajnos regisztrálatlanul. A gond az, hogy a mai napig nem érkezett meg a csomag.

Május végén felvettem a kapcsolatot az eladóval, aki türelemre intett és mondta, hogy várjunk még. Vártam én türelemmel, de közben a Magyar Postánál is megérdeklődtem, hátha tudnak segíteni. Nem tudtak. A VPOP sem.

Ismét írtam az eladónak, aki mondta, hogy várjak, és ő is rákérdez a US Post-nál, hátha, de adjak neki 2 hetet. Én adtam neki 3 hetet s mivel nem jelentkezett, küldtem ismét egy levelet. A válasza az volt, hogy a csomag elhagyta USA-t és kérdezgessem a Postánkat, hogy hol a csomag. Persze én már tudtam a Posta válaszát, amit már régen megírtam neki. Erre azt reagálta a fickó, hogy várjunk, mert retúrként vissza megy majd a csomag az USA-ba 3 hónap után. Igen ám, de már több, mint 3 hónapja "úton" van a pakk.
Nekem van egy olyan érzésem, hogy keresztet vethetek ennek a megrendelésnek.

Ilyenkor mi a teendő? Várjak még? Vagy nyissak egy hiba-ticket-et az e-bay-en? Egyáltalán milyen jogorvoslat születhet?

Köszi előre is a válaszokat!

- - - We Enter Into The Future - - -

(#15039) tupacamaru válasza mikoljan (#15038) üzenetére


tupacamaru
veterán

Hát regisztrálatlanul feladni bármit is elég nagy felelőtlenség volt az eladó részéről. :( Már ha feladta egyáltalán. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#15040) radi8tor válasza mikoljan (#15038) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kaptál tracking ID-t a csomaghoz? Akár olyat, ami csak USA területén belül mutatta a helyzetét?

⭐ Stella

(#15041) mikoljan válasza radi8tor (#15040) üzenetére


mikoljan
tag

Kaptam egy számot, de azzal kb. semmire sem megyek:
"The number that you received is not a tracking number, it's a CUSTOMS number that is used for customs purposes only."

- - - We Enter Into The Future - - -

(#15042) radi8tor válasza mikoljan (#15041) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért kérdem, mert nekem volt tracking ID-m és nem ért ide a cuccom.
Paypal nem adta vissza a pénzem, mert az eladó igazolta tracking ID-vel a feladást.
Ha nálad nem ez a helyzet, akkor visszakaphatod a pénzed (feltéve, ha vásárlás után 45 nappal nyitsz egy dispute transaction-t).

⭐ Stella

(#15043) mikoljan válasza radi8tor (#15042) üzenetére


mikoljan
tag

Akkor bukóban vagyok, mert ezzel a számmal igazolni tudja, hogy ő feladta a csomagot az adott napon.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#15044) radi8tor válasza mikoljan (#15043) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Weben lekérdezhető?

⭐ Stella

(#15045) mikoljan válasza radi8tor (#15044) üzenetére


mikoljan
tag

Igen, lekérdezhető. :(((

- - - We Enter Into The Future - - -

(#15046) radi8tor válasza mikoljan (#15045) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért egy próbát megér szerintem, ha még nem futottál ki a 45 napból.
Veszítenivalód nincs rajta. Max 2-3 hét után kiderül mégsem kapod vissza a pénzed.

⭐ Stella

(#15047) mikoljan válasza radi8tor (#15046) üzenetére


mikoljan
tag

Bocsánat, de ezt a 45 napot hogyan kell értelmezni? Ha valami grimbusz van, akkor a vásárlástól 45 napon belül kell jelezni problémát? Amennyiben igen, akkor abból már rég kifutottam.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#15048) radi8tor válasza mikoljan (#15047) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, vásárlástól számított 45 napon belül lehet dispute-ot nyitni PayPal-nál, amit később case-re lehet változtatni, ha nem tudtok megegyezni az eladóval. Ilyenkor PayPal dönt az esetről és nincs jogod fellebbezni.
Le van írva részletesen mire lehet dispute-ot indítani. Pl az is közte van, hogy nem érkezik meg a csomagod.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#15049) dim dim


dim dim
tag

Üdv Fórum!

Valaii mondja már meg nekem, hogyan léphetek kapcsolatba az ebay-el egy unpaid item kapcsán?
Egy órája keresem a lehetőséget, de nincs ilyen.
A sztori maga az X akták. Kifizettem egy terméket paypal-on vagy egy hónapja, de még mindig unpaid a státusz. Az eladó egyre küldi a leveleket hogy fizessek. Már elküldtem neki a paypal transaction id-t + a hivatalos paypal terhelési értesítőt és jelentettem az esetet a paypal-nak. Ők megerősítették: fizettem.
Most jön a levél az ebay-től, hogy fizessek haladéktalanul,mert felfüggesztik az accountot.
És a levélre nem lehet válaszolni, nincs reply, és nem lehet a Resolution centeren sem kapcsolatba lépni: mert ott meg nem fizetett az item.

MOST ILYENKOR MI VAN?
Ott a paypal transaction id, és se az eladó, se az ebay nem foglalkozik vele, hanem küldi az értesítőt?

Köszönöm

(#15050) dudikpal válasza radi8tor (#15048) üzenetére


dudikpal
aktív tag

"Rendeltem egy bukósisakot az USA-ból idén, április 4-én"

Sztem ez elkerülte a figyelmedet :U

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.