Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) francois8 válasza V/ (#68000) üzenetére


francois8
tag

Bocs, akkor még nem olvastam amit írtál második lehetőségnek, így inkább úgy döntöttem írok nekik levelet. Nagyon köszönöm a segítséged! Többé nem leszek ilyen figyelmetlen.

(#68002) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

Mai postás élményem (azért írom be ide is, mert sajnos nagyon összefügg az eBayes csomagokkal)

25-30 percet álltam sorba a helyi postán (Bp. 14. ker), odaadom a 2 értesítőt mondtam az egyikhez tartozó csomagot nem találták tegnap, visszaadták az értesítőt és kérték jöjjek vissza (pontosabban azt mondták telefonálnak ha meglesz, de nem hiszek nekik). Illetve mondtam hogy az egyik az én nevemen van a másik édesapámén (lakcímünk, családnevünk ugyanaz). Ügyintéző hölgy keresgél talál 2 csomagot hozza ránéz mindkettőn az én nevem van, meg akar győzni a kollégájával együtt hogy biztos csak elírás hogy édesapám nevére állították ki az értesítőt (közben gyűlik 20-30 ember a sorban és még mindig csak 1 ablak nyitva. Mögöttem a srác dörömböl az összes ajtón ami van hogy nyissák már ki a másik ablakot mert "mi ez már" :D )

Mondom nem elírás mert múlt héten is ez volt a nevekkel és akkor is erősködtem hogy nézzük tovább a füzetet és meglett a csomag, plusz nem szeretném hogy itt maradjon a pakk, mert akkor 10 munkanap múlva visszaküldik azzal a címszóval hogy "nem kereste". Végül csak meglett, de akkor meg az volt a probléma hogy mindhárom csomag 9-én érkezett (tegnap lett értesítő bedobva), de csak 2-höz van értesítőm "milyen érdekes". Végülis odaadták, de hazaérve nem volt bedobva további értesítő

Tehát úgy néz ki hogy nem is minden csomagról kapnak az érintettek értesítőt, szóval simán maradhat bent csomag, aztán majd egyszer csak visszaküldik. Az a baj hogy a rendeléseim közül 3-at egyszerre adtak fel és ugyanaz az eladó, és csak kettő jött meg, szóval még visszamegyek átnézetem a listát velük még egyszer valamikor csúcsidőn kívül. Mire eljöttem, mert vagy 10-15 percet szenvedett velem az ügyintéző a földszintig állt a sor. Végülis jól meg van szervezve hogy egy saláta állagú füzetbe van olvashatatlan kézírással felvíve minden, csak így tovább Magyar Posta :C

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#68003) dugynok válasza Riccsiz_h (#68002) üzenetére


dugynok
senior tag

Ez lesz mindenhol, egy kibe..szott nagy káosz.... Nem csak a kézbesítők lesznek kevesen, de így az ügyfélszolgálatosok is el fognak menni, mert ott, tömegesen lesznek lázadások a postahivatalba.

(#68004) Breki válasza Riccsiz_h (#68002) üzenetére


Breki
veterán

Bocsi, hogy beleszólok, csak a várakozási részhez. Ha hívószámos a posta miért nem használod az app-ot időpontkérésre.

Én kb 2-5 perc alatt sorra szoktam kerülni.

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#68005) SzlobiG válasza SzlobiG (#67878) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na ezt jól benéztem ma megjött az áru le is vámkezelték kifizettem, de én nem erre számítottam elnéztem a rendelést. :(

Van rá esély vissza küldeni, vagy ne is próbálkozzak?

(#68006) V/ válasza SzlobiG (#68005) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem emlékszem már milyen vásárlásodról volt szó. Mit kellett fizetni?
Ha úgy vetted, hogy az item location EU-s és mégis máshonnan jött és emiatt fizetned kell áfát, eljárási költséget akkor azt az eBay-n keresztül vissza lehet szerezni.
Ha egy vámolt (áfázott) terméket visszaküldenél, az áfát és a eljárási költséget nem adja vissza senki.

[ Szerkesztve ]

(#68007) SzlobiG válasza V/ (#68006) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kínából rendeltem, de kicsit szamolgattam nem éri meg vissza küldeni pont azért amit említettél. 15k-t fizettem a dhl-nek vám kezelés gyanánt es 27k volt a termék szóval megprobalom eladni itthon, vagy felteszem ebayre eu-n belül sztem eltudom adni ott hamar a vám mentesség miatt.

Még nem árultam semmit, csak vevő voltam szóval olvasok egy kis első hsz-t. :)

(#68008) Riccsiz_h válasza Breki (#68004) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

Köszönöm, nem tudtam hogy ilyen is van :R Nálunk úgy van hogy a földszinten a sorszámhúzós részleg, fent pedig a csomagkiadás de az érkezési sorrendben van

Üdv. Riccsiz

(#68009) csaba17


csaba17
senior tag

helósztok

rendeltem egy drónt ebayról, angliából.
dpd(uk) a szállító, ez magyarországon belül is így lesz? mármint a dpd hozza ki?

(#68010) V/ válasza csaba17 (#68009) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, ha meg van a számod akkor látod a DPD nyomkövetőjében

(#68011) totyak


totyak
aktív tag

Brit eladó alapvetően nem postáz hozzánk, de rákérdeztem, hogy nincs e mégis módja a postázásnak. Ezt válaszolta:

"You would have to check with eBay themselves as overseas postage is sent to their centre by me and they arrange delivery from there."

Én ezt nem tartom reálisnak, szerintem neki csak a brit postára el kellene ballagnia, vagy a honlapjuk alapján megnézni, hogy egy csomag mennyi hozzánk és annyiba kerülne nekem.

Vagy tévedek?

(#68012) V/ válasza totyak (#68011) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kényszerítheted szállításra, árak megnézésére. Ő nem akaride szállítani, ha neked kell a dolog, akkor neked kell ezzel dolgozni.
Én amikor ilyennel találkozom, ezen az oldalon keresek árajánlatot és azt megírva neki kérdezek rá.

[ Szerkesztve ]

(#68013) totyak válasza V/ (#68012) üzenetére


totyak
aktív tag

Nekem az a fura, hogy mi köze az ebay-nem a postázáshoz. Ő feladja a brit postán, ahol fizet a mqgyarországi szállításért x összeget, tőlem meg uhyanezt az összeget elkéri. Másik eladók lazán megmondják, hogy mennyi a posta, nem küldenek az enayhez.

(#68014) V/ válasza totyak (#68013) üzenetére


V/
Topikgazda

Továbbra is csak azt tudom írni, ha valaki el akar adni magyarországi vásárlónak, az megnézi a postaköltséget és megadja előre.
Aki nem adja meg, attól felesleges elvárni, hogy ő adjon árat, nemakar ide postázni. Joga van hozzá.
Mivel neked kell az a termék, tedd meg azt a gesztust, hogy te megírod, hogy ennyi lenne a postaköltség ezt figyelembe véve lenne a hajlandósága elküldeni.
Ha nemmel válaszol akkor azt tiszteletben tartjuk.
A szállítási költség egyébként az eBay és a PayPal jutalék számítási alapban benne van. Ha van száll.kltsg, akkor többet kell neki fizetnie.
Valamint vannak olyan szituációk, amikor már a feltett hirdetésen nem lehet változtatni, vagy nincs jogosultsága külföldre eladni.

[ Szerkesztve ]

(#68015) bul07


bul07
nagyúr

Rá tudnátok nekem erre nézni [link]
Samsung Galaxy A5(2016) telefon tok

Nálam nincs Buy It Now és Add to cart gomb
Létezne hogy erről a termékről letiltott az eladó?
Többször rendeltem már ezt a tokot és kétszer is volt már hogy sérülten jött meg mert csak egy sima borítékba volt berakva és szállítás közben annyira deformálódott hogy használhatatlanná vált
Most legutóbb 6db-ból 1db volt ilyen, írtam is neki hogy küldje újra

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#68016) Sanki válasza bul07 (#68015) üzenetére


Sanki
addikt

Nálam azt írja, hogy sold out. Valószínű emiatt nem tudod megvenni.
Érdekes, mobilnézetben sold out, ha asztali oldalt kérek, akkor pedig listing has ended.

[ Szerkesztve ]

(#68017) DJ. Ru$y válasza bul07 (#68015) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Fent írja:

"This listing has ended."
Lejárt a hirdetés.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68018) bul07


bul07
nagyúr

Köszi
Most már nálam is :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#68019) nyogo83


nyogo83
senior tag

Szeretnek egy kis segitseget kerni kulfoldi eladashoz, postazas temaban. Olvastam az osszefoglalot, de egy az, hogy valamiert nalam nincs ilyen opcio, hogy "add shipping policy", valamint a masik, hogy ugye ez orszagonkent valtozhat.

Mi lenne a korrekt modja, hogyan adjam meg a postazas tipusat es arat? Kivel a legcelszerubb kuldeni?
Nem zarnek ki egy orszagot sem, emiatt ugye eltero akar lehetnek.

(#68020) V/ válasza nyogo83 (#68019) üzenetére


V/
Topikgazda

Valami szállítást be lehet állítani és árazni, az hogy neked máshogy nevezi, máshogy jelenik meg azzal nem igazán tudok mit kezdeni, nem tudom az okát.
Ami az Összefoglalóban van a leírásban szállítási eBay oldal, nekem az angol és az amerikai oldalon azok láthatóak, jönnek elő ha belépek.
Már többször volt a szállításról itt szó, néhány link.
1.

2.

3.

4.

Súlytól függően a szállítási költség kalkulációt, ahogy az Összefoglalóban is írtam két átalány költséget adok meg, Európai országokra és egyéb külföldre, annál tovább csicsázni nincs igazán értelme.
Azt is vedd figyelembe, hogy az eBay meghatározza, hogy egy termék kategóriánál mennyi lehet a maximális postaköltség, ha ennél több, a különbözetet a vételárba kell beépítened.

A kérdésedre ott a válasz a Az eBay-n történő eladásról néhány gondolat Magyar Posta rész után.

Magyarországot azért célszerű kizárni, mert ez az ár több, mint amit a belföldi kézbesítésért fizetni kell és ezt devizában fizeti és nem érti a árkülönbséget másrészt meg azért mert magyar. Az eBay az nem magyar webshop, van akinek a magyar vásárlók esetén ez is újdonság.

Itt az eBay szállítási help oldala.

És még egy javaslat: A vételérába építs be 15% költséget. (ebay+PP jutalék)

[ Szerkesztve ]

(#68021) nyogo83 válasza V/ (#68020) üzenetére


nyogo83
senior tag

"Azt is vedd figyelembe, hogy az eBay meghatározza, hogy egy termék kategóriánál mennyi lehet a maximális postaköltség, ha ennél több, a különbözetet a vételárba kell beépítened."

Koszonom! Ez lett volna a kovetkezo kerdes, hogy miert csak 20Usd-ig enged megadni szallitasi koltseget.
Igy mar vilagos, bar kerdes, hogy egy licites termeknel mennyire lesz jo, ha belekalkulalom meg a kulonbozetet, a PayPal es az Ebay jutalekat is :U

Illetve a kerdes meg, hogy igy is hibat dob:
We're unable to calculate your shipping cost based on your current item location. Please enter a valid item location which includes the City, Zip Code and Country.If your item location is not within the US, please select flat rate shipping."

Hol kellene neki ezt megadnom? Mert Flat rate van beallitva, a location is meg van adva rendesen :F

[ Szerkesztve ]

(#68022) V/ válasza nyogo83 (#68021) üzenetére


V/
Topikgazda

A kalkulátort nem tudod használni, ezért utaltam a Posta oldalán lévő díjszabás táblázatra. Onnan írd be az átszámolt árat.
Ha nem kalkulálod be, akkor veszteséged lesz.
Az ingyenes szállítás sem jó, mert a postaköltséget nekünk az állam nem adja vissza, más országokban igen.

Flat rate.... nem jó a Services-nél, Economy shipping from outside....al kellene próbálkozni.
A leírásban a képeken az ajánlott opciók vannak kijelölve.

[ Szerkesztve ]

(#68023) nyogo83 válasza V/ (#68022) üzenetére


nyogo83
senior tag

A problema a kovetkezo:

Seller accountnal is minden cim be van allitva rendesen. Valamit tenyleg elbenazok akkor, ugy nez ki.

Szerk: rossz screenshotot raktam be. A Economy shipping from outside Us van kivalasztva es erre ezt dobja.

[ Szerkesztve ]

(#68024) V/ válasza nyogo83 (#68023) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem Chrome-t használsz akkor is? De nekem a Flate rate-t és a a másikat is elfogadja. De kevés a Flate rate-hez tartozó idő egy Mo-ról történő szállításra. Ezért inkább ez: Economy Shipping from outside US (11 to 23 business days)

[ Szerkesztve ]

(#68025) nyogo83 válasza V/ (#68024) üzenetére


nyogo83
senior tag

Mac-rol vagyok es Firefox alatt probaltam. De most megneztem Safariban es tokeletes.

Koszonom a segitseget! :R

(#68026) V/ válasza nyogo83 (#68025) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez lett volna a következő, hogy miből próbálod feltenni. De akkor Mac esetén a Safari-t fogom ajánlani. Kösz a tippet. :R

[ Szerkesztve ]

(#68027) Werkly


Werkly
őstag

Hol lehet törölni a credit cardot? Táblagépről fizettem és egyből vonta a stekszet a számláról! Ez törölhető? Hol jegyezte meg? Nem PayPal. Kösz!

(#68028) V/ válasza Werkly (#68027) üzenetére


V/
Topikgazda

eBay-n vásároltál? Ha kártyával fizetsz, akkor azonnal vonja, mindegy hogy miről fizetsz, asztali gép, mobil, tablet, notebook.

(#68029) Werkly válasza V/ (#68028) üzenetére


Werkly
őstag

Igen de nem mentettem a kártyaadatokat anno, most meg egyből vont! Ez nem kikapcsolható?

[ Szerkesztve ]

(#68030) V/ válasza Werkly (#68029) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem értem az egybőlt. Nem akartad kifizetni? Ha fizetsz és a PayPal-t választod akkor ott ha jelölöd ezt: Remember me for faster checkout on eBay. akkor nem lép be a PayPal-re és úgy fizet.
Ha nem a PayPal-t választod, hanem a kártyás fizetést ott is lehet eltárolási lehetőség, mert általában van.

[ Szerkesztve ]

(#68031) Werkly válasza V/ (#68030) üzenetére


Werkly
őstag

De meg akartam venni a terméket de mikor confirm and pay akkor egyből ki is fizette nem kérte a kártyaszámot mint mondjuk ALI-n ezért kérdem, hogy ha egyszer vásároltál akkor menti a credit card adatait? Ezt akarnám kiiktatni! minden vásárlásnál kérje az adatokat az lenne jó nekem!

(#68032) V/ válasza Werkly (#68031) üzenetére


V/
Topikgazda

Megnéztem, ott az eltároláshoz a lehetőség és az eltárolás az alapértelmezett.
Remember this card for future orders

(#68033) shield


shield
őstag

Sziasztok!
Ebay.de-n néztem ki egy cuccot, de nem tudom, hogy amit írnak szállításhoz a május 23 az a feladási időpont vagy már a kézbesítési időpont.
A másik "Artikelstandort: Hamburg, Deutschland" - ez EU raktárt jelent?
Ez lenne az.
Előre is köszi a segítséget.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#68034) faki_ válasza shield (#68033) üzenetére


faki_
senior tag

A kézbesítés becsült ideje, Hamburgból postázzák.

(#68035) shield válasza faki_ (#68034) üzenetére


shield
őstag

Köszi.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#68036) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Ez fake lehet?

Tisztelt xy (írják a felh nevem is)!

Az eBay Seller support nevében keresem, egy jó hír kapcsán.Sajnos nem értem Önt el telefonon.

Az alábbi emailben szeretném tájékoztatni az eBay következő akciójáról, a legújabb Zero Fee Promócióról.

Az eBay-től egy email-t talál az email fiókjában, ami felkínálja Önnek ,hogy listázza termékeit a (ebay.de/ebay.co.uk) oldalon nulla listázási díj (Insertion Fee) és nulla eladási jutalék (Final Value Fee) mellett. Az akció 2017.Június 30-ig szól. Az eBay folyamatosan fejleszti a listázási alkalmazását a new.eBayMag.com-ot, azzal a szándékkal, hogy Önnek mint eladónak könnyebb legyen az eladói tevékenysége . Most meghívjuk Önt is, hogy használja ezt az alkalmazást. Ebből adódóan , Ön gyorsan és díjmentesen listázhatja termékeit a (ebay.de/ebay.co.uk) oldalon.

Az akció feltételeit az alábbi linkre kattintva nézheti meg:

http://pages.ebay.com/zero-fee-promo-16/en/terms.html

Kérem, kövesse az alábbi lépéseket:

Keresse meg az eBay-től kapott email-t és kattintson az alábbi linkre: https://new.ebaymag.com/zerofeepromo

Ezek után menjen a “List items” menüpontra.

Egy sor eBay oldal fog megjelenni. FONTOS! Kattintson minden egyes eBay oldallal szembeni «Turn on» gombra, különben a fent említett díjak felszámolásra kerülnek.

Ezek után kattintson a «Start selling” linkre, hogy a new.eBayMag.com-os oldalra be tudjon lépni a meglévő eBay felhasználónevével és jelszavával. A következő lépés, hogy elfogadja az általános feltételeket és az üzletszabályzatát a weboldalnak.

A platforma be fogja tölteni az Ön aktív,fix áras, Godd ‘Til Canceled (GTC) tipusú hírdetéseit a fő eBay oldaláról, ahol Ön regisztrálva van.

-Győződjön meg róla, hogy van aktív hírdetése az eBay-en

-Győződjön meg róla, hogy hírdetései Good ‘Til Cancelled tipusúak -Good ‘Till Cancelled tipusú hírdetések automatikusan 30 naponta megújulnak,mindaddig míg Ön el nem adja az adott tételt, vagy míg Ön vagy az eBay úgy nem dönt, hogy leállítja az adott hírdetést. (Lehetséges hírdetési időintervallumokról itt olvashat: http://pages.ebay.com/help/sell/formats.html) Ha a hírdetései nem GTC tipusúak, akkor a rendszer nem tudja betölteni a listázott termékeit.

-Győződjön meg róla, hogy a megfelelő eBay oldalt használja. Ha Ön más eBay oldalon hírdet, mint ahol regisztrálva van a platforma nem fogja betölteni az Ön hírdetéseit. Ilyen esetben állítsa le az eBayMag oldalt és kezdje előlről.

Most már listázhatja termékeit a felkínált eBay oldalak bekapcsolásával.

Szívesen segítségére lesz kollégánk, hogy lépésről-lépésre végigvezesse: hétfőtől-péntekig 8-14 óráig állunk rendelkezésére. Kérem írja meg a dátumot és az időpontot amikor szeretné, hogy megkeressük telefonon, amikor kb. 10-15 perc ideje van és számítógép közelben van. Szintén kapcsolatba tud lépni velünk az új eBayMag oldalon keresztül:

https://new.ebaymag.com/

Szeretnénk emlékeztetni, hogy a promóció 2017.Június 30-ig szól. Ne maradjon le róla!

Tisztelettel:

Sztojanova Bernadett

eBay és eBayMag csapata- eBaymag Team Hungary

bszto001@ebaymag.com

www.new.ebaymag.com

[ Szerkesztve ]

(#68037) V/ válasza PainKiller13 (#68036) üzenetére


V/
Topikgazda

Március 15-től él, nem kamu. Amikor indult akkor is küldték. Ha nem vagy eladó vagy nem akarsz eladni, akkor nem kell vele foglalkoznod. De a promóció feltételek több eladót eleve kizárnak, részemről figyelmen kívül hagyandó ajánlatnak tartom.
De légy szíves ne teljes e-maileket emeljél már be a hozzászólásba. Ezt két rövid mondatban megkérdezhetted volna.

[ Szerkesztve ]

(#68038) PainKiller13 válasza V/ (#68037) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi, így is sokat faragtam a levélből :)

"Your listings are not eligible for the Promotion on any eBay site where you had any selling transaction between 1 September 2016 and 28 February 2017. "

Ez lényegében mindenkit kizár akinek volt eladása az adott időszakban.

(#68039) V/ válasza PainKiller13 (#68038) üzenetére


V/
Topikgazda

Erre utaltam én is.

(#68040) Sátán44


Sátán44
addikt

Sziasztok!

Rendeltem egy terméket és a szokásos szöveg, hogy fizetést követően 1 napon belül postára adja. Eltelt egy hét és semmi reakció, írtam rá de arra sem válaszolt. Ilyenkor mi a teendő?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#68041) V/ válasza Sátán44 (#68040) üzenetére


V/
Topikgazda

Írj újból és írj arra az e-mail címre is amire ment a pénz.

(#68042) Sátán44 válasza V/ (#68041) üzenetére


Sátán44
addikt

PayPal-nél nincs feltüntetve az email címe.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#68043) V/ válasza Sátán44 (#68042) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne viccelj már, egy e-mail cím az azonosító amire fizetsz.
Így van benne a visszaigazoló e-mailben: You sent a payment of $1.17 USD to 张立勇 (zhaofafa168@163.com)
Vagy az összegek alatt:
Payment $4.25 USD
This charge will appear on your credit card statement as "PAYPAL *VIPIN KUMAR"
Payment sent to saigems7@gmail.com

Peraze aláhúzás nélkül, itt csak kiemelés most.

[ Szerkesztve ]

(#68044) Sátán44 válasza V/ (#68043) üzenetére


Sátán44
addikt

Köszönöm a segítséget. Kaptam választ az eladótól:

Sorry for delay, our system have a problem cause bitcoin virus, hope u can understand it, we will ship soon, if u have any question later, please let me know.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#68045) V/ válasza Sátán44 (#68044) üzenetére


V/
Topikgazda

Mondjuk várható volt, hogy néhányan belefutnak a járványba.
Bár megszólalt bennem a ;] mert az csak egy adott számítástechnikai eszközt zárol és a mobil app-okat használóknál ez nem jelentkezett most.
Vagy minden dolgozójuk megnyitotta a csatolmányt és így lezárták nekik az összes gépüket?

(#68046) gabor9991


gabor9991
őstag

USA-ba küldenék egy csomagot, fogalmam sincsen mire kell figyelni.
A küldemény egy cipősdobozban elfér, kb 1kg, értéke 10,000 forint.
Postával ezt el tudom küldeni?Díjat tudok valahol kalkulálni?Nyomkövetés működik?Csomagolásnál van valami amire figyelni kell?
Vámot kell majd fizetnie a címzettnek erre?

(#68047) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Április 11-én rendeltem az Ebay-ről. Emailt megkaptam 13-án, hogy úton van. De a vásárlási előzményemnél, nincs követési szám azóta sem, a várható szállítási idő pedig május 2 - 23. Egy 2.5 dolláros apróság. 23-át még várjam meg, vagy írjak már az eladónak - 30 nap letelt, - hogy mi újság a rendelésemmel?
Köszönöm!

(#68048) DJ. Ru$y válasza gabor9991 (#68046) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Talán inkább itt, ha már "postázás".

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68049) V/ válasza gabor9991 (#68046) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban van segítség, minden fontos információ ott van. Ez alább csak idézet, a linkek az Összefoglalóban működnek.
Itt kell keresni:
Az eBay-n történő eladásról néhány gondolat
.......
Ha eladtuk a terméket azt el is kell juttatni a vevőnek. A szóba jöhető szállítók a Magyar Posta és a futárcégek.
Magyar Posta
A súly szerinti díjszabás a Magyar Posta internetes oldalán tekinthető meg. Általános díjak a 2. oldalon.
Feladási ajánlás: Elsőbbségi, ajánlott, tértivevényes. Értékesebb csomag esetén megfontolandó az értéknyilvánítás, de ez nem minden ország esetén vehető igénybe.
Bővebb információ Magyar Posta Országlapok oldalon.
A postai kiegészítő szolgáltatások díjai külföldre szállítás esetén.
A Magyar Posta díjkalkulátora ezen az oldalon érhető el
Ezen a két oldalon futár cég díjainak összehasonlító kalkulátorai találhatóak meg.
Első link és a második link.

Dolgoztam vele, hogy ne kelljen más topikokban keresgélni.

A Posta állításával ellentétben USA-ba mehet az elsőbbségi, ajánlott, tértivevény is, követhető a szállítás, csak a mezei kereső oldalon nem látszik, nem kell drága csomaggal küldeni.
Az a lényeg, hogy így elvesztésre biztosítva és az átvételt le igazoltatja az USPS a címzettel és arról kapsz visszaigazolást.
USA-ban 2000 $ alatt nincs vám, áfa fizetési kötelezettsége a címzettnek.
Az 1 kg-os csomag a fenti ajánlással 5780 Ft, amit a postások ajánlanak nemzetközi EMS meg 13120 Ft

[ Szerkesztve ]

(#68050) V/ válasza herrká (#68047) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kötelező a követési számot beírni, főleg ha csak egy küldemény azonosító van ami nem mindenhol követhető.
Május 24-től lesz 30 napod reklamálni. Várj még.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.