Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) kabelmania27 válasza Triumph (#1150) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nagyon jó modem jelszint értékek, akkor az egy nagyon jófajta szimmetrikus kettes osztó.
Albérlebe nálam is ilyen szimmetrikus 2es osztó volt, ugyanúgy rá volt írva mind2 ágra hogy 3.5 twc fajta volt ha jól emlékszem

hasonló jó jelszint értékek voltak
Xp max 3Giga ramot tud kezelni, szerintem bővítsd a memóriádat 3gigára.
Haveroméknál bővítettük a gép memóriáját 4gigára, így a 60megabites netnél speedtest 58megabitet mér letöltésbe gigabites háló kártyán keresztül, 100megabites háló kártyán keresztül csak 38megabit volt a letöltés.

[ Szerkesztve ]

(#1152) twingos válasza Triumph (#1147) üzenetére


twingos
tag

üdv

csak egy tanács
szedd le amit a jupiszi ad optimizert
tedd fel ezt,telepíteni sem kell.állítsd be a megfelelő értékekre az összes hálókártyát
ha van AVG vírusirtót szedd le

És talán a legfontosabb amit nem láttam,hogy ezt most router-el wifi-vel vagy szimpla kábellel használod?

üdv

www.pc2car.hu - Számítógép az autóba

(#1153) Triumph válasza twingos (#1152) üzenetére


Triumph
tag

köszi!

Egy Edimax BR6104K vezetékes routeren keresztül használom, de amikor a UPC-s ügyfelessel tesztelgettem akkor közvetlenül a gépre volt kötve a modem és akkor sem ment teljes windowssal 25 Mbit fölé.

Du. ha hazamentem kipróbálom, de lehet hogy felrakom a win7-t aztán az talán megoldja.

(#1154) kabelmania27 válasza Triumph (#1153) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tegyél a gépedbe több memóriát, főleg ha win 7et szeretnél használni. Win 7esetében legalább 4giga Ramnak kell lennie hogy szépen gyorsan működjön.

(#1155) twingos válasza Triumph (#1153) üzenetére


twingos
tag

ok
ha kábelesen okés lesz akkor utána a gyenge láncszem a routered lesz.sajna csak 175 mhz proci van benne,így sok csodát ne várjunk tőle.
Ha beruházol mindenképp N-es re

No ez csak tanács szinten

:)
üdv

www.pc2car.hu - Számítógép az autóba

(#1156) Nova96 válasza Nova96 (#1131) üzenetére


Nova96
őstag

Up!
Nincs senkinek ötlete?a UPC 2500FT ért jönne ki és ha nem olyan nagy dolog megcsinálni akkor nem fizetnék érte. :R

(#1157) twingos válasza Nova96 (#1131) üzenetére


twingos
tag

[ Szerkesztve ]

www.pc2car.hu - Számítógép az autóba

(#1158) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Csak engem nem tettek még át a nagyobb sávszélességre? Nektek milyen modemetek van egyébként? Csak azért kérdezem mert 3.6 MB/s helyett max 500 kb/s-al töltök, és az egész internet behal tőle...

Illetve ez sem normális dolog, szerintem...egy 30/3as internetcsomagnál.

[ Szerkesztve ]

(#1159) zoo8800 válasza kabelmania27 (#1154) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez hülyeség.

#1158
A 30/3-at nem emelték 50/5-re, azt rendelni kell.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#1160) modi


modi
tag

Tisztelt UPC!

Láttam felkerült a weboldalra az ÁSZF közlemények-nél Augusztus 1-től érvényes ASZF.
[link]

Itt következő szerepel:
"UPC szolgáltatási területen új csatornaként bekerül a Filmbox Extra csatorna a 40-es csatornahelyre a
Filmbox csomagba"

Itt lemaradt az 1-s szám. Vagyis Filmbox extra 1.

[ Szerkesztve ]

(#1161) modi


modi
tag

FixHD bekerülése akár SD formátumban semmi hír?

[ Szerkesztve ]

(#1162) RLND válasza modi (#1161) üzenetére


RLND
tag

FIX HD-nek én is örülnék! :))

(#1163) Willie válasza Willie (#1158) üzenetére


Willie
őstag

Valaki segítsen légyszíves, miért csak 1 mb/s a max letöltésem torrentnél, és miért hal be az egész böngészés mialatt megy a torrent? Holott nincs ilyen problémám ha a böngészőből töltök le.
Előfizetésem: 30 megabit / 3 megabit

#1159

Oks, akkor meg fgom rendelni, de akkor modem csere is lesz, az megoldhatja a problémámat??

[ Szerkesztve ]

(#1164) twingos válasza Willie (#1163) üzenetére


twingos
tag

Ez így valahogy kevés.Milyen gép,mennyi memó,milyen op rendszer,milyen torrent kliens,hány szálon megy a le és feltöltés,router van-e vagy nincs?
nagy vonalakban ennyi lenne az én kérdésem

annyit még megtehetsz,hogy ha megy a torrenet akkor hány % a proci terhelésed?

üdv

www.pc2car.hu - Számítógép az autóba

(#1165) zoo8800 válasza Willie (#1163) üzenetére


zoo8800
veterán

Lesz modem csere, az tuti. Nem tudom, hogy megoldja-e a problémát, nekem az 50/5 előtt 30/3 volt, és torrent közben simán lehetett netezni.
Mostanában nekem is sokat baszakszik a net, hogy finoman fogalmazzak... :U

rip and tear, until it is done

(#1166) kabelmania27 válasza Csabee. (#1133) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Pedig mutattál már nagyon szép mérési eredményt is:)
Remélem a karbantartások és kapacitásbővítések következményeként stabilizálódni fog a sebesség:)
Aki Fibernet internet előfizető volt általába ilyen multimédiás osztót kapott, amikor a szerelő bekötötte aztmondta, hogy ez egy nagyon jófajta szűrő. Ha már volt jó mérési eredmény , akkor nem ez okozza a problémát, nálam (Fibernet) hasonló jelszint szokott lenni, mint nálad. Most Power Level -2.8 dBmV Signal to Noise Ratio 37.4 dBmV

[ Szerkesztve ]

(#1167) kabelmania27 válasza Csabee. (#1133) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tavaly nyáron napközbe volt -8 és -9 körül a power level, mégis stabil volt a netem 36-37es SNR-el is(lehet hogy 34-35re is leesett az snr, mégis ugyanolyan mérési eredményem volt mint mikor este powerlevel -4/-3/ ra erősödött)
Ezek az újfajta modemek alacsonyabb jelszintet is elviselnek, a technika folyamatosan fejlődik:)
Olvastam valahol a fórumba, hogy a webstar modem 20SNR alatt esik le a hálózatról.

[ Szerkesztve ]

(#1168) Willie válasza twingos (#1164) üzenetére


Willie
őstag

Igazad van, ne haragudj, csak úgy felhúzta az agyamat délután - gyorsan kellett volna valamit letöltenem.

Konfigom:
ASUS P5K
Intel Core 2 Duo E6750 - CoolerMaster Hyper 212 Plussal felszerelve
4 GB RAM
SEAGATE 500GB 7200rpm 16MB SATA2 ST3500418AS <-- a mentések helye
Sapphire HD6850

Processzor, alaplap, RAM csere tervben van, SSD is belefog kerülni az új vasba de a mostani konfigomnak is elégnek kellene lennie, szerintem.

Windows 7
uTorrent 2.2.1
1 torrent futtatása is elég a jelenséghez.

Igen, router mögött vagyok: Asus WL-520gC routerem van, UTP kábelen keresztül csatlakozom rá.
Maximum 30%-ig megy fel a processzor terhelése, de közben fut a Firefox is, egyéb programok (mint ahogy egyébként is lenne)

[ Szerkesztve ]

(#1169) Csabee.


Csabee.
nagyúr

10perce elment a net itt a 22. Keruletben.... Nagyon jo...

Üdv: Csabee.

(#1170) D@ni88 válasza Csabee. (#1169) üzenetére


D@ni88
addikt

egyből megáll az élet :U

(#1171) twingos válasza Willie (#1168) üzenetére


twingos
tag

üdv

Azt sikerült kiszűrni,hogy nem a kevés hardver okozza a hibát.
Router nélkül is próbáltad már?
És legvégső esetben egy router reset(feltéve ha tudod a beállításokat) segíthet.Nekem is volt már ilyen a Linksys-el.
Esetleg egy torrent újratelepítés (lehet,hogy állítgattál valamit?)
Szinte biztos,hogy vmi szoftveres nyűg lesz.Én erre a két dologra tippelek nyitókörben.

üdv

www.pc2car.hu - Számítógép az autóba

(#1172) Csabee. válasza D@ni88 (#1170) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Hát jah.. :)) amikor kell akkor nincs..

Üdv: Csabee.

(#1173) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Nos, most jól bírja...


Itt elég stabilnak mutatja ráadásul...

Üdv: Csabee.

(#1174) kabelmania27 válasza Csabee. (#1173) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Na végre:)
Ez már tényleg szép mérési eredmény:)
Légy szíves mutass egy modem jelszint oldalat, kíváncsi lennék most milyen erős a jel nálad amikor jól működik.

(#1175) #40835072


#40835072
törölt tag

Helo!

Jelenleg ADSL ENTERNET internetem van ami 600kb/sec es :U

Szeretnék átváltani UPC Fiber 120 ra de a közünkben nem elérhető de 20 méterre az utcában már igen!

Ha kifizetem a bekötési díjat bekötik? vagy más internet szolgáltatót kell keresnem? :F

MI legyen? átakarok váltani erről mert drága és sz....r :W

(#1176) upc on-line válasza modi (#1160) üzenetére


upc on-line
tag

Kedves modi!

Köszönjük a jelzésed, módosítottuk az ÁSZF dokumentumot.

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#1177) kabelmania27 válasza #40835072 (#1175) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

1221-et hívd fel szerintem, és jelezd hogy elő szeretnéd fizetni és 20méterre tőled van kábelhálózati csatlakozási lehetőség:)

(#1178) tailor


tailor
őstag

Figyelmetlen voltam, tárgytalan :)

[ Szerkesztve ]

(#1179) Willie válasza twingos (#1171) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Modemcsere volt, az új modemmel direktben megkapom az 50 megabit letöltést illetve az 5 megabit feltöltést. De a router mögül már más a helyzet...resetelés előtt 20-30 megabit jött csak át, most a reset után pedig 40 megabit körül. Speedtesten mértem a dolgokat. Mit lehetne tenni? Van a routeren valami beállítás ami segíthet? Nem értek sajnos a routerekhez.

(#1180) club1 válasza Willie (#1179) üzenetére


club1
veterán

Minden routernek megvan a routolható sávszélessége, amit erősen befolyásol, hogy milyen jellegű forgalmat, pontosabban hány és milyen prioritású csatornát kell egyszerre routolnia. Ha a speedtest.net (ami csak egy adatfolyammal/egy session-ben teszteli a sávszélességet) is 40 Mbps-ot mér, akkor a routered ennyit tud. Ha többet, és a jelenség csak a torrent forgalom routolása során jelentkezik, akkor meg dettó, csak ekkor a terheléses forgalmat nem bírja a router (gyenge processzor és/vagy kevés memória miatt).
A routerek ált. nem bővíthetőek, ilyenkor legegyszerűbb egy olyan router beszerzése/használata, ami biztosan tud routolni 50 Mbps-ot. Erre nézve a neten elég sok összehasonlító teszt található, valahol biztosan leírják a te routered valós (routolható) sávszélességét is.

(#1181) Ayg0


Ayg0
senior tag

sziasztok!

upc telefonnal kapcsolatban szeretnék kis segítséget kérni valaki hozzáértő fórumozótól.
story: faterom sokallta a fizetnivalót és részletes számlát kért a szolgáltatótól, melynek során arra lett figyelmes, hogy mind az ingyenesen hívható, mind fizetős hálózatokba van egy rakat fake, pár 2-4 másodperces hívás, amit ő biztosan nem csinált. átgondolva igaza van, hisz mit lehet mondani ennyi idő alatt és 50+ évesen biztosan nem kezd el telefonbetyárkodni... lényeg, hogy perc alapú számlázás van és az előbb említett néhány szekundumos hülyeségek ezresekkel terhelik a számláját. így panaszt akartam tenni a cég helyi kirendeltségében, de az üf-ös nő kis túlzással kirúgott a francba, hogy ne fárasszam ilyenekkel, a upc a modemig felelős a szolgáltatásért és az biztos hibátlan, tehát kimondatlanul arra célzott, hogy apám csinálja ezeket.
kérdés: mivel a telefon digitális, a modemre kapcsolt készülék pedig régi analóg hálózatokhoz tervezték, okozhatja e a teló a fent leírt hibajelenséget?

segítségeteket előre is köszönöm! :R

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#1182) kabelmania27 válasza Ayg0 (#1181) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A tárcsázást tone üzemmódra kell állítani.
Kábeletelefonra (fibernet) panasonic telefont használunk még t-com os időbe vettem:)
Tökéletesen működik:)

[ Szerkesztve ]

(#1183) Gubek-Einste válasza Ayg0 (#1181) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha telefonon nincsenek beállítva azok a fake számok automatikus hívásra és a macska sem szórakozik akkor itt nem a telefonnal lesz baj.
Ilyen jelenségről még nem is hallottam. Biztosan nincsen nálatok egy telefon betyár? Ha a készülék vezeték nélküli akkor elképzelhető (nagyon extrém esetben), hogy a szomszédnak is ugyan ilyenje van és ő szórakozik. Egyenlőre más ötletem nincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1184) Willie válasza club1 (#1180) üzenetére


Willie
őstag

Úgy tűnik, hogy a routerem 40 megabitet tud maximum. :\

(#1185) kabelmania27 válasza Willie (#1184) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez bírni fogja:) gigabites router
http://www.edigital.hu/Router/TP-LINK_TL-WR1043ND_300Mbps_WLAN_router-p50296.html

[ Szerkesztve ]

(#1186) Ayg0 válasza kabelmania27 (#1182) üzenetére


Ayg0
senior tag

természetesen tone üzemmódban van, másképp nem lenne türelme végigvárni egy tárcsázást. :)

#1183

semmi nincs hozzárendelve egyik nyomógombhoz sem, háziállat nincs : ), a telefon pedig mint említettem egy régebbi készülék, azaz vezetékes, tehát rajta kívül (elvileg) senki nem fér a vonalhoz.
nem tudom lényeges e, de azt nem említettem, hogy mindkét ősömnél upc-s a teló és heti rendszerességgel van 1-2 csörgésig tartó hívás, amit ha sikerül időben felkapni, akkor is csak vonalhang fogad. korábban le lett adva hibára, de mindent rendben találtak és majd akkor szóljak ha tapasztalom a jelenséget. kösz...

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#1187) kabelmania27 válasza Ayg0 (#1186) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem semmi. Csinálni kellene modem újraindítást. Nálam (fibernet) is előfordult hogy csörgött a telefon felvesszük tárcsahangot ad.

[ Szerkesztve ]

(#1188) Willie válasza kabelmania27 (#1185) üzenetére


Willie
őstag

Ugyanezt néztem ki. :) Nehéz beállítani? Azért vettem az ASUS WL-520GC-t anno mert azt könnyű beállítani, én meg router téren eléggé ismeretlen vagyok.

(#1189) Ayg0 válasza kabelmania27 (#1187) üzenetére


Ayg0
senior tag

legutóbbi infó szerint muter minden este kihúzza a modemet, hogy ne villogjon neki. :D és ennek ellenére is vannak ilyen csörgések. de ez lópikula apám problémájához képest. arra kellene valami megoldás, mert kivan, hogy fizettetik vele a zsetont a semmiért. és teljesen igaza van...

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#1190) ///Krisz\\\ válasza Willie (#1188) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Nekem is ilyen TP-Link-em van és nagyon megvagyok vele elégedve, csak ajánlani tudom. :K Nem, nem nehéz beállítani, de van is hozzá egy útmutatóm.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#1191) Willie válasza ///Krisz\\\ (#1190) üzenetére


Willie
őstag

Köszönöm! :) Ha tényleg ennyi, így néz ki a router menüje is akkor nem lesz vele gondom, szerintem. :) Maximum majd írok levelet, ha valami nem menne, remélem nem lesz gond. :)

(#1192) villamos válasza Ayg0 (#1186) üzenetére


villamos
őstag

5let: Elsétálsz az Ecserire, és ott keresel CB76 típusú tárcsás telefonkészüléket. Ez teljesen mechanikus, tehát ha senki nem nyúl hozzá a tárcsához, akkor az nem hív semmit, és senkit. Ha így is jelentkezik a hiba, akkor lehet óbégatni nyugodtan a júpécének, mert nem a készülék a hibás.
A tárcsás készülék csatlakozásához szükség van egy un. kombinált aljzatra.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1193) MR!! válasza Willie (#1158) üzenetére


MR!!
aktív tag

nekem:

http://www.speedtest.net/result/1377901899.png

(tedd le tálcára , másik böngészővel próbáld, lődd ki a vírus/tűzfalat próba idejére, ha így se jó próbáld más időben pl korán reggel... )

nekem is 30/3 as előfizum van , mennyinek kellene most lennie ?

miszter

(#1194) RLND válasza kabelmania27 (#1185) üzenetére


RLND
tag

ugyan ilyet vettem pár napja egy D-Link DIR-300 54Mbit-es router helyett, ami a 30 megás netetből wifin 20 megát nyomott, most az új TP-Link - ami 300Mbit-es - csupán 10-15 megát! a pc ben 54 Mbit-es adapter van, de akkor sem értem, hogy miért rosszabb a teljesítmény, mint a kisebb sebességű routerrel, ami egyébként simán bírta osztani a netet 3 gépnek! tudna valaki segíteni, valami ötlettel, mert már nem tudom, mit csináljak? a csatornákat is végigállítottam, valamelyiknél rosszabb eredményeket is kapok (most auto-n van, de így sem jobb), ha nem sikerül javítani, kénytelen leszek visszavinni, szóval nagyon nem vagyok megelégedve vele így :(

(#1195) MR!!


MR!!
aktív tag

BP szerveren:

http://www.speedtest.net/result/1377915017.png

Nyh szerver:

http://www.speedtest.net/result/1377917061.png

???

miszter

(#1196) Gubek-Einste válasza RLND (#1194) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

G-s adapterrel ne is várjál 20 megánál többet, ennyi a max sebesség amit ténylegesen át is tud vinni, ha több kellene akkor vegyél egy N-est.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1197) kabelmania27 válasza MR!! (#1195) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

http://www.edigital.hu/Router/TP-LINK_TL-WR1043ND_300Mbps_WLAN_router-p50296.html
pl ilyen routert

(#1198) RLND válasza Gubek-Einste (#1196) üzenetére


RLND
tag

igen ez oké, de eddig a régivel elérte a 20-22 megát, most meg 15-öt max

(#1199) Ayg0 válasza villamos (#1192) üzenetére


Ayg0
senior tag

üdv

az elfekvő készülékek közt lesz egy ehhez hasonló "tekerős" kőkori lelet. egy próbát megér, márcsak a kombinált aljat beszerzésén kell agyalnom, ugyanis vidéken vagyok, jó messze Bp-től.
kösz a tippet! :R

u.i.: kombinált aljzathoz tudsz egy linket vagy cikkszámot, mert a gugli nem dobott értékelhető találatot?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#1200) kabelmania27 válasza Ayg0 (#1199) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem biztos, hogy a modem hajlandó lesz a pulse- üzemmódú tárcsázást értelmezni....
Valahol olvastam, hogy csak tone üzemmódú készülékkel tud csak működni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.