Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) radi8tor válasza HollyBoni (#59000) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kell aláírás a csomagokhoz.

⭐ Stella

(#59002) HollyBoni válasza radi8tor (#59001) üzenetére


HollyBoni
veterán

Megrendeltem a futárt, meglátjuk.

Volt már fura sztorim eBay-en, akkor is gyanakodtam kicsit. Kaptam egy levelet postázok e Oroszországba, mondom igen, de 30 ezer forint, ami majdnem annyi volt mint a termék ára. Azt írta a vevő semmi gond, és megvette a terméket. Fürgefutárt megrendelem, erre másnap hívnak hogy csak cégeknek szállítanak Oroszországba, magánszemélynek nem. Megírom a vevőnek, azt mondta adjam fel sima postán, ami 10 ezer forinttal olcsóbb. Feladtam, mondtam utalom vissza a különbséget (~10 ezer ft) erre mondja hogy nem kell, tartsam meg. :D

[ Szerkesztve ]

(#59003) lupus_l válasza lupus_l (#58950) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Gyanús, hogy olvassák a NAV-nál a fórumot. Kellett itt panaszkodnom, egyből megmozdult a csomag ;)

(#59004) V/ válasza lupus_l (#59003) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem függ tőle. A megérkezéskor a postás bemutatja a vámosnak, az jóváhagyja, azután megy a postai kézbesítésre. Ha sok a csomag, kevés a vámos lassú a folyamat. Hivatalosan 14 nap lehet egyébként.

(#59005) sunsun2


sunsun2
tag

Sziasztok!
Egy kérdés.
A fiam rendelt pár dolgot,de valahogy eltüntette a vásárlási előzményekből.Hogyan tudom megnézni,hogy mik azok?

(#59006) havri1 válasza sunsun2 (#59005) üzenetére


havri1
félisten

Mikor rendelte? A listázási módoknál különböző intervallumok vannak. Ha úgy sem, akkor bug. Sajnos nálam is van 1-2 termék, ami eltűnt.
Emailban vannak max meg.

havri

(#59007) Morzsibácsi válasza havri1 (#59006) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Én 2-3 rendelésenként nyomok egy print screen-t :D Nem mentegetem a listát. Elteszem így,aztán akármikor minden adatot vissza tudok nézni róla.Emailban biztos,hogy megvannak.

(#59008) DJ. Ru$y válasza havri1 (#59006) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Vagy el lett rejtve, orders menüben van 2 radio button: "Not hidden" "Hidden" át kell pöttyinteni Hidden-re, ott is lehet simán.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59009) ZsoltG60 válasza ZsoltG60 (#58946) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Erről lekéstem... az árat bármikor át tudja írni az eladó? tegnap még csak 7.95 $ volt ma meg már ötszörös áron van :Y :W

[link]

Lumia 950XL

(#59010) hossszú válasza hossszú (#58943) üzenetére


hossszú
őstag

Megérkezett az egyik késlekedő csomagom. :)
Most nézem azért az ebay-n azért van egy kis kavarodás, az adott termék egy ssd volt. Megrendeltem az Egyesült Királyságból az eladó kínai székhelyű viszont a dobozon csak és kizárólag Deutsche Post cimkék vannak németországi feladási címmel. Ugye nem kell nekem mindent érteni. :) Az i-re a pontot a magyar posta tette fel. A csomagot tegnap akarták kézbesíteni de nem voltam otthon. Értesítőn, holnap azaz ma 14-16 óra között újbóli kézbesítés, itthon voltam végig, három negyed ötig semmi. Ügyfélszolgálat telefon, csomagszám, a hölgy közli háromnegyed háromkor kézbesítették. :Y Nekem ugyan nem, jó utána jár, majd hív. Öt órakor megjelenik a postás kezembe nyomja a csomagot és elhúz, se aláírás semmi.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#59011) HollyBoni válasza hossszú (#59010) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem csak a posta ilyen. Múltkor GLS jött volna felvenni egy csomagot, nem jöttek, megnézem a tracking-et, erre azt írják nem voltam elérhető... Ami érdekes mert egész nap volt itthon valaki, engem meg nem próbáltak telefonon hívni.

(#59012) gyalu 1


gyalu 1
aktív tag

Üdv! Van egy rendelésem, ami nem érkezett meg (feb.10 volt a határidő) Ma írtam az eladónak, hogy nem jött meg a cucc. Nem válaszolt. Most nyitottam egy Case-t, refundot kértem. Mennyi az esély rá, hogy visszakapom a pénzemet?

(#59013) Morzsibácsi válasza gyalu 1 (#59012) üzenetére


Morzsibácsi
tag

Szinte 100%. Nekem nagyon ritkán,de van ilyen.Utánanéznek minden úgy van-e,ahogy állítod,és álltalában ennyi.December végén volt egy ilyenem,a jelzésemtől számított másfél napon belül,vissza is kaptam a pénzem.Mondjuk annyi,hogy pár nappal többet szoktam várni,és közben többször megpróbálom elérni az eladót.

[ Szerkesztve ]

(#59014) gyalu 1 válasza Morzsibácsi (#59013) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Köszi. Akkor reménykedem :)

(#59015) HollyBoni válasza gyalu 1 (#59012) üzenetére


HollyBoni
veterán

Kínai csomag? Mikor lett feladva?

Volt már hogy több mint egy hónapig nem jött meg egy csomag kínából, kértem refundot, erre rá 2 napra megjött...

(#59016) havri1 válasza gyalu 1 (#59012) üzenetére


havri1
félisten

Én is vártam volna még. Simán megérkezhet napokon belül.
Kínából a 60 napot illik kívárni. Védelem vastagon él.

havri

(#59017) somnia válasza gyalu 1 (#59012) üzenetére


somnia
őstag

...nem kapkodsz egy kicsit? Ma írtál és nem válaszolt?...azta...

[ Szerkesztve ]

(#59018) gyalu 1 válasza HollyBoni (#59015) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Elméletileg Szingapúrba adták fel jan. 6-án.

(#59019) HollyBoni válasza gyalu 1 (#59018) üzenetére


HollyBoni
veterán

Háát... Én vártam még volna.
De ha sikerül a refund és mégis megjön a csomag én visszaküldeném a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#59020) havri1 válasza HollyBoni (#59019) üzenetére


havri1
félisten

Ez alap, remélem neki is.
Maximum kér egy új bekérőt paypalon, és nem kell uzalgatni.
Ezt amúgy érdemes a case-be is beleírni.

havri

(#59021) gyalu 1 válasza HollyBoni (#59019) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Természetesen visszafizetem, ha közbe megjön. Nem ezen a pár ezer forinton fogok meggazdagodni.

(#59022) Ithlos23


Ithlos23
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ez a termék kb. mennyibe kerülne mindennel együtt mire Mo.-ra ér? Én olyan 46e-nek számoltam.

http://www.ebay.com/itm/LEGO-Star-Wars-Episode-I-Trade-Federation-MTT-7662-/322004532963?hash=item4af8f73ee3:g:hx4AAOSwe7BWu1Cd

Előre is köszi a válaszokat! És bocs ha hülye kérdés, de kezdő ebay-es vagyok! :)

[ Szerkesztve ]

(#59023) DJ. Ru$y válasza Ithlos23 (#59022) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Árfolyamtól függően 45-48e Ft körül, és semmit nem kell már rá fizetned, mert kifizetsz mindent eBay-en keresztül.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59024) Ithlos23 válasza DJ. Ru$y (#59023) üzenetére


Ithlos23
csendes tag

Vámot se?

(#59025) somnia válasza DJ. Ru$y (#59023) üzenetére


somnia
őstag

...ez csak akkor igaz, ha buy it nowval veszi meg!..

(#59026) somnia válasza Ithlos23 (#59024) üzenetére


somnia
őstag

....azt már kifizeted az eladónak...

(#59027) Ithlos23 válasza somnia (#59026) üzenetére


Ithlos23
csendes tag

Köszi.

(#59028) DJ. Ru$y válasza somnia (#59025) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nyilvánvaló, hisz az általa számolt ár sem a bid-es értékkel jött ki. ;)

Ithlos23
Shipping-gel fizeted a szállítást, ezzel ("Import charges:$25.77 (amount confirmed at checkout)") pedig a többi költséget.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59029) V/ válasza Ithlos23 (#59022) üzenetére


V/
Topikgazda

Legközelebb ezt így csináld.
Van ez a link amiről írsz:
http://www.ebay.com/itm/LEGO-Star-Wars-Episode-I-Trade-Federation-MTT-7662-/322004532963?hash=item4af8f73ee3:g:hx4AAOSwe7BWu1Cd

A hsz beíró ablak alatt van ez a sor, utolsó előtti a Link, írd be a szöveget, mondjunk Erről van szó, jelöld ki és kattints a Link gombra, oda másold be az elérhetőségét és már jobban fog kinézni a hsz-ed.

Pl:
Olyan kérdésem lenne, hogy ez a termék kb. mennyibe kerülne mindennel együtt mire Mo.-ra ér? Én olyan 46e-nek számoltam.
Erről van szó
Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#59030) HollyBoni válasza DJ. Ru$y (#59028) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ezt nem igazán értem, hogy tudod kifizetni az eladónak a vámot? :F

(#59031) V/ válasza HollyBoni (#59030) üzenetére


V/
Topikgazda

Benne van a vételárban az a Import charges, akivel küldi, az a vámolást (áfa fizetést) is lerendezi. Mivel Global Shipping Program keretében küldi, az eBay megbízottja a Pintney Bowes cég végez minden dolgot a szállítás keretében, ha fizetsz, akkor látni is fogod, hogy két irányba megy a pénzed a Paypalről.

[ Szerkesztve ]

(#59032) DJ. Ru$y válasza HollyBoni (#59030) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ahogy V/ leírta, annyival kiegészíteném, hogy beléptetik egy másik EU tagállamba, ahol fizeti ez a bizonyos cég a dolgokat a termékre, onnan továbbküldik ide, de onnantól már EU-s cucc, nem kell rá fizetned semmit.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59033) faki_ válasza DJ. Ru$y (#59028) üzenetére


faki_
senior tag

Egy kérdés felmerült bennem a konkrét árunál: mire vonatkozik az ott leírt "Import Charges"? Láttam aukciókat, ahol jelezték is, hogy ez a költség az aktuális licittől függ, így logikus. Itt is van, ha nem is jelentős különbség az induló ár és a villámár között. Lehet tévedek, de szerintem itt az induló árra értendő "Import Charges" van feltüntetve és magasabb licitnél, villámárnál ez akár több is lehet kicsivel. Vagy tévedek? :F

(#59035) Miles válasza faki_ (#59033) üzenetére


Miles
aktív tag

Csak az Áfa miatt is változhat a végösszeg.

(#59036) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

rendeltem egy cuccot nem érkezett meg.
megadott határidő lejárta után másfél héttel, mondom jelzem nekik.
Ebayen irtam az eladónak utalja vissza a lovét.

Erre ezt a választ kaptam:
Ha jól értelmezem itt több opció is felmerül, említi a visszafizetést is, csak akkor hogy érvényesítsem, irjak neki újra?

Seller's message:
"Sorry for the inconvenience caused to you.1) The logistics company noted us, your item was delayed on the way.2) In order to protect your buyer right, we will refund you the money.If we reship to you by airmail service, then it will takes about 30 days on shipping, it would pass the protection day of eBay.So we suggest we refund you first, you can reorder from us, then you will get 45 days buyer protection again, it will beneficial for you.Do you agree?3) If any question, please contact us before leaving negative/neutral feedback, we will provide a satisfied solution to you.Appreciate for your understanding.Best regards,"

If you're satisfied with this solution, you can let the seller know by sending a message in the Resolution Center. If you don't want to accept this offer, we encourage you to send the seller a message with solution that you'd be happy with.

You can also view the details of this request in the Resolution Center.

風林火山

(#59037) V/ válasza Shingen (#59036) üzenetére


V/
Topikgazda

Dönts el a pénzt kéred vissza vagy újra küldést választasz. a lényeg röviden. Én még nyugodtan várnék 1 hetet.

(#59038) Shingen válasza V/ (#59037) üzenetére


Shingen
addikt

Ok, köszi!

風林火山

(#59039) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!
Mi a tapasztalat, a Mo-ról visszaküldött, postán feladott csomag mennyi idő alatt ér vissza?
Én 2015.12.21-én adtam fel, még mindig azt írja a nyomon követés, hogy szállítás alatt, de már a célországban van majdnem 1 hónapja.
Shenzhen-be lett feladva.
Előre is köszönöm :R

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#59040) havri1 válasza sgery (#59039) üzenetére


havri1
félisten

Én egyszer küldtem csak vissza shenzenbe, de alig 2 hét alatt átvették.

havri

(#59041) sgery válasza havri1 (#59040) üzenetére


sgery
őstag

akkor lehet elhagyták?
Egyáltalán a magyar posta nyomon követő oldala kiírja ha célbaért?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#59042) havri1 válasza sgery (#59041) üzenetére


havri1
félisten

[link]

havri

(#59043) HollyBoni válasza sgery (#59041) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hááát... Én az ilyen sima levélcsomag követésében nem igazán bízok, főleg Európán kívülre. Még ha ajánlott elsőbbségi levélcsomagot adok fel Európán kívülre akkor sem szokott működni a követés.

17track-et használom én is de legtöbbször az sem ír semmit.

[ Szerkesztve ]

(#59044) havri1 válasza HollyBoni (#59043) üzenetére


havri1
félisten

Én mindent kértem rá. levélként ment egy SD. Nemzetközi nyomkövetés, elsőbbségi, tértivevény stb. Mondta a nő, nemzetközi levél mind elsőbbségi, és ha ajánlva adom fel, követhető. Alább a link. 1075 ft volt 2 éve.

[ Szerkesztve ]

havri

(#59045) HollyBoni válasza havri1 (#59044) üzenetére


HollyBoni
veterán

Tudom hogy elvileg követhető, viszont hetente adok fel európán kívülre ajánlott elsőbbségi levélcsomagokat, és szinte sosem működik a követés. USPS tudom hogy megszüntette a magyar csomagok követését, de pl ausztráliába vagy kanadába sem szokott működni. Európán belül szinte mindig ok. Drágább szolgáltatásoknál pl EMS működik minenhol a követés.

Mondjuk vicc ez hogy minden nemzetközi levél elsőbbségi, és pl. USA-ba 15-20 nap szállítási idő az átlag. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59046) havri1 válasza HollyBoni (#59045) üzenetére


havri1
félisten

Hozzáteszem, én se értek hozzá, meg a nő is csak kamillázott, amikor a címet elolvasta :)
Ausztrália meg USA elég necces nyomkövetés terén ha jól tudom..

havri

(#59047) HollyBoni válasza havri1 (#59046) üzenetére


HollyBoni
veterán

USA-ba nem működik tavaly október óta, mert az USPS egy nagy troll.

Ausztráliába és Kanadába eddig soha nem működött még nekem. De akkor mondják azt hogy nem működik, nem is értem minek adnak ilyenkor követési számot a csomagnak...

Na meg ugye elsőbbségi és ajánlott, karácsony tájékán egy csomó csomagot adtunk fel USA-ba, és egy rakat ember írt nekem 40-45 nap után hogy hol a csomagja, nekem meg fogalmam sem volt mivel nem működik a követés. Kíváncsi vagyok, hogy mi lenne akkor ha tényleg eltűnik a csomag, fizet e posta. Mivel nem működik a követés nem tudom igazolni sehogy hogy nem érkezett meg.

[ Szerkesztve ]

(#59048) havri1 válasza HollyBoni (#59047) üzenetére


havri1
félisten

Ha biztosítva van, akkor fizetnie kell.

havri

(#59049) V/ válasza HollyBoni (#59047) üzenetére


V/
Topikgazda

USA-ba nem működik tavaly október óta, mert az USPS egy nagy troll.
Ha kerestetsz a magyaroknál, akkor tudják az ajánlott ragszám alapján megmondani, hogy mi van vele, tehát végül is nyomon követhető maradt és nyugodtan fel lehet adni.
Valójában a Magyar Posta nem hajlandó a nyomkövetési számot olyan formában átadni, hogy az USA Posta meg tudja jeleníteni, el kell olvasni a valódi tájékoztatást, nem azt amit a Magyar Posta hablatyol. Némi ráfordításba kerülne, ezért van az ha Nemzetközi EMS-el küldöd az 1 kg-os küldeményt akkor az követhető általad is, de az a különbség hogy ez normál ajánlottként 5215 Ft lenne, míg a "nyomkövetős" verzió 12825 Ft.
Maradjunk annyiban, hogy ez inkább a Magyar Posta lehúzós stratégiája.

És minden hova küldhetsz ajánlott küldeményt, mert mindegyik posta könyveli, csak nem "látjuk" direkt.

[ Szerkesztve ]

(#59050) HollyBoni válasza V/ (#59049) üzenetére


HollyBoni
veterán

Elolvastam az USPS oldalán a közleményt. Nekem az a fura, hogy egyik napról a másikra hirtelen nem működött a követés. Október előtt majdnem mindig működött, utána pedig bejelentette az USPS hogy pár ország köztük MO nem tesz eleget valamilyen követelményeknek. De mégis mi változott, előtte miért működött?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.