Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) kiro4444


kiro4444
tag

Tegnap megkaptam a telefonom. Ki volt bontva a csomag, még a telefon doboza is.....Gond nincs, csak furi, hogy ennyire szétszedték. Ez normális vagy cuccot kerestek?:)

(#41002) Atomgeszi válasza randras (#40994) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Minden kombinációt próbáltam, mindegyikre pirosat ír ki..
+3620
003620
3620
0620
(+36)
(36)
Semmit nem evett meg.

(#41003) Degeczi válasza Atomgeszi (#41002) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ott az egyértelmű üzenet: "Only Australian 10-digit mobile phone numbers, excluding the country code, are accepted"
(mondjuk nem meglepően, hiszen az ilyen játékok általában lokálisak, nem nemzetköziek)

(#41004) V/ válasza #58219008 (#40983) üzenetére


V/
Topikgazda

A csomagra írt adatok alapján nem lehet vámeljárást lefolytatni. A téma összefoglalóban minden információ le van írva, a Printscreen azért nem elég. Minden fizetésről lehet nyomtatni igazolást (PayPal visszaigazolás, bankszámla uttalás, bankkártya terhelés) és azt kérik. Nem önbevalló a dolog. Ha már okmány bekérés, akkor nincs értelme trükközésben gondolkozni, ki kell fizetni az ÁFÁ-t, a szerencse forgandó. A Posta 1500 Ft-ot kér.

[ Szerkesztve ]

(#41005) kiro4444


kiro4444
tag

Segítség kéne. Elvileg kaptam vissza az eladótól pénzt, de még sosem csináltam ilyet. Ezt hogyan tudnám a számlámra átteni? Vagy egyáltalán visszaküldte? Ez a mail jött a Paypaltól. Megnéztem a Paypal fiókom de ott Paypal balance 0 ft. Az eredeti emailből pár részt kipontoztam.

Hello Roland Kiss,

chen xiu (m....@gmail.com) has issued a refund for $45.00 USD of your original payment.

See Refund Details below for more information.
----------------------------------------------------------------
Original payment details:
----------------------------------------------------------------
* Seller: chen xiu
* Seller's Email: m.....@gmail.com
* Original Transaction Date: Jan 14, 2014
* Original Transaction Amount: $192.00 USD
* Original Transaction ID: 4KS338............
----------------------------------------------------------------
Refund Details
----------------------------------------------------------------
* Refund Amount: $45.00 USD
* Refund Transaction ID: 6250796............

Thanks,

PayPal

(#41006) Degeczi válasza kiro4444 (#41005) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nyilván bankkártyával fizettél, és akkor semmit nem kell csinálnod: automatikusan meg fog jelenni pár napon belül az összeg a kártyához tartozó számládon

(#41007) Richard!


Richard!
addikt

Sziasztok!

Valaki szájbarágósan el tudná magyarázni hogyan tudnék eladni? Akár Pü-ben is.
Annyi mindent olvastam,hogy totálisa káosz uralkodik a fejemben :O

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#41008) szabokornel


szabokornel
csendes tag

Sziasztok!

Elég sokszor rendeltem már külföldről, 95%-ban nem vették ki a cuccaimat a vámon és tudom mennyi ideig tart egy-egy állapot.Most legutóbb rendeltem egy telót a pandawill.com-ról, azonban febr 12.-e óta "vám elé van állítva", így hát telefonáltam...

Felhívtam a 0640464646-ot ahol is azt mondták, hogy azért áll egy helybe egy csomag mert január középétől most már MINDEN EGYES NEM EU-BÓL ÉRKEZETT CSOMAGOT VÁMKEZELNEK. Erről kapnom kellett volna postai úton egy papírt, hogy mondjam meg mivan benne stb. Ezt nem kaptam meg, szóval kicsit elbizonytolonadtam. Írtam nekik emailt, hogy akkor most mivan.

Ti hallottatok erről, amit fent említettem, hogy 2014. jan közepétől minden egyes csomagot külön-külön átvizsgálnak? :(

(#41009) kiro4444 válasza Degeczi (#41006) üzenetére


kiro4444
tag

Köszi a választ, tehát akkor az fix, hogy visszautalta? 1000%?

(#41010) Degeczi válasza szabokornel (#41008) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Attól tartok, ezért állhat az enyém is... (egyelőre szintén értesítés nélkül: minek is az, jöjjön rá magától a címzett)

Ha ez valóban így van, akkor könnyen lehet, h (pl. az olaszokhoz hasonlóan, ahol állítólag 1 hónapot is simán meghaladhatja a vámolás) Magyarország is fölkerül majd rengeteg eladónál a tiltólistára, mert ez annyira lelassítja a folyamatot, h túl sok csomagra jelentenek majd be panaszt :(

(#41011) Degeczi válasza kiro4444 (#41009) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha valóban a Paypaltól jött a levél, akkor igen

(#41012) kiro4444 válasza Degeczi (#41011) üzenetére


kiro4444
tag

A Paypal küldte igen.

(#41013) Atomgeszi válasza Degeczi (#41003) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hmm valóban.. Én értettem félre akkor.. Mea culpa :)

(#41014) mepet válasza mepet (#40711) üzenetére


mepet
addikt

Hát ma kéne kezdődjön a gyanús szolgáltatás, de persze semmi sem történik... Holnap nyitok case-t, és kérek refund-ot. Most csinálok először ilyet, igen kíváncsi leszek visszakapom-e a lóvét, és ha igen, mikor...

(#41015) Sickboy25 válasza mepet (#41014) üzenetére


Sickboy25
addikt

nekem most megy egy case február eleje óta :) Eddig úgy volt, hogy visszafizeti a lóvét febr. 5-ig, nem jött írtam nem válaszolt, ma megint írtam, hogy miért nem válaszol, majd jött az ebayes levél, melyben szerepelt, hogy febr. 28-ig visszafizeti, de benne volt az eladó levele, miszerint ők elindították a visszafizetést, de az ebay nem engedte, nem az ő hibájuk... Várom a 28-at most! :)

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#41016) havri1 válasza szabokornel (#41008) üzenetére


havri1
félisten

Pár napja kaptam meg egy noti akksi, nem volt felbontva, gyári csomagolsában érkezett. (Kína)
Íyy minden csomagot tuti nem bontanak fel.

havri

(#41017) Degeczi válasza havri1 (#41016) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha az átvilágításon látják, h csak egy akku, ami szinte biztosan értékhatár alatti, már mehet is tovább - míg pl. egy telefon viszont már fölötte lesz

De annyi csomag van, h mindet átnézni (szúrópróba-szerű ellenőrzés helyett) már önmagában hatalmas lassulást okozna, még akkor is, ha tegyük föl mind értékhatár alatti, és az ügyfeleket nem kell értesíteni

(#41018) havri1 válasza Degeczi (#41017) üzenetére


havri1
félisten

Igen, ebben van valami.
A napokban érkezik elvileg egy kamerám, amiről itt szó volt reggel.
Az érték feletti, meglátjuk.

Más:

Ilyet ne rendeljetek, kalap szar..működik, de halvány, és hát a kivitelezés :O

3W 4W 9W GU10 MR16 E27 LED High Power SMD Spot Light Saving Lamp Bulb 110/220V

[ Szerkesztve ]

havri

(#41019) szabokornel válasza Degeczi (#41017) üzenetére


szabokornel
csendes tag

Akkor csak felsőbb utasításra blöff lenne a dolog, hogy magunktól küldjük be a számlákat vagy mi? A telefonos diszpécser szerint egy nav határozat miatt megy így a dolog jan közepe óta ahogy említettem.

(#41020) Degeczi válasza szabokornel (#41019) üzenetére


Degeczi
nagyúr

én is egy pandawilles telefont várok ami határ fölötti (direkt azért Singapure Post-al rendelve, h kisebb eséllyel akadjon fönn), remélem csak blöff, mert durva lenne ha tényleg minden csomagot megvizsgálnának

de sajnos nem kizárt - és sokan írunk itt régóta vámon ragadt (nekem még csak pont egy hete - de korábban 2-3 nap alatt átjutottak) küldeményről, ami alátámaszthatja

(#41021) havri1 válasza Degeczi (#41020) üzenetére


havri1
félisten

Ha elsőbbségivel/sürgősségivel van feladva, 1 nap alatt levámolják.

havri

(#41022) szabokornel válasza Degeczi (#41020) üzenetére


szabokornel
csendes tag

Fasza akkor. Mellesleg én is SG-vel rendeltem. Most írtam nekik egy levelet, hogy mivan stb. Remélem holnap válaszolnak. Fszm tele van a postával, múlt hónapban egy belföldi 20 e ft értékű csomagomat tökítettek el. :W

[ Szerkesztve ]

(#41023) Degeczi válasza szabokornel (#41019) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Rákerestem, és ebben a közlönyben van a januárban életbe lépett vámrendelkezések leírása (54/2013), ezzel az összefoglalóval - de ember legyen a talpán, aki ebből kihámozza ténylegesen hogyan változott a gyakorlat (nyilván csak az tudja, aki a területen dolgozik)

alig egy hete nekem is jött olyan csomagom (DX-es, méret alapján nagy, de ha átvilágították, láthatóan kis értékű), ahol már 2 nappal követte a "vám elé állítva" állapotot a "vámkezelve"

de önmagában ez sem jelent semmit, mert ha arról lenne szó, h a gyaníthatóan értékhatár fölötti csomagokat félreteszik, akkor már rég meg kellett volna érkeznie az erről szóló adatbekérési felszólításnak

ez olyan, mintha félretennék és utána magasról tennének rá: vagy majd érdeklődik az a nyomorult címzett, vagy ha egyszer érkezésük lesz rá a következő hetek során, talán kötegelve kiküldik majd a fölgyülemlett értesítéseket, fene tudja...

(#41024) V/ válasza szabokornel (#41008) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne dőlj be nekik, ha majd kérnek valamit, akkor küldj. Egyébként a vámeljárás ideje 22 munkanap a törvényi szabályozás alapján, 30 napon belül csinálniuk kell valamit.
Ez nem új "MINDEN EGYES NEM EU-BÓL ÉRKEZETT CSOMAGOT VÁMKEZELNEK", idáig is minden csomagot vámkezeltek 2004 előtt és 2004 után is, csak van amelyeknél kell készíteni vámhatározatot és fizetni is kell (22 € feletti) és van amiknél nem kell vámhatározat, de legalább azt le kell könyvelni, hogy Küldemény vám elé állítva és Bejövő küldemény vámkezelve azért úgy havi 100-200 ezer küldeménynél az is idő.
A lassulás oka, hogy kevesebben dolgoznak mind a Postai részről, mind a Vám részéről.

[ Szerkesztve ]

(#41025) V/ válasza Degeczi (#41023) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak finomítottak a szabályokon az Uniós előírásokkal való pontos egyezés miatt.
Az alapelvek nem változtak. Bár ha szó szerint vesszük amit írtak, akkor gyorsulnia kellett volna az lejárásnak mivel, hiába könyvelt a küldemény, ha 22 € alatti akkor már vihetik is a címzettnek. Szeintem ezt értelmezik még és ez lassan megy :W

Szabad forgalomba bocsátásra vonatkozó szabályok

7. § Az EGK végrehajtási rendelet 235. cikkében foglaltak sérelme nélkül, az EGK végrehajtási rendelet 230. cikk d) pontja
alapján nem kell vám elé állítani, valamint nem kell vámáru-nyilatkozatot adni a  vámmentességek közösségi rendszerének létrehozásáról szóló, 2009. november 16-i 1186/2009/EK tanácsi rendeletben (a  továbbiakban: vámmentességi rendelet) meghatározott alábbi áruk behozatalakor:
a) a vámmentességi rendelet 24.  cikkében foglalt termékek kivételével a  vámmentességi rendelet II. cím V. fejezetében szabályozott, elhanyagolható értékű küldemények közül azokról, amelynek értéke nem haladja meg a 22 eurónak megfelelő – az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény (a továbbiakban: áfa törvény) 256. § (1) bekezdése szerinti árfolyam szerint számított – forintösszeget,
b) az áfa törvény 94.  § (1)  bekezdés a)  pontjában foglalt termékek mennyiségi határa feletti rész és a  vámmentességi rendelet 27.  cikkében foglalt termékek kivételével a  vámmentességi rendelet II. cím VI.  fejezetében szabályozott, 45 euró – a  közösségi vámjog végrehajtásáról szóló 2003.  évi CXXVI.  törvény (a  továbbiakban: Vtv.) 21.  §-a szerinti árfolyam szerint számított – forintösszegnek megfelelő értékű, magánszemély által magánszemélynek küldött küldeményről.
8. § (1) A  vámellenőrzés végrehajtása érdekében a  7.  §-ban említett küldeményekről az  egyetemes postai szolgáltató a  küldemény megérkezését követően haladéktalanul köteles adatot szolgáltatni a  behozatali vámhivatal által meghatározott adattartalommal.
(2) Az  adatszolgáltatás alapján a  vámhivatal kockázatelemzést végez, és kijelöli a  vámellenőrzés céljából fizikailag bemutatandó küldeményeket.

Szóval nem mindet, a többi gyorsított "vámeljárás alá kerül.

Gond az, hogy csak napi 1 járat viszi be a posta szétosztó központba a vámolt küldeményeket és elsősorban az elsőbbségi, majd a könyvelt és végül az egyéb küldeményeket. Régebben több járat volt.

[ Szerkesztve ]

(#41026) Degeczi válasza V/ (#41025) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Köszi - bár ez sem sok jóval kecsegtet, hiszen arra utal, h ami 2-3 napon belül átjut, annak gyorsított eljárásban lehetett része, ami azonban már több, mint 1 hete ebben a "vám elé állítva" státuszban ragadt, ott vizsgálat történik, és akkor jó eséllyel adatbekérés is lesz, csak idő kérdése (hiszen a kínai eladó tizenpár $-nál többet nem szokott ráírni egy küldeményre, azt azonban senki nem veszi be egy telefon esetén)

(#41027) V/ válasza Degeczi (#41026) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem utal arra, az utóbbi hetekben kapott 2000-3000 Ft értékű, ÁFA és vámmentes küldeményeim (5 db) 7-13 nap köz dekkolt náluk. Míg egy Áfás küldemény átfutott ! 5 nap ! alatt. Kiszámíthatatlan, de ha kérnek valamit azt azért 3-4 nap múlva bekérik, legalábbis a Postai vámkezelés alatt szöveg látható a ennyi idő múlva a Posta nyomkövetésnél, akkor már lehet is küldeni nekik az okmányokat és némileg gyorsul a folyamat. Ezt mindig követi az "Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől" 1-2 nap múlva, de a levél csak 4. vagy 5. napon érkezik.

(#41028) Degeczi válasza V/ (#41027) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Köszi! (jellemzően alatta szoktam maradni, ami meg nem, eddig mindig átcsúszott, így nincs ezzel tapasztalatom)

(#41029) szabokornel


szabokornel
csendes tag

Közbe frissült a küldemény státusza... Fasza.

Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2014.02.24
14:47
Küldemény információ:
Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure
2014.02.25
08:15
Küldemény információ:
Vámkezelésre vár / Waiting customs clearance

(#41030) V/ válasza szabokornel (#41029) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor telefonáltál megkérdezték, hogy mit vársz?

(#41031) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

eBay-es eladóknak is hasznos lehet:
Így adóznak a vaterások

⭐ Stella

(#41032) GumisPeter


GumisPeter
senior tag

Üdv

Kis segítséget kérnék, hátha jobban benne vagytok ebben a témában.
Jan 29.-én rendeltem kábeleket kínából, amit az eladó jan 30-án fel is adott.
Febr12-és 27 közötti volt a várható érkezés.

Semmi hír, a postai kereső ezt adja napok óta:
2014.02.07
07:37
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.02.07
23:55
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

A traking vége SE, tehát svéd.
A posta a 40es számon csak azt látja, amit én is....szerintetek várjak még vagy kezdjek levelezni az eladóval???

Az eddig rendelt dolgaim rendben meg is jöttek kínából, ez az első problémás.... :(

köszi a helpet előre is

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#41033) faresz5 válasza GumisPeter (#41032) üzenetére


faresz5
senior tag

," ez az első problémás." -> majd megszokod :P
Viccet félre téve, az eladó sem fog tudni többet mondani, bőven időben vagy még. A fizetéstől számított időre viszont figyelj.

[ Szerkesztve ]

(#41034) randras válasza faresz5 (#41033) üzenetére


randras
veterán

Mármint a várható kézbesítés idejére. :U

(#41035) havri1 válasza randras (#41034) üzenetére


havri1
félisten

A várható kézbesítés idő végéig lehet case-t nyitni ugye?

(#41036) radi8tor1 :R

[ Szerkesztve ]

havri

(#41036) radi8tor válasza havri1 (#41035) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"Tehát érdemes első körben mindenképpen az eladóval rendezni az ügyet, vigyázva arra, hogy ne csússzunk ki a (legkésőbbi becsült - Estimated Delivery) érkezéstől számított 30 napos határidőből."

[link]

várható kézbesítés idő + 30 napon belül

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#41037) kaliber


kaliber
aktív tag

Na begyorsultak a pici kínaiak, Economy shipping 9nap alatt ért ide a megrendelés napján feladva (biztos volt nekik dögivel raktáron :) )

Az elmúlt idők 50 napos szállítás + soha nem érkezik meg után kész felüdülés :D

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#41038) mepet válasza mepet (#41014) üzenetére


mepet
addikt

case nyitva. Várom a fejleményeket, kíváncsi leszek ezúttal is hazudni fog a seller össze-vissza, vagy visszaadja a 200 dodómat...

(#41039) kekkec


kekkec
aktív tag

Sziasztok!

Tapasztalt eBay és PayPal felhasználók tanácsárát és segítségét szeretném kérni az alábbi kérdésben.
$ alapú Skrill kártyám szeretném használni PayPal-lel az eBay-es vásárlásaimnál.

Ebben az esetben váltás nélkül történik a vásárlás, vagy $-ból forintra majd forintból $-ba vált a PayPal?

Előre is köszi! :R

(#41040) Balupapa


Balupapa
senior tag

2014.02.22
00:40

Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2014.02.24
14:14

Küldemény információ:
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

ez azt jelenti hogy átjött a vámon? :B

_-=*WheelWhores*=-_

(#41041) Teko001 válasza kekkec (#41039) üzenetére


Teko001
őstag

Nem, annak ellenére, hogy esetleg forintban is van kiírva az ár, az az eredeti pénznemben és értékben lesz kiszámlázva, amit majd a paypal vált át, attól függően, hogy mivel akarod fizetni (egy részét belső egyenlegből, egy részét másikból, stb...). Így attól függően, hogy mit vásárolsz, ha a dollár alapú kártyát választod fizetési módnak, a vevő által meghatározott ár/pénznem lesz átváltva dollárba.
Side note: Olyan előfordulhatna, ha az adott pénznemben történne a megterhelés a kártyára is, és a bank váltaná át, hogy adott esetben először átváltják dollárra vagy euróra kártyától függően, és onnan váltják tovább a kártya pénznemére

[ Szerkesztve ]

(#41042) vis.p


vis.p
aktív tag

Hali,

A case-ből mikor és hogy tudok claim-et nyitni?
Köszi. :R

(#41043) matyi19


matyi19
őstag

Sziasztok!!
Ettől az eladótól vásárolt valaki?
Szerintetek megbízható lehet?
Köszönöm!!

(#41044) Degeczi válasza Teko001 (#41041) üzenetére


Degeczi
nagyúr

és ilyen átváltással együtt is szinte mindig jobban megéri ha a bankod vált, mert a Paypal váltási jutaléka mocskos magas, asszem 2.5%!

de szerencsére állítható Paypal fizetésnél, h ki végezze az átváltást

(#41045) somnia válasza matyi19 (#41043) üzenetére


somnia
őstag

Hát persze, bár annak a 7 vevőnek, aki nem pozitívat adott, biztosan más a véleménye. :F

(#41046) randras válasza somnia (#41045) üzenetére


randras
veterán

16 lesz az. :)

(#41047) matyi19 válasza somnia (#41045) üzenetére


matyi19
őstag

Persze, tudom ezt nem lehet így megállapítani...
Igazábó nem rég kezdtem el eBay-ni nem igazán van tapasztalatom. A többi eladóhoz képest kevésnek tartom azt a több mint ~3800 értékelést....Igaz termékekből sincs több ezer neki.
Nem akarok több 20$-t kidobni az ablakon...

[ Szerkesztve ]

(#41048) hmrbl65 válasza V/ (#41024) üzenetére


hmrbl65
csendes tag

"30 napon belül csinálniuk kell valamit."

ez nem igaz , azt csinálnak amit akarnak .
lásd : [ezt]
70 napig volt a repülőtéren ez a csomag

felejtős bármilyen minőségbiztosítás, jogszabály ilyesmi .
ha reklamálsz : /inkább ne tedd / ...

(#41049) Jakuu válasza Balupapa (#41040) üzenetére


Jakuu
őstag

Igen, azt.

(#41050) Degeczi válasza randras (#41046) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A "12 hónap" tartalmazza a "6 hónap"-ot és így tovább - tehát nem szabad összeadni a minősítések számát...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.