Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79501) V/ válasza Czimby (#79499) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs adószámod? Full magánszemély vagy?

(#79502) Czimby válasza V/ (#79501) üzenetére


Czimby
addikt

De van adószámom.

Itt pedig egy kép a problémámról:

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#79503) V/ válasza Czimby (#79502) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor szerződés is van velük? Royal Mail-nál nincs utánvét csörögj rájuk, megrendelés azonosítót tudsz adni :))

[ Szerkesztve ]

(#79504) Czimby válasza V/ (#79503) üzenetére


Czimby
addikt

Regisztráció során nem kérte sehol az adószámom, szerződésem sincs velük, nem is találom hol kellene csinálni.

Biztosan nagyon jó ez a szolgáltatás, csak h*lye vagyok hozzá, azt sem találom pl sehol leírva, hogy hol kell a csomagot leadni vagy jönnek érte???

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#79505) tbalint3 válasza tbalint3 (#79433) üzenetére


tbalint3
tag

Megjött a válasz a banktól postán (személyes adatokat kitakartam). Eddig korrektnek tűnik, elküldtem nekik email-ben az összes bizonyítékot, kíváncsi vagyok mikor kapok rá érdemi választ. [kép]

(#79506) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Eladtam magas áron egy terméket és elég sok költséget két az eBay utána. (30+ ezer Ft).
A licitet megnyerő azonban paypal hibájára hivatkozva nem tudott 24 órán belül fizetni mktn ahogy azt üzenetben és a termék leírásaban is kértem.
Sajnos nem tudom tovább várni így kérdésem hogy torolhetem e a rendelést ? Törölni fogják e az eBay a sikeres eladás miatt fizetendő költséget ?

(#79507) V/ válasza Darth_Revan (#79506) üzenetére


V/
Topikgazda

48 órán belül kell fizetnie. Ha az letelt, neked indítani kell a nem fizetett a vevő request-et, ott még kap 4 nap fizetési haladékot és ha akkor sem fizet akkor az 5. napon kérve az eBay beavatkozást törlik a felszámolt jutalékot.
Egyébként nem kérhetsz rövidebb fizetési határidőt.

[ Szerkesztve ]

(#79508) Darth_Revan válasza V/ (#79507) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Értem, de ha mégis törlöm akkor milyen büntetést kapok azontúl hogy saját rendszerükben egy rejtett fekete pontot írnak ? A sikeres eladás után fizetendő jutalékot törlik vagy büntetésből kifizettetik azt is ?

[ Szerkesztve ]

(#79509) cbmfan


cbmfan
senior tag

Postán kaptam egy szép hosszú listát, hogy melyik országba nem lehet küldeni semmit. Ha valamelyikőtök árul itt tudja beállítani a tiltott országokat.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#79510) V/ válasza Darth_Revan (#79508) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudod, nincs értelme törölni, amit írtam az esetben sem fekete pont és semmi szankció, mert a vevő a hibás, máshogy nem fogják törölni a jutalékot.

(#79511) V/ válasza cbmfan (#79509) üzenetére


V/
Topikgazda

Van lehetőség küldeni más úton. Kamu az egész, mert Ausztriába csak az utánvételest nem kézbesíti az osztrák posta, minden mást igen.
Kösz a tippet, de az Összefoglaló 8.a-nál a leírásokban szerepel ez is. De jobb eleve szállítási szabálykánt megoldani (Business Policies), mert akkor az eredeti szállítási dolgokat nem fogod eltüntetni.

[ Szerkesztve ]

(#79512) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#79508) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Megvalaszolom a saját kérdésem: magam is tudtam volna törölni, de inkább chaten megkértem az eBay alkalmazottját aki megtette, illetve törölte a sikeres eladás után járó díjat is.
Ezután írtam a vevőnek levelet aki olyan szinten megértette a helyzetet hogy még pozitív visszajelzest is adott a törlés után :)

(#79513) tbalint3 válasza V/ (#79511) üzenetére


tbalint3
tag

'Sztakurv@.... Ez már több mint 50 ország... Ezt mégis hogy gondolják? Kizárt dolog, hogy ezzel állítanák meg a koronavírus terjedését. Ez már megint csak az emberekkel való kib.szás.

(#79514) V/ válasza tbalint3 (#79513) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudunk mit csinálni ha nem hajlandók átvenni. Mint már írtam az osztrák posta csak utánvétes küldeményt nem kézbesít, olyat biztos nem vesznek át, az hogy a mienk kivinni sem hajlandó úgy hogy a gépjárművezetőre a kamionosokra (áruszállítás) vonatkozó szabályozás vonatkozik számomra érthetetlen. De a Magyar Postán kívül is van még élet.

(#79515) bigdady válasza V/ (#79511) üzenetére


bigdady
nagyúr

Cseh Spanyol Francia raktárból tudok rendelni onnan szállítanak?

(#79516) V/ válasza bigdady (#79515) üzenetére


V/
Topikgazda

A csehektől tudtom szerint semmi nem jön ki, a spanyoloknál lehet hogy most lépnek szigorításra, Franciaországban meg van ahol fel tudja adni. De a szállítás lassabb mert sajnos némely országban figyelmetlenül hoznak korlátozó rendeletet, mert nem a legfrissebb információt tartalmazó szöveget copy/paste.
Napról napra változik a helyzet. Csak azt tudom javasolni hogy rá kell kérdezni az eladóra hogy fel tudja-e adni.
A postai szállítási irány korlátozását az adott ország postájának honlapján írják, valamint a futár cégek is. Pl a DPD oldal középen a letöltési link
Pl: Francia Posta
Au 20 mars 2020, Colissimo n’est plus en capacité de prend en charge les colis pour toutes les destinations.
Jusqu’à la fin de la crise sanitaire, le transport et la livraison des colis vers les destinations suivantes est suspendu : Tunisie, Polynésie Française, Mongolie, Azerbaïdjan, Les Philippines, Le continent américain sauf USA, Canada, Brésil, Argentine et Mexique .
Les destinations suivantes sont fermées : Anguilla, Antigua & Barb, Antilles néerlandais, Antilles néerlandaises (Bonnair), Antilles néerlandaises (Sint Maarten), Bahamas, Barbade, Belize, Bermudes, Bolivie, Cayman Island, Chili, Colombie, Costa Rica, Cuba, Curaçao, Dominicaine (Rép), Dominique, El Salvador, Equateur, Falkland, Grenade, Guatemala, Guyana, Haïti, , Honduras, Iles Turques & Caïques, Iles Vierges GB et US, Jamaïque, Montserrat, Nicaragua, Panama, Paraguay, Pérou, Puerto Rico, Saint Vincent, Sainte Lucie, St Kitts & Nevis, Surinam, Trinité & Tobago, Uruguay, Venezuela
Les colis déjà expédiés et non encore remis aux pays de destination seront retournés aux expéditeurs.
Pour la République tchèque (Csehország), notre partenaire de livraison DPD ne livre plus à compter du 20 mars 2020 les codes postaux 78321, 78324, 78391 et 78401. Nous demandons à nos clients de ne pas expédier de marchandises vers ces régions.

Magyarország nincs a francia listában

(#79517) Matzel


Matzel
csendes tag

Tiszteletem!
Érdeklődnék hogy mostanság kapott e csomagot valaki a Royalmailen keresztül?
Márc. 13 az utolsó bejegyzés a csomagomnál hogy szállításhoz előkészítés azóta semmi.

[ Szerkesztve ]

(#79518) V/ válasza Matzel (#79517) üzenetére


V/
Topikgazda

Most nagyon lassan érkeznek, majd minden határon áll mert nem légi úton jön. Nekem legalábbis ezt a tájékoztatást adták. De lehet hogy nem tudták még elküldeni. Mi a száma egyébként?

(#79519) Matzel válasza V/ (#79518) üzenetére


Matzel
csendes tag

Köszönöm a felvilágosítást. Egyébként a track.: LO022076417GB

(#79520) V/ válasza Matzel (#79519) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez sajnos még nem hagyta el Angliát és a Magyar Posta 03.25-től nem fogadja, lásd alább a szöveget, ezért nem értem hogy ez miért van még ott.
Hungary has put special quarantine measures in place against Coronavirus. As a result, Magyar Posta need to comply and may have a reduced workforce available, so not able to deliver mail to specifications, with signatures on delivery suspended in order to prevent any further spread of the infection. Delays to mail services can be expected.

Viszont nem tudom hogy hol csökkentette a Magyar Posta kapacitását ami befolyásolná az itteni kézbesítést, hiszen ilyet ők nekünk nem írtak. Még. Kezdi kiverni a biztosítékot nálam a hozzáállásuk az egész helyzethez, van ami a pofátlanság határát feszegeti.

[ Szerkesztve ]

(#79521) Matzel válasza V/ (#79520) üzenetére


Matzel
csendes tag

Akkor marad a várakozás még 2 hétig.
Pedig bíztam benne hogy a komolyabb intézkedés elött ideér :(((

(#79522) V/ válasza Matzel (#79521) üzenetére


V/
Topikgazda

Az MP blöfföl. Hiszen tudnák fogadni a küldeményeket mert nem emberekről van szó hanem tárgyakról, amelyek beleférnek az áruszállítás kategóriába.
Viszont ha az angoloknak ezt adták meg, akkor lehet hogy a kínaiaknak is és ezért nem kapjuk a küldeményeket

[ Szerkesztve ]

(#79523) Matzel válasza V/ (#79522) üzenetére


Matzel
csendes tag

Van mégegy csomagom Angliából azt a Pitney
Bowes/DPD szállítja. A DPD már küldött emailt
és smst is hogy 2-5 munkanapon belűl szállítják, pedig csak 5 napja rendeltem az ebayen. Kíváncsi leszek hogy megtudják e valósítani ők a mostani helyzetre való tekintettel

[ Szerkesztve ]

(#79524) V/ válasza Matzel (#79523) üzenetére


V/
Topikgazda

Futár cégek nem sumákolnak, dolgoznak.

(#79525) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok!
Nem tudom,hogy összefügg-e a vírussal, de eddig minden rendben volt a licensz kódok vásárlásával ebay-ről olaszoktól.
Most sorra fake account és face kódokat kaptam. A német és a kanadai jó. Csak így elbuktam sok pénzt.
Nem vagyok hülye, rengeteg licenszt vettem már ebay-ról.
Ha reklamálok, akkor vagy gyors szabadságra állítja át a tag vagy csak simán nem történik semmi és áll a dolog.

Remélem csak elszigetelt eset ez a hét és Ti nem futtok ilyenbe bele :(

Kitartást a bezártsághoz!

(#79526) djyuri válasza djyuri (#79525) üzenetére


djyuri
őstag

Most egy angliai office 2019-et is beszívtam. Mennyiségi licensz volt és már mind aktiválták. :W :W

(#79527) djyuri válasza djyuri (#79526) üzenetére


djyuri
őstag

No de mi a különbség most? :) Már vissza is kaptam a pénzem! És egy másik angliaitól pedig érvényes kód jött.
Bocsi,hogy spam-eltem.

(#79528) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Rendeltem par dolgot Ebay en kb 2 hete. Most meg akartam nezni hogy jarnak a csomagok,es az van a termék nevénél,hogy Removed item. Es nem tudok raklikkelni sem.

(#79529) V/ válasza venom8888 (#79528) üzenetére


V/
Topikgazda

Az order listában ott kell lenni, mert ott tudsz case-t indítani ha nem lenen szállítás alatt.

(#79530) venom8888 válasza V/ (#79529) üzenetére


venom8888
őstag

Choose from these popular issues

I didn't receive my item
I received an item that wasn't as described
I want to cancel a purchase
Melyikre menjek szerinted? Ezek az opciok vannak a Resolve a problem kivalasztasakor.

A More action fulecske lenyitasakor pedig: Wiev paypal transaction es Hide order. Ezek vannak csak amikre lehet menni.

Meg az van hogy contact to seller.

Melyiket tanacsolod ?

[ Szerkesztve ]

(#79531) V/ válasza venom8888 (#79530) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezek szerint még meg van az eladó, kérdezz rá hogy mi a helyzet, elküldte-e.
Ha nem és nem is fogja akkor I want to cancel a purchase vagy attól függően hogy mit válaszol, így most a Contact to seller-el kezdeném a pontosítást.

(#79532) venom8888 válasza V/ (#79531) üzenetére


venom8888
őstag

koszonom, csinalom is azonnal.

(#79533) duke válasza duke (#79446) üzenetére


duke
aktív tag

"Elkepzelheto, hogy a virus miatt nem erkeznek meg csomagok kinabol ?"

Ezt korabban irtam, azota megerkeztek. Erdekes modon a 3 csomagot, ami egymastol teljesen fuggetlen( kulonbozo elado, es rendelesi ido) egyben, osszerogzitve kaptam meg. Ezek szerint valahol varakoztak, es aztan nev vagy cim alapjan osszegyujtik oket.

Az egyikre kozben kaptam visszateritest. Ilyenkor mi az eljaras hogy tudnam, hogy szoktak, visszakuldeni az eladonak a penzt ? Van erre valami eljaras az ebay-en ?

(#79534) V/ válasza duke (#79533) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs eljárási mód ilyenre. Rád van bízva hogy mit csinálsz.
Én következő szoktam. Jelzem neki hogy mégis megérkezett szeretném kifizetni hogyan lenne neki jó.
A válaszától függően intézzük.
Pl: elküldöm neki PayPal-on a pénzt, küld egy pénzbekérőt és azt fizetem ki.

[ Szerkesztve ]

(#79535) tbalint3


tbalint3
tag

Akit érint: Már olyan sok országba nem fogad el a posta levelet/csomagot feladásra, hogy a listában ezentúl azokat az országot sorolják fel, ahova lehet feladni:
[link]
Ez jelenleg 67 ország, de szerintem csökkenni fog még.

(#79536) V/ válasza tbalint3 (#79535) üzenetére


V/
Topikgazda

Vicces mókusok, tegnap írtam nekik hogy akkor mi is van Ausztriával miért nem vesznek fel küldeményt, mert csak a tértivevényest nem viszik ki ott és lám csak szerepel már ezen a listán. Bár most Spanyolország log ki a sorból

(#79537) artos válasza V/ (#79536) üzenetére


artos
tag

Sziasztok, van esetleg információja valakinek, hogy Bpost küldeményt még fogad a magyar posta? 2 hete feladtak egy csomagot és nem érkezett meg, a feladó és a magyar posta sem ad érdemi információt. A követési szám LE108567.45BE. Köszönöm a segítséget előre is!

(#79538) V/ válasza artos (#79537) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt pontot minek tetted be? Így mi nem tudunk ránézni és válaszolni. De akkor nézd meg itt a nyomkövetést

(#79539) artos válasza V/ (#79538) üzenetére


artos
tag

Nem tudom hogy került oda pont. A nyomkövetésnél nem mutat semmi frisset. LE108567245BE

[ Szerkesztve ]

(#79540) DonDennis


DonDennis
senior tag

Sziasztok, szeretnék rendelni az Ebayről, viszont a termék amire licitálni lehet Németországban van és nem postáz külföldre. Van erre esetleg mód? Pl. van PH-n olyan tag aki ezzel foglalkozik, hogy hozzá rendelem meg ő pedig tovább postázza nekem? Vagy van olyan cég akihez lehet rendelni Németországba és ők továbbítják nekem? Köszönöm szépen a segítséget.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#79541) somnia válasza DonDennis (#79540) üzenetére


somnia
őstag

mailboxde.com

(#79542) DonDennis válasza somnia (#79541) üzenetére


DonDennis
senior tag

Köszi, szépen. Ennek semmi költsége igaz tehát ingyenes szolgáltatás csak ha használom nyilván annak lesz ára, tehát nincs havidíj vagy ilyesmi? Köszönöm

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#79543) somnia válasza DonDennis (#79542) üzenetére


somnia
őstag

így van

(#79544) DonDennis válasza somnia (#79543) üzenetére


DonDennis
senior tag

És ha jól értem akkor most beírtam az ebayra a kapott adatokat -> megveszem a cuccot -> oda postázzák a mailboxde-nek -> ők aznap írnak nekem egy mailt, hogy szia megjött tovább küldjük a címedre ha fizetsz XY eurot -> én elutalom a pénzt -> várok és megjön az áru?

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#79545) somnia válasza DonDennis (#79544) üzenetére


somnia
őstag

stimmt

(#79546) V/ válasza artos (#79539) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez van, 19-én elindult aztán valahol a két ország közt leállítva. A Bpost logisztikai szállítójának eszköze megakadt valamelyik határon.

(#79547) artos válasza V/ (#79546) üzenetére


artos
tag

Köszi. Hát ez nagyszerű, többet postával semmit nem rendelek. A GLS érdekes módon nem akad meg, 2-3 nap alatt megkapom most is a külföldi rendeléseket.

(#79548) darvinya


darvinya
titán

Még tavaly dec -ben vettem telefonhoz való alkatrészt.
Mikor megérkezett jeleztem eladónak, hogy ez az alkatrész hiányos, és képet küldtem róla mellette az eredetivel.
Ezt tudomásul vette és küldi a jót.
Közben lett a vírus és azóta nem érkezett meg, eladó válaszban csak posta válaszát várja, pedig már többször írtam, hogy pénzt kérem vissza.
Ezek után merre, mert tovább nem akarok várni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#79549) DonDennis


DonDennis
senior tag

Használ valaki Gixen-t? Biztonságos? Elég fura hogy meg kell adni a jelszót hozzá. Vagy valami más snipe appot vagy oldalt ami működik?

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#79550) V/ válasza DonDennis (#79549) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen évek óta és biztonságos és működik, de az évi 6$-os elfizetéssel használom. Mást is próbáltam, csak amikor elfelejtett licitet tenni úgy hogy meg is nyerhettem volna, ment kukába a 3. eset után.
Hogy tudna licitálni a nevedben ha nem tud belépni, mert nem adod meg a jelszót? :F
Próbáltál már belépés nélkül licitálni?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.