Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Most helyreállt a rend :DD

Üdv: Csabee.

(#102) EmThor válasza Csabee. (#101) üzenetére


EmThor
addikt

Ahogy, mondod, 29/2.5 szóval normalizálódik, király! :C

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#103) RLND válasza EmThor (#102) üzenetére


RLND
tag

úgy tűnik :W

[ Szerkesztve ]

(#104) Csabee. válasza RLND (#103) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nyugi nekem is ingadozik.. ez van :D

Üdv: Csabee.

(#105) RLND válasza Csabee. (#104) üzenetére


RLND
tag

sajnos nekem nem ingadozik, ill igen, 18-22 mega között :U

(#106) Konflikt


Konflikt
addikt

eme kifogastalan minoseget sikerult osszehozni a upc-nek (ex fibernetes terulet), 2011-ben.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#107) mikew


mikew
csendes tag

Sziasztok!

Eléggé használhatatlan a netem, főleg külföldi hostok felé (pl. Steam).
UPC Fiber Power30.

Másnál is előfordul hasonló?

Köszönöm!

(#108) Csabee. válasza mikew (#107) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Igen :) ingadozás van ide oda... sebaj megszokom :D T- optika lesz ebből úgyérzem

Üdv: Csabee.

(#109) kirkri


kirkri
addikt

Jó nagy az ingadozás. Délután már jártam az előfizetett 30M környékén egy rövid időre, de most megint. :(

21 éve a Prohardveren! ™

(#110) flavio


flavio
tag

Aki 15-30Mbit/s van annak a DOCSIS 2.0 modeme van ami ha jól emlékszem max 50Mbit/s tud,gondoljatok bele ha este felmegy a környékeden lakó pár 15-30Mbit/s ember letölteni az 50Mbit/s letöltési ág nagyon hamar elfogy mivel hogy mindenki ezen az 50Mbit/s osztozik. Akinek meg 60-120Mbit/s nete van annak DOCSIS 3.0 modeme van az minimum 4 csatornát jelent min 4x50-re vagyis 200 Mbps el lehet érni de láttam a másik fórumon hogy a UPC már bevezette a 8 csatornás elérést mert terhelt volt a hálózat és nem hozta a sebességeket. Remélem érthető amit írtam. :)

(#111) Gubek-Einste válasza flavio (#110) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ekkora hülyeséget nem hallottam még, sok minden nem igaz belőle.
1; Egy csatornának a sebessége 50Mbps
2; Egyszerre több csatorna van kijelölve net szolgáltatáshoz, ED3.0 miatt legalább 4-8 ilyen van egy időben.
3; Feltöltéshez és letöltéshez külön-külön vannak csatornák.
4; Ha nem értesz hozzá akkor ne is szólalj meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#112) DileRGorE


DileRGorE
csendes tag

Örvenedek a Fibernet-UPC átállásnak...

Király, hogy ugyanannyi pénzért egy sokkal rosszabb internetet kapok.

FiberNet: 60/20

UPC: 60/6

Arról nem is beszélve, hogy a hűségidőt meg kellene újítani a 120/10-eshez, bár ennek a feltöltési sebessége még mindig csak a FELE lenne az eddig internetemnek.

Továbbá a Fibernet soha nem volt túlterhelt, sokszor a sávszélesség többszörösét is kihozta (80/80). A pingem pedig külföldre is sokszor 20 alatt volt... Tökéletesen jó volt az eddigi Fibernetes előfizetésem.

Sajnos írnék még ide keresetlen szavakat, de egyfelől semmi értelme nem lenne, más részt meg csak törlésre kerülne a post. Mindenesetre: NEM VAGYOK ELÉGEDETT.

[ Szerkesztve ]

Nem. Hanem?!

(#113) flavio válasza Gubek-Einste (#111) üzenetére


flavio
tag

Te ugyan azt írtad le mint én! Docsis 2-nek a letöltése 50Mbit/s akik pedig 15-30Mbit/s vannak azok ezen vannak és Docsis 2 modemük van nem 3-mas érthető! Akiknek 60-120Mbit/s vannak azok DOCSIS 3-on és mint írtam minimum 4x50 Mbit/s-on osztoznak letöltésnél. Feltöltésről nem írtam mert szóba sem került,mert mint láttam a feltöltés az alapjában meg van! Ha nem tudsz értelmezni nem kéne lehurrogni az embert és a legvégére oda írtam ,,Remélem érthető amit írtam"! Köszönöm,szia!

(#114) club1 válasza flavio (#113) üzenetére


club1
veterán

Csak abban nincs igazad, hogy az előfizetőknek osztozniuk kell ezen a (4-8x50 Mbps) sávszélességen. Ez azt jelentené, hogy minden sarkon be kellene küldeni a rendszerbe x Mbps-t, de természetesen ez nincs így.

(#115) flavio válasza club1 (#114) üzenetére


flavio
tag

Régen beszélgettem erről shabbarulezel és az egyik leveléből idézek,számomra elég egyértelmű a válasza:
,,Anno régen 10 éve még akár 10 ezer fölötti háztartást is kiszolgált egy optikai node, így a hálózatban kevés és rövid optikai rész volt inkább csak távolsági szakaszokon, az RF meg hosszú és sok háztartást kiszolgáló volt sok RF erősítővel. Az idő előrehaladtával a kábelszolgáltatók a hálózatuk szegmenstálásával bővítik a kapacitást. Úgy hogy az optikai kábelrész egyre hosszabb, közelebb kerülnek a nodeok az előfizetőkhöz, az RF szakasz meg egyre rövidül és az egyre kisebb hálózati szegmensekben egyre kevesebb háztartás osztozik egy közös RF szakaszon. Ma már jellemzően 500 háztartás körül van egy RF szegmens mérete amit egy fizikai node kiszolgál optikai uplinkkel. És ez az idő előrehaladtával ugyanúgy tovább csökken majd ahogy az elmúlt évtizedben is ugyanígy történt a hálózat fejlesztésének okán.
Ma már 250, 125 vagy akár 64 háztartásos un. deep fiber nodeok is vannak, de a végén ahogy minden más hálózati megoldásnál is idővel a réz/coax szakaszok teljesen megszűnnek és csak optikai szál lesz. A hálózat minél nagyobb részét optikai rész teszi ki és minél kevesebb a réz, a hálózat megbízhatósága és áteresztő képessége annál nagyobb. Ahogy a fizikai szegmensek mérete egyre csökken egyre kevesebb előfizetőből áll egy olyan közös csoport ami közös erőforrásokon és esetlegesen előforduló hálózati hibákon osztozik. Pl. ha adott szegmensben hiba van az csak azt a kevés ügyfelet érinti aki az adott szegmensbe tartozik, a többi szegmensre annak nincs hatása. Az egyre kisebb szegmensek mellett egy hiba globális hatása egyre kisebb, ez a hálózat megbízhatóságát nagyban javítja. A rövidebb, kevesebb előfizető kiszolgáló szegmensekre kevesebb RF erősítő kell, kevesebb aktív eszköz a réz szakaszon, megint kisebb meghibásodási kockázattal jár. Az optikai eszközök megbízhatósága jobb mint a réz alapú megoldásoké. Pl. a 125 háztartásos deep fiber nodeoknál már jellemzően nem is használnak RF erősítőket.
Minél kisebb egy fizikai szegmens, minél kevesebb háztartás osztozik annak közös osztott erőforrásain, annál több erőforrás jut fajlagosan egy háztartásra. Mivel a fizikai szegmenseknek közvetlen optikai uplinkjük van annak kapacitása meg messze több mint bármely RF szakaszé így ameddig az optika elér adáig szűk keresztmetszet már ritkán jelentkezik a hálózatban. A szűk keresztmetszet mindig az osztott RF szakasz. De ahogy az idő előrehaladtával ezen szegmensek mérete egyre csökken, így egy háztartásra egyre nagyobb kapacitás jut és a megbízhatóság is nő.
(U)(/U)

[ Szerkesztve ]

(#116) club1 válasza flavio (#115) üzenetére


club1
veterán

Az idézet nem mond ellent annak, amit állítottam. Az idézet szóhasználatával élve az RF szegmensnek nehezen képzelhető, hogy 8x50 Mbps a teljes sávszélessége, mert akkor a minimum sávszélesség biztosításához 70-100 előfizetőnként kellene 1-1 fiber node.

(#117) flavio válasza club1 (#116) üzenetére


flavio
tag

Ebben igazad van de ha a szolgáltató úgy gondolkodik hogy nem mindenki netezik mindig ugyan abban az időben és talán nem is minden nap log a neten,meg nem töltöget ugyan abban az időben csak webezik,fórumozik :) sajnos ez nem optika és ezért van hogy csúcs időben ahol túl sok előfizetőt raknak be egy RF szegmensre panaszkodnak az előfizetők a szar net miatt,de a szolgáltatott is meg lehet érteni fő a profit,pláne ha nincs konkurencia (sajnos a fibernet ilyen volt)meg lehet csinálni hogy csúcs időben a 10Mbit/s ból 1 maradt!

(#118) Spirit válasza club1 (#116) üzenetére


Spirit
őstag

A Fiber jellemzően Cisco uBR10012 és uBR7246 típusú CMTS-eket használt. Az első típus D2-n 40 down csatorna és 160 up, D3-on 304 down és 160 up csatornát használ.
A második valamivel gyengébb cucc.
Arról nincs info-m, hogy mindez hány előfizetőre oszlik.
40 down D2-n elvileg 50mbit/csatorna, vagyis 2gigabit. Mondjuk az odáig elhúzott optikáról nincs adatunk, de a CMTS ki tudna szolgálni ennyit is. Jellemző a garantált 1mbit náluk, tehát elvileg kb. 2000 ember lógott 1 CMTS-en(ha mindenki egyszerre töltött volna, akkor mindenkire 1mbit jut. Az más kérdés, hogy volt, hogy egy CMTS-en ennél többen is voltak, és a gerincük is terhelt volt, ekkor a garantáltat sem érte el)). Ami kb. reális is, hiszen mikor Budaörsöt és a 11. kerületet elhappolta a Fibernet, és egyik percről a másikra kapcsoltak le, a hírek is 2000-3000 előfizető kieséséről szóltak.

[ Szerkesztve ]

(#119) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
A modem kb mennyi idővel az átállás előtt jön meg? Elvileg ápr 28-án lesz átállás fiber-ről upc netre, de még nem jött semmi.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#120) RLND válasza Bagira01 (#119) üzenetére


RLND
tag

1,5 - 2 hét

(#121) Bagira01 válasza RLND (#120) üzenetére


Bagira01
veterán

Akkor reménykedek, hogy a héten megjön :U

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#122) kirkri


kirkri
addikt

Sziasztok!

Egy érdekes jelenség foglalkoztat.

Nevezetesen, amikor szeretnék a UPC felületén nagyobb internet csomagra váltani a csomagok alatt nekem csak olyan "gomb" van, hogy kosárba.

Na itt jön a problémám. Ha beteszem a kosárba, akkor tovább nyomva a folyamatot, nem adja fel a két opciót, hogy meglévő, vagy új előfizető vagyok-e. Automatikusan az új előfizetőkre vonatkozó folyamatot csináltatja velem. Így a 30-as csomagra váltás során is "sikerült" új bekötést regisztrálnom.

Rémlett nekem előző napról, hogy feldobta mindkét opciót, de akkor nem volt időm megrendelni, másnap meg már nem választhattam. Aztán aznap délután - miután rákérdeztem a szomszédnál hogy neki elérhető-e a két opció - ismét tettem egy próbát amikor is sikerrel jártam.

Most gondoltam a jövő hónap elejére foglalok időpontot a szerelőre és bővíttetek 120 megára. Azonban most is csak új előfizetőként tudok rendelni.

A UPC honlapján az Internet oldalon nektek a csomagok alatt milyen gomb van? Nekem, ha frissítek a lapon, akkor egy pillanatig a megrendelem gomb látszik, de rögtön átvált kosárba gombra. Gyanús, hogy akkor lenne a választható opció, ha rá tudnék nyomni a megrendelem gombra.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#123) Carvus válasza kirkri (#122) üzenetére


Carvus
senior tag

(#124) Gubek-Einste válasza flavio (#115) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az idézetből csak a hálózat felépítésében levő optika-réz arányról van szó és az ennek következményeiről/hiba lehetőségeiről. Egy szó sem szól arról, hogy akinek 15-ös vagy 30-as csomagja van azok egyetlen 50Mbps-es csatornán osztoznak, szép is lenne ha így lenne de az igazság az, hogy egyszerre 8 (ha jól tudom) csatorna van fent tartva a net letöltési irányába és ezek közül "választ" a modem (ED2.0 esetén) egyet / (ED3.0 esetén) négy-nyolcat.
Ha nem hiszed el akkor restartold a modemedet többször egymás után és meglátod, hogy folyamatosan változnak a csatorna számok (egyéb adatokkal együtt).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#125) kirkri válasza Carvus (#123) üzenetére


kirkri
addikt

Köszönöm, ez kell nekem! :R :R

21 éve a Prohardveren! ™

(#126) kirkri válasza kirkri (#125) üzenetére


kirkri
addikt

Időnként ír hülyeségeket a speedtest.net
Az előbb ezt az értéket mérte a 30 megás netemre:

Előtte pár perccel meg 5 megát :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#127) flavio válasza Gubek-Einste (#124) üzenetére


flavio
tag

Ez így van ahogy írod,Docsis 2-nél mindig csak 1 csatornához tud csatlakozni a modemed ami max 50Mbit/s jelent és van most 8 csatorna és ha a kábelmodem vezérlő egységen aktiválva van a dinamikus sávszél allokáció akkor egy nagyobb arányú letöltésnél nagy valószínűséggel át fog pakolni egy kevéssé terhelt csatornára! Jó de mennyi háztartás van rákötve? Ebből azt akartam ma kihozni ha valakinek nincs meg a 30Mbit/s-ja talán jobban jár ha kér 60 vagy 120Mbit/s-ot mert azt már DOCSIS3 modemmel kapja! DOCSIS 3.0-nál fizikailag össze van fogva a 4-8 csatorna és a csatornák maradék kapacitása össze adódik és így talán jobban meg van a sávszél!

(#128) Dictator^ válasza DileRGorE (#112) üzenetére


Dictator^
veterán

Upc anyját ide vagy oda, én UPC-29es körzetnél 6e-ért kapom a 8/1mbitet..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#129) Spirit


Spirit
őstag

0:01-kor elment a Fiberem végre valahára, sok volt ez az 5 év. 0:23-kor megérkezett a UPC, felállt a modem. Egyedül az alap ping lett kicsit magasabb, átlag 11(fibernél éjszaka simán 6-7), de az atom stabil 30/3mbit gyönyörűen jön, a DNS szerver sokkal gyorsabb, mostmár nem muszáj a google-ét használnom, és végre a Youtube is működik.
Hétfőn 0:01-kor már adom is le a csomagváltásra a rendelésem.(+rendelek mellé tv-t is, ami egyátalán nem volt eddig) Ugye muszáj megvárnom a hétfőt? :B

(#130) Csabee. válasza Spirit (#129) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Napközben szerintem lejjebb fog az a stabilitás menni, de nem lehet panaszkodni akkor sem! A feltöltés egyébként éjjel nappal stabil 3Mbit

Üdv: Csabee.

(#131) Dictator^


Dictator^
veterán

Beleolvastam az elejébe, de még mindig nem értem mi a különbség a upc és a upc magyarország kft között?! Elvileg semmi. Akkor most miez, hogy a "fiber powerem" lejár, végre upc-s vagyok mánia?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#132) Senhi válasza Dictator^ (#131) üzenetére


Senhi
aktív tag

Nem fiberpower hanem fibernet. Magyarország 3. legnagyobb kábelszolgáltatója volt amit eladtak és akit a upc vett meg azokat mostanában migrálják a rendszerbe.

(#133) club1 válasza Dictator^ (#131) üzenetére


club1
veterán

Az volt a gond, hogy nem volt a fórumon általános UPC topic (mondjuk a T-Home mintájára). A rengeteg átvett Fibernetes ügyfélben pedig a migrációval is kapcsolatosan rengeteg általános kérdés merül fel. A Fibernetes topicból pedig már ki lettünk utálva, miután UPC-sek lettünk.

(#134) Dictator^ válasza Senhi (#132) üzenetére


Dictator^
veterán

De a fibernet már rég óta fibernet nem?

(#133) club1: tehát a fibernet régen nem a upc alatt volt? Csak xy időben a upc megvette azt és most Ő adja ezen a néven a szolgáltatást?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#135) club1 válasza Dictator^ (#134) üzenetére


club1
veterán

A Fibernet Zrt. tulajdonosa egészen tavaly év végéig egy befektetési társaság volt. Miután a Fibernet nem tudta a befektetők elvárásait teljesíteni, eladták az egész Fibernetet az Invitelnek. Az Invitel pedig - kivédendő, hogy a GVH ne vétózza meg az ügyletet - eladta azokat a Fibernet területeket a UPC-nek, ahol az Invitel volt a telefonszolgáltató, plusz még néhány olyan területet (pl. a Fibernet volt budapesti kerületeit), amivel az Invitel majdnem nullszaldósra kihozta magát a boltból. A GVH aztán az egész ügyletet idén február végén hagyta jóvá. A UPC e hónap elején kezdte meg a volt Fibernetesek migrálását a saját hálózatába.

[ Szerkesztve ]

(#136) dodopek válasza Dictator^ (#134) üzenetére


dodopek
addikt

Hát srácok,nem vagyok eddig hasra esve a nagy UPC-től...
14.-én migráltak(Kerepes),azóta 3x ment el a net úgy, hogy vagy percek kellettek egy oldal betöltéséhez,vagy be sem töltött.A speedtest.net közölte, hogy hibás adatok, és nem volt hajlandó mérni. Ha van szolgáltatás,akkor nagyon van,de ha nincs,akkor szutyok.Mindenesetre a fibernetnél fél év alatt volt ennyi ingadozás... :(

(#137) RLND válasza dodopek (#136) üzenetére


RLND
tag

egy hete vették át a netet.... nyilván kell egy kis idő még optimalizálják a nagyobb sebességet

(#138) villamos válasza Dictator^ (#134) üzenetére


villamos
őstag

Van (volt, de lesz is) egy kábelTV szolgáltató Magyarországon, A neve Fibernet. Ez teljesen független attól, hogy eközben a UPC -nek van egy un. Fiber Power elnevezésű szolgáltatása. Ez két külön dolog. Az egyik egy szolgáltató cég neve (amelyet kvázi márkaként az Invitel megtart) a másik pedig egy szolgáltatás elnevezése.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#139) zoo8800


zoo8800
veterán

No mától nekem is FP netem van. A 15/1,5 mbit megvan, de a ping 2x annyi, mint amikor fiberes csomagban voltam.

rip and tear, until it is done

(#140) Spirit válasza Csabee. (#130) üzenetére


Spirit
őstag

Igazad van, a nap folyamán voltak ingadozások. A legnagyobb gond, hogy a letöltés ugyan 20mbit fölött maradt egész nap, de a feltöltés 2,7mbit fölé sosem megy, jellemzően 2,4-2,5, de este egy ideig 1mbit alatt volt. A 3mbit-et 2 mérésen értem el még hajnalban, azután írtam.
Nem baj, ha ezt D3.0 alatt 4 csatornával bondage-olják, (voltak hírek 8 csatornáról is) akkor már biztosan meglesz a sebesség nagyja, és ez azért 120/10mbit-nél dícséretes...Legyen már hétfő :D

(#141) Teaway válasza Spirit (#140) üzenetére


Teaway
veterán

Hétfőn a lányok várják a szódás fiúkat.
Tegyük át keddre.

Nincs itthon csokid??

(#142) Spirit válasza Teaway (#141) üzenetére


Spirit
őstag

Az adatbázis szerver nem hiszem, hogy várja a locsolókat. Online csomagváltás csak lehetséges hétfőn...

(#143) Spirit


Spirit
őstag

Na eddig tartott a nagy emelés. 10/2-ről 30/3 a második napon:

Ez bizony jóformán 10/2. :D

(#144) Teaway válasza Spirit (#142) üzenetére


Teaway
veterán

Ha online, akkor mindennap lehetne.

Nincs itthon csokid??

(#145) flavio


flavio
tag

Nálam kedden lett valamikor hajnalban az átállás 15/1.5Mbit/s-ra és már tudtam online feljebb váltani csütörtökön 60/6Mbit/s-ra,bár csak 28-án jön a szerelő a másik modemmel addig marad a 15/1.5mbit/s!

(#146) Csabee. válasza Spirit (#143) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nembaj, nekem jó az ingadozó is... olcsóbb és gyorsabb a net.. tökéletes :)

Üdv: Csabee.

(#147) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Egy érdekes dolog hogy 10mbit-re lerak a router, viszont ha kihúzom a modemet meg a routert fél percre, majd viszadugom akkor 30mbit jön rendesen.. a routerem a szar hogy nem bírja folyamatosan a 30mbit-et?

Üdv: Csabee.

(#148) WonderCSabo válasza Csabee. (#147) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Megtudnád, ha direkt modemről használnád a netet egy ideig...

(#149) Csabee. válasza WonderCSabo (#148) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Sajnos azt nem igazán tudom megoldani jelen állapotban.. de meg próbálom a szünet alatt rászánni egy fél napot hogy mi a helyzet..

Gigabites routert milyet ajánlotok (ár érték arányban a legjobb érdekelne) személyes tapasztalat jó ha van a termékkel kapcsolatban :)

Üdv: Csabee.

(#150) WonderCSabo válasza Csabee. (#149) üzenetére


WonderCSabo
félisten
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.