Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) Fancy-boy válasza radi8tor (#30000) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Én úgy tudom, már nem kell beleírni a "vámos szöveget".
Mivel az ebay szabályzatba bekerült, hogy ezért az eladót semmiféle kötelezettség nem terheli.

(#30002) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

eBay automatically add a customs notification message to the Item page for international transactions, under international shipping details. You no longer need to include a customs message in your listing description. Feedback will qualify for removal if the sole source of discontent in the Feedback comment is import duties or customs delays. All related DSRs will also be removed from your seller performance rating.

Na csak megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

(#30003) Arian válasza hidroponi (#29993) üzenetére


Arian
csendes tag

Köszi mindenkinek! Ha mondjuk az ő javára döntenek, vissza fogja küldeni a ruhát? Ha igen, ki fizeti a postaköltséget? Ha nem, akkor jobb lenne a döntés előtt megegyezni vele, hogy ne bukjak többet a kelleténél.
Ezt viszont azért nem ajánlottam fel, mert úgy érzem, nem én vagyok a hibás.
Nem tudom mi lenne a jobb...

(#30004) Donnos


Donnos
tag

Sziasztok!
Ebayen rendeltem egy kabátot angliábol amit a GLS cég hoz ki.
A nyomonkövetésnél ezt írja

3/15/13 12:30 PM Inbound to GLS location Germany
3/20/13 6:22 PM Stored Hungary Alsónémedi
3/20/13 6:21 PM Not delivered because consignee not in Hungary Alsónémedi
3/20/13 10:09 AM Not delivered because consignee not in Hungary Alsónémedi
3/20/13 7:43 AM Out for delivery on GLS vehicle Hungary Alsónémedi
3/20/13 6:14 AM Inbound to GLS location Hungary Alsónémedi
3/20/13 12:47 AM Inbound to GLS location Hungary Alsónémedi
3/21/13 5:02 AM Stored Hungary Alsónémedi

Ez mit jelent pontosan? Fel kell hívnom őket vagy ez normális? Előre is köszönöm!

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#30005) Fancy-boy válasza Arian (#30003) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szerintem ebből már tuti nem jössz ki jól.
Hogy miért?
Mert a vevőnek joga van elállni a vásárlástól, akkor is, ha már megkapta a terméket.
Ez benne van az Ebay szabályzatában.

Megmondom mit kellett volna csinálnod:

Belekellet volna írnod a termékleírásba, hogy a visszaküldés költsége a vevőt terheli.
Olyat nem írhatsz, hogy nincs "return".
Ez törvényileg kötelező. Ráadásul egy csomó vásárlót veszítesz, ha nincs "return policy"-d.
Ebbe bele kell írni a feltételeidet. Hány napja van visszaküldeni, stb...

Így most neked kell állnod a postát:

"In general, the seller is obliged to pay for the return postage & packaging unless they have specifically stated in their returns policy that they require the buyer to pay for it"

Ha tudsz angolul bővebben: [link]

[ Szerkesztve ]

(#30006) mukibuci válasza Fancy-boy (#30005) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Returns:
No returns accepted

ilyet gondolom nem viccből lehet beállítani :F Legalábbis remélem :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#30007) Fancy-boy válasza mukibuci (#30006) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mert egyes termékeknél nem lehet. Például romlandó.
De tévedhetek is :D
Én csak azt mondtam, amit valamennyire sikerült kibogarásznom. Sajnos néhol elég kacifántos az Ebay szabályzata és az angolom meg nem a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#30008) mukibuci válasza Fancy-boy (#30007) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

én ezzel kezdtem a termék felrakásakor, nekem aztán ne küldözgessék vissza ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#30009) TESCO-Zsömle válasza Fancy-boy (#30007) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Német bay-en összes magánszemély csak így árul. (Ez egy privát eladás, ezért nincs se garancia, se visszatérítés, se reklamáció.)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30010) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Kib@szott GLS-el tele a tököm. Ezt nézzétek. Megjött az új kijelzőm.

Majdhogynem félbe volt hajolva a doboz. Mondtam a csókának, hogy én bizony ezt itt kinyitom, addig senki sehova. Kijelző kuka. Most szétb@sz az ideg, úgyhogy a többit később leírom. Jegyzőkönyv készült, és felhívtam a főnököt is, aki simán idiótának akart nézni.

Valaki komolyabb angol nyelvtudással ha tudna segíteni ezt prezentálni az eladónak azt megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#30011) radi8tor válasza SUPREME7 (#30010) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az eladó tehet a dologról egyértelműen. Nem úgy csomagolta be, ahogyan egy törékeny terméket kellene.
Legalább törékeny áruként volt feladva?

Angol: [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#30012) SUPREME7 válasza radi8tor (#30011) üzenetére


SUPREME7
őstag

A futár is ezzel jött, hogy nem törékenyként lett feladva. De most komolyan, ha nem törékenyként van feladva rugdosni, dobálni kell? Mert ez garantálom, hogy komolyabb fizikai ráhatás miatt néz ki így és nem azért mert normális módon lett kezelve.

(#30013) randras válasza SUPREME7 (#30010) üzenetére


randras
veterán

:(

(#30014) radi8tor válasza SUPREME7 (#30012) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kezelnek semmilyen küldeményt hímestojásként, csak azokat amelyik tele van ragasztva fragile matricával.
Mivel ezen egyet sem látni, ezért nem róható fel rossz bánásmód a futárcégnek. Ezt neked és a feladónak is meg kell értenie.
Bele sem kezdenék semmilyen vitába a futárcéggel, mert semmi esélyed.

Kis olvasnivaló: [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#30015) Hintalow válasza SUPREME7 (#30012) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ez egyértelmű csomagolási hiba, nem is kicsi (jól látom, hogy nincs is dobozban, csak valami nejlon van körülötte?)
Nem kell a futárnak dobálnia, elég ha depózás során mondjuk két különböző magasságú csomagra rakják rá, aztán finoman még ráhelyeznek egy 20-30 kilós csomagot, úgy hogy a széle a kijelző közepét nyomja.
És ha nem törékenyként utazik, akkor nem lehet kikerülni, hogy mondjuk a kocsiban egy fékezéskor beesen két durvább csomag közé, aztán a következő fékezéskor/gyorsításkor...
(Amikor anno monitorszervízben dolgoztam, volt hogy a futár autójában 2-3 olajoshordó, és egy zongora társaságába pakoltuk a moncsikat. Oda bizony elkélt a csomagolás.)

De ha ezt így adták fel, azt eszméletlen pancserség, ez egy félméteres leejtéstől is széttörhetett volna (na jó nem ennyire)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#30016) faresz5 válasza SUPREME7 (#30012) üzenetére


faresz5
senior tag

nem voltál még szortírozó üzemben. Konkrétan a postán diákokkal szortíroztatnak diákmunkában, akik előszeretettel fociznak a küldeményekkel, arról nem is beszélve,hogy a szalag végén senki nem kapja el, hanem a gravitációra bízzák. Ha nincsen normálisan becsomagolva, illetve megjelölve,hogy törékeny, akkor sajnos nagy eséllyel sérülhet.

[ Szerkesztve ]

(#30017) bul07 válasza SUPREME7 (#30012) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát bizony a futárcégek így bának a csomagokkal, nem egyszer látam hogy a futár srác csak úgy dobája a csomagokat miközben keresi az enyémet
Meg gondolhatod a kocsiba is az egyik oldalról másikba gurulgál míg szálguldozik az egyik helyről a másikba
Netten elég videót látni hogy hogy bánnak a csomagokkal, mondjuk Fedex szóra elég rákeresni megdöbentő felvételeket találni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30018) SUPREME7 válasza Hintalow (#30015) üzenetére


SUPREME7
őstag

Dobozban volt körbetekerve ilyen buborékos lappal, katt a képre és ott a többi kép. (A doboz nem volt szakadt, csak így sikerült kibontani, mivel körbe volt ragasztva)

Remélem, hogy az eladóval sikerül ezt rendezni. Akkor az előző kijelzőnek mázlija volt ezek szerint, mert az sértetlenül átjött. Viszont akkor is baromi bosszantó.

De azért a GLS se semmi. Újrairattam a futárral a jegyzőkönyvet, mert ráíratta a főnöke vele, hogy külsérelmi nyom nem volt látható rajta. Mondtam, hogy én ezt alá nem írom, ebben a formában mert egyértelműen deformált volt, ezért is bontottam ki ott. Aztán a főnökúr azt hitte nem hallom mit mond a srácnak a telefonba, mert azt mondta neki, hogy akkor azt a kib@szott mondatot ne írd bele és kész csak, hogy sérült volt a cucc. Aztán közbeszóltam, hogy hallom ám, nem vagyok idióta, vagy azt írja bele, hogy már külsőleg sérült volt, vagy baromi nagy balhét csapok. És végül a főnök is visszavett arcból és mondta, hogy írja bele. De ezek szerint akkor kitörölhetem vele a seggem, és az eladónak reklamálhatok.

Ha valaki esetleg segítene ezt angolul megfogalmazni azt megköszönném, csak, hogy ne írjak baromságot az eladónak. Annyira nem vagyok penge angolból.

[ Szerkesztve ]

(#30019) DJGABI


DJGABI
addikt

PayPal refundnak hogy kéne megjelennie? Kaptam üzenetet eladótól is, meg PP-tól is hogy megvolt a refund, az oldalon is azt írja, hogy "Refunded". De az egyenlegem változatlan, mind PP oldalán, mind a bankszámlámon....

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#30020) pepe091 válasza DJGABI (#30019) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Majd a bankszámládra fog menni, de ez beletelik 2-3 munkanapba.

(#30021) bul07

*belül...

[ Szerkesztve ]

(#30021) bul07 válasza DJGABI (#30019) üzenetére


bul07
nagyúr

3-4 napon bellűl megjelenik a számládon

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30022) Fancy-boy válasza TESCO-Zsömle (#30009) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Igen, akkor valószínűleg csak a Business-seller-re vonatkozik.

(#30023) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Írtam az eladónak, remélem érthetőre sikerült. Viszont szerintetek mennyire vagyok jó helyzetben ebben az esetben? Ugyebár ennek az előzménye, hogy küldött már egy kijelzőt, ami rendben megjött, működött, majd nem sokra rá megadta magát. Viszont már kapott pozitívat. Írtam neki, hogy behalt a kijelző, hogy működik a garancia, és megegyeztünk, hogy küld egy másikat kb postaköltség árban és akkor nem kell visszaküldenem. Ugyebár ezt közvetlenül fizettem a paypal-omról az övére, tehát ennek nincs nyoma az ebay-en csak a paypal historyban. Mennyire hisztizhetek neki, hogy küldje vissza az egész pénzemet vagy küldjön egy újabb kijelzőt, ezúttal törékenyként feladva, és én erre már egy büdös forintot nem adok, mivel nem az én hibámból állunk így?!

Mondhatja azt, hogy tulajdonképpen kapjam be? Vagy tudok az ebay-hez fordulni, mivel garanciális a kijelző? És én kifizettem a garanciális cserét tulajdonképpen.

(#30024) novoszath


novoszath
senior tag

egy véletlen leadott rendelést miként lehet törölni mert egyik ismim belenyúlt az ebay-embe és rendelt v.mit és ezt miként lehet törölni mert a pénzt nem is tuddják le vonni a kártyámrol

de közbe meg magamnak is rendeltem cuccot és még nem érkezett meg a csomag vajon össze függhet a két dolog?

előre is köszönöm aki tud segíteni Fontos csomagot várnék

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#30025) sirdond válasza SUPREME7 (#30023) üzenetére


sirdond
őstag

uh, hát ez így elég kényes helyzet szerintem. az hogy nem ebay-en keresztül intézted gyakorlatilag annyit jelent,hogy már csak az eladó jóindulatában bízhatsz.szerintem, ha elküldöd neki a szállító által készített jegyzőkönyvet és látja, hogy nem csak át akarod verni, akkor talán van esélyed a jóindulatára. bár kérdés,hogy mekkora cég és mekkora kiesés neki elküldeni még egyet, illetve tud/van e kedve foglalkozni az egésszel. nem akarlak elkeseríteni,de én nem látok sok esélyt.

(#30026) radi8tor válasza SUPREME7 (#30023) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

eBay-hez tudsz fordulni, ha a megadott időn belül pusztult el a kijelző.
Az az ő baja, hogy nem eBay-en keresztül küldte neked, mert most küldhet még egyet.

⭐ Stella

(#30027) sirdond válasza novoszath (#30024) üzenetére


sirdond
őstag

írsz az eladónak, hogy önhibádon kívül történt a dolog és legyen kedves törölni.

ugyanonnan rendelted,ami neked kellene? elvileg van combined shipping, de ha csak nem kéred,akkor nem szokták csinálni maguktól. mikor rendeltél, mikor jár le?

(#30028) SUPREME7 válasza sirdond (#30025) üzenetére


SUPREME7
őstag

Persze, csatoltam fényképet a jegyzőkönyvről is, bár nem tudom mennyit ért belőle, és persze amiket nektek is mutattam. Szerintem egyértelmű, hogy nem átverésről van szó. Felhívtam a GLS-t, hogy most akkor ők ebben az esetben mit tesznek, visszaküldik-e az eladónak a cuccot, mert akkor azt írom neki, és azt mondták egyelőre a "kárügy" vizsgálja a dolgot, és majd értesítenek, de valószínűleg igen visszaküldik.

Úgyhogy azt se mondhatja, hogy megtartottam a kijelzőt. A buborékos lapból ki se csomagoltam, mert már egyértelmű volt, hogy kuka.

radi8tor1: Remélem neked lesz igazad, és ha szarakodik akkor tudok "fenyegetőzni" az ebay-el. 6hónap garancia volt rá és 2hét után halt be. Arról is küldtem neki egyértelmű képeket, tehát nem is volt kérdés, hogy garanciába megoldjuk, úgyhogy remélem most is korrekten kezeli majd a dolgot. Nem ma kezdte szóval reménykedem.

Positive Feedback: 98.9%
Feedback score: 517501

(#30029) W1


W1
senior tag

Hogy tudok bekerülni a topic leírásba? Én is szívesen segítenék vásárolni itt az embereknek.

(#30030) radi8tor válasza W1 (#30029) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már benne is vagy. Egyébként itt kell jelezni az ilyen összefoglaló frissítési kéréseket: [link]

⭐ Stella

(#30031) tigerscorpio válasza gregorik (#1) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

motorhoz rendeltem kínábol cuccokat, és max 1,5 héten bellül meg is jött
kínábol.

le a kalappal. volt, hogy több idő de érthetö az is

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#30032) W1 válasza radi8tor (#30030) üzenetére


W1
senior tag

Köszi!:R

(#30033) faresz5 válasza SUPREME7 (#30028) üzenetére


faresz5
senior tag

lehet tudni az eladó nevét? (link), ha már ilyen problémás.

(#30034) SUPREME7 válasza faresz5 (#30033) üzenetére


SUPREME7
őstag

(#30035) tegyu


tegyu
csendes tag

Sziasztok!

Annak mi oka lehet, hogy egy eladó maga kezdeményez ügylet zárást?
Konkrétan:
xyz recently opened a cancel transaction case for an item you recently purchased.
Reason for cancel transaction request: The seller did not provide a specific reason.

Lehet rosszul gondolom, de bennem az merült fel, hogy esetleg nem akar jutalékot fizetni?

(#30036) randras válasza tegyu (#30035) üzenetére


randras
veterán

Teljesült a tranzakció?

(#30037) radi8tor válasza tegyu (#30035) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Eladta közben máshol a terméket vagy túl olcsón nyerted meg. Mindkettő előfordulhat.

⭐ Stella

(#30038) krisztian7


krisztian7
tag

Rákerestem a topikban, de eddig nem találtam hasonló kérdést. Kishazánkba nem igazán éri meg sajna rendelni most a dolgokat a vám+áfa miatt. De lenne egy ismerősöm Ausztriában, aki át tudná venni a csomagokat. Egy dac-ot szeretnék rendelni vagy Kínából vagy Kanadából jönne. Értéke kb 150Euro.
Ausztriában is olyan szigorúan ellenőrzik a csomagokat mint itthon?

(#30039) Melack válasza krisztian7 (#30038) üzenetére


Melack
veterán

Erről a helyi szabályok tudóit kell megkérdezni. Lehet, hogy ott sem jobb, de lehet, hogy valamivel jobb.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#30040) tegyu válasza randras (#30036) üzenetére


tegyu
csendes tag

A termék megjött. De az értékelés se az ő, se az én részemről nem történt még meg.

(#30041) randras válasza tegyu (#30040) üzenetére


randras
veterán

Akkor nemtom. Talán... kérdezz rá.

(#30042) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Mástól is kértek már személyi igazolvány másolatot?
Ma feltöltöttem az első termékemet, erre leszedték.
Több órát szerkesztgettem, remélem ilyenkor nem tűnt el véglegesen.

(#30043) radi8tor válasza Fancy-boy (#30042) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Újonc eladóként kicsit bizalmatlan veled eBay.
Küldd el nekik, amire szükségük van.

⭐ Stella

(#30044) DJGABI válasza pepe091 (#30020) üzenetére


DJGABI
addikt

+ (#30021) bul07 basszus, épp csak kiírtam, kb rá egy órára meg kaptam is az sms-t hogy megjött a refund... :))

:R

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#30045) bul07


bul07
nagyúr

Szerintetek normális az hogy ez RB035002228CN 10napja nem változik
2013.03.11 17:33
Item information :
Küldemény felvéve / Item accepted

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30046) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Nos, írt az eladó, de úgy látom nem lesz egyszerű.

Sorry for all the inconvenience.For this issue,how about we refund 20% to you as compensation?And you can keep the items,because it is troublesome for you to return.:)

Egyrészt a 20%-al kitörölhetem, másrészt meg át se vettem a cuccot. Még egy lehetőséget adok neki, de ha nem hajlik rá akkor írok az ebay-nek, max elhajtanak a fenébe.

(#30047) randras válasza SUPREME7 (#30046) üzenetére


randras
veterán

Szerintem direkt szar kijelzőt adott fel neked, és hagyta széttörni. :)

(#30048) SUPREME7 válasza randras (#30047) üzenetére


SUPREME7
őstag

Kösz :D Egyébként az előző is így jött, azon se volt törékeny matrica, de az ideért rendben.

(#30049) bul07


bul07
nagyúr

Tipikus vatera [link] [link] [link]
Ara nem veszi a fáradságot hogy magyar leírást csináljon , vagy saját képet készítsen(bár ez nehezen menne mert semmi nincs raktáron)

Remélem ezeket megfogja a NAV , ma reggel is nyilatkozott Linczmayer Szilvia adószakmai szakértő, NAV hogy fokozottan ellenőrizni fogják őket, fentebb linkelt vaterás eladók is biztos tesznek számlát a csomagba mikkor egyből Kínából rendeli meg a vevőnek

[számláló eltávolítva] Nem kérünk ilyeneket, köszönöm!

[ Módosította: radi8tor ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30050) TESCO-Zsömle válasza bul07 (#30049) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Képeken azok a tört fehér kockák a legjobbak, amivel a vízjelet kitakarták.

Sub-Dungeoneer lvl -57

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.