Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79051) V/ válasza Shingen (#79048) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, meg is kéne venni, mert lehet hogy kell nekik a vételi igazolás. Itthon is meg lehet nézni hogy kapható-e, aztán a számlán lévő összeget egy EKB vagy valami hiteles árfolyam akárminek az adataival átszámolva kérni és a számla képét elküldöd.

[ Szerkesztve ]

(#79052) gyulaszu válasza ati888 (#79049) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Nem lehet, hogy csak személyes átvétel opció volt, amikor megnyerted?
Most ugyanis azt kérdezi, hogy mikor mégy érte...

gyulaszu

(#79053) ati888 válasza gyulaszu (#79052) üzenetére


ati888
senior tag

De nem volt benne a fizetendő tételeknél, és azóta sem. Ki akartam fizetni, de nem tudtam. Most már nem is akarom, de igazából most sem tudnám kifizetni az eBay felületén.

(#79054) gyulaszu válasza ati888 (#79053) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Visszaolvastam és ezen a képen azt láttam, hogy a "Versand" mellett üres. Ebből arra következtettem, hogy az eladó eredetileg nem is gondolta postázni sehová, hanem csak személyes átvételt és kp fizetést adott meg (mint ennél a termékénél is).
Ha megnézed az "Originalangebot aufrufen" link él még? Ott látható ez az információ.
Ha netán így lenne, akkor szerintem is írj neki, hogy bocs, de benézted és tárgytalan...
...vagy keress egy N.o.-ban a közelében lévő ismerősödet és küldd el érte...

gyulaszu

(#79055) V/ válasza gyulaszu (#79054) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem személyes átvétel volt és a fizetés is Überweisung (átutalás), valami hibára futott az eBay-en, mert ilyenkor is a fizetendő tételekhez kell kerülni és majd rendezi az utalást, mivel a magyar szállítás csak nem volt megadva, nem pedig eleve kizárt volt azért is a fizetendők közé kell hogy menjen.

[ Szerkesztve ]

(#79056) ati888 válasza V/ (#79055) üzenetére


ati888
senior tag

Így van. Próbálok most írni neki de nem is engedi elküldeni a levelet az ebay a fentebbiek (79046) miatt.

(#79057) mexel


mexel
veterán

Holnap lejár a szállítási határidő, ( már írtam erről) és refundot fogok kérni. Az eladó utolós havi értékelésében sok a negatív. A 60 nap már lejárt, így már nem tudom értékelni és negatívot adni?

(#79058) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Ha vége a licites aukciónak, és én megnyerve befizetem a szállítási költséggel növelt vételárat, akkor arról az eladó azonnal értesítést kap igaz?
Tegnap este vittem egy aukciót. Utaltam az árat.
Ma reggel ráírtam, de még válasz nem érkezett.
Németországi eladó, 99,6%-os értékelési mutatóval.
Van egy olyan negatív értékelése, mely szerint azért nem küldött egy terméket, mert túl alacsony lett a vételár. Itt nem mondható olyan alacsonynak, szerintem a piaci árhoz közel....
De nyilván nekem megfelelő áron zárult.

Csak korábban az aukció alatt, szinte azonnal készségesen válaszolt a kérdéseimre, most eltelt pár óra, és nem reagál.
Lehet itt is az a helyzet, hogy kevesli a kialakult árat... :U

Itt most addig ülnek a pénzemen, rosszabb esetben, amíg az 1 hetes szállítási idő lejár ugye? És utána igényelhetem csak vissza a pénzem?
De a levelemet, meg az Ebay és a PP értesítését is meg kellett kapnia.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#79059) V/ válasza mexel (#79057) üzenetére


V/
Topikgazda

Elméletben így van, de nézd meg a Feedback menüt.

(#79060) mexel válasza V/ (#79059) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, nem találtam már feedback menüt azért kérdezem. Így ez egy jó kiskapu az eladónak hogy olyan szállítási időt ír ami kifut az értékelési időből. Így nem fenyegethetem azzal hogy refundot kérek mert negatívot kap. Persze a PP remélem visszaadja a pénzt.

(#79061) V/ válasza embe (#79058) üzenetére


V/
Topikgazda

Hogy érted hogy utaltad? A banki utalás esetén nem azonnal kapja meg pénzt, de az lenne az alap szabály, hogy akkor kell kezdeni neki az elküldést az általa vállat határidőn belül, ha a pénz rendelkezésére áll.
PayPal esetén szoktuk úgy értelmezni ha látszik a PayPal egyenlegen a pénzre történő utalás, akkor kezdjük a munkát.
Tehát nézd meg a szállítási fülön (Shipping and payments) hogy mennyi nap van a feladásra írva a Domestic handling time-nál Pl: Will usually ship within 5 business days of receiving cleared payment.
Van amikor ez az idő ki van írva a szállítási információknál a Delivery time alatt a főoldalán a hirdetésnek: Seller ships within 5 days after receiving cleared payment.
Ha ez az idő eltelt akkor szoktam érdeklődni hogy mikorra várjam az elküldést.

[ Szerkesztve ]

(#79062) V/ válasza mexel (#79060) üzenetére


V/
Topikgazda

Hogy érted hogy nem találtad? Az állandóan meg van, legfeljebb a lejárt értékelési lehetőség nincs benne. Én nem a vásárlásnál lévő Feedback gombról írtam.
Az Account settings és Feedback balra a Personal Info résznél

(#79063) embe válasza V/ (#79061) üzenetére


embe
nagyúr

Természetesen PP-el fizettem, azért ~150eFt. -nál legyen 2 vevővédelem...
Igen a terméklapon 2 nap szerepel, a fizetés beérkezésétől.
"Delivery:Estimated Delivery within 7-8 business daysSeller ships within 2 days after receiving cleared payment- opens in a new window or tab. "

Csak ez egy üzlet, aminek 1-2 használt terméke van fent csak, tehát kezelhető a dolog.
Illetve csak azon akadtam meg, hogy 2 mondatot nem tud leírni?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#79064) V/ válasza embe (#79063) üzenetére


V/
Topikgazda

Az holnap jár le, mert mindig munkanap.
Ha német eBay-en nézed lehet hogy több hirdetése lesz.

[ Szerkesztve ]

(#79065) atua válasza embe (#79058) üzenetére


atua
aktív tag

Vagy lehet, az a helyzet, hogy türelmetlen vagy. Vasárnap este leütsz egy terméket és hétfő reggel nem az az első az eladónak, hogy neked válaszol? Értem én, hogy manapság mindenki azonnal akar mindent IS, de bármi közbe jöhetett, amiért nem tud válaszolni. Lehet, nézte a super bowlt, és még alszik. :) Várj türelmesen, majd reagálni fog.

(#79066) embe


embe
nagyúr

Igen, türelmetlen vagyok. :K
Nekem ez sok pénz, és ennyiért még nem vásároltam Ebay-n.... Illetve jó lenne ha mihamarább itt lenne.
De min írtam tegnap 2 levélre is szinte azonnal válaszolt. Most meg reggel óta nincs ideje 1 mondatot leírni.

De ok. Nem türelmetlenkedek... Várok.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#79067) maroni


maroni
aktív tag

Sziasztok! Ez mit jelent?
This return is closed. View details
Hi Ivanics,
The return for Amazon Fire TV Stick 2nd Generation with Alexa Voice Remote - Black has been closed.
Ez a történet
This return was completed on 21 Jan, 2020.Here's what happened16 NovIn line with our policies, the return has been approved16 NovYou created a returnOrder number19-04054-08285Reason for returnChanged my mindCommentsShe hasn't posted in a month!AddressAlexandra Ayckbourn
89 Brinkburn grove,
Banbury, Oxfordshire, OX163WX
Ha jól értelmezem akkor jogos a visszatérítés! Ezt még pay palon kérni kell! Mert a pénzt még nem látom!

(#79068) embe válasza embe (#79066) üzenetére


embe
nagyúr

Most vagy félórája a DHL-nél a csomag előregisztrációja megtörtént, emailben megjött a némettől a számla.
Remélem nem fog "elkallódni" a csomag, és ideér a jövőhéten!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#79069) walanr


walanr
csendes tag

Sziasztok.
Ismerős rendelt magának nem olcsón egy kerékpárvázat, amit viszont a kínai vámhatóság visszafordított (export canceled). Még nem telt le a szállítási határidő, írtunk az eladónak, de nem reagál. Van valami mód, hogy az ebay segítségét lehessen kérni, vagy mindenképp meg kell várni a szállítási határidőt? Ami még bonyolítja a dolgot, hogy minden figyelmeztetés ellenére bankkártyával fizet mindent.
Fontos lenne valamit kitalálni, mert 80000ft, és ajándék lett volna, amít ugyan lehetne talán pótolni, de csak ha visszajön a pénz.
Köszönöm a tanácsokat elöre is.

(#79070) V/ válasza walanr (#79069) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay nem látja a szállítási dolgokat és lehet hogy csak nem megfelelő csomagolása volt vagy elmaradt a CN22 vagy CN23 vámárúnyilatkozat. Mikor írtatok és mennyi idő volt hogy nem reagált?
Újraküldeni pótolva a hiányosságokat csak akkor tudja ha visszaérkezik hozzá, ez és az újraküldés az ismert helyzet miatt bizonytalan, van olyan tartomány ahol a munkaszünet február 9-ig, 13-ig meghosszabbítva, a nem reagálás is történhetett azért is mert szombaton volt vége az újévi ünnepnek.
Lényeg az hogy még bármi történhet, az eBay vásárlói védelem élő lesz amikor eléri a megadott dátumot. Egy kis türelem, nem egyszerű ott most a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#79071) maroni válasza V/ (#79070) üzenetére


maroni
aktív tag

Jó reggelt!
Esetleg nem tudod a választ a #79067-re?

(#79072) V/ válasza maroni (#79071) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem értem azt amit idéztél. Nekem úgy tűnik hogy le lett zárva a request január 21-én és annyi, mert november 16-án az elfogadott visszaküldésre nem lett visszaküldve.

(#79073) maroni válasza V/ (#79072) üzenetére


maroni
aktív tag

Köszi, akkor lehet még valamit tenni, mert én azt írtam akkor, hogy nem adta fel és elállok, de a fordító miatt azt mondták küldjem vissza! Lehet valahogy direkt írni nekik?
Köszi Laci

(#79074) V/ válasza maroni (#79073) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem érkezett meg akkor nem a Return this item request volt az indítandó, hanem a I didn't receive it request.
Ennél meg ha 5-7 napon belül nem reagál az eladó az eBay beavatkozását kell kérni Ask to jphelp.... akármivel mert ha nem teszed a döntés nélkül zárul a request.
Ha a vásárlás törlését akartad kérni akkor pedig a Contact seller opciónál a Request to cancel this order kellett volna.
Tehát nem egészen világos a dolog hogy mit kértél.

[ Szerkesztve ]

(#79075) maroni válasza V/ (#79074) üzenetére


maroni
aktív tag

Még van egy ilyen is a megrendelés részletei

Eladta: ayckba15 ( 80 )Rendelési szám:19-04054-08285Feldolgozza a PayPal

(#79076) llacee


llacee
őstag

Sziasztok.Egyik csomagom belga postaval erkezik kinabol a csomagszam alapjan.
Jan 18 beerkezett a bp repterre majd par napra ra lekerult Balatonszentgyorgyre.En budapesti vagyok.A csomag azota ott van.Kell irnom hogy ez most mi a Postanak vagy felesleges, strandol a csomag?

(#79077) V/ válasza llacee (#79076) üzenetére


V/
Topikgazda

Add már meg a nyomkövetési számot, mert nem akarok hülyeséget írni.
De a Magyar Posta oldalán látod az információt?
Lehet hogy nem a te csomagod, de felhívhatod a Balatonszentgyörgyi postát ha bent van náluk, hogy megnéznék-e hogy nem-e a tied, de annyi kézen ment át, hogy a téves hely kiderült volna.
Az AliExpress topik Összefoglalóból ajánlom ezt: 9. Teendők, ha máshol kézbesítik a nekünk megadott nyomkövetési számú küldeményt.

[ Szerkesztve ]

(#79078) llacee válasza V/ (#79077) üzenetére


llacee
őstag

LB524147914BE

(#79080) llacee válasza V/ (#79079) üzenetére


llacee
őstag

Ebbol semmi nem stimmel :)

(#79081) V/ válasza llacee (#79080) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak magad megnyugtatására egy telefon nekik, aztán ami a leírásban van csak erre a szituációra átdolgozva.

(#79082) Fred23


Fred23
nagyúr

Jó értékelésű eladótól mennyire ajánlott Paypal nélkül, guest-ként vásárolni egy egyébként nem jelentős értékű terméket?

Volt már valakinek bármi rossz tapasztalatasztalata így?

(#79083) V/ válasza Fred23 (#79082) üzenetére


V/
Topikgazda

Néha akadozik az eBay védelme, de azért az is elegendő. Eladótól is függ, ha ne igazán van neki komoly negatív értékelésé -a lassú szállítás miatti nem annak számít- akkor nincs komolyabb kockázata.

[ Szerkesztve ]

(#79084) Fred23 válasza V/ (#79083) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi!

(#79085) üszök


üszök
őstag

Sziasztok!
Mikortól fognak dolgozni a Kínai barátaink? Ha fognak egyáltalán. Kéne pár apróság de nem tudom érdemes e rendelni bármit is.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#79086) merqree válasza üszök (#79085) üzenetére


merqree
őstag

Egy másik oldalról múlthéten rendeltem, ma adták fel.

(#79087) V/ válasza üszök (#79085) üzenetére


V/
Topikgazda

Az általános kínai új év ami 30-án járt volna le meg lett hosszabbítva 2 nappal, így vasárnapot kihagyva hétfőtől munka van, kivéve azokat a városokat, tartományokat amelyek karantén alatt vannak, ott kényszerszabadsággal toldották meg, ez a van róluk:
Ezek a tartományi korlátozások:
Meanwhile, local governments have been taking the lead in the respective provinces and cities:
On January 30, Jiangxi Province and Shandong Province announced non-essential enterprises will be closed till February 9. On January 29, Hubei Province announced that enterprises in the province will be closed till February 13.
On January 29, Anhui Province announced the delay in resumption of work for non-essential enterprises to February 9.
On January 28, Chongqing also announced that non-essential enterprises in the administrative area will remain closed till February 9.
On January 29, the provinces of Jiangsu and Yunnan announced that non-essential enterprises must delay work to February 9 (see here for official announcement) for Jiangsu and here for Yunnan).
On January 28, Guangdong Province announced that it will delay resumption of work and school to after February 9 and February 17-24, respectively. (See official announcement here.) On January 27, Zhejiang Province announced it is delaying return to work and school to February 9. (See official announcement here.)
On January 27, Shanghai announced that all enterprises will remain closed till February 9. (See official notification from the Shanghai municipal government here.)

[ Szerkesztve ]

(#79088) üszök válasza V/ (#79087) üzenetére


üszök
őstag

Kösz a részletes tájékoztatást.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#79089) zozo01000


zozo01000
friss újonc

Sziasztok lenne egy kérdésem az ebay.com rendeltem egy eladótól(Sold by eleven.one)2020.02.01-én németből memóriakártyát és minden okszinak tünt az eladóval hétfőn fel is adta a csomagot 2020.02.03-án mondom minden oké és adott egy csomag számot is Tracking Number: A0021DB89F0000029ABF ,Estimated delivery Feb 09, 2020 - Feb 24, 2020 várható idő is meg lett adva ,de másnap 2020.02.04 felmentem az ebay oldalára és az eladó eltünt az irja a rendszer hogy nem regisztrált eladó és a termék is törölve lett ha rákattintok View order details(Megrendelés részleteinek megtekintése) és ott már ezt írja a szállítás időre: No estimate available(Nincs becslés).Ilyenkor számíthatok arra hogy tényleg feladta a csomagot vagy nem és jelezzem az ebayon hogy a csomag nem érkezettm és ugye az eladó mivel törölve lett vagy törölték akkor nem tud reagálni az open casre ilynekor mi a legjobb teendő várjak és hátha megjön a csomag vagy nyissak egy ügyet? köszönöm az oks válaszokat ilyen még nem történt velem kíváncsi vagyok mi ennek a dolognak a menete ilyenkor.Ja és a csomagszámot én próbáltam lekeresni de nem igazán jártam sikkerrel.

[ Szerkesztve ]

(#79090) V/ válasza zozo01000 (#79089) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay-től nem kaptál értesítést? Kaptam már ilyen nyomkövetési számmal (valójában küldeményazonosító) Németországból a posta hozta, nem igazán követhető, de 9-10 nap alatt itt van. Ha nincs becslés akkor 02.03-tól 30 napot számolva március 4-én indul a 30 napos vásárlói védelem.
Én a helyedben 18-19-ig várnám hogy megérkezzen és azután meg nem érkezett request.

(#79091) zozo01000


zozo01000
friss újonc


Paypal fizettem.

(#79092) V/ válasza zozo01000 (#79091) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor még van az a vásárlói védelmed is, ilyenkor az eBay az biztosítja a védelmet, hiszen ők vállalták, nem az eladó.

(#79093) zozo01000


zozo01000
friss újonc

Értesítést kaptam emailban hogy feladták 03-án a csomagot de amit írtam hogy másnapra meg az eladó törölve lett.akkor érdemes várni hátha megjön a csomag.?

[ Szerkesztve ]

(#79094) V/ válasza zozo01000 (#79093) üzenetére


V/
Topikgazda

Leírtam hogy mit tennék.
7 napon belül egyébként sem lehet indítani és ha feladta, akkor 10-én lehetne legkorábban reklamálni, de két héten belül meg is érkezhet, akkor ne 19-ig várd hanem 14.-éig.

[ Szerkesztve ]

(#79095) zozo01000


zozo01000
friss újonc

azt nem értem miért enged törölni eladót a ebay rendszer amíg nincs teljesen lerendezve a dolgai ilyenkor meg figyel az ember hogy mi van pedig ebayozgatok egy pár éve de most sikerűlt beleszaladnom ilyenbe köszönöm a választamit kaptam :R , várok akkor ha nem jön meg nyitom az ügyet csak így ha nem jön csomag mire látok valami suskát az így el fog húzódni :(( semmi sem tökéletes a mai világba :N

(#79096) üszök válasza zozo01000 (#79095) üzenetére


üszök
őstag

Kitiltották valami sumák miatt az eladót. Sosem fogsz semmit kapni tőle. Ha letelik a szállítási idő nyiss ügyet írd meg a dolgot és vissza kapod a pénzed. Nem volt gyanúsan olcsó a kártya? A pénzt nem tőle kapod vissza, a számlájáról veszik le,ha elég gyors volt és leválasztotta a fiókról akkor a paypal nyeli be,és majd megpróbálják behajtani rajta. Találkoztam már több ilyen esettel sajnos az évek folyamán,sima lehúzással próbálkoznak hátha bejön pár embernél.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#79097) zozo01000


zozo01000
friss újonc

hát nemtudom annyira nem éreztem nagyon olcsónak 64gb kártyát ,99.9 % os eladó volt,
Még egy olyan dolog is eszembe jutott hogy pl megérkezik a rendelésem és pl hibás terméket kapok ilyenkor az ebay megtérít vagy ilyen esetben is azt érdemes választani hogy nem érkezett meg a termék a felszívódott, törölt eladótól ?Ilyen esetben mi van ?

[ Szerkesztve ]

(#79098) üszök válasza zozo01000 (#79097) üzenetére


üszök
őstag

Nem fogsz kapni semmit. De ha mégis, akkor igen nem érkezett meg. Úgyis össznépi sport lassan itthon letagadni a csomagokat és pénzt vissza kérni.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#79099) zozo01000


zozo01000
friss újonc

Köszönöm neked is a választ remény hal meg utoljára hát várok jövhétig azt elindítom az ügyet ha nem érkezik meg, ha meg véletlen mégis megjön akkor és még nem is hibás cuccot sóztak rám akkor minden jó ha vége jó :D

(#79100) V/ válasza zozo01000 (#79097) üzenetére


V/
Topikgazda

Írtam ezt: ilyenkor az eBay az biztosítja a védelmet, hiszen ők vállalták, nem az eladó.

Amit írtál gondolatot azt meg itt nem tolerálom, lásd már felül jobb sarokban a Téma tudnivalók utolsó részét, ami az itteni ÁSZF alapján fogalmazódott meg, hogy mi tilos.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.