Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) villamos válasza Ayg0 (#1199) üzenetére


villamos
őstag

Az a gond, hogy ez egy elég őskövület dolog, ilyet kellene találnod valahol:[link]
Ha nem megy nincs vész, mert használható a modern kocka alakú is:
[link]
Csak kicsit barkácsolni kell vele:
Telefonzsinóron van egy nagy kerek bogyó, ezt két csavar tartja, szétszeded. Belül találsz (elvileg) három drótot, pirosat, kéket, feketét. A piros és a kék a vonal, a fekete nem szükséges.
A fali aljzat általában egyszerűen szétpattintható. Itt a vonalnak a piros, és a zöld vezetéken kell jönnie, tehát értelemszerűen összekötöd a telefon megfelelő zsinórjaival, a pirosat a piroshoz, a kéket a zöldhöz. Az aljzatot összepattintod, és most már csak egy "hagyományos" telefonzsinór kell, amivel be tudod dugni a modembe...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1202) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Az öskövületet meg sem tudja csöngetni a modem..
110V -ot hogy tudna kiadni magából a modem ,ha 12Voltot ad a modemnek az adaptreje.

[ Szerkesztve ]

(#1203) villamos


villamos
őstag

A "modern nyomógombos" telefonoknak is ugyanazok a vonali paraméterei, mint a régi tárcsás telefonoknak. Csengetőfeszültség 60V, tápfeszültség 48V. Ez a szabvány, amióta telefonközpontok léteznek. Tehát a nyomógombos hívóművel rendelkező készüléknek is 60V -ra van szüksége a csöngetéshez.

Kérdés, a upc a kábeltelefonhoz saját külön-bejáratú készüléket biztosít, vagy pedig bármilyen készüléket rádughatsz? Előbbi esetben tárgytalan, utóbbi esetben meg lehet próbálni, legrosszabb esetben nem fog működni, kárt pedig nem hinném hogy tudna tenni az eszközben egy szabványos analóg készülék.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1204) Gubek-Einste válasza villamos (#1203) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

UPC-s telefonhoz szabványos RJ-11-es csatlakozású telefon készülék kell.
Amikor váltottunk T-Com-ról UPC-re akkor egyszerűen csak át lett dugva a T-Com kábelről a UPC modembe.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1205) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#1204) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mi is ugyanazt a panasonic készüléket használjuk a kábeltelefonhoz, amit a t-com hoz használtunk.
Tökéletesen működik, modem tudja csörgetni telefonálni is lehet róla:)

[ Szerkesztve ]

(#1206) twingos válasza kabelmania27 (#1200) üzenetére


twingos
tag

Tuti,hogy nem lehet vele semmit kezdeni,csak és kizárólag TONE-ban hajlandó működni,sőt újra is löki a modemet.És igen bizony őskövület telefont nem érdemes rátenni,mert ezeknek a modemeknek nem valami nagy a csengető feszültsége.Sajnos fejből nekem sem megy,a data sheetben sem találtam,de ha valaki nagyon kiváncsi rá megkérdezem bent a srácokat,mennyi az annyi.

Inkább azt kellene megtudni,hogy vajon a kábel,hogy jut el a telefonba illetve,hogy rá van e kötve a saját hálózatra vagy pediglen egy mezei kábel megy bele a telefonkészülékbe.

üdv

www.pc2car.hu - Számítógép az autóba

(#1207) villamos


villamos
őstag

Tehát ha egy CCITT (ITU) ajánlásoknak megfelelő eszköz a UPC hálózatán nem működtethető, hát akkor nem. Így tényleg csak az marad, hogy teljesen kihúzza a készüléket, és ha így is jelentkeznek a furcsa, másodperces fals hívások, akkor mégis csak a szolgáltató a hülye. Ha nem, akkor az ügyfél. Csak nem biztos hogy jó, ha telefon nélkül marad, így legfeljebb mobiltelefont kell használnia majd addig.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1208) HofiZoli


HofiZoli
senior tag

Díjneten megkaptam a számlát, az eddig 6000 ft-os FP120-ra 6270 ft-ot számláztak. Hívtam az üfsz-t, hogy mi a szösz.. Lejárt a hűségem, és 4 %-al megemelték a havidíjat. Jeleztem, hogy hajlandó lennék hűséget hosszabbítani, de csak ha csökken a havidíjam. Mondja a hölgyike, hogy nem lehet és hogy ennyi, stb-stb. Közöltem, hogy rendben akkor azonnal szeretném megszüntetni a szolgáltatást, és átszerződök a 4 betűs románhoz. Milyen érdekes, azonnal lehetett hosszabbítani, és olcsóbb lett a díj is...

Kérdésem, főleg UPC ON-LINE-hoz, hogy miért kell így bánni egy régi előfizetővel, főleg miért kell belekényszeríteni az előfizetőt abba hogy fenyegetőznie kelljen újabb 1 év hűségidő vállalásáért? (ami szerintem a szolgáltatónak érdeke inkább, hogy magához "láncolja" a kuncsaftot)
Úgy kerek a sztori, ha hozzáteszem, hogy nálunk nincs digi... :)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#1209) kabelmania27 válasza HofiZoli (#1208) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Telefonálj be 1221-re , vállalj egy év hűséget és olcsóbb lesz:)
Ha nincs digi úgysem mennél máshova:D

[ Szerkesztve ]

(#1210) HofiZoli válasza kabelmania27 (#1209) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Olvass figyelmesebben..

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#1211) club1 válasza HofiZoli (#1208) üzenetére


club1
veterán

Kérdésedet egyszerű megválaszolni: Azért, mert egy piacon lévő gazdálkodó szervezetnek (értsd: a szolgáltatónak) maximalizálni kell a bevételeit, minimalizálni a költségeit, így emelni a profitot. Minden más másodlagos. Ha a 'hölgyike' adatbázisában szerepelt volna, hogy a bekötési ponton lehet digi/T/egyéb is, akkor rögtön felajánlotta volna a hűséget, kedvezőbb havidíjjal. Mivel nem szerepelt, te meg ügyesen bemondtad neki a tutit, ezért az ügyfélmegtartás lett az elsődleges szempont...
És ez nem csak a UPC-nél működik így...

(#1212) kabelmania27 válasza HofiZoli (#1210) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jah, tényleg, összekevertem egy másik hozzászólásal, elnézést:D

(#1213) kabelmania27 válasza HofiZoli (#1208) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Albérletbe nálunk is lett volna lehetőség digire, de maradtunk upcnél:)
A hozzászólásom többi mondata lemaradt sajnos.
Azt szerettem volna leírni amit te is leírtál, hogy ha aztmondod leszeretnéd mondani, fel ajánlanak egy ügyfélmegtartó konstrukciót.
Nálunk albérletbe hűség nélkül maradt pár hónapig a 2800Ft, aztán tavasztól 2926lett, de sztem a 15megáért simán megéri hűség nélkül ez is.
Diginek árcsökkentő hatása van ahol elérhető.
Szerintem azért kiszúrás azokkal akik családi házban laknak mert ott sose fogják annyiért adni, mint ahol digi versenytársként párhuzamosan jelen van.
De ettől független jó ár/érték arányú árak vannak más szolgáltatók áraihoz pl fibernet képest.
3990Ft 6/1 tévé és telefon mellé.
3200ért upcnél 25/1megabit van 8megás garantálttal.
Szerintem mielött panaszkodik valaki nézze meg ezt http://www.fibernet.hu/index.php?id=160 és örüljön hogy UPC területen lakik:D Ajánlom figyelmetekbe csak internet megrenedelése esetén érvényes árakat...
Elnézést a hosszú hozzászólásomért.
Diginél csak tányérosunk volt, sokszor rosszjel nincsjelet olvashattam a képernyőn.
Mindig felmérgeltem magam aztán már be sem kapcsoltam mert nem tudtam nézni 10percet szakadozás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#1214) Gubek-Einste válasza kabelmania27 (#1213) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

4500-ért 60/20 nem is olyan rossz.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1215) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#1214) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

LAN csomagjaink - Baja meghatározott területein:D
Többi helyen kábelnet van, csak pár városba van docsis3 rendszer.

(#1216) harry


harry
veterán

Van a UPC-nél valamilyen nyilvánosan elérhető fejlesztési ütemterv? Érdekelne, a 17.ker. Kucorgó tér felé terveznek-e terjeszkedni valamikor.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1217) Gubek-Einste válasza harry (#1216) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hívd fel őket hátha mondanak valamit.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1218) Gubek-Einste válasza kabelmania27 (#1215) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen a több csomagnak az ára már igen csak húzós.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1219) HofiZoli válasza kabelmania27 (#1213) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Konkrétan nem az ár vágta ki nálam a biztit mert FP120-ért a 6270 ft sem sok. Hanem az elutasító hangnem amikor újabb hűségidő vállalásával hosszabbítanék. Egyébként a szomszéd társasházban már van digi, tehát valós az a veszély, amit most "bevillantottam" hogy lesz másik szolgáltató is.. Mindegy, megoldva :)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#1220) kabelmania27 válasza HofiZoli (#1219) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor én tudnék mesélni....
Nekem a fibernetnél 1éves hűségidőután listaárat számláztak 2hónapig.
Tv net és telefon is van tőlük, két hónapba is 25ezret kellet befizetni, aztán jóváírták.
Akciós és listaár között van egy kis különbség pl tévé 4990 helyet 6666Ft telefonnál 690helyett 5ezer netnél 3110helyett 8333Ft
Idén meg jött egy számla ugyanaz mint upcnél hogy lejárt a hűség továbbra kedvezménymes, felhívom hogy lejárt és szeretnék tévébe meg netbe is egy csomaggal visszábbmenni válasz listaáron visszamehetek... és autómatán meghosszabbították a hűséget, aztán kötöttem ügyfélmegtartóba jobb netet 100Ft al drágábbért tévé meg olcsóbb lett, de azért felháborított.
Szóval a te esetednél is van sajnos durvább.
Ha Fibernet előfizető lettél volna, nem akadtál volna ki ezen a hűséges témán :D
Mennyiért kapod most a 120as netet?
Diginél 80megabit a max net, upcnél 120 a max:D
Általába hűségnylatkozattal lehet jó áron szolgáltatásokat igénybe venni a szolgálatóktól, diginél van hűségnélküli is de az csak társasházakba elérhető és pár városba kábelnetet is szolgáltatnak.
Családi házas övezetbe 2 lehetőség van általába. Adsl ami lutri és felejtős, magas pingekkel és a kábeles.
Azt is figyelmebe kell venni hogy egy családi házas övezetbe kevesebb előfizetőre lehet számítani mint egy panelházban. Viszont panelházban ott a távfűtés és a hő alapdíj amit kikell fizetni mindenképpen, ahol nem egyedi hőmennyiségmérés van , akár nyitva van a radiátor akár zárva fizetni kell télen a 25-30ezer Ft os számlát. Mindennek van előnye hátránya. Szerintem ki lehet bírni a családiházas övezeti árakat is fibenethez képest sokkal jobb. Nézd meg 5ezerért kapsz analóg bronze (sok helyen ez a full analóg kínálat) 25/1megát, és telefon bronze-t. Én 5ezerért kaptnék legkisebb tévé meg net (1megás) meg telefont. De az lehet én is megemlíteném a lemondást ha digi elérhető a házban, hátha adnák olcsóbban:D Bocs a hosszú hozzászólásért:D

[ Szerkesztve ]

(#1221) gozi válasza kabelmania27 (#1202) üzenetére


gozi
tag

Rengeteg módszer van arra, hogy 12V-ból nagyobb feszültséget csinálj, néhány alkatrésszel.
Kis olvasnivaló

A modemek zöme 48V-al csenget.

(#1222) modi


modi
tag

Nekem is hasonlóan kellett cselekednem tavasszal,hogy ne emelkedjen az ár.
Ugye március magasságában emelkedett a kábeltévé díjam 400 ft-tal,mert,hogy nincs hűségem.
Május magasságában a számlán szerepelt,hogy 1056 ft-ról 1500 ft-ra emelik a 2. box árát.közel 900 ft+ havonta.
Én is hívtam az ügyfélszolgálatot,ahol azt mondták nincs kedvezmény, és amikor mondtam,hogy szolgáltatót váltok,azt mondta az úr,hogy akkor sincs.(Nálunk elérhető a Digi)

És akkor Upc on-line -t kerestem meg aki továbbította a megfelelő helyre a panaszom,akik másnap hívtak,hogy beszéljük meg a kedvezményeket.

De úgy döntöttem, ha jövőre lejár a hűségem, és emelkedik az ár ,felhívom,megkérdezem a kedvezményt, ha azt mondja nincs,abban a pillanatban lemondom mindhárom szolgáltatást.

Semmi kedvem nincs ezeket a köröket évente újra-meg újra megfutni.

Ha nem becsülik meg a régi előfizetőt akkor ennyi.

(#1223) kabelmania27 válasza modi (#1222) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rossz menüpontot nézett az ügyfélszolgálatban :D
Ha lemondod, 3 hűnapig nem köthetsz akciósan , de utána már igen.
Nehogy azt hidd, hogy a digi nem fog árakat emelni. Nem kér hűséget, hogy késöbb mi lesz azt ki tudja:D:
2500as csomag is 2700lett 20/10
25/1es most 3200 Ft
Már nincs sok különbség a 2 szolgáltató netes árai között..
Hameg digihez mész lehet a routered nem bírja a lan netet osztani...
Digis topikba is sok rúteres problémát írnak.
De ha átmész a digihez a családi házasoknak több sávszélesség marad:D
Szétfúrják a lakásodat kapsz egy szürke utp kábelt, elég ronda bekötéseket is láttam már, ajtó tetejénél jön be aztán úgy vezetik el
Nehogy azt hidd hogy az tökéletes:D Előny/hátrány mindenhol van.

[ Szerkesztve ]

(#1224) MR!! válasza kabelmania27 (#1197) üzenetére


MR!!
aktív tag

hi,

nekem van pár osztó a lakásban, mert digital bronze csomagban vagyok fiberpower30-al.

- Thomson DCI6221 mediabox
- EPC 2203 modem
- DI-524 router
- Hálózati kártya VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter (100 Mbps)
- XP prof, SP3, 1,7 Ghz Intel Pentium, 1 Gb DDR1 , 80 Gb ATA133
+ 4 db TV , 4db osztó (szimmetrikus 3.5db) , 2db csillapító

jelszintek:

http://www.kephost.com/images4/2011/7/11/mvpu8l1tl0578iopcyqg.jpg

sebességek:

le 26-28 Mbps , fel 2.5-2.7 Mbps

Lehet-e még ezen javítani valahogy? pl szűrők csillapítók router hálók cseréjével?

vagy esetleg töltsem le és futtassam azt az optimalizáló progit upc-től?

:U

miszter

(#1225) kabelmania27 válasza MR!! (#1224) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Majdnem hozza a maximumot, haveromnak is kb ilyen a 30as net routeren keresztül.
Írd le pontosan, hogy hogy van kialakítva a lakásba az antenna kábelezés, hol vannak a csillapítók.
A powerlevel-en lehetne javítani kicsit.
Esetleg képet az osztókról, csillapítókról tehetnél be.
Társasházban vagy családi házban laksz?

[ Szerkesztve ]

(#1226) bolha23 válasza modi (#1222) üzenetére


bolha23
aktív tag

Minket márciusban hívtak, hogy változatlan feltételek mellett 1 évig maradnak az árak.

Azóta: májusban a HD box + havi 500 az SD +150 Ft
Most az HBO pack +150 Ft
Eleve magasabb díjat fizetek a kábeltévére a most belépőknél, mert nincs hűségem, de azért ez kezd kicsit bosszantó lenni.

[ Szerkesztve ]

(#1227) MR!! válasza kabelmania27 (#1225) üzenetére


MR!!
aktív tag

Társasházban lakok.

Megpróbáltam lerajzolni , hátha kijössz belőle:

http://www.kephost.com/images4/2011/7/11/u0uhpznl0lvew6i86rex.bmp

miszter

(#1228) kabelmania27 válasza MR!! (#1227) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Gondolkodok rajta.
A csillapító szerintem inkább viszirány szűrő.
Első körben a legelső és a modemtől visszafelé a második osztót kicserélném http://www.antennak.hu/index.php?kat=106&id=393 ilyen asszimetrikusra, out a továbbmenő, tap pedig az analóg tévének, elé viszirányszűrő, nyersz kb 0.5-1decibel pluszt a modem felé
A modemtől visszafelé harmadik mostani asszimetrikus osztót is kicserélném ilyenre ha nem azvan ráírva a mostanira hogy 5-1000mhz.
Elvileg már ettől javulnia kellene a power levelnek és a signal to noise ratio is közeledni fog a 40felé. Ha még mindig nem vagy a jelszintel megelégedve ( még mindig negatív) a modem meletti osztót is kicserélheted ilyen asszimetrikusra ez esetben out-ba legyen a modem és tap-ba a tévé, ha nem lesznek tiszták az adások fordítsd meg, akkkor is jó lesz. Tévé irányába viszirányszűrő
A felszabaduló szimmetrikust meg átraknám annak a a helyébe amire nincs ráírva hogy -3.5.
Kellene fénykép az osztókról, hogy menyire régiek, az újabb fajtáknak kevesebb a csillapításuk. Hánytól hány mhz van ráírva az osztókra azt is rá kellene írni a rajzra, de a legjobb lenne ha beszámozdnád a rajzon az osztókat és egyenként lefényképeznéd, azt is rá kellene írnod melyik szobában van az adott osztó, azért gondolom mindegyik másikban.
Analóg tévéken milyen a kép?

[ Szerkesztve ]

(#1229) twingos válasza MR!! (#1224) üzenetére


twingos
tag

Nem akarok megbántani senkit,ezért is írom csak a tömör lényeget.

Szedd ki a routert és nézd meg úgy is
A upc cuccot ne szedd le felesleges,sajnos több mint valószínű itt már a géped is gyenge keresztmetszet,itt nem a jelszint szól bele abba az 1,2,3 megába.
A mérés flash alapú.Nyomj egy Ctrl-Alt_Delt és nézd meg ,hogy mérés közben mennyire megy fel a proci terhelésed.Ha 80-90-100 % akkor sajnos ne is várj csodákat.
másodsorban pedig így is jön a vállalt min sebesség
harmadsorban,az is számít,hogy merre felé laksz,merthogy külterületen kicsit lejjebb járnak a modemek is(alacsonyabb a jelszint)
negyedjére pedig nem érdemes átalakítani a házhálózatodat (kb 10-11 dB vesznek le az osztók plusz a kábel) ez "majdnem benne van" a lakáson belüli csillapitásban

üdv

[ Szerkesztve ]

www.pc2car.hu - Számítógép az autóba

(#1230) kabelmania27 válasza MR!! (#1227) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jah rúter nélkül is érdemes megnézni:))
Elvileg a modem felé kell a tap és tévé felé az out, webstar modem alacsony jelszinttel is fog működni nekem jelenleg Power Level.
-5.1 dBmV
Signal to Noise Ratio
38.7 dBmV
Tökéletes a netem, modemnél lévő osztó szerintem maradjon szimmetrikus, (lehet ha tapba kötnéd a tévét, nem lennének tisták az adások) csak az elötte lévő asszimetrikusakat lenne érdemes új 5-1000Mhzs tartományúakra kicserélni, az már elég lesz hogy ne legyen negatívban a power level.

[ Szerkesztve ]

(#1231) twingos válasza kabelmania27 (#1230) üzenetére


twingos
tag

ez akkor állná meg a helyét,ha szaggatna vagy baromi lassú lenne vagy valami hasonló lenne a tünet.
De Ő ki akarja préselni még azt a 2-3-4 megát a modemből
:DDD

üdv

www.pc2car.hu - Számítógép az autóba

(#1232) twingos válasza kabelmania27 (#1225) üzenetére


twingos
tag

nekem is 1043ND van igaz a gyári soft csak 7 percig volt rajta.aztán ment rá a Vargalex féle Openwrt firmware.Tényleg ennyi pénzért nagyon jó ez a kis router.

üdv

[ Szerkesztve ]

www.pc2car.hu - Számítógép az autóba

(#1233) kabelmania27 válasza twingos (#1229) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem sem a jelszint szól bele a sebességbe.
Én csak a kérdésre válaszoltam, hogy szerintem ha a modem elötti szimmetrikus helyére betesz egy leágazót akkor letöltési freki irányba továbbmenő jel csillapítása kisebb lesz 2.8 a mostani 3.5 helyett, tehát ennyit tudna javítani, illetve ha a a régi leágazókat kicseréli újabbakra. Neked mi a véleményed erről a kábelezésről? Ez így jó? Annyiféle rajzot láthatunk itt a fórumban. Haverom is társasba lakik szobáról szobára megy a kábel és leágazók vannak nincs szimmetrikus osztó.

[ Szerkesztve ]

(#1234) twingos válasza kabelmania27 (#1233) üzenetére


twingos
tag

ezt csak és kizárólag műszerrel lehet megmondani,hogy jó e vagy sem.Tudván azt,hogy mennyi a bejövő és mennyit mérsz a modem mögött.Az,hogy a modem épp mennyire szintezi be magát a fejállomáshoz az megint más kérdés.Láttunk már nem egy-két olyat,hogy mást mérsz és mást mond a berendezés és nem csak a modem hanem a boxok is.
Lehet,hogy a lakásbelső nem jó de ehhez látni kellene ,mert ahány lakás annyi Tv,annyi kialakítás. (lehet,hogy nem szeretni magas jelet,mint az újabb tv-k vagy akár fordítva ,hogy jobban "kedvelik" az alacsonyabb jelszintet pl régi Tv-k),lehet,hogy egy fittin felújított lakásuk van és esztétikai szempontból áldozni kellet,mert a kábelek úgy mennek a falon belül,hogy az összekötődobozban nem lehet jobban megcsinálni csak így ,mert akkor törne a kábel.satöbbi,satöbbi,satöbbi.Nehéz ezt így kijelenteni,sajnos :)

De hidd el képtelenebbnél képtelenebb történeteket tudnék neked mesélni. :Y

üdv

www.pc2car.hu - Számítógép az autóba

(#1235) kabelmania27 válasza twingos (#1234) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Haveroméknál következő a helyzet.
Bejön a bejárati ajtónál a kábel itt volt egy leágazó de kivettem, mert az egyik szobába nincs tévé,helyére egy f toldó került. A legutolsó szobából a netet átvittük a második szobába, a hifit az elsőbe. Szemcsések voltak a kábelek, az f csatlakozók meglazultak a kábelen, ezért újakra cseréltük.
Most így néz ki, az f toldó után bemegy a kábel a szobába, van egy hifi és egy analóg tévé.
első leágazó in bejövő kábel. out megy továb a másik leágazó in bementébe, tap hifi, második leágazó tap tévé out megy tovább a következő szobába , itt is 2 leágazó van, ugyanúgy out- in egymásba kötve, az első leágazó tap-ba van a modem (10powerlevel a jelszint)
második leágazó tapba analóg tévé, outba megy tovább a kábel az utolsó helyre ahol egy médiabox van. Amikor áthelyeztük gondoltam jó lesz így az osztók egymásba kötve.
Elég hülyén néz ki mind2 helyen a 2 egymásba kötött leágazó, arra gondoltam hogy kevesebb toldás és csatlakozás lenne ha mindkettő elágazási helyen csak egy darab ilyen kettes leágazó lenne http://www.antennak.hu/index.php?kat=106&id=397
A második helyen az out-ba menne a médiabox felé tartó ág. 2db tapba menne modem és analóg tévé, első osztónál 2db tapba analóg tévé és hifi.
Ha jól tudom a sima 1es leágazónak is van out-ba csillapítása. Arra gondoltam, hogy ha csak egy leágazó lenne akkor kevesebb lenne a toldás, jelszint sem csökkenne jobban mint most. Arra is gondoltam hogy szimmetrikus 3as ostót tennénk be a második helyett ,annak mind2 irányban 5.2 a csillapítása http://www.antennak.hu/index.php?kat=106&id=398
, viszont a 2es osztónak outba 3.8-4.2 Az meg nem lenne jó ha a médiaboxon az adások elkezdenének szakadozni, gondolom annak kell a legtöbb jelet juttatni ez esetben. Melyik megoldás tudná legjobban az egymásba kötött leágazókat helyettesíteni? Segítségedet előre is köszönöm:)

[ Szerkesztve ]

(#1236) kabelmania27 válasza twingos (#1234) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Arra is gondoltam hogy mindkettő helyen szimmetrikus 3as osztót tennénk be, akkor 5.2x2 10,4 csillapítása lenne a modemnek és a médiaboxnak, a második analóg tévének, mivel modem most 10es powerlevelt ír ki elég erős a jel 3leágazó után is, de a médiaboxról nem tudom mennyi jelszintgyengülést hajlandó elviselni. viszon így 2 osztó lenne médiabox elött
hifi és első analóg tévé 5.2csillapítást kapna ha így lenne ha jól számolom.
Segítségedet előre is köszönöm:)

(#1237) MR!! válasza twingos (#1229) üzenetére


MR!!
aktív tag

Ne bántódok :)

Kiszedtem a router = ua (1 bitet nem lassul)
Sőt kikapcsoltam vírusírtót (Nod) , csökkentett mód is ua.
Igen a proci dolgozik eléggé flash-es cuccoknál (iwiw,chat,speedtest stb)
Városközpont közelében lakom.

Meg vagyok elégedve a szolgáltatással, tudom bőven belefér a garantált sebesség is.
Sőt időszak függő is , nem mindegy reggel este hajnalba mérem e.

Csak gondoltam leírom eredményeim, cuccom és hátha vki talál vmi nem legmegfelelőbb bekötést , ilyesmit.

Thx :R

miszter

(#1238) MR!! válasza kabelmania27 (#1228) üzenetére


MR!!
aktív tag

Pár kép:

http://www.kephost.com/images4/2011/7/11/8inug5n53qvxtm9qr6d5.jpg

http://www.kephost.com/images4/2011/7/11/ib314zrdzfl499z6p5cz.jpg

http://www.kephost.com/images4/2011/7/11/j1i550ypm7wnjawlzasx.jpg

http://www.kephost.com/images4/2011/7/11/euukzx1cr9t951tp9slx.jpg

thx :R

miszter

(#1239) kabelmania27 válasza MR!! (#1238) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hát az első osztási hely az durva:D
http://www.kephost.com/images4/2011/7/11/euukzx1cr9t951tp9slx.jpg ez egy nemjó fajta osztó, érdemesebb lenne helyette http://www.antennak.hu/index.php?kat=106&id=388 ilyet használni. Ami most van annál ennek kevesebb a csillapítása....
Második osztó http://www.kephost.com/images4/2011/7/11/ib314zrdzfl499z6p5cz.jpg helyére pedig egy
http://www.antennak.hu/index.php?kat=106&id=393 leágazót ha beteszel lehet hogy a harmadik osztó felé a modemednek több jele lesz 3.5helyett 2.8csillapítás letöltési frekinek, de lehetséges hogy a daewo lcd tévén rosszabb lesz a kép mert a tap 5öt csillapít most meg 3.5ös csillapítása van. Nem véletlenül van így szerintem.
Az első képen lévő osztókat le kicsit le kellene egyszerűsíteni:D

[ Szerkesztve ]

(#1240) kabelmania27 válasza twingos (#1234) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mi a véleményed MR!! kábelezéséről?
Te is így csináltad volna a bekötéseket?
Szerintem lehetne/érdemes ezen valamit változtatni?
Volna értelme kicserélni a második (rajzon harmadik a sorban:D ) osztót (ami most szimmetrikus) egy leágazóra?
http://www.kephost.com/images4/2011/7/11/u0uhpznl0lvew6i86rex.bmp
Érdekelne a véleményed.
Helyes, jó ez a bekötés így ?

(#1241) upc on-line válasza Ayg0 (#1186) üzenetére


upc on-line
tag

Kedves Ayg0!

Szeretnénk kivizsgálni az észrevételed, ezért kérjük, hogy küldd el előfizetői adataidat (ügyfélszám, cím) a upconline@upc.hu e-mailcímünkre.

üdvözlettel,
upc on-line

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#1242) MR!! válasza kabelmania27 (#1239) üzenetére


MR!!
aktív tag

Igen kissé durva az elágazás, mivel kevés hely volt és a kábelek is rövidecskén lettek meghagyva...

De hálistennek minden TV-n minden adás szép tiszta. Ezért nem akarnám annyira babrálni. Nem kellene feltétlenül kipréselni azt a 1-2-3 M a modemből csak furi a bemenő jelszintje. Bár jó/jobb lenne ha felfele kerekítődne a letöltési sebesség is, pl 30-31-32 M mérnék :U

Most végül is UPC-nél 10-25-50-120 M van. Én fiber30-ra fizettem eő 1 éve csomagban mediabox-al. Most a netem 25-re esik vissza vagy "marad" 30 ?

miszter

(#1243) kabelmania27 válasza MR!! (#1242) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Marad 30, mehetsz feljebb ha szeretnéd, ha lejárt a hűség vissza mehetsz 25megásba. (ezt ajánlom neked ha nem akarsz új routert venni)
Max azt a sárga szinű osztót cserélném ki utolsó linkes képen és a rajzon a harmadik osztó helyére megpróbálnék egy aszimmetrikus osztót ami tapba 6decibelt csillapít, ezzel pár decibelt tudsz nyerni elvileg, ha nem jó a kép azon a tévén ami ott van akkor vissza lehet tenni a szimmetrikust. Mondjuk fura hogy negatív a powerlevel, haveromnál 2 tévé hifi, digital gold van. A powerlevel ilyen 3leágazó után (leágazók egymásba in-out vannak kötve), modem 3ik leágazó tap kimenetébe van kötve. Amikor áthelyeztük a netet a második szobába, hifit pedig az első helyre, elfelejtettünk másik osztókat venni, így az egyik használaton kívűli leágazóval kötötem a láncba a hifit, a modemet is a leágazójával együtt vittük át a másik szobába.
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 12.1 dBmV 41.8 dB
Channel 2: 12.3 dBmV 41.5 dB
Channel 3: 11.7 dBmV 40.6 dB
Channel 4: 11.5 dBmV 40.9 dB
Power Level:
Channel 1: 39.2 dBmV
Két elágazási helyen 2-2 leágazó van, ezt lesz kiváltva 1-1re így kevesebb toldás lesz, reményeim szerint pedig a jel nem lesz gyengébb, pl első helyen 2 leágazó helyett lesz egy kettes leágazó, második helyen pedig egy hármas szimmetrikus osztó szerintem jó lesz, de elképzelhető hogy mindkettő helyre kettes leágazó fog kerülni, csak ebben még dilemmában vagyok.

(#1244) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Este már hozza a sebességet..

Az amúgy mitől lehet hogy a szálmázás 4500helyett most 4200at kér? Nem mintha gond lenne..:D

Üdv: Csabee.

(#1245) kabelmania27 válasza Csabee. (#1244) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jó kérdés, esetleg kárpótlás a lassú időszakokért:D

(#1246) kabelmania27 válasza twingos (#1234) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

1235hozzászóláshoz http://prohardver.hu/tema/upc_magyarorszag_kft/hsz_1235-1235.html kiegészítés :
A modem 3 leágazó után ilyen jelszintet mutat:(ha jól a következtetésem van elég erőos a bejövő jel szintje)
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 12.1 dBmV 41.8 dB
Channel 2: 12.3 dBmV 41.5 dB
Channel 3: 11.7 dBmV 40.6 dB
Channel 4: 11.5 dBmV 40.9 dB
Power Level:
Channel 1: 39.2 dBmV
A kettő megoldás közül melyik lenne a jobb?
a) első elágazási helyen 2es leágazó 2tap tap hifi és tévé
második elágazási helye 3as szimmetrikus osztó
b)mindkettő helyen szimmmetrikus 3as osztó
új megoldások ( második szobába 3as szimmetrikus osztó)
c) első helyen meghagyni egy leágazót tap után 2es szimmetrikus osztó amiből tévé és hifi második helyen 3as osztó szimmetrikus
d)első helyen 2es szimmetrikus osztó egyik ág tovább másik szobába másik ágra megint 2es szimmetrikus osztó hifi és tévé.
Második osztási helyen ha a leágazó tapba modem outba meg egy 2es szimmetrikus osztó a médiaboxnak és a tévének az jó megoldás lenne?
Hogy lenne a legjobb a bekötés? Te mit javasolsz ?
Segítségedet előre is köszönöm.:)

(#1247) MR!! válasza kabelmania27 (#1243) üzenetére


MR!!
aktív tag

Ha a sebességet nem befolyásolja az a pár decibel inkább hagyom, mert lehet a tv-k en lessz gyengébb a kép. Haverodnál egész jó értékek vannak. Szerintem az a normális. Nálam vmi miatt átlag alatti jel van. Ez lehet a házba bejövő gyengébb jel miatt is vagy esetleg a lakáson belüli koax kábel miatt is (94-ben kábeleztük és upc akkor ezt adta, parkettát ezért most nem szedem fel)és bár nincs a kábelre írva semmi , nem tűnik rossznak. Viszont amit a mediabox-ra húztak (2010-nyarán) az elég jó kábel és a csatlakozói is profi kivitelűek.

Amikor bekötötték a medaibox-ot , méricskézett a upc-s , bejövő jelnél , tvk-nél , meg modem előtt . Cserélt 1-2 osztót is , próbálta belőni. Jel erősséghez képest egész jól sikerült , mert midnen tv-n midnen adás jó. Simán veri a digi tv-t. Hagyományos (crt) lcd és projektoros tv-n is. Több ismerősnek Digi van és sokkal zajosabbak az adások. Igaz pár csatornával többet kapnak.

Szerintem amennyivel olcsóbb a többi szolgáltató, annyival gyengébb minőséget adnak. (kábelezés , sávszélesség a tv adásoknak, net sávszélesség). A legjobb minőségben és legnagyobb freki tartományt is a UPC uralja, bár ennek ára van...

miszter

(#1248) modi válasza kabelmania27 (#1223) üzenetére


modi
tag

Nem szívesen váltanék UPC-ről, de, én fizettek,ne kelljen már könyörögni a kedvezményekért.

Vagy pedig az ügyfélszolgálatosokat kell ismétlő oktatásra elküldeni.
Volt egy 1-2 olyan,hogy az egyiküknél nem lehet kedvezményesen kötni,majd pár-perc múlva újrahívás után egy másiknál meg igen.

Annak viszont kifejezetten örülök,hogy a UPC ott van a fórumokban,válaszol és segít.
Az se bánnám,ha emellett a Facebookra is felkerülne.

Tudom elcsépelt kérdés, FIXHD TV ?

[ Szerkesztve ]

(#1249) kabelmania27 válasza MR!! (#1247) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, ismerős is mondta hogy digikábelnél nem tiszták az adások és a hang is sokszor rossz, az egyik koliban digikábelvan nem olyan szép tiszta a kép. Nekem volt tányéros digi, azzal sok bajom volt szakadozott az adás mindig lefagyott a box, nem is volt kedvem nézni.
2008óta van kábeltévén netem és telefonom a fibernetnél, sokkal jobb egy távirányítóval kapcsolni a csatornákat és hangerőt szabályozni mint több távirányítóval, itt az adások szép tiszták.
Első kőrben annyit változtatnék a kábelezésen , hogy a http://www.kephost.com/images4/2011/7/11/ib314zrdzfl499z6p5cz.jpg ennek a helyére megpóbálnék egy http://www.antennak.hu/index.php?kat=106&id=393 ilyet a felszabadulót ( ha rosszabb kép visszateszed a régit .
http://www.kephost.com/images4/2011/7/11/euukzx1cr9t951tp9slx.jpg ennek a helyébe tenném a felszabaduló szimmetrikust vagy esetleg egy új 2es osztót vennék a helyébe mert ennek magas a csillapítása, haveromnál a legutolsó szobába ilyennel volt megosztva a tévé és a hifi felé a jel pár adó szemcsésebb is volt , de amikor kicseréltem már kitisztult minden. Utána kábeleket cseréltük ki, mert az árnyékolással voltak gondok.
A második kőrben ha zavar az első osztási helyen a sok osztó jelenléte egy ilyet tennék be próbaképpen http://www.antennak.hu/index.php?kat=106&id=402 tapba dvr és 2db samsung tévé outba a következő osztó felé menő ág. Tap ágban 9decibeles csillapítás van. Ha gyenge a bejövő jel erőssége elképzelhető hogy az tap ágban lévő 2db samsung tévén pár adó szemcsésebb lesz, médiabox elviseli a gyengébb jelet. Ha rosszabb lesz akkor visszacsinálhatod. Olyat is lehet csinálni hogy a modemet direktbe rádugod a bejövő kábelre és megnézed hogy milyen jelszint értéket mutat, amiből lehet következtetni hogy mit lehet kihozni ott. Ha lakásfelújítást tervezel akkor átgondolhatod hogy hozzá szeretnél e nyúlni a kábelezéshez. Olyat is lehetne csinálni lakásfelújításkor, hogy az első elosztási helyre minden vételi helytől (amire igényt tartasz majd akkor) és a modemtől is vezetnél külön kábelt, akkor könnyebb lesz variálni az osztókat, esetleg egy kis becsukható szekrénybe eltenni a szerelvényeket ami esztétikusabb lenne mint most. Ha valamelyik ágon nem lenne szükség vételi helyre akkor az új egyetlen elosztási pontba kiiktatod a többi készüléknek több jele lesz.

(#1250) kabelmania27 válasza modi (#1248) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem vagyok upcs, Albérletbe upcvolt. Aztán azóta is olvasom a fórumot és próbálok segítő hozzászólásokat írni:D
Itthon Fibernet a kábelszolgálatót upchez képest drágáb ( invitel vette meg
6/1 internet 3990Ft ha van tévé és telefon előfizeés tévé 3790 43analóg adás ez a max itt, telefon 690Ft.
Albérletbe lejárt hűségnyilatkozattal 15megás 2926Ft volt.
Nekem fibernetnél amikor lejárt 2hónapig listaáron számláztak 25ezer Ft két alkalommal is...
2x is betelefonáltunk mire nem listaár jött.
Ha lettél volna fibernetes nem akadnál ki ezen a dolgon.
Szerintem ne váltsál másik szolgálatóra, ha a szolgáltatással meg vagy elégedve. Minden váltás pénzbe kerül , telefonálás, új kábelezés stb. Mi a garancia hogy az új jobb lesz.
Olcsóbb lesz aztán ha nem jó csak mérgelődsz vele az szerintem nem spórólás.
Ha nem kapsz kedvezményt akkor mondd hogy felakarod mondani, vagy hogy akkkor egy csomaggal visszább mész pl internet esetén.
Fix hd ról nem olvastam sehol hogy mikor lenne elérhető upcn azt javaslom
upc on-line-t kérdezd meg itt a fórumban.:) csatorna elérhetősége http://fixhd.tv/kapcsolat.php

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.