Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) ko9


ko9
addikt

Erre még elég korrekt:

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#702) zoo8800


zoo8800
veterán

#695
4500 Ft lett az 50/5-ös csomag...

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#703) WonderCSabo válasza zoo8800 (#702) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kíváncsi vagyok mit szólnak majd hozzá, ha felháborodottan felhívom őket, és mondom, hogy mi az , hogy én 6500 Ftot fizetek FB30-ért, miközben lehet az FB50-et 4500-ért is. Sőt a számla is díjneten jön, a befizetés meg csoportos befizetéssel.

(#704) eight válasza WonderCSabo (#703) üzenetére


eight
senior tag

talán megkérdezik majd hogy miért nem rendelted meg 4000,-ért aztán 4200-ért a 30-ast, vagy most miért nem rendeled meg 4500-ért az 50-est :U :)

(#705) zoo8800 válasza WonderCSabo (#703) üzenetére


zoo8800
veterán

Rendeld meg az FP50-et. Én az előbb rendeltem, pár hete volt meg a FP30, mostantól FP50 lesz 4500-ért. Lehet kérni saját beüzemelést is. Amíg jó áron adják (1 évig) ezt a csomagot, addig lesz meg nekem. Utána FP25, listaáron. Nálam 5e a lélektani határ, annál többet nem fizetek netért :)
Elég genyó ez az üzletpolitika...

Miért FB?

rip and tear, until it is done

(#706) WonderCSabo válasza zoo8800 (#705) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mert diszlexiás vagyok. :P

eight: Nem FB30-at rendeltem, és nem 4000-ért, és nem is 4500-ért. Én már akkor UPC előfizető voltam, amikor FP nem is létezett.

(#707) eight válasza WonderCSabo (#706) üzenetére


eight
senior tag

tudom, én is chelloval kezdtem, de attól még megrendelhetted volna :P ;)

(#708) WonderCSabo válasza eight (#707) üzenetére


WonderCSabo
félisten

4500-ért nem rendelhetem meg, mert ugye nem vagyok új előfizető.

[ Szerkesztve ]

(#709) zoo8800 válasza WonderCSabo (#708) üzenetére


zoo8800
veterán

próbáld ki ;)
felfelé váltasz.

rip and tear, until it is done

(#710) eight válasza WonderCSabo (#708) üzenetére


eight
senior tag

de igen ha már lejárt a hűséged, én már két éve fizettem a 8000,- a chello-ért amikor új előfizetőként megrendeltem 4000-ért a fb30-at (jelenlegi előfizetőként nem engedte a rendszer). Simán meg tudod rendelni ha nem vagy már hűség alatt (vagy hűséggel is ha felfele mész) :K

(#711) WonderCSabo válasza eight (#710) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Köszi a tippeket, srácok.

(#712) Integra válasza eight (#707) üzenetére


Integra
titán

ha beléptek a modembe, ott még mindig chello.hu van :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#713) WonderCSabo válasza Integra (#712) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nálam nem. :)

(#714) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Eljött a tizenötödike és nincsen AXN HD, a Filmbox Extra1 a 35., a Movie24 pedig a 34. helyre került. A weblapos csatorna kiosztáson több csatorna száma vagy rossz vagy nincs, a letölthető verzióban helyesek a csatorna számok viszont csak a június elsejei állapot van benne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#715) Integra válasza WonderCSabo (#713) üzenetére


Integra
titán

akkor én nemtom mit hoztak nekem... :)
ma megpróbálom telefonon elintézni az 50-es váltást,hátha megy..
vicc ez a upc..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#716) Integra


Integra
titán

no, azért ez a 30-ról 50-re váltás nem olyan mint ahogy a cikkben irták.
most váltottam át 50-re telefonon keresztül, 4200 helyett 4500 lesz a havi dijam, a kábelmodem cserét meg egyedi elbirálás alapján elengedték, mivel friss a szerződésem és elmondtam a történetet, hogy kicsit káosz van upc háza táján. egyébként brutto 2500ft-ot mondtak rá. szóval semmi olyan nem lesz, hogy marad a 4200-as havidij és kapod az 50-es netet.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#717) zoo8800 válasza Integra (#716) üzenetére


zoo8800
veterán

online rendelve nem kellett egyéni elbírálás, rögtön kidobta a 0 Ft egyéb fizetendőt...

rip and tear, until it is done

(#718) Integra válasza zoo8800 (#717) üzenetére


Integra
titán

előfizud neked is módosult 4500ra?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#719) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Ma kérdésemre azt mondta egy ügyintéző, hogy minden FP30 csomag sebességét megemelik FP50-re és akkor nem kell fizetni a modemcseréért, ha nem technikus hozza ki, hanem futárszolgálattal küldik ki, és az ember saját maga üzemeli be. Üdv

(#720) zoo8800 válasza Integra (#718) üzenetére


zoo8800
veterán

igen

rip and tear, until it is done

(#721) club1 válasza Tappancs2001 (#719) üzenetére


club1
veterán

Nagy az Isten állatkertje... (Ez már a 6. verzió a FP30-50 közötti áttérésre.)

(#722) WonderCSabo válasza Tappancs2001 (#719) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Minden? Már mint mindegyiket manuálisan ha kéri, vagy mindegyiket automatikusan?

club1: Igen...

[ Szerkesztve ]

(#723) Integra válasza Tappancs2001 (#719) üzenetére


Integra
titán

nem semmi, akár hányan beszélünk velük, annyi válasz. őskáosz. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#724) RLND


RLND
tag

Az interneten (upc.hu) már fenn vannak az új csomagok, ahol a Fiber Power 50 4500 Ft* havonta.

*Amennyiben a megrendelés nem az online felületen történik, a táblázatban feltüntetett, illetve az áthúzott árak érvényesek. Valamint: Az online extra kedvezményes belépési díj abban az esetben 0 Ft, amennyiben az előfizető vállalja, hogy számláját díjnet szolgáltatáson keresztül, vagy csoportos beszedési megbízás útján rendezi, és ezen fizetési módokat a beüzemelést követő 90 napon belül beállítja. Amennyiben ez a feltétel nem teljesül, a belépési díj 1250 Ft.

Szóval ha megrendelem online, de nem akarom online fizetni, akkor is 4500 Ft a havidíj? Mert én úgy értelmezem, hogy csak a belépési díj kedvezményre vonatkozik díjnet, bár eddig nem így volt.

(#725) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Sziasztok!

Egy nagy gonddal fordulok hozzátok. Mától kezdve UPC-s netem lett, minden király meg működik. Csak éppen nem tudok hozzáférni a routeremhez. A UPC-s csávó itt ügyködött-büttyködött és rendesen meg is csinálta csak épp kizárt a routeremből. Nem tudok belépni a menüjébe: Beírom az IP címet (192.168.1.1) és behozza ezt holott még meg sem tudtam adni se a felhasználó nevet, se a jelszót (nem jött be az a kis ablakocska). Már próbáltam a hátán a reset gombot, de ugyanide jutok.

A segítségeteket előre is köszönöm szépen! :R

(TP-Link TL-WR1043ND a router, a modem Cisco 2203)

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#726) club1 válasza ///Krisz\\\ (#725) üzenetére


club1
veterán

Ennek a kérdésnek nem sok köze a UPC-hez, a router topicjába való.
Egy másik böngészőből fel kell jönnie a jelszókérő ablaknak, az alapértelmezett felhasználói név és a jelszó is ennél a routernél admin.

(#727) eight válasza ///Krisz\\\ (#725) üzenetére


eight
senior tag

ha nem 1/10 akkor talán? ----> Username: admin , password: admin

(#728) ///Krisz\\\ válasza eight (#727) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Bocsánat, de nem értem? 1/10? :F

(#726) club1: Igen ott is feltettem a kérdésem, de mégis csak a UPC-s csávó b*szta el a routerem szóval valamennyi köze mégis csak van. Már próbáltam más böngészőben ott is ugyan ez van, tudom, hogy admin, de nem engedi beírni se egyből ezt dobja ki.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#729) zoo8800 válasza RLND (#724) üzenetére


zoo8800
veterán

Én úgy értelmezem, hogy egyszeri 1250 Ft belépési díj, és 4500 Ft havidíj.

rip and tear, until it is done

(#730) eight válasza ///Krisz\\\ (#728) üzenetére


eight
senior tag

ha nem érted, akkor nem 1/10 ;)

próbáltad resetelni a routert (tartsd lenyomva 5 másodpercig a reset gombot, majd várd meg amíg újrabootol a modem...) persze ha nincs elmentve régebről, akkor állíthatsz mindent be újra :(

Szerk.: ja hogy egyből ezt dobja fel? hmm, egy routernél nem szabadna hogy bármiféle cookie vagy proxy szar képes legyen működni,, hogy érted azt hogy egyből ezt dobja fel?.

[ Szerkesztve ]

(#731) F_Zolee válasza eight (#691) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem nem volt semmi bajom a Fibernettel ami a minőséget illeti. Egyedül az ár az ami bökte a csőröm. Mostanra ez a gond megoldódott...de milyen áron. :(((

(#732) ///Krisz\\\ válasza eight (#730) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Beírom az IP címet a böngészőbe és nem jön fel semmi (ezelőtt egy kis ablakocska feljött ahova be tudtam írni a felhasználónevet és a jelszót) csak ez a rohadt üzenet. Délelőtt még működött, de aztán jött a UPC-s ember varázsolt egyet és csinált a routeremből egy szimpla kábelt, mert se a wifi-t se a titkosítást se semmit nem tudok beállítani csak megy rajta a net. :W

Miután elment gyorsan újra húztam a gépet, mert gondoltam, hogy valamit a géppel babrált, de friss Win alatt is ezt csinálja (bár az új win-en egy ideig betudtam lépni a router menüjébe, de most semmi).

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#733) ///Krisz\\\ válasza ///Krisz\\\ (#732) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Mi lenne ha a modemet is resetelném? ;]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#734) eight válasza F_Zolee (#731) üzenetére


eight
senior tag

A fogyasztói társadalomban farkastörvények uralkodnak, a UPC jogosan állítja magáról hogy Ő a "vezető televíziós, szélessávú internet és telefonszolgáltató", és itt a vezető piacilag és nem minőségileg értendő. Ha minőségi szolgáltatás adnának nem tudnának vezetők lenni, ez ilyen egyszerű. Közgazdaságilag egyszerűen levezethető hogy óriási nagyságrendekkel több bevételre tudsz szert tenni ha a marketingbe fekteted a pénzeded ahelyet hogy a termék minőségébe ölnéd bele (persze a panasz is több lesz, de arra két hónap múlva sem emlékszik már majd senki)
Maga a vas csúcs minőségű (ezt régen én is tapasztaltam, de pl HofiZoli környékén még most sem netezik rajta kívül sok ember, és atom jó mindig a netje), csak éppen sokkal több felhasználónak adnak el egy node-ról netet mint azt "illene".
Pár ezer gamer miatt nem fognak lemondani több tízezer potenciális ügyfélről, és szvsz talán tőlünk is önző lenne ezt elvárni. Lehet hogy egy lelkiismeretes/igényes rendszergazda megtehetné hogy a gamereknek fenttart egy külön node-ot cserébe hogy nem nyírják ki egymást a torrentekkel, de azért neki is vannak főnökei, meg nem is ez a feladata, meg hát erre aztán itt anyagi öngyilkosság pénzt áldozni.
Lehet hogy én vagyok pesszimista, de szerintem a jelenlegi körülmények között ez a dolog nem megoldható, mert kéne egy olyan tisztességes hozzáállás, hogy ha több netet adok el egy területen, akkor több node-ot is telepítek, hogy ne menjek egy bizonyos szint alá.
Sajnos nagyon kicsi itt a piac egy kifejezetten játékosokra specializálódott szolgáltatóhoz is, pedig a speciális esetekre speciális szolgáltatásra van szükség.

Szerk.: pl megtehetnék, hogy ha az egyik IP-det használod (azaz egy bizonyos MAC-et), akkor totál letiltja a torrentet, nincs semmi sávszélzabálásos cucc, de cserébe átrak egy üres gamer node-ra ahol csak gamerek csemegéznek 10-20kbyte-okat atom tiszta neten. azt ha normál net kell visszapattintod a másik ip-det és visszarak a szemétégetőbe.

[ Szerkesztve ]

(#735) eight válasza ///Krisz\\\ (#733) üzenetére


eight
senior tag

szvsz semmi:)

(#736) F_Zolee válasza eight (#734) üzenetére


F_Zolee
veterán

Speciális eset itt nem állt fenn csak annyi, hogy nem volt ennyire leterhelve. Mindemellett sajnos igaz amiket írtál.

Amúgy ahogy néztem most már lehetne talán játszani, mert már nem annyira xar. De most kinek van ideje 10 körül multizni mikor holnap meló...

[ Szerkesztve ]

(#737) eight válasza F_Zolee (#736) üzenetére


eight
senior tag

későn az igazi, amikor a alsósok már elmennek aludni. Külömben is, minek pazarolod az idődet alvásra?:D
Holnap pl kapok délelőt új modemet, de este 10 előtt, amíg nem fekszik le a gyerkőc, addig bizti nem tudom majd kipróbálni

(#738) ///Krisz\\\ válasza eight (#735) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Sajnos sehogy sem tudom megoldani a dolgot és már kezdek kicsit idegbeteg lenni, úgyhogy hagyom a francba az egészet és holnap kihívom őket, csinálják meg engem nem érdekel. Egyék meg amit főztek! ;]

Azért köszönöm szépen a segítségedet! :R

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#739) eight válasza ///Krisz\\\ (#738) üzenetére


eight
senior tag

hát ha még az lenne hogy ezelött sohasem tudtál volna belépni, akkor lehetne gyanakodni a beállításokra a böngészőben meg ilyenek, de úgy hogy már egyszer ment, és a szerelő csinált valamit amitől most nem tudsz belépni még reset után sem.... ötletem sincs, hacsak nem az antivirusod, mert azok még képesek ilyet csinálni, azoktól szó szerint minden kitelik! (egyébként mi az a smartguard dolog amit adnak, az nem valami antivir cucc?)

vagy ha nem az antivirus, próbáld meg hogy usb-vel mész bele a routerbe nem utp-vel, és tegyél vissza 1-es régebbi fw-t hátha updatelt a szaki valamire amire nem kellett volna.

Szerk.: np, remélem megoldódik, jó éjt :R

[ Szerkesztve ]

(#740) #40835072


#40835072
törölt tag

na mostmár lassan felhívhatna a UPC hogy beköttethető a Fiber 120 az utcánkba :)

azt mondták 30 napon belül értesítenek letelt már a fele, csak mostmár jólenne a nyárra ha lenne normális netem :K

(#741) upc on-line válasza RLND (#724) üzenetére


upc on-line
tag

Kedves RLND!

Az on-line megrendelés automatikusan az elektronikus számlafizetés regisztrációját kéri a megrendelőtől. A csoportos beszedéshez vagy a díjnet regisztrációjához csak a bekötési díj kedvezményét kötjük.

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#742) ///Krisz\\\ válasza eight (#739) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Sikerült megoldanom a problémát minden működik hibátlanul, csak "júzer error" volt! :B

Köszönöm szépen még egyszer a segítséget! :R
A UPC-től pedig elnézést! :))

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#743) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Váltottam FP30-ról FP50-re és ma ki is cseréltettem a modemet. Nagy nehezen sikerült regisztrálnom is, de elég furcsa dolgokat adott elő. Na mindegy, valószínűleg ez e része megoldódott.

A kérdésem az lenne, hogy normális-e, hogy a modem link feliratú ledje, ha a modem közvetlenül van a gépre kötve, akkor zölden, ha routeren keresztül, akkor narancssárgán világít? A modem egy cisco, a router pedig egy linksys WRT54GL.

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#744) eight válasza Jim74 (#743) üzenetére


eight
senior tag

Tipp.: Router WAN portja csak 100Mbit-es ellentétben a PC 1Gigabites hálókártyájával :U :F

[ Szerkesztve ]

(#745) WonderCSabo válasza Jim74 (#743) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Na és neten rendeltél magasabb csomagot? Ingyen volt a váltás? Mennyi a havidíjad?

(#746) Jim74 válasza eight (#744) üzenetére


Jim74
nagyúr

Azt hiszem Nálad a pont :C :R . Ez eszembe sem jutott, mert idáig ezzel a jelenséggel nem találkoztam... :B

Már majdnem kettétörtem a routert, majd a modemet mérgemben :B :DDD

(#747) Jim74 válasza WonderCSabo (#745) üzenetére


Jim74
nagyúr

Neten rendeltem, de telefonon még pontosítottam, mert szerelési időpont nélkül nem engedett tovább a rendszer, viszont saját bekötést választottam (már van net, gyakorlatilag csak a modemet kell cserélni).
Aztán ma bemenet ügyfélszolgálatra és kértem egy modemet (természetesen a régit vittem magammal).
Idáig 6200,-Ft-ot fizettem a 30/3-ért (ezt az árat hoztam magammal a Fibernettől), most 4.500,-Ft van a papíron a 50/5-ért.
Fibernél októberig lett volna hűségem, de úgy fest, hogy ez nem számít. Most újra indult a 12 hónapom.
A sebesség még nem emelkedett, de gondolom azért, mert még csak tegnap rendeltem meg. Az ügyintéző is nyitottnak látta a munkalapot ma a gépben.

Jut eszembe, semmilyen egyéb díjat nem tüntettek fel.

Remélem tudtam segíteni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#748) Jim74


Jim74
nagyúr

Azt meg tudja valaki mondani, hogyha tegnapelőtt kértem online felületen a felfelé módosítást (FP30 --> FP50), akkor az kb. mikorra kerül aktiválásra?

(#749) club1 válasza Jim74 (#748) üzenetére


club1
veterán

Egy-két héten belül.

(#750) Jim74 válasza club1 (#749) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.