Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Csabee. válasza club1 (#500) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az jó, akkor ma lemondom :)

Budafokon így megy a 30Mbit
:

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#502) club1 válasza Csabee. (#501) üzenetére


club1
veterán

Tétényben centre ugyanez.

(#503) tijstijs válasza Csabee. (#501) üzenetére


tijstijs
tag

van aki budafokon 120/10-et rendelt, és annyit kapott?

(#504) intuicio válasza tijstijs (#503) üzenetére


intuicio
aktív tag

Igen! Pl. Én.... Tökéletesen hozza a le/fel töltést... egyik torim jött 14,4 MB/s-el.. és nem csak néha mutatta ezt a kliens, hanem elég sokáig.. :)

(#505) upc on-line válasza tescodr (#498) üzenetére


upc on-line
tag

Kedves tescodr,

ahhoz, hogy pontosabb választ tudjunk adni, szeretnénk megtudni, milyen oldal(ak)on és mikor tapasztaltál lassulást a videók megnézése során? Illetve tájékoztatásul írjuk – függetlenül attól, hogy nálad mi okozza a gondot –, hogy például a Youtube videómegosztó oldalon országosan, több szolgáltatónál is tapasztalható volt szakadozás nem is olyan régen, bár ez a jelek szerint már teljesen megoldódott.

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#506) Neil Watts válasza tescodr (#498) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

(Nem tudom, hogy tegeződjünk-e de egy tkp. anonim forumon ez a megszokott, szerintem.) :)
Bar en csak egy sima forumozo vagyok, de talan en is meg tudom oldani a problemadat.
Hanyas korzet ez pontosan? :F
Most hany Mbites neted van?
Router van?
Modem milyen?
Milyen oldalakon tapasztaltad amugy? youtube?

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#507) tescodr


tescodr
tag

Kedves Mindenki!

Netem fiber power 30 Csongrád megye azon belül is Csongrád város.
A problémás oldalak: Megavideo és novamov.com oldalakat érinti mintha korlátoznák a netem.Router nincs,modemet többször újra indítottam de semmi köze hozzá hiszen közben mértem a sebességet a UPC hivatalos sebességmérőjén és ott minden rendben volt.
A feltöltött temészet/tudományos filmekre pedig szükségem lenne..
Youtube tökéletesen működik.
Modemem: scientific atlanta epc2203

[ Szerkesztve ]

(#508) Neil Watts válasza tescodr (#507) üzenetére


Neil Watts
veterán

Nekem FP60-nal es EPC3212-vel megy tokeletesen, igaz BP! :R

(#509) tijstijs válasza intuicio (#504) üzenetére


tijstijs
tag

OK, csak egy kis összefoglaló:

Helyszín: XXII.ker

- eddig 7440Ft-ot fizettem egy ADSL-ért, ami kb 5/0.5-öt tudott...
- UPC online formjában nem volt benne a címünk, de a szomszédé igen
- miután ezt jeleztem a UPC-nek, 2 napon belül kijött valaki megnézni, és
- megrendelhető lett ezen a címen a net
- bekötötték 6 nap múlva
- tökéletesen viszi a megrendelt 120/10-et.

Egy szóval, ha valaki Budafokon gondolkodik, hogy mire váltson, ajánlom a UPC-t:)

(#510) HofiZoli válasza tescodr (#507) üzenetére


HofiZoli
senior tag

FP120, motorola modem, bp, teljesen jó.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#511) v.attis válasza upc on-line (#505) üzenetére


v.attis
őstag

Szia!
Ha minden igaz, holnaptól leszek "átállt" Upc internet felhasználó (szeghalom fibernetből lett upc terület). Megvan a modem, nics még jelszó. Ha holnap sem jön meg, akkor lehet, hogy holnap nem lesz netem?

(#512) club1 válasza v.attis (#511) üzenetére


club1
veterán

Még nem használt modemet nem kell regisztrálni (bedugod, és a regisztrációt automatikusan elvégzi maga), migrációkor pedig új modemeket szoktak küldeni...

(#513) Sz_Imre válasza v.attis (#511) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Szia!
Nekem tegnap volt az átállás (Sarkad). Még nekem se jött meg a jelszó, (majd később biztos kiküldik), csak annyi az egész, hogy átszereled a másik modemet, utána működni fog. Nem fog kérni jelszót.

(#514) v.attis válasza Sz_Imre (#513) üzenetére


v.attis
őstag

És csak holnaptól működik az új modem? Azért kérdezem, mert én a munkahelyemről szoktam távoli sztal módban használni a gépemet. Ha már ma átszerelném akkor az még nem fog működni? Vagy bekavarhat az átállásnál holnap?

(#515) club1 válasza v.attis (#514) üzenetére


club1
veterán

Nem fog működni, csak az átállást követően, azaz hajnaltól.

(#516) v.attis válasza club1 (#515) üzenetére


v.attis
őstag

Köszönöm mindenkinek!
:R

[ Szerkesztve ]

(#517) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Ma lemondtam a Smart Guardot .. (nem is értem minek erőltetik rá az emberre), a telefonos hölgy is 5percen keresztül faggatott hogy miért mondom le, és mivel védem a gépem stb.. nem tudom mi köze hozzá mellesleg :)
Na mondom vége, lemondtam... erre jön ez a mail...

"Köszönjük, hogy megrendelte upc smart guard teljes körű számítógép- és internet-biztonsági csomagunkat!
Tájékoztatjuk, hogy kérésének megfelelően 2011.05.25 időponttól kezdődően biztosítjuk a upc smart guard szolgáltatást és ezt számlázási rendszerünkbe is bejegyeztük......."

Most mit csináljak? kérvényt nyújtsak be?

Üdv: Csabee.

(#518) club1 válasza Csabee. (#517) üzenetére


club1
veterán

Várj egy-két hetet, mert kapnod kell egy olyan levelet, amiben sajnálattal értesítenek arról, hogy a társaság által kínált szolgáltatásra szóló előfizetést a jövőben nem kívánod igénybe venni. Abban benne lesz a kikapcsolás várható időpontja. Ha ilyen levelet nem kapsz, akkor ráérsz reklamálni...
Amúgy nekem rémlik valami UPC-s oldal, ahol az aktuális csomagjaidat/szolgáltatásaidat meg tudod nézni...

(#519) keram2009 válasza v.attis (#514) üzenetére


keram2009
tag

Végre pár óra és bye Fibernet az elmult 2 hétben katasztrófa volt, hogy félórákra elment a net szinte minden nap. Nem tudom, hogy az átállás miatt volt ez vagy csak már beleszartak az egészbe! A lényeg holnap ilyenkor már elvileg jobb lesz minden!

(#520) HofiZoli válasza Csabee. (#517) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Hááát, én erősen reklamálnék... Nehogy valami jogi határidő (csűrcsavar) miatt elfogadottnak tekintsék.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#521) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Ma bejelentettem, hogy a telefonnal baj van: telefonálás közben nem hall engemet a másik fél, a bejelentés alatt is vagy ötször-hatszor nem volt hangom de néhány óra múlva felhív egy emberke, hogy elvileg most már jó, előtt kb fél órával volt egy modem újra indulás is. Két hívásban, ő hívott, kb 40 percet beszéltünk, hogy teszteljük, hogy nincs-e hang kimaradás de ekkor nem volt, ő erre megállapította, hogy úgy tűnik megszűnt a hiba. Ha ismét előfordulna akkor jelezzem a 1221-en.
Az elmúlt egy napban szinte állandóan offline-t jelzett a modem a status lapon, ledek égtek rendesen de uTorrent-ben 150-200k volt a feltöltés és a letöltés sem volt valami acélos. Az utóbbi néhány hétben többször is előfordult, hogy a modem offline állapotba került és ekkor mindig a fent említett volt a torrent feltöltésem de egy modem újra indítás mindig segített. Most is segített úgy kb őt percre de utána ismét offline volt. A telefonos hiba javítással remélem, hogy ez is meg fog szűnni, gyanítom, hogy van összefüggés a két eset között.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#522) club1 válasza HofiZoli (#520) üzenetére


club1
veterán

Mivel 3 hónapig ingyenes és bármikor felmondható az adott szolgáltatás, ezért javasoltam neki, hogy várja meg a levelet...

(#523) HofiZoli válasza club1 (#522) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Láttam már éjjeli őrt nappal meghalni :D Ám legyen neked igazad, én azt kívánom :)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#524) v.attis válasza keram2009 (#519) üzenetére


v.attis
őstag

Reméljük megbízhatóbb lesz!

(#525) Csabee. válasza HofiZoli (#520) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Majd felhívom őket hogy mégis mi a helyzet :))

Üdv: Csabee.

(#526) keram2009 válasza v.attis (#524) üzenetére


keram2009
tag

Reméljük a legjobbakat ;)

(#527) Csabee. válasza HofiZoli (#520) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Felhívtam őket ,csak téves mailt küldtek, a szolgáltatás megszűnt :))

Üdv: Csabee.

(#528) modi válasza Gubek-Einste (#521) üzenetére


modi
tag

A telefon probléma nálunk is előszokott fordulni.
Azt mondta nekem egy szerelő,hogy szoftveres probléma van,és az ügy Amszterdam-ban van.

(#529) Gubek-Einste válasza modi (#528) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ma ismét jelentkezett amikor be akartam jelenteni, hogy a szürke Thomson box-szal az AXN-ről történő felvételkor a felvett anyag nézhetetlenül kockásodik és a hang is ki-ki hagy. Ha nézem a műsort akkor minden rendben, analógon és digitálison is egyaránt. Tegnap a Prozma-ról felvett anyag is ugyan ilyen volt, a mai teszt felvétel viszont rendben volt.
Írtam nekik e-mail-t a weboldalon keresztül, most várom a válaszukat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#530) snoopy


snoopy
aktív tag

Hali!

Váltottunk valami régi cuccról, chello gold talán :F Nem is tudom már mink volt, 1,5 mb/s-es volt a net, erre a fb15-re. Ha mérővel nézem akkor nincs is gond. Elvileg meg van.

De ha töltök is több dolgot, nem megy feljebb semmivel sem a le és a feltöltés sebessége a régitől. Olyan mintha ugyan azon a csomagon lenne a net, de a mérőkén látható hogy nem. Szóval ezt nem értem, fele sincs meg. Nem tudom, hogy a modemnek lehet-e köze hozzá, mert az elég régi már szerintem, Motorola sb5101e. De gondolom csak kicserélték volna mikor hozták a STB-t is, ha nem jó. Valaki valami tipp, hogy ez most hogy is van?
Szóval a feltöltésemnek kéne annyinak lennie, mint amennyivel tudok letölteni jelenleg :DDD

[ Szerkesztve ]

(#531) kali válasza snoopy (#530) üzenetére


kali
legenda

a modem simán tud többet is, nekem anno a 30/3 is maxon ment vele, és a terhelést is jól bírta - de íme az adatlapja; link

[ Szerkesztve ]

(#532) v.attis válasza snoopy (#530) üzenetére


v.attis
őstag

Két dolog jut eszembe hirtelen:
1., Valami korlátozás van a letöltő programodban, amiről elfeledkeztél, mert rég tetted bele valami miatt.
2., Összekevered az értékeket: a megabit és a megabyte nem ugyanaz! Nekem a 15 megabites nettel a letöltésem mikrotorrent szerint 1,8Mb. Ez valójában 1,8 megabyte. És mivel 1 bájt = 8 bit, ezért 1 megabájt = 8 megabit. Így az 1,8 x 8 = 14,4 MEGABIT/sec!!!
Mondjuk az ubuntu oldaláról szedd le a cd-t. Max 10 perc alatt ha lejön, akkor semmi baja a netednek. Innen szedd le és a "main"-ra kattints. Bármelyikre, mondjuk rögtön az elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#533) snoopy válasza v.attis (#532) üzenetére


snoopy
aktív tag

Ahha. Tökre igazad van. A 2. pontban persze. :K

(#534) dedix válasza snoopy (#533) üzenetére


dedix
tag

Tiszteletem mindenkinek.

Akad esetleg itt ex-fibernetes ugyfel? Ide kuldtek... :)

Esetleg tudja mar valaki (esetleg egy benfektes) az uj csomagok arait (nem listaarakra gondolok)? Konkretan az 50/5 erdekelne. Ahogy elnezegettem az ASZF-et a listaara a csomagnak 1000 HUF-al kevesebb, mint a 60/6-nak, ami ugye 5000 HUF most. Ha logikusan gondolkodom, akkor 4000 HUF-nak kene lennie majd az 50/5-os csomagnak.

Masik:

Volt mar valaki, akit lekorlatoztak, mert tullepte a 300 gigas "alom hatart"?

En atnyalaztam nagyjabol az ASZF-et erre vonatkozolag is, de igazabol csak annyit szurtem le, hogy 90%-nyit lassithat maximum, valamint, valami "Fair Usage Policy" vagy mi amire hivatkozik, de konkret mennyiseg nem szerepel az ASZF-ben. Ha tevednek kerem mutassatok pontos linket, illettve bekezdest.

A 300 GB-ot csupan onnan veszem, hogy valahol az oldalukon (de nem az ASZF-ben) talalkoztam egy tablazattal, ahol azt ecsetelgettek, hogy ez a mennyiseg mi mindenre eleg.

Az ufsz-os csavo azzal nyugtatgatott, hogy csak akkor korlatoznak, ha a feltoltes ugrik meg nagyon / masok rovasara lassitom a netet a korzetben, vagy valami ilyesmit zagyvalt. :)

Most boven tul vagyok a 300 GB-on (~400 GB lefele, ~200 Gb felfele iranyban), de eddig figyelmeztetes, korlatozas semmi. Csak attol felek, hogy csupan kivarjak, mig huseget kotok (jelenleg nincs, igy vettek at a Fibertol, de csomagot valtanek...) es amint alairom, szopatnak. Mivel tudjak, hogy gondolkozom a valtason es azt is, mik az aggalyaim.

Infokat / porul jartakat / tapasztalatokat varnek barhonnan, de foleg a XXII. keruletbol!

:R

[ Szerkesztve ]

Asztali, hordozhato PC javitas, bovites, karbantartas --> pcdr.atw.hu / 06 húsz 950 4074

(#535) Gubek-Einste válasza dedix (#534) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az árak majd ki lesznek írva ha publikusak lesznek, többen is szeretnék tudni az új csomagok árazását.

Gyakorlatban korlátozni csak akkor fognak ha a környezetedben nagyon sok a "torrent huszár" és annyira leterhelt a hálózat, hogy jelentősen csökken az elérhető sebesség. Januárban volt egy általános korlátozás de akkor, szerintem, nem a 300GB határ túllépése miatt volt. Ha átléped a határt akkor kapni fogsz egy-egy e-mail-t a 80 és a 100% elérésekor és ha esetleg korlátoznak akkor is egyet.
Én havi 1,5-2-2,5 TB forgalmat generálok már majdnem egy éve és nem korlátoztak még le, januárt kivéve de azt már korábban említettem.
Nekem a 300GB-s határ eléréséhez nem kell egy hét sem.
Ahhoz. hogy korlátoznak vagy nem, semmii köze, hogy van éppen hűséged vagy nincs.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#536) club1 válasza dedix (#534) üzenetére


club1
veterán

A FP 60-as listaára 8000 Ft, nem 5000! 5000 csak akkor, ha hűséget írsz alá ÉS online rendeled ÉS új vagy felfelé váltó vagy ÉS elektronikus számlázást választasz. Egyedi kedvezmény esetén legalább a hűségnyilatkozathoz ragaszkodni szoktak, és egy év után listaárassá válik.

(#537) smog86 válasza club1 (#536) üzenetére


smog86
senior tag

8000Ft sem listaár, akkor 8000 ha telefonon vagy személyesen rendeled meg és hűséget aláírsz.
Listaárak:
Start csomag 3.333,6 Ft+áfa/hó, azaz 4.167,- Ft
Fiber Power 15 csomag 6.666,4 Ft+áfa/hó azaz 8.333,- Ft
Fiber Power 30 csomag 8.333,6 Ft+áfa/hó azaz 10.417,- Ft
Fiber Power 60 csomag 11.200 Ft+áfa/hó, azaz 14.000,- Ft
Fiber Power 120 csomag 12.800 Ft+áfa/hó, azaz 16.000,- Ft

(#539) club1 válasza smog86 (#537) üzenetére


club1
veterán

Ez szép... És egy év után aki most 5000 Ft havidíjat fizet a netért, egyszer csak kap 14000 Ft-ról egy számlát? :Y

(#540) villamos válasza club1 (#539) üzenetére


villamos
őstag

Nagyjából igen... ;]
Bár lehet, ha újra béklyót kötsz velük, akkor olcsóbb marad...
T ezt talán normálisabban csinálja. Nincs listaár, meg ilyenek, van egy előfizetési díj, és azt fizeted, amíg meg nem unod. Csak akkor változik a díj ha új szerződést kötsz... Az már más kérdés, hogy még azt is képesek elszabni, méghozzá nagyon.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#541) upc on-line válasza club1 (#539) üzenetére


upc on-line
tag

Kedves fórumozók!

A szerződés, vagy a hűségidő lejártakor, az eddigi gyakorlatok szerint, nem a listaárat számláztuk, hanem ehhez képest kedvezőbb előfizetési lehetőséggel kerestük meg előfizetőinket.

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#542) #40835072


#40835072
törölt tag

helo!

szeretnék Budaörsön előfizetni UPC FIBRE 120 ra, de nem havi 9000 ért hanem 6000 ért, és ehez az kell hogy online rendeljem meg...

ha bemegye a UPC hez, és személyesen köttetem meg a szerződést akkor +3000 ft havonta?:S

modemet kihozzák ingyen ?

és ha megrendelem online a fibre 120 at, akkor 6000ft havonta vagy 18 ezer amit előbb írtatok?:)

6000ft havonta, és 1 hónap múlva meg már 12 ezer lesz?:D

[ Szerkesztve ]

(#543) club1 válasza #40835072 (#542) üzenetére


club1
veterán

Érdekes kérdéseid vannak. Kijelented (jogosan) hogy online rendelve 6000 Ft lesz. Majd rá néhány sorral rákérdezel, hogy mennyi lesz? (6000 Ft, 18000 Ft-ot írt egyáltalán valaki?)
Ha az online megrendelést végigcsinálod, akkor látni fogod, hogy nincs egyéb díj, a modemet kihozzák üzembe helyezéskor.
Az utolsó kérdésedre pedig ott a válasz az előtted lévő hozzászólásban...

(#544) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Lehetséges, hogy egy új szerződéskötésnél nem kerül bele az UPC smart guad program? Az egy dolog, hogy 3 hónapig ingyenes de ha az embernek nincs szüksége rá akkor minek fizessen is még érte? Persze nem a 3. hónap után hanem úgy általában, mert nekem nem kéne mivel van megfelelő programom.

(#545) club1 válasza F_Zolee (#544) üzenetére


club1
veterán

Ez jó kérdés. Én kifejezetten nem kértem online rendelésnél, de bekapcsolták az internet-díjcsomagom aktiváláskor. Ebből arra kell gondoljak, hogy automatizmusként lehet benne a rendszerükben ennek a szolgáltatásnak az aktiválása.

(#546) F_Zolee válasza club1 (#545) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az a jobbik eset ha lehet kérni. Még nem mentem bele az online procedúrába.

(#547) #40835072 válasza club1 (#543) üzenetére


#40835072
törölt tag

"...Fiber Power 120 csomag 12.800 Ft+áfa/hó, azaz 16.000,- Ft..." ez most mért 16ezer?
9000 telefonon és 6000 online akkor ezt honnan szedted?

Azt nem értem hogy mért +3000f HAVONTA ha személyesen vagy telefonon rendelem meg?

az évente + 36000 ft ....

[ Szerkesztve ]

(#548) club1 válasza #40835072 (#547) üzenetére


club1
veterán

Azért a 3000 Ft különbség, mert egyrészt ez egy akció, másrészt az online rendelés során még elfogadod azt is, hogy innentől nem kell a UPC-nek postán papír alapú számlát küldenie neked, mivel a számláidat innentől kezdve a Díjbeszedőnél rendezed utalással vagy bankkártyával. Ez jelentős költségcsökkenést jelent a UPC-nél, nemcsak amiatt, hogy a számláiddal nem kell ezentúl foglalkozniuk, hanem online automatizmussal küldhetik a Díjbeszedőnek, és abban a pillanatban a Díjbeszedő a te számlád kifizetését átvállalja, azaz a behajtással sem kell a UPC-nek foglalkoznia. (A Díjbeszedő a szolgáltatóktól átvett számlák 100%-át (mínusz jutalék) megelőlegezi azaz kifizeti, míg a fogyasztókra ez nem igaz.)
És van még egy olyan kitétel, miszerint az online rendelésre csak akkor vagy jogosult, amennyiben új előfizető vagy, vagy felfelé váltasz. Ez is egy lényegi különbség, azaz itt nincs lehetőség hűségidő hosszabbításra.

[ Szerkesztve ]

(#549) #40835072 válasza club1 (#548) üzenetére


#40835072
törölt tag

enternetről váltok UPC re!

És ha nem jön levél hogy értesítenek hogy mikor fizessek és kinek?:)

Magamtól havi 6000t utalni kell a díjszedőnek?

(#550) club1 válasza #40835072 (#549) üzenetére


club1
veterán

https://www.dijnet.hu/ekonto/howto/dijnet_hogyan_mukodik.pdf
Levelet nem kapsz, de elektronikus számlát (azaz emailt) igen. Ezután felmész a dijnet.hu oldaladra, és kiegyenlíted a számlát (legegyszerűbben bankkártyával vagy utalással).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.