Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) AndrewTdi válasza kabelmania27 (#1389) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Szia!

Az ígért kép:

Még egy kérdés. A Set Top boxon a csatornák sorrendjét nem lehet állítani? Átrendezném, de nem nagyon találtam olyan lehetőséget, hogy cserélgessem a csatornák helyét illetve sorrendjét.

(#1402) upc on-line válasza kene84 (#1398) üzenetére


upc on-line
tag

Kedves kene84!

A társasházi akciókban résztvevők esetében több variáció is lehetséges attól függően, hogy csomagajánlatról, vagy termékenkénti ajánlatról van szó.

Amennyiben az előfizető nem módosít a meglévő társasházi csomagajánlatán, úgy nem változik az internet előfizetés havi díja és a Fiber power 30 is megmarad (nem vezettük ki, de értékesíteni már nem értékesítjük az FP 30-as csomagot).

A Fiber power 50-re módosítani szándékozó ügyfeleink egyedi társasházi ajánlatban ezt 4.500 Ft-os havidíjjal rendelhetik meg (mivel jelenlegi társasházi csomagajánlataink között az FP50 nem szerepel). Azok, akik felmondják a csomagajánlatukat és még nem járt le a hűségszerződésük termékenkénti előfizetési árra állnak át a szolgáltatásaik és újabb határozott idejű szerződést kell kötniük. Ezzel szemben a lejárt hűségidejű termékekkel rendelkezőkre a módosításkor, a termékenkénti ajánlat lesz érvényes határozott idejű szerződéssel, viszont azok a termékek változatlan áron maradnak, amelyeket nem kerülnek módosításra és nem is kell rájuk újabb határozott idejű hűségszerződést kötni.

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#1403) kabelmania27 válasza AndrewTdi (#1401) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem ez jól van megcsinálva, nincs vele teendő:) Így a legjobb egyből leválasztani a modemágat és utána a tévéknek osztani.
A csatornák sorrendjét központilag állítják be ezen nem lehet változtatni helyileg, kedvenc listát tudsz csinálni ha jól tudom.

(#1404) harry válasza AndrewTdi (#1401) üzenetére


harry
veterán

No valami hasonló lesz nálunk is (csak T-nél, mert nincs UPC...), de a splitternek csak az egyik vezetékén lesz SetTopBox+IPTV; de attól a többin még fogható az analóg adás, igaz?
Ez amúgy egy könnyűszerkezetes ház? Csak mintha gerendázat + párazáró fólia lenne, de aztán lehet tévedek.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1405) kabelmania27 válasza harry (#1404) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Persze hogy fogható, a kábelezést úgy célszerű mecsinálni hogy egyből leválasztani a modemes ágat, másik ágat meg annyi tévére osztani ahányra van szükség. Iptvhez kapsz egy modemet és routert magába fogglaló egységet ilyet [link]
4db utp port van benne , a vevőegységekhez azon csatlakozik + a gép. Ha analóg tévét is szeretnél nézni úgy fogják megcsinálni hogy leválasztják a modem kábelét az analóg tévékfelé menő kábelekről egy viszirány szűrővel (média szűrő) vagy 2,3,4es aszimetrikus osztó és az analóg tévék előtt vissziriányszűrő van. Nem tudom t-home hogy csinálja a kábelezést, ha valaki tudja t-home hogy milyen osztókat szűrőket használ írja meg legyen olyan szíves.

[ Szerkesztve ]

(#1406) harry válasza kabelmania27 (#1405) üzenetére


harry
veterán

Jelenleg úgy van, hogy jön be egy koax, és egy splitterre van kötve, és a házban a helyiségekbe be van húzva koax, ezekből az egyiken lenne analóg TV.

És ha jól értem, ezen splitter elé kell az előző képen látható TV/Data elosztó, TV-s rész megy ugyanúgy a splitterbe (ezen csak analóg adás, 1 TV-re), a Data rész meg a linkelt Cisco gatewaybe, ami egy wifi router, erre fogom kötni UTP-vel az IPTV SetTopBoxát (amin lesz a másik TV, digitális adás), meg egy gigabites switch a gépeknek. Igaz?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1407) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Ilyen modemem van: EPC2203

Ha felmegyek az információs oldalára: 192.168.100.1-re akkor alapból a System fülre dob. Itt minden látszik, viszont ha átlépnék a signalhoz vagy bármelyik másikhoz, akkor ezt kapom:

This feature is not enabled.
This feature has not been enabled in your cable modem.

Please contact your data services provider for more information about this feature and its availability on the network.

To exit this page, click on the "Back" button on your browser tool bar to return to the previous page or click on the "System" link above.

Mit lehetne ezzel kezdeni? Régen ez ment tökéletesen, azóta valahogy letiltódott. :(

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1408) harry válasza Snowy_owl (#1407) üzenetére


harry
veterán

Nekem sem jön be, úgy rémlik akkor láttam utoljára, amikor nem ment a net valamiért.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1409) Snowy_owl válasza harry (#1408) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Egyébként most próbálkoztam restartal a modemen, és addig bejön még a modemen ki nem gyullad az utolsó led. Utána ezt kapom, amit bemásoltam.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1410) kabelmania27 válasza Snowy_owl (#1409) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

http://192.168.100.1/_aslvl.asp admin a felhasználónév jelszó W2402
acces level 3 ha csak 2 van akkor 2
utána ok,
192.168.100.1 signal fül, (többi fül is látható lesz)

(#1411) AndrewTdi válasza harry (#1404) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Igen fogható analógon a többi tv-n. Elvileg én azt kértem volna, mert még nincs olyan TV-m amin igazán ki tudnám használni a Digitális adást. De aszonta júpíszí, hogy ide csak ilyet ad, ez a minimum.
Nem könnyűszerkezet, ez a padlás. :)

kabelmania27: nem tudod, hogy EPC3212-re mi a pass?

[ Szerkesztve ]

(#1412) kabelmania27 válasza AndrewTdi (#1411) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jó kis padlás, van helye a jó osztóknak.
Jó látni egy jól szerelt kábelezést:D
Nekem is hasonlóan van megcsinálni, annyiban különbözik hogy nem padláson van ( nincs padlás, lapos tető van:D), hanem abban a szobába ahol van a modem (oda jön a bejövő kábel a falban), első osztó modem ágba (10decibel letöltési freki csillapítás, feltöltésbe 2,5) tévé ágon 2,5ös csillapítás utána egy 3as osztó van.
Modem jelszint hasonló mint neked .
Fibernetesek általába ilyen média osztót kaptak.

bal a modem, jobb a 3as szimmetrikus osztó felé
Mutatok egy jelszint oldalt, habár nem upcs vagyok, de én is kábelnetes:)

[ Szerkesztve ]

(#1413) kabelmania27 válasza AndrewTdi (#1411) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

admin
W2402

vagy
user name : admin
Password : atlanta

esetleg admin/cisco
vagy talán admin/W3212
Több ötletem sajnos nincs. Próbálkozz ezekkel, aki tud valami ötletet mondani meg oszthatná a jelszót:)
Januárba még nem kellet hozzá jelszó, haveromnál simán megtudtuk nézni

(#1414) AndrewTdi válasza kabelmania27 (#1413) üzenetére


AndrewTdi
addikt

mind mellé, de azért köszönöm. :)
Nálam a padláson a bejövő, ugyanis 5 ág kellett, de még nem tudtam hol legyen a gép (nemrég lett kész a kecó, most költöztünk be).

(#1415) kabelmania27 válasza AndrewTdi (#1414) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nálunk nincs padlás, lapos tetős a ház:D
Akkor minden jót az új házikóhoz.
Jó szórakozást a berendezkedéshez:)

[ Szerkesztve ]

(#1416) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Cisco EPC3212 modemnek a user/pass párosa üres/üres de csak a telefon adatokat mutatja pluszba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1417) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#1416) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Frekiket nem?:(

(#1418) Gubek-Einste válasza kabelmania27 (#1417) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

modem

Ennyi plusz info látható ha be vagyok jelentkezve.
A másik lapon pedig ezek vannak, plusz a modem MAC címe és a firmware verzió száma:

modem

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1419) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#1418) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez is több a semminél:D

(#1420) kabelmania27 válasza Willie (#1399) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

uTorrent Beállítások menü -> További beállítások -> Bittorrent -> Protokoltitkosítás Kimenő: Erőltetve
Ha új routert szeretnél [ilyet] vegyél ez gigabites

[ Szerkesztve ]

(#1421) AndrewTdi válasza kabelmania27 (#1420) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Azt miért kell "Eröltetve"-re rakni?

(#1422) kabelmania27 válasza AndrewTdi (#1421) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor gyorsabban fog működni a letöltés amúgy ha jól tudom a p2p szűrés miatt.
Nálunk albérletbe gyorsabb volt a letöltés amikor beállítottuk erőltetve-re.
Lehet hogy nem szükséges, de ha lassú célszerű ezt beállítani és már gyorsabb is lett:)

(#1423) Willie válasza kabelmania27 (#1420) üzenetére


Willie
őstag

Így volt eddig is beállítva, és így is produkálja a jelenséget. :S Más ötlet?

(#1424) kabelmania27 válasza Willie (#1423) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

indítsd újra a modemedet, lehet hogy jobb lesz
mutass egy modem jelszint oldalat
192.168.100.1 signal mepüpont vagy fül
Hogy van kialakítva a kábelezés a lakásban?

(#1425) Willie válasza kabelmania27 (#1424) üzenetére


Willie
őstag

Újraindítás már többször volt, és semmit sem javult, ezt elfelejtettem írni.
Szerintem erre vagy kíváncsi:

A kábelezést most nem tudom leírni, holnap lesz rá alkalmam, akkor feltétlen leírom.

(#1426) kabelmania27 válasza Willie (#1425) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

igen ez érdekelt, értékek rendben vannak, holnap várom a kábelezés leírását akkor:)

(#1427) F_Zolee válasza kabelmania27 (#1426) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hello

Látom te eléggé jártas vagy a témában. Nekem a következő értékek vannak.

Kábelezésről nem sokat tudok elmondani, mert egy társasházban vagyok és itt is csak így van bekötve. Annyi a "gond" a nettel, hogy a maximumot nem nyújtja stabilan de ettől független nincs gond. Tv nincs. Jó ez így?

Közben csináltam képet:

[ Szerkesztve ]

(#1428) kabelmania27 válasza F_Zolee (#1427) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem jó így a bekötés, jelszint is jó, akinek csak internet előfizetése van így szokták bekötni, próbáld többször újraindítani a modemet, lehet bedugult frekiken van. Albérletbe internet 15ös csomag volt, előfordult néha, hogy a 15megabit helyett 10-12volt, ekkor modemet és a routert újraindítottam és helyrejött minden.
Használsz routert? Ha igen közvetlenül dugd a modem utp kábelét a számítógépedbe és úgy tegyél be speedtest mérési eredményeket.
Lehet hogy a routered nem bírja a 25/30/50megabitet osztani.
Légy szíves írd meg milyen csomagod van.
Hogy ha csak a torrent lassú, akkor uTorrent Beállítások menü -> További beállítások -> Bittorrent -> Protokoltitkosítás Kimenő: Erőltetve
Az is elképzelhető, hogy a hiba nem nálad van , túlterhelt az a körzet, amennyiben így van gondolom lesz kapacitás bővítés [link] Ne aggódj szerintem helyre fog jönni. Ha ex fibernetes körzetben vagy akkor legyél türelmes lehet hogy hálózatkorszerűsítést csinálnak és azért ingadozik a sebességed.
Nekem az upc internettel az volt a tapasztalatom , hogy nagyon ritkán van hiba, általában tökéletesen és jól működött. Remélem tudtam segíteni

(#1429) F_Zolee válasza kabelmania27 (#1428) üzenetére


F_Zolee
veterán

Van router. Edimax br-6204wg. 25ös netem lenne. Nincs úgy problémám vele csak érdeklődtem, hogy mit mondasz rá. Szerintem itt a hálózat lehet kicsit terhelt. Szerencsére már multi játékokkal sincs gond, ping rendbe van.

(#1430) kabelmania27 válasza F_Zolee (#1429) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem ha majdnem a maximumot hozza azt el lehet fogadni..
Jobban jársz mintha csak a garantáltat hozná...:D
3200Ft ért nekem is jó lenne a 25megás internet.
Én nem lettem upcs, maradtam fibernetes 6/1 3990Ft tévé és telefon mellé...
Nem panaszkodom, eszközbővítés óta 10-15 ping értékeim vannak és a sebesség is stabil ( előtte is jó volt)
Fonyód maradt fibernetes, a környéken csak Herend Bánd és Szentgál került át az upchez, mivel 88as körzetben van az említett 3 város és invitel a telefonos szolgáltató.
Ha upcs lettem volna ezt választanám. 8350Ft helyett csak 5000Ft kellene fizetnem és 6megabit helyett lenne 25...
Invitel kábeltévé kábelnetet és kábeltelefont még nem szolgáltatott.

(#1431) F_Zolee válasza kabelmania27 (#1430) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az a csomag jó lenne nekem is. Amúgy most még 5000-et fizetek a 25megásért. Már nincs alternatíva csak az 50megabites de az sem ennyivel olcsóbb. Mivel nem történik felfelé módosítás ezért nem tudom igénybevenni 3200-ért. Amúgy olyan 15-20mega körül megy.

(#1432) kabelmania27 válasza F_Zolee (#1429) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda


ezt kihagytam az előbb:)

(#1433) F_Zolee válasza kabelmania27 (#1432) üzenetére


F_Zolee
veterán

Most perpill:

(#1434) kabelmania27 válasza F_Zolee (#1433) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez sem rossz, csinálj egy modem újraindítást és próbáld meg újra, tegyél újra be egy képet a modem jelszint oldaláról, kíváncsi vagyok ugyanazokra a frekikre fog a modem kapcsolódni vagy esetleg másikakra. Szerintem más frekikre fog hangolni.

(#1435) F_Zolee válasza kabelmania27 (#1434) üzenetére


F_Zolee
veterán

(#1436) kabelmania27 válasza F_Zolee (#1435) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Na ez már jobb:)
Feltöltési freki maradt, letöltést váltott, szerintem bedugult letöltésin volt, ha legközelebb lassulást tapasztalsz, csinálj egy modem újraindítást és felgyorsul:)
9es pinged van tök jó:
Énis mutatok egy modem oldalat

Nekem nem direktbe megy a kábel a modembe ,egy fibernetnél használatos ilyen média osztó van elötte, 10es csillapítása van letöltésbe feltöltésbe 2,5 azért van negatívba a power level, a bal oldali megy a modembe, jobb oldali 2,5csillapítás megy egy hármas szimmetrikus osztóba utána pedig három televízió készülékbe, a tévé adások képe szép, tiszta.

[ Szerkesztve ]

(#1437) CyS


CyS
csendes tag

Sziasztok! Van valakinek infoja, hogy mi a helyzet Zuglóban? Legalább két napja gyenge a net. Most mértem a Pingtest.net-tel, 14%-os packet loss. Skype szenved, egyszerűen borzalmas. Az ügyfélszolgálat csak annyit mond, hogy fennakadások vannak és több ügyfelet is érint. OK, de már két napja???! Nem néhány órás az SLA-ja az ilyen gondnak?! :((

(#1438) club1 válasza CyS (#1437) üzenetére


club1
veterán

Nem, náluk az alap sla 72 óra (bejelentéstől számítva). Hétvégén pedig nem dolgozik náluk utcán ember, ahhoz ennél jóval nagyobb gondnak kell lennie.

(#1439) Willie válasza kabelmania27 (#1426) üzenetére


Willie
őstag

Na akkor írom is a megbeszéltek szerint. :)
Szóval ez egy társasházi lakás, nem mai darab már.
Ami biztos az a következő:
A villanyóra szekrény felől jön be egy koax kábel, ami a nappaliba érkezvén egy elosztóval kétfelé van osztva, (http://users.atw.hu/sfgt/01.jpg) az egyik kábel megy a nappaliban lévő mediaboxba a másik pedig, egy fenti beépített szekrénybe, a nappaliban ahol bejön a kábel nem tudom, hogy van-e valami még felszerelve mivel egy szekrénysor háta mögött történik az elosztás, és nem tudok hozzáférni, csak a csatlakozóhoz.
A fenti szekrénybe beérkező kábel (http://users.atw.hu/sfgt/03.jpg) egy ugyanolyan kettes elosztó egyik kettes végébe érkezik be ahonnan az egyes vége megy a modembe, míg a másik vége megy egy hármas elosztóba amire 3 tévé kábele csatlakozik rá. (http://users.atw.hu/sfgt/02.jpg)

Ennyi volt a tudományom, remélem, hogy érteni fogod de ha valami nem világos akkor szólj! :)

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1440) kabelmania27 válasza Willie (#1439) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem jól van kialakítva a kábelezés a lakásban.
Jó fajták az osztók.
A második osztási hely esztétikusan , átláthatóan van megcsinálva, szerintem így tök jó:)
Első osztónál a tap megy a médiaboxba és az out megy tovább a beépített szekrény felé?

[ Szerkesztve ]

(#1441) Willie válasza kabelmania27 (#1440) üzenetére


Willie
őstag

Annyi biztos, hogy az out megy a beépített szekrénybe, és szerintem - ebbe nem vagyok biztos, nem is tudom megnézni - az elosztó 1es végébe jön be a lépcsőházból a jel, míg az out melletti csatlakozóból kanyarodik vissza a mediabox fele, így gondoltad?
De nem értem akkor, hogy mi lehet a gond? Mi miatt ilyen a letöltési sebességem úgy is, hogyha a router nincs bekötve?
Az nem hiszem, hogy baj, hogy a modem eredetileg nem itt volt, hanem az egyik szobában de semmi elosztás, csatlakozó nem lett kibontva csak a kábel amiről elágazott ott fent a szekrényben ki lett cserélve egy rövidebb darabra, egy olyan fekete színűre amit a képen is (http://sfgt.atw.hu/03.jpg) láthatsz, nem akartuk a préselt csatlakozót levágni, és úgy csinálni egy új - rövidebb kábelt, nem láttuk értelmét, hogy egy kíváló minőségű kábelt szétbarmoljunk.
Anno volt visszirány szűrő, úgy emlékszem de amikor bekötötték a mediaboxot akkor kibontották, és most már azt hiszem nincsen.
Mit gondolsz akkor, mi lehet a probléma? :\ Mert nagyon bosszant a dolog.

(#1442) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Lenne egy amatőr kérdésem. Van egy bejövő kábel, hozzá van csatlakoztatva egy osztó. 2 OUT felirat van rajta. Egyik megy a tv-be, másik a modembe. Meg lehet csinálni, hogy ami megy a tv-be az menne a modembe és a modem felé menő kábel lenne a tv kábele?

(#1443) kabelmania27 válasza Laybee (#1442) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szimmetrikus osztónál felcserélheted a 2 out kimeneteket nyugodtan, esetleg ha mutatnál egy képet az osztóról az jó lenne:)

(#1444) kabelmania27 válasza Willie (#1441) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Visszirány szűrőt már nem használ az upc.
Próbáld megint a modem újraindítást
Szerintem az áthelyezés nem okozhat gondot, az a lényeg hogy a kábelek 3x árnyékolású jó fajták legyenek, szerintem mindegyik olyan. Gondolom az upc hozta a kábeleket és az osztókat is. Ha xp operációs rendszert használsz töltsd le ezt és telepítsd
Egyik albérletembe ilyen volt a bejövő kábel de nem volt annyira flexibilis szerintem 3x árnyékolású az.

(#1445) Laybee válasza kabelmania27 (#1443) üzenetére


Laybee
őstag

Ez az:

(#1446) kabelmania27 válasza Laybee (#1445) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez nagyon jófajta osztó:)
Nyugodtan megcserélheted a 2 out ágat, mivel szimmetrikus osztó ez

(#1447) Laybee válasza kabelmania27 (#1446) üzenetére


Laybee
őstag

Köszi szépen, akkor megcserélem... (szobaátrendezés)
Gondolom az már mindegy, hogy ez az ág egy osztott ág eleve, vagy nem?

(#1448) JEEMBO


JEEMBO
aktív tag

Sziasztok!

Mivel a Fibernet idején elég rossz tapasztalatom volt a kábeles internettel (üzemkiesések miatt), így most érdeklődnék, hogy milyen a UPC net szolgáltatás minősége és rendelkezésre állása a Velencei-tó déli partján? Ezen a területen versenyezhet már vajon a UPC az ADSL-el, mert nálunk a FiberNyet idején fölényesen győzött az ADSL!
Vagy továbbra is maradjak a már bizonyítottan üzembiztos ADSL-nél? Mert tetszene pl. a 25 mega 3200-ért, de nem is annyira a sebesség az elsődleges, hanem, hogy 4700 Ft-ért a csupasz ADSL 365 napból 364 napon működik, s stabil 5M-át ad.

Üdv!

"Jó pap is holtig butul"

(#1449) kabelmania27 válasza Laybee (#1447) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mutass egy modem jelszint értékeket.
Légy szíves írd le hogy van kialakítva a lakásban a kábelezés.
Szerintem mindegy, hogy eleve az osztó felé vezető kábel osztott ág.

(#1450) kabelmania27 válasza JEEMBO (#1448) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ne maradj az adsl-nél.
Szerintem nyugodtan próbáld ki az upc netet, nekem albérletbe volt upc 15megabites, jól működött , jobb ár 6érték arányba van mint az adsl, garantáltja 8192 kbit/s
Én maradtam fibernetes 6/1 3990Ft tévé és telefon mellé
4700ért 5mega 3200Ft ért 25, nem kérdéses hogy utóbbit érdemes választani
Ilyen lehetőséget 3200Ft 25megabit nem szabad kihagyni rendeld meg
Legrosszabb esetben 8megával fog menni, még akkor is sokkal jobban jársz mint 5 megás adsl-el
Szerintem 20-25körül elfog menni, volt kapacitásbővítés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.