Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) LÁZ válasza Predator2 (#24000) üzenetére


LÁZ
addikt

@23965

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24002) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Tegnap feltöltöttem egy sapkát eBay-re. Meglepődtem, mert ingyenes volt a dolog licitálás és buy it now ellenére is.
Azt hittem ilyenekért fizetni kell. Vagy ez egy kedvezmény új eladók részére?

⭐ Stella

(#24003) faresz5 válasza radi8tor (#24002) üzenetére


faresz5
senior tag

Igen, most kedvezményes,nem kaptál levelet?

Predator2 : ebay -paypal egy cég. Nagyon egyszerű a dolog. Belépsz paypalba(már vagy 100% leírtuk hogyan kell), majd Resolution center,view open case ,dispute tranzakció. majd a listából kikeresed dátum, összeg szerint a tranzakciószámot, beilleszted és örülsz.

[ Szerkesztve ]

(#24004) radi8tor válasza faresz5 (#24003) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudod ki olvassa ezeket a leveleket. :)
Hány feltöltés kedvezményes?

⭐ Stella

(#24005) faresz5 válasza Sanzaa (#23999) üzenetére


faresz5
senior tag

http://help.tinydeal.com/faq/detail/133

radi8tor1: sajnos arra nem emlékszem, mivel engem jelenleg nem érint, (5-10 de inkább keresd meg a levelet.)

[ Szerkesztve ]

(#24006) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Ha rendelek külföldről, nagy valószínűséggel Kínából egy telefonhoz LCD-t vagy digitizert kb $10-ért, mekkora eséllyel vámolják meg? Nem az a plusz aprópénz, csak úgy készülök, hogy lesz vám.

(#24007) Melack válasza W1 (#24006) üzenetére


Melack
veterán

Ekkora összegre nem fogsz vámot fizetni, nyugi.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#24008) W1 válasza Melack (#24007) üzenetére


W1
senior tag

Rendben, köszi.
Kb mennyitől lehet vám-ra számítani?

(#24009) faresz5 válasza W1 (#24008) üzenetére


faresz5
senior tag

Fent jobboldalt van egy kereső,(gyors keresés felirattal) ott sokkal több információt megtalálsz a témáról.

[ Szerkesztve ]

(#24010) Melack válasza W1 (#24008) üzenetére


Melack
veterán

Pontos adatok itt, pdfben.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#24011) W1


W1
senior tag

Köszönöm! :R

(#24012) maláj


maláj
őstag

gyerekek csak meg kellene csinálni azt az 1. hsz-t mert mindig újra felbukkannak ugyanazok a kérdések ...

(#24013) Winner_hun válasza maláj (#24012) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ki tart vissza?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24014) Angmar


Angmar
tag

Valakinek van tapasztalata a Kínába visszaküldött ajánlott levéllel (elsőbbségi) kapcsolatban, hogy Kínán belül nyomon tudta-e követni a tracking number alapján?
A posta honlapja szerint itt is kéne működni a nyomonkővetésnek, de nagyon nem úgy néz ki
Az utolsó adat, 09.10. célországba megérkezett, és azóta semmi :( (Címzett sem kapta meg)

(#24015) Melack válasza Winner_hun (#24013) üzenetére


Melack
veterán

Ha vki összeírja nekem, hogy mi legyen benne, én összeírom szívesen.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#24016) kutga


kutga
nagyúr

ebay.com legutóbb azt írta hogy már csak olyan termékeket listáz amiket Mo-ra is szállítanak. Mégis egyre több olyan terméket találok ahol az eladó nem szállít hozzánk. Most akkor hogy van ez? :) Tekintve hogy a Mo-ra szállítás szűrőt kivették a keresőből.

Let the Zone take me if I am.

(#24017) Kal-El válasza kutga (#24016) üzenetére


Kal-El
senior tag

Úgy, hogy nem működik jól a rendszerük. Nem kell ezt túlbonyolítani.
Én is írtam erről, de csak azt válaszolták, hogy jelentkezzek be. Persze be voltam.
Talán annyit tényleg javít a dolgon, hogy kevesebbet listáz, ha be vagy jelentkezve, de attól még nem szűri ki az összeset.

(#24018) LÁZ válasza maláj (#24012) üzenetére


LÁZ
addikt

aki a keresőt is lusta használni, hogy megtalálja az ebay segitség kezdőknek cikket, annak mind1 az 1.hsz is

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24019) Mappa


Mappa
addikt

üdv.

ez a refund, hogyan működik?

sajna nem érkezett meg a csomag (nem nagy tétel 4$ ssd keret) másfél hónapja várom már rá, de nagyon nem érkezik meg. tracking number nincs :N

már beszéltem az eladóval.. aki felajánlotta, hogy újra küldi vagy ha a héten nem érkezik meg akkor visszatéríti az összeget. én ezt választottam, így ha héten nem érkezik meg akkor visszakérem.

alapjában véve mire számítsak? paypaltól jön mail azt pár klikk és ennyi? olvastam,hogy 5-7 nap a visszautalás ideje, de olvastam olyat is akinek nem jött vissza a pénz.

voltaképp nem nagy összeg,tehát nem vág földhöz csak mégis zavar, eddig minden csomagot megkaptam... azt lebonyolítottam közel 70 üzletet már ebay-en. ezen kívül eddig egy csomaggal volt még ilyen hosszú várás. de ott utána tudott nézni az eladó a tracking number-nek tehát arról tudtam mindent.

nem kötelező megadni

(#24020) LÁZ válasza Mappa (#24019) üzenetére


LÁZ
addikt

@23965 forrás link..

@asound: sztem tökmind1, ha price+shipping lowest-re listázól, akkor úgy is azok lesznek elöl, amiket elküldenek hun-ba..

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24021) W1


W1
senior tag

Ebay-en milyen címszóval keressek telefon hangszórót? Barátnom Galaxy Minijébe kéne.

(#24022) Mappa válasza LÁZ (#24020) üzenetére


Mappa
addikt

köszönöm

nem kötelező megadni

(#24023) Melack válasza W1 (#24021) üzenetére


Melack
veterán

Erre gondolsz?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#24024) W1 válasza Melack (#24023) üzenetére


W1
senior tag

igen, köszi, bár nekem valamiér jack dugós dolgokat adott be a speaker szóval.

(#24025) W1


W1
senior tag

Ugye 45napig az ebay visszafizeti a pénzt, ha nem jön meg a cucc. De mi van olyankor, ha 3-6hét a szállítási idő, és mondjuk a 6. hét végén jön meg, ami mondjuk a 42. nap, és ha akkor jelentem be, hogy nem jött meg, akkor az már gond? Mi a bejelentés menete?

Elég sok mindent rendeltem a napokban, és bennem van az érzés, hogy nem fog megjönni valami, főleg mivel Free Shipping-es meg ilyen GBP 0.49-es postaköltségű dolgok és nincs nyomonkövetés, és a legdrágább termék is $9-be került.

(#24026) LÁZ válasza W1 (#24025) üzenetére


LÁZ
addikt

ha később jönne meg hivatalosan, de nem jön, akkor már csak az eladó jóindulatában lehet bizni, mivel ebay-paypal 45napig foglalkozik vele.

1x benéztem, nem figyeltem a napokat, mert ámerikai ismerőshöz ment, és hiába magyaráztam az eladónak, hogy de nem kaptam meg, ő se, csak húzta az időt, aztán kifutottam a 45 napból, és még tapló is volt az eladó a 2567 pozitivjával...

úgyhogy a 44.nap ebay customer support. :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24027) Kal-El válasza LÁZ (#24018) üzenetére


Kal-El
senior tag

Ja és az annyit is ér, hogy megkapja minden kérésére a választ.
Kb 1-2 fontos dolgon kívül semmit nem lehet belőle megtudni, azok amikre sokaknak szüksége lenne az egyáltalán nincs benne.
Nagyon fapados írás.

(#24028) LÁZ válasza Kal-El (#24027) üzenetére


LÁZ
addikt

a lehetőség adott...az elmúlt 10 segítő válaszomból 4-5 biztos a kiegészítésemre vonatkozott, de egyszerűbb kérdezni, mint 3at kattintani pluszban

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24029) omarion23


omarion23
tag

Sziasztok.

Ezt értelmezné valaki nekem, mert nekem ez magas.

RA544816860CN 2012 export total package interoperability seal sealing of GUANGZHOU HUNGARY 2012-09-25
RA544816860CN 2012 export total package interoperability closure, open GUANGZHOU HUNGARY 2012-09-25
RA544816860CN 2012 export total package interoperability seal sealing of HUNGARY 2012-09-20
RA544816860CN 2012 export total package interoperability closure, open HUNGARY 2012-09-19
RA544816860CN 2012 export total package interoperability seal sealing of GUANGZHOU HUNGARY 2012-09-16
RA544816860CN 2012 export total package interoperability closure, open GUANGZHOU HUNGARY 2012-09-16
RA544816860CN 2012 Acceptance Bureau Acceptance GUOJIHANJIANYUNYINGZHONGXIN HUNGARY 2012-09-14

Most akkor mit keres még guangzhouban megint? Nem értem :(

(#24030) LÁZ válasza omarion23 (#24029) üzenetére


LÁZ
addikt

ez tényleg érdekes, mintha vki élből visszaküldte volna

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24031) Dicker válasza omarion23 (#24029) üzenetére


Dicker
őstag

GUANGZHOU. Egy Budapest melletti település. :DDD

Visszaküldeni nem hiszem, hogy visszaküldték volna. Másik oldalon nem tudod megnézni a csomagkövetést? Hátha mást ír. Én úgy értelmezem, hogy vám alatt van. Bár lehet hiányos a nyelvismeretem. Értékéből adódóan megfoghatják a vámon?

[ Szerkesztve ]

(#24032) LÁZ válasza Dicker (#24031) üzenetére


LÁZ
addikt

más kereső nem dob semmit erre a csomagszámra, legalábbis az a 3, amit próbáltam..

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24033) Bodz válasza omarion23 (#24029) üzenetére


Bodz
nagyúr

El sem hagyta Kínát. Szerintem kár még izgulni.

[ Szerkesztve ]

(#24034) LÁZ válasza Bodz (#24033) üzenetére


LÁZ
addikt

:DDD , az csinos akkor

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24035) albinolynx válasza Bodz (#24033) üzenetére


albinolynx
őstag

Nem ismertem ezt az oldalt. Rákerestem 1-2 termékemre, érdekes:

2012.09.06 - feladva
......09.13. - elhagyta az első elosztó központot
......09.20. - beérkezett a pekingi központba
......09.21. - elhagyta a pekingi elosztó központot

Ergo Kínából ~15napig (2 hét) tartott míg kikeveredett. Nem tudom hogyan fog ez így vámkezeléssel együtt beleférni a 30 napba... Economy, nyomkövetős postázás.

Bocsánat, még nem is biztos, hogy kijutott (bár gondolom) - "Sorry postal server is down at this time. Please check later."

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#24036) LÁZ válasza albinolynx (#24035) üzenetére


LÁZ
addikt

érdekes, nekem mindig eljöttek a kinai cuccaim onnan 4-5 napon belül, még az ingyenpostások is, vicces.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#24037) Bodz válasza albinolynx (#24035) üzenetére


Bodz
nagyúr

Így fest, ha már kijutott.

(#24038) Bodz


Bodz
nagyúr

A DHL kicsit gyorsabb. :DDD

(#24039) albinolynx válasza Bodz (#24037) üzenetére


albinolynx
őstag

Még bent van, de ez semmi...

Van nekem is olyan, ami:
WēnZhōu - 8nap - Peking - 1nap - WēnZhōu - még aznap elhagyta ismét WēnZhōu-t.
Ez a csiki-csuki 19napba telt összesen eddig. 11napjuk van "lerakni a küszöbre"...
Szintén economy szállítás. :DDD

...és muszáj Kínából, mert itthon drágább, ráadásul ahonnan tudnám rendelni 3 hét szállítási időt ad meg.

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#24040) omarion23 válasza Bodz (#24038) üzenetére


omarion23
tag

Igen, a DHL ilyen. :)
Valamint az EMS-t szeretem még, mert annál nem vámolnak (legalábbis nekem)
DHL-nél meg mindig van vám, ha meghaladja azokat az összegeket.

De tényleg vicces, hogy ennyit kell kínában legyen...eddig nekem mindig gyorsan ideértek a csomagjaim, sose volt ilyen csiki-csukis probléma...de ez..és pont fontos lett volna.
De akkor várhatok még 1-2 hetet. Remélem a vámosok nem teszik rá a seggüket, és engedik tovább. :D

(#24041) norbee2244


norbee2244
senior tag

Eladással valaki foglalkozik? Kompletten postázással és egyéb ügyintézéssel kéne egy eladást lebonyolítani természetesen bő jutalékért. Egy kerékpár vázról lenne szó 2kg alatti csomag viszont méretileg nem kicsi. Vámot ilyenkor kifelé kell fizetni vagy miként megy ez? Aki esetleg csinál ilyeneket kérem privátban vagy itt keressen meg és leírok mindent.

(#24042) radi8tor válasza norbee2244 (#24041) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kifelé nincs vám. Te már megfizetted a termék vámját, ÁFÁ-ját, amikor megvetted az üzletben/akárhol.

⭐ Stella

(#24043) TheWich


TheWich
tag

Ma megjött egy csomagom, amiről már lemondtam hogy valaha is megjön.

A tény, hogy júli 30án fizettem érte és a mai napig számolva eltelt 59 nap.
Időben intéztem a case-t és még a 45 nap előtt visszakaptam a termék árát az eladótól. Aki azt mondta, hogy figyelem a postát és ha megkapom fizessem vissza neki.

Teendő? A borítékon az szerepel, hogy aug. 20 a postára adás dátuma. Tehát ez némi magyarázatot ad számomra, mert eddig minden termék megérkezett 30 napon belüli határidővel.

[ Szerkesztve ]

(#24044) radi8tor válasza TheWich (#24043) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az, hogy feladta, megkaptad, fizesd ki neki.
Előtte át akart vágni valószínűleg.

⭐ Stella

(#24045) TheWich válasza radi8tor (#24044) üzenetére


TheWich
tag

Megtörtént. Így volt jogos.

Még én fizettem rá akkor a boltra, mert a fee-t én állom, hogy az eredeti összeget megkapja. De nem egy eget rengető összegről van szó. De ami szomorú hogy közben rendeltem másikat már. ...
Amúgy fogadnia kell, hogy megtörténjen a tranzakció?

[ Szerkesztve ]

(#24046) HanaD


HanaD
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

A 22 eurós határt ismerem.
De mi történik olyan esetben, amikor dollárban van ráírva a csomagra az érték?
Milyen (és mikori) árfolyamon váltják át?
Valaki tudja a konkrét gyakorlatot?

Erre eddig sehol se találtam információt.

Illetve a másik.

"Total request"-tel összevont számlát utólag szét lehet bontani?
Van ilyen menüpont az eBay-en belül vagy ehhez írnom kellene az eladónak?

Több terméket vettem, és egy kicsit elszámoltam magam, jobb lenne, ha két csomagban érkezne.

Köszönöm

(#24047) radi8tor válasza TheWich (#24045) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen.

⭐ Stella

(#24048) TheWich válasza radi8tor (#24047) üzenetére


TheWich
tag

Akkor gyorsan fogadta. Pár percre rá a transactions listben már szerepelt. Először azt hittem frissítési gond van, de amikor 2 percig semmi, de kb. az 5 percben már szerepelt, akkor láttam.

Kíváncsi leszek ír-e majd valami választ. Mert írtam üzenetet is neki. Hogy az ígéret ....

(#24049) Predator2


Predator2
addikt

Hello

Elég vicces helyzetbe kerültem ma.
Reggel írta az ebay h vissza kapom a pénzem (kb 600ft) de viszont a postás hozta a kábelt is. Biztos voltam benne h akkor kapom majd meg ha megjön a kábel. Bár az meg "sérült is" [link] és [link]

Ilyenkor mit csináljak illetve ti mit csinálnátok?

Üdv

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#24050) Dicker válasza Predator2 (#24049) üzenetére


Dicker
őstag

Tartsd meg a pénzt. Legalább nem kel vacakolni a hibás termék visszaküldésével. Amúgy ez nem egy eget rengető hiba. Kitudod egyengetni.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.